Len pár dní po Macronovom zvolení zavádza Francúzsko digitálny preukaz totožnosti


Print Friendly, PDF & Email

Len pár dní po Macronovom zvolení zavádza Francúzsko digitálny preukaz totožnosti

(Rhody Wilson, Daily Expose) Napriek zjavnému odporu, v priebehu niekoľkých dní po znovuzvolení Emmanuela Macrona za prezidenta, začalo Francúzsko podávať štvrtú dávku vakcíny proti Covid-19 pre každého a zároveň zaviedlo aplikáciu „na digitálne overovanie identity“, čiže digitálny preukaz totožnosti, respektíve digitálny občiansky preukaz.

Celá Európska únia (ďalej len „EÚ“) plánuje zaviesť podobnú aplikáciu digitálnej identity niekedy v tomto roku, aby ľuďom umožnila využívať „väčšiu flexibilitu, ideálnu pre život po pandémii“.

Len dva dni po víťazstve nad Marine Le Penovou inicioval Macron nový zákon, ktorý je v súlade s požiadavkami Bruselu, na vytvorenie tzv. „služby zaručujúcej digitálnu identitu“ („SGIN“).

Uvedená služba umožní francúzskym občanom mať digitálny preukaz totožnosti v súlade s balíkom komisie EÚ pre digitálnu identitu.

Reakcie ľudí na Macronovu iniciatívu digitálnej identity

Tento krok vyvolal hnev lídra Les Patriotes Floriana Philippota, ktorý vyzval francúzskych voličov, aby bojovali proti novej legislatíve. Na Twitteri napísal:

„Tesne po voľbách vláda oznamuje spustenie „aplikácie digitálnej identity“! Cieľ: zaviesť systém sociálnych kreditov na čínsky spôsob. Kontrolovaná a dozorovaná spoločnosť! Úplne odmietnime túto iniciatívu, bojujme proti nej akýmikoľvek prostriedkami!“

Aj ďalší francúzski občania vyjadrili svoj nesúhlas na Twitteri:

„Ďalší krok k absolútnej kontrole občanov.“

„Všetko to začína byť veľmi dystopické… SGIN na pripojenie k Twitteru, Facebooku alebo k akejkoľvek inej sociálnej sieti.“

„To, čo je na začiatku neškodné a dobrovoľné, bude z dlhodobého hľadiska zásadné a povinné. Bráňte sa!“

„Momentálne vo Francúzsku, čoskoro to isté v každej krajine.“

Macronovo volebné víťazstvo vyvolalo masívne protesty. V stredu počas verejného vystúpenia ľudia obsypali Macrona paradajkami. Tu si z tohto incidentu môžete pozrieť video na Twitteri:

Ako by toho nebolo dosť, šíria sa aj fámy o podvodoch počas minulotýždňových prezidentských volieb.

Minulý rok francúzska vláda oznámila rozhodnutie vytvoriť pokročilý volebný systém, v ktorom by sa hlasovalo už celý týždeň pred použitím elektronických volebných hlasovacích zariadení.

Philippot kritizoval toto rozhodnutie kvôli obavám, že by mohlo zvýšiť volebné podvody.

Počas volebnej noci posledných prezidentských volieb vo Francúzsku televízny kanál France 2 ukázal dramatický pokles hlasov započítaných pre Le Penovú – pripomína to sporné prezidentské voľby v USA v roku 2020, kde bolo v televízii vidieť „prepínanie“ hlasov.

O 21:10 mala Le Penová 13 899 494 hlasov. O 22:45 už mala len 11 558 051 hlasov. Stalo sa tak kvôli „technickej chybe, ktorá bola potom rýchlo napravená,“ povedal kanál France 2 pre denník Le Monde.

Prírodná liečba osteoartritídy

„Narozdiel od prezidentských volieb v USA v roku 2020 však Emmanuel Macron a Marine Le Penová akceptovali výsledky volieb,“ napísal Le Monde.

Digitálna identifikácia

V utorok 26. apríla 2022 francúzska vláda podpísala dekrét umožňujúci vytvorenie nového systému SGIN.

Nový systém nahrádza predchádzajúci pokus vlády implementovať digitálnu identitu už v roku 2019. Predošlý systém, nazývaný Alicem, sa ukázal kontroverzným a nakoniec bol zrušený kvôli odporu voči rozpoznávaniu tváre a odtlačkov prstov.

Aj keď nová digitálna identita nebude zaznamenávať osobné charakteristiky, ako sú odtlačky prstov, bude obsahovať iné podrobnosti, ako sú priezvisko, meno, dátum narodenia, fotografia, adresa trvalého bydliska a e-mailová adresa.

Aplikácia SGIN má uľahčiť sumarizáciu a digitalizáciu informácií z biometrických preukazov totožnosti pri využívaní verejných a súkromných služieb, napísal TK .

