Kompletný návod, ako ľahko odstraňovať bradavice a kurie oká


Print Friendly, PDF & Email

Kompletný návod, ako prírodne odstrániť bradavice a kurie oká

Bradavice! Och, tie sú ale škaredé a zahanbujúce! A pritom sa ani nemusíte dotknúť ropuchy, aby ste ich dostali.

Každý, kto mal niekedy bradavice alebo kurie oká vie, aké ťažké je sa ich zbaviť. V našom dnešnom článku vám ponúkneme tak domáce kúry, ako aj štandardné lekárske spôsoby pre ich odstránenie.

Ide o pomerne obsiahly článok, v ktorom sa postupne budeme venovať nasledovným oblastiam:

 • Príčina tvorby bradavíc a kurieho oka
 • Typy bradavíc
 • Liečba: Ako odstrániť  bradavice a kurie oká
 • Tipy na prevenciu
 • Naše odporúčania

Príčiny, prečo sa tvoria bradavice a kurie oká

Bradavice sú spôsobované jediným vírusom, z ktorého ale existuje viacero kmeňov. Ide o ľudský papiloma vírus, označovaný tiež skratkou HPV.

Tento vírus je jedným z najrozšírenejších vo svete. Je ním nakazených až 40% svetovej populácie. Keďže tento vírus priamo zapríčiňuje výrastky na koži, často sa nazýva aj bradavicový vírus.

Aj keď genitálne bradavice sú najznámejším ochorením spôsobovaným týmto vírusom, dá sa povedať, že takmer všetky nové výrastky na koži sú spôsobované práve HPV vírusom.

Rozdiel je v podkmeňoch, z ktorých každý vytvára bradavice na inej časti tela. Môže sa jednať o bežné, plantárne (na rukách a nohách), ploché alebo genitálne bradavice.

Bežné bradavice spôsobujú kmene 2, 4 a 7. Plantárne bradavice v oblasti nôh sú výsledkom pôsobenia kmeňa 1. Ploché bradavice sú zapríčiňované HPV kmeňmi 3 a 10.

No a napokon genitálne bradavice sú výsledkom prítomnosti niektorého z vyše 30 ďalších kmeňov ľudského papiloma vírusu.

Čo to bradavice vlastne sú?

Bradavice sú v podstate vírusy žijúce v koži a vyživované cievami, ktoré im prostredníctvom krvi privádzajú všetky potrebné látky pre život.

To je aj dôvodom, prečo ich odstránenie býva často pomerne bolestivé. Tieto výrastky sú totiž naviazané na cievne kapiláry a pevne zakorenené v koži.

Ak sa na ne pozornejšie zadívate, zbadáte v ich strede malé čierne bodky. Uvedené bodky sú vlastne zrazené krvné cievy, ktoré bradavice vyživujú.

K šíreniu bradavíc dochádza vtedy, keď nenakazená časť pokožky sa dostane do kontaktu s nakazenou oblasťou. K nakazeniu dochádza buď pri priamom styku s nakazenou kožou, alebo po kontakte s kúskami pokožky odtrhnutých z bradavíc.

Predpokladá sa, že aby došlo k nakazeniu, musí aspoň malá časť zdravej pokožky byť poškodená, respektíve musí existovať malá ranka, cez ktorú dôjde k preniknutiu HPV vírusu do tela.

Inými slovami – ak máte niekde na tele bradavicu a tá príde do kontaktu s poškodenou kožou druhej osoby, tá sa môže nakaziť vírusom HPV a následne sa u nej začnú tvoriť bradavice (vrátane rúk a nôh).

Typy bradavíc

Existujú bradavice rôznych tvarov, veľkostí a vzhľadu. Niektoré z nich sú obyčajné vypuklé zatvrdnutia, iné sa tvoria v skupinách.

Tuto nasleduje návod na ich rozoznávanie a na čo sa zameriavať, keď sa snažíte určiť, o aký typ bradavice sa jedná.

A. Plantárne bradavice

Ide o častý typ výrastkov tvoriacich sa naspodku alebo stranách chodidiel.

Pretože sa nachádzajú v dolnej časti chodidiel, bývajú ploché a bolestivé v dôsledku váhy tela tlačiacej na ne. Bradavica je v podstate oveľa väčšia ako to, čo vidíte na povrchu.

Napríklad, pri zatlačení na kurie oko zbadáte žltú plochu okolo neho, čo je vlastne celé samotné kurie oko.

Tento druh bradavíc je nesmierne nákazlivý, pretože z chodidiel sa často odlupujú kúsky kože. Taktiež vírusy, ktoré ich zapríčiňujú, obľubujú vlhké a teplé miesta.

Preto sprchy v posilňovniach sú častým zdrojom nákazy. V podstate výskyt platnárnych bradavíc medzi atlétmi je jeden z najvyšších spomedzi populácie. Diabetici sú tiež špeciálne náchylní pre nakazenie sa uvedenými typmi HPV vírusov.

B. Ploché bradavice

Tento druh bradavíc je, ako už z názvu vyplýva, plochý. Ďalej sa vyznačujú malou veľkosťou a okrúhlym alebo oválnym tvarom.

Tiež sa zvyknú vyskytovať vo veľkých počtoch. Nie je nezvyklé mať 20 až 100 malých bradavíc rozosiatych po celom tele.

U detí sa najčastejšie vyskytujú na tvári. U mužov sa môžu nachádzať napríklad na brade a u žien zasa na nohách. Malé bradavičky sa totiž ľahko šíria práve pri holení a rankách, ktoré toto spôsobuje.

No a pochopiteľne muži si často holia tvár a ženy zasa nohy, alebo podpazušie.

K šíreniu uvedeného typu bradavíc môže dochádzať aj pri škrabaní si postihnutého miesta. Ich rozmiestnenie je potom často lineárne v smere škrabania.

C. Genitálne bradavice

Genitálne bradavice sa najčastejšie šíria pri intímnom styku, zasahujúc miesta, na ktorých dochádza ku vzájomnému kontaktu.

Väčšinou sa vytvoria ako malé, mäkké, ružovo zafarbené výrastky. Časom môžu zatvrdnúť, alebo sa natiahnuť do tvaru malej stonky.

Inokedy zas niekoľko bradavíc blízko pri sebe za zhluknú do tvaru karfiola.

