Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Budú sa Rusko s Čínou a zvyškom sveta mimo NATO ekonomicky smiať ako poslední?


Print Friendly, PDF & Email

Budú sa Rusko s Čínou a zvyškom sveta mimo NATO ekonomicky smiať ako poslední?

(Brian Shilhavy, Health Impact News) O situácii na Ukrajine od začiatku údajnej „vojny“ som toho veľa nenapísal, pretože ide väčšinou o odvádzanie pozornosti od skutočných problémov, ktoré sa dejú v dnešnom svete.

Čo sa týka Ukrajiny, tak si v podstate môžete vybrať ktorýkoľvek z tucta príbehov, ktoré sa v súčasnosti šíria v korporátnych alebo alternatívnych médiách o tom, čo sa tam vlastne deje.

Je však dôležité pochopiť, že vojny sú vždy o ekonomike a globalisti, ktorí ovplyvňujú dianie vo svete, nie sú politici, ale predovšetkým bankári kontrolujúci tok globálnych financií.

Sám ešte nie som príliš pripravený sa tejto téme venovať, aspoň nie v geopolitickom meradle, keďže môj čas a výskum sú momentálne na iných témach.

Ponúkam však nedávno publikovaný článok, ktorý vám môže poskytnúť trochu perspektívy o tom, kam to všetko smeruje. Ide o pohľad, ktorý zrejme nepočujete ani nečítate vo svojich bežných spravodajských zdrojoch.

Posledná slamka

USA, ich spojenci v EÚ a iní po celom svete uvalili na Rusko najtvrdšie ekonomické sankcie, aké boli kedy použité. V minulosti dokonca aj národy, ktoré boli priamo vo vzájomnej vojne, si naďalej splácali svoje dlhy.

Keďže táto vojna je na Ukrajine, pozrime sa na ďalšiu vojnu, ktorá sa v tomto priestore odohrala v rokoch 1854–56, počas Krymskej vojny.

Británia (a Francúzsko) bola vo vojne s Ruskom. Počas vojny však ruská vláda naďalej platila úroky britským držiteľom svojho dlhu. Britská vláda tiež naďalej platila svoje dlhy ruskej vláde.

Jeden britský minister kedysi povedal, že civilizované národy by mali platiť svoje dlhy, dokonca aj nepriateľovi počas vojny.

Ale to bolo vtedy a toto je teraz. USA a ich európski spojenci mimo Ukrajiny ani nie sú priamo vo vojne s Ruskom (zatiaľ ešte nie), no napriek tomu naň uvalili najrepresívnejšie ekonomické sankcie v histórii.

Ruská ekonomika bola do značnej miery odrezaná od globálnej ekonomiky.

Účinky ekonomickej vojny budú trvať desaťročia

Rusko bolo vyradené z globálneho finančného a bankového systému SWIFT. Zoznam tých, ktorí nemôžu obchodovať so Západom, je dlhý. Sú na ňom ruské banky, oligarchovia a veľké spoločnosti. Medzi ne patrí okrem iného aj Gazprom (hlavná ruská plynárenská spoločnosť).

Americký prezident Joe Biden tiež zakázal vývoz polovodičov, high-tech zariadení a iných technológií do Ruska. Keď to všetko zrátate, mali by sme očakávať pokles ruského HDP rádovo o 25% v prvej polovici roku 2022. To je masívne.

Aj keď sa horúca fáza vojna skončí, pravdepodobne o mesiac alebo tak nejako, ekonomická vojna bude pokračovať a účinky na globálnu ekonomiku (nielen Rusko) budú trvať desaťročia.

Napriek tomu Rusko nie je boxovacie vrece, ktoré berie údery bez toho, aby ich opätovalo.

Proti sankciám budú bojovať vlastnými odvetnými opatreniami, ako aj vynaliezavými riešeniami navrhnutými na porazenie sankcií.

Napríklad, Rusko sa spojí s Čínou, aby zaviedli čínsky systém kreditných kariet (UnionPay) pre ruských spotrebiteľov. To sa už v podstate aj stalo po tom, čo Visa a Mastercard ukončili všetky obchody s Ruskom. Ich úsilie sa tým však nekončí.

Veľa šťastia pri sankcionovaní ruského zlata

Rusko spolupracuje s bankami v Číne a Indii na obnovení platobných kanálov v tvrdej mene.

V Senáte USA je teraz navrhovaná legislatíva na zmrazenie zlatých rezerv držaných centrálnou bankou Ruska.

No a tu je problém: zlato je fyzické, asi 2 300 metrických ton v hodnote približne 150 miliárd dolárov a je uložené v Rusku. Nedá sa preto zmraziť ani zabaviť.

Americká legislatíva by uvalila sekundárne, takzvané bojkotové sankcie na každú stranu, ktorá by pomáhala Rusku pri preprave alebo transakciách so zlatom. Tejto predpokladanej sankcii by sa však dalo ľahko vyhnúť.

Napríklad, ak Rusko naloží do lietadla 100 metrických ton zlata a poletí s ním do Pekingu výmenou za vyrobený tovar, predsa o tom nevydajú tlačovú správu. Išlo by o druh transakcie, ktorú americká rozviedka neodhalí.

Liečba osteoporózy

Zlato je prvok s atómovým číslom 79, ľahko sa roztaví a znovu zušľachtí na nové zlaté tehličky s čínskymi značkami, ktoré sa nedajú vystopovať. Centrálna banka Ruska môže kúpiť viac zlata od ruských ťažiarov za ruble, aby mala ako zaplatiť za čínske nákupy.

Opäť platí, že zlato je nevystopovateľné (Rusko aj Čína majú početné rafinérie zlata). Ak je to to najlepšie, čo môžu USA urobiť, potom je Putin nielen na ceste k víťazstvu v horúcej vojne, ale môže vyhrať aj vojnu finančnú.

Nezamýšľané dôsledky sankcií

Rusko tiež zaviedlo kapitálové kontroly, ktoré presunú bolesť zo sankcií z ruských dlžníkov na západných veriteľov, ktorí teraz budú trpieť nesplácaním ruských dlhopisov. A k tomu Rusko oznámilo, že zastaví vývoz dôležitých chemikálií, kovov a spracovaných plynov do každého štátu, ktorý na Rusko uvalil sankcie.

Tento vývoz je nevyhnutný pre výrobné procesy vrátane polovodičov, automobilov a poľnohospodárstva. V konečnom dôsledku väčšina ekonomickej bolesti tak dopadne na západnú výrobu a poľnohospodárstvo.

Tu vstupuje do hry zákon nezamýšľaných následkov.

Viac ako 65% spracovaného neónového plynu používaného na napájanie laserov, ktoré vyrábajú polovodiče, pochádza z Ukrajiny. 35% až 50% strategických kovov, ako je titán a hliník, ktoré Boeing a Airbus používajú pri výrobe lietadiel, rovnako pochádza z Ruska. Veľká časť obilia, ktoré živí Blízky východ a Afriku, pochádza buď z Ukrajiny, alebo Ruska.

Rusko tiež vyváža kovy používané pri výrobe batérií pre elektromobily vrátane lítia, kobaltu a niklu. A zoznam pokračuje ďalej. Na jeho vrchole je ropa, zemný plyn a uhlie, kde je Rusko hlavným dodávateľom do Európy.

