Študenti dobrovoľníci pozor! Vyhnite sa podvodu „Deň narcisov“


Print Friendly, PDF & Email

Žobrajúci psíček alebo Študent dobrovoľník na Deň narcisovUpozornenie pre študentov uvažujúcich stať sa dobrovoľníkmi počas Dňa narcisov: Nie je všetko charita, čo sa na vás milo škerí!

Chystáte sa náhodou byť jedným z nich? Dobre si to rozmyslíte!

Prečo? Čítajte…

Iste si myslíte, že zbieraním príspevkov pomáhate dobrej veci. Pravda je však taká, že nepomáhate. Práve naopak. Spolupodieľate sa na škodení!

A okrem toho snáď si nemyslíte, že väčšina ľudí vám aj naozaj chce prispieť.

Nie, nechce.

Je im však trápne odmietnuť vás. Ani si neuvedomujete, ako nátlakovo na ľudí pôsobíte, keď im rovno pod nos strkáte tú trápnu pokladničku so žobrajúcimi slovami: “Prispejte na Deň narcisov! Pomôžte onkologickým pacientom!”

Vyberači strachovného

Ako isto viete, väčšina z vás, vyberačov strachovného, ste deti alebo študenti. A ktorý dospelý človek dokáže zľahka odolať prosíkaniu detí? A k tomu ešte na taký ušľachtilý cieľ! Dokonca v čase, keď všetci ako poslušné označkované stádo sa premávajú po ulici s pripnutým krikľavo žltým narcisom. Narcisom, ktorý doširoka kričí: “Pozrite sa všetci, aj ja som prispel”.

Ak narcis máte, nikto si vás ani len nevšimne. S narcisom ste splynuli s ostatným stádom volov. Pardón.

Čo si myslíte, ako sa človek cíti, ísť po ulici v tento deň bez cinkajúceho zvončeka na krku trápneho narcisu na bunde? Ako ten pôsobí?

Asi takto: „No teda!? To je určite nejaký ignorant, necitlivý alebo skúpi človek. Pozrite sa na neho, všetci sa dobre pozrite! Teraz už vieme, kto si, ty necitlivka jedna!“

Som presvedčený, že väčšina ľudí vám prispieť nechce. Tak ich nenúťte! Nevnucujte sa! Vôbec nie ste cool! Ste trápni! Nevyvolávajte v ľuďoch pocit viny alebo hanby. To je neslušné!

Mládi, seno a jahody

Ja viem, robíte to z dobrých pohnútok. Ste presvedčený o tom, že pomáhate. Že prispievate na dobrú vec. Že pomáhate onkologickým pacientom. Že prispievate na výskum liečby rakoviny. Že, že, že…. Mýlite sa. Pravda je však bohužiaľ taká, že na nič z toho. Skutočnosť je opäť raz celkom iná ako sa na prvý pohľad javí.

Ste mladí, inteligentní, plný ideálov. Držte sa toho! Zachovajte si vaše ideály a nadšenie. S postupujúcim vekom sa tieto vlastnosti strácajú. Čím dlhšie si ich udržíte, tým dlhšie zostanete duchom mladí. Jedného sa však určite zbavte. Čoho? Naivity. Na to ste už dosť veľkí.

Rodičom často vzdorujete, presadzujete si svoje požiadavky. Argumentujete s nimi ohľadne vášho videnia sveta. Podrobujete tvrdej kritike veci, ktoré vidíte inak ako oni. Buďte aj tuto kritickí.

Kde ostal váš vzdor a triezve myslenie teraz? Prečo ste sa nechali nabalamutiť falošnými prorokmi. Kde sa podel váš vnútorný inštinkt, indikátor rozlišovania dobrého od zlého? Prečo ste svoju ostražitosť v tomto prípade vypli?