Väčšina z týchto bradavičiek je bezbolestná a za nejaký čas, zvyčajne do pár mesiacov samé zmiznú. Avšak zároveň sú nevyliečiteľné, čo znamená, že sa môžu kedykoľvek znova a znova vracať.

Liečba: Ako odstrániť  bradavice a kurie oká

Pre odstraňovanie bradavíc a kurích očí sa zvyčajne používajú tri metódy: voľnopredajné prípravky z lekárne, rôzne domáce recepty a napokon aj chirurgické spôsoby.

I. Prípravky z lekárne bez predpisu

Na šťastie pre vás, väčšina bradavíc za nejaký čas zmizne sama od seba. Ak však chcete tento proces urýchliť, existuje množstvo prípravkov bez lekárskeho predpisu, ktoré môžete vyskúšať.

Väčšina z nich pracuje na princípe ich zmrazenia (mix dietyléteru a propánu) alebo vypálenia (kyselina saliciová). Tieto metódy zároveň zničia vírus, ktorý sa v bradaviciach nachádza.

Príkladom takýchto zmrazovacích prípravkov sú napríklad:

Spomenuté prípravky sa neodporúča používať u bradavíc na tvári alebo intímnych miestach, pretože pokožka na týchto častiach tela je pomerne citlivá.

II. Domáce recepty

Existuje veľké množstvo domácich receptov a návodov pre odstránenie bradavíc. Medzi najznámejšie patria tieto:

3) lepiaca páska

Odstrihnite kúsok lepiacej pásky tak, aby pokryla kurie oko a nalepte ju na neho. Nechajte to tam 6 dní.

Potom pásku odlepte a vložte postihnuté miesto na koži na pár minút do vody. Potom za pomoci pilníčka odstráňte časť najvrchnejšej časti kurieho oka.

Nechajte miesto vyschnúť, najlepšie cez noc.

Potom ráno nalepte novú lepiacu pásku a proces opakujte až dovtedy, kým kurie oko alebo bradavica nezmizne.

Predpokladá sa, že táto metóda je účinná preto, lebo mierne dráždenie postihnutého miesta prinúti imunitný systém sa nákazou zaoberať a HPV vírusy časom postupne zničí.

4) cesnak

Pomliaždite strúčik čerstvého cesnaku na jemnú kašičku. Tú potom aplikujte priamo na bradavicu alebo kurie oko a miesto prelepte náplasťou.

Aplikujte nový cesnak každý deň. Zanedlho bradavica spľuzgieravie a do týždňa úplne odpadne.

Buďte však opatrný a nenaneste cesnak na okolitú zdravú kožu. Ten je totiž pomerne agresívny a mohol by kožu vyžrať. Na tento účel pomáha pred jeho aplikáciou pomazať okolitú kožu trochou oleja alebo vazelínou.

5) ocot

Namočte chumáčik vaty to octu a prilepte ho náplasťou na kurie oko alebo bradavicu aspoň na hodinu alebo dve denne.

6) púpavová miazga

Odtrhnite púpavu z vašej záhradky alebo hocikde spred domu, zlomte nožičku a nakvapkajte vytekajúcu miazgu na bradavicu.

Robte to denne až dokým neodpadne.

Miazga bude mierne dráždiť pokožku a tým stimulovať váš imunitný systém k tomu, aby sa bradavice zbavil. Avšak nepožívajte púpavy, ktoré rastú na miestach postrekovaných za posledných pár rokov herbicídmi.

7) vitamín C

Rozdrvte tablety vitamínu C na prášok, pridajte pár kvapiek vody a vytvorte z toho kašičku.

Tú potom naneste na kurie oko a prelepte náplasťou. Vysoká kyslosť vitamínu C pomôže k jeho odstráneniu a zároveň povzbudí imunitný systém k akcii.

Pre tento účel avšak použite vitamín C vo forme kyseliny askorbovej.

Nekyslé formy, ako napríklad askorbát vápenatý by síce tiež podporili imunitný systém, no nemali by priamy vplyv na bradavicu.

8) banán a citrónová kôra

Odkrojte kúsok banánovej alebo citrónovej kôry, priložte ju na bradavicu a prelepte náplasťou pred tým, než pôjdete spať.

Chemické látky a oleje obsiahnuté v kôrkach pomôžu bradavice rozpustiť a odstrániť.

9) papája

Vezmite nedozretú papáju a urobte do nej pár zárezov, z ktorých vytečie miazga. Tú pozbierajte a nechajte na vzduchu zatuhnúť.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Po stuhnutí ju opäť trocha zrieďte s vodou a pastu natrite na postihnuté miesta ráno a večer. Enzým nachádzajúci sa v papáji natrávi bradavicu a odumreté časti kože.

10) bazalka

Nalepte nakrájanú a pomliaždenú bazalku na bradavicu s použitím vodotesnej náplasti prvej pomoci.

Robte to každý deň a v priebehu týždňa vírusy ničiaca látka bazalky vašu bradavicu alebo kurie oko usmrtí.

11) ricínový olej

Natieranie ricínového oleja na bradavicu ju do týždňa rozloží. Bude to dôsledok toho, že olej zanechá pokožku vlažnou a po čase sa stvrdnutá koža jednoducho rozpadne.

12) aloe vera

Ak náhodou pestujete doma aloe vera, odtrhnite z nej jeden list a vytečený gél natierajte na bradavicu.

Robte to každý deň a bradavica skoro zmizne. Pravdepodobnou príčinou je kyselina jablčná nachádzajúce sa v aloe vera.

13) teplá voda

Keďže plantárne bradavice sú citlivé na teplo, ponorenie nôh do horúcej vody (43 až 45 stupňov Celzia) na 15 minút denne ich dokáže odstrániť.

III. Chirurgické metódy odstraňovania bradavíc

V prípade, ak žiadne prípravky bez lekárskeho predpisu, ani domáce spôsoby odstraňovania bradavíc nezabrali, existuje zopár druhov chirurgických zákrokov, ktoré môže odporučiť váš konvenčný lekár.

Medzi ne patria nasledovné:

14) operácia zmrazením

Na zmrazovanie bradavíc sa používa tekutý dusík. Ten bradavicu alebo kurie oko zmrazí a zároveň zničí postihnuté tkanivá. Vyžaduje si však opakované návštevy.

Taktiež často zanecháva jazvy a nezriedka býva pomerne bolestivé, preto lekár vám môže na zmiernenie bolesti podať lokálne anestetikum.