Ak to Rusko zvládne, mohli by sme sledovať odstávku veľkých priemyselných odvetví na celom svete od polovodičov (nevyhnutných pre automobily, spotrebiče, elektroniku atď.) až po ťažké zariadenia a dopravu.

Európska únia a Bidenova administratíva tvrdo zistia, že v globalizovanom, husto prepojenom svete to, čo sa deje v Rusku, nezostane v Rusku. Rusko môže byť prvou obeťou amerických sankcií, ale konečnú cenu zaplatí celý svet.

Rovnako bude na tom aj dolár…

Moja vízia sa napĺňa

V roku 2009 som sa zúčastnil vôbec prvej finančnej vojnovej hry, ktorú organizoval Pentagon.

Táto vojnová hra sa uskutočnila v prísne tajnom Laboratóriu pre analýzu vojny Spojených štátoch (kódové označenie: WALRUS), ktoré sa nachádza v Laboratóriu aplikovanej fyziky, približne na polceste medzi Washingtonom a Baltimorom.

Písal som o tom v roku 2011 v kapitolách 1 a 2 mojej knihy „Menové vojny“. Scenár, ktorý som vtedy predstavil, bol taký, že Rusko a Čína nahromadia veľké zlaté rezervy, spoja ich a spustia novú digitálnu menu krytú zlatom, ktorá nahradí americký dolár.

Rusko a Čína by potom trvali na tom, aby sa akékoľvek nákupy ruskej energie alebo čínskeho tovaru platili v novej mene. Bolo by to jasným pokusom vymaniť sa spod hegemónie amerického dolára a chrániť sa pred ekonomickými sankciami založenými na amerických dolároch.

Samozrejme, presne o to sa dnes hrá.

Posledná kvapka pre Rusko a svet

Americkému doláru trvalo 33 rokov (1914–1944), kým dosiahol svoj status vedúcej globálnej rezervnej meny.

Dolár stratil svoje naviazanie na zlato v roku 1971, no napriek tomu zostal vedúcou rezervnou menou. Čiastočne za to vďačí petrodolárovej dohode, ktorú v roku 1974 vypracovali Nixon a Kissinger.

Svet bol zaplavený dolármi v dôsledku kombinácie tlače peňazí Fedu a obchodných deficitov USA.

Ťažkosti sa začali v 90. rokoch a začiatkom 21. storočia, keď USA použili finančné sankcie na potrestanie nepriateľov ako Irán, Severná Kórea, Venezuela a v obmedzenej miere aj Rusko. USA sa odvtedy stále vracajú k uvaľovaniu sankcií.

Teraz, keď USA zmrazili rezervy centrálnej banky Ruska, to pre Rusko a svet bola posledná kvapka.

Koniec koncov, ak dolárové rezervy už nie sú bezpečným prístavom, kto potom potrebuje dolárové rezervy? Svet bude požadovať niečo spoľahlivejšie, čo sa nedá zmraziť rozmarom Spojených štátov amerických.

Zneužívaním sankcií USA ničia hodnotu dolára. V budúcnosti nebude dolár taký dôležitý. Nestane sa to zo dňa na deň, no bezprecedentné sankcie proti Rusku tento proces len urýchlia.

Investori sa tak môžu pripraviť na nadchádzajúci kolaps dolára zvýšením svojich alokácií do fyzického zlata. To je momentálne jediná forma peňazí, ktorú nemôžete zmraziť ani zabaviť (a možno ešte kryptomeny).

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Jim Rickards, Zdroj: dailyreckoning.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zlato sa nedá jesť. Dôležité je mať celú poľnohospodársku a priemyselnú výrobu na svojom území. Kupovať niečo od nepriateľa je taká blbosť, ako by Stalin počas vojny kupoval náboje od Hitlera.
  Za socializmu boli peniaze kryté národným hospodárstvom. Dalo sa za ne niečo užitočné kúpiť.

  • Ale to hádam netvrdíte vážne. Veď sa všeobecne vie , že socializmus bol ekonomicky neschopný systém s plánovaným riadením čo nedokázalo zabezpečiť ani toaletný papier a obchody zívali prázdnotou.

   • Je úplný zázrak, že tvoji rodičia mali celý život čo jesť a zadok si neutierali prstom, však?

    Celá rodina ste debili alebo len ty?

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,obchody zívali prázdnotou po vianociach a veľkej noci,,,,základná logika je-nedať robošom pred oči viacej,než ich psychika dokáže uniesť,inak budú preplnené smetiská,západ svoj odpad vyvážal a zneužíval svoju umelo vytvorenú silnú menu,,,,na západe sa obyvateľstvo práškuje už od studenej vojny,pre elitu je obyvateľstvo západu niečo ako iba bodky či mravce-iba ako blízkajúce sa návnady pre získanie ostatku nevedomého obyvateľstva tejto fakeplanéty,,,,

    • Pane bože, ja žasnem .O chvíľu sa tu začnú spievať chválospevy na bolševickú diktatúru , kde nebola možnosť voľby ale len jedna totalitárna strana ľudia mali ZAKÁZANÉ PODNIKAŤ a všetci mali rovnaké nič. Našťastie tí šikovný a úspešní majú kormidlo pevne v rukách a nás podnikateľov bezpečne prevedú cez úsklia boľševizácie Európy čo nám hrozí z mongolského komunistického ruska. A odkaz pre pána Roba, alebo skôr súdruha , keď Vám dôjdu argumenty tak vždy sa uchyľujete k vulgarizmom a gulakom. Boh s nami.

     • Vy ste „pamentník“ ČOHO?
      A dnes máte akú „možnosť voľby“? Zvoliť si SMER alebo OĽANO? To voláte možnosť voľby?
      Skoro ako zvoliť si KSČ alebo Stranu práce?
      https://domov.sme.sk/c/20109229/za-socializmu-boli-povolene-tri-strany-vyhrat-mohli-len-komunisti.html

     • mariankosmac

      Pamätník máš pravdu, zlodeji a kadejakí podvodnícky šmejd za za socializmu mali zle, pretože sa tu nemohli rozťahovať ako dnes. Ale aj na nich príde, doba pritvrdzuje a ľudia budú ešte spomínať ako bolo za toho zlého socializmu dobre.

     • Raketějevič

      Bolševici zde nikdy nebyli trdlo.

     • KOVIDBARÓN!

      ,,,,pametník-alebo skôr pomník čo si nič nemôže pametať,lebo onedlho už kľudne môžeš v rámci vyspelej demokracie ležať niekde dole,alebo spaľovňa ak nebude kde pochovávať,,,,za sociku-čiže komunizmu sa podnikalo a bohatlo ešte viacej než teraz-lebo kto mohol,tak kradol,alebo zneužíval svoje funkcie od skladníkov až po direktorov,,,,tovaru nebolo preto v regáloch,kam ste vy chodili,lebo ľudia čo mali plné vrecká-tak skupovali všetko zaradom,pred tuzexami nestáli v radách západnýnemci či rakušáci,ale bežný pracujúci ľud,,,,kšeftovalo sa a všetkého bolo,len teraz sa to zle porovnáva,lebo kedysi si mal 3izbový byt a to skoro povinne ho vnucovali,alebo si si ho kúpil z bočákov,bolo mnoho takých čo z bočákov postavili dom a to boli bežní roboši či družstevníci,,,,v 25ťke-30tke mali novostavbu,alebo nové auto,,,,samozrejme,že boli aj chudobnejší-veď ako ináč,ale socik závideli v amerike,ak za sociku prišli na návštevu zo západu-tak len kulili oči nad veľkými diomami s pozemkami ako štadión a plné špajzky a pivo a cigarety za pár šupiek,,,,zápaďáci boli a sú chudáci,to len mimo ich krajiny si môžu dopriať,lebo ešte stále tu majú čo fotiť keď sem príjdu v lete angláni či holanďania sa raz za rok poriadne ožrat a vytriasť sa na kráskach,,,,rakúšačky si tu u nás pred dvomi rokmi fotili cenovky v pivárni,lebo by im tie ceny tam u nich nikto neveril,,,,je to iba vec názoru a osobných skúseností a poznania.

