Odhoď narcis, kúp si jabko! (3): Prečo to celé robíme?


Print Friendly, PDF & Email

Iniciatíva pre Deň narcisov 2013: Odhoď narcis, kúp si jabko!Nedávno som si len tak browsoval po internete a samozrejme celkom náhodou som pristál na jednej nemenovanej stránke.

Áno, zrejme už tušíte ktorej.

Okrem iných neužitočných vecí, ktoré tam robia, prevádzkujú aj tzv. Poradňu.

Tak reku, vravím si, pozrime sa čo ľudí trápi a čo im na to radia.

Hneď druhý príspevok zhora – druhý v čase keď som si to pozeral – s dátumom 13.1.2013 sa píše (doplnené interpunkčné znamienka):

„Po ožiaroch žalúdka sa odlepila spálená časť, čo spôsobilo zlepenie spodnej steny žalúdka a nepriechodnosť potravy. Nepomohli ani infúzie. Prosím o info. Ďakujem“

Keď som to zbadal, vravím si: „Pre pána Boha, toto je tá moderná medicína, založená na vede?! Po desaťročiach a miliardách investovaných do vedeckého výskumu, keď človek vie lietať do kozmu a pristáť na Mesiaci, je toto to najlepšie, čo na rakovinu máme?“

Spálený žalúdok…odlepená časť…nepriechodnosť potravy…infúzie. To sa naozaj dnešná onkológia nezmôže na nič viac? A ešte má tú odvahu to nazývať „liečba“? Toto nie je liečba, je to úbohé šarlatánstvo, amaterizmus, neľudskosť a týranie pacienta.

Za toto by mali byť onkológovia nie velebený, ale uväzňovaní. Za to by sa mali odoberať lekárske diplomy. Za toto by dotyčný onkológ mal do konca života platiť svojim obetiam odškodné pre ťažké ublíženie na zdraví.

A čo bola odpoveď „odborníkov“? Pozrime sa na to bližšie…

„Rada by som Vám poradila, ale najpravdepodobnejšie by som Vás mohla iba zmiasť pre nedostatok aktuálnych informácií o zdravotnom stave. Najodbornejšie poradí a pomôže lekár onkológ, ku ktorému pacient chodí, určite urobí všetko čo je v jeho možnostiach a vedomostiach.“

Teraz už tušíte prečo to celé robíme?

Viete aká frustrácia nás zasiahla čítajúc príspevok tohto neznámeho čitateľa? Navyše ak vieme, že jeho trápenie je úplne zbytočné, že existujú aj iné, lepšie spôsoby liečby rakoviny, ale že on o tom bohužiaľ nevie a ani jeho onkológ mu o tom nepovie…

Normálny a súdny človek by namiesto uvedenej odpovede odpovedal asi takto:

„Bežte odtiaľ preč, ako vám sily stačia. Nedovoľte na sebe vykonávať tieto pokusy a šarlatánske praktiky, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani stredovekí inkvizítori a mučitelia.

Ak vám je život milý a ostalo vám po tom všetkom ešte nejakých síl, odmietnite tých babrákov a nikdy viac sa tam už neukážte! Je celkom zrejmé, že vo vašom prípade aj žiadna liečba by bola 100-krát lepšia, ako to, čo predvádzajú tie osvietené onkologické kapacity…“

Ale nie, odpoveď je taká aká je. Skúsme si ju preložiť do zrozumiteľnejšej reči:

Mám vás na háku, vôbec má váš prípad nezaujíma, no musím vám niečo odpísať, aby sa nepovedalo. Tak teda píšem. No poradiť aj tak neviem. Čo viem, je napísať vám žvást medicínskych termínov a poučiek, ktoré by vás aj tak len zmiatli a nerozumeli by ste im. Ja sama im nerozumiem, tak si snáď nemyslíte, že vy by ste to pochopili.

A okrem toho, nečakajte odo mňa, že budem kritizovať svojich kolegov za to, že vám spálili žalúdok z ktorého sa k tomu ešte aj časť odlepila. Len pekne choďte nazad ku svojmu onkológovi, ten vám poradí.