15) elektrokauterizácia

Ide o aplikáciu vysokofrekvenčného elektrického prúdu. Zvyčajne veľmi bolestivá metóda.

16) lasery

Podobne ako zmrazovanie môžu zanechávať jazvy.

Lasery však nezničia vírusový koreň a preto sa bradavice po tomto zákroku pomerne často vracajú.

17) chirurgické odstránenie

Bradavica sa jednoducho vyreže. Keďže sa pri tom používa skalpel a reže sa do živého, lokálne umŕtvenie anestetikom je nevyhnutné.

Jazvy sú tiež jeho častým dôsledkom.

18) liečba kantaridínom

Chemická látka kantaridín je produkovaná chrobákmi majkovitmi, ktoré sú tiež známe tým, že sa z nich vyrába afrodiziakum španielske mušky.

Táto látka sa riedi a aplikuje na bradavice obyčajne natretá na náplasti a ponechaná pôsobiť počas 24 hodín.

Existujú aj spôsoby, keď sa kantaridín riedi s ďalšími chemikáliami. V týchto prípadoch postačuje 2 hodinová aplikácia. Tento spôsob nie bolestivý hneď na začiatku, avšak silná bolesť prichádza 3 až 8 hodín po aplikácii, keď bradavica spľuzgieravie.

Následne je potrebná návšteva lekára, ktorý odumretú kožu odstráni.

V prípade, že nedôjde k úplnému odstráneniu bradavice, procedúra sa musí opakovať. Stretáva sa to však s rôznou mierou úspechu.

Upozornenie: Kantaridín je extrémne jedovatá látka, podobne ako strychnín. Požitie množstva len 10 mg býva smrteľné.

19) miquimód

Ide o liek, ktorý sa najčastejšie používa pri genitálnych bradaviciach. Predpisuje sa pre plantárne, aj ploché typy.

Aplikuje sa na bradavice raz za jeden až tri dni.

Krém aktivuje imunitný systém na jeho odozvu proti HPV vírusom. Koža v okolí bradavice často zčerená.

20) bleomycín (látka používaná proti rakovine), cimeditín (antihystamín) a tretinoín (derivát vitamínu A používaný v niektorých prípravkoch proti akné)

Všetky z uvedených látok môžu byť vstreknuté priamo do bradavíc, ktoré sa inými spôsobmi odstraňujú len veľmi ťažko.

Tipy na prevenciu

Najúčinnejšia prevencia pred bradavicami a kurími okami je vyvarovať sa infekcii papiloma vírusom (HPV). Nasledujúce tipy vám k tomu napomôžu:

 • Vo verejných sprchách, prezliekarňach a pri bazénoch noste na nohách sandále. Tieto teplé a vlhké prostredia sú ideálne pre vírusy
 • Nedotýkajte sa žiadnych bradavíc, či už svojich alebo niekoho iných
 • Nezdieľajte ponožky, topánky, žiletky alebo uteráky. Aj keď bradavice na niekom nevidno, ešte to neznamená, že sa tam nenachádza ani vírus
 • Udržujte svoje nohy v suchu. Ak sa vám nohy nadmerne potia, noste ponožky, ktoré dobre odvádzajú vlahu
 • Predchádzajte zraneniam na chodidlách. Bradavice a kurie oká sa ľahšie uchycujú na miestach s poškodenou alebo poranenou pokožkou.

Tipy na predchádzanie šírenia bradavíc:

 • Prekryte svoje bradavice náplasťou.
 • Neohrýzajte si nechty a kožu. To môže rozšíriť vírus z jednej ruky na druhú.
 • Po umytí rúk si ich dobre osušte. Bradavice sa ľahšie prenášajú za mokra. Tým výrazne zmenšíte riziko, že nakazíte niekoho iného
 • Nechajte bradavice a kurie oká na pokoji. Neškriabte a nerýpte a sa v nich, pretože počas toho sa vírus môže rozšíriť na ostatné miesta vašej kože.

Ďalšie naše odporúčania ohľadne stravy a doplnkov

Ako bolo v článku popísane, je dôležité predchádzať nakazeniu sa HPV vírusmi spôsobujúcich bradavice a kurie oká. To však kvôli ich rozšíreniu v populácii môže byť pomerne ťažké.

Ak už k nakazeniu dôjde, vzniknú dva problémy. Prvým je samotné odstránenie bradavíc, druhým ich častý návrat.

Preto jediným trvácnym riešením je posilňovať svoj imunitný systém tak, aby tieto nákazy zvládal a potlačoval sám.

Keďže príčina je rovnaká ako u problémoch s krčkom maternice, riešenie je podobné. Môžete ho nájsť napríklad v článku Prírodná alternatíva k očkovaniu proti rakovine krčka maternice.

Pre prehľadnosť ho tuto zopakujeme:

Ráno

– Selén, 200 až 400 mcg (mikrogramov)

– Zinok, 50 mg

– Kvalitný multivitamín, 1x denne

– Výplach postihnutých miest koloidným striebrom. Možnosť aj výplach, aj vypiť koloidné striebro. jedna dávka = 0.25 dcl (štvrtina decilitra, resp. 25 mililitrov). Samozrejme vypiť nie to po výplachu, ale čisté.

V priebehu dňa

– Aloe Vera, 3×2 lyžice (V prípade koncentrovanej, potreba zriediť. Postupujte vždy podľa návodu na fľaši).

– Výťažok z olivových listov, 3×denne (ideálny s obsahom minimálne 20% oleuropeinu).

– Vitamín C, spolu denne 1000 až 2000 mg askorbátov (najlepšie kombinácia rôznych foriem vitamínu C).

– Zo stravy pokiaľ možno vylúčiť: sladké veci, biele pečivo, sladené nápoje (Coca cola a podobne). Tiež sa vyhýbať umelým sladidlám (Coca cola light, Pepsi light). Tie sú pridávané dokonca aj do mnohých umelo prisladzovaných minerálnych vôd. Rovnako sa vyhýbať iným „light“ výrobkom s obsahom hlavne aspartámu.

– Podľa možností vylúčiť užívanie hormonálnej antikoncepcie (použitie alternatívnych foriem antikoncepcie).

Večer

– Jedno probiotikum s nejakým ovocím, napríklad jablkom pred spaním.