     • Kradli sa tehly na chatu, nie celé tehlárne. V tom je ten rozdiel medzi predtým a dnes.

    • Jozef Jozefovič

     A to si zažil, alebo len počul? Nikdy nepíš o niečom, čo si nepoznal! Mohli by ťa považovať za hlupáka. V lepšom prípade plateného.

   • neviem ako to bolo skorej,mali sme všetko, ale v 80 rokoch bolo všetko v obchodoch,nie toľko zbytočných druhov ako teraz,som vyučená v potravinách tak viem čo píšem

   • A ty si sa kedy vrátil z Bangladéže?

   • Nebol ekonomicky neschopný. Len (nielen) ekonomika doplácala na hlúposť socialistických vodcov rovnako, ako dnes doplácame na hlúposť a zapredanosť tých dnešných.
    Nejdem vychvaľovať socializmus. Len si chvíľu počkám, aby sme sa mohli ďalej spolu s Vami baviť. V duchu – nebudeme nič mať, ale aj tak budeme šťastní.
    To ale už nebude socualizmus. Ako sa to bude volať?

    • No to záleží na nás ľuďoch, či sa necháme nahnať do vojny veľkokapitálu ,alebo mu vykrútime krk a začneme tam kde sme prestali v 89. Čo vy nato súdruhovia?

     • My sme samozrejme za diktatúru proletariátu! To bude výbuch posledný! 🙂

  • KOVIDBARÓN!

   ….vďaka zlatu si sa oženil a mal ženu,keby si jej nekúpil zlato-spíš dodnes sám a papáš konzervy-takže zlato je dôležité a to nielen pre obrúčky,,,,žalúdok a jazyk sú vaším nešťastím a prekliatím-nikto z vás nevie bez nich jeden deň prežiť,,,,celý svoj život nakupujete od svojích nepriateľov a pracujete na svojích nepriateľov,,,,platy chcete nemecké a ceny tovaru chcete ruské.

   • Galaxia andromeda

    Barone ved americky vedci zistili ze hlad by mohol byt len psychologicky efekt.Tak pisali v bulvare a na smetisku.Osobne by som presstitutov a tych vedcov zavrel na tyzden do komory o hlade , hned by to bol fyziologicky efekt.Tazko s blaznami ktori veria takymto stupiditam asi nemaju zaludok. Co sa tyka zlata ma udivuje len jedna vec preco si ovecky myslia ze im otrokari dovolia vlastnit zlato🤣🤣🤣, mat zenu nie je otazka zlata ale lasky a tej niet tak sa meni za zlato.Ano podporuju svojich nepriatelov tesco, kaufland, bila, lidl atd su nadnarodne retazce zapadnych statov , ktore nas kolonizovali ekonomicky a momentalne skolonizovali vodu, podu a vzduch, nepotrebne ovce pojdu na bitunok, uzemie bude patrit kolonizatorom alias nadnarodnym korporaciamNWO ako z ucebnice.

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,G-A vedci trpia poruchou umelého intelektu-musia neustále skúmať a vytvárať niečo čo je neurčité a bude dlho trvať kým to aj tak bude,,,,celý svet funguje už po stáročia iba na informáciách a ich spleti,,,,sami špičkoví politici nevedia nič povedať presvedčivo a cieľene,lebo politika je rakovinou ľudského spoločenstva-votrela sa a cez krky nevedomích si urobila na vrchole ľudskej pyramídy hniezdo s okom vševidiacích odkiaľ dobre vidia a môžu tvoriť fámy a staviať prekážky a pretvárať svet na svoj obraz,,,,a samozrejme majú svojích vykŕmených posluhovačov,lebo nie každému je od nich štedro dopriaté,,,,tento svet je strašná stoka a je jedno aký systém tu práve funguje,lebo žiaden nieje dobrý.

     • „politika je rakovinou..“
      Veľmi dobre!

      Politiku rušíme!
      Pre začiatok zavedieme Kopné právo, to už sa osvedčilo.

    • Vyborny clanok,Galaxia,bravo

  • presne tak

 2. hľadač pravdy

  Ruský Gazprom od stredy (27.4.2022) odstrihne Poľsko od plynu, odmietli platiť v rubľoch…
  ——————————————————————————————————————
  ,,Rusko ve středu ukončí dodávky plynu do Polska plynovodem Jamal. Prvotní neoficiální informaci z polského portálu onet.pl potvrdila polská plynárenská firma PGNiG. Informoval ji o tom ruský exportér zemního plynu Gazprom.“

  zdroj:
  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/dodavky-plynu-rusko-polsko-rubl-jamal.A220426_180556_eko-zahranicni_pitt

 3. KOVIDBARÓN!

  ,,,,ja to asi takto zhrniem-životná úroveň vo vyspelých a rozvojových krajinách je už na tak vysokej úrovni a máme tu už toľko zbohatlíkov a zazobanej strednej triedy,že už nemôže byť reči o nejakej chudobe či nedostatku niečoho,ba práve naopak-všetkého je prebytok a na (s)prostý ľudský mozoček údajne pracujúceho človiečika to už aj zle vplýva-plytvanie,produkovanie nadmerného odpadu,nezdravé uvažovanie,sebectvo závisť a lakomosť,znečisťovanie planéty a ľudská stopa,,,,ďalší problém je vysoká zadĺženosť občanov a štátov,občan sa doslova topí v dlhoch,ktoré ako keby nikto zatiaľ nepožadovať vrátiť,lenže-vraciať sa to bude,ale inak než si každý namýšľa,strojcom tohoto zadlžovacieho zázraku sú eliťáci-globalisti-sektári verní sluhovia temnoty,,,,lebo len tak si vedia upevniť právo na moc,im sa nejedná o peniaze,lebo tie sú už aj tak digitálne a značná časť z nich ani reálne neexistuje či nieje ničím krytá,zatiaľ vás púšťajú ku bankomatom,ale príjde deň D a vaše peniaze na účtoch budú zmrazené a nepomôže vám ani onen QR zo smartfóniku,,,,kto zmrazí rusko-zmrazí aj njivného roboša,,,,výmenný obchod,hotovosť a zlato je budúcnosť ku prežitiu,za vymyslené peniaze si budete môcť nakupovať maximálne tak podstrčené reklamované zbytočnézbytočnosti madeinchina od nakazencov,ale nie potraviny,niektoré služby a niektoré energie,,,,elektromobilita nieje budúcnosť-lebo ak nebudú batérie a nebude elektrina k odberu-môžete automobily používať na prespanie,alebo ako skladovací priestor,,,,vaše sny sa vám každým dňom pred očami rozplývajú a za nejaký čas už uvidíte skutočné farby za všetkou touto falošnou krásou-akousi živou tapetou,,,,v pozadí tohoto je iba temnota z ktorej pochádzate,žíznenie a chlad,,,,hýrite tu informáciami a kadejakými opísanými bludmi ako spleť hádaniek z labyrintu,ale chýba vám všetkým vždy iba to isté-jednoduché logické zmýšľanie a predvídavosť s nenakazeným mozočkom v ktorom je všetko už vopred uložené,len to trebalo v tých hlavičkách nájsť a preskúmať to,,,,vycucali stev túto planétu a zohyzdili ste ju,,,,na ukrajine nieje vojna ruska voči ukrajine,ale vojna nato pod vlajkou ukrajiny voči rusku,rusko sa bráni-hoci je to ťažko preukázateľné v tomto neslobodnom a dezinformovanom svete,kde je nutné mlčať a báť sa,,,,jedine,kto dokáže tu poraziť temnotu sú mimozemšťania z rovnováhy,ktorí sú pripravení toto tu celé ukončiť.

