Ako doplácajú deti na lekársku hlúposť


Print Friendly, PDF & Email

Milý čitatelia,

Od rodičov ťažko chorých detí občas dostaneme veľmi smutné a znepokojujúce emaily. Tie sa tykajú neprípustného, až neľudského zaobchádzania niektorých lekárov, zvyčajne onkológov, s deťmi. Nasledujúci, veľmi zarážajúci email situáciu veľmi dobre vystihuje.

Týmto by sme chceli vyzvať všetkých rodičov aby nevystavovali svoje deti podobnému správaniu, ale aby mu rázne čelili. Žiaľ poniektorí rodičia sa obávajú, že akékoľvek námietky proti liečbe alebo proti správaniu lekárov negatívne ovplyvnia výsledok liečby dieťaťa.

Pravda je však taká, že akákoľvek, aj tá najlepšia konvenčná (ortodoxná, chemická) liečba je ničím iným ako „ruskou ruletou“ a jej výsledok sa nedá nijako predpovedať – následky chemoterapie a rádioterapie sú veľmi nepredvídateľné.

To je jasné a zreteľné zdokumentované vo vlastných výskumoch tej istej, (pseudo)vedeckej medicíny. Toto si stále viac a viac uvedomujú aj samotní doktori – vykonávatelia (misionári farmaceutických korporácii) a majú z toho výčitky svedomia.

Ich správanie tomu jasne naznačuje. Jedna skupina lekárov je úplne apatická, druhá agresívna a arogantná, najmä ak rodič spomenie akúkoľvek inú možnosť okrem ich liečby.

Je absolútne naivné myslieť si, že akákoľvek chemoterapia, nech je prehlasovaná aj za najlepšiu na svete, dieťaťu pomôže viac, ako prírodná medicína.

Naša rada, ktorú môžeme nateraz poskytnúť, je robiť všetko preto, aby sa dieťa vyhlo chemickej a rádiologickej „liečbe“ alebo, ak tomu nie je možné predísť, robiť všetko preto, aby následky chemoterapie a rádioterapie boli čo najmenej devastujúce.

Napríklad, len podávaním adekvátnych dávok vitamínu C, D a probiotík sa podstatne znižuje riziko komplikácii a úmrtia. Názory lekárov, vôbec nevzdelaných vo výživovej medicíne, že vitamíny počas chemoterapie znižujú jej účinky a môžu uškodiť, sú viac ako neopodstatnené, úbohé a trápne.

V inom emaily nám rodič napísal, ako bol lekármi vyzvaný, aby dieťaťu nepodával černice a čučoriedky, lebo „ma tmavú stolicu a ich to mýli vo vyšetreniach“. Takéto a podobné výroky lekárov stoja deti zdravie a život. Do slova a do bodky.

– – – – –

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Dobrý deň p. Damián,

len som Vám chcela veľmi pekne poďakovať za váš čas a rady, ktoré ste nám pred časom dali. Žiaľ lekári a ich klamstvá boli natoľko silnejšie, že moja rodina verila im (však lekári sú „misionári“, ktorí chcú ľuďom len dobre…).

Z prírodných veci, dostával len minimum, nakoľko lekári neustále odsudzovali tieto produkty, nakoľko môžu byť „vraj“ škodlivé! Arogancia a klamstvá lekárov nemali hranice, informovať o vedľajších účinkoch chemoterapeutík bolo pre nich totálne zbytočné, len stále dokola „toto je nový, výborný liek, ten mu určite pomôže“.

Po požití uvedeného malý skolaboval a po týždňovej kóme boj prehral 🙁

To, čím si za posledný pol rok prešiel, neprajem ani tomu najzlejšiemu človeku na svete. Donekonečna chirurgické zákroky, chemo, …

Najviac však, z čoho som zdesená, je nehorázne správanie lekárov, ktorí sa správajú ako riaditelia zemegule a odporné sestričky, ktoré dokážu povedať desať ročnému dieťaťu „však aj tak skapeš“  – citované doslova!!!!!

Ešte raz Vám ďakujem a dúfam, že budete robiť osvetu a poradenstvo aj naďalej! Ľudia sa musia dozvedieť pravdu!