Nie, nedivím sa vám. Plne to chápem a rozumiem vám. Faloš, ktorá si vás podmanila tu existovala dávno pred vaším narodením. V čase keď ste dokonca možno ani rozprávať ešte nevedeli vám už žltými kvietočkami rodičia či iný dospeláci popod nos mávali.

Stará baba ježibaba a Pavlovov reflex

Spomínate si ako vám v telke neustále ukazovali tú milučkú, vždy usmievajúcu sa starú pani? Tú, čo každý mal rád, každý jej ruky podával, každý sa s ňou fotiť chcel. Trošku vám možno aj vašu starú mamu pripomínala.

Postupom času ste si ako poslušný psíček svoj podmienený reflex zafixovali. Vždy, keď sa tá milá stará tetuška v televízore či niekde na obrázku objavila, v mozgu vám hypofýza endorfíny vylučovať začala. Cítili ste sa dobre, uvoľnení, v bezpečí. „Stará tetuška nás vždy ochráni a pomôže nám, ak bude zle-nedobre“.

V konečnom dôsledku za to nemôžete. Tak, ako za to nemôžu psíčkovia, že sa im slinky zbiehajú keď sa im kostičkou popod čumák máva. Stali ste sa obeťami. Obeťami propagandy. Veľmi prepracovanej a vytrvalej propagandy.

Socializmus, pionieri a červení obri

Nám, o niečo starším, svojho času vravievali, že socializmus je to najlepšie spoločenské zriadenie, aké svetlo svetla uzrelo. Že sme šťastné deti slobodného kraja pod červenou hviezdou zrodené.

Neskôr, keď sme boli asi vo vašom veku sa ukázalo, že ten kraj až tak slobodným zas nebol. A pokiaľ máte nejaké poznatky z astronómie, tak potom tiež viete, že červené hviezdy bývajú obri s krátkym životom. Presne ako tá onkologická charita – obor na slamených a k tomu ešte prehnitých nohách.

Doposiaľ ste to všetko ani len netušili, však?

To je pochopiteľné, pretože nič iného ste doteraz ani nepočuli. Vychovávateľky v škôlke, učitelia v škole, rodičia, tety, strýkovia, milé tety a ujovia z televíznej obrazovky.  Dokonca i tá milá stará tetuška, ktorá sa na vás v ten veľký deň spoza každého kríka škerí. Tí všetci vám vravievali, že pomáhať sa má.

Dá sa vôbec lepšie pomôcť ako úbohým pacientom s rakovinou? Síce vám už nepovedali, že primárne zodpovedným za pomáhanie bezbranným a chorým je tu štát.

Alebo si myslíte, že štát by nemal ten smiešny milión, či dva, ktoré sa v ten veľký žltý deň vyzbiera? Samozrejme, že má. A keby to zaplatil on, na svojom rozpočte by to ani moc nepocítil. Vydávajú sa väčšie miliardy na všelijaké zbytočnosti. Tunelujú sa iné tunely. Miliónik, ba aj rovno desať tu nič neznamená.

Tak prečo nútia vás do zbierania a ostatných dospelákov do prispievania?

Hop sem, hop tam, ty skáč a ja prískam

Je to veľmi jednoduché. Potrebujú vám neustále vymývať hlavičky. Potrebujú vás vycvičiť na poslušné opičky či vydrezúrovaných psíkov, ktorí skáču a brešú tak ako oní pískajú.

Teraz prispej. Teraz smúť. Teraz sa smej. Teraz sa uč. Teraz zaplať dane. Nikdy nebuď extrémista. Mysli si len tie správne veci. (Samozrejme tie, čo my chceme, aby si si myslel). Všetci myslite rovnako! To by tak bolo, aby si vyčnieval! Buď vzorný občan! Buď zodpovedný, vždy zodpovedný! Na nič sa nepýtaj, dôveruj nám! A nie že ťa napadne si to preverovať! My ti všetko povieme, my ťa ochránime. Hlavne buď poslušný a rob čo sa ti káže!