  • Majka s Gurunu

   V ďaka za dôveru. Sme tu na obežných dráhach . Náš zásah bude rázny a tvrdý po ňom bude na Vašej planéte mier a pohoda . Prinášame to čo nám umožnilo vzniesť sa do vesmíru a prekonávať nekonečné diaľky, to čo nám umožnilo sústrediť prácu celej našej planéty na výstavbe lodí schopných skákať priestorom a to je komunizmus.

  • správne

 4. Podľa info západ za dodávky plynu neplatí a doteraz brali o 17% viac aby si plnili zásobníky lebo čakajú na štátny prevrat v Rusku a chaos. Následne aby boli v pohode, kým sa v Rusku nastolie prozapadne figúrky, budú fungovať zo zásobníkov. Ak sa odstavi plyn z trubiek bude trvať minimálne rok!!!!kým to znova bezpečné naplnia.

  • Galaxia andromeda

   To bolo uplne zretelne ked nemci povedali ze zo svojho nikomu nedaju, plnili si zasobniky, z ekonomickeho hladiska je pre nemcov vyhodne aby firmy v SR CR polsku skrachovali, kupia si ich za natlacene digitalne eura iba jeden enter na PC staci. Mimochodom slovo nemec vymente za slovo europan a ste opat v tvrdom nacizme teraz pod nazvom europan.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,skôr bude prevrat v krajinách V4 ako v rusku,,,,maďari už vyšľapali chodníček,,,,a brusel je z tohoto zjavne mimo,,,,je nechutné ak ľudia uvažujú tak-že im je dobre pri niekomu,kto ich brutálne zámerne zadĺžuje a je ešte k tomu autoritársky a dosť agresívny,,,,každému s rozumom predsa musí aj tá vlajka EU byť s niečim podozrivo zhodná,,,,niesom proti EU-veď nech len si bude,lebo veď ona tu aj tak minimálne 100rokov je.

 5. Autor v tom nemá chaos – uniká ti účel.

  MÉDIÁ NEMAJÚ POVINNOSŤ HOVORIŤ PRAVDU!!!

  2022-04-18 – 1/3 Média a propaganda: 📻 Informační trhliny či ideozprávy. Učíme se rozpoznávat mainstreamové lži
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-04-18-1-3-media-a-propaganda-%f0%9f%93%bb-informacni-trhliny-ci-ideozpravy-ucime-se-rozpoznavat-mainstreamove-lzi/

  „Od 11. do 29. júla 2011 zasadal v Ženeve 102. Výbor OSN pre ľudské práva. Bolo na ňom prijaté rozhodnutie, záväzné pre všetky štáty, ktoré podpísali Dohovor o ľudských právach, teda aj pre nás. V spomínanom prípade sú relevantné články 9 a 10, garantujúce každému človeku vyjadrovanie svojej mienky bez ujmy aj zastávanie akéhokoľvek názoru bez donútenia. Dôležitý je však aj článok 49, podľa ktorého môže každý vyjadrovať názory na historické skutočnosti podľa vlastného úsudku.“
  „Pri ochrane práva vyjadrovať názory bez ujmy nepovoľuje pakt nijakú výnimku ani obmedzenie. Sloboda názoru pritom zahŕňa aj právo osoby zmeniť svoju mienku na základe slobodného rozhodnutia. Nijaká osoba nesmie byť vystavená porušeniu akýchkoľvek práv pre jej skutočné, vnímané alebo predpokladané názory. Je pritom jedno, či ide o postoje politické, vedecké, historické, morálne alebo náboženské. Ich hlásanie sa nesmie považovať za trestný čin. Preto akékoľvek prenasledovanie, zastrašovanie alebo stigmatizácia osoby vrátane zatknutia, držania vo väzbe, súdneho procesu alebo uväznenia pre jej názory predstavuje porušenie článku 19, odseku 1.10.“ – čo znamená predovšetkým OCHRANU MEDIÁLNYCH LŽÍ – nie povinnosť hovoriť pravdu!
  https://www.extraplus.sk/new/clanok/trestnopravny-moloch

 6. Jozef Jozefovič

  No kukajme – máme tu movú, zrejme váhovú jednotku: metrická tona!
  Ak už články prekladáte, teda preberáte zo zahraničných zdrojov, tak ich preklad dajte skorigovať niekomu, kto slovenčinu ovláda….

  • Miroslav Čižmár

   Jednotka o hnotnosti 1 000 kilogramov alebo približne 2 204.6 libier.
   https://www.metric-conversions.org/sk/hmotnost/metricka-tona-do-kilogram.htm

   • Sami týmito debatami dokazujete – aké jednoduché je odpútať vás od podstaty ku.va! A všetko ostatné je v tom článku OK?! Naozaj?!

    „Lepšie nevedieť nič, ako vedieť veľa zlého!“ – pravdivý aforizmus v tom zmysle – AKO NEOCHORIEŤ! Ale!
    Ako sa chcete vysporiadať s tým zlom, keď ho nechcete poznať?!

    Tieto idiotské diskusie o metrických sústavách len dokazujú spôsob vášho „myslenia“! Poznať-vedieť – a POROZUMIEŤ – v tom je zásadný rozdiel ako pozerať sa a nevidieť! Nie ste schopní porozumieť – nie ste schopní vidieť – celú tú dezinformáciu v procese – VAŠEJ! – debilizácie! Tento článok je debilizačný!

    Ja som z toho množstva zla ochorel! Lebo som to nevedel stráviť! Už som si povedal, že na to seriem! No ale keď som to strávil a znovu začal obnovovať svoju integritu, lebo zdravie je stav fyzickej, duševnej A SOCIÁLNEJ!!! pohody – a ja preciťujem práve sociálnu nepohodu v tejto dystopickej spoločnosti naci-fašistického štátu – tak keď zhodnotím diskusie tu – až na pár jedincov – som medzi samými debilmy! A ako znova neochorieť z tejto /náhradne sociálnej/ nepohody – neporozumenia!!

    V blázninci nie sú vychovávatelia ale OŠETROVATELIA! A toto je blázninec! Pretože ani Badatel nemá povinnosť hovoriť pravdu! ???