On síce nevie o nič viac ako ja, je to však váš lekár. Zákazníkov si nekradneme. Naopak, navzájom si ich ubezpečujeme, že sú v najlepších rukách toho druhého. Však to určite poznáte – „Ja tebe a neskôr zas ty mne“.

No povedzte nie je to geniálne vymyslené?

V tomto konkrétnom prípade môj kamoš, ktorý vás „lieči“, predstavuje onkologickú nemocnicu a ja zasa charitu, ktorá ľudom pomáha. Zajtra sa možno naše roly vymenia. Ja budem týrať svojich vlastných pacientov a on ich v tejto charitatívnej poradni ubezpečovať, že sú v tých správnych rukách. Samozrejme, tých mojich rukách.

Ale späť k veci. Aj keď sa zajtra vrátite ku svojmu onkológovi, pochybujem, že vám pomôže. Niečo vám však určite predpíše. Možno, že vám aj dá na čas od ďalšej liečby pokoj. Nie, my nechceme aby ste zomreli. Teda, nie hneď, ani príliš skoro.

Najprv na vás potrebujeme trocha, hmm…nie trocha, chcela som povedať poriadne zarobiť.

Okrem toho, ak prežijete o mesiac-dva viac, ako vám dávajú naše štatistiky, budeme si vás môcť dať do výkazov ako úspech svojho génia. A ten „úspech“ potom vyťahovať ako príklad na ďalších obetných baránkov, ktorí by snáď váhali podstúpiť tu našu najsamsprávnejšiu liečbu.

Tak, teraz už rozumiete?

Vaše trápenie nikoho nezaujíma. Preto si prestaňte sťažovať, choďte pekne nazad za svojim lekárom, čušte ako voš pod spálenou chrastou a robte čo sa vám káže!

A hlavne nám dôverujte! Nie, vôbec nezáleží na tom, že dôvera sa zvyčajne získava dlhodobo a po dobrých skúsenostiach. Vy nám dôverujte výhradne preto, lebo vám takto kážeme. Bodka. Ďalší….

Záver

Dúfame, že našou alegóriou sa nám podarilo vniesť o trochu viac svetla do toho, o čom je Deň narcisov a všetky tie organizácie naň napojené. Charita? Ľudskosť? Pomoc a záujem o pacienta? Nezmysel! Prepracovaný marketing, fantazmagória a propaganda. Nič viac, nič menej.

Ide o premyslený mediálny komplex ovplyvňovania myslí ľudí zameraný na utužovanie dôvery v tento zákerný a neľudský onkologický systém. To nie je len o farmaceutických firmách alebo rôznych priživujúcich sa charitách, ktoré pre tento priemysel plnia úlohu masky s ľudskou tvárou. Jedná sa o celý reťazec, tzv. onkologickej mafie.

Počína to farmaceutickými firmami, nasleduje distribučnými firmami, onkológmi, zdravotníckymi zariadeniami, výrobcami zložitých a drahých prístrojov (CT-čka, röntgeny, ožarovacie stroje, diagnostické zariadenia), rôznymi na city hrajúcimi charitami a končiac zdravotnými poisťovňami a štátom.

Zbohom vysoký krvný tlak

Tým všetkým súčasný systém týrania a zbytočného umierania ľudí na rakovinu vyhovuje. Dávnejšie sme o tom napísali podrobný článok popisujúci, ako to celé funguje, kto všetko a akým spôsobom na tom zarába. Nepovedali by ste, no zarábajú na tom dokonca aj zdravotné poisťovne, ktoré to celé akože preplácajú. Ako? Viac informácii nájdete v článku:

Onkológia – biznis a podvod na ľuďoch

Otvorili sme vám aspoň trocha oči? Dali chrobáka do hlavy na zamyslenie? Už viete prečo to celé robíme? Ak áno, sme radi. Ak nie, nevadí, budeme sa o to ďalej pokúšať v našich nasledujúcich článkoch.