Deň narcisov je taká veľká generálna skúška vašej drezúry. Celonárodná spartakiáda, kde všetci spolu v jedom triku pomáhate onkologickým pacientom. Nadišiel čas, aby to, čo ste si počas roku nacvičovali, teraz pekne predviedli.

A všetci spolu, jednohlasne. Presne ako kedysi pionieri, keď sa volil pionierky výbor. Žiadne výnimky!

Ukážeme, akí sme správni občania! Ako spolucítime s chorými. Preto im ideme pomáhať. Naozaj im pomáhame? Alebo je pravda zase trocha iná?

Ja viem, článok, ktorý práve čítate je ojedinelý. Nikdy predtým ste zrejme nič podobné nepočuli. Možno si aj myslíte, že akým omylom ste sa to ocitli na takej divnej stránke.

Ilúzia realitou

Je mi naozaj ľúto vytrhávať vás z vášho sna detských ilúzii a krásneho jednoduchého sveta, kde slnko svieti 365 dní v roku. Svet nie je vždy taký jasný ako sa na prvý pohľad javí. Čoskoro už budete dospelými, je preto najvyšší čas vám to povedať.

Liečba osteoporózy

Viem, pravda je často nepríjemná, ba i skľučujúca. Je oveľa pohodlnejšie žiť v rozprávke, v čarovnej krajine, kde sú len dobré víly a milí škriatkovia. Teraz však nadišla chvíľa vstúpiť do reality.

Čím skôr sa na ňu pripravíte, tým lepšie sa v nej neskôr budete vedieť pohybovať.

A realita je taká, že svet je zlý. Tam vonku nie sú len dobré víly, aj keď veľa z nich sa tak tvári. Svet je miestom všeobecnej pretvárky, lží a faloše. Pravda a láska bohužiaľ nezvíťazili. Aj tu vám klamali, ale o tom niekedy potom.

Smrtka na Pražskom orloji

Dokonca i tá milá stará tetuška nie v skutočnosti tou, akou sa na prvý pohľad javí.

Videli ste rozprávku o Perinbabe?

V nej sa smrtka so zlatými zubami vedela premeniť na krásnu mladú devu. No zuby mala stále zlaté, tie zatajiť nevedela. Aj na majstrovi pretvárky sa dá vždy zaregistrovať zopár varovných signálov. Len treba mať oči otvorené a dobre sa dívať.

Prečo je tá z telky a každého kríku čučiaca starká dobrá? Lebo tak vyzerá? Lebo to o nej hovoria iní? Lebo sa zrazu začnete dobre cítiť? Pamätáte na tú hypofýzu a endorfíny spomínané o niečo vyššie?

Zdanie často klame. Neverte očiam, verte faktom. Hľadajte si ich. Zisťujte informácie. Nahliadajte veciam pod povrch, študujte históriu.

Jeho veličenstvo kat

Čo myslíte, ako by reagoval starý kat, čo celý život si užíval odtínaním hláv iným ľuďom, na hnutie o zrušení trestu smrti? A ešte k tomu, ak sa týmto remeslom v súčasnosti živí aj jeho syn? Podporoval by prijate takého zákona? Obrátil by sa na staré kolena z kata na ľudomila?

Sami si odpovedzte…

Kto je tá milá stará tetuška? Čím bola za svojho života? Čo bolo jej celoživotným zamestnaním? Výskumu čoho zasvätila svoju kariéru? Žeby ožarovaniu, tej stredovekej mučiacej technike? Vypaľovaniu červa rakoviny? Či šarlatánstvu?

Ak sa tá vec začne časom javiť ako omyl, myslíte si, že si to prizná?

Samozrejme že nie. Bude do smrti pokračovať vo vypaľovaní podobne ako sa o tom píše v tomto článku. Priznali by ste si na sklonku vášho života, že ste ho celý premrhali na neužitočnú a škodlivú vec? Stavím sa, že ani náhodou!