    No – „tak sa pridám k bláznom“ – autor článku použil metrické tony preto, lebo cent je 1/100 dolára aj eura, tak sa mu zjavne niečo nezdalo na metrickom cente a tak – keďže na tom u blbcov nezáleží – použil metrickú tonu! A?! A všetko ostatné je v tomto blázninci v poriadku?!

   • Nie je to z tatárštiny, ale z problémov s anglosasmi:
    Tona a metrická tona sú merné jednotky, medzi nimi je však rozdiel. Metrická tona je jednotka založená na systéme SI a rovná sa 1 000 kilogramom. Ide teda o megagram, pretože obsahuje 1 milión gramov. Je zaujímavé poznamenať, prečo sa používajú slová tona a metrická tona. Slovo ton je odvodené z latinskej tunny, čo znamená sud. Rovnako ako v predchádzajúcich časoch, sud plný tovaru normálne vážil takmer metrickú tonu, slovo ton uviazlo.

    Metrika nie je rovnaká ako krátka tona, ktorá sa používa v USA. Tona, ktorá sa používa v USA, sa premieňa na 2000 libier alebo zhruba 907 kg. Dlhá tona (tona) sa rovná 2240 libier, ale v USA sa bežne nepoužíva.

    V anglicky hovoriacich krajinách sa pravopisná tona bežne používa ako meranie hmotnosti. Napríklad v Británii bola pred zavedením systému SI tona, ktorá sa použila, rovná 2240 libier (1016 kg), a keďže táto hodnota je veľmi blízko skutočnej metrickej tóne (1 000 kg), ľudia cítili veľmi malý rozdiel medzi staršia tona a metrická tona. Preto ľudia v Británii naďalej používali rovnaké staré hláskovanie. Bol to však USA, kde sa rozdiel prejavil, a pokiaľ nie je uvedené inak, tona znamená 2000 libier alebo 907 kg.

    • Starí Féničania obchodovali v stredomorí s nakladanými tuniakmi, ktoré prevážali v sudoch – dnes to máme v konzervách. Bola to ich špecialita a táto morská nakladaná „hovädzina“ bola veľmi žiadaná. Problém vznikol, keď si žiaden obchodník nemohol dovoliť sám kúpiť plný sud kvôli vysokej cene. Tak vymysleli tombolu – zrebovateľné podiely, ktorých suma istiny musela pokryť cenu sudu. Potom sa žrebovalo o celý sud. Tak vznikla tombola. Víťaz zobral všetko. Išlo hlavne o ten špeciálny sud – len v ňom nakladaný tuniak vydržal v nezmenenej kvalite. A keď nešlo o jediný sud – tombola sa opakovala o ďalší – pre obchodníkov bol vklad do tomboly vecou ich možností za určitý podiel sa zúčastniť žrebovania – 1/100 + 1/100 + 1/100, atď. – podľa počtu /príklad 100/ účastníkov – obchodníkov.

   • Takže na ktorej strane je ten nedostatok vzdelania? A tatársko – anglický preklad?

   • Miroslal,prosim ta zrovna tu jednu tonu zlata potrebujem,chcem si ohradit pozemok,co som teraz kupil

 7. mariankosmac

  Ruský Gazprom od stredy (27.4.2022) odstrihne Poľsko od plynu, odmietli platiť v rubľoch… rúble doláče či éčka, nieje to divné, že sa takto rusi sami odstrihnú od zdroja peňazí? Celé to vyzerá ako plán na zničenie EÚ a ruska…

  • Možno Rusko je menej závislé na vývoze plynu ako EÚ na jeho dovoze. Nepredajú EÚ, predajú Číne, Indii alebo iným. Plynovody na to už postavené smerom do Ázie majú.

   • Vidíte, a naideálnejšie by bolo uvoľniť energetické technológie, ktoré získalo ľudstvo z havarovaných UFO. To by nebolo treba plynu, ropy ani jadrovej energie. Mocenský systém na planéte Zem by sa zosypal, všetci by mali na háku nejaké USA, Rusko alebo Čínu. Každý podľa vlastnej preferencie by mohol nasadnúť do vesmírnej lode a odcestovať na nejakú inú planétu podľa vlastného výberu a založiť tam novú ľudskú kolóniu. Namiesto toho na seba momentálne hádžeme bomby pre najaké uhľovodíky. V podstate sme stále v dobe kamennej.

    • Nemyslím, že by voľná energia priniesla ľudstvu blahobyt. Ten nie je len o dostatku/nedostatku, ale aj o spôsobe myslenia.
     Aj keď budem mať na dvore „malú voľnú elektráreň“ nezachráni ma to pred závisťou suseda, jeho sekerou alebo puškou.
     Bude chcieť MOJU malú voľnú elektráreň aj s mojim pozemkom pre seba.
     Aby zarobil.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,treba vyskúšať,,,,či rok-dva vydrží eu bez dodávok,,,,keď sa obmedzí výroba-budú nižšie zisky a keď nebudú zisky-kto zaplatí tých predražených žoldákov a údržbu techniky,,,,každý zo západu hovorí iba o dnešku a zajtrajšku-veď oni ani nevedia počasie predpovedať,,,,

 8. „Národ může přežít své hlupáky, a dokonce i ambiciózní. Ale nemůže přežít zradu zevnitř. Nepřítel u bran je méně hrozivý, protože je známý a nese svůj prapor otevřeně. Zrádce se však volně pohybuje mezi těmi, kdo jsou uvnitř brány, jeho lstivý šepot šustí všemi uličkami a je slyšet i v samotných vládních síních. Zrádce se totiž nezdá být zrádcem; mluví přízvukem, který je jeho obětem důvěrně známý, a nosí jejich tvář a jejich argumenty, apeluje na nízkost, která se skrývá hluboko v srdcích všech lidí. Zahnívá duše národa, pracuje tajně a neznámo kde v noci, aby podkopal pilíře města, infikuje politické tělo tak, že se už nedokáže bránit. Vraha je třeba se bát méně.“ – Cicero (106-43 př. n. l.)

  • Toto platí teraz pre Rusko. Akútne.
   Viac sa bojím zrady Ruska zvnútra (čomu VEĽA vecí nasvedčuje) ako porážky zvonka.
   V tomto su Briti šampióni.

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,zrada je všadeprítomná-je to oponent vernosti,,,,na svete žije asi tak 99,8% ľudí,ktorí sa dajú kúpiť,alebo aspoň prehovoriť či vydierať,,,,

 9. ..Válka na Ukrajině je pro výrobce zbraní v USA výdělečným podnikem. Ti jsou více než šťastní, že mohou i nadále nechat umírat ukrajinské vojáky na bojišti, dokud budou vlády celého světa financovat další zbrojní zakázky… Západní vlády posílají na Ukrajinu zbraně, aby válka pokračovala. Zbrojní průmysl miluje válku!!

  A Rusko v současné době zaměřuje raketové údery na ukrajinskou železniční infrastrukturu s cílem zabránit dodávkám zbraní ze západních zemí. Ukrajinské železnice používají velý rozchod kolejnic, který je nekompatibilní s většinou ostatních evropských států a to znamená, že NATO nemůže nahradit ukrajinské lokomotivy, protože šířky kol jsou nekompatibilní!

