Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Odhoď narcis, kúp si jabko! Prečo ignorujem Deň narcisov


Print Friendly, PDF & Email

odhod-narcis-kup-si-jabko

Verím, že raz sa budeme dívať na dnešnú medicínu a zvlášť onkológiu ako súčasť ignorantských a barbarských časov, keď pacientom boli podávané vysoko toxické dávky drahých látok, pričom jemné terapie…sa zoširoka prehliadali“ – Dr. Ross A. Hauser, M.D.

Deň narcisov, ako mnohí z Vás isto viete, sa koná každý rok niekedy v apríli. Za touto akciou stojí prevažne medicínsko-farmaceutický establišment a zároveň ju mohutne podporujú všetky hlavné média.

Ide v podstate o vlajkovú loď všetkých onkologických zbierok, každoročný rituál vymývania mozgov.

Klamstvami a manipuláciou sa hrá na city ľudí:

„Zúčastni sa aj ty, inak si neľudský ignorant. Veď počkaj, rakovina dostihne raz aj teba a potom budeš prosíkať, ak sa teraz k nám nepridáš“ – je skrytý podprahový odkaz tejto akcie.

Kde končia peniaze zo Dňa narcisov?

Z konečného výťažku Dňa narcisov sa financujú rôzne aktivity a projekty akože zamerané na podporu onkologických pacientov. Väčšina peňazí však putuje na rôzne „výskumné projekty“ v oblasti rakoviny.

Pomerne často čítavam vedecké časopisy, no zatiaľ v žiadnom som nenašiel žiadnu významnú štúdiu alebo objav publikovanými týmito slovenskými „špičkovými“ vedeckými inštitúciami, ktoré každoročne zo Zbierky Dňa narcisov profitujú.

Čo teda predstavujú príspevky týmto inštitúciám? Podľa môjho názoru je to také „malé domov“, ak by som mal použiť futbalovú terminológiu. V bežnej ľudskej reči by sa to dalo nazvať príživníctvom na ľudskej dobročinnosti.

Deň narcisov a aktivity organizácií stojacími za touto akciou sú podľa nášho názoru pre spoločnosť nielen úplne zbytočné a neužitočné, ale dokonca často priam škodlivé. Toto je prvý zo série článkov, v ktorých budeme postupne odkrývať ich falošnú tvár.

Bude potom na vás, našich čitateľoch (terajších, aj budúcich – k tým budúcim nám dúfam pomôžete zdieľaním tejto série článkov), si utvoriť na základe prezentovaného vlastný názor na spomínaný každoročný rituálny cirkus brnkania na ľudské city.

Cieľ iniciatívy „Odhoď narcis, kúp si jabko!“

Cieľom tejto iniciatívy bude dosiahnuť to, aby sa čo najväčší možný počet ľudí prebudil zo spánku šípkovej Ruženky a uvedomil si, že to, čomu doposiaľ veril, respektíve považoval za pravdu a dobrú vec, je v skutočnosti presným opakom.

No a keď ľudia získajú uvedomelosť, prestanú potom prispievať na Deň narcisov a za ušetrené peniaze si môžu kúpiť to prozaické „jabko“. Urobia tým pre vlastné zdravie i spoločnosť oveľa lepšiu službu, ako keby si na Deň narcisov kúpili smiešny narcis z umelej hmoty.

Koho rozumieme pod pojmom spoločnosť?

Predsa všetkých nás a naše deti, komunitu, pacientov, obchody s ovocím a zeleninou, susedov záhradkárov, poľnohospodárov, HDP, trvalo udržateľný rozvoj, životné prostredie, CO2 a skleníkový efekt planéty a mnohé ďalšie. Neskôr bližšie vysvetlíme…

A čo bude potom s medicínsko-farmaceutickým establišmentom stojacím za touto akciou, ich podporovateľmi a nohsledmi, ak na Deň narcisov nič nevyzbierajú? No, ideálnym výsledkom by bolo, ak by si pobalili kufre a odišli niekam do zabudnutia. Prípadne, aby začali robiť niečo užitočnejšie. Ak teda sa to od nich vôbec dá očakávať.

To je samozrejme veľmi ambiciózny cieľ. Avšak ambiciózne veci sa dajú dosiahnuť len s extra ambicióznymi cieľmi. V takom prípade aj ich neúplné dosiahnutie môže byť stále úspechom. Preto naším cieľom je: Poslanie Dňa narcisov a spol s r.o. do histórie. S ničím menším sa neuspokojíme.

Spôsoby dosiahnutia cieľa

Ako sme už uviedli, budeme sériou článkov poukazovať na to, prečo sme toho názoru, že Deň narcisov, ani nikto a nič s ním spojený, nemá s robením proti rakovine nič spoločného.

Naopak to, čo robia, súčasný skorumpovaný a na zisk zameraný systém nielenže ochraňuje, ale dokonca i tvorí. Mnohé (ak nie všetky) rady a odporúčania, ktoré prezentujú vo svojich brožúrkach, prednáškach, či školeniach v školách, vedú nie k „boju proti rakovine“, ale naopak k zvyšovaniu jej výskytu.

Obrazne povedané, tým, že ľudia prispejú na Deň narcisov, akoby si strelili do vlastnej nohy, či predplatili  klinec do vlastnej rakvy.

V článkoch sa budeme zameriavať na rôzne aktivity a činnosti spojené s touto rituálnou akciou. K tomu následne dodávať naše názory a stanoviská. Argumentmi a logikou poukážeme na to, prečo uvedené aktivity sú zlé, či kontraproduktívne a to napriek tomu, že sa na prvý pohľad javia ako prospešné.

Pre obraznejšie podanie argumentov budeme v našich úvahách často používať alegóriu, metafory a prirovnania. Poznáte tú slovenskú rozprávku o Dlhom, Širokom a Bystrozrakom? Použijeme ju ako inšpiráciu.

Avšak preto, aby od nás rôzne pochybné organizácie na ochranu autorských práv náhodou nepýtali poplatky za používanie ľudovej tvorby, rozprávku trocha upravíme. Naši hrdinovia budú Blbý, Široký a Krátkozraký. Akákoľvek podoba s reálnymi osobami je tu samozrejme čisto náhodná!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Konfrontácia, či argumentácia?

Po prečítaní si tohto článku sa telefónne linky v dotknutých organizáciách zrejme zahrejú. Následne sa budú organizovať mítingy a schôdzky s ich právnickými agentúrami (ako už to bolo v minulosti vykonané voči našej stránke). Už vidím ako analyzujú tento text, slovíčko po slovíčku a hľadajú niečo, na čom nás nachytajú.

Náš odkaz? Len smelo do toho! My sa vás nebojíme, ako sa zajac nebál vlka v známej ruskej rozprávke „No počkaj!“). Môžete mať síce viac peňazí ako my, to ale neznamená, že len vďaka ním vyhrajete v prípade, ak by ste rozhodli pre konfrontáciu ako minule, že?  Oni veľmi dobre vedia, o kom teraz hovoríme.

My máme iné tromfy v rukáve, o ktorých nemajú ani potuchy. Oni žijú v zadubenom totalitnom svete, uväznení v staromódnych predstavách, že peniaze sú moc.

Aj keď to ešte stále do určitej miery platí, no už vôbec nie tak, ako tomu bolo kedysi. Ale nechajme to zatiaľ tak, nepredbiehajme, nenašepkávajme, nepredvídajme.

Štádia akceptácie pravdy a nových myšlienok

Ak je niekto presvedčený o tom, že má pravdu, je schopný argumentmi protivníka preargumentovať. Ku fyzickej (respektíve právnej) konfrontácii sa uchyľujú len tí, ktorí argumenty nemajú. Ak však majú peniaze, potom si často myslia, že im pravdu vydobijú paragrafy.

Takže, nechajme sa prekvapiť, ku ktorej variante sa tieto falošné organizácie priklonia – či k argumentácii, konfrontácii, prípadne niečomu inému. Každopádne, o všetkom budeme bezodkladne na tejto stránke informovať, ak by už došlo k čomukoľvek.

Pre zaujímavosť tuto uvádzam starú múdrosť o fázach pravdy:

 1. Najprv vás ignorujú
 2. Potom vás zosmiešňujú
 3. Následne s vami bojujú
 4. Nakoniec vyhráte

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že pri kontakte s onkológmi, hmm…chcel som povedať nezištnými samaritánmi, ktorí chcú onkologickým pacientom len to najlepšie, sme zatiaľ už okúsili prvé tri štádia. To nás svojím spôsobom veľmi teší, lebo to napovedá, že víťazovo nie je ďaleko.

Prečo práve tu a teraz?

Súčasnosť je pre tento cieľ priam ideálna. Prečo? No, keď sme už všetci v šťastí prežili „koniec sveta 21.12.2012“, tak sa teda hor k svetlejším zajtrajškom! Mnohé alternatívne weby tvrdili, že nemal nastať koniec sveta v pravom slova zmysle, ale len obrazne.

Pod koncom sa myslelo koniec starého sveta založenom na peniazoch, bezcharakternosti, ziskuchtivosti, nevraživosti, egoizme a prehnanom individualizme. Pričom nový svet má podľa niektorých takýchto teórii byť založený na posune k spravodlivejšej a ľudskejšej spoločnosti.

Pri budovaní lepšieho sveta treba niekde začať. No a keďže my sa dlhodobo venujeme nespravodlivosti a bezpráviu panujúcom vo svete medicíny a konkrétne obzvlášť v onkológii, tak prečo nezačať práve tu, na vlastnom piesočku?

Toto je prvý zo seriálu článkov „Odhoď narcis, kúp si jabko!“. Všetky časti nájdete tuto:

(1) Prečo ignorujem Deň narcisov

(2) Malý príbeh o veľkej onkológii

(3) Prečo to celé robíme?

(4) List pre starú Blaškovú

(5) Ako Liga babku dieťaťa s rakovinou večer na ulicu vyrazila

(6) Študenti dobrovoľníci pozor! Vyhnite sa podvodu „Deň narcisov“

(7) 25 spoločných znakov Ligoša Rakoša a sekty Svedkovia Jahodoví

(8) Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?

(9) Prečo v piatok na Deň narcisov neprijmite kvietok beznádeje

(10) Kde iní berú, my rozdávame: Malý darček pre každého z Vás!

(11) Odhalenie: Ako Liga proti rakovine s vašimi 2% z dane naložila

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Nezabudnite, čím viac ľudí sa o tejto iniciatíve dozvie, tým máme väčšiu šancu na úspech. Preto zdieľajte, emailujte a odkazujte na ňu. Dajme spoločne bodku za falošným Dňom narcisov a to raz a navždy!

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Paaani, tak to vam drzim silno palce!!! Je malo takychto odvaznych ludi na tomto nasom malom Slovensku! Ja vas budem urcite podporovat!

 2. Na Slovensku sa každý rok s príchodom jari objavujú nadácie, ktoré útočia na naše city pod záštitou humanizmu a žobrú peniaze od ľudí dobrého srdca… Pravdepodobne tak ako ja, tiež mnohí Slováci ostali zaskočení drzos­ťou, keď si v poštovej schránke našli červenú obálku so svojím menom a adresou napísa­nou na poštovej peňažnej poukážke(?) a na obálke srdcervúci text:„Naliehavo po­trebujeme Vašu pomoc“ z Nadácie Medzinárodnej lekárskej pomoci… V obálke bolo zopár snímok zúbožených detí a list od rá­dovej sestry Joan Clare: Nesklamte tie deti…
  Zašlite, prosím, ešte dnes Vaše velkorysé, súcitné dary… tým nevinným chorým detič­kám v Sudáne ide doslova o „Život a Smrť“.
  Celý text listu je tak sofistikovane prepracovaný, že človeku až rozum zastáva nad tolkou bezočivosťou tých temných síl, ktoré stoja za tým a sú príčinou všetkej biedy tohto sveta!