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Katarína

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. John Ioannidis si začal uvědomovat problémy v medicínské vědě už jako mladý lékař, kdy se přesvědčil, že i v případech dobře prozkoumaných nemocí mívají lékaři tendence dělat svá rozhodnutí o léčbě pouze podle vlastní intuice a základních direktiv a pomíjejí důkladný výzkum. Zapojil se na nějaký čas i do hnutí „medicíny založené na důkazech“ (evidence-based medicine – EBM), jehož cílem je pátrat po věrohodných údajích, které mohou lékařům pomáhat ke správnému rozhodování – avšak zjistil, že žádná EBM vlastně neexistuje.

  zdroj

 2. otrasny pribeh a este horsie je, ze nie je jediny ! a toto nie je o platoch zdravotnickeho personalu, toto je o ludoch samotnych ! Velmi dobre chapem pani Katku aj jej boj proti veternym mlynom – zial realita je taka, ze ludia si vobec neuvedomuju ze svoje zdravie maju vo svojich rukach a stale bezmyslienkovite veria Big Farme 🙁
  Casto snivam o vybudovani akehosi centra kde by sa pestovala zelenina, ovocie, byliny… boli by tam zahrady kde by si chori ludia mohli posediet… prisne zakazane by boli TV, internet a mobilne telefony, cukor a biela muka 🙂
  Aj by som vedela o mieste kde by sa toto dalo vybudovat – byvale kupele Koryntica. Mineralna voda priamo od pramena ma uzasne liecive ucinky. Nanestastie toto stale ostava iba mojim snom 🙁
  A Leknovi dakujem za tip na dalsie studium 🙂

 3. bez videa jako by nebylo

  hezké, ale pokud to nenahrajete tajně na videozáznamník v tužce (stojí pár stovek) a nedáte to na youtube, tak to s nikým nepohne, lidi to nečtou
  video s reálných chováním personálu k lidem a pacientům, to by bylo jiné, to by se hned rozneslo po facebooku a možná i nějaká tv či maisntream by to zveřejnila (mainstream jde po senzacích)

 4. Bolo to najväčšie sklamanie v mojej kariere – priznal hlavný lekár Dr. Charles Hennekens z Harvardskej univerzity, keď na jari 1996 predstavil výsledok svojho študia Physicians Health Study. Pri tomto štúdiu bralo 22 000 lekárov z USA pod Hennekensovým dohľadom po dobu 12 rokov betakarotén. (alebo placebo). Vitamínu podobná látka však nepomála ani proti rakovine, srdečnému infarktu, ani proti ničomu inému. Hennekensov rozčarovaný záver: „Nevidím žiadný účinok.“

  Taktiež v USA sa konala študia -CARET. Zúčastnilo sa jej 18 000 pacientov, všetci do jedného ľudia, ktorých plúca boli zaťažované cigaretami alebo azbestom. Dostávali kombináciu vitamínu A a betakarotén v nádeji, že tieto dávky znížia výskyt rakoviny plúc.
  Opak bol pravdou: účastníci, ktorí brali beta- karotén s vitamínom A, umierali na rakovinu plúc častejšie než tí, ktorí dostávali miesto vitamínu placebo. U tejto vitamínovej kombinácií vstúpol výskyt rakoviny plúc o 28% a predpokladaná dlžka života klesla o 17%! Keď bol tento katastrofálny výsledok predložený, boli študie začiatkom r. 1996 zastavené.

  Vysledky štúdia CARET vo Finsku predčasne ukončili. Presne 30 000 finnských fajčiárov uživalo v rámci tohto štúdia po dobu 8 rokov beta- karoten, vitamin E alebo placebo. Taktiež aj tu bol výskyt rakoviny plúc u účastníkov, ktorí dostávali beta-karotén o 18% vyšší než u ostatných účastníkov. Zároveň zomrelo viac ľudí zo skupiny dodatočne ošetrených beta- karoténom na srdečný infarkt. Najdlhšie žili fajčiári, ktorí nedostali žiadné dávky vitamínov.
  Vo lobby vitamínov vznikla tvári v tvár týmto dramatickým výsledkom panika.

  Pozor na vitamín C. Najväčšíe nebezpečie nepríchádza z cigaretového dymu alebo stresu, ale z voľného železa v krvi. Jeho vysoká hladina môže byť dokonca smrteľná. Preto je železo v našej krvi vždy dobre uzavreté v špeciálnych bielkovinách a má formu, v ktorej sa agresívne radikály nemôžu tvoriť. Ak však predávkujeme vitamín C, zmení sa železo na agresívnu formu a to môže viesť k poškodeniu srdca a nakoniec i k smrti. O prípadoch úmrtia v prípadoch predávkovania vitamínu C u mladých ľudí už informovala aj odborná tlač.