Toto je tretia časť série článkov „Odhoď narcis, kúp si jabko!“, ktorej cieľom je poukázať ma faloš panujúcej v oblasti tzv. onkologickej charity, no nielen tam. Tu sú všetky časti série:

(1): Prečo ignorujem Deň narcisov 2013

(2): Malý príbeh o veľkej onkológii

(3) Prečo to celé robíme?

(4) List pre starú Blaškovú

(5) Ako Liga babku dieťaťa s rakovinou večer na ulicu vyrazila

(6) Študenti dobrovoľníci pozor! Vyhnite sa podvodu „Deň narcisov“

(7) 25 spoločných znakov Ligoša Rakoša a sekty Svedkovia Jahodoví

(8) Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?

(9) Prečo v piatok na Deň narcisov neprijmite kvietok beznádeje

(10) Kde iní berú, my rozdávame: Malý darček pre každého z Vás!

Prírodná liečba osteoartritídy

Máte aj vy skúsenosti, či už vlastné, alebo niekoho z vášho okolia o zlom prístupe a nezmyselnosti konvenčnej onkologickej liečby? Budeme radi ak sa s nami a ostatnými čitateľmi o ne podelíte. Pridajte sa k nám, píšte a zdieľajte naše posolstvo do sveta šíreho! Nie je nič efektívnejšie v boji proti tejto mafii ako ich odhaľovanie a zverejňovanie.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. …tak vazeni, to si este precitajte prosbu o radu z 10.01. ohladne uzivania chlorelly. Odpoved: „V poslednom obdobi lekari v celom svete alarmuju zvazenie uzivania vyzivovych doplnkov a neopodstatnenu alopaticku liecbu, pretoze moze zvysovat pocet neziaducich ucinkov“

 2. to je chore. nikdy, nikdy by som nedopustila na sebe konvencnu onkologicku liecbu. jednak v oblasti farm. chemie som studovala, a tak viem co su to za „mnamky“, druhak, ak by mi aj ziadna ina liecba nezabrala, tak ten zvysok zivota chcem prezit nanajvys kvalitne (a pripadne bolesti suvisiace s nadorom riesit marihuanou ci opiom) a nie priserne trpiet a zomriet tak ci tak. ale som presvedcena o velkych uspechoch alternativnej liecby aj pri rakovinach. ja osobne mam s alternativnou liecbou vyborne vysledky, ked mi konvencna medicina nielen nepomohla, ale ich slavne lieky mi vyrobili mnoho inych zdravotnych problemov, nasledky ktorych si teraz pomaly odstranujem.

  no uznajte, naco niekomu prida ta onkologicka ohavna liecba dakych smiesnych 6 mesiacov alebo hoci 5 rokov zivota, ked ich prezije v agonii, ze spaleny zaludok ci sliznice. alebo pozrite si taku poradnu, neviem uz kde som to na nete nasla, o nadoroch hrtana a nosohltanu, tiez poradna. a tam som nasla ako sa mnohi stazovali na absolutnu nekvalitu zivota po oziaroch. pisal tam mlady chlap, pytal sa dotycneho doktora v tej poradni, ktori mu dal samozrejme rovnako „hlboku“ odpoved ako tuto v clanku. tiez sa od vsetkeho distancoval, a stale len mlel ako mantru – „riadte sa pokynmi svojho onkologa, ja nie som informovany presne o vasom zdravotnom stave.“ no a ten chlap sa stazoval, ze hoci mu nador operativne cely odstranili, aj tak ho prinutili vybrat okolo 30 oziarov. a ze okrem strasnych bolesti, po ukonceni liecby sa mu uz neobnovila funkcia vytvarania normalnych slin, ze ich ma strasne lepkave a huste, ze preto nemoze spavat, lebo sa z nich kazdu noc dusi, atd. dakujem, neprosim. a keby ten clovek z tohto clanku aj mal „stastie“ ze prezije snad aj viac rokov, tak ma dozivotne nasledky, uz nikdy nebude normalne travit potravu atd. to je zivot????? to je agonia