Jej cieľom je uľahčiť skenovanie biometrických preukazov totožnosti Francúzov. Program smartfónov je dobrovoľný (pozn. redakcie: zatiaľ), bude prístupný len ľuďom s najnovším francúzskym občianskym preukazom a bude sa vyžadovať „moderný“ smartfón s čipom Near-Field Communication („NFC“).

Text vládneho návrhu zákona vysvetľuje, že aplikácia „vygeneruje elektronické certifikáty obsahujúce jedine atribúty identity, ktorých prenos je nevyhnutný (…) pre tretiu stranu podľa vlastného výberu. Prikladajú dôležitosť ochrane údajov a uvádzajú, že vždy sa budú prenášať len informácie, ktoré sú potrebné pre príslušnú službu.

Podobne ako iniciatíva „ID Austria“ (ID Rakúsko) predstavená minulý mesiac, je aplikácia určená aj na ďalšiu digitalizáciu administratívnych úkonov.

Prepojenie s verejnými službami ako zdravotné poistenie, dane alebo pošta by bolo jednoduchšie, pretože sa potom môžete „digitálne identifikovať“ bez toho, aby ste museli zadávať svoje údaje. Dá sa to porovnať s aplikáciami Google alebo Microsoft Authenticator.

Aplikácia SGIN má byť vyvinutá v súlade s balíkom európskych digitálnych identifikátorov Európskej komisie, uviedla vláda.

Nie je jasné, aké široké bude použitie alebo účely aplikácie digitálnej identity alebo, či sa bude vláda snažiť používať aplikáciu identity ako prostriedok sociálnej kontroly.

Vláda však už skôr pripustila, že použitie „očkovacieho pasu“ (covid pasu) bolo v skutočnosti „skrytou“ formou povinného očkovania, ktorého cieľom bolo sťažiť neočkovaným ľuďom fungovanie v spoločnosti, a teda ovplyvňovať ich vôľu podľa želaní vlády.

Francúzsko presadilo digitalizáciu za Macrona v jeho prvom funkčnom období. Všeobecní lekári a pobočky bánk sa húfne zatvárali a nahradili ich digitálne pobočky. Tí, ktorí nemali prístup na internet, dlhý čas čelili dileme ohľadne návštevy lekára alebo spravovania svojho bankového účtu. Teraz čelia digitálnej identite.

Posun Francúzska smerom k centralizovanej digitálnej identite a s tým súvisiaci odpor ľudí voči čínskemu systému sociálnych kreditov sú konfliktom, ktorý sa momentálne zintenzívňuje v mnohých krajinách po celom svete.

Snaha o ďalšie očkovanie proti Covid-19

Deň po Macronovom znovuzvolení spustili francúzske médiá kampaň za ďalšie dávky covidových vakcín.

„Nevylučujeme, že na začiatku školského roka, v septembri 2022, bude potrebné podať celej populácii štvrtú dávku,“ povedal profesor Bruno Mégarbane.

Okrem odmietania digitálnych preukazov totožnosti je Florian Philippot taktiež v opozícii voči Macronovmu covidovému režimu. Nedávno sa na Twitteri spýtal, či Macron počká na vakcínu „všetkých variantov“ od spoločnosti Pfizer, kým vyhlási očkovanie za povinné.

Zároveň varoval prezidenta: „V takom prípade by úplný odpor sprevádzala úplná občianska neposlušnosť!“

Liečba osteoporózy

Autor: Rhody Wilson, Zdroj: dailyexpose.uk, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Treba nezabudnúť znovu zvoliť Matoviča.

  Marine le Pen bola opakovane nasadeným populistickým protihráčom, aby vyhral Macron. Ona má len kanalizovať tvrdý odpor. Ale hrá za globalistov. Francúzi sú jebnutí slobodomurári od Francúzskej sionrevolúcie.

  • sion o murar

   tak a teraz je to uplne jasne

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,voľby sú síce slobodné,ale ľudia majú strach a obavy slobodne myslieť a rozhodovať sa,lebo majú závezky a majú radi svoj monotónny spôsob života,,,,do vrcholnej politiky sa podstrčujú vopred vybraný hráči,,,,napr.na slovensku nieje ani jeden politik či strana orientovaná ako oponent niečoho a na strane akéhosi dobra-či oponenta temnoty,politika je prepojená s podnikaním bankami a peniazmi a týmto sa stáva politika na niečom závislá,politické strany sa iba vzájomne doplňujú a sú monotónne a jednosmerné,jediným oponentom politickej moci je násilný prevrat,ktorý sa koná asi tak raz za 25-30rokov a pritom volby sú podstatne častejšie,,,,oni totižto nemôžu nikdy prehrať.

