Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Brat Alexis Bugnolo: Pandémia sa rúca, dávajte však veľký pozor na falošnú opozíciu!


Print Friendly, PDF & Email

Brat Alexis Bugnolo: Pandémia sa rúca, dávajte však veľký pozor na falošnú opozíciu!

(Alexis Bugnolo, bitchute.com) Pred časom sme priniesli článok s prekladom videa známeho mnícha a aktivistu Alexisa Bugnola vystupujúceho proti falošnej pandémii a celosvetovej tyranii, ktorá sa pomocou nej zavádza.

Dnes vám prinášame preklad ďalšieho jeho videa, v ktorom poukazuje na rúcanie sa pandémie a odhaduje jej pomerne skorý koniec.

Brat Bugnolo nás vo svojom odkaze zároveň dôrazne varuje, aby sme nedovolili moc prebrať falošnej opozícii. Tá totiž môže byť len druhou stranou tej istej mince globalistov.

Jeho najnovšie video si môžete v angličtine vypočuť tu:

Preklad videa

Vítam vás z Ríma, moje meno je Alexis Bugnolo a som vydavateľom internetovej stránky fromrome.info, ktorá prináša novinky a komentáre z Talianska, Vatikánu a katolíckej cirkvi.

Je pomerne jasné, že keď dôjde k porážke Veľkého resetu, tak veci sa budú musieť vybudovať úplne nanovo. Tento rok sú pred nami voľby v Španielsku, Austrálii, Spojených štátoch a mnohých ďalších krajinách.

Chcel by som vás varovať. Nevoľte politické strany, ktoré predtým súhlasili s tým, aby vás zavreli v lockdownoch, nasadili vám rúška a ktoré schvaľujú smrteľné séra (vakcíny).

Ono by to malo byť jasné, no nie každému došlo, že tieto politické strany vám znova zabodnú nôž do chrbta. Oni si váš hlas nezaslúžia. Zaslúžia si novinku – povraz okolo svojich krkov! To je to, čo si zaslúžia.

Preto, voľte nové politické strany, ktoré sú antivaxerské, antirúškové, antidiktátorské a tiež proti Veľkému resetu.

No buďte opatrní. Overte si, či títo ľudia boli vždycky proti pandemickým obmedzeniam, alebo či len spievajú novú pesničku.

Dnes je už totiž viac ako zrejmé, že nie všetky slobodomurárske lóže vo svete súhlasia s Veľkým resetom. Niektoré z nich si totiž už uvedomili, že toto nevyhrajú. Že sa príliš odhalili, že ľudia sa príliš rýchlo prebudili a že strácajú kontrolu.

Signály tohto posledného vývoja sú:

Liečba osteoporózy

Bill Gates povedal, že rok 2022 bude rokom ľudových povstaní, a že v tomto roku pandémia skončí. On je agentom lóže Skull & Bones v New Yorku, čo je pobočka Pruskej lóže v Berlíne, ktorí sú hlavnými architektami tejto pandémie.

Ďalšou indikáciou je vysoko postavený minister vo Veľkej Británii, ktorý povedal, že očkovací program by mal byť zastavený. Nehovorím, že je kontrolovaný slobodomurárskou lóžou, no nenechali by ho len tak rozprávať, ak by nemal od kohosi schválenie.

No a potom tu máme ten rozhovor s Joe Roganom, ktorý mal 50 miliónov zhliadnutí (pozn. redakcie: v tom rozhovore povedal, že mladí zdraví ľudia by sa nemali očkovať a že sám má v lekárničke ivermektín).

Neexistuje, aby dovolili vypustiť také čudné interview, pokiaľ by to technologickí giganti a slobodomurárske lóže nedovolili.

Prečo by dovolili vypustiť kontra-naratív? No preto, lebo niektorí z nich sa pochopiteľne rozhodli, že táto vec ide dole a potrebujú sa zachrániť tým, že začnú teraz predstierať, akí sú oni vlastne s ľuďmi priatelia.

Preto si dávajte pozor, koho budete v najbližších voľbách voliť a čo je agendou týchto strán.

Kľudne trávte čas na sociálnych sieťach a odhaľujte kto je falošná opozícia. V mnohých krajinách je oveľa väčšia než si uvedomujeme. Tu v Taliansku je to 95% všetkých politických strán.

Takže, buďte opatrní, buďte bdelí a buďte pripravení udržiavať odpor. Len preto, že niekto povie, že je proti Veľkému resetu, tak to ešte neznamená, že nepatrí k slobodomurárskej lóži, ktorá sa snaží udržať si kontrolu.

Spôsob, ako dokážete niekoho bezúhonnosť, je, že vždy bol proti Veľkému resetu, nielen teraz na konci. A tiež, že sa zasadzuje o to, aby každý, kto bol zainteresovaný v podvodnej pandémii, odvisol.

Rovnako, že všetci boháči sveta, ktorí v tom boli namočení, čo boli pochopiteľne všetci, lebo nikto proti tomu nenamietal, tak aby im bol zhabaný celý ich majetok. Do posledného centu. A aby aj oni odvisli.

V prípade, ak nepodporujete tento druh politického odporu v nadchádzajúcich voľbách, potom bude váš hlas premrhaný.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: bitchute.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marek Košice

  Kirk Van Houten má pravdu. Čiastočnú. Ja som totiž počul (naživo od podľa mňa múdrych ľudí), že VŠETKY všeobecne známe slovenské politické strany sú ovládané zo zahraničia… Dokonca aj Kotleba, Uhrík…

  • Počul si dobre, preto netreba voliť politické strany, ale nezávislých kandidátov ktorí boli od začiatku proti všetkým pandemickým opatreniam vrátane očkovania, ktorí sú slovákmi a na strane slovákov bez proruskej, či proamerickej orientácie, majú skvelé dlhoročné výsledky vo svojom odbore, vo svojej práci a pracujú pre ľudí, aby sme mali dobre kontrolovanú vládu na štýl úradníckej vlády…

  • a to ta vazne prekvapuje ??

  • Kotleba urcite nie. Mozno Uhrik, ale Marian a radikali (vlastenci) okolo neho isto nie. Poznam viacerych to su normalni ludia, mnohi nepodplatitelni.

   • Veru aj Kotleba, Uhrik, Mazurek, dalej aj Taraba atd. Vsetci poslanci‼️🐖🐖🐖
    Ockovaci program bol schvaleny uz v r. 2018, kto vtedy vladol⁉️🤔
    Zmluvu s americanmi zacal uz Fico, Nad a Korcok ju uz len dokoncili, takze si nerobte ziadne iluzie‼️😠

  • Marek,vsetko je mozne ,hlavne ak ‚smrdia“ ,nechcem to slovo napisat,zacina sa na Z

  • Pokolra veluk

   Celá slovenská politická reprezentácia, vrátane Kotlebu, Uhríka, aktivistov typu Weiss a pod. stále mlčí o tom, že zaočkovaní sú začipovaní. Neviem, čo si o tom mám mysliet. Nie je to znakom toho, že by sa čipovači vzdávali. Asi teraz budú nejaké limitované súdne procesy s „vinníkmi“, no ked stále budú mlčať o nanočipoch vo vakcíach, znamená to, že ešte s tým rátajú, a v budúcnosti budú čipy plne aktivované.

   Pfizer’s COVID-19 vaccines contain nanotechnology to track people, scientists say
   https://www.naturalnews.com/2022-02-08-pfizer-vaccines-have-nanotechnology-to-track-people.html

   Hrôza! Toto je v covid vakcínach!
   https://pokolraveluk.info/2021/12/06/hroza-toto-je-v-covid-vakcinach/

   • Mlčia možno preto, že nemajú k tomu tvrdeniu neprestrielné dôkazy a boja sa, že by sa to použilo proti nim na ich diskreditáciu a označenie za konšpirátorov.

    • Pokolra veluk

     MAC adresy sú priradené konkrétnym výrobcom hardwéru. Tu sa dá napr.zistit, ktorá adresa patrí ktorému výrobcovi: https://macvendors.com/ MAC adresy okolo očkovaných však nepatria žiadnemu výrobcovi mobilných telefónov, smart watchov a pod. Komu potom patria? Toto je jeden priestrelnejší dokaz toho, že tam niečo naozaj nie je v poriadku.

  • Koho odporúčate teda voliť?

  • Vladimír Jurišta MSc

   Zatiaľ som rozhodnutý pre REPUBLIKU, nechce sa mi veriť, že by sa dal Uhrík zmanipulovať

 2. Celý covid a Veľký reset je globálne riadený a zastrešovaný slobodomurárskymi lóžami a para lóžami (Rotary Club, Lions Club, YMCA,…). Preto je potrebné dôkladne zmapovať ľudí, ktorí to v pozadí riadia a sú ich členmi, alebo pre nich jednoducho pracujú (mimovládky, nadácie, univerzity, média a pod.). Toto sú naši úhlavný nepriatelia… nepriatelia dobra, slobody, demokracie !!!

 3. Troška na inú tému: https://www.hlavnespravy.sk/dohoda-o-obrannej-spolupraci-sr-a-usa-je-schvalena-zrada-slovenska-dokonana-hneva-sa-poslanec/2856512 keďže slovenské opozičné narcisy sa nevedia absolútne v ničom zjednotiť, ani v tak dôležitej životnej veci a urobiť poriadne spoločné demonštrácie! Hanba ! Slováci si iné nezaslúžia, lebo najprv si zvolili vládnucu sebranku, ktorá rozložila a vytunelovala štát, a potom im ich vlastní alibizmus, komfort a „dáko bude“ len aby boli nákupné centrá otvorené zapríčinil výsledok toho, čo tu teraz máme! Česť výnimkám, malým žiaľ… Dobre Vám tak Slováci, a to platí najmä na miestnych politikov, starostov, poslancov atď., ktorí namiesto organizovať veľké demonštrácie, pchali sa vláde do riti bez mydla! Toto je aj vaše ovocie, dedičstvo pre vaše deti, vnúčence, rovnako to platí pre všetkých ignorantských obyvateľov dotknutých obcí a miest !!! Užívajte si letecký hluk, nízke ceny vášho majetku a čakajte, kým vám presťahujú pod nos jadrové zbrane, ako to už Američania avizovali (presun taktických zbraní do Východnej Európy) !

  • hľadač pravdy

   ,,…slovenské opozičné narcisy sa nevedia absolútne v ničom zjednotiť,…“

   Oni sa ani nemajú zjednotiť!, pretože:

   ,,Ve všech tzv. demokratických zemích (i jinde) jsou všechny politické strany bez výjimky a bez ohledu na název i program buď přímo založeny nebo infiltrovány, ale v každém případě řízeny zednáři z pověření svých židovských příkazců. Úloha tzv. křesťanských stran pak spočívá pouze v podchycení masy křesťanských voličů s cílem ukolébat je klamným bezpečím křesťanské „ochrany“ a přitom nenápadně nabírat kurz, výhodný pro Satanovu synagogu. Nežádoucí strany nebo hnutí nejsou do parlamentu vpuštěny. Rovněž tak jsou ovládány touto mocí všechny složky veřejného života v téměř každé zemi světa. Tím je celý tzv. demokratický systém pouhou fraškou, divadelním představením pro zmanipulované a dezorientované masy.“

   To je časť textu z úvodnej stránky: spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com, kde je to nespochybniteľne v literatúre na takmer 12000 stranách podrobne rozpísané.

 4. Zo základne Ramstein majú byť na Sliač presunutí vojaci, lietadlá, munícia… Pozrite sa, koľko je tam vojakom a kde a koľko jadrových hlavíc: https://cs.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%A1_z%C3%A1kladna_Ramstein ! Kde to budú u nás skladovať? Na Poľane, v Nízkych Tatrách alebo priamo na Sliači či Kuchyni? Dobré na zamyslenie… uvidíme, keď začnú stavať svoje termitovisko !

 5. lol, mních BUGNOLO, hovorí, že všetci zainteresovaní vo falosnej pandemii si zaslúžia povraz okolo krku a máme sa zasadit o to, aby odvisli… Veď aj pápež František navádzal a stale navádza na očkovanie, aj všetci slovenskí biskupi a arcibiskupi navádzali a navadzajú na očkovanie, tak o čom to drista, veď práve on je súčasťou PLANDEMIE, falošní opozicnik…

  • Katolícka cirkev zjavne nie je tak jednoliata, ako by sa zdalo.

   • Cirkev a vláda celé stáročia držali spolu pri každom svinstve

    • upaľovanie bosoriek je staromodné, treba iné praktiky. A dejú sa. Nuž, pchajte, sračí , hlavu do slučky.

     • Pepa z Depa

      Zjeveni Janovo:
      Ta žena byla oděna purpurem a šarlatem a ozdobena zlatem, drahokamy a perlami; v ruce držela zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svého smilství

 6. Myslím podľa tejto správi ,že pápež František neni ani katolík.Takže katolícka cirkev je aj tak orientovaná.Moc prevzali tý,čo dali ukrižovať Krista….a pápež František je antikrist….

  • Drahí bratia a sestry, katolícka cirkev nie je pravá Božia cirkev, ale falošná neviestka! Ak chcete byť spasení, výjdite z nej von, oddeľte sa od nej, ako hovorí Písmo Sväté. Čiňte pokánie, dajte sa biblicky pokrstiť na meno Pána Ježiša Krista ponorením vo vode a prijmite dar Ducha Svätého. Obráťťe sa k Bohu celým svojím srdcom! Konajte, kým doba milosti trvá. Jedine krv Pána Ježiša Krista vás môže spasiť. Je to dar Boží, dostávate ho úplne zadarmo ako milosť. Nie zo skutkov zákona, aby sa nikto nevystatoval. Tak hovorí Písmo – Biblia. Neverte nikomu a ničomu, len Bohu a Biblii. Všetko ostatné je satanov zvod!!! Buďte všetci požehnaní v mene Pána Ježiša Krista, ktorý si čoskoro zoberie k sebe svojich verných, aby ich vytrhol zo súženia, ktoré prichádza na celý svet.

   • Kam chodis na toeto grcaky?
    Ako keby to pisal najvacsi jezuita vsetkych cias, ale pre poriadne primitivne publikum.

    • Kraken, ak by to písal jezuita, myslíš že by upozorňoval na faloš a zvod katolíckej cirkvi, keď jezuiti sú súčasťou tejto cirkvi? Prečo by to robil? Ja nepatrím do žiadnej cirkvi ani sekty, patrím iba Bohu a verím jedinej Pravde – Božiemu Slovu – Biblii.
     Kraken, ešte stále je čas Božej milosti, aj pre teba! Aj ty môžeš byť zachránený a žiť v spravodlivom spoločenstve s Pánom Ježišom Kristom na novej zemi. Nejde nám snáď všetkým o pravdu, lásku a pokoj? Nikto iný nám to nedá, iba jediný Boh, Pán Ježiš Kristus. Prečo by sme mali túto milosť odmietnuť???
     Všetkých vás naliehavo prosím a žiadam, obráťte sa k Bohu! On jediný vás môže zachrániť pred tým, čo prichádza na celý svet. Žiadna cirkevná organizácia, iba Boh. Buďte všetci požehnaní v svätom mene Ježiš!