  A proto Ukrajinským jednotkám dochází munice a další zásoby a zoufale potřebují letecké krytí. Rozhodující vítězství Ruska na Ukrajině je v tuto chvíli téměř jisté a dodávky dalšího dělostřelectva, tanků a bezpilotních letounů od západních zemí skutečnou situaci na místě nijak nezlepší. Kromě toho Ukrajině také docházejí vojáci. Není pochyb o tom, že fetka Zelenskyj je blízko kapitulaci, ale západní režim se tomu snaží zabránit, aby se pokusil zajistit, že ukrajinské laboratoře na výrobu biologických zbraní (a všechny jejich záznamy) nepadnou do rukou Putina.

  Blázni s masmédií stále tvrdí, že Rusko prohrává nebo dokonce ustupuje.. Představte si jejich překvapení, až se brzy překreslí celá mapa Ukrajiny, kde bude chybět většina stávajícího jižního pobřeží Ukrajiny až k Černému moři….

  A WHO je součástí plánu OSN na ovládnutí světa. Šířením lží o značce chřipky 2019 pomohla vyvolat globální strach, připravila půdu pro to, aby miliony lidí byly naočkovány experimentálním přípravkem, a zavedla politiku, která bude mít za následek (účel) stovky milionů úmrtí.
  A NATO… Bylo to NATO, které dotlačilo Rusko k invazi na Ukrajinu. Místo aby NATO bylo silou míru, ukázalo se jako síla zla.
  A Wikipedie je démonizací pravdomluvných lidí zásadním a podceňovaným nástrojem při potlačování pravdy. Wiki se bohužel stala rejdištěm placených aktivistů jistých NGOs, upravujících hesla podle výkladů zadavatelů. Na ubohé Wiki vyšívají aktivně denně, a cokoliv s politickými, historickými, národními, ekonomickými či sociálními konotacemi se průběžně proměňuje v aktuálně požadovanou a jedině povolenou svatou pravdu..

  A nedávné pozdvižení kolem hadího jedu ve vodě (a jeho údajné souvislosti s kovidem) mi připadalo jako dobrý aprílový žert, je tu duben, ne?…

 10. Raketějevič

  Co založit „Spolek přátel Ruského plynu“a sami si ten plyn o Rusů koupit.Před tím samozřejmě znárodnit roury.

 11. mariankosmac

  Plyn bude mať zastavený zrejme i ČR a možno aj SR – asi za posielanie zbraní na UK. Tak v ČR snemovňa schválila že staré kotle na uhlie sa môžu používať ešte dva roky. Len neviem či taký kotol v paneláku máme alebo kde vlastne sú tie kotle.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,nemaj strach-cez eurofondy cvoci so živnostenskými listami začnú staviať nové kotolne na uhlie a prerábať tie plynové,,,,oni si vždy nájdu ziskutvornú zábavku pre prospech verejnosti a vlastných ziskov,,,,inak to UK je asi anglicko?či radšej UA to je opačný smer,,,,ale podľa mňa je lepšie zbrane darovať anglánom a tí to potom darujú ukrajincom-čo by nás v zaujatosti voči rusom dosť očistilo,,,,tento svet je naruby-tu je vidno aká je to tá ľudská rasa vývojovým stupňom mínusová,,,,

  • tie kotle asi cigani rozpredali na srot??

 12. Slovensko se opet postavilo diky sve blade k vladtnimu zaniku
  Jak jsem videl final I mapu EU v 1976 v Brusselu kde se na Slovensko brz CSR jiz zapomelo

 13. Elton Musk kupuje Tweeter…

  Slibuje. nebude zadna cenzura
  Zaklad pravdivych informaci democracies bezpectnosti
  Ultraliberalove pred volbama doslova besni
  Trump je stale ve spojeni s Putinem
  Mam za to ze neco udelaji s WHO
  NaTO ,,,bilbergy snad sorosovy bandy … biele kloboucky ….
  Tajna armada veteranu vyzbrojeni Nas vsech zasoby na preziti
  Rusove maji,,, povozy ,,,, odolne elektromagnetickym bourim
  Patrioti nesouhlasi s Bidenem a Hunter Biden muze mit peklo za svou ilegslni protistatni cinnost na zjebukrajine tak at se zvakcinuji a prijmou africany dle
  ….
  Rusove maji tske superzbrane bez …
  Kdybu chteli tak by jiz bylo po vsem
  Cas odkryje skutecne pratele
  Cas hraje skarede pro ne Pocketed si 2023 bude nefostatek jidla pak ofstrihne energii
  A budete vital jeho armadu …

  Ulozte si crypto menu burzovni
  COIN menu zakladnich kojnu
  Yahoo Finance
  Pak ulozene meny BRICKS pres
  specialni vkladove fondy …
  Nasledne napisi pokracovani pro predstavu tem anti Rusofilum
  Po 1968 byl benzin 2.40 Kcs nafta 9.90 Kcs chleb 2.60 Kcs kg mleko 2Kcs maximalni prumyslovy zemedelsky vzdelavaci rozmach
  A museli jsme platit min 15% s uroky za vyvoz ,,,valecne splatky ,, splaceno 1987
  PORIDILI bvills za 230 000 vcetne pozemku Skoda MB za 47000Kcs
  1. Pridavky na deti ROH lazne za q40 Kcs 10 dnu bolno 6 tydnu za rok

  .

  • Jaroslav,uz to otocil o 360 stupnov,povedal ze bude respektovat zakony statov,ako napr,Severnej Korei,a inych(teraz uz vacsina) krajin sveta,Elon Musk,je velky podvodnik,je Absolventom Klaus Swab University pre novych globalnych Lidrov,je jeden z nich

 14. hľadač pravdy

  ,,Budú sa Rusko s Čínou a zvyškom sveta mimo NATO ekonomicky smiať ako poslední?”

  ==> PREKLAD Budú sa nadnárodní slobodomurári v Rusku, nadnárodní slobodomurári v Číne s ďalšími lóžovými ,,bratmi” a ,,sestrami” vo zvyšku sveta smiať ako poslední? <==

  Takzvaný. ,,západ” a tzv. ,,východ” už v skutočnosti desaťročia neexistujú! Už je iba ,,One World”, teda ,,Jeden svet”, ale to je zatiaľ väčšinovej populácii rozkladnými, ohlupujúcimi, lživími a dezinformačnými, lóžami plne ovládanými ,,hlavno-prúdovými” médiami zahalené, pretože zvrátené ,,elity” ešte nemajú HOTOVO!
  Na tomto ohlupovaní a manipulácii s obyvateľstvom majú svoj podiel aj tzv. ,,alternatívci”, ako sú napríklad: ,,VK”, Pjakin, Oracle 911 a im podobní šarlatáni, ktorí cielene buď vedome (,,VK”, Pjakin) alebo aj nevedome (Oracle 911) odvádzajú pozornosť ľudí od podstaty a skutočnej pravdy do času, kedy je to pre lóže ešte potrebné.
  Keď už nebudú mediálna manipulácia a propaganda potrebné – potom spadne opona, mnohí až potom pochopia, ako boli oklamaní, no absolútna väčšina to ani potom nepochopí a svojich bludov sa žiaľ budú držať až do svojho konca!!
  ———————————————————————————————————————-
  1.) Vladimír Putin – nadnárodný pra-lóžový slobodomurár, je členom superlóže „GOLDEN EURASIA“. Je to lóža „neutrálna/ekumenická“, pretože združuje „slobodomurárov najrôznejších ideologických tendencií“. V roku 1967 sa premenovala na „SPECULUM ORIENTALIS OCCIDENTALISQUE“, čím lóžoví bratia chceli symbolizovať alianciu s „antisovietskou“ pra-lóžou „LUX AD ORIENTEM“, v tom istom roku novo založenou Brzezinskim, aj naďalej však oficiálne nesie obidva názvy. Žiadne ďalšie údaje. Latinský názov „Speculum Orientalis Occidentalisque“ znamená „Zrkadlo Východu aj Západu“, anglický názov „Golden Eurasia“ naproti tomu „Zlatá Eurásia“.
  Ďalšími členmi pra-lóže ,,GOLDEN EURASIA” sú/boli napríklad: Angela Merkelová,
  Nikita Sergejevič Chruščov, Michail Gorbačov, Eduard Ševardnadze, Armand Hammer (,,americký" miliardár), členom bol aj Václav Havel, atď.