 3. a teda, ta poradna je na stranke Nadacia pre vyskum rakoviny, nepisem presny nazov, ale tiez je to „nadacia“, zacinam mat na ne alergiu. A sam Dr. v jednej z odpovedi pise, citujem:
  „Poperačná rádioterapia pre nádory žalúdka je veľmi často doporučovaná pacientom, často aj v kombinácii s chemoterapiou. Na jej prínos po riadne vykonanej operácii sú sporné názory, ale aj napriek tomu je všeobecne prijímaná.“ Tak oni spravia uzus, ze sa to bude robit takto, aj ked prinos je sporny co aj sami priznavaju, po dobrej operacii, tak to bolo aj v pripade toho chlapa s hrtanom, tiez mu cely nador odoperovali, a aj tak ho podrobili ozarovaniu. Oni to proste daju vzdy a preto neverim, ze to je pre doslednost liecby, ale pre ich sku**ene peniaze.

  mozte si precitat, stavnate citanicko:
  11.12.2009, 08:39:15
  Peter
  Úmyselne som znovu skopíroval to čo som napísal 11.12.2009, aby ste boli v obraze. Píšem o mojej skúsenosti z rádioterapie. Ožiarovanie som začal v 13.11.2009 a skončil som 22.2.2010. Liečbu som mal prerušenú v mesiaci december, najprv z dôvodu, že som vypľúval krv a potom som mal nábeh na chrípku. K samotnej liečbe. Pred začatím rádioterapie mi bolo oznámené, že budem mať 30 ožiarov. Keď som ich mal 27, tak mi bolo povedané, že ich musím mať 35. Prečo, to neviem, vysvetlené mi to nebolo. Bolo mi to čudné, lebo aj samotné zdravotné sestry sa ma pýtali, prečo mám navýšený počet ožiarov. 2.2.2010 som absolvoval 30. ožiar. Potom sa stroj začal kaziť a tak som posledný, 35. ožiar absolvoval až 22.2.2010, kedy som šiel aj k lekárke. Na moje prekvapenie mi hovorí, tak a ešte ideme pokračovať tých desať. Ja som povedal, že to snáď nemyslí vážne. Pozrela sa do mojich papierov a potom povedala, že je mimo obrazu, zrejme si ma splietla s niekým druhým. Padli tam nejaké slová o grejoch,/vybral som ich podľa lekárskej správy 70/ ale nič viac. Počas ožarovania som si pripadal len ako kus, ktorý je kontrolovaný v tom či chodí na ožiare. Nejaká kontrola počas ožarovania? Krv mi brali raz pred začatím ožarovania a druhý krát začiatkom decembra 2009 po 8 ožiari a potom už nič. Len, ak budete mať problémy, tak príďte. Ako sa teraz, skoro tri mesiace, po skončení ožiarovania cítim? Totálne zničený, schudnutý. Pri výške 188 cm vážim 69 kg. Sliny ako mazľavé mydlo, čo zjem tak sa mi lepí na tieto sliny. Ťažko sa mi prehĺtajú, zabiehajú mi a to najmä v noci. Budím sa aj 5-7 krát, sliny musím ísť pomocou repíka a tantum verde vypľuvať do umývadla. Pri dlhšom a doslovne násilnom vypľuvaní mazľavých slín ma naťahuje na zvracanie. Krk pod bradou a z bokov mám sfarbený do fialova, ako cvikla a tak isto obidve líca a aj spodok uší. Poškodené aj hlasivky a o zapálenej ústnej dutine nehovoriac. Moje