    • Pepa Z Depa

     Zjeveni Janovo:
     Ta žena byla oděna purpurem a šarlatem a ozdobena zlatem, drahokamy a perlami; v ruce držela zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svého smilství

     • Pepa Z Depa – Amen brat, tak je!

      Zjavenie Jána 17:
      17,6. A videl som ženu, že bola opilá krvi svätých a krvi svedkov Ježišových. A keď som ju videl, náramne som sa divil.
      17,7. A anjel mi povedal: Prečo sa divíš? Ja ti poviem tajomstvo ženy aj šelmy, ktorá ju nesie a ktorá má sedem hláv a desať rohov
      17,9. Tu je zmysel, ktorý má múdrosť: Sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých sedí žena.
      17,18. A žena, ktorú si videl, je to veľké mesto, ktoré má kráľovstvo nad kráľmi zeme.

   • hľadač pravdy

    K tomuto si dovolím sem prekopírovať text od pravoverného slovenského katolíka, ktorý toto veľmi dobre vysvetľuje. Na konci tu uvediem iba jeho iniciály, ktoré používa (Viem, že číta dlhé roky rôzne alternatívne web stránky a snaží sa ľudí informovať a varovať. Ak číta aj bádateľa – predpokladám, že sa nebude hnevať, keď tu uvediem jeho slová).

    citujem:

    ,,Treba rozlišovať vonkajšiu štruktúru RKC,teda cirkevnú hierarchiu ,ktorú tiež ustanovil Pán Ježiš a tých ,ktorí tvoria mystické Telo Kristovo. Tá viditeľná štruktúra vlastne urobila to isté ,čo tá starozákonná. Obe ukrižovali Krista. Tá prvá aj fyzicky ,tá súčasná svojou zradou ,keď začala hlásať spoločného boha kresťanov ,mohamedánov a židov.Nielen klér,ale aj veriaci tým ,že to nové učenie prijali. Tí ,ktorí ostali verní Kristovi aj vtedy ,aj teraz sa oddelili od zradnej hierarchie ,hoci bola v oboch prípadoch ustanovená Bohom.

    Dokonca aj to vnímanie starozákonných veriacich je totožné s tými dnešnými veriacimi. Možno ti to pomôže pochopiť práve to mylné chápanie starozákonných Izraelitov, lebo aj tí dnešní veriaci v RKC žijú v rovnakom omyle:
    Prečo starozákonní Izraeliti neverili Božiemu prorokovi Jeremiášovi?
    Izraeliti odpadli od svojho Boha, slúžili pohanským bohom z iných národov a predsa si mysleli ,že Boh nemôže zničiť ani ich národ ani Jeruzalem a Boží chrám v ňom. Prečo si boli takí istí? Lebo sa spoliehali na Božie prísľuby kráľovi Dávidovi:
    „Až sa tvoje dni doplnia a pôjdeš k svojim otcom, ustanovím po tebe tvojho potomka ,ktorý bude z tvojich synov a upevním jeho kráľovstvo. On mi postaví dom a ja upevním jeho kráľovstvo na veky. Ja mu budem otcom a on mi bude synom a neodnímem mu svoju milosť, ako som ju odňal tomu ,ktorý bol pred tebou. Ustanovím ho vo svojom dome a vo svojom kráľovstve na veky a jeho tron bude pevný na veky.“

    Na základe tohto Božieho prísľubu bolo pre nich nepredstaviteľné ,že by Boh dopustil zničenie mesta ,chrámu i odvedenie ľudu do Babylonského zajatia. Preto sa všetci vtedajší izraelskí proroci pri obliehaní Jeruzalema asýrskym kráľom Sennacheribom spoliehali a odvolávali na Boží zákrok, hoci dávno svojho Boha opustili. Všetci stáli v opozícii proti proroctvu Jeremiáša ,ktorý ľudu ohlasoval prichádzajúci Boží trest ,zničenie mesta a potrestanie odpadlého Božieho ľudu odvedením do Babylonského zajatia. V krátkom čase ich Boh presvedčil ,že si nesprávne vyložili jeho prísľub.

    Aj dnešní kresťania z RKC ,dnešný Boží ľud Novej Zmluvy sa nechal zradným klérom zviesť ku klaňaniu sa pohanským náboženstvám a ich božstvám, opustil evanjelium a prijal podsunuté náboženstvo synagogy satanovej ekumenizmus. Slepo prijali všetky herézy vrátane tých najväčších ,že Aláh je totožný s Bohom ,ktorý poslal svojho jednorodeného Syna ,aby nezahynul nik ,kto v neho verí, ale aby mal život večný. Uverili vierolomnému kléru ,že všetky náboženstva sú od Boha a páčia sa mu ,hoci Biblia hovorí o tom, že to Boží nepriateľ je ten kto nasial a narobil tieto falošné cesty a že len jedna úzka cesta a úzka brána vedie do neba a tou je Ježiš Kristus a viera v jeho evanjelium.

    Aj títo oklamaní a od pravej viery odpadlí kresťania sa presne takto isto mylne spoliehajú na Kristov prísľub ,že jeho cirkev postavenú na skale ,v ktorej dal primát Petrovi pekeľné brány nepremôžu. Aj oni si tento prísľub vykladajú tak ako sa im hodí a zapredaný klér ich v tom na ceste do pekla uisťuje. Tak ,ako starozákonným Izraelitom aj týmto odpadlým a oklamaným veriacim posiela Boh prorokov ,ktorí im hlásajú pravé evanjelium a varujú ich pred zapredaným klérom a ním pripravovaným satanovým veľkým Babylonom náboženstiev.

    Ale títo veriaci nechcú počuť pravdu a spoliehajú na vierolomných pastierov z RKC ,ktorí ich tiež upokojujú ,že je všetko v poriadku a tým ,ktorí odpad vidia zase ,že Boh zasiahne a o všetko sa postará. Nech sa len pekne ďalej pohodlne plavia do pekla na tom veľkom Titaniku s honosným názvom RKC .
    Nepoznajú Písmo a tí ,ktorí poznajú mu neveria. Vedeli by ,že tak ,ako starozákonný Jeruzalem a chrám z čias proroka Jeremiáša aj ten dnešný Vatikán a chrám sv.Petra má dni spočítané. O odpade od pravej viery a zrade hovorí kap.17Zj.sv.Jana.

    Písmo nazýva RKC ,túto zradnú organizáciu babylonskou neviestkou a vo verši 15,16,17 a 18 je spečatený jej osud. Preto tých ,ktorí sú z pravdy Božie slovo v kap.18 Zj.sv. Jan vyzýva: „… vyjdite z neho ľud môj ,aby ste nemali účasti na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán ,lebo jeho hriechy siahajú až do nebies…“

    O akej cirkvi teda Boh Ježiš Kristus povedal, že ju pekelné brány nepremôžu? Samozrejme o svojej a to sú tí ,ktorí sa nenechali oklamať ani vtedy ,keď celý klér hlása iné evanjelium a teda je podľa Gal.1:8-9 pod kliatbou. Tí, ktorí ostali verní evanjeliu napriek tomuto odpadu a zrade a oddelili sa podľa Božieho príkazu od tých ,ktorí zradili a slúžia záujmom a plánom globalistov. Verní sú a boli Kristova cirkev ,na nich platia Božie prísľuby a tí tu budú až do konca ,lebo o nich je napísané ,že ich pekelné brány nepremôžu! Verných Kristovmu evanjeliu pekelné brány nepremôžu!“

    koniec citátu.
    autor: L.B.
    zdroj: gloria.tv/post/jN4GjPnKbE3R3vctYabSYNkCA/replies

    P.S.: Oriona, k tomu ,,vytrhnutiu“ pozri napríklad: Mt 24,20-22
    Da 7,25; Da 12,7; Da 12,11; Zj 12,6 ; Zj 12,14

    • svet sa tvorí, miliardy rokov. pred pár stáročiami ľudia si vymysleli bohov. Potom len jedného, atd….vážení,, všetko bludy, kto potom STVORIL BOHA. Sám seba??? asi nie, veru stvorili si ho podaktorí, či…

    • Hľadač pravdy, ďakujem. Tie verše sa vzťahujú sa na Izrael, ktorý prejde dobou súženia. Preto je v Matúšovi zmienená sobota, ktorá bola stanovená iba pre Izrael, nie pre Novozákonnú cirkev. V ten deň bol v Izraeli iný režim ako v bežné dni, preto by bol útek v sobotu pre nich oveľa ťažší ako v iné dni.
     Novozákonná cirkev, ktorá žiaľ odpadla od pravého Biblického učenia, má byť tiež účastná súženia. Unikne iba časť tejto cirkvi, a to Nevesta Pána Ježiša Krista, ktorú tvoria Jeho verní, omilostení a umytí Jeho krvou, naplnení Svätým Duchom, ktorí prijali Biblické Evanjelium spásy, stoja iba na Jeho Slove a Jeho učení, ktorí sa oddelili od všetkého nečistého, t.j neprijali žiadne falošné a zmiešané náboženstvá a náuky vytvorené ľuďmi, a počúvajú len na Jeho hlas. Preto vyšli z duchovného Babylonu, očisťujú sa, modlia sa len k jedinému Bohu v duchu a pravde, konajú Jeho vôľu a volajú Maranatha, očakávajú skorý príchod svojho kráľa, podľa Zj 22,17: „A Duch a nevesta hovoria: Prijdi! A ten, kto počuje, nech povie: Prijdi! A kto žízni, nech prijde, a kto chce, nech berie vodu života zadarmo“.
     Nevesta má prísľub, že unikne súženiu, napr.:
     Zjavenie 3,10 – „Preto, že si ostríhal slovo mojej trpezlivosti, i ja budem teba ostríhať a vytrhnem ťa z hodiny pokušenia, ktorá prijde na celý svet zkúsiť tých, ktorí bývajú na zemi“
     1.Kor. 15, 51 – „Hľa, tajomstvo vám hovorím. Všetci nezosneme, ale všetci budeme premenení, razom, v okamihu, pri zatrúbení poslednej trúby“.
     1.Tes. 4, 13-18 – „13. Ale nechceme, bratia, aby ste nevedeli o tých, ktorí zosnuli, aby ste sa nermútili jako aj ostatní, ktorí nemajú nádeje. 14 Lebo ak veríme, že Ježiš zomrel i vstal z mŕtvych, tak i Bôh tých, ktorí zosnuli, skrze Ježiša privedie s ním. 15 Lebo to vám hovoríme slovom Pánovým, že my živí, ponechaní do príchodu Pánovho, istotne nepredstihneme tých, ktorí zosnuli. 16 Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; 17 potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom. 18 Takže sa potešujte navzájom týmito slovami.“

     Hľadač pravdy, buď požehnaný v mene Pána Ježiša Krista! Shalom

     • hľadač pravdy

      Ďakujem Oriona. Trochu som rozmýšľal, ako na toto zareagovať. Neviem, či si to tu prečítaš, ale možno to, čo tu uvediem pomôže aj niekomu inému…
      … Ako som už uviedol vo svojom nedávnom príspevku, na ktorý sa aj v tejto diskusii nižšie odkazujem (hľadač pravdy, 09/02/2022 at 23:24), som tam mimoriadne stručne uviedol, ako došlo k infiltrovaniu rímsko-kato-líckej Cirkvi a čo to znamená.
      Preto v dnešnej dobe NIE JE JEDNO, aké Písmo vezme veriaci do rúk – v súčasnosti NIE JE Písmo, ako ,,písmo”. Tiež NIE JE jedno, kto napísal výklad k Písmu a vysvetľujúce poznámky.
      V súčasnosti sa rozširujú najmä ekumenické ,,biblie” alebo ,,písma” rôznych odpadlíckych siekt, v ktorých je Božie slovo pozmenené.
      Na úvod je ešte potrebné uviesť, že rímsko-katolícka Cirkev bola prostredníctvom apoštolov založená v roku 33 Ježišom Kristom, Synom Božím.
      Nižšie, čo tu uvediem – budem sa odvolávať na/alebo budem priamo citovať piatich pravoverných katolíkov.
      Tiež uvediem, aké Písmo používam ja, a uvediem tu z Písma svätého aj niekoľko citátov. Ešte treba uviesť, že Nový zákon platí pre dnešný Boží ľud Novej Zmluvy.
      ——————————————————————————————————
      (1.) PRAVOVERNÝ KATOLÍK, magister teológie Johannes Rothkranz vo svojej štúdii z r.2013 ,,Dialektický sled papežů posledních 100 let“ uvádza, že posledný skutočný Petrov nástupca na pápežskom stolci bol svätý Pius X. (pontifikát mal v rokoch 1903-1914). Svätý Pius X. bol posledný skutočný pápež, ktorý všetkými prostriedkami bránil rímsko-katolícku Cirkev. Johannes Rothkranz v štúdii popisuje, ako postupne došlo k infiltrácii Cirkvi slobodomurármi na najvyššom mieste, čo sa udialo na
      II. vatikánskom koncile, čo k tomu smerovalo a čo to pre skutočných kresťanov znamená.
      Do roku 1965, to znamená do ukončenia II. vatikánskeho koncilu ostalo učenie rímskych katolíkov zachované, po ňom ho slobodomurári z lóží zmenili na ekumenizmus. Tiež v dnešnej dobe už vieme, že Ján XXIII. (Angelo Roncalli, pontifikát mal v r.1958-1963) bol prvým ,,pápežom”, ktorý bol prijatý do najvyšších nadnárodných slobodomurárskych superlóží (Johannes Rothkranz, Světu vládnou superlóže, 2015-2016).
      Ján XXIII. zvolal II. vatikánsky koncil.
      Toto pravoverný katolícky teológ Jahannes Rothkranz rozoberá aj vo svojej štúdii: Věrnost papeži, svatá povinnost každého katolíka, ktorá v českom preklade vyšla v roku 1998.
      Na obe tieto štúdie som tu na bádateľovi už uviedol aj priame odkazy na ich stiahnutie.
      ——————————————————————————————————
      (2.) PRAVOVERNÝ KATOLÍK, L.B. (uvádzam iba iniciály jeho mena, ktoré v súčasnosti používa), ktorého slová som tu v diskusii vyššie uviedol (hľadač pravdy, 10/02/2022 at 23:27), kde vynikajúco a zrozumiteľne popisuje, ako došlo k odpadu od pravej viery. Tiež tam veľmi dobre uvádza, ktorú Cirkev pekelné brány nepremôžu. Autor uvedeného textu L.B. (čo je skratka pseudonymu mena, ktoré dnes používa) je skutočným Božím pastierom. Na Slovensku, ale napríklad ani v Česku nikto verejne, otvorene a na rovinu neprezentoval to, čo verejne do éteru vravel L.B., aspoň ja nikoho iného takého nepoznám.
      ——————————————————————————————————
      Na tomto mieste uvediem, aké Písmo používam ja:

      [I.] Sväté písmo, Nový zákon, rímsko-katolícke vydanie podľa typického vydania novej Vulgáty, 1986, úvody k jednotlivým spisom pripravil Jozef Heriban, 1986, Slovenská biblická spoločnosť 2000, 846 strán.