  Smutné a trestuhodné na tom všetkom je, že farmaceutické kartely s pomocou OSN a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) robili v štátoch tzv. tretieho sveta na ľuďoch pokusy a výskumy, najskôr ich očkovaním nakazili rôznymi chorobami, a tým sa stali prenášačmi príslušných chorôb. A teraz ešte zarábajú na ich biede, utrpení a pomalom umieraní cez rôzne žobrajúce nadácie,lebo tie vyzbierané peniaze na „údajnú pomoc“ napokon skončia na bankových kontách „vy­volených“.
  (zdroj: linka; resp. klik na nick)

 3. Znamenie, že v tejto dobe sa prebúdza pravda a zdravomyslie je konečne tu. Bojujme proti šarlatánom v bielych plášťoch a ich ignorancii voči skutočnému zdraviu s ich jediným záujmom,ktorým je rozmach chorôb nevýdaných rozmerov s cieľom celosvetového byznisu založenom na potláčaní skutočnej pravdy o zdraví ľudí a následnom bohatnutí(zdravotnícke korporácie,farmaceutický priemysel atd…) Popritom pravda o našom zdraví je tak jednoduchá a tak nadosah. Ludia, otvorte oči, používajte zdravomyslie, to je cesta k oslobodeniu sa od praktík, tmárstva a podpore dnešnej zastaralej parazitujúcej medicíne, pre ktorú má cenu len trvalo chorý človek!!! ,,Lekári predpisujú lieky,o ktorých toho veľa nevedia,ľudom,o tele ktorých toho vedia ešte menej,aby liečili choroby,o ktorých nevedia vôbec nič.“ Voltaire

 4. Tak tu to vyzera ako priprava na vojnu. Radsej by som uvytal fakty o tom kde boli peniaze pouzite a o tom ake uspechy/neuspechy mali konkretne institucie a nie budovanie zakopov. Dakujem, ale nenavist tu srsi z kazdeho slova. A este jedna poznamka… Ak Vam nejde o peniaze ale pravdu, tak si zredukujte google ads plochy, pretoze ich mate vsade.

  • Ak chcete vedieť, na čo konkrétne sa vynaložili vyzbierané prostriedky, nájsť sa to dá pomerne jednoducho. Viac konkrétnejší byť nemôžeme, ináč budeme mať zajtra na krku ich právnikov.

   Čo sa týka úspechov tých výskumných inštitútov, rád by sme podali bližšie informácie, no bohužiaľ, na žiadne ich úspechy sme nenatrafili. Kľudne nám pošlite link, ak nejaké nájdete vy.

   Pokiaľ ide o reklamy, upokojte sa, za tie peniaze, čo z nich máme, by ste vy ani ráno z postele nevyliezol. Mnohé alternatívne weby, ak chceli prežiť, sa časom buď uzavreli a teraz musíte za čítanie platiť členské, prípadne žiadajú o dobrovoľné príspevky.

   My sa nechceme ani uzatvárať, ani neustále žiadať o príspevky. Náš model pokrývania nákladov na prevádzku je najmenej otravný (a samozrejme aj najmenej výnosný). Nerobíme to však pre peniaze, ale z presvedčenia.

   Tých pár grošov z reklám pokrýva tak možno najnevyhnutnejšie náklady. Takže môžete v kľude spávať – bavoráky nám v garážach nestoja, ani vily nestaviame 🙂

   • Som velmi rad ze ste si ma vybrali a odpovedali na moj prispevok. No ja si nemyslim ze forma aku volite nieco dosiahne. Ja som si nic z tohoto clanku nevzal. Iba nejake nenavystne reci ze niekto nieco robi s peniazmi na ktore sa ludia vyzbieraju v ramci nejakeho projektu na zachranu ludskych zivotov. Pretoze takto poznam den narcisov, ako celoslovensku zbierku na zachranu ludi ktory trpia na rakovinu. Ako prosim zabranite ludom dalej prispievat? Hlavne tim, ktory v rodine maju, alebo uz stratili pribuzneho postihnuteho nejkou chorobou?

    Skor by som sa zameral na osvetu ako rakovine predist, pretoze existuje vela alternativnych metod, napriklad iba jedenie zeleniny a zdraveho vyvazeneho jedla plus pozitivna mysel dokaze predist akejkolvek chorobe. A k tomu sa zamerat na to co vlastne jeme, od koho pochadzaju potraviny. Oboznamit ludi o problemoch, a ked budu vediet, ze ozarovanie rakovinu sposobuje a zhorsuje, tak sa rozhodnu pre inu alternativu.

    Nad organizaciami ako je ta co predava narcisy sa neda vyhrat tym ze budem krycat ze je zla, ale robit kroky ako ukazat ze je zbytocna…

    • Ja by som len kratku reakciu na Teba Robo. Nemam v umysle nikoho napadat, ale myslim si, ze tato webstranka je tu na to, aby podavala alternativny pohlad na veci okolo nas. Pokial Tebe, Robo, vyhovuje to, co prezentuju klasicke media, teda tie, ktore serviruju ludom to co musia, potom nevidim dovod aby si chodil sem a vypisoval komentare. K comu je dobre aby si vypisoval „badatelom“, ze nic nedosiahnu ? Snad si myslis, ze niekto na Tvoj komentar caka ?
     Osobne na mna clanok posobil uplne normalne. Necitil som z neho nejaky naval zla. Pravda je, ze ludia, ktori hlasaju odlisne fakty a poukazuju na ine veci, nez vsetci ostatni, su vzdy ociernovani…Mocnym sa nepaci, ze niekto tu vypisuje o ockovacich nezmysloch, o bohatnuti farmakartelov na ukor pacientov,o vymyslani chorob priamo kartelmi atd atd.
     ..
     Nechcem Ta privelmi kritizovat, ale neodpustim si este cosi – mozno sa to Tebe nebude zdat dolezite, no mne to cosi napoveda o Tebe: tvoj pravopis je pomerne ubohy. Nie zeby na tom enormne zalezalo, ale podla poctu „hrubiek“ v Tvojom prispevku mam hned jasnejsie v tom, ci prezentovane nazory brat na vedomie, alebo nie. Hned je jasnejsie, kto sa asi za prispevkom skryva. Nie je to vytka, ani vysmech, iba prezentacia reality. Tak ako v inych pripadoch, ludia si aj v tomto spravia svoj nazor.

     • ja zase musím reagovať na teba trombon. je pravda, že robo má zlý pravopis, ale podľa toho predsa -človeče- nemôžeš posudzovať niekoho a robiť si na neho názor, to snáď nemyslíš vážne? ja tiež píšem vety malým písmenom, nie z neznalosti, ale sa mi nechce stláčať shift /to pre istotu, aby si si nemyslel, že to neviem/. jeho pravopis je síce úbohý, ale jeho príspevok má aspoň hlavu a pätu, ale tvoj citujem: „poskytuje alternatívny názor“ – to nie je alternatívny názor, to je jednostranne negatívny názor. mám ešte jeden pohľad na celú vec. prečo sa „badatel“ nepodpíše pod svoj článok, prečo zostáva v anonymite. stačilo by iba meno……a ešte jedna vec. prijímať názory druhých, hoci s nimi nemusíš súhlasiť, je tiež prejav niečoho,…… doporučujem rogersa, ten to myslel s ľuďmi viac než dobre. mne sa táto stránka zase zdá, že je to na jednu vec: dobre sa tu vykričať, lebo nepoznám inú iniciatívnu „badatela“. dúfam, že sa ozve a nasmeruje ma v jeho mimoweb iniciatívach, rada sa na ne pozriem. prajem všetko dobré

     • súhlasím s trombonom, mne tiež veľa napovie, ak človek robí pravopisné chyby… a milý Robo, osvetu ako predísť rakovine atď… by malo robiť práve občianské združenie, ktoré ťahá príspevky od ľudí… a tiež by som chcela konkrétne vedieť, kde sa používajú… na liečbu?? na pomoc chorým?? na prístroje?? na výskum?? kde potom sú?? preto nepodporujem túto akciu a radšej budem za necitlivú a nesucítiacu osobu…

   • Takze ohovarat bez dokazov mozete, ale dokazy uviest nemozete, lebo inak by ste mali na krku pravnikov? Zvlastna logika.

    • My neohovárame. My robíme tieto 2 veci:

     1. Uvádzame pravdivé fakty ľahko dohľadateľné vo verejne dostupných zdrojoch
     2. Prezentujeme vlastné názory

     Ak sa domnievate, že akýkoľvek fakt z prvej skupiny je nepravdivý, mohli by ste konkrétne uviesť, ktorý? Opakujem, poukážte na tvrdený fakt, nie na vyslovený názor. Je dôležité tieto dve veci striktne odlišovať.

     • Reagujem na vetu: „Viac konkrétnejší byť nemôžeme, ináč budeme mať zajtra na krku ich právnikov.“
      Zeby som podal trestne oznamenie? Nech ste konkretnejsi. Vsak sa nemate coho bat, pravnici do krku nehryzu. Len chcu na sude pocut argumenty.

     • Tak ja vám to teda vysvetlím…

      Môžeme vedieť kam tie peniaze šli, avšak nemusíme disponovať použiteľným dôkazom. Napríklad, môžeme tú informáciu mať zo spoľahlivého zdroja, ktorý však nechce verejne svedčiť, ani odhaliť svoju identitu. My takúto vôľu svedka rešpektujeme a teda nebudeme danú osobu používať v prípadnom spore ako dôkaz.

      Zverejnenie takto získanej informácie by teda šlo proti nám. Už rozumiete?

      Ak chcete podať trestné oznámenie, prosím. Len neviem ako slovenské úrady zakročia proti stránke, ktorá je fyzicky registrovaná a prevádzkovaná mimo územia Slovenska. No a taktiež všetci jej predstavitelia sa nachádzajú mimo Slovenska.

      Viete čo by proti nám slovenské úrady zmohli? Mohli by nám tak akurát fúkať práškový cukor niekam… 🙂

      To je rovnaké, ako keby proti vám na Slovensku chceli zasiahnuť úrady Severnej Kórei. Predpokladám, že by vám boli na smiech – rovnako ako sú na smiech nám úrady Slovenskej republiky. Táto stránka nemá so Slovenskom nič spoločné. Teda okrem používania slovenského jazyka pre písanie článkov.

      No my aj napriek tomu nebudeme až takí zlí a budeme sa správať korektne tak, ako keby sme teoreticky na Slovensku sídlili a úbohé slovenské represívne zložky na nás akože vplyv mali 🙂

     • Namiesto toho, aby ste vedeli obhajit tento nenavistny clanok, sa ohanate tym, ze ste mimo Slovenska, a preto vam vsetci mozu fukat praskovy cukor. To len ukazuje, co ste zac.

    • andrej mas pravdu ak niekto nieco pise a ma dokazy nema sa coho obavat!!!

     • My sa ničoho neobávame, len sa nám nechce zbytočne doťahovať a márniť čas doťahovačkami so šikanoviania-chtivými slovenskými úradmi. A tak píšeme pekne z bezpečia zo zámoria 🙂

      Vzhľadom na to sme ešte pomerne slušní a korektní. Ak si myslíte, že niečo v článku nie je pravda, povedzte presne čo a môžme sa o tom baviť.

      Zatiaľ sme od nikoho nepočuli konkrétne námietky, len rôzne vyhrážky… To je výborný dôkaz o vašej posadnutosti žalovať svojich názorových oponentov. Kde chýba argument, tam sa hneď vyťahujú paragrafy…

 5. Rada budem tieto články zdieľať na facebooku, snáď aspoň 10% mojich priateľov sa otvoria oči 🙂

 6. hmm-cize o ake „nekale“ podporovanie ide neprezradime (lebo sa obavame pravnikov), ale s kludom anglicana vyhlasime,ze je to cisto zbierka pre farmafirmy.. Ako tak ospravedlnitelne,ak je za tym vyslovene nevedomost. Co v tomto pripade asi tazko. Len som zvedavy ako z tohto profituju tie hnusne farmafirmy:

  lpr.sk/aktivity,-projekty/rekondicne-a-relaxacne-pobyty-pre-pacientov/
  lpr.sk/aktivity,-projekty/tabory-pre-deti/
  lpr.sk/aktivity,-projekty/psychosocialna-pomoc/ a nasledne linky na priebeh
  lpr.sk/aktivity,-projekty/ubytovacie-zariadenia-pre-rodicov-detskych-onkologickych-pacientov/

  v clanku „Väčšina peňazí však putuje na rôzne „výskumné projekty“ v oblasti rakoviny.“.. len skoda,ze to nejde ani nejako dokazat,kedze podla lpr to skor vyzera,ze vacsina penazi ide formou grantov konkretnym pacientom, resp konkretnym zariadeniam na zlepsenie. Takze v com je problem? Skor ako sa do mna pustite- s lpr nemam nic,na narcisy prakticky neprispievam.

