Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Trojročný chlapec si pamätá minulý život: Našiel svoje telo a identifikoval muža, ktorý ho zavraždil


Print Friendly, PDF & Email

Trojročný chlapec si pamätá minulý život: Našiel svoje telo a identifikoval muža, ktorý ho zavraždil

Reinkarnácia dlho zostávala na okraji vedeckého skúmania, aj napriek tomu, že rad vedcov nabáda mainstreamovú komunitu k jej dôkladnejšiemu výskumu

A majú na to dobrý dôvod.

Už pred desaťročiami známy americký astronóm a astrobiológ, Carl Sagan, povedal:

„V odbore (parapsychológie) sú tri tvrdenia, ktoré si, podľa môjho názoru, vyžadujú seriózne bádanie.

Jedným z nich je, že malé deti niekedy udávajú podrobnosti minulého života, ktoré sa po overení ukážu byť presné a o ktorých sa nemohli dozvedieť nijako inak než prostredníctvom reinkarnácie.“

Táto téma spadá do stále sa rozširujúceho bádania nehmotnej vedy.

Koncom 19. storočia vedci objavili niečo, čo sa nedalo vysvetliť klasickou fyzikou. To viedlo k rozvoju kvantovej mechaniky, ktorá teraz dokázala, že hmotné základy nášho sveta nie sú skutočnými základmi, za aké ich pokladáme.

Kvantová mechanika do svojej pojmovej štruktúry náhle zaviedla myseľ, pretože všetky výsledky, plynúce z kvantovej mechaniky naznačujú, že fyzický svet už viac nie je hlavnou ani jedinou zložkou reality.

„Napriek jedinečnému empirickému úspechu kvantovej teórie, už len naznačenie, že ako opis prírody môže byť vyslovene pravdivá, sa stále stretáva s cynizmom, nepochopením a dokonca s hnevom.“ – T. Folger, „Quantum Shmantum“; Discover 22:37 – 43, 2001

Nižšie uvedený citát pochádza od Dr. Garyho Schwartza, profesora psychológie, medicíny, neurológie, psychiatrie a chirurgie na University of Arizona. Spolu s ďalšími vedcami vysvetľujú tieto koncepty vo svojom Manifeste post-materiálnej vedy:

V 20. storočí sa v akademickej obci stala dominantnou ideológia vedeckého materializmu. Dominantnou natoľko, že väčšina vedcov začala veriť, že sa zakladá na systematických empirických dôkazoch a predstavuje jediný racionálny pohľad na svet.

Vedecké metódy založené na materialistickej filozofii boli veľmi úspešné nielen v našom narastajúcom chápaní prírody, ale aj v prinášaní väčšej kontroly a slobody prostredníctvom pokrokov v technológii.

Lenže, takmer absolútna dominancia materializmu v akademickom svete vedu silne zošnurovala a zabrzdila rozvoj vedeckého skúmania mysle a spirituality.

Viera v túto ideológiu, ako výhradného vysvetľovacieho rámca reality, nútila vedcov prehliadať subjektívny rozmer ľudskej skúsenosti. Viedlo to k silne zdeformovanému a ochudobnenému chápaniu seba samých a nášho miesta v prírode.

Čo sa konkrétne reinkarnácie týka, tá priamo súvisí so skúmaním vedomia – niečoho, čo Max Plank vo vzťahu ku kvantovej mechaniky pokladal za „fundamentálne“.

Vlastne, Eugene Wigner, ďalší vedec – matematik, nositeľ Nobelovej ceny, raz povedal svetu, že „nebolo možné formulovať zákony kvantovej mechaniky bez odkazu na vedomie“.

Vedecké skúmanie reinkarnácie

Zrejme najpoprednejším bádateľom sveta v tejto téme je psychiater z University of Virginia, Jim Tucker, ktorý v roku 2008 uverejnil v časopise Explore prehľad prípadov naznačujúcich reinkarnáciu.

Typickým príkladom reinkarnácie, opisovaným Jimom, sú subjekty udávajúce skúsenosť z minulého života. Zaujímavé je, že 100% subjektov, udávajúcich spomienku na predošlý život, sú deti.

Priemerný vek, kedy si začínajú spomínať na svoj minulý život, je 35 mesiacov a ich opisy udalostí a skúseností sú často rozsiahle a pozoruhodne podrobné.

Tucker poukázal na to, že tieto deti prejavujú pri rozprávaní o svojich zážitkoch veľmi silnú citovú zaangažovanosť; niektoré doslova plačú a prosia rodičov, aby ich vzali k ich údajnej predošlej rodine.