      [II.] Čtení z Písma sv. Nového zákona, Zjevení Svatého Jana apoštola, texty zjevení s úvahami a výkladem, farář Navrátil, 1946, 335 strán.

      [III.] Sväté písmo, Starého i Nového zákona, preklad a poznámky podľa vydania Spolku svätého Vojtecha v Trnave: Starý zákon z roku 1955 – Nový zákon z roku 1986, 1612 strán.

      [IV.] Nový Zákon, Sýkorův překlad v revisi Hejčlově k tisku upravil, rozčlenil, úvody a poznámkami opatřil Dr. Rudolf Col. Vydal Velehrad, l. P. 1947, Vydání I.
      ——————————————————————————————————
      [I.] a [III.] mám originálne kupované, viazané knihy, [II.] som si vytlačil a dal zviazať, [IV.] mám iba v .pdf súbore.
      Nasledujúce citácie sú podľa [I.] a [III.]:

      Mt 24,9
      ,,Potom vás vydajú na mučenie, budú vás zabíjať, a všetky národy vás budú nenávidieť pre moje meno.”

      Mt 24,20-22
      ,,20 Modlite sa, aby ste nemuseli utekať v zime alebo v sobotu, 21 lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od počiatku sveta až doteraz a už ani nebude. 22 A keby sa tie dni neskrátili, nezachránil by sa nik; ale kvôli vyvoleným sa tie dni skrátia.”

      Mt 24,29
      ,,Hneď po súžení tých dní…” Nastane druhý príchod Krista

      Da 7,25
      ,,Bude hovoriť reči proti Najvyššiemu a bude nivočiť svätých Najvyššieho, bude chcieť zmeniť časy a zákon a budú odovzdaní do jeho ruky na čas a časy a pol času.”

      Da 7,21
      ,,Díval som sa a tento roh viedol vojnu so svätými a prevládal ich”

      Da 12,7
      ,,Tu som počul muža, ktorý bol oblečený do plátna a stál nad vodami rieky. Zdvihol pravicu i ľavicu k nebu a prisahal na toho, čo večne žije: ,,Áno, na čas, časy a polovicu, a keď sa dovŕši zlomenie moci svätého ľudu, skončí sa toto všetko.””

      Da 12,11
      ,,A od času, čo odstránia ustavičnú obetu a postavia ohavnosť spusto-
      šenia, uplynie tisícdvestodeväťdesiat dní.”

      Zj 12,6
      ,,Žena potom utiekla na púšť, kde jej Boh pripravil miesto, aby ju tam živili tisícdvestošesťdesiat dní.”

      Zj 12,14
      ,,Ale žena dostala dve krídla veľkého orla, aby mohla odletieť na púšť na svoje miesto, kde ju budú živiť čas a časy a pol času ďaleko od hada.”

      Zj 13,7
      ,,A bolo jej dovolené viesť vojnu proti svätým a zvíťaziť nad nimi. Dostala moc nad každým kmeňom, ľudom, jazykom a národom.”

      Zj 20,4
      ,,…Videl som aj duše tých, čo boli sťatí pre Ježišovo svedectvo a pre Božie slovo, aj tých, čo sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali jej znak na čelo a na ruky.”

      Zj 20,9
      ,,Vyšli na šíru zem a obkľúčili tábor svätých a Bohom milované mesto. Ale zostúpil oheň z neba a strávil ich.”
      ——————————————————————————————————
      (3.) PRAVOVERNÝ KATOLÍK, profesor teológie Franz Spirago vo svojej knihe ,,Antikrist”, uvádza: na stranách 46-47
      (číselné odkazy v texte som nahradil hranatými zátvorkami)
      (v knihe Franza Spiraga – Všechny cit. z Nového zákona podle: Dr. Jan Lad. Sýkora, Nový zákon Pána našeho Ježíše Krista, Praha 1946; pozn. překl.)

      Tři a půl roku bude Antikristovi povoleno běsnit proti křesťanství, tedy nápadně přesně stejnou dobu, jakou trvala Kristova učitelská činnost. Prorok Daniel praví: „Vydáni (svatí, tj. věřící křesťané) budou v ruku jeho na jednu dobu (rok), a na dvě doby a na půl doby.“ [Da 7,25]

      Stejný termín opakují Daniel v 12. kapitole a svatý evangelista Jan ve 12. kapitole své Apokalypsy [Da 12,7 a Zj 12,14], kde mluví o čase, který žena (Církev) stráví na poušti. (Narážka na útěk do pustin, jímž se mnoho křesťanů zachrání před pronásledováním Antikristem!) Na jiném místě se pak říká, že žena (Církev) bude na poušti živena 1 260 dní a svaté město (Církev) po 42 měsíce pošlapáváno, a také že jí (šelmě) bude dána moc působit po 42 měsíce [Zj 12,6 ; 11,2 ; 13,5 ]. Počet dní je také rovněž u Daniela: „Postavena bude ohava na spuštění, a bude tomu po tisíc dvě stě devadesáte dní.“ [Da 12,11]

      Bůh dobu pronásledování Antikristem jako světovým císařem tak přesně ohlásil pravděpodobně proto, aby věřící v ten čas neklesali na mysli, a snad i z toho důvodu, aby věděli, jak dlouho se mají skrývat. Žádný křesťan by však nezůstal na živu, kdyby vláda Antikrista trvala déle.

      Proto také Kristus praví:
      „A kdyby nebyly ukráceny dny ty, nezůstal by jediný člověk; ale pro vyvolené budou dni ty ukráceny.“ [Mt 24,22]
      Svatý papež Řehoř Veliký i svatý Augustin jsou téhož náhledu: Kdyby pronásledování mělo trvat déle než 3 ½ roku, nedosáhlo by věčné blaženosti mnoho z lidí, kteří by jinak byli svatými. Sv. Jan Zlatoústý k tomu dodává: „Útrapy skrze Antikrista sice budou nadmíru kruté, ale nepotrvají dlouho.“
      V oněch třech a půl letech však přijde takové trápení, jaké ještě na zemi nikdy nebylo. Naplní se Kristova slova: „Neboť tehdy bude soužení veliké, jakého dosud od počátku světa nebylo, aniž kdy bude.“ [Mt 24,21] Také Daniel zvěstoval: „Přijde čas, jaký nebyl od té doby, co národové počali býti, až do tohoto času.“ A dále: „Až bude dokonale zlomena moc lidu svatého, splní se všecky ty věci.“ [Da 12,1 a Da 12,7]

      Satan si totiž pospíší, protože k poslednímu útoku na Boží říši na zemi bude mít jen málo času. „Ďábel sestoupil k vám se zlostí velikou, věda, že má času málo.“ [Zj 12,12] V oněch 3 ½ letech nejstrašnějšího pronásledování se mnoho křesťanů, biskupů a kněží zachrání útěkem. Je to naznačeno v Apokalypse, kde se píše, že žena (Církev) uprchne do pouště [Zj 12,6 ; 12,14]. Ctihodný sluha Boží Bartoloměj Holzhauser (poté, co zmiňuje dobytí Říma Antikristem a zavraždění papeže) praví takto: „Antikrist bude v okolí Jeruzaléma prolévat krev křesťanů jako vodu, a to zvláště představených Církve. Křesťanské obce uprchnou do pouští, lesů, hor a do jeskyní, a tam se ukryjí, protože když bijí pastýře, ovce stáda se rozprchnou.“ [Podľa Mt 26,31]
      ——————————————————————————————————
      (4.) PRAVOVERNÝ KATOLÍK, farár Navrátil vo svojom diele (uvedené vyššie [II.]) dáva nasledujúci výklad, vyberám a citujem:

      Zj 13,7

      Příklad nejhoršího rouhače a násilníka.

      ,,A bylo jí dáno vésti válku se světci a přemoci je”. Roku 1509. nastoupil v Anglii na trůn královský Jindřich VIII. Papež Kliment VII. nechtěl vyhověti naléhání královu, aby jeho sňatek s Kateřinou Aragonskou byl uznán za neplatný. Král z návodu svých rádců roku 1534. prohlásil odtržení Anglie od Říma, sám sebe prohlásil za hlavu církve anglické. Zabral církevní majetek v celé zemi a nutil poddané k odpadu od Církve katolické. Kněží i laikové musili králi skládat přísahu věrnosti. Katolíci krváceli na popra- vištích. Vzorem křesťanské statečnosti byl biskup Fischer z Rochestru a králův kancléř Tomáš Moorus. Oba umřeli na popravišti. Jindřich se ještě 5 krát oženil. Dal odpravit dvě ze svých manželek, 12 vévodů, 164 šlechtice, 2 kardinály, 2 arcibiskupy, 18 biskupů, 500 kněží, a asi 70 tisíc poddaných.
      Král Jindřich se stal dravou bestií, která se nezastavila před žádným zločinem. Po něm dílo odtržky od Církve katolické dovršila královna Alžběta, která pokračovala v násilí proti Církvi katolické. Rovněž Jakub I., nástupce Alžbětin pronásledoval Církev tak, že na dopadení katolického kněze byla vypsána odměna. Anglie a Skotsko podlehlo násilí. Jenom na ostrově irském katolíci podstoupili za víru a svobodu krvavý boj. Za krále Karla I. byli Irové dohnáni ke vzpouře. Statky jejich byly konfiskovány, na 20 tisíc Irčanů bylo prodáno do otroctví, ale víra katolická zůstala Irům zachována. – Na tomto úryvku z církevních dějin máme příklad na slova Zjevení:
      ,,I otevřela šelma ústa svá k rouhání se Bohu, aby se rouhala jménu jeho a stánku jeho, (všecky svatostánky v Anglii byly vyloupeny), i těm, kteří přebývají v nebi: (Katolíci byli potlačeni, k Církvi katolické se nesměl nikdo hlásit). A bylo jí dáno vésti válku se světci a přemoci je…” Irsko se
      dodnes nazývá ,,ostrovem světců”.

      Zj 3,10-11

      ,,Poněvadž jsi zachoval slovo trpělivosti mé, i já tě zachovám od hodiny pokušení, která přijde na celý okrsek zemský, aby zkusila obyvatele země. Hle, přijdu brzy; drž, co máš, aby nikdo nevzal tvé koruny”. Biskup a jeho diecesani byli vždycky pamětlivi slov Ježíše Krista: „Blahoslaveni jste, když pro mne budou vás tupiti a pronásledovati a mluviti všecko zlé proti vám lhouce…” Mat. 5,11. Za trpělivost a obětavost ve víře a v lásce k Ježíši Kristu, dostane se jim nejvzácnějšího daru: setrvání v dobrém až do konce. Přijdou těžké zkoušky, veliká pronásledování, na všecky obyvatele. ,,V těchto těžkých chvílích přijdu k vám, a dám vám duchovní vítězství nad vašimi pronásledovateli a dám vám ,,korunu” vítězství v životě věčném. Nenechte se připravit o tuto korunu nestálostí ve víře a v lásce!” Tak povzbuzuje Ježíš Kristus Filadelfiji a připojuje na konec slavný slib.

      Zj 20,4

      I spravedliví budou souzeni.

      ,,A uviděl jsem trůny; i posadili se na nich, a byl jim dán soud.” Když byl vykonán soud nad židovským Babylonem a nad šelmami, když satan byl spoután, aby nemohl svádět národy, musilo se dostat uznání, chvály a odměny věrným duším. A tento soud vykoná čtyřiadvacet zástupců Církve vítězné.
      Jménem Ježíše Krista, Krále národů, dostane se uznání vítězům, jejichž ,,duším” se dostalo po tělesné smrti na zemi ,,vzkříšení”, to jest věčného života v nebi. Prozatím jsou ve ,,vzkříšení” k věčnému životu jenom duše. Na konci světa dostane se ,,vzkříšení” i tělům spravedlivých. Toto bude ,,vzkříšením druhým”, kdežto příchod duše do života věčného byl ,,vzkříšením prvním”. Duše bezbožných ,,neožijí”, to jest nemají na blaženém věčném životě podílu. Údělem duší, které nemilovaly svého Spasitele, je ,,smrt” zavržení. K zavržení duše se na konci světa připojí i zavržení těla, to jest ,,smrt druhá”.

      Mučedníci a vyznavači.

      Mezi vítězi ve věčném životě jsou na prvním místě jmenováni ti, kteří přijali svědectví Ježíše Krista, že je Bůh, Spasitel a Král, s takovou vírou a láskou, a všecka slova Jeho jako slova Boží s takovou poslušností, že bez váhání dávali i život za tuto víru a poslušnost. K mučedníkům se řadí stateční vyznavači, kteří odpírali svodům ,,šelem” a nedali se svést k poblouznění rozumu bludem nebo nevěrou; nedali se svést ke službám satanovým šířením bludu a nevěry. ,,Viděl jsem… též duše těch, kteří byli sťati (symbolika násilného usmrcení) pro svědectví Ježíšovo a pro slovo Boží, i těch, kteří se neklaněli šelmě ani obrazu jejímu, ani nepřijali znamení na čelo nebo na ruku svou; ……”

      Zj 20,7

      Poslední tříbení Církve.

      ,,A když se naplní těch tisíc roků, satan bude puštěn ze své vazby; i vyjde, aby sváděl národy, kteří jsou na čtyřech úhlech země, Goga a Magoga, a aby shromáždil je k válce; – počet jejich jest jako písek mořský. – A vyšli na šíř země a obklíčili tábor světců a město milé. I sestoupil oheň od Boha s nebe a strávil je, a ďábel, jenž je sváděl, byl vržen do jezera ohnivého a sirnatého, kde jest i šelma a prorok nepravý; budou trápeni ve dne i v noci na věky věků.” Po tisíciletí rozkvětu Církve a Jejího rozšíření mezi všecky národy nastane doba (neznámo, jak dlouho bude trvat) poslední zkoušky lidí a posledního tříbení Církve (Zj. 3,14.). Bude otevřtena propast a vězení satanovo. Satan využitkuje duchovní ochablosti, která nastane po době rozkvětu Církve. Bude hledat a mobilisovat do boje proti Církvi všecky lidi, kteří nebudou celým srdcem spojeni s Ježíšem Kristem a kteří si nevyprosí dar vytrvalosti v dobrém.
      ——————————————————————————————————
      (5.) PRAVOVERNÝ KATOLÍK, katolícky kňaz Manfred Adler, vo svojej trilógii Synové temnoty, v jej prvej časti – Připravovaná světová vláda (české vydanie z r.1993), na str.29 uvádza:

      ,,… Ježíš Kristus nám neslíbil ani nebe na zemi, ani osvobození od strachu a utrpení v tomto světě; naopak vyzývá své stoupence, aby denně na sebe brali Jeho kříž a následovali Ho, až přijde Jeho „velký a slavný den“. Do té doby je a zůstane naše historie bolestnou cestou, příběhem utrpení. V neposlední řadě proto, že viny světa musí být také viníky odčiněny. Pokud by se i plány světovládců temnot měly splnit a celé lidstvo by ztratilo svobodu v nemilosrdné socialistické světové diktatuře, pak by tato ztráta byla jen spravedlivým trestem Božím a nezbytným pokáním za zneužívání naší svobody v hříchu. Ještě nikdy se nehřešilo tak lehkomyslně a nestoudně jako v našem století masového zločinu! Hromadný odpad lidí od Boha a Jeho Syna nebytně vede k otroctví hříchu a svolává na svět soud Božího hněvu, jak dosvědčuje Písmo (Ef 6,6). Přesto však každý, kdo se obrátí ke Kristu, uvěří v Něj a bude vzývat Jeho jméno, dojde spasení (Sk 2,21) a věčného života (J 3,36 a jinde).”
      ——————————————————————————————————
      Týmto myslím, je dostatočne vysvetlené, že k ,,vytrhnutiu” pred súžením nedôjde.