  • Dobrý deň. Ja sa na Vás nehnevám, ani sa nejdem do vás „púšťať“, práve naopak – veľmi pekne ďakujem za Váš príspevok. Vaša reakcia bola typická reakcia človeka, ktorý do problematiky veľa nevidí. Takých je v populácii väčšina, možno až 90%.

   Otázky, ktoré ste položili, mi pomôžu v ďalších článkoch tejto série podať ďalšie vysvetlenia tak, aby to pochopilo čo najviac ľudí.

   Uznávam, sám niekedy nemusím formulovať svoje myšlienky najzrozumiteľnejšie. Ja o týchto veciach viem dosť a zrejme podvedome predpokladám, že rovnako aj ostatní čitatelia. Výsledkom potom môže byť situácia podobná tej, keď profesor kvantovej fyziky vychrlí pojmy ako kvarky alebo gluóny na poslucháčov, ktorí o danej téme predtým nikdy nepočuli.

   Ohľadne organizácie, ktorú spomínate – my sme v našom článku nikde jej meno priamo neuvádzali. Trocha mi to teraz pripomína známe slovenské porekadlo „trafená hus zagágala“ 🙂

   Čo sa týka tém, ktorých ste sa dotkol – ako som už vyššie uviedol, tento náš článok je prvým zo série. V rámci obmedzeného priestoru sme nemohli pokryť všetky oblasti. Každopádne ďakujeme za námet, aj na vami načrtnuté témy sa v našich budúcich článkov možno bližšie pozrieme.

   Poznámka:

   Váš príspevok sa zobrazil s určitým časovým oneskorením. Je to preto, lebo ste v ňom uviedli veľa linkových odkazov. Náš antispamový filter automaticky zadržiava komentáre, ktoré obsahujú príliš veľa odkazov na iné stránky. Takéto zadržané príspevky potom manuálne posúdi administrátor a buď ich vymaže (ak sa naozaj jedná o spam) alebo uvoľní pre zobrazenie na stránke.

   • takze:
    clanok s podnapismi:Prečo ignorujem Deň narcisov 2013
    Kde končia peniaze zo Dňa narcisov?
    Cieľ iniciatívy „Odhoď narcis, kúp si jabko!“ jednoducho, aj ked som ho este raz cital s „prizmurenymi ocami“ evokuje,ze za rakovinu vinite iniciativu den narcisov.Lebo okrem spominaneho narcisu ste nic nepovedali.Absolutne nic. A ten narcis ste v podstate len ociernovali.
    O trafenej husi mozete pisat kolko chcete, ale ak sami nabadate v diskusii, aby si ludia relevantne linky nasli,tak hodit do googla den narcisov a dostat sa k lpr je otazka par sekund.
    Velmi som zvedavy, ako sa v nasledujucich clankoch dokazete premostit ku skutkovej podstate prepojenia lpr na farmafirmy

    • Davos, na veci sa treba pozerat sirsie, mam pocit, ze ty sa na ne pozeras dost obmedzene. Tu nejde len o den narcisov a o tuto jednu iniciativu. Tu ide o nas zivotny styl ako celok, o to, ake sme stado ovci, ktore nasleduje to, co zopar ludi ci skupin urci ako spravny smer. Tu ide o velke peniaze, o ktorych my nedokazeme ani len snivat, ale na ktore prispievame my vsetci tym, ze dodrziavame nejake nezmyselne pravidla, ktore maju zmysel len pre tych, ktori na nas zarabaju.

 7. Pokiaľ máte stránku, kde podnadpis hovorí „kampaň za pravdu v medicíne“, mali by ste zvážiť, ktorú reklamu zverejníte… Odber pupočníkovej krvi tak, ako sa robí u nás (a aj v iných krajinách) je praktika, ktorá novorodencom môže okamžite spôsobiť zdravotné problémy (okamžite sa musí prerušiť placentárna transfúzia) len preto, aby niekedy v budúcnosti mohli byť, v prípade potenciálnych zdravotných problémov, zachraňované svojimi kmeňovými bunkami (ktoré sa dali odobrať i v menšom množstve a iným spôsobom). Pokiaľ napíšete, že mám odhodiť narcis a kúpiť si jablko (s čím bytostne súhlasím), tak by ste nemali propagovať biznis firiem, ktoré u nás odoberajú a skladujú (za nehorázne poplatky) pupočníkovú krv. Tieto dve veci sa totiž hrubo bijú… 🙁

 8. tento clanok ma znechutil tak velmi, ako uz davno nic nie. Fabulacie, nicim nepodlozene dohady, no trapas. Jedzte zdravo a vyhnete sa liekom. No Ameriku objavil autor. Kazdy lekar ti to povie,“prestante fajcit, jedzte viac ryb a zeleniny, schudnite, nepite alkohol“, kolko z nas to poculo od lekra? Ale nie, od nich to pustame jednym uchom dnu, druhym von. A potom robime obdivne fiiiha nad clankom na fb.
  Vsak staci si pozriet trebars aj letaky ci reklamy tej prepieranej ligy proti rakovine. Vsak vo vacsine su zamerane na prevenciu, halooo PREVENCIU rakoviny. Vsak hned letak z roku 2011 vydavany za peniaze okrem ineho vyzbierane pri akciach hovori o zdravej vyzive lpr.sk/subory/publikacie/ako-sa-spravne-stravovat0/ako-sa-spravne-stravovat—2011—14.vydanie.pdf
  Tak o com teda tocite? Vsak LPR vlastne hovori „Kup si jablko a nebudes musiet kupovat narcis“. Ale ano, tieto vase vykriky su viac cool, asi ako „do tankoch na budapest“.

  • Milá Vierka, som rád, že ste znechutená. Teda nie konkrétne Vy, ale že sú aj čitatelia, ktorí nesúhlasia s tým, čo sme napísali. Totižto, primárnym cieľom pre tento článok sú ľudia ako vy, ktorí ešte stále žijú vo svete ilúzii. Tým čitateľom, čo už vedia svoje, tento článok prinesie málo nového, možno tak utvrdenie sa v tom, čo už aj tak dávno vedia.

   Úlohou tohto článku bolo vyvolanie kontroverzie, s tým súhlasíme. Vaše znechutenie je pre nás dobrým signálom, že úlohu splnil. Teda nie tak celkom. Konečným naším cieľom je, aby sa znechutení ľudia ako Vy nad tým, čo tuto prezentujeme, trocha zamysleli. Neverte nám, neverte nikomu – hľadajte si vlastné informácie. Študujte, kros-referencujte, uvažujte a vyvodzujte si vlastné závery.

   Tento článok je len prvým zo série. V ďalších článkoch pôjdeme viac do hĺbky a na konkrétnych prípadoch budeme zdôvodňovať naše postoje. Ale aj tak nám neverte. Použite naše zdroje a informácie len ako začiatok, odrazový mostík pre ďalšie štúdium.

   Až na základe toho si potom prosím spravte vlastný názor. Ak ho zmeníte, budeme radi, ak nie, tak tiež budeme radi – dosiahli sme tým aspoň to, že ste si začali sama vyhľadávať informácie idúce viac do hĺbky danej problematiky.

   A len tak mimochodom – my sme sa v článku ani slovkom nezmienili o organizácii, ktorú spomínate. Ako už som podotkol pri odpovedi inému čitateľovi vyššie, aj tu sa zdá, že „trafená hus zagágala“ – samozrejme, bez urážky – to len ako príslovie hovorí 🙂

   Ešte malá poznámka na záver: Máte 100% pravdu v tom, že je treba sa zdravo stravovať, robiť prevenciu a starať sa o svoje telo. To dokonca vie aj každý 5 ročný škôlkar. Moja otázka: Potrebujeme k tomu pochybné letáky za vyše 80 000 Eur financované z podobných zbierok? Každý deň dostávam do schránky desiatky rôznych letákov. Hádajte, kde všetky do 10 sekúnd končia?

   • Vazeny pan autor,
    nedosiahli ste aby som zacala vyhladavat viac informacii, ci pouzivala vase zdroje (ake zdroje tu mate preboha? Vsak hned v zaciatku clanku uvadzate „podla nasho nazoru“.). Tymto temam sa praveze venujem a so zaujmom studujem uz dlhu dobu. A hoci som laik, sledujem dianie vo vyskume rakoviny a experimentalnej onkologie vysoko nadstandardne. A robia sa velmi zaujimave a prakticky vyuzitelne vyskumy, robia sa pokusy nad ktorymi len oci otvaram. Aj v oblasti chemoterapie napr., ktora je velmi zastarana a pouziva sa uz 20 rokov to iste, kedze nic ucinnejsie sa zatial bohuzial nenaslo. Ale robia sa bio chemoterapie, pokusy s transferom chemoterapie priamo a cisto len do nadoru, bez zatazenia zbytku organizmu, izolacia kmenovych buniek hoci z tukovych buniek odobranych pri liposukcii(ci najnovsie z mliecnych zubov) a ich vyuzitie pri lieceni nadorom poskytnutych oblasti, velke pokroky su v oblasti diagnostiky, vplyv genov na nadorove predispozicie, v praxi zavedene vysetrenia mutacie genov sposobujucich rakovinu prsnikov u rodiny s predpokladom dedicnosti. Ale zrejme by sa mali viac venovat vypisovaniu clankov na socialne siete, mozno by ste sa trosku uvedomili.
    Inak s trafenou husou ste ma pobavili. Pouzili ste niekolkokrat v clanku „znacku“ Den narcisov, ktory je na slovensku len jeden a organizovany len a cisto Ligou proti rakovine a strasne sa branite, ze ved ste sa „ani slovkom nezmienili“. Hej hej, ked niekto povie ze jazdi Passatom, voobec, ale vobec to neznamena ze ma Volkswagen :-D. Mate „logicke“ argumenty.

    • Nevadí, veď existujú aj ľudia, ktorých nepresvedčí nič. Vy sa pohybujete v oblastiach, kde pre stromy nevidíte les. Mám jednu známu onkologičku, ktorej som raz po asi 3 hodinovej diskusii vyvrátil všetky dogmy, ktoré jej v škole natlačili do hlavy. Žiadne ďalšie argumenty potom už nemala, no aj tak si stále trvala na svojom. Čo už, taký je život.

     • no, tak ked to tak viete s onkologmi (zvratit 5 rokov studia za 3 hodiny, klobuk dole teda), tak skuste tie presvedcujuce diskusne argumenty pouzivat aj tu, hlavne v clankoch teda by som odporucila. Rada si citam aj clanky s alternativnymi moznostami liecby, pripadne opacnym nazorom ako je ten moj. Ale maju nejaku vypovednu hodnotu, maju informacnu hodnotu (dozvie sa z nich clovek nieco), su vyskladane logicky a tak aj argumentuju a hlavne maju zmapovaneho nepriatela, vedia presne proti comu idu.
      Ale toto? Stavat na opluvani niecej prace iba tak? Lebo sa mi to tak zda? Kde su informacie o zneuziti financii zo dna narcisov? Nejake prepojenia? Kde je to prerozdelenie financii? Na zalobcovi spociva tarcha dokazovania. Tak sa teda snazte, ked uz avizujete tie pokracovania, aby ste takto nezlyhavali na detinskom „ani slovkom som sa nezmienil o organizacii XY“.

     • Ako som už uviedol, do jedného článku sa všetko naraz vtrepať nedá. Kľudne sledujte ďalšie články a pridávajte k nim svoje komentáre, ak s niečím nebudete súhlasiť.

      Pre upozornenie, kedy nový článok vyjde, sa dokonca môžete prihlásiť na odoberanie noviniek z našej stránky (v pravom stĺpci úplne hore je prihlasovací formulár). V ten deň vám na email príde notifikácia.

