Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

8 vecí, ktoré by každá žena po 40-ke mala vedieť o chudnutí


Print Friendly, PDF & Email

8 vecí, ktoré by každá žena po 40-ke mala vedieť o chudnutí

Väčšina žien si všimne, že s pribúdajúcimi rokmi sa chudne ťažšie a ťažšie. Je to preto, lebo sa spomaľuje metabolizmus. Diéty, ktoré fungovali predtým sa stávajú menej efektívnymi.

Navzdory väčšine rád o chudnutí (ktoré pristupujú ku každému človeku rovnako) som toho názoru, že ženy po 40-ky by sa k chudnutiu mali stavať odlišne.

Takže, ak máte viac ako 40 rokov a chcete zhodiť nejaké to kilečko, tu je 8 vecí, na ktoré by ste mali pamätať:

1. Cvičiť nestačí

Cvičenie je pre vaše zdravie a pohodu veľmi dôležité. No ženy po 40-ke sa naň nemôžu spoliehať ako na jediný spôsob, ktorý im má zabezpečiť schudnutie.

Ak cvičíte pravidelne a stále sa vám nedarí zhodiť kilá, potom by ste vašu pozornosť mali presmerovať viac na to, čo jete.

2. Neschudnete tak rýchlo, ako keď ste mali 25 rokov

Videl som to mnohokrát. Keď je vám 55 a očakávate, že schudnete rovnako rýchlo, ako keď vám bolo 25, tak si koledujete o sklamanie.

Nereálne očakávania znamenajú, že aj keď robíte celkom dobrý pokrok, budete počas neho pociťovať frustráciu. To potom neraz vedie k pochybnostiam či dokonca vzdávaniu sa (čo sa stáva väčšine ľudí).

3. Skratky neexistujú (čo je dobrá vec)

Tento bod je naopak najväčšia výhoda žien po 40-ke (áno, výhoda).

Možno si myslíte, že nemožnosť schudnúť 5 kíl za týždeň je zlá vec, no v skutočnosti vám to dodáva sústredenie sa na dlhodobé zmeny, ktoré sú kľúčom k chudnutiu.

Tým pádom sa nespoliehate na nejaké skratky či rýchle „pár-dňové“ diéty. Často totiž vídavam ženy, ktoré mi hovoria, že už nikdy nechcú skúšať žiadnu diétu.

To ich na druhej strane robí omnoho sústredenejšími na to, aby svoje stravovanie nemenili len nakrátko, ale natrvalo, čo samozrejme prináša trvalejšie výsledky.

4. Zlyhanie vás nespraví porazenou

V mnohých oblastiach života je jedno zlyhanie dostatočným dôvodom na to, že to ľudia vzdajú. Ženy po 40-ke majú zvyčajne dlhé zoznamy svojich zlyhaní.

Vždy ma fascinujú ženy, ktoré aj po 20 či 30 rokoch nezdarov to nevzdávajú a chcú svojej snahe o schudnutie dať ešte jednu šancu. Je to dôkazom ich odhodlanosti.

Liečba osteoporózy

Problém nastáva vtedy, keď si začnete myslieť, že ak sa to nepodarilo doteraz, tak sa to nepodarí nikdy.

Pravdou ostáva, že väčšina ľudí, ktorým sa podarilo schudnúť, majú za sebou mnoho neúspešných pokusov. Jeden nezdar určite nepredstavuje prekážku za vaším cieľom.

5. Najlepším spôsobom na schudnutie nie je diéta, ale zmena vašich stravovacích návykov

Väčšina ľudí je takých, že aj keď dostanú najlepší jedálniček na svete, stále majú problém ho dodržiavať.

Prečo? Pretože naše stravovacie návyky sú hlboko zakorenené v našom podvedomí. Iba povedať, čo máme robiť, na zmenu dlhoročných zvyklostí jednoducho nestačí.

Preto by ste na seba nemali byť príliš tvrdá, ak sa vám nepodarí dodržať stanovený jedálniček.

Namiesto toho sa snažte vaše stravovacie návyky pochopiť – napríklad tak, že si začnete viesť stravovací denníček a následne sa pokúsite nájsť spôsob, ako tieto návyky zmeniť.

6. Robte malé zmeny

Ako dosiahnete to, že budete niečo dodržiavať dlhodobo? Jednoducho tak, že nezmeníte celé svoje stravovanie naraz, ale postupne, v malých krokoch.

Napríklad:

 • Získajte kontrolu nad svojím stravovacím prostredím tým, že zo svojho dosahu odstránite nevhodné jedlá, ktoré vás pokúšajú (na stole, kuchynskej linke či vo vašej chladničke).
 • Viac si uvedomujte proces jedenia – to znamená jedzte pomalšie, viac prežúvajte a užívajte si vaše jedlo. Načúvajte svojmu telu, čo potrebuje.
 • Zdieľajte jedlo s ostatnými (hlavne pochutiny a dezerty), aby ste minimalizovali počet kalórii a súčasne si pochutnávali na jedle, ktoré milujete.

Je mnoho oblastí, ktoré vo vašom stravovaní môžete zmeniť. Podstatou tu je zmeniť vaše správanie želaným smerom. No pamätajte na jedno – najlepšie zmeny sú malé, ktoré si ledva všimnete.

7. Čím skôr začnete, tým lepšie

Je síce pravdou, že schudnúť sa dá v akomkoľvek veku. Nedá sa však poprieť fakt, že čím skôr s tým začnete, tým bude vaše cesta ľahšia.

8. Vaším najlepším priateľom je vytrvalosť

Ak chcete čokoľvek v živote dosiahnuť, nielen schudnúť, tak musíte byť vytrvalá.

Veci sa nebudú vždy vyvíjať vaším smerom. Príde stagnácia váhy či dokonca opätovné priberanie.

To je však úplne v poriadku. Vy zostaňte vždy zameraná na svoj cieľ, neustále robte malé zmeny a pokračujte v snažení. Toto je kľúčom k vášmu úspechu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: mindbodygreen.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Možno že k chudnutiu pomôže aj prerušovaná hladovka. Ja napr. skoro večeriam a potom už len trochu popíjam (nejaký kvalitný sypaný čaj nesladený alebo filtrovanú vodu). Veľa „múdrosti“ som vyzískala z vídei Dr. Eric Berg, ktorý presadzuje zdravé Keto, toto nerobím ale povie tam aj veľa iných múdrostí ktoré sa dajú aplikovať.

 2. A ešte k chudnutie: Medzi jedlami nejesť, nemlsať – toto hovorí Dr. Eric Berg. Čo sa týka mňa teóriu by som aj ovládala len prax nie.

 3. Jednoduchá

  Milá Jean,

  ste správna žienka, so správnymi názormi! :-)))…..
  ….určite sa Vám časom podarí uviesť teóriu do praxe, aj keď sa mi voľačo ,,marí“,
  že ste ešte pod prísp.Eva písala, že nepotrebujete chudnúť ……
  Ak je to len raz za čas, máte dobrú postavu a ,,nezaťažuje to Váš meštek“ tak to ešte taká tragédia nie je :-(…..:-)……
  Želám pekný večer :-). A.

Pridajte komentár

*