Aj tak sme stále frajeri

Ste inteligentní, vzdorovití, kritickí, tvrdohlaví, rebelujúci, nezávislí mladí ľudia. Kde sa to všetko podelo teraz? Kde ste zabudli všetky tieto vaše cnosti? Začnite byť sami sebou, nie hračkami v rukách druhých.

Viem, nakazili a omámili vás. A nielen vás. Vašich rodičov, učiteľov, v podstate takmer všetkých.

Svojho času aj ja som ich mal za dobrákov. Klamali a balamutili nás i vás celé roky. Od prvého momentu kedy ste prišli na svet. Teraz nadišiel čas sa zobudiť, vystúpiť z Matrixu.

Avšak kam odtiaľto? Rýchlo späť do postieľok, veď už mesiac svieti? A dobrú noc vám, deti? Či dobré ráno? Výber je na vás samých.

* * * * *

Toto je ďalšia časť seriálu článkov „Odhoď narcis, kúp si jabko!“. Ostatné časti nájdete tuto:

(1) Prečo ignorujem Deň narcisov 2013

(2) Malý príbeh o veľkej onkológii

(3) Prečo to celé robíme?

(4) List pre starú Blaškovú

(5) Ako Liga babku dieťaťa s rakovinou večer na ulicu vyrazila

(6) Študenti dobrovoľníci pozor! Vyhnite sa podvodu „Deň narcisov“

(7) 25 spoločných znakov Ligoša Rakoša a sekty Svedkovia Jahodoví

(8) Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?

(9) Prečo v piatok na Deň narcisov neprijmite kvietok beznádeje

(10) Kde iní berú, my rozdávame: Malý darček pre každého z Vás!

Pár slov na záver

Za záver, milí študenti, malá rekapitulácia:

Žobrať a naliehať na ľudí, aby prispeli na hocičo sa nepatrí, je to neslušné. Ak chcú, sami prispejú na čo budú chcieť.

Nemusí to byť práve v ten jeden chorý Deň narcisov, ani na tú konkrétnu vec. Nenanucujte sa, neztrápňujte sami seba ani ostatných.

P.S.

Ozaj, ešte jedna vec. Chcete byť cool a zároveň urobiť radosť aj nám?

Potom tento článok zdieľajte a šírte medzi svojich spolužiakov emailom, Facebookom alebo hocičím iným.

Prečo?

Prírodná liečba osteoartritídy

Pretože je naozaj dôležité aby sa o tej narcisovej fraške dozvedelo čo najviac z vás, mladých ľudí!

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Tlieskam tomuto článku,myslím,že presnejšie sa to povedať ani nedá…Neskutočne veľké množstvo ľudí je naivných a zmanipulovaných,keby tak chudáci tušili čo to na nás hrajú tie kreatúry.Je to skutočne premyslené podprahové vymývanie mozgov obyvateľstva.Len tí mladí by si už konečne mohli otvoriť oči.

 2. Skúste podať návrhy ako verejne prejaviť nesúhlas s tou zbierkou, radi sa pridáme. Napríklad nejaké jabĺčkové logo na vytlačenie?

  • Áno, aj sme nad tým uvažovali. Je tu však zopár vecí čo treba vziať do úvahy, o ktorých sme ešte nepísali.

   Napríklad tie ich narcisy sú z umelej hmoty. Neviem koľko ich dávajú robiť, ale povedzme že pol milióna. Viete koľko zbytočnej ropy treba na ich výrobu? A koľko CO2 sa pri ich výrobe uvoľní?

   Okrem toho väčšina tých narcisov po akcii skončí buď niekde na ulici pohodené, alebo v koši a následne na smetisku, prípadne v spaľovni. Takže už len tie samotné narcisy sú dosť veľkým bremenom pre životné prostredie.

   Ak by sme dali vyrobiť vlastné odznaky, napríklad umelé jablká ako vy spomínate, potom by sme boli rovnakí ako oni. Dalo by sa uvažovať o využití prírodných materiálov, no odznaky z nich by zasa boli pomerne drahé.