– Opäť výplach postihnutých miest koloidným striebrom. Možnosť aj výplach, aj riadne vypiť koloidné striebro. 1 dávka = 0.25 dcl (štvrtina decilitra, resp. 25 mililitrov). Samozrejme vypiť nie to po výplachu, ale čisté.

Dodatok:

Olivový list je možné doplniť tiež o silnejšie antivírusové prípravky:

– Betulin (výťažok z brezovej kôry), 2×500 mg denne

– Befungin (výťažok z huby chaga), 7-10 gramov denne

– Larrea tridentata, 2×1 gram denne

Ďalšie prípravky, o ktoré je možné doplniť kúru (odporúčané, no nie nutné):

– Vitamín E, 200 až 600 IU denne

– Oreganový olej, 3×300 mg denne

– Pitie kokosového oleja, 1 až 3x polievkovú lyžicu denne

– Beta glukany, 2 až 3x denne po 500 mg (čiže spolu 1000 mg až 1500 mg)

– Jód (jódové tablety alebo morské riasy Kelp alebo Spirulina)

– Enzýmy, napríklad: Bromelain, Papain alebo Serapeptidaza

– Iné antivírusové a protiparazitné prípravky

Kde výhodne kúpiť požadované doplnky

Podrobný zoznam doplnkov vhodných pri bradaviciach, kurích okách, ale aj množstve iných ochorení nájdete v článku Odporúčané doplnky výživy.

Veríme, že vám tento článok pomôže vyriešiť váš zdravotný problém.

Ak viete o ďalších receptoch na kurie oká a bradavice, určite sa s nami o ne podeľte v kometároch pod článkom.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroje: Badatel.net, howtogetridofstuff.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. tomas.malik

  Prečo tu nieje spomenutý Lastovičník väčší (Chelidonium majus)? Ja mám s ním dobré skúsenosti. Asi 3x som si kurie oka natrel (na nohách aj rukách) a po týždni som zistil, že mi zmizli.

  • Ďakujeme za doplnenie. Tých možných domácich, respektíve prírodných spôsobov je samozrejme viac. Ťažko by bolo sa snažiť uviesť úplne všetky. Vždy by sa našiel nejaký, na ktorý sa pozabudlo.

  • to som skúšala a nepomohlo.Dnes som našla knihu Atlas liečivých rastlín a lesných plodov od pána Kresánka.Vydala to OSVETA, ktorý odporúča na strane 369 Skalnicu strechovú .My jej hovoríme Skalná ruža.Je to jediná rastlina ktorá vydrží na cintoríne ako celoročná dekorácia.Netreba ju polievať a je stále krásna.Táto skálná ruža lieči aj otlaky,bradavice a iné pygmentové fľaky na tele.Stačí ju odrezať teda jeden lístok keramickým nožom ,umyť a tekutinou potierať miesta na koži.Vytvori sa zelený povlak. Som alergická aj na francúzsku kozmetiku a nepomohli žiadne iné zaručené produkty.Mám bradavicu na šlape nohy ktorú som si doniesla od mora a zatiaľ nič nepomohlo. Chodila som rada bosá po pláži ale už veru nebudem.Pozdravuje LUBA

   • mne dnes vypalovali kurie oko a bolí to teraz teda riadne..mam to na slape,pod prstami,takze nemozem na nohu vobec stupit.. iba ak na patu,ale z toho ma bolí uz cely nart,ked tak nakrivo stupam…urcite vyskusam viacero z tychto sposobov,ked sa to zahoji..ak ked neverim,ze mi tam neostane koren…naposledy som toto mala ako cca 10r a teraz zas..a na tom istom mieste aj nohe…uz nech mi to odpadne a viac to nemam..bo ma to velmi obmedzuje..keby to az tak nebolelo,ale mne tym zasiahla aj nervy..tak preto to tak bolí…nechcem toooo…

    • Ja som s kurimi okami/bradavicami mavala problem v detstve – vacsinou na chodidlach na bruskach pod prstami, raz aj na pate a viackrat som ich mala vypalovane dusikom – jak sa jedna zlikvidovala (tekutym dusikom), tak vyskocila nova na inom mieste. Z dlhodobeho hladiska to vypalovanie (zmrazovanie) tekutym dusikom moze pomoct ak je urobene poriadne a dostatocne hlboko, ale aj tak si myslim, ze je to zbytocne trapenie tela bolestou a invazivnym zasahom do tela. Vzdy sa na tom mieste vytvoril bolestivy pluzgier naplneny tekutinou, niekedy aj krvavou, kedze vrstvy koze zmrazene dusikom logicky odumreli spolu s bradavicou takze sa musela hojit cela koza. A trvalo to niekolko tyzdnov, ked som nemohla poriadne naslapovat na nohu, co nebolo nic moc, kedze som bola celkom behave dieta a rada som sa hybala a skakala. Potom v puberte bol pokoj, ale par rokov dozadu sa mi znova zacali objavovat na tych istych miestach. Jednu mam pod prstami a par tyzdnov ma pekne bolela, ale potom zrazu prestala. Stale je tam, ale uz dost dlho ma neboli. Nedavno sa mi objavila nova tato svina na prste vedla malicka (furt sa bavime o nohach) a ako rastie, malicek v topanke mi na nu tlaci a paradne boli – pocit akokeby mi do toho prsta tlacil neostrihany necht na malicku. Takze som sa rozhodla ze vyskusam nejaky z tych domacich receptov – dusikom sa uz trapit nebudem. Ono som tak trochu zmierena s tym, ze na to trpim a bude sa to vracat – je to nieco podobne ako ked sa niekomu pravidelne vyhadzuje herpes na ustach a niekto iny to na tom mieste nema nikdy. Ja tie svine napr.nemam nikde inde len na tych chodidlach. A skusim zlikvidovat aj tu spiacu co neboli, aj tu otravu na prste. Najhorsie je ked zacnu bolet – je to taka ostra pichava bolest, akoby ste mali v nohe zapichnuty trn. Keby neboleli, ani to moc neriesim…

  • Dnes som si čítala článok a chcela som napísať, že lastovičník väčší tam chýba, rastie u nás ako burina a je zadarmo, používa sa šťava zo stonky a účinkuje, treba iba vyskúšať.