      A mimochodom – tých rokov na medicíne je 6, nie 5 🙂

      A ešte raz mimochodom – keby ste študovali v stredoveku hoc aj 20 rokov na Profesora, či PhD, dnes by vás zotrelo aj malé dieťa v 2. triede ZŠ za 5 minút 🙂

     • dakujem za upozornenie, ako som uz spominala, som laik, takze naozaj netusim kolko trva studium mediciny :-D. V kazdom pripade je to prva normalna informacia, ktoru som sa od vas dozvedela, takze nebolo to tu predsa az take plytvanie casom :-). Ale zas na odber to nie je, sorry, v kazdom pripade dakujem za ponuku.
      Inak pri vasom poslednom prispevku sa neobjavuje moznost Reply, preto reagujem na tento. Udelali soudruzi z NDR chybu?

 9. Držím Vám palce, plne podporujem Vašu aktivitu a absolútne súhlasím, že dnešná medicína a nielen onkológia je súčasťou ignorantských a barbarských časov, keď sú pacientom podávané vysoko toxické dávky drahých látok, pričom alternatívne terapie sa potierajú. Je to iba tvrdý biznis farma priemyslu, za účelom dosiahnutia vysokých ziskov, o pacientov im vôbec nejde, teda ide potrebujú nás mať chorých inak by ich biznis skončil. Ja som svoj boj z presviedčaním svojich najbližších prehrala….V auguste 2012 diagnostikovali môjmu 35 ročnému bratovi zhubný nádor na hrubom čreve a okamžite ho zhltla mašinéria onkológie….Nádor sa mu tvoril a rástol minimálne 8 rokov, tak prečo treba celú záležitosť riešiť rezolútne a okamžite ? Lebo treba zo strany tradičnej medicíny využiť moment šoku pacienta a rodiny, podsunúť mu fakty a riešenie, ktoré musí podstúpiť ihneď inak zomrie …!!?? Presviedčala a prosila som moju rodinu, keďže sa u neho nenašli metastázy, aby nepodstupoval naordinovanú rádioterapiu a chemoterapiu, lebo keď aj rakovinu porazí, tak látky ktoré mu podajú do inak zdravého tela mu spôsobia pomalé umieranie , radikálne skrátia dĺžku a kvalitu života a on už nikdy zdravý nebude. Podsúvala som iné možnosti alternatívnej liečby, chcelo by to viac času, trpezlivosti, ale nemal by otrávené telo chemickými látkami, ktoré sa mimochodom používali za II.svetovej vojny v koncentrákoch…Narazila som na tvrdý odpor a nepochopenie, hlavne zo strany môjho otca lekára-virológia a nazvali ma šarlatánkou… U brata nasledovala prvá operácia hneď v auguste, kde mu urobili vývod, potom podstúpil 35 dávok rádioterapie a súčasne 35 dávok chemoterapie, potom mal „pauzu, aby látky zabrali a zmenšili nádor“ a pred dvoma dňami mu ho „úspešne vyoperovali“, zdá sa Vám to v poriadku ? Prosím Vás šírte ďalej svoje myšlienky, lebo ľudia sú „nevedomí,slepo veriaci a nechajú sa ľahko manipulovať “ a dobrovoľne sa odovzdávajú celej mašinérií. Brat mi na moje argumenty povedal : “ Veď oni sa o mňa tak dobre starajú, sú ku mne milí, starostliví, a komu mám veriť ak nie lekárom ? “ Odpovedala som : „áno máš pravdu, ale robia to iba zo zištných dôvodov, lebo si pre nich klient, čo im zarobí nemalé peniaze…ľudský rozmer v tebe nevidia tak ako ja“ Bratovi prajem aby sa z toho dostal,zmenil svoj pohľad na život a vydal sa svojím ďaľšim životom tým správnym smerom, to zdravé mladé telo mu však už nik nevráti… Bratov príbeh sa odohráva v Holandsku, keďže tam žije už 10 rokov, o to je to pre mňa ťažšie keďže ja mám 51 rokov a žijem na Slovensku. Po prvej operácií som vycestovala za ním a opatrovala som ho 3 týždne, kým sa nepostavil na nohy, potom som sa už musela vrátiť do práce… Ale aby som nebola nespravodlivá k iným rozumným lekárom, musím povedať, že aj medzi nimi existujú správny ľudia. Experimentálny onkológ-výskumník zo Slovenska rovnako neodporučil chemo a rádio….až v tomto momente sa môj otec-lekár prebudil a zmenil názor, bolo však už neskoro…U mňa bola diagnostikovaná zvýšená funkcia štítnej žľazy pred 4 rokmi, napchávali ma liekmi-hormónmi brala som ich 3 mesiace, mala som neskutočné kŕče vyzeralo to ako epileptický záchvat, lekár na kontrole mi nevenoval žiadnu pozornosť, návšteva trvala iba 3 minúty, pozrel si výsledky vôbec ma nepočúval, aké mi to spôsobuje ťažkosti a bez mihnutia oka mi predpísal ďaľšie lieky. Ja som ich hodila do koša a rozhodla som sa bojovať sama, naštudovala som si čo sa dalo, zmenila životosprávu nasadila alternatívnu liečbu. Na kontroly som chodila naďalej a lekár vždy iba skonštatoval že výsledky sú v „norme“ a predpísal ďaľšie lieky. Po roku mi oznámil, že keďže predpísané lieky majú mnoho vedľajších nežiadúcich účinkov, nemôžu sa brať viac ako rok a je nutné žľazu vyoperovať, alebo podstúpiť rádioterapiu. Vzkypela vo mne zlosť, odišla som a viac som jeho ordináciu nenavštívila. Našla som si inú lekárku, u nej som v dobrých rukách neustále monitoruje moje výsledky, do ničoho ma nenúti môžem k nej byť úprimná a ona so záujmom nielen sleduje, ale si aj zapisuje ako sa liečim podľa svojej intuície a reči svojho tela…a moje výsledky, neustále sa zlepšujú aj napriek tomu, že neberiem žiadne lieky…iba raz za rok musím podpísať papier, že som bola poučená a operáciu,ožarovanie a lieky odmietam. Iný lekár by ma vyradil z evidencie, táto pani doktorka však nie. Stretla som sa na mojej ceste aj s tým, že ma posielali k psychiatrovi, že nechcem prijať svoju diagnózu…no comment Ľudské telo má úžasné schopnosti samoliečby, iba sa s nimi treba oboznámiť a podľa nich žiť a zdravie sa dostaví, je to však náročná a dlhá cesta…Veľa zdravia priatelia !!!

 10. …každý si sám spraví úsudok, faktom je, že mi zomrela dcéra pred rokom, faktom je, že ju liečili na onkológii drahými,u nás nie dostatočne overenými liekmi, ktoré ju zlikvidovali za rok! Faktom je, že pod rúškom vymámeného súhlasu k liečbe, sú lekári krytí na všetky pokusy a omyly, ktoré sa ľuďom pri liečbe aplikujú a s ich súhlasom podsúvajú, veď prečo aj nie? Sme skoro banánová republika a uveríme všetkému a každému, kto si povie, že je lekár…Veď v krajine,ktorá liek vynašla, si nebudú ničiť svojich ľudí a po skúsenostiach z iných krajín, sa uvidí, či liek bude vhodné použiť aj v krajine pôvodu!….a tak sa mi liečime,ničíme a zabíjame sami seba a zabúdame, že o svojom tele, o svojom zdraví si každý rozhodujeme predsa sám!!!…

  • Presne ako pisete. „Dochtooor“ je este stale u nas povazovany za nadcloveka. Dokonca niektori sa tak aj sami citia. Pritom je medzi nimi kopa tupcov, ktori vystudovali pred X rokmi a odvtedy sa „len vezu“. Papagajuju len to, co im do kotrby natrepu na „vedeckych“ kongresoch..Staci sa spytat bezneho doktora ci by si dal pichnut napriklad ockovaciu latku, ktoru vehementne propaguje. A mozno by stacilo spytat sa na to, ze ako je mozne ze pri manipulacii s tzv „liecivom“ sa pouzivaju ochranne prostriedky ako by slo o hrozbu biologickeho utoku ?? Bol by som zvedavy ako by „pan dochtooor“ zareagoval.

 11. So záujmom som si prečítala článok aj komentáre. Osobnú skúsenosť s chorobou, liečbou, ani prístupom lekárov-onkológov nemôžem našťastie poskytnúť, ale táto téma ma zaujala a bez predsudkov ju budem sledovať aj ďalej. Život ma naučil, že veci nikdy nie sú len čierne ani len biele…

  Mám len malý postreh,ktorý nahráva inému-Vášmu pohľadu na celú akciu „nacis“. Narcis je kvet, ktorý nenesie nič dobré a zdravé ani v názve ani v tele. Celá rastlina obsahuje jedovaté alkaloidy, a Narcissus bol človek v gréckej mytológii, ktorý bol posadnutý sám sebou. Bohovia ho preto zmenili na kvet. Nič dobrého, čo poviete, podľahnúť samoľúbosti, obdivu vlastnej dokonalosti…

  • Veľmi zaujímavý postreh! Možno, že si tie organizácie narcis nezvolili náhodou. Pre niektoré okultné hnutia je symbolika veľmi dôležitá. Možno, že aj oni partia medzi ne…

 12. Onkologové dokonce nejen, že pacientům berou naději, ale když se pacient ze zoufalství obrátí na alternativní medicínu a začne se uzdravovat, onkologové jsou schopni zlepšení popřít. Zní to neuvěřitelně, ale jakmile vás lékař odsoudí k smrti, zkuste si mu ukázat, že se mýlil! Raději popře, co vidí, a podtrhne vám nohy, jen aby se jeho předpověď vyplnila. V každém případě se nebude vůbec zajímat o to, co děláte, že se vaše nemoc vyvíjí jinak, než očekával.

  zdroj: linka

 13. …a pokračovanie, moja dcéra mala 33 rokov, bola plná života,lásky, bola vynikajúca odborníčka, prácu a svoje dieťa milovala! Po malinkom zákroku, primár chirurgie,po všetkých kontrolných CT vyšetreniach a krvi,povedal,že je všetko OK,treba len polročne chodiť na kontroly! A práve tento stav mojej dcéry sadol,pánom onkológom a mohli začať pokusne – vylepšovať stav mojej dcéry! Pravdaže opätovne podstrčili papier, kde je potrebný súhlas s novou liečbou!“Vraj aby sa dobrý stav ešte potvrdil a poistil!“ Áno potvrdila a poistila sa smrť mojej dcéry! A Úrad nad dohľadom zdravotnej starostlivosti mi odpovedal a uistil ma – takmer po roku, že všetko bolo OK,celá liečba, len prognóza choroby sa akosi vymkla z obliga a veď „dcéra a jej manžel,súhlasili s liečbou“!!!len škoda, že slávna onkologička SK sa sama lieči len homeopatiou a bylinkami…a druhých rada a rozšafne odsudzuje na smrť, s ľahkosťou jej vlastnou…ale pani doktorka,verím, že aj Vaša homeopatia raz zlyhá,a aj u Vás zaúraduje ľudský faktor…tak ako ste odôvodnila svoje konanie v súvislosti s liečbou mojej dcéry….