Tucker hovorí:

„S vyhláseniami o svojom minulom živote prestávajú subjekty zvyčajne vo veku šesť až sedem rokov a zdá sa, že väčšina domnelé spomienky stráca.

Je to vek, kedy deti začínajú chodiť do školy a začínajú mať viac zážitkov v súčasnom živote. Vtedy tiež zvyknú prichádzať o svoje spomienky z raného detstva.“

Existuje vedľa týchto zvláštnych prípadov a viac si ich môžete pozrieť v článku o šiestich z nich, ktorý bol uverejnený pod názvom 6 nezvyčajných prípadov detí, ktoré si pamätajú svoje predošlé životy (článok je v angličtine).

Tento prípad

Tento článok sa však zameriava na iný prípad. A ten sa začína doktorom Elim Lashom, významným izraelským fyzikom, ktorý pracoval ako vedúci poradca v oblasti koordinácie zdravotníckych služieb v pásme Gazy.

V roku 2009 zomrel, predtým však skúmal domnelý prípad reinkarnácie trojročného chlapca, ktorý tvrdil, že si spomína na svoj predošlý život. V súčasnom živote si spomínal, že dostal do hlavy silný úder sekerou a na hlave mal dlhé, červené materské znamienko.

Stop Candida

Ten súčasný chlapec, ktorého meno zostalo po celý čas štúdie utajené, mal znamienko na presne rovnakom mieste.

Je to zaujímavé, lebo viaceré štúdie, podobne ako tá uverejnená v časopise Explore, uvádzajú, že rovnaké materské znamienka sú bežné u detí, ktoré si pamätajú svoje minulé životy.

Chlapcov otec spolu s ďalšími príbuznými sa rozhodli navštíviť susedné komunity, aby zistili, či sa dá potvrdiť jeho identita z minulého života a Dr. Lascha pozvali, aby sa k nim pripojil.

Na tejto ceste navštívili viaceré dediny, kým sa chlapec nerozpamätal na tú správnu. Pamätal si svoje meno i priezvisko, a tiež meno a priezvisko svojho vraha.

Podľa Inštitútu pre integráciu vedy, intuície a ducha:

Člen tejto komunity, ktorý si vypočul chlapcov príbeh, povedal, že poznal muža, ktorým chlapec podľa svojich slov v minulom živote bol.

Ten muž pred štyrmi rokmi zmizol a nikdy ho nenašli. Súdilo sa, že sa mu muselo prihodiť nejaké nešťastie, lebo bolo známe, že v pohraničných oblastiach medzi Izraelom a Sýriou zabíjajú alebo zajímajú ľudí, ktorých podozrievajú zo špionáže.

Skupina prechádzala dedinou a na jednom mieste chlapec ukázal na dom z toho minulého života. Okolo sa zhŕkli zvedaví okolostojaci a chlapec náhle pristúpil k nejakému mužovi a oslovil ho menom.

Muž potvrdil, že ho chlapec oslovil správne, načo chlapec povedal:

„Býval som tvoj sused. Pohádali sme sa a ty si ma zabil sekerou.“

Dr. Lasch si všimol, že mužova tvár náhle zbledla ako stena. Nato ten trojročný chlapec vyhlásil:

„Dokonca viem aj to, kde zakopal moje telo.“

Chlapec potom zaviedol skupinu, ktorej členom bol aj obvinený vrah, do neďalekých polí. Pred navŕšenou kopou kamenia chlapec zastal a vyhlásil: „Moje telo pochoval pod tieto kamene a sekeru tamto.“

Pri kopaní na mieste pod kameňmi našli kostru dospelého muža v roľníckom odeve a na lebke rovnú prasklinu, zodpovedajúcu rane od sekery.

V roku 1998 porozprával Dr. Lasch históriu tohto prípadu Trutzovi Hardovi, ktorý sa v Nemecku venuje regresii do minulých životov. Následne pán Hardo začlenil tento prípad do svojej knihy Deti, ktoré už žili, vydanej v roku 2005.

Čo je naozaj skutočné?

Tak ako u ďalších prípadov reinkarnácie skúmaných mainstreamovou akademickou obcou si ani tento prípad nevyžaduje ďalšie dôkazy. Ide skôr o ústne podanie, lebo nebola uverejnená žiadna skutočná štúdia.