  Zelenina, to nie sú len vitamíny. Rozhodujúce fakty sú zatajené, keď vysvetľujé zdravotný ochranný efekt ovocia a zeleniny niekoľkým vitamínom. V skutočnosti existuje v nich najmenej 300 ďaľšich látok s neznámými účinkami. Obchod so strachom vykresľuje zákazníkovi čo najdesivejšíe obrazy, v skutočnosti ide o multi-milliardový podvod! (podľa Udo Pollmer, B.S. Sandtnerová Regena 2/2002)

  • Andrew W. Saul, Ph.D.: „Časopis Americké Lékařské Asociace zveřejnil články, které naznačovaly, že asi tak 106 000 Američanů zemře každoročně kvůli lékům. Jedná se o léky, které jsou správně předepsané. Ne samostatně zakoupené. A jsou to vedlejší účinky, které jsou běžně očekávané. A to jsou lidé, kteří brali léky, jak jim bylo doporučeno. Nepočítají se mezi ně předávkování a sebevraždy. Takže pokud 106 000 lidí zemře na normální očekávané vedlejší účinky léků – a to jen v Americe, jen za jeden rok – za 23 let je to neuvěřitelné množství lidí. Mluvíme tu o milionech lidí mrtvých vinou léčiv. A za 23 let jich máme 10, kteří měli zemřít vinou vitamínů. Takže je jasné, že bychom se měli víc zajímat o předepisování živin. A jak řekl Roger William, vynálezce kyseliny pantothenové (vitamín B5): ‚Proč nezačít jako první se stravou?'“
   Jerome Burne: „Jeden z největších problémů v přístupu k lékům, je problém vedlejších účinků: odmítavé reakce na lék. Jen na úvod, v Británii, všeobecně známý počet lidí, kteří zemřou každoročně následkem odmítavé reakce na lék, je asi tak 10 000. Abych to k něčemu přirovnal. Počet lidí, kteří umírají při autonehodách, je asi 3 500. Jsme velmi znepokojeni autohaváriemi. Ale nějak nás nezneklidňuje odmítavá reakce na léky. Počet lidí, kteří zemřou v důsledku rakoviny prostaty, což je neuvěřitelný strašák – máme na to kampaně a tak – je asi tak 9 000 v této zemi.“
   Zdroj: http://www.breatharian.eu/clanky/foodmatters.php

  • och moj Boze, ak je vitamin C skodlivejsi ako fajcenie a stres,tak ja som asi mimozemstan…si na smiech ak tomu veris,co si napisal :DDD
   a na margo betakarotenu(chemicky vyrobeneho) a fajcenia to je stara znama vec…nobelovu cenu za medicinu asi nedostanes 😀

  • Ďakujem za váš komentár, no mám protiotázku: Nie ste náhodou onkológ? Informácie, ktoré uvádzate, sú nimi používané účelové dezinformácie.

   Čo sa týka betakaroténu a vitamínu A a zvýšeného rizika u fajčiarov – tieto tvrdenia sú u „odbornej“ verejnosti (lekárov) pomerne rozšírené a obľúbené. Sú však vytrhnuté z kontextu a nepresné. Propagujeme my niekde na stránke vitamín A ako výlučný spôsob liečby rakoviny?

   Alternatívna liečba rakoviny pracuje s inými doplnkami, prevažne: vitamín C, B17, enzýmy, protiplesňové a protiparazitné prípravky, atď. Ak sa niekde spomína vitamín A, tak ako súčasť komplexného prístupu, nie vypichnutý len tento jeden.

   Sú dva skupiny vitamínov – vo vode rozpustné a rozpustné v tukoch (A, D, E a K). Vitamínmi rozpustnými vo vode sa v podstate predávkovať nedá. To neplatí o v tukoch rozpustných vitamínov, medzi ktoré patrí aj vitamín A. Jeho používanie musí byť s mierou a v rámci širšieho protokolu.

   Pri vašom tvrdení o železe a vitamíne C ide opäť o účelový nezmysel. Vy ste vypichli jeden fakt, nevysvetlili, ako to v danom prípade funguje a následne prezentovali záver, ktorý je síce teoreticky možný, ale vysoko nepravdepodobný.

   Urobím teda prácu za vás a vysvetlím o čo ide:

   Vitamín C napomáha vstrebávaniu železa do organizmu. Železo je súčasťou hemoglobínu, ktorý sa nachádza v červených krvinkách. Telo vstrebáva železo, ale ho už nijako nevylučuje. Pri jeho dlhodobom nadmernom vstrebávaní môže dôjsť v organizme k jeho nadbytku.

   Lenže tu hovoríme o časovom horizonte niekoľkých rokov. U väčšiny ľudí k tomu nikdy nedôjde. V ohrození sú prevažne ľudia trpiaci dedičnou genetickou chorobou hemochromatóza (postihuje väčšinou mužov). U týchto ľudí dochádza k nadmernému vstrebávaniu železa v hrubom čreve. Vysoké dávky vitamínu C môžu túto poruchu ešte zosilniť.

   Avšak zabudli ste povedať aj ďalšiu podstatnú vec. Nadbytočné železo je možné z organizmu dostať pomerne jednoducho. U žien to prebieha prirodzene – menštruáciou. U mužov (a žien po menopauze) stačí ísť raz za čas darovať krv. Jedným darovaním sa z tela vyplaví toľko nadbytočného železa, ktoré sa vstrebávalo predtým niekoľko mesiacov, možno až rokov.