 14. Podporujem, držím palce a zdieľam na FB 🙂

  Pre pani Vieru a iných „neveriacich“ odporúčam toto video, má síce 2 hodiny, ale oplatí sa ho pozrieť celé.
  http://www.youtube.com/watch?v=C1rki3xkjYo – Rakovina – koniec jednej choroby ľudstva
  http://www.youtube.com/watch?v=h5LjehZkFI0 – Pravda o očkovaní

 15. som pomerne mladá žena na zomretie a pokým mi pred dvomi rokmi neoznámil doktor, že mám rakovinu, nezaujímala som sa o nič, čo súviselo s touto chorobou, prevenciou, ani liečbou… prešla som si peklom, tak, ako ním prešli nespočetné množstvá rovnako šokovaných ľudí. pri čítaní tohto príspevku však musím reagovať. nie som odborník, som len obyčajná žena. ale som tá, ktorej práve táto organizácia, jej členky, príspevky, forma pomoci neskutočne pomohla vidieť veci pozitívne. na začiatku liečby som sa dostala do kolotoča lekárskych vyšetrení, mnohých protichodných údajov, propagáciám zo stránky internetu, okolia… až po dlhej dobe liečby som sa odhodlala vyhľadať pomoc zo stránky ligy proti rakovine. a teraz viem, že táto inštitúcia, ktorú tu tak zhadzujete mne- žene chorej na rakovinu, ktorej doktory už nedávali šancu žiť- veľmi pomohla a pomáha mi naďalej. nielen mne, ale mnohým mnohým mužom a ženám, pretože práve to, že to nie sú lekáry v bielych plášťoch, ani liečitelia túžiaci zarobiť na topiacom sa. to, čo píšete by nikdy nenapísal človek, ktorí touto liečbou prešiel a vie, akým spôsobom mu liga proti rakovine môže pomôcť. a to aj vďaka finančným príspevkom z dňa narcisov. a tie jablká jem denne. a tiež pritom prispievam nadácii, ktorá dáva budúcnosť iným alternatívam, aké nám ponúka naše historické zdravotníctvo. inak, liga proti rakovine každoročne rozdáva na jeseň jablká. len tak, bez toho, aby niečo za to žiadala. a tie jablká nekupuje v obchodoch, ale sú dobrovoľným príspevkom ľudí. iba vďaka lige proti rakovine máme na onkologických oddeleniach psychológov, ktorých liga platí. pretože zdravotníctvo na to nemá peniaze. iba vďaka lige som sa mohla spolu s inými členkami klubu dostať na liečenia a rehabilitačné pobyty, ktoré nám s časti preplatili, pretože naše zdravotníctvo na to nemá prostriedky. iba vďaka lige máme v našich nemocniciach na onkologických oddeleniach novšie prístroje. boli ste sa niekedy pozrieť na takom oddelení? viete vôbec, v akých podmienkach sa pacienti liečia? ja áno. a iba vďaka lige sa na týchto oddeleniach môžu zlepšovať podmienky liečby. nie. vy ste neprešli tým, čím prechádza každý pacient. inak by ste videli realitu a vedeli, ako pomáha liga proti rakovine naozaj, reálne. a to práve vďaka finančným príspevkom ľudí jeden deň v roku. verím, že príde doba, kedy takéto oddelenia zaniknú. aj že sa liečba a podmienky liečby zmenia. ale to je budúcnosť. a ja sa liečim v súčastnosti. a riešim situáciu súčastnosti. a liga proti rakovine je pre mňa inštitúcia, ktorej za veľa vďačím.
  nie som rečník, ani nemám žiadnu skúsenosť s písaním článkov, už vôbec nie oponovaním. ale chcela som napísať niečo v zastúpení tých ľudí, ktorí to vidia inak.

  • Dobrý deň pani Inka. Som rád, že máte dobré skúsenosti. Vaše závery sú však nesprávne. Pomoci od uvedenej organizácie sa vám dostalo nie preto, že ste mali rakovinu, ale preto, že ste sa stali dobre výnosným zákazníkom medicínsko-farmaceutického komplexu.

   Viete koľko vaša liečba stála? Desaťtisíce, možno státisíce Eur. Samozrejme, že o takého zákazníka bude dobré postarané. Aj psychológ sa zaplatí, aby sa pacient so svojím osudom zmieril a nezačal náhodou hľadať alternatívy.

   Ich vrúcnosť a milosť by ale rázom skončila, ak by ste sa začali zaujímať o iné možnosti liečby, ako ponúkajú onkológovia. Pár krát som videl ako sa na ich fóre čitateľ zaujímal o ich názor k informáciám uvedenej na našej stránke.

   Myslite si, že sa vyjadrili? Ich „ľudský“ a „milý“ prístup rázom zmenil. Ako by ste šibli čarovným prútikom. Spomenutie našej stránky bolo, akoby človek vyslovil zlé zaklínadlo. K obsahu otázky sa nijako nevyjadrili. Namiesto toho začali útočiť na našu stránku. Ako hovoria Angličania „don’t shoot the messenger“ – nestrieľajte posla správ.

   Ďalšiu mylnú predstavu, ktorú o tejto organizácii máte je to, že sú to nejakí ľudomilí, nadšení entuziasti, či dobrovoľníci, ktorí nezištne pomáhajú onkologickým pacientom. Zistite si viac, kým je tvorená táto organizácia.

   Sú to tí istí onkológovia, ktorí v nemocniciach kaličia ľudí chemoterapiami a rádioterapiami. Tí, ktorí povedia 10 ročnému dieťaťu „Však aj tak skapeš“ ako je uvedené v tomto článku:
   http://www.badatel.net/ako-doplacaju-deti-na-lekarsku-hlupost/

   Áno, možno zamestnávajú zopár ľudských zamestnancov mimo ich profesie. Ale to je len preto, lebo oni, na piedestáli stojacie „kapacity“ sa predsa nebudú zapodievať s nejakým Jožkom alebo Marienkou na dennodennej báze.

   Oni len zopodiaľ pozorujú, či všetko je tak, ako má byť. Teda, či sa biznis točí a nikto ho neohrozuje, ako my napríklad. Raz nás dokonca nazvali „konkurenciou“. Ja tomu akosi nechápem – v charitatívnej sfére predsa neexistuje konkurencia. Tá je len vo svete biznisu. Alebo mi tu niečo uniká? Teda mne nie, ale väčšine ľudí podporujúce podobné „charitatívne“ organizácie zrejme áno.

 16. Dobry den

  No konecne niekto kto sa neboji ja o tych podvodnickych spolkoch pisem v blogu. Mozeme niektore veci prekonzultovať 🙂 Prajem vela sily.

  Dan

 17. …presne tak,“badatel“ mám skúsenosti,poznám celé zoskupenie tejto inštitúcie,prepáč,že som odbehla…k svojej dcére, ale so zbytočnou smrťou sa neviem zmieriť a uvedená inšitúcia je len reklamný trhák, áno zakúpia prístroje, ktorými Vás odsúdia jednoduchšie a rýchlejšie na smrť,pretože už vyšetrenie týmito prístrojmi, je nebezpečné a zanecháva následky, ale to ľudia nevedia a veria ako slepé kone a to nehovorím o ďalších veciach…to sa sem ani nehodí, ako a kto naháňa kampane, ako a kde končí dôvera ľudí……všetko dobré aj Danielovi a aj Tebe Badatel….

  • Je nám ľúto, že ste stratili Vašu dcéru a súcitíme s vami. Je smutné, že koľko ľudí mohli byť ešte na svete, ak by sa nedostali do svárov tejto vražednej mašinérie.

   Tá berie ohľad len na svoje vlastné vrecká a zisk. Ľudia sú jej nielen ukradnutí, ale často dokonca na obtiaž.

   A máte tiež pravdu, že prístroje, ktoré sa za tie peniaze kupujú sú úplne zbytočné. V skutočnosti narobia viac škôd ako úžitku.

   Ľudia si myslia, že aké je to super, že kúpili nejaký „špičkový“ prístroj. Je to rovnaké, ako keby katovi kúpili ostrejšie nože na gilotínu.

 18. Držím veľmi,veľmi palce stránke badáteľ a je pravda,že tento rok je pre ľudí zlomový,čo sa týka nahliadnutia pravdy v oblasti liečenia rakoviny a iných chronických chorôb.Veľa ľudí ani len netuší,aké je ľahké sa dostať za pár mesiacov z rakoviny pri dodržaní určitých postupov a správneho stravovania.Onkológia a všetko s tým spojené mi pripomína holokaust,ktorý sa robil na židoch počas druhej svetovej vojny.Aj tam bolo to výstižné slovo:,,Vyhladiť,,.Bohužiaľ veľa chorých ľudí na rakovinu si myslí,že keď sú momentálne v remisii,tak sa rakovina späť nevráti.Tak teraz vám niečo poviem:,,Vráti sa vždy a ešte s väčšou silou ako prvýkrát.Videla som nespočetné množstvo prípadov kedy si ľudia naivne mysleli,že sú z toho vonku a onkológ si poznačil do chorobopisu červeným:,,pacient vyliečený.To je vždy veľký omyl lebo rakovina sa skôr či neskôr ozve znova a lekári to dobre vedia.Ale do štatistiky sa im pripísalo ďalšie percento úspešne vyliečených.Samozrejme sa neráta keď pacient po roku príde s metastázami,oni ho predsa vyliečili.A tak znova podstupuje kolotoč chemo a rádio a berie také ňamky ako napr.cisplatinu a iné dobroty.A lekári majú to svedomie a srdce sa na to pozerať lebo oni tomu predsa rozumejú najlepšie.Aj to je veľký omyl.Mnoho lekárov totižto vie,že robia tomu dotyčnému zle,ale ich strach je mocnejší ako sa postaviť na odpor.Mám pre všetkých skeptikov a odsudzovačov ešte jednu vec k zamysleniu.Prečo potom tí vaši milí onkológovia nespolupracujú s alternatívnou medicínou?Je veľa takých,ktorí by radi pomáhali a spolupracovali s lekármi,ale oni o tom nechcú ani počuť.A prečo?Lebo majú strach z toho ako sa ľudia pomocou alternatívy rýchlo uzdravujú,opakujem uzdravujú nie iba prežívajú.A čo sa týka tých nových postupov liečby,ktoré vyššie v príspevku spomínala Viera,to je síce všetko pekné,ale prečo keď vymyslia nový postup liečby napr.ožarovania len samotného nádoru,tak sa musí podať aj zaisťovacia chemoterapia?Prečo pýtam sa?
  Prečo sa sústavne prenasledujú ľudia,ktorí chcú svetu a ľuďom dať návod ako sa vyliečiť? Títo ľudia to nerobia pre zisky farmafiriem,ale vám chcú pomôcť,Prečo sa prenasledujú ľudia ako Jim Humble alebo Andreas K.,ktorí už vyliečili tisícky chorých?Prečo sú lekári neni naklonení takýmto ľuďom a aspoň nepreveria štatistiky a fakty? Ja viem prečo.Lebo lekári sú len bezduché bábky v rukách obrovských korporácií a keby snáď vybočili zo štandardných koľají,tak by si profesne už neškrtli.Ale našťastie ľudia sa už pomaly zobúdzajú a zisťujú (niektorí aj sami na sebe)kde tá pravda je.A bude nás viac a viac.Prajem všetkým,ktorí vedia o čom hovorím,aby túto svoju pravdu šírili všade tam,kde ju ľudia potrebujú počuť.Lebo ak ju budú počuť a začnú rozmýšľať,iba vtedy dokážeme zmeniť to čo je teraz.Prajem stránke bádateľ veľa veľa podpory a veľa čitateľov v celom roku 2013.Majte sa.

