Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Domáce citrusové telové maslo. Zvláčni a zmäkčí suchú, olupujúcu sa pokožku (recept)


Print Friendly, PDF & Email

Domáce citrusové telové maslo, ktoré za noc zvláčni a zmäkčí suchú, olupujúcu sa pokožku (recept)

Suchá koža. To je neustály boj, rok čo rok. Robíme všetko, čo môžeme a čo sa dá. Používame  rôzne typy telových mliek, roztokov a dokonca si nechávame predpisovať krémy a masti, ktoré sa bez receptu nedajú zohnať.

Ale ani toto všetko nie je dosť účinné, ani užitočné. To sme sa ešte nezmienili o tom, koľko to stojí peňazí.

Niektorým ľuďom sa nikdy nepodarí vyhnúť sa situácii, že by ich koža nebola ohrozená vysušením. Je to prítomné vždy, vonku, keď je chladno alebo keď fúka vietor.

To isté sa opakuje, keď ste vo vnútri, kde je teplý vzduch, ktorý vysušuje kožu a sliznice. Presne kvôli tomu je potrebné také riešenie, ktoré by nebolo toxické voči pokožke, voči organizmu.

Zároveň to má byť riešenie, ktoré je dostatočne účinné a silné do takej miery, aby pomohlo vyliečiť to, čo znepríjemňuje život toľkým ľuďom.

Preto sa našli ľudia, ktorí začali hľadať riešenie medzi éterickými olejmi a v kokosovom oleji. Dlho sa vedelo o úžasných účinkoch, ktorých je schopný kokosový olej, ale stále tu existujú pochybnosti o jeho účinku na precitlivenú pokožku.

Akosi je tu vždy prítomná určitá pochybnosť, ktorá vytvára nedôveru v kokosový olej. Stále sa to spája s tým, že hádam to nebude účinné ani natoľko, ako u predošlých, tak mnohých odskúšaných „zaručene dokonalých“ prostriedkoch, ktoré aj tak nakoniec sklamali.

Za pokus to však stálo, veď keď nič nepomáha, príroda to už viac nepokazí. Keď nepomôže, tak aspoň nepokazí. Začalo sa to pokusmi s nanesením kokosového oleja na tvár bezprostredne po sprchovaní alebo pred spaním.

Asi po týždni sa však pri pokusoch s kokosovým olejom objavia ťažkosti a tí, ktorí to skúšajú, zistia, že koža na to nereaguje tak, ako to očakávali.  Potom, zákonite prichádza moment hľadania prírodného prostriedku, ktorý bude fungovať úplne prirodzene.

Je to vtedy, keď už naozaj nemá zmysel spoliehať sa na voľne predajné lieky, liečivá alebo krémy.

Ďalším krokom hľadania je to, aký účinok sú schopné zabezpečiť esenciálne oleje. Väčšina disponibilných zdrojov o esenciálnych olejoch uvádza, že tieto oleje majú schopnosť upokojovať, liečiť a zlepšiť kvalitu života vo všeobecnosti.

Tak došlo k zlúčeniu týchto dvoch skvelých prírodných ingrediencií.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Skúsenosti ukazujú, že v zmiešanej forme vytvárajú naozaj účinný prostriedok, po ktorom už nikto nemá potrebu hľadať niečo ďalej, čo by bolo lepšie na zvláčnenie a hydratáciu pokožky za akýchkoľvek podmienok.

Ponúkame vám recept na telové citrusové maslo. Sú v ňom použité dva esenciálne oleje, ktoré sú fotosenzitívne, čo znamená, že  reagujú na svetlo, na slnko.

Dôležité je to, že toto maslo sa používa len na noc, pokožka sa ním nakrémuje a jeho pôsobením sa hydratuje. Ráno sa však musí zmyť z tela, osprchovať.

Recept na výrobu domáceho citrusového telového masla

Na prípravu citrusového telového masla budete potrebovať nasledujúce ingrediencie:

Ingrediencie

  • 1 šálka organického kokosového oleja
  • 4-5 kvapiek pomarančového esenciálneho oleja
  • 4-5 kvapiek citrónového esenciálneho oleja
  • kôra z polovice organického pomaranča
  • kôra z polovice organického citróna
  • kôra z polovice organickej limetky

Postup

1. Dajte kokosový olej do malej panvice a zohrievajte ho asi 15-20 sekúnd, aby sa zmäkčil a mierne rozpustil.

2. Keď je teplý, preneste ho do misky a premiešajte tak, aby sa všetok rozpustil. Ďalej pridajte kôru z troch uvedených plodov a znovu premiešajte.

3. Akonáhle ste s týmto hotoví, pridajte éterické oleje a premiešajte tak, aby sa všetko úplne skombinovalo. Olej nesmie byť pri pridávaní esenciálnych olejov horúci.

4. Misku umiestnite do chladničky tak, aby zmes trochu stvrdla. Zmes je dostatočne stuhnutá vtedy, keď do nej viete vtlačiť svoj prst.

5. Vložte zmes do mixéru a šľahajte dovtedy, kým sa nezahustí a celý objem sa trochu nezväčší. Akonáhle dosiahnete konzistenciu, ktorá sa vám bude pozdávať, maslo je hotové.

6. Uložte ho do nádoby, a potom na také miesto, kde nie je príliš teplo, aby sa neroztopilo.

A to je všetko! Udržujte si pokožku hladkú, zvlhčenú a čerstvú s týmto citrónovým telovým maslom.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*