Ako pred niekoľkými rokmi uviedli v novinách San Francisco Globe:

Príbeh je dosť fascinujúci, je však ťažké zistiť, či je pravdivý. Hoci sa o prípade zachovalo veľa podrobností, zvláštne je, že neboli zaznamenané žiadne mená, alebo sa na ne po čase zabudlo.

Jediný známy svedok udalosti, Dr. Lasch, v roku 2009 zomrel a tu uvedené informácie sú všetko, čo o prípade vieme.

Je to dosť zvláštny príbeh a určite nie jediný, keďže spomienky na minulé životy uvádzajú aj iné deti. Čo myslíte? Môže to byť pravda, alebo si to doktor celé vymyslel?

Čo si o tom myslíte? Možno by sa váš názor zmenil, keby ste preskúmali overené prípady, ktoré sú vskutku nezvyčajné.

Čo sa deje, keď zomrieme? Kam odchádza „vedomie“?

Množstvo výskumu, ktorý sa vynára v odboroch parapsychológie (ESP, telepatia, vnímanie na diaľku), kvantovej fyziky, reinkarnácie, zážitkoch blízkej smrti, mimotelových skúseností, vedomia a nemateriálnej vedy vo všeobecnosti je vskutku ohromujúce.

Ak sa o týchto témach chcete dozvedieť viac, môžete pátrať napríklad na webovej stránke collective-evolution.com, na ktorej je z tejto oblasti uverejnené nespočetné množstvo článkov. Prípadne navštívte miesta ako je Ústav Noemských vied (IONS) a začnite so svojím skúmaním tam.

Osobne sa nazdávam, že je veľa ciest, ktorými sa vydávame po „smrti“. Niekto sa môže reinkarnovať na tejto či inej planéte a niekto sa môže pobrať do celkom inej roviny existencie.

Oba názory podporuje dostatok dôkazov, počnúc dávnou históriou a náboženstvom a končiac vedami o vedomí (ako sú reinkarnácia a zážitky blízkej smrti) a podobne.

Všetky dôkazy poukazujú  na predstavu, že táto ľudská skúsenosť a naše fyzické telo nepredstavujú ani začiatok, ani koniec našej cesty.

Stop Candida

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Anna Dudová

  Možno áno, možno nie. Neviem. Ale existuje čosi ako informačné biopole zeme. A možno práve trpiaci ˇľudia „vpečatia“ svoje pocity do tohto poľa. A deti majú možno len akési citlivejšie antény na tieto informácie a občas sa stane, že nejakú zachytia a držia sa jej. Ktovie

  • Pari špekulantka

   Áno, toto je možnosť. Ešte iná je možnosť, že sú duchovia zomrelých, hlavne nečakane, resp. násilne zomrelých, ktorí tu blúdia a dokážu sa napojiť na slabších jedincov a ich prostredníctvom nám porozprávať o svojom živote v prvej osobe.

 2. Jaroslav Jakubů

  Období tvrdého materialismu je za námi, jsoucnost pekla, očistce a nebe náboženství obhajuje, reinkarnace potvrzuje. Proto věřící očekávají příchod Ježíše Krista.

 3. Všetko je to o našom „ľudskom“vnímaní a to je obmedzené človekom ako takým.Otázka je či existuje nejaký čo „najhodnovernejší“zdroj odkiaľ by sme sa mohli zorientovať ku čo najobjektívnejšiemu vnímaniu.Zdrojov môže byť množstvo,ktorý je ale ten naozaj pravdivý?BIBLIA v knihe Kazateľ,kapitola 9,verše 4 až 6 o tom niečo hovorí.Tiež kniha,názov orginálu:Is Death for Real?Autor:Mudr.Phdr.Jack W.Provonsha,Vydavateľstvo:Pacific Press Publishing Association,je to v angličtine.

 4. Anna Dudová

  Prečo boli z Biblie odstránené pasáže o reinkarnácii?

  • Prtoze by to davalo ludom nadej vecneho zivota aj napriek zlym skutkom v terajsom zivote. Ale aj moznost napravit svoj karmicky dlh v buducom. A pochopenie svojho udelu, chorob, vztahov v spojitosti s minulymi zivotmi. Toto vsetko by siritelom pseudokrestanstva vzalo silnu paku Pekla a trest Bozi ktorym balamutili nevediacich ludi po cely cas.
   Za najvacsieho priekopnika regresie povazujem Briana L. Weissa jakozto svetovo uznavaneho doktora. Psycholog-psychiater a skeptik ktory dlhorocnou praxou v tomto obore prvykrat prisiel s knihou ktora tento fenomen potvrdzuje.

Pridajte komentár

*