  • Presne to som chcela teraz napísať aj ja 🙂 že prečo tu nie je táto zázračná rastlinka 🙂 . Ja mám len dobré skúsenosti s lastovičníkom a je to jediné liečivo, ktoré zaberá na tie potvorky 🙂

   • Ahojte. Poprosila by som poradiť. Môj 8-ročný syn má bradavice pod kolenom. 3 x mu aplikovali tekutý dusík, potom mu to odstraňovali chirurgicky, bradavice sa po 2 týždňoch začali zas vytvárať. Tak sme začali liečbu cesnakom, dnes je to 6. deň. Vytvorili sa mu pľuzgiere, cesnak zakaždým stmavol, ale zatiaľ to neodpadáva. Ako tie pľuzgiere vyzerajú? Má sa to prepichovať? Ďakujem

  • Určite začnite brať vitamín B. Ja som si kúpil B komplex forte (veľké balenie 100ks) a za mesiac (denne jedna tabletka prípadne jedna ráno, jedna večer) som mal pokoj s všetkými bradavicami (na rukách, nohách). Neviem či je to úplne vyliečené lebo minule sa mi zdalo že sa mi zas vytvorila nejaká mala na ruke, ale hneď som zas nasadil B-čko a je pokoj…

 2. Týkajú sa odporúčania aj molusiek? Resp. máte nejaký tip ako ich vyliečiť u dieťaťa? Ďakujem.

  • Dobrý deň. Áno. Keďže príčinou molušiek sú tiež vírusy, odporúčania v tomto článka platia rovnako aj na ne.

   Účinný vie byť aj rozmliaždený cesnak. Dávajte ho ale máličko a presne na molušky, nie na okolitú kožu, pretože cesnak vie byť na koži pomerne agresívny.

   Tiež môžete skúsiť vyskúšať bylinu čistec rovný. Odvary z neho aplikovať na pokožku. Táto bylina sa ukázala na molušky pomerne účinná.

  • Na molusky je dobry Verrumal, ale dostat ho iba na predpis. Ja som ho dostala od sestry, ktorej syn ho uz nepotreboval. Je to uz vyse 12 rokov, ked to mali moje deti a klop-klop, uz ani nepotrebuju.

 3. Dobrý den mám 14 rokov a mne to vypalujú ale už to mám rok a nie a nie zahojiť Poradíte mi ???? Dakujem 🙁 🙂

 4. Preco pletiete kurie oka a bradavice je to uplne nieco ine kurie oka nie su nakazlive a su naptiklad od tlaku zlej obuvi

  • Odporucam- cibulu nakrajat na male kocky a vlozit do poharika s octom. Rano a vecer prelepit postihnute miesto leukoplastom a samozrejme zakazdym vymenit cibuli namocenu v octe. Aby vam neporanilo aj okolitu kozu, riesila som tak, ze prvy – maly leukoplast isiel priamo na pokozku aj s vystrihnutym otvorom na bradavicu, potom cibula v octe a potom prelepene dalsim leukoplastom. Znicili sme si doma takto bradavice na ploske chodidla, na pate, ja som mala vela rokov na ruke…Vrelo odporucam- dlzka osetrenia je cca 1-2 tyzdne. Po cely cas som mala cibulu namocenu v octe- takze napita bola riadne 🙂

  • presne tak kurie oka nie su bradavice ale otlaky

 5. Dobrý deň. Ja mám kurie oko asi pol roka, skúšala som náplasti no nepomohli, korienky som si vytrhavala s pinzetou..no bohužiať sa to iba zväčšilo, šla som k doktorke a ona ma poslala na chirurgiu. Objednal na na vyrezanie. Chcela som sa spýtať, či to bolí, lebo sa dosť bojím

 6. Osobne máme najlepšiu skúsenosť s domácou liečbou kúskom šupky z banána.
  Každý večer sme kúsok cca 4×4 cm šupky z banána priložili na škaredú bradavicu (ako zmenšeninu karfiola) na chodidle dcérky a tuho previazali bvňzom.
  Do rána šupka sčernala. Po cca 10 dňoch bola bradavica preč a nikdy äcca 5 rokov) sa znova neobjavila.
  takže na základe osobnej skúsenosti ja na túto domácu liečbu nedám dopustiť 🙂

  • Banánové šupky sú na to super. Síce som ju osobne na sebe neskúšala, ale moja teta mala veľkú strašidelnú bradavicu na krku a po prikladaní/potiraní šupkou od banánu, jej bradavica odpadla. Inak- banánová šupka nesčernala pre to, že by do seba „pobrala tú hnusobu z bradavice.“ Banánové šupky sčernajú prirodzene- zoxidujú

 7. Zdravim,aj ja sa uz dlho trapim s bradavicami. Ako tu uz niekto pisal,keby to na chodidle nebolelo,tak to ani neriesim,ale urobili sa mi na brusku ukazovaka pravej ruky a okrem toho,ze to mam dlho,boli to a hrozne vyzera,tak si uz ani nepamatam ake to je,ked si palec opriete o ukazovak a citite hladku pokozku. Som pravacka,takze ma ta bolest obmedzuje skoro pri kazdej cinnosi. Zatial mi to vypalovali trikrat tekutym dusikom a sestricka mi povedala,ze nesetri,aby to bolo co najskor prec,takze k tomu bola aj adekvatna bolest pocas aj po vypalovani. Neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi. Zakazdym som dlho do noci nemohla ani zaspat,kedze vypalovala na 10 miestach a z toho 3 na ukazovaku(pichanie,palenie,bolenie,trpnutie dokopy). Hojenie pluzgierov aspon 2 tyzdne. Vysledok, ked sa zahojili pluzgiere-trochu sa zmensili a opat rastu…musim skusit domace recepty,to vypalovanie je ako za trest.

  • … mne sa bradavice na prstoch ruky a nohy celkom stratili, ako som si začal ráno robiť kaše z mlieka a celozrnnej špaldovej a ražnej múky, s prídavkom škorice a kakaa (tak na špičku čajovej lyžice; sladím lyžičkou trstinového cukru). Ani to netrvalo dlho, možno pár týždňov. Myslím si, že najviac zapôsobila škorica. Som krvná skupiny B+. Treba skúsiť.