jedlo sú najviac polievky, potom pečivo, ako rožky, lúpačky, lekvárniky namáčané v čaji alebo mlieku, potom ryža alebo popučené zemiaky plávajúce v riedkej omáčke s trochou nadrobno pokrájaného alebo pomletého mäsa, ako zákusok mám Nutridrinky. Následkom ožiarovania mám opuchnutý spredu krk, visia mi tam také laloky a trasie sa to ako huspenina. Opúcha mi aj hltan a hrtan. Poškodené mám hlasivky. A čo je najhoršie? Po absolvovaní 33. ožiaru mi začalo zaliehať v ľavom uchu, až mi zaľahlo celkom a počujem na toto ucho veľmi slabo. Bol som u troch ORL lekárov. A záver? To máte z ožiarovania. Tak isto aj opuch hrdla a zahlienenie v krku. Pred viac ako troma týždňami som musel ísť do nemocnice, lebo sa mi ťažko dýchalo a nedala sa mi prehĺtať strava. Na príčine je opuch a zápal v pravej vnútornej časti hltanu. Pri kontrole ľavého ucha mi zistili, že tam mám vodu. Prepichli mi to a každé ráno mi lekárka odsávala hnis a vodu z ucha. Táto žltá voda mi z ucha vytekala 24 hod. denne po dobu troch týždňov. Príčina, ucho poškodené ožiarovaním s následným hnisavým zápalom stredného ucha a tým zníženou počuteľnosťou. Bol som tam dva týždne, trikrát denné som bral infúzie s antibiotikami, prípravkom, aby mi som dostal chuť do jedla. Krk sa trochu zlepšil ale v uchu mám zaľahnuté a slabo počujem. Už som 5 mesiacov nejedol normálnu stravu. Som zvedavý ako a či sa vôbec vrátim do normálu. Po doterajšej skúsenosti s ožarovaním, môžem povedať, že druhý raz by som to už nedopustil, aby som sa dostal do takéhoto stavu. V prípade, že sa mi neobnovia chuťové bunky a neobnovia sa mi normálne sliny, tak budem môcť povedať, že rádioterapia ma neliečila, ale zničila. Toto čo ma sprevádza teraz, je doslovné utrpenie a neprajem to nikomu, To nie je liečba, ale doslova týranie. Po operácii som bol negatívny, mohol som sa najesť, spievať. Bol som operovaný v ľavej, hornej časti úst-podnebia. Jazva cca 3 cm. Rez na ľavej časti krku, cca 15 cm pre kontrolu uzlín. Jazva v ústach ani na krku ma nebolela. Mohol som sa normálne najesť zo zubami. A teraz po ožarovaní? Poškodené hlasivky, poškodené ucho, strata chuti, strata slín, opuch krku, opuch a zápal hrtanu a hltanu, ťažkosti s prehĺtaním stravy, jazva v ústach pri jedení ma štípe, zuby-protézy si nevložím, zahlienený krk a problém vypľúvať hlieny. Poškodeného mám teraz ďaleko viac, ako som mal choré a postihnuté. Hovorím málo, lebo pri dlhšom rozprávaní sa mi začnú v ústach tvoriť vo veľkom mazľavé sliny a nedovolí mi to rozprávať. Už sa začínam vyhýbať aj ľuďom, aby som nemusel vysvetľovať a tým znovu rozprávať, že nemôžem hovoriť, lebo mi to vadí. Sedím doma a von idem len, keď idem do obchodu alebo sa trochu prejsť. Nikto ma neodsúdil, ale mám doslova domáce