    • Hľadač pravdy, ďakujem za snahu a tvoj čas, vnímam že ti záleží na pravde a veľmi si to vážim. Súhlasím že je veľmi dôležité, akú Bibliu čítame. Ja mám preklad Prof. Roháčka, ktorý je všeobecne uznávaný za jeden z najvernejší ch. Ale dôležitejšie je to, aby sme pri čítaní Biblie boli sprevádzaní Svätým Duchom Božím, ktorý nás uvedie do každej pravdy… tak hovorí Písmo. Naša snaha o intelektuálne pochopenie by tu neuspela. Nie som členom žiadnej cirkvi, iba tej Ježišovej, duchovnej. Bola som katolíčka, ale z RKC som vystúpila, keď ma Pán Boh začal viesť k čítaniu Biblie. Počúvla som, a dobre som urobila… Pán mi otvára oči a dáva poznanie PRAVDY. Preto si to nemôžem nechať pre seba. Vnímam, že Pán ma vedie, aby som najprv uviedla varovanie pre úprimne hľadajúcich, ohľadom RKC (ale aj iných organizácií, ktoré nestoja v Božom Slove). Preto až v závere píšem k téme vychvátenie, ako reakciu na tvoje upozornenie. Text je dlhší, čítať ho budú iba tí, ktorým je určený.
     Katolícki teológovia a ich náuky sú žiaľ, ovplyvnené učením Vatikánu ktorému sa bezvýhradne podriadili, a to je chyba. Ide totiž o náboženstvo, ľudský produkt, a ten je veľmi odlišný od pravého Božieho Slova. Zišli z úzkej cesty na širokú. Modlím sa za nich, aby to mohli uvidieť. Verím, že väčšina z nich sú dobrí ľudia s túžbou slúžiť Bohu a ľuďom, no mýlia sa. Kňazská služba nebola v Novom zákone vôbec ustanovená. Starozákonné kňazstvo skončilo obeťou Pána Ježiša Krista na kríži a v Novom Zákone kňazi do služby už povolaní neboli! Izrael odmietol svojho Spasiteľa Ježiša Krista, i Jeho dokonalú obeť na kríži, a tak Starozákonné kňazstvo bez porozumenia pokračovalo naďalej v prinášaní zvieracích obetí, až do zničenia Jeruzalemského chrámu v roku 70 n.l.
     Skutočná cirkev Pána Ježiša, tá duchovná, nemala formu organizácie, ale malých, lokálnych biblických zborov na rôznych miestach, v domoch, ako o tom čítame v Skutkoch sv. apoštolov, aj v apoštolských listoch. Vznikla na Letnice po vyliatí Ducha Svätého. Zbory boli vedené učeníkmi naplnenými Duchom Svätým, a to staršími, biskupmi a diakonmi, ktorých služba je dohliadať na poriadok v zboroch a byť nápomocní starším v zboroch. Biblia uvádza, že majú byť ženatí, muži jednej ženy, s dobre vychovanými deťmi. Čo z týchto Biblických princípov vidíme dnes v RKC? Nič.
     Popri pravej Kristovej cirkvi povstala z moci toho zlého aj falošná cirkev, ktorá vznikla ako organizácia so svojou hierarchiou, kňazmi, pápežom, svojím učením, a postupne si podrobila tú pravú cirkev. Tzv. nikolaiti, resp. mikulášenci, takto potlačili Duchom vedených kresťanov (laikov), pôsobiacich v slobodných zboroch (v Zj. Sv. Jána hovorí Pán Ježiš, že mikulášencov nenávidí!). Tí čo odmietli podrobiť sa falošnému učeniu, boli k tomu donútení, alebo boli kruto prenasledovaní a zabíjaní v miliónoch, po celé stáročia. V Zjavení sv. Jána vidíme opis tejto falošnej cirkvi, že bola opitá krvou svätých a svedkov Ježišových. Budovanie cirkvi ako organizácie s hierarchiou, kňazmi a pápežom, ako aj zavedenie povinného celibátu, nikdy neboli Božou vôľou!
     Biblia uvádza v Pavlovom liste (Efežanom 4,11), že Pán Ježiš ustanovil do Novozákonnej cirkvi tieto úrady: apoštolov, prorokov, učiteľov, pastierov, evanjelistov. Teda ani kňazov, ani pápeža. Božie Slovo hovorí jedine o Ježišovi ako o našom jedinom kňazovi naveky, ktorého kňazstvo neprechádza na nikoho! (Židom 7,24). Peter nebol pápežom, neexistuje Biblická zmienka o pápežskom nástupníctve. K tomuto omylu poslúžila nesprávna interpretácia verša – Ty si Peter, skala, a na tej skale postavím svoju cirkev a brány pekelné ju nepremôžu. Tu v skutočnosti ide o to, že nie na tebe Peter, ale na tej skale (t.j. na zjavení Pána Ježiša Krista ako Boha, to je tá skala) postavím ja – Ježiš, svoju cirkev, nie ty – Peter. RKC teda stojí na Petrovi a pápežoch. My však máme stáť na Ježišovi Kristovi, na Bohu, nie na človeku! Peter dostal od Pána kľúče, ktoré aj použil na Letnice, po vyliatí Ducha Svätého a „odomkol“ brány kráľovstva, keď po jeho kázaní v Jeruzaleme uverili tisíce ľudí a nechali sa biblicky pokrstiť. Ďalej už prebiehala Petrova služba rovnako, ako u ostatných apoštolov a učeníkov, nie je žiaden záznam o akomsi Petrovom vyššom postavení nad nimi.
     Najhroznejším omylom RKC je kázanie falošného Evanjelia spásy. RKC nariaďuje veriacim pre spásu konať rôzne skutky – povinné nedeľné bohoslužby, svätiť prikázané nebiblické sviatky, chodiť na spovede, prijímať eucharistie, modliť sa k svätým, k Panne Márii (ružence), získavať odpustky, atď. Aj keď nič z toho sa v Biblii nenachádza, RKC to prikazuje dodržiavať. Samozrejme, dobré skutky máme robiť, ale nie preto, aby sme si za ne zaslúžili spásu, lebo neexistuje skutok, ktorým by sme si ju mohli zaslúžiť. Spása je len a jedine v dokonalej obeti Pána Ježiša Krista, v Jeho krvi. My konáme dobré skutky z vďačnosti za našu spásu, s radosťou a láskou k Bohu a blížnemu, aby Boh bol v nás oslávený. Ako upozorňuje Jakub, bez skutkov by naša viera bola mŕtva.
     Apoštoli a učeníci kázali z Božieho poverenia pravé Evanjelium podľa príkazu svojho Pána. Všetci sme zhrešili, a preto si všetci zasluhujeme smrť. Avšak dobrá správa, Evanjelium spásy hovorí o odpustení našich hriechov skrze krv Pána Ježiša Krista, vyliatu na kríži. „Dokonané je!“ Spasení sme teda VIEROU v Neho, z Božej milosti, krvou Baránka Božieho, ktorý za naše hriechy zomrel a bol vzkriesený, vystúpil na nebesia a potom sa ukázal niektorým. Tí, ktorí ho milujú, s láskou a nebeskou nádejou na Neho očakávajú. Čo máme teda robiť, aby sme boli spasení? Peter jasne vysvetlil ľuďom, ktorí sa pýtali, čo majú robiť: „Čiňte pokánie, a nech sa pokrstí jeden každý z vás na meno Ježiša Krista na odpustenie svojich hriechov, a dostanete dar Svätého Ducha“ (Skutky 2,38). Toto platilo nielen vtedy, ale platí dodnes pre všetkých, ktorých chcú patriť Ježišovi a včleniť sa do Jeho duchovného tela ako spasené Božie deti, žijúce podľa Jeho kráľovského zákona lásky k Bohu a blížnemu.
     Dajte pozor aj na nebiblický krst, ktorý praktizuje RKC. Krstí novorodencov pokropením, za účasti krstných rodičov, v trojičnej formuli – v mene Otca, Syna, Ducha Svätého.
     Pán Ježiš, keď dával misijný príkaz učeníkom, povedal im: „Daná mi je každá moc na nebi aj na zemi. A tak iďte, čiňte učeníkmi všetky národy krstiac ich VO MENO Otca i Syna i Svätého Ducha učiac ich zachovávať všetko, čokoľvek som vám prikázal“ (Matúš 28,19). Vidíme, že nešlo o príkaz vyslovovania trojičnej formule pri krste, ale o MENO, do ktorého sa má krstiť. Všetci Pánovi apoštoli, vedení Božím Duchom, tento príkaz Pána Ježiša pochopili správne a jednotne. Teda všetci do jedného krstili NA MENO Pána Ježiša Krista, o čom aj máme mnohé písomné záznamy v Novom zákone. Ak boli niektorí veriaci pokrstení inak, napr. Jánovým krstom, apoštol Pavel ich dal znovu pokrstiť na meno Pána Ježiša Krista. Vidíme, ako veľmi záleží na tom, aby sme boli pokrstení do toho správneho mena, Biblicky, teda úplným ponorením do vody, a až potom, ako sme uverili. Nie naopak!
     „A nieto v inom nikom spasenia, lebo ani nieto iného MENA pod nebom, ktoré by bolo bývalo dané niekomu medzi ľuďmi, v ktorom by sme mali byť spasení“ (Skutky 4,12). Preto je meno Pána Ježiša Krista to jediné meno, na ktoré, resp. do ktorého, sa má krstiť: „Píšem vám, dieťatká, že sú vám odpustené hriechy pre jeho MENO“ , píše apoštol Ján v 1. Liste, 2,12.
     V Evanjeliu podľa Marka hovorí Pán Ježiš: Iďte po celom svete a kážte evanjelium každému stvoreniu! Ten, kto uverí a pokrstí sa, bude spasený; a kto neuverí, bude odsúdený (Marek 16, 15 – 16). Tu tiež jasne vidíme, že až potom keď niekto uverí, má byť pokrstený, čo je potvrdené všetkými prípadmi krstov, uvedených v Biblii.
     RKC namiesto Biblickej Večere Pána ( lámanie chlebov), zaviedla obrad premenenia oblátky a vína na skutočné telo a krv Pána Ježiša. O tom, že to má byť vykonávané kňazmi pri omši, vyslovením akejsi premieňacej formulky, opäť Biblia nehovorí . Naopak. Máme to robiť jednoduchým spôsobom, tak ako nám to ukázal Pán Ježiš, keď večeral s apoštolmi a lámal chlieb, dával im, hovoril – toto je moje telo, potom im dal kalich – toto je moja krv tej Novej Zmluvy, toto robte na moju pamiatku. Ide tu o duchovný zmysel, ktorý vysvetľujú apoštoli vo svojich listoch. Je to naša účasť na tele a krvi Kristovej, v ktorej sme vstúpili do Novej Zmluvy s Bohom. V Biblii čítame o lámaní chlebov, ako to robili apoštoli: „A tak tí, ktorí ochotne prijali jeho slovo, dali sa pokrstiť, a pripojilo sa toho dňa okolo troch tisícov duší. A zotrvávali v učení apoštolov a v spoločnom bratskom obcovaní a pri lámaní chleba a na modlitbách“ (Skutky 2, 41-42). Pavol učí, že pred prijatím chleba a kalicha sme povinní najskôr skúmať sami seba (ak sme spáchali hriech, vyznáme ho na kolenách priamo Bohu) lebo pri ľahkovážnom prístupe k Pánovej večeri sme vinní Jeho tela a krvi. Prax RKC, ktorá „premieňa“ oblátku a víno na skutočné telo a skutočnú krv Pána Ježiša, vyvracia samotná Biblia, v ktorej je jasný zákaz jedenia krvi, a to v Starom i Novom Zákone.
     Je toho veľa čo by ešte bolo potrebné povedať … RKC vymyslela očistec, o ktorom nieto v Biblii ani zmienky (v minulosti RKC odpustky predávala).
     RKC slávi vianoce v deň, kedy pohania slávia sviatok boha slnka, hoci v tom čase sa Pán Ježiš nenarodil, čo samotná RKC aj priznáva. Treba si však uvedomiť, že za každým pohanským bohom stojí ten zlý… Skúmajme teda, či je toto Božia vôľa. Keďže Biblia nám nezjavuje deň Ježišovho narodenia, ani neprikazuje sláviť ho, máme to vôbec robiť? Ako by sme sa cítili, keby sa naši blízki rozhodli bez nášho súhlasu, že naše narodeniny budú oslavovať napr. na halloween?
     Verím, že všetci úprimného srdca, s túžbou po pravom poznaní Boha, budú sami čítať, skúmať Bibliu a prosiť Pána o porozumenie. Plačem pri pomyslení, že všetky národy sveta žijú v tomto obrovskom zvode, myslia si že kráčajú úzkou cestou do večného života, ale oni sú na tej širokej, do zatratenia. Ľuďom je totiž jedno čomu veria, myslia si, že keď veria v Pána Ježiša Krista, budú spasení. Božie slovo však hovorí, že máme veriť tak, ako hovorí Písmo: „A oznamujem vám, bratia, evanjelium, ktoré som vám zvestoval, ktoré ste aj prijali, v ktorom aj stojíte, skrze ktoré i spasení bývate, ak držíte v pamäti, jakým slovom a v akom smysle som vám ho zvestoval, iba ak by ste boli nadarmo uverili“ (1 list Pavla Kor., 15, 1-2). Vidíme, že ak sa nedržíme Božieho Slova, tak veríme NADARMO! Pavel tiež varuje, že niektorí chcú prevracať Evanjelium Kristovo a týmto prevracačom adresuje tvrdé, ale zaslúžené slová: „Ale aj keby sme vám my alebo anjel z neba zvestoval iné ako to, čo sme vám zvestovali, nech je prekliaty! Jako sme už prv povedali, aj teraz zase hovorím, že ak vám niekto zvestuje iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty“ (Galaťanom 1, 8-9). RKC káže falošné evanjelium. Teda práve tá, ktorá vyslovila množstvo prekliatí na adresu iných, je sama prekliata, a to priamo výrokom Biblie. Aj tu platia slová Pána Ježiša – sú slepými vodcami slepých. A keď slepý povedie slepého, obidvaja padnú do jamy (Matúš 15, 14).
     Na záver ešte k vytrhnutiu, vychváteniu, vzatiu Nevesty a druhému príchodu Pána Ježiša Krista. Pavol hovorí o tajomstve, ktoré vzťahuje na Pána a cirkev, a porovnáva ich so vzťahom muža a ženy, ktorí sú jedno telo. Pán je ženích, Nevesta je Jeho cirkev, resp. tá časť cirkvi, ktorá verne stála v Jeho Slove a duchovne nescudzoložila s falošnými náukami. Ona má prísľub, že bude zachránená pred Božím hnevom. Ak teda čítame v Biblii verše o sľúbenej záchrane pred hodinou skúšky, ktorá príde na celý svet, a úniku pred Božím hnevom, máme sa potešovať týmito slovami, lebo ide o vytrhnutie Nevesty do povetria, v ústrety Pánovi, ktorý v tom čase nezostúpi dolu na zem, ale vyzdvihne si zo zeme to, čo mu patrí. „Ale o polnoci povstal krik: Hľa, ženích ide! Vyjdite mu v ústrety!“ (Mat. 25,6) . Nevesta (múdre panny) teda bude vzatá na Svadobnú hostinu Baránkovu do nebies, vychvátená do povetria Pánovi v ústrety (viď citáty a odkazy ktoré uvádzam v mojej predchádzajúcej odpovedi horevyššie, ktoré to potvrdzujú). Až potom nastane na zemi ozajstné veľké súženie, akého nikdy nebolo.
     O tom hovoria tie časti Biblie (napr. prorok Daniel, Zjavenie a iné), ktoré popisujú hrôzy, vylievanie Božieho hnevu, teda súženie, ktorým bude prechádzať Izrael a zanechaná cirkev (bláznivé panny). Následne, po súžení tých dní, sa vráti Pán Ježiš Kristus na Olivovú horu a ustanoví tisícročné kráľovstvo na zemi.