 8. Medzi bradavicou a kurím okom je dosť podstatný rozdiel. Bradavica je vírus, kurie oko vzniká ako dôsledok tlaku. NIKDY ho nemôžete chytiť od iného človeka, to je hlúposť. Môžu sa stať prípady, na chodidle, že pod kurím okom sa nájde aj bradavica… už som to videla. Takže k spomínaným alternatívam pridám ešte jednu.. starú dobrú Lapisovú tyčinku z lekárne za 3,20 €. Tyčinka je biela, potiahnutá vrstvou parafínu, ktorý treba pred použitím odstrániť a to tak, že špičku tyčinky namočíte na 10 sekúnd do teplej vody … cca 30 – 37 stupňov. Potom vytiahnuť a počkať kým uschne. Následne tyčinkou 1-2x denne potierať miesto postihnuté bradavicou, nie okolie. Bradavica sa postupne spáli, tzn. že sčerná. Keď to bude úplne čierne, urobíte si teplý kúpeľ aspoň 20 minút a treba sledovať, či sa bradavica začína oddeľovať, Ak áno, zobrať páratko a jemne podobrať celú hmotu, Netrhať nasilu. V prípade, že sa bradavica v kúpeli neoddelí, nič sa nedeje, vysušiť ruky, lapisovať ďalej a znova zopakovať proces s kúpeľom.

  • V prípade, že sa bradavica v kúpeli neoddelí, nič sa nedeje, vysušiť ruky, lapisovať ďalej každý deň a znova o niekoľko dní neskôr zopakovať proces s kúpeľom… oprava poslednej vety… myšlienky mi idú rýchlejšie než prsty.

 9. Caute, ja som si kupila na kurie oka v lekarni taku vodicku, vola sa GEHWOL Tinktura na kurie oka a doma v pohode som si odstranila kurie oka na prstoch na nohach. Bez bolesti a strachu.

  • margarétka

   Dobrý deň, Ja som bola vlani v lete na chirurgickom zákroku „strašná bolesť“ lekár ma však upozornil,že sa to môže vrátiť.No už to mám znova skoro 3 mesiace tam kde to aj bolo. Nebolí to iba prichvôdzi ale aj v kľude. Rezať si to už nedám! Skúsim tú zázračnú vodičku „GEHWOL“ ktorú si mi poradila.Ďakujem pekne a prajem pekný deň

 10. Dobrý deň, tiež som trpela 5 mesiacov, kým kurie oko začalo reagovať na liečbu. Spočiatku som mala pod kožou len malú guľku v mäkkej časti chodidla, neďaleko päty, ktorá nebolela. Za krátky čas som pocítila silné bolesti pri chôdzi a nevedela som čo to je. Najskôr som myslela, že je to nejaké zákerné ochorenie. Asi po mesiaci sa to začalo javiť ako bradavica alebo kurie oko. Prvú liečbu som si dala a to náplasť na kurie oko. Asi po 2 mesiacoch som zistila, že náplaste už nepomáhajú. Od začiatku liečby som si nohu namáčala v teplej slanej vode. Druhá liečba bola Kalodium forte, tretia Verrumal, štvrtou liečbou bola cibuľa namočená v octe, ktorú som si prikladala na kurie oko na noc. Cibuľa mi kurie oko otvorila, vyzeralo ako štetka, s trčiacimi štetinami. V tejto fáze liečby som vôbec nemohla chodiť, stúpala som len na prsty nohy s kurím okom. Začala som s liečbou cesnakom, ktorý som si prikladala na noc, okolie kurieho oka som natierala masťou Kerasal ale i tak som si spálila pokožku v okolí kurieho oka. To som sa už trápila 4 a pol mesiaca a moja trpezlivosť bola v koncoch. Už som si myslela, že zákrok chirurga ma neminie.
  Nakoniec som sa dozvedela, že propolisom včely dokážu zmumifikovať napr. myš, ktorá sa k nim dostane do úľa a tým vlastne nie je pre ne zdrojom infektu. Propolisovou tinktúrou som si kurie oko natierala 3x denne a na noc som dávala propolisovú masť. Asi po týždni to začalo vyzerať ako chrasta a chodidlo prestalo bolieť. Konečne som mohla normálne chodiť. Naďalej som si kurie oko liečila týmto spôsobom. Liečba trvala ešte skoro mesiac. Keď už bola chrasta tenká, tak som si začala dávať na noc cesnak vo veľkosti chrasty (malé koliesko). Okolie som natierala propolisovou masťou. Cesnak som zakryla malým štvorčekom 5×5 (Sterilux), ktorý som prelepila Omniporom, aby sa nepohyboval. Igelitom som si zakryla celé chodidlo a zabalila do elastického ovínadla. Po celú dobu liečby som si namáčala nohu v teplej slanej vode a vytierala Propolisovou tinktúrou. Asi po týždni mi kurie oko odpadlo.
  Nechcela som veriť, že po 6 mesiacoch som mala čistú pokožku, bez kurieho oka. Ešte asi týždeň som si vytierala čerstvú pokožku propolisovou tinktúrou, natierala propolisovou masťou a stále prekrývala Spofaplastom – textilnou náplasťou.
  Podotýkam, že propolisovú tinktúru a masť som mala priamo od včelára.

  • Malá guľka v mäkkej časti chodidla…podľa opisu ste mali bradavicu, nie kurie oko… vyššie som spomínala, že bradavica je vírus a kurie oko je dôsledok tlaku, Áno časom môže bolieť rovnako nepríjemne ako bradavica, ale jeho odstránenie je rýchle, len si treba nájsť odborníka, pedikéra, ktorý to vie urobiť v podstate bezbolestne. Ak by som to mala vysvetliť úplne laicky, je to len hrubá koža sústredená na jednom mieste. Je úplne jedno, či je kurie oko veľké centimeter alebo 3 mm, má tvrdé jadro, ktoré sa „nemá ako dostať samé von“. Musíte mu pomôcť… t.j. smer pedikúra, lebo náplaste na kurie oká zaberú len vtedy, ak je kurie oko plytké, v opačnom prípade je Vaša snaha zbytočná.