 19. bravó, Marlenka! Už som nechcela písať, ale nedá mi..Nie sú to len bezduché slová,netláchame prázdne frázy! Ľudia ktorých sa choroba dotkla,hľadajú všetky alternatívy,všetky spôsoby liečby…Prežila som,viem o čom hovorím, to že onkológovia zosmiešňujú alternatívnu medicínu? veď to je pochopiteľné,veď im berieme prácu! Už som raz napísala:“Každý sme si sám zodpovedný za naše telo“ – príklad – ženy v istom veku by mali absolvovať MM (mamografia prsníka) a tak i keď nerada i keď so všetkým sebazaprením, absolvujem tieto vyšetrenia, – lekárky radi Vás pošlú na vyšetrenie každý rok, nie – ja viem, ako škodia aj takého vyšetrenia a tak na ne chodím každé 4 roky a lekárka sa už s tým zmierila a rádiologička vyjadrila svoju spokojnosť,keď mi povedala – správne, nedajte sa ničiť!Po jednom takomto vyšetrení, pred štyrmi rokmi,lekárka s cynikou odborníka a kata začala popisovať môj nález…..po prečítaní popisu,som jej vysvetlila,že je nezmysel čo popísala,čo našla,pretože počas tehotenstva a kojenia v mladosti, som prekonala silný zápal a odvtedy prekonaný zápal cítim celý život, ale odborníčka na slovovzatá,by ma už rada zaradila k pozitívnym nálezom!!!Našťastie pochopila,našťastie bola ochotná spraviť kontrolné vyšetrenia,našťastie predpísala ajkontrolné testy krvi, áno všetko je OK, kontrolné vyšetrenia boli negatívne! Týmto chcem povedať, netreba hneď uveriť všetkému,pretože aj okológovia sa zvyknú mýliť a o sebe rozhodujete sami! Nedávno som absolvovala také isté vyšetrenie a čuduj sa svet – svetu, rádiologička vypísala so mnou dotazník pred vyšetrením – kde mimo iného,bola otázka – prekonali ste zápal prsníka v minulosti? skoro som odpadla….pretože keby som sa nebola pred rokmi bránila, už by som tu možno ani nebola….viem, že banalita pre niekoho, ale tých žien, čo sa to týka,vedia o čom hovorím!
  No a dodatok? aj keby som mala pozitívny výsledok na CA (rakovinu)ja osobne by som sa liečila alterantívnou liečbou, v CZ funguje jedna vynikajúca klinika, ktorá nepoužíva drastické chemoterapie a rádioterapie,s vynikajúcimi výsledkami, pri čom využíva fytoterapiu a prírodnú liečbu…ale to sa musí každý sám rozhodnúť,nemám právo….moju dcéru som prosila na kolenách, nepomohlo, a do roka zomrela a mne zostali oči plné sĺz a otázky: prečo?…

  • Hranice poznania nezacinaju a nekoncia na tomto webe a obdobne je to tak aj s medicinskym vzdelanim:
   1) zeny by nikdy nemali absolvovat mamografiu, ved nemusi byt az tak komplikovane zabudnut na ten stredoveky rontgen ako aj prestat hadzat vsetko comu nerozumeju na strasiaka s menom „rakovina“;
   2) lekarske vysetrenia zdaleka nie su spolahlive, aspon ja by som im nepodliehal. Samodiagnostika a samoliecba nie je najjednoduchsia cesta a vyzaduje investiciu casu do samostudia. Vdaka internetu sa nastastie dari sirit ohromne mnozstvo poznatkov.;
   3) onkologovia sa nie len zvyknu mylit, ale ich existencia je smrtelne nebezpecna. Na dvere by si mohli hrdo vyvesit takyto ilustracny obrazok:
   http://vektor.pixmac.cz/4/smrtelne-nebezpeci-prihlasit-pixmac-vektor-82921319.jpg

 20. …Klobúk dolu „badatel“ Vaše odpovede sú vecné,pravdivé a tnú do živého. Viem, že nie všetci to pochopia čo im chcete povedať, ale skúsili ste ísť cestou – prašnou a nie vydláždenou. To sa cení! Výsledky sa iste dostavia, no žiaľ veľa ľudí pochopí, až bude neskoro a nedozierne a kruté následky onkologickej liečby sú žiaľ nezvratné..Nechcem brať ilúzie a nemám právo súdiť, súdiť bude niekto iný…ale mám veľké skúsenosti s touto diagnózou, verte mi a prichádzam do styku s týmito ľuďmi veľmi často. A okrem vážnej diagnózy čo ľudia musia niesť, je i totálny chaos v našom zdravotníctve,nedostatok komunikácie onkológa s pacientom a totálny nezáujem o človeka,žiadny individuálny prístup o ktorom len čítame, žiadna empatia o ktorej len snívame,takže pacient ostáva v konečnom dôsledku neistý,zmätený, zúfalý a osamotený, čo ešte viac zhoršuje celú liečbu i keď častokrát nechcenú. Hlavne, že sa hrdíme Narcisom – ktorého už dávno pohltila tá prapôvodná a možno v zárodkoch pozitívna myšlienka…

 21. To som nevedela, že môže niekto mať svoju doménu a nemať kontrolu nad reklamami zverejnenými na svojej stránke. Ale v každom prípade by som bola rada, ak by sa čo najviac ľudí dozvedelo o tom, ako odber placentárnej („pupočníkovej“) krvi škodí ich vlastnému dieťatku a že tým v podstate celý štart ich dieťatka na tomto svete sťažujú. Niektoré choroby, na ktorých liečbu sa kmeňové bunky používajú sú totiž následkom práve nedokončenej placentárnej transfúzie (je to krv, ktorá patrí dieťaťu a tým, že sa odoberie skôr ako sa dostane do dieťaťa, oslabuje sa celý organizmus).

 22. Sice rozumiem broju proti nejakemu systemu v zdravotnictve, ale ist s lopatami na nejaku organizaciu, ktora v ramci systemu pacientom aj velmi pomaha, je predsa smiesne. Vyrobili ste si slameneho nepriatela.
  Okrem toho mne osobne Liga proti rakovine pomohla velmi. Nie len financne, ale i mnohymi praktickymi vecami,naozaj pomocou, nikoho som tam nepoznala, zdvihla som telefon a pomohli mi tak, akoby som tam pomaly mala nejaku rodinu. Noaco ze mi neodporucili alternativnu liecbu tym a tym, ved som o nu ani nestala. Ak mate liek na rakovinu, sem s nim! Inak je to len plno plno prazdnych reci… ak pranierovat zdravotnictvo a system, tak priamo, toto mi pride naozaj nezmysluplne, ale kazdeho vec. Keby tu tie neziskovky neboli, proti komu sa tu burite a koho tu pranierujete? Chodte priamo tam, kde sa veci deju, kde sa riesia, chodte za ministerstvom zdravotnictva, protestujte pred farma-firmami… toto je naozaj len holy nezmysel.

  • Dobrý deň. Ďakujem za váš príspevok. My netvrdíme, že isté charity vám nepomôžu. Čoby nie, práve naopak. Všetko vám vysvetlia, lekára nájdu, prípadne odporučia a dokonca aj zarezervujú.

   Ak bývate ďaleko od onkologického ústavu, dokonca vašej rodine poskytnú aj ubytovanie, aby mohli byť pri vás a podporovať vás v liečbe. Majú len jednu jedinú podmienku: Nikdy, ale nikdy nesmiete čo i len náznakom spochybniť konvenčnú onkologickú liečbu.

   Ak to spravíte, ako šibnutím čarovného prútika sa milučká, krásna a vrúcna princezná premení na štvorhlavého draka, hydru, ktorej pohľad vás na kameň premení (ako v tej gréckej bájke).

   V prípade, že to urobíte v nevhodný čas, niekedy večer alebo v noci, môžete sa zrazu ocitnúť vyhodená sama na ulici v cudzom meste. Podobne ako sa to stalo babke dievčatka s onkologickým ochorením v tomto článku:

   http://www.badatel.net/ako-liga-babku-dietata-s-rakovinou-vecer-na-ulicu-vyrazila/

   A čo sa týka lieku na rakovinu. Vy ste zrejme na tejto stránke nová. Inak by ste vedeli, že väčšinu času tuto trávime práve rozoberaním alternatívnych prístupov k liečbe rakoviny. Môžete začať napríklad týmto článkom:

   http://www.badatel.net/efektivne-a-netoxicke-metody-boja-s-rakovinou/

   Ak vás to zaujme a budete sa chcieť dozvedieť ešte viac, choďte do kategórie Rakovina. Tam nájdete vyše 60 článkov o tom, ako vyliečiť rakovinu bez toxických chemoterapií, či rádioterapií.

 23. Srdecne zdravim a zaroven (ako uz niekolkokrat) velmi ocenujem Vasu iniciativu upozornit na to, ze moderna medicina ma svoje znacne obmedzenia, a ze existuju mnohe alternativne pristupy, ktore perfektne sluzia nielen ako prevencia, ale takisto pri liecbe mnohych ochoreni. Sama som velkym zastancom alternativnych pristupov, niekolko rokov sa drzim vo vybornom zdravi vdaka uvedomelosti ohladne stravovania, pomocou homeopatie, ci fytoterapie, pravidelne cvicim jogu. Sama momentalne studujem alternativnu medicinu s pouzitim u zvierat.
  Na druhu stranu musim vsak skonstatovat, ze clanky uverejnene tu na strankach, napriek tomu, ze s velmi dobrym umyslom, ale svojou retorikou mi dost pripominaju clanky uverejnene v platkoch ako napr. Novy Cas, ci podobny bulvar. Clanky su velmi emotivne, neobsahuju takmer ziadne dohladatelne fakty – a musim priznat,ze aj ked ma casto zaujme nadpis clanku, tak po par riadkoch uplne prestavam mat chut citat dalej. A to, ze mam vyhrady, vobec neznamena, ze s vami nesuhlasim, alebo nemam zaujem hladat dalsie informacie, ale emotivne „vylevy“ mi ako uvedomelemu cloveku skratka nestacia… mnoho zbytocnej informacia, ziadne padne argumenty podlozene faktami – clovek potom ma tendenciu nebrat tieto zdelenia vazne. Myslim, ze strategia, ktoru ste zvolili, a to ostry boj proti niecomu, je velmi nestastna. Miesto vecneho vykrikovania, co vsetko je zle, ako nas manipuluju, ako sa nas snazia oklamat, ci spravit z nas tupe ovce, by som uvitala pristup, kedy vecne, podotykam, vecne poukazete na aspekt v liecbe, porovnate prinos/rizika liecby modernou medicinou (podlozene faktami), a prinos/i rizika alternativ (podlozene faktmi). A ze v mnohych pripadoch maju alternativne pristupy hodne navrch! Samozrejme, najidealnejsie by bolo, keby vsetci uvedomele zacneme dbat na to, aby sme boli v rovnovahe – kvalitne sa stravovali; kvalitne relaxovali; neulpievali na materialnych statkoch; ctili hodnoty ako laska, priatelstvo, zdravie; nenahanali sa neustale; robili to, co nas bavi a v com mozme rozvijat svoj potencial a tvorit; naucili sa (resp. opat sa rozpomenuli) pocuvat hlas svojho tela i srdca;duchovne sa rozvijali; atd… Som presvedcena, ze moderna medicina (uz sme svojho casu viedli istu polemiku:) do dnesnej doby rozhodne patri, akurat jej velmi vycitam, ze vobec neriesi prevenciu malo sa zaujima o skutocne priciny ochoreni, a tym padom skutocne „uzdravenie“ sa nedostavi – tu je kritika rozhodne na mieste, nestrite nou, ale volte konstruktivnejsi sposob, ale je mi jasne, ze to nieje jednoduche… No, a farmaceuticky priemysel je kapitola sama o sebe…. Lenze darmo budete kricat, ze su to vydriduchovia, ked ludia radsej (uvediem blby priklad) s velkou ochotou siahnu po ruzovej tabletke proti bolesti hlavy, nez aby sa zaoberali, preco ich vlastne hlava boli. Takze fakty, fakty, fakty – nech naozaj niesme tupe ovce, ale informovani uvedomelci! 🙂 Ospravedlnujem sa za vylevy, ale nemohla som si to nechat pre seba 🙂 Berte to ako konstruktivnu kritiku, inak velmi ocenujem usilie, ktoremu sa problematike venujete 🙂

 24. Opakujem, ja rozumiem vašim snahám. Ak je rakovina tak dobre liečiteľná metódami ktoré poznate, potom nerozumiem, preco ste s tym nesli este niekam do TV, tie zazraky predsa treba publikovat. Ovela viac by ste dosiahli pozitivnym odporucanim tych metod, ako ohovaranim, osocovanim a hadzanim spiny. A to konkretne na organizacie, ktore sa skutocne snazia pomahat, hoci v ramci systemu, ktory zrejme nie celkom funguje. Len tym podryvate to, co mienite robit. Osobne mi to pride zbabele, zvlast ked mnohe z veci ,ktore pisete su urazlive, polopravdive, manipulativne a Vase clanky tlacia jedine na prvoplanove emocie. Zamerne sa nevyjadrujete konkretne, aby ste neboli napadnutelni, zrejme viete i sam, ze informacie pouzivate manipulativne.
  Ja Vas urazat nechcem, ale tieto clanky, kde osocujete a zosmiesnujete ci uz zakladatelov organizacii, samotne organizacie .. je to odpad, a skoda, ze to tolko ludi nevie posudit, ale Vam za tieto clanky tlieska.
  Neprajem Vam vela stastia vo vasej praci, ako by som Vam to mozno bez tychto Vasich snah tak vehementne zdiskreditovat jednu organizaciu priala… je dobre mat protivahu v alternativnej medicine, Vasa nenavist k istej organizacii Vas vsak len ponizuje a ukazuje Vasu neprofesionalitu a aj neobjektivnost celej tejto iniciativy. A ta sa preto stava nedoveryhodna a pochybna.
  Nepisala by som tak, keby som nemala osobnu skusenost prave s tou Ligou, o ktorej sa tvarite, ze nehovorite. Su to vyborni ludia a ja poznam na tucty tych, ktorym prakticky pomohli. Nepaci sa Vam, ako sa lieci rakovina – chodte klopat na dvere na ministerstvo zdravotnictva a farma-firmam !!! Nerozumiem, ako ste sa k tomuto mohli vobec dopracovat. Ale ludska zloba nema asi hranicu a uz ani inteligencia jej nebyva vzdy prekazkou.