     Hľadač pravdy, i všetci ktorí toto čítate, buďte všetci požehnaní v mene Pána Ježiša Krista! Len Jemu jedinému buď vďaka, chvála a sláva na veky!

     • hľadač pravdy

      Tak ešte stručne pár bodov k uvedenému:

      1.) Viacero autorov uvádza pyramídu hierarchie ,,obyčajného”, ,,regulárneho” slobodomurárstva, ktorej popis vychádza z výpovede Ayn Randovej, ktorá bola milenkou Philippa Rotschilda, ako som už uviedol tu:
      https://www.badatel.net/byvaleho-viceprezidenta-pfizeru-sokovalo-ze-100-vakcinovych-umrti-sposobilo-len-5-sarzi/#comment-123068

      1. profánny humanizmus, 2. slobodomurári bez zástery, 3. YMCA, YWCA, skauti, 4. Lions-Club a Rotary-Club a.p., 5. modré alebo johanitské slobodomurárstvo, 6. slobodomurárstvo yorkského ritu, 7. škótske slobodomurárstvo, 8. komunizmus, 9. B’nai B’rith, 10. Rada 500, 11. Rada 33, 12. Rada 13.

      (poznámka: odspodu hore to usporiadala Randová, v písanom texte to nie je podstatné. Pri kreslenej schéme, pri náčrte pyramídy by na jej základni bol ,,profánny humanizmus” a na vrchole ,,Rada 13”).

      Podstatná informácia tu z bodu č. 1.) je, že:

      YMCA a YWCA sú súčasťou slobodomurárskej pyramídy moci!
      ——————————————————————————————————
      2.) Budovy YMCA a YWCA v Bratislave – architektúra najstaršej svetovej organizácie pre mladých:
      http://2020.dekd.sk/aktivita/4473-budovy-ymca-a-ywca-v-bratislave-architektura-najstarsej-svetovej-organizacie-pre-mladych

      Podstatná informácia z bodu č. 2.) je, že:

      YMCA a YWCA – sú najstaršie svetové organizácie pre mladých a majú svoje sídlo aj v Bratislave!
      ——————————————————————————————————
      3.) Jozef Roháček sa narodil v/pri Starej Turej. Na oficiálnej stránke mesta Stará Turá je uvedený Roháčkov životopis:
      https://www.staratura.sk/item/prof-jozef-rohacek/

      Podstatná informácia z bodu č. 3.) je, že:

      Manželka Jozefa Roháčka pracovala v ústredí YWCA v Bratislave!

      Roháčkov životopis mne čo-to naznačuje, ale nebudem tu teraz špekulovať a budem sa držať iba toho faktu, že jeho manželka pracovala v ústredí YWCA v Bratislave, aj keď iba krátko.

      Chcel by niekto tvrdiť, že Roháček zo svojej pozície nevedel, čo je YWCA za organizáciu a čoho je súčasťou??

      Skutočný kresťan by vedome nikdy nepracoval v organizácii, v ktorej prebieha výchova budúcich nepriateľov Trojjediného Boha, Ježiša Krista a Jeho Cirkvi, teda nepriateľov skutočných kresťanov.
      Skutočný kresťan by vedome sám, a ani svojho najbližšieho rodinného príslušníka by vedome do takejto organizácie nikdy neposlal pracovať – nedopustil by to, nech by bola bieda a núdza akákoľvek.
      ——————————————————————————————————
      4.) Oriona, vyššie uvádzaš:

      ,,Zjavenie 3,10 – „Preto, že si ostríhal slovo mojej trpezlivosti, i ja budem teba ostríhať a vytrhnem ťa z hodiny pokušenia, ktorá prijde na celý svet zkúsiť tých, ktorí bývajú na zemi“

      Vyššie som uvedol, aké Písmo používam ja, kde tento verš znie:

      [I.] Zj 3,10 (Nový zákon, vydanie z r.1986)
      ,,Preto, že si zachoval moje slovo a vytrval si, aj ja ťa ochránim pred hodinou skúšky, ktorá príde na celý svet a preskúša obyvateľov zeme.”

      [II.] Zj 3,10 (Nový zákon, vydanie z r.1946)
      ,,Poněvadž jsi zachoval slovo trpělivosti mé, i já tě zachovám od hodiny pokušení, která přijde na celý okrsek zemský, aby zkusila obyvatele země.”

      [III.] Zj 3,10 (Nový zákon, vydanie z r.1986)
      ,,Preto, že si zachoval moje slovo a vytrval si, aj ja ťa ochránim pred hodinou skúšky, ktorá príde na celý svet a preskúša obyvateľov zeme.”

      [IV.] Zj 3,10 (Nový zákon, vydanie z r.1947)
      ,,Poněvadž jsi zachoval mé slovo k trpělivosti, i já tě zachovám od hodiny pokušení, která přijde na celý svět, aby podrobila zkoušce obyvatele země.”

      Podstatná informácia z bodu č. 4.) je, že:

      V niektorých ,,písmach” sa podsúva slovo o ,,vytrhnutí”!
      ——————————————————————————————————
      5.) Vrcholná satanistka a najvyššia slobodomurárka Helena Blavatská – zakladateľka teozofickej spoločnosti, ktorú založila v r.1875.
      Teozofická spoločnosť, čo je dnes premenované hnutie New Age malo zostať v podzemí do roku 1975. Od r.1975 sa hnutie New Age celosvetovo masovo rozširuje. Toto ,,náboženstvo Nového veku”, ktoré slobodomurárske lóže pripravili otupeným masám hlása, okrem iného, že stúpenci New Age, keď sa budú držať rád tohto hnutia, tak potom prevybrujú z ,,nízkohmotného sveta 3D reality” do ,,vysokofrekvenčného sveta 5D reality”, prípadne, že stúpenci tohto hnutia budú ,,zachránení dobrími mimozemšťanmi” a podobné nezmysli.

      Takúto obdobu ,,prevybrovania” lóže pripravili veriacim, vo forme bludu o ,,vytrhnutí/vychvátení” pred súžením. Tento nezmysel rozširujú najmä rôzne sekty, ako sú napríklad: adventisti, jehovisti, spolky letničiarov a podobne a túto nepravdu, tento blud a klam preberajú aj ,,Novus Ordo katolíci”.
      Väčšinu siekt založili buď priamo alebo nepriamo slobodomurári, prípadne ich predchodcovia rozekruciáni teda členovia tajných spoločností z poverenia ,,skrytej vrchnosti”, ktorá sa riadi pokynmi padlého anjela – lucifera, diabla, satana, toho starého hada.

      Podstatná informácia z bodu č. 5.) je, že:

      slobodomurárske lóže podsúvajú ľuďom bludy:
      – neveriacim ateistom, presnejšie bezbožníkom sa podsúva blud o ,,prevybrovaní” z ,,3D” do ,,5D”,
      – veriacim kresťanom sa podsúva blud o ,,vytrhnutí/vychvátení”!
      ——————————————————————————————————
      6.) Kresťan-katolík má čítať dobré katolícke knihy k svojmu poučeniu a pochopeniu, má študovať knihy ktoré čitateľa skutočne pravdivo informujú. Pravoverní katolíci na svojej stránke (https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/) ponúkajú celú knižnicu dobrých katolíckych kních, ktoré si môže stiahnuť a prečítať každý, kto chce byť pravdivo informovaný o skutočnom stave sveta.

      Podstatná informácia z bodu č. 6.) je, že:

      Skutočný kresťan-katolík má pre svoje poučenie a pochopenie čítať dobré katolícke knihy!
      ——————————————————————————————————-
      7.) Ja sám som si chcel pred niekoľkými rokmi kúpiť ,,Roháčkovu knihu”, ale už poučený z kních od pravoverných katolíkov ohľadom slobodomurárskych lóží som si najprv ,,Roháčka preklepol”. Aj pre tu vyššie uvedené som si ja nakoniec ,,Roháčkovu knihu” nekúpil, nepodľahol som tej mediálnej propagande, ktorú táto kniha má a odmitol som ju. S vedomím vyššie uvedeného by som ja ani nemohol vlastniť, nieto ešte študovať takú knihu (dnes by som ju nechcel ani zadarmo, keby bola vykladaná aj rýdzim zlatom).
      Nejdem to tu teraz podrobnejšie rozpisovať, iba uvediem, že mňa k Písmu priviedlo práve študovanie dobrých katolíckych kních od pravoverných katolíckych autorov a najmä diela pravoverného, skutočného katolíckeho teológa Johannesa Rothkranza.
      ——————————————————————————————————-
      8.) V záverečnom bode tohto môjho príspevku – odporúčam každému, kto toto dočítal až sem a kto ešte úplne nepodľahol slobodomurárskymi lóžami podsunutému bludu o ,,vytrhnutí/vychvátení”, aby si stiahol tu nižšie mnou uvedené knihy do počítača a ideálne si ich aj hneď vytlačil na papier, aby ste to mali vo fyzickej podobe!

      Podľa môjho názoru je v súčasnosti najdôležitejšie, aby skutoční kresťania poznali:

      a./ Nový zákon a v našej dobe najmä Zjavenie apoštola Jána. Zjavenie Jána je vôbec ten najťažší písaný text na pochopenie, aký existuje. Vynikajúci výklad jedinej prorockej knihy Nového zákona – ten najlepší, o akom ja viem je pre Slovákov a Čechov dostupný na stiahnutie (nižšie uvádzam odkaz).

      b./ učenie o Antikristovi.

      Kto má záujem o lóžami nezmenený Nový zákon, najlepší dostupný výklad Zjavenia apoštola Jána a najlepšiu knihu, ktorej obsahom je učenie o Antikristovi a ktorá je dostupná – tu nižšie uvádzam o tom stručné informácie a odkazy na ich stiahnutie….

      8.1) Nový zákon – (Dr. Rudolf Col) , ktorý pravoverní katolíci podľa originálneho vydania z r.1945 prepísali do elektronickej podoby. Keďže skutoční kresťania sú si vedomí toho, že slobodomurárske lóže postupne pozmenili aj Božie slovo v Písme svätom – preto si dali tú prácu a zverejnili lóžami nezmenené Písmo, o ktorom uvádzajú:

      ,,Sýkorův překlad v revizi Hejčlově k tisku upravil, rozčlenil, úvody a poznámkami opatřil dr. Rudolf Col (Velehrad, nakladatelství dobré knihy v Olomouci, 1945). Podle shodného názoru kompetentních autorit jde o nejlepší komentovaný překlad Nového zákona, na němž se autorsky podíleli tři z plejády vynikajících českých teologů z konce 19. a první poloviny 20. století.”

      kniha k stiahnutiu je na tomto odkaze:
      https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/
      (na stránke je k stiahnutiu v: literatúra => štvrtá od vrchu => Nový zákon – (Dr. Rudolf Col) => stahuj).

      8.2) Čtení z Písma sv. Nového zákona, Zjevení Svatého Jana apoštola, texty zjevení s úvahami a výkladem, farář Augustin Navrátil, 1946

      ,,Není dobré užívat silných slov, ale objev díla „Čtení z Písma svatého Nového zákona“ z roku 1946 katolického faráře Augustina Navrátila si nesporně zaslouží označení „zjevení“. Radostné zjevení. Buďme vděčni Bohu i autoru díla, že nám dopřál tak znamenitý a potřebný výklad jediné prorocké knihy Nového zákona, Zjevení svatého Jana Apoštola. “

      kniha k stiahnutiu je na tomto odkaze:
      https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Novy_Zakon_Zjeveni_Svateho_Jana_Apostola.pdf

      8.3) Franz Spirago, Antikrist, Důsledně podle učení tradice, Písma svatého a soukromých zjevení.
      (z pôvodného nemeckého vydania z r.1935 vydal Verlag Anton A. Schmid, Durach 1995, český preklad Jaroslav Voříšek 2010, druhé vydanie).

      V úvodnom slove editora českého prekladu sa uvádza:

      ,,Autor knihy, rakouský teolog, profesor Franz Spirago na pražské univerzitě, uvádí velmi výstižně hned v předmluvě:

      „Nikdo by neměl říkat, že pojednání o Antikristu je zbytečné, protože se domněle ještě neblížíme konci světa. Proto předložit studii o učení, které Písmo svaté tak často a dokonce výslovně pojednává, nikdy nemůže být označeno za zbytečné. Svatí apoštolové a svatí Otcové by ostatně tak často nepoukazovali na Antikrista, kdyby to nebylo pro křesťany dokonce mimořádně užitečné. Největší prospěch ovšem podrobná znalost daného učení přinese těm křesťanům, kteří již budou žít v čase Antikrista“.

      A kdo z lidí může mít jistotu, že v čase Antikrista již nežijeme? Stačí si připomenout, že 19. září 1846 zazněla na vrchu u La Saletty – tehdy naprosto neuvěřitelná – slova Matky Boží: „Řím ztratí víru a stane se sídlem Antikrista.“
      K takovémuto předpokladu – samozřejmě ne jistotě, neboť čas vystoupení Antikrista nemůžeme znát – nás opravňuje úděsný stav současného světa, neboť se ztrátou víry a dokonce jejím pohrdáním a odmítáním jde nakonec ruku v ruce i neúcta k člověku jako Božímu stvoření. Jedno však víme jistě: Pohani, kteří Boha neznali, se budou těšit jistému milosrdenství v porovnání s těmi, kteří jako křesťané Boha poznali, zapřeli jej a nekonali podle Jeho vůle. Předkládané dílo, založené na Písmu svatém, učení církevní tradice i soukromých zjeveních nám dostatečně jasně ukazuje, že takovým trestem z Božího dopuštění příchod a vláda Antikrista nesporně je. O jeho příchodu a hrůzovládě jako Božím trestu již vůbec nelze pochybovat při pohledu na zradu pokoncilní hierarchie, která nejen že podle práva netrestá hlasatele bludů, ale sama také hereze všemožně šíří a praktikuje, nejprve ještě více či méně skrývaně, a po prokletém II. vatikánském koncilu již zcela zjevně – se všemi hroznými důsledky pro víru a spásu.