   • Keď si myslíš že ľudia volia slobodne si naivný. Elita platí všetky strany 🤣🤣🤣 ostatné je iba divadelná ilúzia 😉.

   • No čo ja tvrdím že to je len a len na ludoch.Ako to nechajú a čo prijímajú,to sú ich rozhodnutia.Jedno je ale isté že satan sa dá porazit iba silou,mierovou cestou nikdy.Je to na národe či chce slobodne žiť alebo nie.Amen.

  • Nuž, komu niet rady, tomu niet pomoci…. Slovač tešte sa… apropó zalistujete si na youtube a dobre počúvajte počúvajte prof. Staneka…

 2. hľadač pravdy

  1.) Emmanuel Macron – nadnárodný pra-lóžový slobodomurár najvyšších stupňov, je členom superlóže ,,ATLANTIS-ALETHEIA“. Je to lóža „umiernená“ (str. 371); žiadne ďalšie údaje. Viditeľne kuriózny názov je zložený z mystického, údajne zaniknutého kontinentu „Atlantis“ a starogréckého slova „aletheia“ = „pravda“.

  Ďalší členovia pra-lóže ,,ATLANTIS-ALETHEIA“ sú/boli napríklad: Jacques Chirac,
  Nicolas Sarkozy, Warren Buffett, Evangelos Venizelos (bývalý grécky vicepremiér, minister financií aj minister zahraničných vecí), Naím Moisés (venezuelský novinár a politik), atď.

  zdroj:
  Prvotný zdroj týchto informácií je Giole Magaldi, oficiálny autor knihy: Massoni – Società a responsabilità illimitata. La scoperta delle Ur-Lodges (prvé vydanie je z novembra 2014). Z týchto informácií vychádzal pravoverný katolícky teológ Johannes Rothkranz pri napísaní svojej knihy, v nemeckom originále: Superlogen regieren die Welt, Teil 1-5, 2015-2016.

  poznámka:
  pravoverný katolícky teológ Johannes Rothkranz vo svojej brožúre vydanej v roku 2021, teda v ,,Superlogen regieren die Welt, Teil 9”, vydavateľa Verlag Anton A. Schmid, Durach, Pro Fide Catholica, Printed in Germany 2021, ISBN: 978-3-946271-44-4 (ktorú napísal taktiež podľa Magaldiho informácií) uvádza Macrona ako dvojnásobného pra-lóžového slobodomurára. Macron teda okrem toho, že je členom superlóže ,,ATLANTIS-ALETHEIA“, medzičasom bol zrejme prijatý aj do ďalšej nadnárodnej slobodomurárskej pra-lóže. Ktorá to je – som ja zatiaľ nenašiel, aj keď to už ani nie je až tak podstatné…
  ———————————————————————————————————————
  2.) pár bodov k práci slobodomurárskych pra-lóží v pozadí:
  https://www.badatel.net/byvaleho-viceprezidenta-pfizeru-sokovalo-ze-100-vakcinovych-umrti-sposobilo-len-5-sarzi/#comment-123124

  3.) nadnárodní slobodomurári v ZSSR:
  https://www.badatel.net/vedci-chcu-do-vas-vlozit-svoju-znacku-nazvat-sa-vasim-stvoritelom-a-vlastnit-vas/#comment-107954

  4.) nadnárodní slobodomurári v Číne:
  https://www.badatel.net/dr-li-mengova-upozornuje-ze-cina-moze-planovat-novu-a-este-nebezpecnejsiu-pandemiu/#comment-128778

  5.) nadnárodní slobodomurári v Rusku a v Číne:
  https://www.badatel.net/budu-sa-rusko-s-cinou-a-zvyskom-sveta-mimo-nato-ekonomicky-smiat-ako-posledni/#comment-135105

  6.) slobodomurár Bill Gates a ďalší lóžoví bratia za oponou nezaháľajú!!
  https://www.badatel.net/covid-xe-len-dalsi-dementny-variant-ktorym-vas-chcu-vystrasit-do-ockovania/#comment-132798

  7.) infiltrovanie RKC slobodomurármi:
  https://www.badatel.net/preco-iluminati-odhaluju-svoju-agendu-a-vzdy-dopredu-vyzradia-co-chcu-urobit/#comment-125931

  8.) infiltrácia RKC a zmena učenia, relácia odvysielaná dňa 14.12.2014 na Slobodnom vysielači (3 hodiny, 26 minút). Katolíci povinne vypočuť !!!
  https://www.gloria.tv/post/HQUDKCXvmcDk4jfcEj29bcuqF#210

  atď.