 11. Pedi Susan

  Dobry den,pracujem v oblasti pedikura na kurie oka odporucam navstivit pedikersky salon kde kurie oko sa odstrani je to velmi rychle a okamzite riesenie. Kurie oko na pohlad vizera ako zlta hrcka ako mozol pod nim je kurie oko ako male zrnicko ale nepomylste si to s bradavicov ta ma cierne bodky tzv. korene ked do bradavice ako kolvek zasahujete moze sa rozsirit je to inferkcne ochorenie odporucam najstivit kozneho lekara kde bradavicu odstrania. V pripade ze ste z Nitry kludne ma kontaktujte http://www.pedikura-susan.sk/

  tel : 0901 708 786
  email: [email protected]

 12. MiaPšenáková

  Dobrý deň, mám 14 rokov a trpým tým úž dobre dlhú dobu. Do dnes som bola presvedčená,že mám kurie oká..no podľa všetkého sú to bradavice?! Čo som dosť prekvapená pretože moja pedikérka bola presvedčená, že to kurie oká sú. Na jednej nohe ich mám 15 a na druhej 3. Používam náplaste a natieram si ich tekutinou, ktorá sa nazýva Kolodium Forte. Na nohy nedokážem poriadne chodiť. U pedikrky som bola z hruba pred 2mesiacmi. Odumretu kožu si dávam sama dole. JEdna baradvica je veľká ako môj ukazovák, má strašne veľa koreňov(čiernych bodiek) je to strašne nechutné a bolestivé. No včera som si jedno stiahla. Sa aj čudujem, že mi to išlo až tak, že mi v chodidle ostala hlboká rana, no bohužial aj jeden korienok, ktorý som si nevládala vybrať. Dúfam, že mi vaše rady, ktoré som si dopodrobna prečítala, pomôžu:)

 13. Ja som si nasadil Grepostar , síce na niečo iné a krásne mi zmizli bradavice na rukách po 20 tich rokoch.

 14. chcem sa spytat, tie bradavicnate gulocky visiace casto na nitke su tiez bradavice? mam ich na chrbate a pod prsnikmi a neviem ako sa ich zbavit, dakujem

  • Áno, to sú tiež bradavice. Skúste vyskúšať niečo z článku.

  • to su kozne vyrastky a v kazdej koznej ambulancii ti to odstrania elektrickou ihlou je to rychle a troska to stipe alebo si ich podviaz nitou a prestanu sa vyzivovat krvou a odumru ale radsej by som isla na kozne pekny vecer

  • Konkrétne na takýto tip sa používa niť na čistenie zubov – uviazať a zatiahnuť uzlík, bradavica odumrie a odpadne. Vlastná skúsenosť.

 15. Kto mi poradí, čo s bradavičkou na očnom viečku a pod okom?

 16. Dobrý deň. Prečo sa tvoria materské znamienka? Dá sa tomu nejako zabrániť? Po prečítaní tohto článku mám pocit, že za to tiež môže vírus. Sú nejaké spôsoby domáceho odstránenia?

 17. Tieto články sú veľmi poučné a potrebné, ja by som sa chcela spýtať, či neplánujete niečo podobné o plesni na nechtoch, ďakujem

 18. Zdravim, len by som chcela upozornit, aby ste pouzivali spravne nazvy ucinnych latok a nie ich skomoleniny, aby potom v lekarni alebo u lekara nedochadzalo k pripadnym nedorozumeniam s pacientmi. Dakujem

  nie je to kyselina saliciová, ale kyselina salicylova
  cimeditin, ale cimetidín a je to antihistaminikum
  miquimod, ale imikvimod

 19. zuzana ked vkrocim do lekarne som pacient ?
  to uz robite z kazdeho choreho cloveka ?

 20. Všetko OK,len je tam chyba v popise,Papova vírus spôsobuje BRADAVICE ,KURIE OKÁ SÚ DEFORMITY spôsobené T L A K O M!!! Dovolím si to tvrdiť,lebo je to pravda.!!!!!

 21. betulienka

  Pridávam sa k Zuzane a autorovi článku odporúčam túto problematiku ešte doštudovať. Pretože kyselina salicylová sa nepoužíva na vypaľovanie bradavíc, ale má tu svoje využitie na základe keratolytického účinku. A tie skomoleniny by sa skutočne nemali vyskytovať na portáloch tohto typu, ktorým ľudia dôverujú v dnešnej dobe viac ako erudovaným odborníkom. Preto radím ľuďom, ktorí majú akýkoľvek zdravotný problém, aby ho riešili s ľuďmi, ktorí majú na to vzdelanie, či už sú to lekári alebo lekárnici. Lebo predstavte si, oni nie sú len predavači liekov, ale sú to skutoční odborníci, ktorí vedia o liekoch toho veľa, niekedy možno viac ako by ste chceli počuť.

 22. Ja som mal kurie oko na nohe. Najskôr som si ho liečil sám čo sa mi aj v pohode darilo, ale neskôr sa mi vrátilo. Potom som navštívil pedikérku Šupovú a bolo po probléme. Ak by niekto potreboval tak je z Nitry http://www.pedikurasupova.sk

 23. Mne sa najviac osvedčili rôzne náplaste z lekárne , žiadne babské recepty som ešte neskúšala .

 24. na kurie oka som vyskusal vsetko mozne a nepomohlo najlepsie je HCL .Kyselina chlorovodikova.

 25. Bradavice odstránite CESNAK ROZTLAČENY A PAR KVAPIEK CITRONU A PRILOŹIŤ NA MIESTO ,PRIKLADAŤ 2-3 DNI PO 1 -2HOD POZOR AK DLHO POSOBI VYPALI TO DO HLBKY ,NESMIE SA POUŽIŤ NA TVAR ,BRADAVICA SAMA SA ODLUPNE

 26. A čo na stopkovite bradavice? Mam ich na krku, casom stmavnú do hneda. Vyzeraju nepekne, chcem sa ich zbavit, ako?

  • František

   Lastovičník väčší .Odlomíte stonku žltú šťavou potierate 2-3x denne ,na 10x nebude čo potierať.

 27. Zdravim. Asi rok som sa trapil s bradavicami na chodidle. Pouzival so rozne dostupne pripravky z lekarne a nakoniec som podstupil aj vypalovanie co2 laserom ale bez uspechu vzdy sa to vratilo. Nakoniec som asi 2 tyzdne jeden krat denne natieral bradacice Citricidalom vytazok z grepovych jadierok a uz 2 mesiace uplny pokoj. Zmizlo to bez poskodenia koze.