      „Antikrist zpustoší nový chrám, Kristem založenou světovou Církev, znesvětí Boží stánky a odstraní v nich každodenní mši svatou, takže bude moci být sloužena jen potají jako kdysi v katakombách.“

      „Nejhorší na věci je, že duševním morem napadení sami nepozorují, co se s nimi stalo, čímž je proces léčby nesmírně ztížen. Dotyčný je opravdu posedlý; je jako postižený spavou nemocí, který slintá a zuřivě kolem sebe mlátí, když jej chce lékař probudit. Považuje lékaře za nejhoršího nepřítele, za lupiče svého největšího štěstí – smrtelného spánku!“
      (W. Meister.)

      Z těchto i mnoha dalších důvodů je tedy pozorná četba předkládaného díla pro opravdového katolíka dnes mnohem prospěšnější a potřebnější, než kdy dříve.”

      kniha k stiahnutiu je na tomto odkaze:
      https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Antikrist.pdf
      ——————————————————————————————————-

    • Hľadač pravdy, ďakujem za tvoj čas. Správny preklad Biblie je dôležitý, ale to podstatné je, či nás pri čítaní vedie Svätý Duch. Máme zasľúbenie od Pána Ježiša Krista: „Ale keď prijde on, ten Duch pravdy, uvedie vás do každej pravdy; lebo nebude hovoriť sám od seba, ale bude hovoriť všetko, čokoľvek počuje, aj budúce veci vám bude zvestovať“ (Ev. sv. Jána, 16,13). Teda nie učení a múdri ľudia tohto sveta , ale Boží Duch: „V tú hodinu zaplesal Ježiš v duchu a povedal: Chválim ťa, Otče, Pane neba a zeme, že si skryl tieto veci pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich nemluvňatám. Áno, Otče, lebo tak sa ti to ľúbilo“ (Ev. sv. Lukáša, 10,21).

     Pred čítaním katolíckych kníh varujem, v dobrom. V mojom predchádzajúcom stanovisku som písala, že RKC je zvedená z pravej cesty, a teda každý, kto sa od nej úplne neoddelí, je stále pod vplyvom toho istého, či už viac alebo menej.

     K téme vytrhnutia. Ide o jedno z najúžasnejších Božích zasľúbení, preto sa nepripravme oň našou nevierou! Verš o vytrhnutí, ktorý si uviedol v rôznych prekladoch, má stále rovnaký zmysel, aj keď sa použije namiesto slova „vytrhnutie“ iné slovo. Ide totiž o podstatu – záchranu pred Božím hnevom a súdmi, ktoré prichádzajú na tento svet. „Ale Bôh tak dokazuje svoju lásku naproti nám, že keď sme my ešte boli hriešnikmi, Kristus zomrel za nás. A tak tedy je o mnoho istejšie, že teraz, keď sme ospravedlnení jeho krvou, budeme zachránení skrze neho od budúceho hnevu“ (List sv. Pavla Rimanom, 5, 8-9).
     Pavol o tom hovorí ako o tajomstve, ktoré predtým nebolo známe: “ Hľa, tajomstvo vám hovorím. Všetci nezosneme, ale všetci budeme premenení, razom, v okamihu, pri zatrúbení poslednej trúby. Lebo zatrúbi, a mŕtvi vstanú neporušiteľní, a my budeme premenení“ (1. Kor, 15,51).
     „Lebo to vám hovoríme slovom Pánovým, že my živí, ponechaní do príchodu Pánovho, istotne nepredstihneme tých, ktorí zosnuli. Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom. Takže sa potešujte navzájom týmito slovami“ (1.Tes. 4, 15-18)
     Tieto slová adresoval Pán Ježiš učeníkom, ktorých pripravoval na svoj odchod do nebies: „Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. V dome môjho Otca je mnoho príbytkov; keby nebolo tak, povedal by som vám to, pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli. A kam ja idem, viete, aj cestu viete“ (Ev. sv. Jána, 14, 1-4).
     „Nebo a zem pominú, ale moje slová nikdy nepominú. A vystríhajte sa, aby snáď vaše srdcia neboli obťažené obžerstvom a opilstvom a starosťami o tento život, a náhle by prišiel na vás ten deň. Lebo prijde jako osídlo na všetkých, ktorí bývajú na tvári celej zeme. Preto teda bdejte každého času, modliac sa, žeby ste boli uznaní za hodných uniknúť všetkému tomu, čo sa to má diať, a postaviť sa pred Synom človeka“ (Ev. sv. Lukáša, 21, 33-36).
     O ženíchovi a neveste hovorí aj podobenstvo o kráľovskej svatbe ( Ev. sv. Matúša, 22. Kap.), tiež o múdrych a bláznivých pannách (Ev. sv. Matúša, 25 kap.).
     Hľadač pravdy, Pán ťa žehnaj, i všetkých, ktorí toto čítate. Nech hovorí ku každému čisté Božie Slovo a Duch nech prináša to pravé porozumenie.

     • hľadač pravdy

      Oriona, Oriona – Ty si strašne zatvrdnutá a nechceš vidieť celú PRAVDU! Ty pred celou pravdou zatváraš oči – vyberáš si to, čo sa Tebe a Tvojmu chápaniu hodí. Vyberieš si pár veršov a aj tie si sama poväčšine ešte aj mylne vykladáš!
      ——————————————————————————————————
      Vyššie uvádzaš: (schválne vyberám a citujem Tvoje slová, aby si v jednom príspevku videla, čo píšeš)

      * citácia 1, Oriona:

      ,,Bola som katolíčka” (Oriona, 23/02/2022 at 16:03).

      * citácia 2, Oriona:

      ,,Ja nepatrím do žiadnej cirkvi ani sekty, patrím iba Bohu a verím jedinej Pravde – Božiemu Slovu – Biblii.” (Oriona, 10/02/2022 at 17:52).

      Môj komentár k uvedeným citáciám:

      Akože bola si katolíčka? Katolíčkou si snáď stále, ale vystúpila si z RKC, z ktorej sa Božím riadením stala babylonská neviestka. Keď píšeš, že už nie si katolíčka, tak čo si? Keď nie si katolíčka – tak k akej viere si konverto-vala? Či ani Ty sama nevieš, čo si?

      Keď si bola katolíčka, ako píšeš, prečo sa nedržíš rímsko-katolíckeho prekladu Písma?? Namiesto toho používaš ,,písmo” protestanta a zjavne falošného kresťana, ktorého manželka pracovala v slobodomurárskej organizácii (!!), ako som Ti ukázal, a ktorý pravdepodobne sám bol členom tajnej spoločnosti!

      Oriona – prečo Ty toľko útočíš na katolíkov a na Bohočlovekom Ježišom Kristom ustanovenú katolícku Cirkev? Rímsko-katolícka Cirkev do II. vatikánskeho koncilu plnila Bohom jej ustanovenú úlohu. Za dobu približne niečo viac ako devätnásť storočí katolícka Cirkev osvedčila lásku a vernosť Kristovi, do II. vatikánskeho koncilu zachovala poklady Milosti.

      Z Tvojho prejavu, ktorý si tu doteraz predviedla ja mám dojem, ako keby tu vystupovala a písala jedna z najfanatickejších adventistiek, fanatická letničiarka, prípadne členka fanatických babtistov alebo nejakej podobnej sekty!!
      ——————————————————————————————————
      Ďalej píšeš:

      * citácia 3, Oriona:

      ,,K téme vytrhnutia. Ide o jedno z najúžasnejších Božích zasľúbení, preto sa nepripravme oň našou nevierou! Verš o vytrhnutí, ktorý si uviedol v rôznych prekladoch, má stále rovnaký zmysel, aj keď sa použije namiesto slova „vytrhnutie“ iné slovo.“ (Oriona, 10/03/2022 at 22:10).

      Môj komentár:

      Ale veď toto NIE JE pravda!!

      Ako som vyššie uviedol, v rímsko-katolíckych prekladoch z r.1986 je tam slovo ,,ochránim”, čo už je tiež pozmenené oproti rokom 1946/1947, kde je tam použité najvýstižnejšie slovo ,,zachovám”.!!
      Protestant Roháček nepoužil slová ,,zachovám” ani ,,ochránim”, ale použil slovo ,,vytrhnem” (!!), čo má zjavne iný zmysel a potom pomýlení a oklamaní ľudia rozprávajú a píšu ako Ty Oriona takéto vety:

      * citácia 4, Oriona:

      ,,Buďte všetci požehnaní v mene Pána Ježiša Krista, ktorý si čoskoro zoberie k sebe svojich verných, aby ich vytrhol zo súženia, ktoré prichádza na celý svet.“ (Oriona, 09/02/2022 at 21:38).

      * citácia 5, Oriona:

      ,,…obráťte sa k Bohu! On jediný vás môže zachrániť pred tým, čo prichádza na celý svet.“ (Oriona, 10/02/2022 at 17:52).
      ——————————————————————————————————
      Ďalši Tvoj príspevok:

      * citácia 6, Oriona:

      ,,V mojom predchádzajúcom stanovisku som písala, že RKC je zvedená z pravej cesty, a teda každý, kto sa od nej úplne neoddelí, je stále pod vplyvom toho istého, či už viac alebo menej.”
      (Oriona, 10/03/2022 at 22:10).

      Môj komentár:

      Oriona, a ja som tu o tom nepísal, že je RKC od roku 1965 už zvedená z pravej cesty? Akurát, že Ty pľuješ na všetko katolícke a všetkých katolíkov, teda pľuješ aj na formálnych katolíkov aj na pravoverných katolíkov a zjavne všetko katolícke odmietaš, no zároveň sa pridŕžaš slov protestanta a falošného kresťana Roháčka!

      Posledný skutočný Petrov nástupca na pápežskom stolci bol svätý Pius X. (pontifikát mal v rokoch 1903-1914). Svätý Pius X. bol posledný skutočný pápež, ktorý všetkými prostriedkami bránil rímsko-katolícku Cirkev a pravú vieru katolíkov.
      Po svätom Piusovi X. nasledovali: Benedikt XV., Pius XI. a Pius XII., ktorí už spolupracovali so slobodomurárskymi lóžami na zničení katolíckej Cirkvi, ale za týchto troch pontifikov ešte katolícke učenie zostalo zachované.
      Prvý falošný pápež, ktorý bol prijatý do najvyšších slobodomurárskych nadnárodných superlóží bol Ján XXIII. (Angelo Roncalli, pontifikát mal v r.1958-1963). Najvyšší slobodomurár Ján XXIII. zvolal II. vatikánsky koncil.

      Po Roncallim už nasledovali iba horší a ešte horší ,,pápeži”. Donedávna najviac zla v celej histórii katolíckej Cirkvi vykonal Wojtyla, ktorému ale mohutná celosvetová lóžová propaganda vytvorila pred otupeným, ohlúpnutým a dezorientovaným svetovým obyvateľstvom úplne iný, falošný a nepravdivý obraz o tejto osobe.
      Wojtylu prekonal už len Bergoglio, ktorého pravoverní katolíci označujú za predpovedaného falošného proroka, ako som tu už viackrát uvádzal (napríklad tu nižšie – hľadač pravdy, 09/02/2022 at 23:24).
      O falošnom prorokovi sa v Písme píše v Zjavení sv. Jána, konkrétne
      Zj 13,11; 16,13 ; 19,20 ; 20,10. Tento falošný prorok má pripraviť cestu falošnému mesiášovi – predpovedanému Antikristovi.

      V Písme je uvedené, Zj 20,7-8
      ,,Až sa dovŕši tisíc rokov, bude satan uvoľnení zo svojho väzenia 8 a vyjde, aby zvádzal národy, ktoré sú na štyroch uhloch zeme, Goga a Magoga, aby ich zhromaždil do boja; a bude ich ako piesku v mori.”

      V knihách od pravoverných katolíkov, o ktorých Ty Oriona nechceš nič počuť a vedieť a na ktorých pľuješ, sa píše napríklad aj:

      ,,Pozoruhodná jsou i slova vizionářky Kateřiny Emmerichové († 1824), jejíž blahořečení je už jen otázkou času: „Slyšela jsem, že Lucifer, pokud se nemýlím, by měl být znovu na nějakou dobu vypuštěn na svobodu 50 nebo 60 let před rokem 2000 po Kristově narození.“ (Spirago, 1931).

      To znamená, že podľa svätej vizionárky Kataríny Emmerichovej malo dôjsť k vypusteniu satana, aby poslednýkrát zvádzal všetkých obyvateľov zeme, ako je to uvedené aj v Písme (Zj 20,7-8) a k čomu zjavne aj skutočne došlo. Satan bol vypustený z reťazí na svet a už zviedol a oklamal takmer všetkých dnes žijúcich ľudí, vrátane odhadom tak niečo cez 2 miliárd kresťanov a z nich približne 1,5 miliardy katolíkov.

      Niekoľko rokov dozadu najvyšší rabíni sveta oznámili, že ich mesiáš už je na svete!!! To znamená, že Bergoglio, ktorý je s najväčšou pravdepo-dobnosťou predpovedaný falošný prorok pripravuje cestu falošnému mesiášovi – Antikristovi, ktorý už je s najväčšou pravdepodobnosťou na svete a taktiež už pôsobí, no zatiaľ stále skryto. Antikrist ešte verejne pred ľudstvo nevystúpil. K tomu, aby Antikrist verejne vystúpil prebiehajú práve zinscenované udalosti, ktorých sme my účastníkmi.
      Tomuto napomáhajú satan, celé peklo, falošný prorok, talmudskí-kabalisti, ktorí riadia nadnárodné slobodomurárske pra-lóže a pod nimi nižšie postavené ,,obyčajné” národné lóže, a áno napomáha tomu dnes už aj odpadlícka štruktúra RKC, ale taktiež svoj podiel na tom majú aj odpadlí kresťania, ktorí sa nechali oklamať a neoddelili sa od babylonskej neviestky RKC, neviestky Antikrista, a tiež svoj značný podiel na tom majú ,,veriaci”, ktorí sú členmi všetkých možných falošných náboženstiev, ktoré inicioval diabol a v priebehu stáročí ich zakladali satanovi posluhovači alebo postupne tajné spoločnosti štiepili jedinú pravú katolícku Cirkev.

      Vyššie som citoval pravoverného katolíka ,,L.B.”, ktorého pár viet tu znova zopakujem:

      ,,Aj títo oklamaní a od pravej viery odpadlí kresťania sa presne takto isto mylne spoliehajú na Kristov prísľub ,že jeho cirkev postavenú na skale ,v ktorej dal primát Petrovi pekeľné brány nepremôžu. Aj oni si tento prísľub vykladajú tak ako sa im hodí a zapredaný klér ich v tom na ceste do pekla uisťuje. Tak ,ako starozákonným Izraelitom aj týmto odpadlým a oklamaným veriacim posiela Boh prorokov ,ktorí im hlásajú pravé evanjelium a varujú ich pred zapredaným klérom a ním pripravovaným satanovým veľkým Babylonom náboženstiev.