 3. KOVIDBARÓN!

  ,,,,tento svet riadia po stáročia slobodomurári,tak teraz neni na mieste ich objavovanie na najvyšších politických postoch,,,,dohliadajú na chod sveta a manipulujú s informáciami v prospech ľudských elít tak,aby sa nevychádzalo z cesty,čo zabezpečuje organizovaný chod ľudského sveta,,,,ku slobodomurárstvu mali blízko aj politici z ksč v bývalom československu,,,,francúsko je tak premixovaná žumpa ľudských rasových komunít,že je tam problém niečo presadiť a to je cieľ slobodomurárov vytvárať v spoločnostiach nejednotu a chaos,,,,nástupom digitálnej totality sa zabije posledný klinec do truhly umierajúceho slobodného sveta,a aj keby sa našla nejaká vôľa to zmeniť-tak sa to defakto iba oddiaľuje a daná spoločnosť sa tak izoluje od zvyšku okolitého sveta,,,,celý tento ľudský svet je iba jedno existenčné trápenie a mučenie ľudí so slobodným zmýšľaním medzi davmi šialencov a nevedomích bez možnosti záchrany,,,,tu kto nejde s davom-ide sám proti sebe a nemá právo na účasť na hodovaní a deľbe výhod,kto nejde za ježišom-nemá účasť na hostine pri jeho stole,ten kto sa izoluje-musí opustiť civilizovaný svet a stáva sa zavrhnutým a opusteným,tak si z tejto mizernej ponuky niečo vyberte,,,,

 4. Macron pracoval roky pro rotshildy
  Ti mu zajistili volny

  • zapredana SR

   Tak to má byť, tak je to správne. Čo si zvolili(aj keď vieme ako to bolo s tými lístkami) to majú. Ako my v ovčej obore na lúkach pod Tatrami. Nás nečaká nič iné v najblizsich parlamentných voľbách. Sorosov Dominion to zvolí za nás.

 5. Jaroslav Čáp

  Mám v Paříži známé. To abych se s nimi začal loučit. Svedu to na svůj zdravotní stav, nebudu je strašit, čeho jim bude dopřáno. Volby jsou volby.

 6. Peniaze sú hoax, dlhy sú fikcia, médiá sú manipulácia!

 7. … niečo sa deje… Pred časom kolovala informácia, že sa v Kremnici v tajnosti tlačia potravinové lístky… Nedávno sa zmenil emisný plán NBS, ktorá v mesiacoch október-december nebude vydávať žiadne mince (okrem jednej 2eurovky) ! Okrem toho sa už český minister zdravotníctva preriekol o pokračovaní očkovania na jeseň ! Pritom Maďari a Poliaci už zrušili ďalšie objednávky smrtiacich mRNA mňamiek (zrejme dosiahli cca 70% preočkovanosť populácie požadovanú zo strany WHO !) ! Takže čo sa to zase chystá? Máme predsa aj komunálne voľby !!!

  • Mince sa prestávajú používať v časoch hyperinflácie, lebo hodnota kovu v nich obsiahnutá sa stane vyššia ako ich nominálna hodnota. Môžu v obehu nechať najvyššiu mincu (2 Euro) kvôli automatom na lístky MHD a podobne, ale ak bude hyperinflácia privysoká, z obehu vymiznú aj mince najvyššej hodnoty.

   Myslíme si, že očkovanie nebude pokračovať, lebo už aj v samotných USA sa rozpadá celý očkovací naratív. Informácie o neúčinnosti a škodlivosti vakcín tam už presakujú aj do mainstreamových médií. Teda, nejaký zúfalý pokus u nás môžu spraviť, ale úspešný nebude.

  • S tou mincovnou a stravnymi listkami je to zatial len JPP si myslim, ale kto vie… Matelko urcite vie aj minister, co sa chysta.

 8. Juraj Porubec

  Ľudia si zvyknú na všetko, obzvlášť Slováci. Francúzi a ich šialená gilotinonapoleonska zmena feudalnej Európy sa slovákov dotkla s oneskorením,po každej vojne odvtedy len získavame,aj po studenej,aj po teplej. My v tom proste vieme chodít,ako sa hovorí,a ináč to nebude ani teraz. My žijeme,aby sme na niekoho robili,na pánskom sme tuná 1550 rokov,tie tisíce ďalších rokov juhovýchodnejsie predtým máme tiež v našich hardiskoch Digi ID dna výbavy. To nám nikto nikdy nezoberie ani nevymaze,na to nemá žiadna ai ,či rfi , ID,IT, v okruhu približne 120 miliárd LY .

 9. mariankosmac

  Ešte že som si nedávno robil nový občiansky, klasický bez digitálnych sračiek tak snáď pár rokov nebudú otravovať. A to sa za protestov žltých viest vravelo že Makaróny bude čochvíľa zvrhnutý, no nevyzerá.

  • Voľby boli pravdepodobne sfalšované. Keď povstane ulica, tam sa ukáže pravda, žiadne machinácie s číslami vtedy už nepomôžu.

 10. …vďaka za kopec ozaj prínos.informácií…

Pridajte komentár

*