   Dajme tomu, že by sme objednali výrobu len desatiny z toho čo oni – to by bolo 50 tisíc odznakov. Ak by jeden stál čo i len 20 centov, celková suma je 10 000 Eur.

   Keďže neprevádzkujeme žiadnu zbierku, z výnosu ktorej by sme to odpočítali ako „prevádzkové náklady“, tak na takú sumu by sme jednoducho nemali.

   Jediné čo nám preto ostáva je proti lžiam o rakovine bojovať slovom 🙂 Tie sú zatiaľ zadarmo. Povedzme takýto slogan, keď vás osloví niekto na ulici s tým, aby ste si kúpili narcis: „Narcis nechcem, jabko nemáte?“ 🙂

  • peter grecula

   netreba žiadne jabĺčkové logo stačí ak nebudete prispievať nikomu lebo v tejto dobe sú všetci podvodníci nepozerajú na tých pre ktorých tie príspevky vyberajú ale len na to koľko im s toho klapne do vrecka

 3. možno by stačila pre začiatok aj vkusná nálepka, ktorú by si každý kto chce stiahol a vytlačil…bolo by to fakt zaujímavé či by sa mi podarilo stretnúť aspoň jedného človeka v meste s jabĺčkom…

  • To nie je zlý nápad. K našej iniciatíve sme pripravili tento obrázok, ktorý je priložený k niektorým článkom.

   Bolo by možné si ho vytlačiť v ľubovoľnej veľkosti a prilepiť či už priamo na oblečenie, školskú tašku alebo ruksak.

   Ak by sa na to dalo dosť ľudí, bolo by zábavné sledovať reakcie nielen ľudí, ale aj samotných vyberačov 🙂

 4. A viete vy, ze Liga proti rakovine ma i Den jablk? vzdy na jesen rozdava jablka a hovori o prevencii.. nevadi, ze o tom neviete, ani ze to opat znesiete pod ciernu zem. To len na margo, ze dobrovolnici Vam lahko mozu odpovedat „zastavte sa v o par mesiacov, bude i jablko“ 🙂
  Nemusite so zbierkou suhlasit.. pre mna ale plati trivialne pravidlo: nesuhlasim => neprispejem. Zbierka je dobrovolna a nevsimla som si nikdy, ze by niekto z tych dobrovolnikov zobral alebo naliehal. Kto chce, pristavi sa a prispeje a kto nechce, ide predsa dalej. Tento clanok je opat len zmykanim emocii a manipulacnym krikom. Tvarite sa, ze nejaka organizacia, ktora vybera peniaze na jasne ucely, je ta selma, ktora vsetkych ide zozrat, obera o slobodu nic netusiacich ludi… Vam sa to nezda primitivne? Ake vymyvanie hlaviciek a ake utkvale predstavy, ze slnko svieti 365 dni v roku. V prvom rade velmi ponizujete celu verejnost tymi clankami, kde sa vyjadrujete a vystupujete ako jedini, ktori prisli na velku „pravdu“ a otvarate ludom oci. Uprimne povedane, zacinam za tym vsetkym citit manipulaciu ovela hrubsieho zrna, a len zelam citatelom, aby neboli povrchni a nevideli veci cierno-bielo. Nesuhlasit s konvencnou medicinou este neznamena stotoznit sa kdekym, kto toto vseobecne tvrdi, ale umysly ma celkom ine. Na mna posobite takmer ako nejake spiritualne hnutie, ktore tlaci na emocie, osocuje, manipuluje, a v konecnom dosledku si robi vlastny business. Par hodin som uz na tychto strankach za posledny tyzden stravila, najskor som celkom i so zaujmom citala, no po precitani vacsieho mnozstva clankov mam len negativny dojem ucelne pouzivanych informacii, polopravd, vsetko velmi manipulativne pisanych. V konecnom dosledku obraz o Vas – ktokolvek ste, lebo nikde som nenasla, kto je vlastne „badatel“, ma daleko od niekoho, kto chce ludom pomoct a kto ma dobre umysly. Tak mi to pride a rozhodla som sa to sem napisat, ked uz pre nic ine, tak aby ludia, ktori si tie clanky citaju, nemali pocit, ze ludia s tym vsetkym „len“ suhlasia. Neviem,je to asi taka ludska potreba hajit iste dobro, ktoremu, si myslim, ze uz skodite.