 4. a odpoved MuDra: Neviem posúdiť opodstatnenosť vašej liečby a výšku celkovej dávky rádioterpie, lebo nepoznám stav vašeho ochorenia pred operácioiu, readikalitu oper. výkonv a histologický nález. Takže všeobecne:
  „Aj keď je operačný výkon na hlave a krku dostatočne radikálny (ľudovo- vyrezali všetko, nenechali žiadny nádor), veľmi často je riziko následného návratu choroby v tých istých miestach, alebo v lymfatických uzlinách na krku. U takých pacientov sa po operácii dáva ZAISŤOVACIA rádioterapia (alebo v kombinácii s chemoterapiou), ktorá JEDNOZNAČNE znižuje riziko lokálnej recidívy (následný návrat choroby v tých istých miestach, alebo v lymfatických uzlinách na krku).“ a pokracovanie doktorovej odpovede: „So slinami je to problém. Pri ožarovaní je často nemožné minúť oblasť slinných žliaz, preto veľmi veľa pacientov má po ožarovaní permamentne nedostatok slín, husté mazľavé sliny a ťažkosti s hltaním.
  Neskorými ťažkosťami po RT (okrem už spomínaných slín) môže byť aj porucha hltacieho manévru (na tom má podiel aj chirurgia), poškodenie hrtana (opuch), extrémne chudnutie (z nemožnosti prijímať a prehĺtať stravu normálne, niekedy s nutnosťou zaviesť vyživovaciu stómiu do žalúdka), chronické zápaly stredného ucha s poruchami, trizmus (kŕče žuvacích svalov) a mnohé iné.
  Toxicita pri takomto ožarovaní je naozaj relatívne pestrá a často aj závažná. Je mi veľmi ťažko hodnoiť Váš stav a následky, lebo nepoznám Vaše ochorenie ani liečbu, ktorú ste podstúpili.“

  Ebat taku zaistovaciu liecbu, veru. Dat si odstranit pripadne nador a potom poriesit metabolizmus a imunitu, aby sa rak nesiril, odmorit telo atd. A nie toto. Ved ak oni hovoria, ze alternativa s doplnkami a bylinkami nefunguje (co je loz), tak tie ich muciarenske postupy s chemo a radio nefunguju rovnako a este k tomu, kym po bylinkach vam ked uz nic ine horsie nebude, po tychto zverskych procedurach ste dozivotna kalika

 5. dobre polopatisticky ste to napisali … dufajme ze to preberie co najviac ludi !

 6. prikladam dalsi zo skutocnych pribehov ako tradicna liecba rakoviny zabija…. v tomto pripade islo o dieta! nikdy nedovolte aby si vase dieta muselo niecim takym prejst…uz len z lasky k nemu, toto si nezasluzi ziadny zivy tvor. http://www.cez-okno.net/clanok/serial-preco-mi-je-zle-ked-pocujem-je-to-vedecky-dokazane/vii-preco-umrelo-nase-dieta-alebo-liecba-detskej-leukemie

 7. ja sa len divim, ze pri dnesnej moznosti mat tisice informaciji z celeho sveta v niekolych sekundach ako sa vyliecit normalnou cestou, ludia umieraju ako padavky na rozne nemoci, ktore samozrejme sme si zapricinili sami. neplodne komentare o nemociach, este nikoho nevyliecili. pokial mate problemy a chcete si ich liecit, dajte nam vediet, mozeme poradit. [email protected]

 8. Anna Kudelová

  Tieto informácie treba šíriť veľmi rýchlo, aby menej ľudí bolo chemoškou otrávených. Ľudia nezomierajú na rakovinu, ale na následky chemoterapie. Mám veľmi zlú skúsenosť, pán ktorý mal rakovinu pľúc, bol na nom skúšaný liek, samozrejme vedľajšie účinky nedali na seba dlho čakať. Nohy sa mu šúpali do krvi a pán primár si to fotil, zavolal aj sestričku, aby videla a rodina stále nereagovala, tešili sa u akého odborníka je???
  Samozrejme, zomrel veľmi rýchlo. Bola som na jednom onkologickom seminári v Nitre, katastrofa, onkologickým pacientom bolo podávané občerstvenie, Coca cola, koláčiky, pani psychologička si prišla prezentovať svoju knihu, ako sa nebáť smrti pri rakovine, predala hned na mieste dosť. Ľudia prosím, preberte sa!!!

 9. Prečítal som si tu kadečo, s niečím môžem súhlasiť, ale ruku na srdce kto z vás ak by bol takto chorý by sa nechytal aj tej chemoterapie a ožarovania.
  Otázka možno by mala znieť tak, že či vedia a robia tak , aby neublížili ešte viac.

Pridajte komentár

*