 25. Dostala som sa nahodne na vase stranku a naozaj sa nestacim cudovat, co tu nachadzam…To, akym sposobom reagujete, obvinujete, utocite, tolko hnevu, krivdy a agresie, kolku vkladate do vascih clankov….tomu hovorite alternativny a zdravy pristup????? Tolko zlej energie, kolko prameni zo tejto stranky a tolko zla, hnevu to je to zdrave a prospesne, co chcete sirit do „sveta“??? Roky sa venujem alternativnemu pristupu k zivotu a pracujem aj s onkologickymi pacientami, ale tento pristup je velmi kontraproduktivny a mali by ste si prudko vstupit do vlastneho svedomia co robite a hlavne preco….
  Zaoberajte sa viac sebou a svojimi produktami a businissom, ktoremu sa venujete, ako hanit NEPRAVOM organizacie, ktore predsa len sa snazia robit nieco, co stat zdaleka naplni….

  Co vy robite pre pomoc?????
  Nadavate, sirite zlost, agresiu, krivdu, sudite….velmi pekny „alternativny“ pristup k liecbe ste si zvolili…naozaj…
  som sklamana, ako niekto, kto veri v sile alternativnej liecby moze sam takto reagovat….
  kde je ta harmonia, pokoj a laska??? Vo vas asi tazko a tym padom vsetko je to jeden velky HNUS a HUMUS!!!!!

 26. Ďakujem za Váš príspevok a držím Vám palce. Všetci, čo v rodine majú alebo mali rakovinu ani netušia o svinstvách farmaceutických firiem a ich umyselným zatajovaním novších a hlavne lacnejších zabijákov rakoviny, ktorými sú hlavne vitamíny C,D,A. Môj otec zomrel na leukémiu a tiež ho nahovorili na drahú chemoterapiu, ktorá mu nepomohla, akurát tak do hrobu tým, že mu rozhasila a doslova rozožrala celý organizmus a po 2 mesiacoch sa leukémia vrátila. Jediné čo mu pred chemoterapiou pomáhalo boli čerstvé čučoriedky a potom už len mrazené a cviklová šťava. Keby sme vtedy boli vedeli, čo som si potom naštudoval na internete, nikdy by sme mu nedovoli brať chemoterapiu, NIKDY!!! Keby sme vtedy vedeli o vnutrožilovom podávaní vitamínu C určite by to bol skúsil. Kto má v rodine onkologického pacienta, nájdite si, Prosím Vás, potrebné údaje a štúdie, ktoré vykonali hlavne v USA. Naši lekári ani len netušia, čo funguje, oni len poznajú čo ich kedysi naučili na fakulte a ešte stále to učia, veď kto dotuje Lekárske fakulty, kto platí lekárom kongresovú turistiku, kto vlastní a uverejňuje články v odborných publikáciach a najprestížnejších lekárskych časopisoch no predsa farma firmy a oni tvoria zisk a nie liečia ľudí. Prečo všetky lieky majú vedľajšie účinky? Keby jeden liek Vás vyliečil na prvý raz, veď by na tom nezarobili. Ale vyliečením jedného Vám poškodia druhé a musíte si kúpiť ďalší liek atď. A lekári, tí Vám predpísovalie lieky, tak, aby splnili limit na lieky, za ktoré išli za odmenu na kongres do 5* hotela v Turecku, Egypte.. Ak si myslíte,že nie všetci sú takí, máte pravdu, niektorí ešte na to neprišli. Ale na Ligu proti rakovine by som tak tvrdo neútočil. Oni vo svojej nevedomosti sa snažia ľuďom pomáhať. Skôr by ste im mali vysvetliť, že tie peniaze netreba investovať na výskum, skôr na pomoc ľuďom a zlomiť ich na prevenciu a poukázať aj na alternatívne spôsoby liečby a skúsiť ich zaviesť na nejakom onkologickom oddelení. Určite by mali dosť pacientov. Toto treba podporiť z vyzbieraných peňazí. Nemali by sa nechať zneužívat. Pre tých , čo by sa chceli niečo dozvedieť o nových metódať, treba hľadať niečo podobné ako na: http://www.cez-okno.net/clanok/alternativna-medicina/zabijak-rakoviny-10000-krat-silnejsi-nez-chemoterapie

  • Ľuboš, ďakujem za váš príspevok. Na isté charity v oblasti onkológie sme sa zamerali preto, lebo práve toto je oblasť najväčšej pretvárky a faloše. V nemocniciach sa onkológovia aspoň nepretvarujú, že vám zo srdca pomáhajú. V nemocniciach vás len „liečia“.

   Charity vás akože milujú, záleží im na vás a pomáhajú vám. Štrúdle makové a nie pomáhajú! Ako sme písali v článku List pre starú Blaškovú, tieto charity nie sú tvorené žiadnymi naivnými dobrovoľníkmi.

   Pozrite sa, kto je v ich vedení. Sú to tí istí onkológovia, ktorí ľudom servírujú, prípadne servírovali (tí starší z nich, čo sú na aktívnom dôchodku) celý život chemoterapie a rádioterapie. Onkologické charity predstavujú len tzv. ľudskú tvár farma biznisu.

   V skutočnosti sú ako Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Cez deň robia dobročinnosť, „pomáhajú“ onkologickým pacientom a ich rodinám, organizujú detičkám letné tábory. No v noci sa presunú do tých svojich onkologických centier a nalievajú pacientov toxickými chemoterapiami.

   Niektorí čitatelia tiež podotkli, že tie charity za to nemôžu, že oni len fungujú v zlom systéme. Nie, oni v ňom nefungujú. Oni sú jeho nedeliteľnou súčasťou a aktívne ten systém tvoria.

 27. nuz, sice som za alternativnu medicinu … ale preco zatracovat napr. molekularne poznatky z biologie? je trochu dehonestujuce kydat na vedu (slovensku), ze este neobjavila za „tolke“ prachy liek na rakovinu! (ako keby to bola len jedna choroba) btw. oslovili ste niekoho z vedcov, ci neotestuju tieto alternativne pripravky na modeloch nadorov? (odpoved, ze by to aj tak urcite neurobili, je len vyhovorka)…

 28. Ako citam tieto prispevky, niekedy sa zamyslim, ze mozno su ludia pracujuci v lpr dobraci, ktori nevedia, ze su aj ine sposoby. Mozno je ich vacsina. Samozrejme komu „pomohli“, ten ich skusa chranit, ale poviem Vam malu historku. Moja mama mala rakovinu prsnika a poradili jej velmi dobru banskobystricku nemocnicu. Vsetko krasne, ciste, nie ako vacsina nemocnic na Slovensku. Kazdy lekar, personal ako ma byt. Lieky najdrahsie svajciarske, vsetko co k tomu treba na vedlajsie ucinky preplatila poistovna, cize ju to naozaj stalo len niekolko centov. Na zaciatku vsetko v poriadku, zmensovanie nadoru, ale po troch mesiacoch prestala chemoterapia ucinkovat. Lekarka ale trvala na svojom ze treba dalsia davka. Nakoniec sa mama vybrala za inym lekarom, ktory hned povedal, ze v ziadnom pripade dalsiu davku, lebo podavana chemoterapia ma maximalnu davku 4-6x(cize darmo po tretej chela aby uz nedostala, presviedcali ju o opaku). Takto dostala 6 davok, co je naozaj maximum(1x za 3 tyzdne 1 davka), ale lekarka trvala na svojom, ze treba este dalsia aj ked uz bol nador taky ako ked sa zacala liecba. Mama chcela ist na operaciu, ale lekarka jej nechcela dovolit. Vraj sa neda operovat!!! Pri konzultacii s inymi lekarmi kazdy povedal, ze da este v pohode, ale uz velmi davno sa to malo vybrat. Onkologicka aby odradila moju mamu, zacala jej hovorit take veci, ze ked pojde na operaciu uz jej nic nepomoze, nech si to rozmysli a ze to urcite bude nejaky len taky obycajny chirurg, ktory takuto nezmyselnu operaciu urobi. Teraz je po operacii a vsetko je v najvacsom poriadku, histologia ukazala, ze nema ziadne metastazy. Doteraz uzivala vitamin C, marhulove jadierka a pod, ale uz presla surovu zeleninu a uz v ziadnom pripade nepojde na „preventivne chemo“, alebo podobne co jej novy onkolog predpise.
  Prepacte ze som sa tak rozpisal, ale aj touto osobnou skusenostou chcem poukazat, ze naozaj vedia ludi prekabatit a dosiahnut aby sa citil v najlepsich rukach. Pritom ak z vlastnej vole sa nepostavi proti nim, tak ma zarucenu cestu do hrobu! Lebo aj moja mama ak pocuvne na onkologicku, tak dostane 7. davku, ktoru uz ani vyrobca neodporucal, takze asi si kazdy bude vediet predstavit nasledky.
  Len nech mi nikto nepovie ze ta onkologicka trvala za kazdu cenu na chemoterapii, lebo chcela pacientovi to najlepsie.

 29. smithiantha

  Dobrý deň, čítam Vaše stránky a fandím Vám.
  Pred 5 rokmi som prišla o môjho drahého syna. Dôverovala som doktorke na onkológii, verila som jej, že pomôže môjmu synovi. Keď mu už nič nepomáhalo a bol totálne zničený z chemoterapie, (vtedy som nevedela, že sú aj iné možné možnosti liečby-bohužiaľ, čo si teraz stále vyčítam) spýtala som sa ošetrujúcej doktorky, že či nieje možné nasadiť inú lepšiu liečbu. Povedala mi, že nič také nenájdem ani v zahraničí a poslala nás domov. Nepamätám si, že by nám za celú dobu, čo sme k nej chodili, spomenula zdravú stravu alebo niečo v tom zmysle. Dokonca, keď som môjmu synovi začala kupovať Flavin 7 (samozrejme, že jedol okrem toho aj veľa iných vitamínov) a spýtala som sa na jej názor, ironicky mi povedala, že to môže užívať, ale zdravotný stav sa mu nezlepší. Žiadna pozitívna podpora z jej strany. Stále sa len ponáhľala, že má veľa roboty atď. Až potom neskôr, po nociach, som si začala čítať stránky o rakovine a dočítala som sa veľa informácii. Po tejto bolestivej skúsenosti už doktorom nedôverujem a deň narcisov ignorujem.
  Posielam Vám video, neviem, čo ho máte niekde na Vašich stránkach.
  Zakázané lieky na rakovinu (1,30hod)

  http://www.youtube.com/watch?v=ElHvvn0B54A

 30. Doktori sú podľa mňa obyčajné hyeny a nájomní vrahovia. To je asi všetko… zmrdi predávajúci produkty pharmafiriem, kvôli svojmu zisku, aj keď vedia, že ľuďom to škodí…

 31. Tomas Ruziak

  Prekvapuje ma útočnosť tohto článku bez podloženia dôkazov. Prečo ste k tomuto článku nezverejnili konkrétne prípady, kde boli použité jednotlivé peniaze. Na internetovej stránke ligy proti rakovine sa nachádzajú jednotlivé sumy. Bez argumentácie ste „Mnohé (ak nie všetky) rady a odporúčania“ označili za škodlivé. Keď už napíšete taký článok, podpíšte sa prosím vlastným menom, ak sa za neho nehanbíte. nie „bádateľ“

  • Konkretne priklady sme zverejnili v 9 nasledujucich clankoch. Tento clanok je prvym z celej serie. Odporucame pozriet si aj ostatne.

   • Tomas Ruziak

    cieľom tohto prvého bolo teda ľudí vystrašiť a zburcovať do vojny.. alebo ako si to mám vysvetliť? naozaj si myslím, že sa to dá aj inak. a hlavne nie anonymne. pekný zvyšok nedele prajem.