 5. Andrea, zrejme si nepochopila celý zmysel tejto iniciatívy.Tu nejde o to,nepomáhať ľuďom,ktorí to potrebujú.Toto sú stránky, ktoré prinášajú objektívne informácie ako si udržať svoje vlastné zdravie, prípadne ako sa čo najefektívnejšie vyzdravieť.Podľa mojich znalostí bola rakovina liečitelným ochorením už okolo roku 1930 a neliečila sa chemoterapiou.Boli niektorí múdri doktori,ktorí ju liečili prírodnými prostriedkami.Dnes máme rok 2013 a ako ju lieči dnešný zdravotnícky systém? Prečo dnes pri liečbe rokoviny sa používajú jedy,ktoré tak výrazným sposobom devastujú imunitu človeka? Kam sa podeli tie miliardy peňazí investované do výskumu??? Nechápeš,že „liečenie“ rakoviny je dnes v prvom rade obrovský biznys? Je to humánne podľa teba? Nezdá sa ti,že práve takýmito zbierkami majú mať ľudia pocit, že k riešeniu rakoviny je veľmi blízko ale potrebujú ešte nejaký čas? Dokedy???

  • Ďakujeme za váš príspevok. Veľmi výstižne ste to vyjadrili!

  • Pricina je jednoducha, cielom je kontrola a depopulacia: linka

   00:03:35
   V roce 1969 žil muž Dr. Richard Day,
   byl to zasvěcenec Rockefellerů,

   „Budou technologie na reprodukci bez sexu;
   důležitost rodin se sníží, vzniknou
   eutanázie a „smrtelné pilulky“;
   bude omezený přístup k dostupné lékařské
   péči, což staré lidi jednodušeji eliminuje;
   budou nové těžko diagnostikovatelné
   a nevyléčitelné nemoci;
   léky na rakovinu budou potlačovány
   z důvodu kontroly populace;
   vzdělání bude nástrojem pro
   zrychlení nástupu puberty a vývoje,
   vzdělání se stane nástrojem poučování,
   více času se bude trávit ve škole,
   ale žáci „se nic nenaučí“;
   bude kontrolováno, kdo má
   přístup k informacím;
   školy budou centrem komunity,“
   jinými slovy převezmou rodinu

 6. Autor clanku by mal vyhladat psychiatra…

 7. Mne sa podobna situacia uz na Slovensku stala, a veru som pekne dotycnu pani vyberatelku charitneho poinformovala o celej onkomafii a o inych metodach liecby a odporucila tuto stranku.

 8. Absolútne súhlasím s Andreou. Pripadáte mi, ako keby ste si mysleli, že ste najmúdrejší na svete. Pôsobíte veľmi arogantne a vnucujete svoje myslenie na iných, hlavne na študentov, ktorí možno ešte majú pochybnosti, a ani sami sa nevedia rozhodnúť, či tomu veriť alebo nie. čítala som len tento jeden článok, ale mám z toho negatívny pocit. Prispievanie nie je povinné, ak na to nemám, alebo s tým nesúhlasím, tak sa nepozastavím a idem ďalej. Je to také jednoduché.

 9. Chapem, co ste asi chceli povedat, len odporucam pozriet Nenasilnu komunikaciu od M. Rosenberga pred dalsimi clankami. Ide o to, ze kritizovanie druhych je pre ludi unavne. Stavia ich do pozicie, kedy zacnu ignorovat, co hovorite, lebo sa zacnu branit. Je treba vyjadrit svoje pocity a to, co potrebujete. A snazis sa vnimat, co potrebuje a citi ten, s ktorym sa rozpravam/komu pisem. Respektovat rozhodnutia druhych, nech su akekolvek. Aj tie svoje.