      Ale títo veriaci nechcú počuť pravdu a spoliehajú na vierolomných pastierov z RKC ,ktorí ich tiež upokojujú ,že je všetko v poriadku a tým ,ktorí odpad vidia zase ,že Boh zasiahne a o všetko sa postará. Nech sa len pekne ďalej pohodlne plavia do pekla na tom veľkom Titaniku s honosným názvom RKC .
      Nepoznajú Písmo a tí ,ktorí poznajú mu neveria. Vedeli by ,že tak ,ako starozákonný Jeruzalem a chrám z čias proroka Jeremiáša aj ten dnešný Vatikán a chrám sv.Petra má dni spočítané. O odpade od pravej viery a zrade hovorí kap.17Zj.sv.Jana.

      Písmo nazýva RKC ,túto zradnú organizáciu babylonskou neviestkou a vo verši 15,16,17 a 18 je spečatený jej osud. Preto tých ,ktorí sú z pravdy Božie slovo v kap.18 Zj.sv. Jan vyzýva: „… vyjdite z neho ľud môj ,aby ste nemali účasti na jeho hriechoch a aby sa vám nedostalo z jeho rán ,lebo jeho hriechy siahajú až do nebies…“

      O akej cirkvi teda Boh Ježiš Kristus povedal, že ju pekelné brány nepremôžu? Samozrejme o svojej a to sú tí ,ktorí sa nenechali oklamať ani vtedy ,keď celý klér hlása iné evanjelium a teda je podľa Gal.1:8-9 pod kliatbou. Tí, ktorí ostali verní evanjeliu napriek tomuto odpadu a zrade a oddelili sa podľa Božieho príkazu od tých ,ktorí zradili a slúžia záujmom a plánom globalistov. Verní sú a boli Kristova cirkev ,na nich platia Božie prísľuby a tí tu budú až do konca ,lebo o nich je napísané ,že ich pekelné brány nepremôžu! Verných Kristovmu evanjeliu pekelné brány nepremôžu!“ (hľadač pravdy, 10/02/2022 at 23:27).
      ——————————————————————————————————-
      Vyššie si uviedla napríklad aj:

      * citácia 7, Oriona:

      ,,1.Kor. 15, 51 – „Hľa, tajomstvo vám hovorím. Všetci nezosneme, ale všetci budeme premenení, razom, v okamihu, pri zatrúbení poslednej trúby“.” (Oriona, 13/02/2022 at 22:28).

      a v ďalšom príspevku to znova opakuješ:

      * citácia 8, Oriona:

      ,,Pavol o tom hovorí ako o tajomstve, ktoré predtým nebolo známe: “ Hľa, tajomstvo vám hovorím. Všetci nezosneme, ale všetci budeme premenení, razom, v okamihu, pri zatrúbení poslednej trúby. Lebo zatrúbi, a mŕtvi vstanú neporušiteľní, a my budeme premenení“
      (1. Kor, 15,51). „Lebo to vám hovoríme slovom Pánovým, že my živí, ponechaní do príchodu Pánovho, istotne nepredstihneme tých, ktorí zosnuli. Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom. Takže sa potešujte navzájom týmito slovami“ (1.Tes. 4, 15-18)” (Oriona, 10/03/2022 at 22:10).

      ,,Môj” komentár:

      k tomuto tu odcitujem verše a ich výklad z rímsko-katolíckeho prekladu z r.1947, ako som ho uviedol vyššie [IV.], kde tento verš a jeho výklad znie:

      1. Kor 15, 51-52

      Budoucí vzkříšení.

      51 Hle, tajemství vám pravím: Všichni nezemřeme, ale všichni budeme proměněni, 52 a to náhle, v okamžiku, při posledním zvuku trouby. Trouba totiž zazní, a mrtvi vstanou neporušitelní, a my budeme proměněni.

      Výklad 1. Kor 15, 51-52:

      51-52 „Tajemství” zjevené Pavlovi (srv. 1 Sol 4, 15-17) se netýká otázky, dožijíli někteří věřící druhého příchodu Páně k soudu; sv. Pavel jen praví, že všichni spravedliví (o nespravedlivých zde apoštol nemluví, ač i ti vstanou z mrtvých, ovšem s tělem neoslaveným) „budou proměněni“, t. j. oslaveni, vstanou s oslaveným tělem „náhle, v okamžiku“, t. j. vzkříšení z mrtvých a proměnění živých se stane v témž okamžiku. – V. 51 přeložen podle znění většiny řeckých rukopisů a podle znění vyskytujících se u všech téměř východních Otců, dále v překladech: syrském, koptickém, gótském, a podle svědectví Jeronymova i v některých rukopisech latinských. Podle tohoto znění nezemrou někteří z těch spravedlivých, kteří se dočkají druhého příchodu Páně, nýbrž zvláštní milostí Boží přejdou bez přirozené smrti s oslaveným tělem v život věčný. Podle toho byl by oněm spravedlivým zvláštní milostí prominut trest smrti. Pavel tu mluví v první osobě množného čísla, jako by počítal s možností, že se sám dožije druhého příchodu Páně.
      V jiných řeckých kodexích a v některých latinských je znění:
      „Všichni sice zemřeme, ale ne všichni budeme proměněni.“ Vulgáta, řecký kodex D (ze VI. stol.), západní Otcové po Tertulliánovi mají znění: „všichni sice vstaneme z mrtvých, ale ne všichni budeme proměněni.“
      Podle toho byl by smysl:
      Všichni sice vstanou z mrtvých, ale ne všichni v oslaveném těle; v oslaveném těle nebudou odsouzenci pekla. Toto znění má na mysli všechny lidi, spravedlivé i nespravedlivé, ačkoliv dosud mluvil sv. Pavel jen o spravedlivých (srv. výše vv. 39 až 40; srv. i níže v. 52). – V nalezených papyrech r. 1930 v Egyptě (papyry Chester Beatty) čteme v papyru označeném dnes jako P 46 (z III. stol.), verš takto;
      „Všichni nezemřeme, ale také ne všichni budeme proměněni.“
      52 „Zvuk trouby“ znamená, aby všichni vstali z mrtvých. Bude to na tomto světě poslední znamení („při posledním . . .“).

      1 Sol 4, 13-18

      Úděl zemřelých před druhým příchodem Páně.

      13 Nechceme však, bratří, abyste byli v nevědomosti o těch, kdož zesnuli, abyste netruchlili (pro ně) jako ostatní, kteří nemají naděje.
      14 Věřímeli totiž, že Ježíš zemřel a vstal z mrtvých, pak (věřme, že) Bůh skrze Ježíše s ním přivede k sobě i zesnulé. 15 Toto totiž pravím vám na základě slova Páně: My, kteří zůstaneme na živu, až do příchodu Ježíšova, nepředstihneme ty, kdož zesnuli. 16 Neboť Pán sám, až bude dán rozkaz a až zazní hlas archandělův a trouba Boží, sestoupí s nebe a v Kristu zemřelí vstanou nejdříve. 17 Potom my, kteří zůstaneme na živu, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích do vzduchu vstříc Kristu; a tak vždycky budeme s Pánem. 18 Potěšujte se tedy vespolek těmito slovy!

      Výklad 1 Sol 4, 13-18:

      13-18 Podle zpráv, jež podal Timothej, domnívali se někteří mylně, že zemřelí před druhým příchodem Páně budou v nevýhodě proti těm, kdož se tohoto příchodu Kristova na svět dočkají. Žili také v domněnce, že druhý příchod Páně nastane velmi brzy. – „zesnuli“ (v. 13), viz pozn. k 1 Kor 15, 17-18. – „ostatní“, t. j. jako pohani, kteří nevěří ve slavné zmrtvýchvstání a život věčný. – K slovům „Nechceme, abyste byli v nevědomosti“ srv. pozn. k Řím 1, 13.
      14 Věřící jsou údy duchovního těla Kristova (Církve), jehož hlavou je sám Kristus. Vstal-li tedy Kristus z mrtvých, vstanou I věřící.
      15 „na základě slova Páně“, t. j. na základě zjevení Božího. – Pavel tu mluví velmi živě, jako by počítal s možností, že se sám dožije druhého příchodu Páně. Naprosto však nelze z těchto slov vyvozovati Pavlovo přesvědčení, že poslední soud nastane ještě za Pavlova života (srv. níže 5, 1-11; 2 Sol 2, 3. 5; Mar 13, 32). – „my, kteří zůstaneme na živu“ (srv. 1 v. 17), doslovně podle Vulgáty: „my, kteří žijeme, kteří zůstáváme . . . “ Sv. Pavel tu mluví za ty, kdož se druhého příchodu dožijí.
      16 „až bude dán rozkaz . . . hlas . . . trouba“: ,Vstaňte!‘ (viz Mat 16, 27; 24, 31; Mar 8, 38; 13, 26; Luk 9, 26; 21, 27; Skut 1, 11). Nejpravděpodobněji znamenají všechny tři výrazy jeden projev Boží vůle, aby všichni vstali z mrtvých.
      ——————————————————————————————————-
      Vyššie som citoval verše z Písma, tak niektoré ešte raz:

      V Evanjeliu podľa Matúša sú v kapitole 24 state o ,,Znameniach konca sveta”; ,,Veľkom súžení” a ,,Druhom príchode Krista”; z ktorých vyberám a citujem:

      Mt 24,9
      ,,Potom vás vydajú na mučenie, budú vás zabíjať, a všetky národy vás budú nenávidieť pre moje meno.”

      Mt 24,20-22
      ,,20 Modlite sa, aby ste nemuseli utekať v zime alebo v sobotu, 21 lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od počiatku sveta až doteraz a už ani nebude. 22 A keby sa tie dni neskrátili, nezachránil by sa nik; ale kvôli vyvoleným sa tie dni skrátia.”

      Mt 24,29
      ,,Hneď po súžení tých dní…” Nastane druhý príchod Krista!

      Toto povedal sám Kristus! Toto platí pre nový Boží ľud – pre pravých kresťanov!

      Ďalej je napríklad v Písme jasne uvedené:

      Da 7,25
      ,,Bude hovoriť reči proti Najvyššiemu a bude nivočiť svätých Najvyššieho, bude chcieť zmeniť časy a zákon a budú odovzdaní do jeho ruky na čas a časy a pol času.”

      Da 7,21
      ,,Díval som sa a tento roh viedol vojnu so svätými a prevládal ich”

      Zj 12,6
      ,,Žena potom utiekla na púšť, kde jej Boh pripravil miesto, aby ju tam živili tisícdvestošesťdesiat dní.”

      Zj 12,14
      ,,Ale žena dostala dve krídla veľkého orla, aby mohla odletieť na púšť na svoje miesto, kde ju budú živiť čas a časy a pol času ďaleko od hada.”

      Zj 13,7
      ,,A bolo jej dovolené viesť vojnu proti svätým a zvíťaziť nad nimi. Dostala moc nad každým kmeňom, ľudom, jazykom a národom.”

      Zj 20,4
      ,,…Videl som aj duše tých, čo boli sťatí pre Ježišovo svedectvo a pre Božie slovo, aj tých, čo sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali jej znak na čelo a na ruky.”

      Zj 20,9
      ,,Vyšli na šíru zem a obkľúčili tábor svätých a Bohom milované mesto. Ale zostúpil oheň z neba a strávil ich.”
      ——————————————————————————————————-
      K veršom Zj 12,6 a Zj 12,14 je najvýstižnejšie uvedené slovo zo Zj 3,10 ,,ZACHOVÁM”, ako som to citoval napr. z Písma z r.1947 [IV., viď vyššie v inom príspevku]:

      Zj 3,10
      ,,Poněvadž jsi zachoval mé slovo k trpělivosti, i já tě ZACHOVÁM od hodiny pokušení, která přijde na celý svět, aby podrobila zkoušce obyvatele země.”

      Teda ani už nie tak ,,ťa ochránim”, a už ABSOLÚTNE NIE ,,vytrhnem ťa”!!!

      Boh svojich verných ZACHOVÁ v pustinách, lesoch, horách, jaskyniach a podobne! Samozrejme, že to ale nebude žiadna ,,prechádzka ružovou záhradou”, ani pravdivým veriacim nebudú ,,padať pečené holuby do úst”! To bude strádanie, hladovanie, utrpenie, vysilenie, bolesti, choroby, mrznutie, moknutie, atď. vo vyhnanstve!
      Bude to z Božieho dopustenia prostredníctvom Antikrista triedenie a preosievanie pravých kresťanov od falošných kresťanov! V čase verejného vystúpenia (a ten čas sa zjavne veľmi rýchlo približuje) a otvoreného 3 ½ ročného pôsobenia Antikrista na svete – absolútna väčšina žijúcich ľudí prijme znamenie šelmy a pokloní sa falošnému mesiášovi. Bude iba veľmi málo svätých, to znamená pravých a pravdivých kresťanov, ktorí budú do svojho konca zachovávať Božie slovo, budú sa vzpierať Protikristovi a neprijmú Antikristove označenie šelmy na ruku svoju alebo na čelo svoje! Skutoční a praví kresťania budú radšej umierať mučeníckou smrťou alebo predčasnou smrťou z vysilenia vo vyhnanstve!
      Toto bude tá posledná a najťažšia skúška obyvateľov zeme v dejinách sveta zo Zj 3,10!!

      ,,Ale nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde?” (Lk 18,8), (podľa Písma [I.] a [III.], viď môj príspevok vyššie).
      ——————————————————————————————————-
      Opäť tu uvádzam do kontextu uvedeného krátky výňatok z knihy Antikrist od Franza Spiraga:

      ,,Tři a půl roku bude Antikristovi povoleno běsnit proti křesťanství, tedy nápadně přesně stejnou dobu, jakou trvala Kristova učitelská činnost. Prorok Daniel praví: „Vydáni (svatí, tj. věřící křesťané) budou v ruku jeho na jednu dobu (rok), a na dvě doby a na půl doby.“ [Da 7,25]

      Stejný termín opakují Daniel v 12. kapitole a svatý evangelista Jan ve 12. kapitole své Apokalypsy [Da 12,7 a Zj 12,14], kde mluví o čase, který žena (Církev) stráví na poušti. (Narážka na útěk do pustin, jímž se mnoho křesťanů zachrání před pronásledováním Antikristem!) Na jiném místě se pak říká, že žena (Církev) bude na poušti živena 1 260 dní a svaté město (Církev) po 42 měsíce pošlapáváno, a také že jí (šelmě) bude dána moc působit po 42 měsíce [Zj 12,6 ; 11,2 ; 13,5 ]. Počet dní je také rovněž u Daniela: „Postavena bude ohava na spuštění, a bude tomu po tisíc dvě stě devadesáte dní.“ [Da 12,11]

      Bůh dobu pronásledování Antikristem jako světovým císařem tak přesně ohlásil pravděpodobně proto, aby věřící v ten čas neklesali na mysli, a snad i z toho důvodu, aby věděli, jak dlouho se mají skrývat. Žádný křesťan by však nezůstal na živu, kdyby vláda Antikrista trvala déle.