  Kdo smí do „pra-lóží“?

  “Slyšeli jsme, že pra-lóže jsou zcela autonomní. Také jsme viděli, jak byly jedna po druhé zakládány v neuspořádaném pořadí. Tak lze snadno dojít k myšlence, že je vždy na vůli každého, otevřít novou pra-lóži. O tom však nemůže být ani řeč! Kdo není přinejmenším regulérní zednář, rozhodně nemůže pustit do světa novou pra-lóži. A navíc ještě ani nestačí, být pouze regulérním lóžovým bratrem.

  Magaldi škodolibě poznamenává, jak například regulérnímu zednáři Silvio Berlusconimu, přinejmenším dlouhá léta italskému premiérovi a kromě toho dodnes miliardářskému mediálnímu podnikateli, se vzdor veškerým snahám nikdy nepodařilo být přijat do některé pra-lóže.

  George Bush jr. roku 2003 projevil zájem o zasvěcení do pra-lóže „HATHOR PENTALPHA“, avšak neprosadil se s tím (str. 48 a 537 ad.). Vladimír Putin se v roce 2004 pokusil pomoci mu k přijetí do pra-lóže „GOLDEN EURASIA“, ale stejně tak marně (str. 538)!

  A co je na věci zvláště zajímavé: Již 1992/1993 založil Berlusconi jako reakci na své trvající nepřipouštění do libovolné pra-lóže vlastní rádoby pra-lóži, kterou nazval „Loggia del Drago“, tedy „Dračí lóže“. Nepříjemné ovšem na tom bylo, že žádná jiná pra-lóže ji nikdy nechtěla uznat jako novou pra-lóži (str. 319). Tak jednoduše to tedy nejde!”

  zdroj 1: Prvotný zdroj týchto informácií je Giole Magaldi, oficiálny autor knihy: Massoni – Società a responsabilità illimitata. La scoperta delle Ur-Lodges, z ktorej vychádzal pravoverný katolícky teológ Johannes Rothkranz pri napísaní svojej knihy, v nemeckom originále: Superlogen regieren die Welt, Teil 1-5, 2015-2016.

  zdroj 2: Tieto informácie uvádza ďalej napríklad aj Pierr Hillard – geopolitik špecializujúci sa na globalizmus. Hillard taktiež vychádzal z informácií od Magaldiho, ktoré predniesol napríklad na veľkom dni francúzska 19.10.2019, ako vidieť aj v tomto krátkom videu (7min,50s), kde v jeho závere uvádza niekoľko nadnárodných slobodomurárov (Putin, Merkelová, atď.):
  https://www.youtube.com/watch?v=yNNczSlERn8&t=91s
  ——————————————————————————————————————
  2.) Predstavitelia Komunistickej strany v Číne sú členmi nádnárodných slobodomurárskych superlóží, konkrétne pra-lóže „THREE EYES“ a z nej vzišlej pra-lóže „TAO LODGE“ (*poznámka nižšie).

  ,,…Nicméně víme to jen díky Magaldimu a jeho společníkům, kteří mnohem důrazněji nežli Kissinger podtrhují, že zednář „THREE EYES“, Winston Lord, měl při návštěvě pouhého parazednáře Nixona „vrchní dohled“ („sovraintendenza“)…!
  Zde je úplný text, obsahující ještě něco jiného, co Kissingerovo rozvláčné líčení záměrně zamlčuje:
  „Další přijímání osobností čínského establishmentu do mocné pra-lóže, pošilhávající na východ, probíhala jak během cesty Richarda Nixona v únoru 1972 (pod nejvyšším dohledem mladého, ale autoritě se těšícího bratrského Kissingerova spolup-racovníka) i v následujících letech, kdy jak Kissinger, tak Lord i nový prezident Gerald Ford (který již 1972 byl v Číně jako předák Senátu) měli příležitost, vydat se do země draka“.
  O něco dále v knize, kde nastiňuje mezitím vzniklý mocenský poměr mezi oběma protichůdnými frakcemi pra-lóží na rok 1981, onen zlověstný rok, kdy byla vyjednána a vstoupila v platnost dohoda „United Freemasons for Globalization“, uvádí Magaldi několik dalších čínských jmen:
  V Čínské lidové republice „byl člen ,,THREE EYES“, Deng Hsiao-ping již 1981 (jako prezident Ústřední vojenské komise Komunistické strany, a od roku 1983 Ústřední státní komise) faktickým pánem národa prostřednictvím celé řady dalších zasvě-cení do tajné zednářské skupiny ve špičce čínských vládních úřadů, zahrnující od roku 1981 již zralé osobnosti kalibru Xi Zhongxuna (1913-2002), otce Xi Jinpinga, ročník 1953, současného generálního tajemníka Čínské komu-nistické strany a prezidenta Čínské lidové republiky, Li Xianniana (1909-1992), Jianga Zemina (ročník 1926) i velmi slibný dorost (giovani) jako Hu Jintao (ročník 1942).
  Tajné členstvo progresivního zednářského okruhu zahrnovalo rovněž významné osobnosti, které však měly méně vlivu, než kolem Deng Hsiao-pinga soustředění bratři. Budiž zde uvedeni alespoň dva z nich: Zhao Ziyang (1919-2005) a Wen Jiabao (ročník 1942), internacionálně propojení s pra-lóží ,,THOMAS PAINE“.
  A mezitím:
  „Zednářská skupina členů ,,THREE EYES“ sice dodnes udržuje těsné kontakty k této mateřské lóži, ustavila se však od roku 1989 (po událostech na Náměstí nebeského klidu od dubna do června) do samostatné pra-lóže jménem ,,TAO LODGE“ a rozšířila tím radius svých vztahů v nadnárodní oligarchické oblasti“.