   Takže ako vidíte, riziko nadmerného železa je nielen extrémne ojedinelé (je oveľa viac ľudí trpiacich jeho nedostatkom) ale aj pomerne jednoducho riešiteľné.

   V úvode som sa pýtal, či nie ste náhodou onkológ. To preto, lebo vaša argumentácia až príliš pripomína ich logiku: „Neposkytneme pacientovi vitamín C, lebo je 0,1% šanca, že o 10 rokov by mu to mohlo vyvolať nadbytok železa. Radšej mu aplikujeme novú chemoterapiu, ktorá ho s veľkou pravdepodobnosťou zajtra zabije“. Viac k tomu nemám čo dodať.

  • Chcem poprosiť o ten publikovaný prípad úmrtia spôsobeného preukázateľne predávkovaním vitamínom C. Za 4 roky štúdia takýto prípad nenašiel takže iste pochopíš, že nie som príliš ochotný prijať takéto tvrdenie bez dôkazu…

 5. Nasa skusenost s Onkologiou je taka:odmietli sme s manzelom chemo aj radioterapiu u nasej dcery.Uz viac ako rok nesme vedeni ako Onkologicky pacienti.Dcera dostava len Vyzivove doplnky a vitaminy.ma upravenu stravu a pije destilovanu vodu.Podla lekarov mala byt mrtva v novembri 2010!Je stale tu a pevne verime ,ze sa nam podari zdolat rakovinu.Sme bez lekarseho dohladu a patricne sa s nami jedna aj u inych „specialistov“ktorych obcas musime navstivit,Ale aj tak sme vdacni Bohu za nase spravne rozhodnutie.

 6. Elzbieta, obdivujem vašu odvahu,prajem vám to najcennejšie čo máme – zdravie.

 7. To neni o odvahe,to je o zamysleni a hladani pravdy aj v liecbe a zivote.To je o skumani overovani a pocuvani.to je o zivote a spravnom rozhodnuti.to je o slobode a prave na zivot!

 8. Moje postrehy a skúsenosti.
  Nebudem tu rozoberať skeptikov a odborníkov a ich bludy.
  Lekári neliečia, ba naopak, sú to díleri farmaceutických
  spoločností. Nemajú páru o tzv. liekoch, ich účinkoch,
  z čoho sú zložené. Robia veci ako roboti, čo sa naučili
  bez rozmyslu. Rakovina je v prvom rade biznis.
  Pri rakovine mám jednoduchý postup. 3X za deň 2 lyžičky sódy bikarbóny.
  Zapiť čistou vodou, a striktne dodržiavať pitný režim.
  Najlepšia je pramenitá voda, keď nie je stačí prevarená, alebo destilovaná.
  Takto to treba robiť týždeň a keď je organizmus dobre odkyselený, tak prejsť
  na MMS. http://emms.sk
  Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale pri liečbe rakoviny som nič dokonalejšie
  nevidel. Úspešnosť liečby je vynikajúca.
  Perfektné rady a skúsenosti ľudí s bojom proti rakovine a iným chorobám nájdete tu:
  http://upramene.cz/forum/viewforum.php?f=36
  Verte mi, že budete spokojní. Stačí hľadať a čítať.
  Pre mňa je doktor môj nepriateľ, okrem chirurgov, niekto nás musí zošívať
  po úrazoch.
  Prajem veľa zdravia.

 9. Dobry den pan Karvin, prosim Vas, a ked je problem s hrubzm crevom? nie rakovina, ale nenormalne rozsirenie hrubeho creva v mieste posledneho ohybu, az tlacenie na lavu stranu branice? lekari mi vravia ze mam byt stastna ze som chuda a dokazem si chztit crevo do ruky}mam malabsorbacny syndrom| ze aj oni by boli radi aby si nemuseli davat pozor na liniu. tlaci to, stipe to, boli, no mam za sebou gastroskopiu }lebo uz mi aj tazko travi / mam aj HP|, kolonoskopiu, irinoskopiu, nic nevedia najst, len to roysirenie. mna to boli a boli ma este 1miesto vzadu v mieste, kde sa posledne prave rebro pripaja na chrbticu }ked mi tam maser masiruje zacne mi pracovat crevo, a uvolnovat vetry| uz som nestastna,a pritom vyzdy po stolici }normal konzistencia| citim hnis. prosim pomoztem skudla som za 2roky 13kg, teraz mam 50kg a 172cm. tiez mam hltat tu sodu bykarbonu? lebo sa bojim zapchy / trpievam chronickou odmala, dakujem

  • Milá Norika, neviem, či Ti už niekto niečo poradil, ja mám výborné skúsenosti s Aloe vera, má skutočne fantastické účinky. Ak máš záujem, kľudne mi napíš na môj mail. alena.

 10. rakovinu je mozno vyliecit prirodnou cestou za 45 dni!

Pridajte komentár

*