      Proto také Kristus praví:
      „A kdyby nebyly ukráceny dny ty, nezůstal by jediný člověk; ale pro vyvolené budou dni ty ukráceny.“ [Mt 24,22]
      ——————————————————————————————————-
      Oriona,

      ako tieto tu mnou vyššie uvedené verše: z Matúšovho evanjelia, z prorockých kních Daniela a Zjavenia apoštola Jána znejú v ,,knihe” protestantského odpadlíka Roháčka a aký výklad tento sektár k tomu dáva? Pre mňa to sem písať nemusíš – Ty si toto potrebuješ pravdivo ujasniť!

      V inom svojom príspevku uvádzaš:

      * citácia 9, Oriona:

      ,,RKC káže falošné evanjelium. Teda práve tá, ktorá vyslovila množstvo prekliatí na adresu iných, je sama prekliata, a to priamo výrokom Biblie. Aj tu platia slová Pána Ježiša – sú slepými vodcami slepých. A keď slepý povedie slepého, obidvaja padnú do jamy (Matúš 15, 14).”
      (Oriona, 23/02/2022 at 16:03).

      Môj komentár:

      Áno, po dovŕšení II. vatikánskeho koncilu v r.1965, po tomto roku RKC v dnešnej dobe už skutočne káže falošné evanjelium!
      Viac a podrobnejšie som k tomuto uviedol tu vyššie v mojom komentári k ,,* citácia 6, Oriona”, ale aj inde v komentároch na stránkach bádateľa….

      Vyššie tu v jednom svojom príspevku píšeš, z čoho vyberám podstatnú časť….

      * citácia 10, Oriona:

      ,,…verím jedinej Pravde – Božiemu Slovu…“ (Oriona, 10/02/2022 at 17:52).

      Môj záverečný komentár:

      Ty si nemôžeš sama vybrať, ako som to už v úvode tohto príspevku uviedol, pár veršov, ktoré sa Tvojmu chápaniu a presvedčeniu najviac hodia, k tomu si ich mylne vykladáš, a zároveň ignorovať ďalšie Bohom zjavené Slová!! V Písme svätom nemôže ísť jeden verš proti druhému!! Ak v Tvojom chápaní ide čo i len jeden verš proti druhému – potom Tvoj výklad je NESPRÁVNY! Ja som tu vyššie v komentári vybral 14 veršov a z nich v tomto príspevku znova zopakoval 12 veršov, ktoré TVOJ výklad úplne popierajú, čo TY ale NECHCEŠ VIDIEŤ!!!

      Prečo tak zatvrdnuto odmietaš Bohom zjavenú pravdu, že k ,,vytrhnutiu” PRED SÚŽENÍM (!!) nedôjde?
      Veď o tomto tu píšem už tretí rozsiahlejší príspevok:

      že PRED SÚŽENÍM k ,,vytrhnutiu”, ako to Ty uvádzaš n e d ô j d e !!!

      Ale, ako sa hovorí – 3x a dosť, pretože v Tvojom prípade to ja už vnímam iba ako moju stratu času.
      Odpovediam k Tebe uvedenému som venoval toľko času iba preto, pretože vidím, že Ty nie si tak ,,úplne mimo”, ako je tu na bádateľovi odhadom asi tak viac ako 90% prispievajúcich, čo je celkovo tragédia, ale Ty si ,,iba tak trochu mimo”. Keď tu ja čítam príspevky, a to viacerých tu už úplne prehliadam a ani nečítam, tak už ani nemám chuť nejako moc prispievať tu na bádateľovi. Ešte zopár príspevkov na stránkach ,,bádateľa” napíšem a pravdepodobne aj jeden najdlhší, ako varovanie pre skutočne veriacich ľudí s ktorým tu už niekoľko mesiacov váham, či si vôbec mám dávať tú námahu ho napísať, keď vidím, akí ľudia tu poväčšine píšu….

      Oriona, keď si stále takto zatvrdnutá, zatváraš oči pred celou pravdou a stále veríš na ,,vytrhnutie” PRED SÚŽENÍM, tak si tomu ver aj naďalej – ja Ti to už viacej vyvraciať nebudem!
      ——————————————————————————————————-

    • Hľadač pravdy, pokoj Boží s tebou. Ani neviem ako reagovať na tvoj príspevok. Píšeš, že je to pre teba strata času, a ja súhlasím. Neplytvaj už svojím časom, lebo my dvaja nemôžeme nájsť súlad. Cítim veľký smútok ale nič s tým nedokážem urobiť, je to v rukách Božích. Ty veríš výkladom pravoverných katolíkov, ja len a jedine Božiemu Slovu. Nemôžeme teda dôjsť k zhode.
     Nerozumiem prečo píšeš, že nenávidím a pľujem na všetko katolícke. Och, ako veľmi sa mýliš. Kde čítaš čo len jedno nenávistné slovo v mojich príspevkoch? Uisťujem ťa, že je to len tvoje vlastné vnímanie, ktoré sa nezakladá na skutočnosti. Ak by som kohokoľvek nenávidela, ako by som mohla byť Božím dieťaťom, ako by mohol byť Všemohúci Boh mojím otcom? To by bolo popretie toho najdôležitejšieho, čo nám Pán prikázal – milujte sa navzájom, ako som vás ja miloval. Kto nemá lásku k blížnemu, neporozumel, čo Boh od neho očakáva. Ak nazveš svojho blížneho napr. hlupákom, alebo podobným znevažujúcim spôsobom, podľa slov Pána Ježiša Krista si vrah. A vrahovia nevojdú do Jeho kráľovstva. To, že upozorňujem na zvody RKC, je dôsledkom mojej lásky ku vám všetkým. Keby som katolíkov nenávidela, nechala by som ich tak, nech si robia čo chcú, nech žijú vo svojom omyle. Ale ja varujem, upozorňujem, žiadam a prosím … ! Moje najvrúcnejšie prianie je, aby Pán Boh vyviedol z duchovného babylonu čo najviac stratených.
     Asi nemá zmysel aby som sa bod po bode vyjadrovala k argumentom, ktoré píšeš. Riešime toho veľa naraz a keby som chcela reagovať na všetko, asi by z toho bola dosť rozsiahla práca. A vzhľadom na obsah doterajšej komunikácie, bolo by to zbytočné. To čo som považovala za potrebné, som napísala. Ostatné vkladám do rúk Pána Boha. On dáva vzrásť tým zasiatym semienkam slova, tak nech prinesú dobré ovocie.
     Aspoň pár slov k tomu, že mylne vykladám verše z Biblie. Ja ale nič nevykladám, všimni si, iba citujem. Božie Slovo sa nemá vykladať, má sa mu veriť. V mojom porozumení si žiadne verše Biblie neodporujú. Ide o absolútnu Pravdu, ktorá si nemôže odporovať. V Biblii všetko dokonale zapadá, ladí so všetkým.
     Píšeš, že som bola a som katolíčkou. Pýtam sa, kde v Biblii čítaš niečo o katolicizme alebo katolíkoch? Ja som kresťan, ale v žiadnom prípade nie katolík. V Skutkoch sv. apoštolov je presne pomenované miesto a čas, kde a kedy boli učeníci prvýkrát nazvaní kresťanmi. Ale nikde v Biblii nenájdeš slovo „katolík“, ani katolicizmus, ani katolícka cirkev. Vidíš ten rozdiel? Ako by som sa mohla držať rímsko-katolíckeho prekladu Biblie, keď je tento preklad účelovo prispôsobený ideológii RKC? Podľa čoho usudzuješ, že by som mala byť katolíčka? Veď ja neprestávam ďakovať Pánu Bohu, že ma odtiaľ vyviedol. Som nasledovníčka Pána Ježiša Krista, Božie dieťa. Prijala som milosť a krv Pána Ježiša Krista na odpustenie hriechov, biblicky som sa dala pokrstiť, kráčam pod vedením Svätého Ducha a stojím v Božom Slove. Prečo by som sa mala dať zväzovať do akejkoľvek svetskej organizácie, z ktorých má každá svoje učenie, rozdielne od Biblie? Ani adventizmus, ani baptizmus, ani jehovizmus, ani ďalšie denominácie nie sú úzkou cestou ku spáse. Jedine cirkev živého Boha, vedená Jeho Svätým Duchom. RKC upadla už na Nicejskom koncile, pretože bola postavená na nesprávnom základe a mylnom, nebiblickom učení (nikolaitizmus).
     K vytrhnutiu už iba toľko, že nie každý to môže rozpoznať a veriť tomu. Teda každému bude dané podľa jeho viery. Tí ktorí očakávajú príchod Ženícha a volajú „Príď!“ – pôjdu do vytrhnutia a tí ostatní pôjdu do veľkého súženia. Ukončím to slovom Pána Ježiša: „Preto teda bdejte každého času, modliac sa, žeby ste boli uznaní za hodných uniknúť všetkému tomu, čo sa to má diať, a postaviť sa pred Synom človeka.“ (Luk 21,36). Porozmýšľaj, ako sa dá uniknúť všetkému čo prichádza a postaviť sa pred Pána Ježiša?
     Hľadač Pravdy, všetky osočenia ktoré si napísal na moju adresu ti odpúšťam. Nehnevám sa a modlím sa za teba, nech ťa Pán naplní Svätým Duchom, bez ktorého nie je možné spoznať pravdu. Buď požehnaný v mene Pána Ježiša Krista!

     • hľadač pravdy

      * opätovná citácia 4, Oriona:

      ,,Buďte všetci požehnaní v mene Pána Ježiša Krista, ktorý si čoskoro zoberie k sebe svojich verných, aby ich vytrhol zo súženia, ktoré prichádza na celý svet.“ (Oriona, 09/02/2022 at 21:38).

      Toto je Tvoj výklad, ktorý si tu uviedla!!

      Blud o ,,vytrhnutí” PRED SÚŽENÍM rozširujú najmä sektári z bludných a odpadlíckych siekt. Proti tomuto bludu o ,,vytrhnutí” PRED SÚŽENÍM sa JASNE píše v Písme, napríklad vo veršoch, ktoré som tu už vyššie niekoľkokrát uviedol:

      Mt 24,9 ; Mt 24,20-22 ; Mt 24,29 ; Da 7,21 ; Da 7,25 ; Da 12,7 ; Da 12,11 ; Zj 12,6 ; Zj 12,14 ; Zj 13,7 ; Zj 20,4 ; Zj 20,9

      a k tomu ešte napríklad aj tieto zo Zjavenia apoštola Jána:

      Zj 6,9-11

      9 Keď otvorili piatu pečať, videl som pod oltárom duše zabitých pre Božie slovo a pre svedectvo, ktoré vydali. 10 A zvolali mohutným hlasom: ,,Dokedy, Pane, svätý a pravdivý, nebudeš súdiť a pomstiť našu krv na tých, čo obývajú zem?”
      11 Každý z nich dostal biele rúcho a povedali im, aby ešte krátky čas odpočívali, kým sa nenaplní počet aj ich spoluslužobníkov a ich bratov, ktorí majú byť zabití ako oni.

      * citácia 11, Oriona:

      ,,K vytrhnutiu už iba toľko, že nie každý to môže rozpoznať a veriť tomu. Teda každému bude dané podľa jeho viery. Tí ktorí očakávajú príchod Ženícha a volajú „Príď!“ – pôjdu do vytrhnutia a tí ostatní pôjdu do veľkého súženia.” (Oriona, 04/04/2022 at 22:12).

      Oriona, Ty si totálne zaslepená týmto bludom a preto nie si schopná vidieť Pravdu!

  • hľadač pravdy

   Amos,

   ,,brat“ Alexis Bugnolo je sám falošná opozícia!

   Bergoglio nie je, ani nikdy nebol skutočným katolíkom!! Slobodomurár Bergoglio ale NIE JE Antikristom!!
   Tento blud rozširujú rôzne odpadlícke sekty, ako napr. adventista a podvodník Walter Veith. Ďalší odpadlíci označujú za Antikrista napr. aj Baracka Husseina Obamu.

   Pravoverní katolíci Bergoglia označujú za predpovedaného falošného proroka, ako som v krátkosti uviedol tu:
   https://www.badatel.net/preco-iluminati-odhaluju-svoju-agendu-a-vzdy-dopredu-vyzradia-co-chcu-urobit/#comment-125931
   a pod ten príspevok som to dnes radšej ešte upresnil, aby nedošlo k nepochopeniu, ako som to myslel. Preto to aj tu ešte slovne uvediem:

   V knihe Zjavenia apoštola Jána sa na viacerých miestach uvádza ,,falošný prorok“. Tento predpovedaný falošný prorok má pripraviť cestu falošnému mesiášovi – Antikristovi, aby ho stádo prijalo!
   falošný mesiáš ešte ale verejne pred ľudstvo nevystúpil – zatiaľ nevieme, kto to je!!

 7. …nič nie je také ,,jednoliate“, ako sa zdá, v kaž.skupine sa nájdu urč.malé odchýlky…no ak majú tie hlav.ciele spoločné, dokážu veľa….áno, opozíciu ,,vyradiť“ tiež, treba voliť ľudí, kt.sa svoj.práci rozumejú a sú od začiatku proti nezmys.nariadeniam….voľby v NR dopadli hrozne a pritom pomaly ,,natesno“….

 8. …zrejme je to tak, ako napísal hľad.pravdy….

 9. Stále mi (od týchto múdrych a rozhľadených ľudí) chýba ZÁSADNÁ výzva: občania, bojujte za to, aby sa vaša moc vrátila do vašich rúk!!! Ako spievala Kubišová – teď když tvá stracená VLÁDA VĚCÍ TVÝCH SPĚT SE K TOBĚ NAVRÁTÍ, lide, navrátí. Pretože dokola voliť niekoho (a zostať len pri voľbách), na koho budúce rozhodnutia nemáme ako občania ŽIADEN REÁLNY DOSAH je čisté šialenstvo. Je úplne jedno akú stranu zvolíme, keď ju v budúcnosti ovládnu alebo “zasponzorujú” noví Sorosovia! Pokiaľ nebudú dennodenne uverejňované výzvy k tomu, aby občania ŽIADALI NAVRÁTENIE REÁLNEJ MOCI do ich rúk (napr. zmenou ústavy, zavedením systému funkćných referend…), dovtedy je jedno aká strana vyhrá voľby. Opakuje sa to 30 rokov – politici (nejakej strany) niečo sľúbia (nie strana, tá v parlamente nesľubuje nič), a potom si robia čo sa im zapáči nehľadiac na vôľu väčšiny občanov! Aj tento Alexis Bugnolo asi nechápe v čom je pes zakopaný, a prečo tak ľahko západné vlády a parlamenty zaviedli TOTALITU aká tu nebola ani za komoušov! Pretože NIE SÚ POD KONTROLOU A MOCOU OBČANOV! Stačí, že sú zvolení, tým preberajú absolútnu moc. Ako akýkoľvek diktátor. Chcete referendum? Zamietnu ho. Zmaria. Sfalšujú. Tomuto sa treba venovať, pretože TOTO je príčinou svetového chaosu! Že politikov ťahajú za nitky šedé eminencie. Zaplatia ich, alebo vydierajú. Lebo politici môžu rozhodovať PROTI VÔLI občanov. Legálne a otázne je, či aj legitímne.

Pridajte komentár

*