 32. Iba krátko-nebolo by možné tých „saysov“ poslovenčiť? Inak Vám veľmi fandím a myslím si, že slovač by mala precitnúť aj v mnohých iných oblastiach.Bohužiaľ, gorila ukázala, že sme stále stádo.Želám Vám preto hlavne výdrž a trpezlivosť.Tá vraj ruže prináša…

 33. Clanky o dni narcisov tu na badatelovi ma oslovili. Napada mi, ze Liga za dusevne zdravie je asi podobny marketing pre farma firmy a pre zdravotnicky priemysel.

 34. Dodam, ze mam s touto organizaciou vlastnu skusenost. Chodila som na prednasky jednej organizacie sponzorovanou Ligou za dusevne zdravie a v ramci diskusie sa potom kladli otazky psychoterapeutkam, ktore prednasali. Nazory tych psychoterapeutiek boli vzdy totozne so vseobecnymi psychiatrickymi nazormi. Psychiatri boli pre nich najvacsi odbornici a ich lieky nevyhnutnym prostriedkom. Boli tam vsak aj zmienky o roznych nekonvencnych terapiach. Z rad ucastnikov, nie prednasajucich. Krestanska viera, joga, cchi-kung a dalsie. Najviac vtedy, ked to uz skoncilo a my sme sa este rozpravali medzi sebou sukromne v skupinke. Raz som verejne povedala, ze len dufam, ze tie brozury, o tom ako zvladat dusevnu nerovnovahu, ktore prave vysli, nie su dielom farmaceutickych firiem, a pani, ktora to tam ciastocne organizovala, mi odpovedala rozculene, ze „Nie, tie brozury boli napisane odbornikmi!“ (Pani je sama aj pacientka, aj vystudovana doktorka, neviem aku ma specializaciu). Najprv sme si ujasnili, ze ci myslim, ze su sponzorovane farma firmami, a ja hovorim, nielen sponzorovane, ale oni aj zasahovali do obsahu. Potom som zostala ticho, nemala som dost sebavedomia argumentovat. Videla som vsak na tvarach ostatnych ludi, ako sme tak sedeli v kruhu, asi 15 ludi, ze nie su presvedceni o tom, ze informacie v takychto brozurach nie su neovplyvnene, jeden clovek aj cosi suhlasne zasomral, ked som o tom hovorila. Ano, treba byt opatrny, kym si necham pomoct, a skumat skutocnu motivaciu organizatorov, ale aj taketo „LIgy“ mozu znamenat pomoc, ak sa nedame nahovorit na vsetko. Aj ked najlepsie by bolo spoznat na stretnutiach LIgy podobne zameranych ludi a potom sa od Ligy osamostatnit, mat vlastne zdruzenie, a v nom jednat podla vlastneho rebricka hodnot. Lebo je to hlavne o komunite podla mna, o zdielani trapenia a pozitivnych skusenosti. Inak doktori su urcite aj taki, ktori nejednaju len podla medicinskych dogiem, ale aj podla seba a robia, co mozu, aj vovnutri systemu, aby ten system mal co najmensi nepriaznivy vplyv na ludi, ktori chodia k lekarom po radu a pomoc. Poznam jednu taku a dalsia, co poznam, tiez sa tak zacina javit, Do liekov nenutia, aj ked asi potom maju mensi pocet bodov a tym mensi plat…lenze nadavame na lekarov a nie sme taki isti v nasich zamestnaniach/podnikoch? Nemanipulujume tiez ludi v nasej praci, a v skryte duse tusime, ze to, co od nich chceme, nie je pre nich to najlepsie? Neocistujeme si potom svedomie podobne : ze napr. dame bezdomovcom velky peniaz? A ten clovek, ktory to od nas vyzobral, sa potom opije do nemoty, a dalsi den ma este vacsie trapenie, ale tento obraz uz z mysle vymazavame, lebo potrebujeme ten pocit, ze sme boli uzitocni. Drzim palce vsetkym chorym aj vsetkym lekarom a inym pracovnikom. Nech sa v sebe ludia lepsie vyznaju a nech su si viac vedomi toho, comu veria.

 35. Oprava:
  V deviatom riadku zdola malo byt namiesto „lekarov“ „farmaceuticke firmy“. Lekari su ako poslovia, ktori nam nesu to, co ich na skole naucili. Nehovorim, ze lekar nie je zodpovedny za to, ake dava rady a ze naozaj veri, tomu co inym odporuca; ale v mojom prispevku sa viac hodilo uviest v tej vete „farmaceuticke firmy“. Pretoze na obchodnikov s liekmi sa najviac nadava. Ze pre zisky manipuluju ostatnych ludi, aby si kupili nieco, co im skodi a ublizuje, odobera pozornost od ucinnejsich postupov, a v neposlednom rade ukracuje o peniaze. Vravi sa, ze ich hodnoty su nemoralne.

 36. „Zial, administrator stranky nema kontrolu nad tym, ktora reklama bude a nebude uverejnena“

  MÁ.

  Hore v menu G AdSense je POVOLIŤ a BLOKOVAŤ REKLAMY, tam zadáte domény z ktorých sa reklamy zobrazovať nebudú

 37. Taketo organizacie (LIga proti rakovine) maju charakter sekty. Luda su tam na sebe zavisli a tym sa ludia nakazia nazormi vacsiny lahsie. Nakazia v neutralnom zmysle. Sektu tiez vnimam v neutralnom zmysle. Ludia , ktoru tvoria tuto stranku (ci uz autori alebo citatelia), tiez tvoria podla mna urcitu sektu. Je prijemne patrit do nejakeho spolocenstva, No pre emocne nezrelych ludi, kam mozu patrit aj starci, nie je to o veku, je tazke strazit si svoje hranice, a ak by nimi clenovia spolocenstva chceli manipulovat, je treba sa bud postavit za seba (co prave ludia moc nevedia, ak cely zivot ziju v nejakej sekte), alebo sa prestat s nimi stykat, To druhe byva velmi tazke, lebo je tam priputanost a viera, ze bez „pracu pre sektu“ nie som hodnotny clovek. Sektami su aj mnohe rodiny myslim, a tiez skoly, vratane VS, a takisto firmy, statne ci sukromne. Vdaka za moznost podelit sa o nazor.

 38. Nemám rád ľudí, ktorí chrlia akože „pravdivé názory“ ako na bežiacom páse. Rakovina je veľmi ťažká choroba a obviňovať lekárov z „vedomého zabíjania“ ľudí tým, že ich liečia rádioterapiou a chemoterapiou je zvrátené a dovolím si tvrdiť až populistické. Kto z Vás bol na detskej onkológii? Kto prežil aspoň časť tých útrap, čo prežívajú sekundu čo sekundu malé, maličké a ešte menšie deti a ich rodičia. Len chorý mozog môže odsudzovať snahu lekárov o vyliečenie týchto detí. Čo máte Vy? Čo ponúkate? Zrejme len silácke reči a zbytočné obviňovanie. Miesto toho by ste mali podporovať vyvážený a realistický dialóg, ktorý by mal smerovať k zlepšeniu liečebných postupov, ktoré majú zatiaľ reálnu šancu pomôcť ľuďom chorým na túto veľmi ťažkú chorobu. Osobne som sa pýtal „alternatívneho liečiteľa“, ktorý chrlil jednu jedovatú slinu za druhou na chemoterapiu a rádioterapiu, akú má štatistickú úspešnosť metóda liečenia, ktorú tak vehemente zastupuje… on – odpoveď: neviem. Vy máte akú štatistickú prevdepodobnosť vyliečenia rakoviny u chorých pacientov? Zrejme žiadnu, len reči a mudrovanie. Až poznáte aspoň 10 000 ľudí, ktorý sa vyliečili z rakoviny Vami doporučenými teóriami, tak sem s nimi. Ja nepoznám ani jedného, zato poznám desiatky detí, ktorí prežili ťažkú liečbu a zatiaľ žijú, poznám aj také, ktoré žiaľ už nie sú medzi nami, ale bojovali statočne až do konca. Nebudem tu tvrdiť a netvrdí to ani žiadny lekár onkológ, že nimi ponúkaná liečba je 100%, veľakrát je to 10%, 20%, 50%, ale je to aspoň určitá reálna šanca ( niekedy len na predľženie života ). Treba si položiť niekoľko otázok a zodpovedne na ne odpovedať ( nemudrovať ). Akú mali šancu na život chorí na rakovinu pred 100 rokmi? Máme na svete nejakú lepšiu známu teóriu liečby rakoviny oproti chemoterapii a rádioterapii? Má táto teória štatisticky hodnoverné výsledky ich liečby? Až áno, tak ju prezentujte v nezávislých médiách, propagujte ju, ak je taká úspešná predávajte ju napríklad aj na tržnici. Len netreba ľudí klamať článkami typu: Morské riasy vyliečili chorého chlapca z leukémie. ( potom sa v článku okrajovo píše, že chlapec bol liečený štandartnými postupmi, len na podporu imunity sa jeho matka rozhodla mu podávať riasy ). Jediná cesta, ktorá môže momentálne posunúť percentá v boji s rakovinou na stranu života je jednoznačne spolupráca – podpora zdravého štýlu života, zdravšieho stravovania, predkladať onkologickým pacientom cenovo dostupné podporné alternatívne liečivá, zlepšiť kvalitu stravy v nemocniciach a podobne.

 39. A ešte jedna poznámka ku dni narcisov. Ja som osobne zažil to ťažké obdobie a musím jednoznačne potvrdiť, že mne a mojej rodine tie organizácie pomohli. Pomohli finančne, s bývaním v Blave, pomáhali deťom vyrovnávať sa s tak ťažkým osudom a podobne. Nechcem tvrdiť, ža sa to nedá robiť lepšie, je to možné. Až to viete robiť lepšie tak to skúste alebo doporučte organizáciu, ktorá to vie lepšie. Pomáhať osobne rodinám finančne alebo materiálne tiež schvaľujem, ale myslím si, že také organizácie ako napr. Liga proti rakovine sú potrebné, aby sa na nich mohli ľudia obrátiť okamžite o pomoc, lebo táto choroba väčšinou prichádza nečakane a je potrebné odrazu riešiť veľmi veľa problémov ako finančných tak aj ľudských.

 40. Toto je článok hodný „VYZNAMENANIA“. Ked autor článku nemá overené informácie tak načo píše takéto bludy. Ja som tiež onkologický pacient a viem že vyzbierané peniaze putujú napriklad aj na rekondičné pobyty pre onkopacientov a pre sociálne slabých aj na liečbu keďže si ju nemôžu dovoliť. Keď niekto nechce prispieť nemusí a nie šíri bludy medzi ostatných .

  • Ktovie, koľko percent tvorí suma na tie rekondičné pobyty? A zvyšok končí kde? LIga sa hrdí, že už 20 rokov zbiera peniaze. Ja by som sa tým ani nechválila. Kde sú tie peniaze? Veď to museli byť obrovské sumy! Kde je prepracovaná a hlavne pravdivá OSVETA, ako majú ľudia žiť, aby tú rakovinu ani nikdy nedostali. Ale tu nejde o to aby ju nedostali. Keby šlo o to, za 20 rokov by už Liga ani neexistovala. Ja pracujem v pohrebnej službe a môžem potvrdiť, že úmrtí na rakovinu pribúda. Tak čo robia s tými peniazmi? A o tých podmienkach, v akých sa tí pacienti „liečia“ a umierajú ani nehovorím. Mojej kolegyni zomrel na rakovinu najprv švagor, potom otec, teraz je chorý brat. So všetkými tromi chodila na vyšetrenia atď . A vždy hovorí: ak dakto príde na Deň narcisov driapať peniaze, dám mu po hlave! Taká je vždy naštvaná. Po hlave im dať nemôže, pravda, lebo na toto zneužívajú aj tie najmenšie detičky. Ale dve učiteľky nám povedali, čo si o tom myslia: „je to len podvod a biznis. Veď oni tú rakovinu ani nechcú vyliečiť. “ To čo musí byť za schíza, myslieť si toto a vodiť deti ulicami a ťahať z ľudí výpalné?

Pridajte komentár

*