 28. Zdravím,mám oblak na nohe pri maličku A dva na päte,majú mi to rezať,bolí to???bojím sa,čo mám urobiť????:'(

 29. Zdravim, ja som skusala na bradavicu na pate zmrazenie jednym pripravkom co reklamovali, potom domace metody co som tu nasla ako cibula ci cesnak, no nakoniec co mi pomohlo bola lapisova tycinka (Lapis certuv kaminek) na prvy krat sa len bradavica zmensila, na 2. alebo 3. krat uplne zmyzla a odvtedy sa nastastie ziadna nevratila 🙂 citam, ze to tu uz bolo spominane, ale skutocne to zabralo

 30. Ahojte, my sme sa tiež dlho trápili s bradavicami u dcérky. mala ich 12 na chodidlách.
  Skúšali sme kadejaké domáce recepty.
  Nakoniec som kúpila v Rakúsku kvapky W-Tropfen, zlikvidovali všetky bradavice v priebehu jedného mesiaca, bez bolesti.Natierali sme ráno a večer, v slanej vode sme vymočili každý druhý večer, a ony samé vypadali.
  Doporučujem, už viacej ľudom sme toto poradili a vždy pomohlo.

 31. Ahojte. V detstve som s desiatimi bradavicami na oboch chodidlách musela ísť 9-krát k doktorke na vypaľovanie,čo mi (s veľkými bolesťami) pomohlo.Po každom vypaľovaní ma mamina musela od doktorky po auto niesť na rukách. Asi pred rokom sa mi urobila bradavica medzi dlaňou a palcom na ruke.Na vypaľovanie som už nechcela ani len pomyslieť. S jej odstránením mi pomohla menštruačná krv. Dva krát som si bradavicu natrela a zmizla 🙂 Skúste to 🙂

 32. Pod prsnikmi mam take ploche makke vystupky, najskor svetlej farby a neskor stmavnu….su nepekne, obmedzuju mna. Co s tym?

 33. V detstve som mal bradavicu na kĺbe ukazováku. Stále ma to dráždilo a rôzne som to ohryzoval. Až ma raz napadlo a zobral som na ňu sviecu. Po priložení k plameňu 5 milimetrová bradavica behom pár sekúnd pred očami zmizla. Zatiahla sa do seba a už sa nikdy nevrátila. Po 50tich rokoch som to skúsil na päte a výsledok bol rovnaký. Trochu treba vydržať, ale postupným viacnásobným približovaním (čo znesiem) k plameňu sa to dá vydržať. Dusík je 100x horší. Teplo tým potvorám asi nerobí dobre. Efekt bol vždy okamžitý a bez jaziev a pľuzgierov.

 34. Ako tu jedna pani spomínala kurie oko je iba zhluk kože, odstrániť by ho mal vedieť každý šikovný pedikér/pedikérka. Bradavica je naopak vírusového pôvodu. Mne sa cca pred rokom začala jedna robiť na palci na ruke. Na postihnuté miesto som si priložila plátok cesnaku, dobre previazala (vzduchotesne kvôli „aróme“ :)) a fungovala som s tým v práci celý deň. Večer som si obväz odstránila, cesnak vyhodila a ráno použila čerstvý. Do niekoľko dní mi bradavica úplne zmizla a dodnes s tým mám pokoj. Cesnak je naozaj všeliek. V zimných mesiacoch každé ráno nalačno zapijem nakrájaný väčší strúčik cesnaku s citrónovou vodou. Celú zimu som nebola chorá a to chodili kolegovia do práce roznášať rôzne „vzorky“ (vrátane tých agresívnych „špecialít“, ktoré doniesli ratolesti zo škôlky). Nič lepšie ako cesnak nepoznám, nedám na neho dopustiť.

 35. Mal som tiež už skôr veľkú bradavicu na chrbte o veľkosti asi
  10 mm,bradavica nebola veľmi kopčekovitá iba troška vypukla a podobala sa skôr na materské znamienko, preto som dlho váhal či mam zasiahnuť,alebo ju nechať žiť a tak som ju len s rešpektom pozoroval.
  Lenže ta potvorka ma často až nepríjemne svrbela a niekedy až pálila,lebo bola vystavená častému treniu. Dosť často sa mi ju podarilo kvôli nepríjemnému svrbeniu poškriabať a potom nie len svrbela,ale aj bolela.

  Lastovičník už vonku nebol a deťom som úspešne odstraňoval bradavice v zimnom období cibuľovou šťavou spolu s prachom z kriedy.
  Keďže som už vtedy začínal liečiť baktérie a vírusy pomocou kvapiek MMS, tak prečo nevyskúšať aj na bradavicu s dojmom,že aj tá je infekčného pôvodu.

  Na tampón som nakvapkal niekoľko kvapiek MMS a prilepil tampón páskou ráno aj večer a po 3 dňoch bradavica vyschla na chrastu a pri sprchovaní odpadla a odvtedy už roky pokoj.

 36. Moje dve male ale ‚otravne‘, ako kvapky vody priesvitne bradavice neodolali priamemu posobeniu slnecnych lucov, mozno prave preto, ze sa vytvorili v slnecnom ‚tieni ‚ tela, konkretne na spicke palca nohy a na poslednom hanku malicka ruky. Stacilo vydrzat niekolko minut jemneho stipania a rozlucili sme sa nadobro/uz presli roky/.

 37. Bradavičky okolo krku,pod pazuchami a pod prsami sa dajú odstranovat s kašičkou zo Sody Bikarbony,,,,natierat,nechat pôsobit a potom oplachnut.
  .

 38. Precital som si komentare.Kurie oko,alebo kuracia riť – ako nasa babka hovorievala,ma povrch rozstrapkany,bradavica hladky a byva farebny- hneda. Na tie hladke neviem. Na tie druhe pomaha lastovicnik zlta tekutina. Babka mi raz povedali ,ked sme zabijali holubie mladata na polievku,aby som si na tie kurie rite dal tu cerstvu krv. Zmizli mi ani som nezbadal kedy. Čo na to poviete.

 39. Ja mám jednu bradavicu na chodidle LH už druhý rok . Vyskúšal som postupne saliciovú masť ,Verrumal , niekoľkokrát vypalovanie dusíkom a nakoniec chirurgicky odstránenie ložiska a po 3 mesiacoch to mám späť na rovnakom mieste . Som z toho už zúfalý, nič nepomáha. Ako čítam skúsenosti a rady iných ,je to beh na dlhé trate skúšať rôzne recepty je zdĺhavé ako pokus- omyl……………..

 40. Na bradavice najlepšie zaberá, keď na bradavicu dáte kvapôčku menštruačnej krvi, napríklad večer a ľahko previažete gázou, zakrátko bradavica zmizne a už sa nikdy neobjaví.

Pridajte komentár

*