 10. Autor: S hlavnymi myslienkami v tomto clanku suhlasim, odporucam vsak aplikovat Nenasilnu komunikaciu od M. Rosenberga v dalsich clankoch. Ide o to, ze kritizovanie druhych je pre ludi unavne. Stavia ich do pozicie, kedy zacnu ignorovat, co hovorite, lebo sa zacnu branit. Namiesto utocenia ci zahanbovania je vhodne vyjadrit svoje pocity a to, co potrebujete. A snazit sa zistit, co potrebuje a citi ten, s ktorym sa rozpravam/komu pisem. Respektovat rozhodnutia druhych, nech su akekolvek. Casto nerespektujeme ani seba, takze potom mame problem tiez s druhymi…

 11. Myslim si, ze mate pravdu v tom, o com pisete, aj som sa dobre zasmiala na niektorych castiach, co boli tak vtipne pisane 😉 Avsak ak by som vam mohla trochu poradit, aj ja by som vam odporucila ubrat z tej arogancie, konkretne mi vadili vyroky typu „Ste trapni!“ a pod., nakolko sa domnievam, ze tymto nikoho nepresvedcite, naopak. Taktiez by som vam odporucala, aby ste dali kazdy clanok pred zverejnenim niekomu kompetentnemu skontrolovat, co sa tyka gramatiky a preklepov. Text s chybami posobi na ludi velmi nedoveryhodne. (ja osobne vam verim, avsak ak chcete oslovit aj inych..) Zelam vela uspechov.

 12. Neprispejem už nikdy na túto nadáciu. A dúfam,že na ňu neprispejete ani vy. Radšej pomôcť ľuďom , ktorí napr. predávajú časopis Cesta . Dnes je vo svete toľko podvodu ,že sa už máločomu dá veriť. Nebudem podporovať ani lekárov ani farmaceutické firmy, ich výrobky – tabletky,sirupy, umelé vitamíny … a iné chemické produkty nepotrebujem. Radšej ostať doma a liečiť sa prírodnými prostriedkami. Človek sa o svoje zdravie musí starať sám, študovať veľa kníh,čítať a zaujímať sa o zdravý životný štýl. A človek časom príde na to kde je PRAVDA a čo je dobré.

 13. Klišé a klišé a to všetko zabalené do peknej rozprávky. Ani jeden fakt, hlúposti, snažíte sa tu ukázať jednu ,,Obrovskú“ pravdu, odhaliť ktovie čo, ale…samé hlúposti, ktoré nedávajú zmysel. Pekne napísané ale, z umeleckého hľadiska 7/10

 14. Tato spolocnost je cela prehnita je jedno o aku propagandu ide. Chemoterapia su dalsie toxiny ktore zabijaju a skodia…rovnako ako gmo a otravene jedlo vzduch voda…rovnako ako vsetky vakciny. ..Tie posledne vakciny su len viac vylepsene aby zabijali rychlejsie kedze elita sa ponahla…a na zemi je nas privela..ked sa raz clovek zobudi nenaleti uz nicomu…vsetky klamstva su navzajom poprepajane…len si treba vziat tu modru pilulku …nebat sa zobudit ….a vytvorit novy krajši svet pre nas vsetkych , pre zvieratka ktore zbytocne mucime pre celu umučenu planetu….
  Su to pokrytci! Na jednej strane nas už cele roky trávia a mučia a zotročuju a hned vzapäti sa snažia nas liečit a chranit nase zdravie…a tak velmi im na nasom zdravi zalezi ze nas su ochotni aj donutit liecit sa proti nasej vôli !!…a čím?…no samozrejme dalšimi toxinmy a jedmi !!…

Pridajte komentár

*