  Niečo viac k tomuto napríklad aj tu:
  https://www.badatel.net/dr-li-mengova-upozornuje-ze-cina-moze-planovat-novu-a-este-nebezpecnejsiu-pandemiu/#comment-128778

  (*) pra-lóža ,,TAO LODGE“,
  „TAO LODGE“, „konzervativní/reakční/oligarchická“, v roce 1989 oficiózně a 1990 oficiálně založená nejstaršími, již 1973 zasvěcenými čínskými členy „THREE EYES“. Pra-lóže „TAO“ má přednostně čínské i dálněvýchodní členy a je v těsném spojení s „THREE EYES“, z níž přece vyšla. Je nazvána po tradičním čínském (bludném) esoterickém učení „Tao“.

  zdroj: Prvotný zdroj týchto informácií je opäť Giole Magaldi, oficiálny autor knihy: Massoni – Società a responsabilità illimitata. La scoperta delle Ur-Lodges, z ktorej vychádzal pravoverný katolícky teológ Johannes Rothkranz pri napísaní svojej knihy, v nemeckom originále: Superlogen regieren die Welt, Teil 1-5, 2015-2016.

  poznámka:
  Ak by znovu niekto namietal voči spojeniu komunizmus-slobodomurárstvo, prečítajte si aspoň text v tomto odkaze:
  https://www.badatel.net/vedci-chcu-do-vas-vlozit-svoju-znacku-nazvat-sa-vasim-stvoritelom-a-vlastnit-vas/#comment-107954
  ——————————————————————————————————————
  3.) Šanghaj stupňuje kovidové obmedzenia!
  (pár dní starý článok, ktorý vyšiel na stránke BBC)

  Úrady v Šanghaji oznámili, že v súvislosti s pokračujúcou vlnou Covid v hlavnom meste Číny sprísnia bezpečnostné opatrenia.

  Medzi nové opatrenia patrí umiestnenie elektronických dverových alarmov, ktoré zabránia infikovaným ľuďom odísť, ako aj evakuácia ľudí na dezinfekciu ich domovov.

  Začiatkom tohto týždňa boli stovky ľudí násilne evakuované zo svojich domovov, aby mohli byť budovy dezinfikované.

  Obmedzenia predĺžia uzavretie Šanghaja o piaty týždeň.

  Predstavitelia mesta Šanghaj uviedli, že všetci infikovaní pacienti a ich blízke kontakty budú premiestnení do centrálneho karanténneho zariadenia spravovaného vládou.

  Okrem toho sa v niektorých najviac postihnutých oblastiach mesta zintenzívnia dezinfekčné opatrenia. To bude pravdepodobne znamenať, že niektorí obyvatelia sa budú musieť dočasne vysťahovať – vrátane tých, ktorí mali negatívny test.

  Tento krok prichádza niekoľko dní po tom, ako bolo ľuďom v ďalších dvoch šanghajských obciach – Beicai a Pingwang – nariadené opustiť svoje domovy a dočasne sa ukryť.

  Obyvatelia mesta Beicai dostali úradné upozornenie, aby si zbalili svoje veci a nechali otvorené dvere skríň.

  Taktiež im bolo povedané, aby nechali otvorené vchodové dvere do domu a nechali tam svoje domáce zvieratá. O rozsahu operácie svedčia zábery na sociálnych sieťach, na ktorých ľudia v noci stoja v rade so zbalenými kuframi.

  Rozsiahla blokáda sa blíži už k piatemu týždňu a úrady nejavia žiadne známky poľavenia vo svojom odhodlaní zachovať už pošramotenú čínsku stratégiu "nulového krytia".

  V skutočnosti to zintenzívňujú.

  V najviac postihnutých oblastiach sa budú dezinfikovať obydlia ľudí. To bude pravdepodobne znamenať, že niektorí obyvatelia sa budú musieť dočasne vysťahovať, a to aj tí, ktorých testy boli negatívne.

  Môžeme to tvrdiť, pretože začiatkom tohto týždňa BBC informovala o hromadnej evakuácii a nútenom vysťahovaní stoviek ľudí z ich domovov v najmenej dvoch oblastiach mesta, aby sa umožnilo hromadné čistenie.

  Predstavitelia mesta Šanghaj tiež zopakovali niečo, čo zostáva kľúčové – že všetci nakazení pacienti a ich blízke kontakty by mali byť odvedení do centrálnych karanténnych centier, ktoré spravuje vláda. Chcú, aby boli ľudia prepustení hneď, ako budú negatívni.

  Ako však minulý týždeň na titulnej strane uviedol hovorca strany, denník People's Daily, "vytrvalosť je víťazstvo".

  Najnovšie opatrenia naznačujú, ako ďaleko sú čínske orgány ochotné zájsť, aby zastavili šírenie Covidu v Šanghaji, ktorý je považovaný za finančné a obchodné centrum krajiny.

  Niektorí obyvatelia uzavretých oblastí mesta majú problémy s prístupom k potravinám a sú nútení čakať na vládne dodávky zeleniny, mäsa a vajec.

  Predĺžená výluka preťažila doručovacie služby, webové stránky obchodov s potravinami a dokonca aj distribúciu vládnych zásob.

  Úrady sa stále snažia zachovať stratégiu nulového výskytu vírusu v krajine, ktorá uprednostňuje elimináciu vírusu pred životom s ním, ako sa v súčasnosti rozhodli mnohé krajiny.

  Zvýšená prenosnosť a miernejší charakter variantu Omicron však viedli k otázke, či je súčasná stratégia dlhodobo udržateľná.

  V poslednej epidémii v Šanghaji, ktorá bola prvýkrát zistená koncom marca, bolo doteraz hlásených viac ako 400 000 prípadov a 36 úmrtí. Podľa čínskych úradov sa takmer všetky prípady týkali starších, neočkovaných obyvateľov so základnými zdravotnými problémami.

  V dôsledku toho bolo 25 miliónom obyvateľov nariadené zostať doma.

  zdroj: https://www.bbc.com/news/world-asia-china-61137649
  ——————————————————————————————————————
  4.) Digitálna diktatúra – Čínsky sociálny kreditný systém, krátke video (4min,33s), slovenské titulky:
  https://www.youtube.com/watch?v=g6vepbCfNoE
  ——————————————————————————————————————
  5.) nadnárodná pra-lóžová slobodomurárka Leyenová bľaboce o ,,kovid pase“ od 1.7.,: https://twitter.com/BernieSpofforth/status/1517076814199414784
  ——————————————————————————————————————
  6.) Italská Bologna na podzim spouští systém sociálního kreditu – brzy v celé EU

  https://cz24.news/lide-se-probouzeji-zavedeni-otroctvi-je-nutno-urychlit-italska-bologna-na-podzim-spousti-system-socialniho-kreditu-brzy-v-cele-eu/
  ——————————————————————————————————————
  7.) Slobodomurár Bill Gates a ďalší lóžoví bratia za oponou nezaháľajú!!

  https://www.badatel.net/covid-xe-len-dalsi-dementny-variant-ktorym-vas-chcu-vystrasit-do-ockovania/#comment-132798
  ——————————————————————————————————————
  Čínsky model, ,,skrytá vrchnosť”, prostredníctvom nádnárodných slobodomurárskych lóží a ním podriadených ,,národných“ lóží zavádzajú do celého sveta!!

  Ich ciele sú dlhodobo známe:

  1. jedna svetová vláda, na ktorej vrchol ,,skrytá vrchnosť” dosadí svojho ,,univerzálneho náboženského a politického vodcu” !!
  2. jedna svetová mena, elektronická a čip ako prístup k peniazom !!
  3. jedno svetové náboženstvo !!
  ——————————————————————————————————————

Pridajte komentár

*