Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Kde iní berú, my rozdávame: Malý darček pre každého z Vás!


Print Friendly, PDF & Email

 Darček pri príležitosti Dňa zvädnutých narcisov

Na Deň narcisov zo všetkých strán čelíte záplave požiadaviek a citového vydierania.

Pre mnohých je tento deň veľmi nepríjemným zážitkom. Ako stádo ovečiek Vás značkujú žltým narcisom.

Nie, žltý narcis pripnutý na odev nie je náhoda!

V doslovnom zmysle je to značka.

Vyberači dane zlého svedomia si Vás pekne značkujú krikľavo žlťou farbou, aby už zďaleka vedeli rozpoznať, kto už prispel a kto nie.

Môžete si byt istý, že ak v tento deň kráčate po ulici bez tejto značky, na každom kroku ste zastavovaní a oslovovaní. Cieľom je vyvolať vo Vás pocit viny a zahanbenia v prípade, ak by ste sa nechceli pridať.

Ako sa vyhnúť citovému vydieraniu

Okrem priameho odmietnutia sú len tri možnosti ako sa vyhnúť tomuto citovému vydieraniu:

 1. Buď sa pripojíte k stádu a odovzdáte svoj desiatok bezohľadným, prípadne naivným vyberačom, čo si myslia, že robia dobrú vec.
 2. Ďalšou možnosťou je nevychádzať na ulicu. Ani to však nezaistí, že sa im vyhnete. Je dosť pravdepodobné, že vás vymáknu aj v práci, reštaurácii, ak pôjdete vyniesť smeti do kontajnera a možno aj na verejných toaletách. Sú doslova všade – ako kobylky.
 3. Poslednou, najistejšou možnosťou, je pripnúť si narcis z minulého roka alebo narcis vlastný, nezdanený daňou z Vášho strachu a pocitu viny. Avšak nesmiete si pripustiť vyberačov príliš blízko k telu! Mohli by zistiť, že ten váš narcis nie je pravý. Oni ich kvôli tomu z roka na rok zakaždým mierne zmenia.

My Vás plne chápeme a  súcitíme s Vami!

Preto sme sa rozhodli, že Vám v tomto hektickom čase trocha vylepšíme náladu. V čase, kde všetci naokolo naťahujú ruky a prosíkajú, my Vám naopak nadelíme.

A úplne zadarmo, na znak toho, že nám záleží na Vás a nie na Vašich peniazoch!

Dovoľte nám predstaviť náš darček pre Vás:

pdf-iconŤahák “Obsah nutričných látok v potravinách”

Pre stiahnutie kliknite sem alebo na ikonku.

Ťahák obsahuje 31 nutričných látok ako vitamíny, minerály a ďalšie zložky. Pre každú živinu je v nej uvedených 15 potravín, v ktorých sa vyskytuje vo veľkom množstve.

Ťahák je na obojstrannom liste A4. Po zložení sa z neho stane mini-knižočka s 32 stranami. Na každej strane (okrem úvodnej) je uvedený rebríček Top 15 potravín s vysokým výskytom danej živiny.

Rozmerami je pribižne 7 cm x 5 cm x 1 mm, takže zmestí sa do každej peňaženky. Použiť ho tak môžete vždy, keď to budete potrebovať – či už v obchode, práci alebo kdekoľvek inde.

Veríme, že tento náš malý darček poteší nielen Vás dospelých, ale aj Vaše deti. Môžete im ho dať zložiť, určite sa pri tom dobre zabavia a zároveň potrénujú aj geometrické myslenie 🙂

A samozrejme, máte to od nás úplne zadarmo. Nechceme za to vôbec nič. Vaša priazeň nám úplne postačuje. Ak vy budete radi, aj my budeme radi 🙂

Ak by ste nám predsa len zato na oplátku chceli niečo dať, potešíme sa jednej veci. A to, ak budete tento článok zdieľať s ostatnými známymi – či už prostredníctvom Facebooku, emailom, ústnym podaním alebo akýmkoľvek iným spôsobom.

Prečo?

Z dvoch dôvodov:

Prvým z nich je, aby sa užitočné informácie v ťaháku rozšírili medzi čo najviac ľudí, ktorí ich môžu potrebovať.

Druhým dôvodom je to, aby sa o našej kampani proti falošnému Dňu narcisom dozvedelo čo najviac ľudí. Aby konečne po 23 rokov pretvárky a faloše konečne zvíťazil zdravý rozum a ľudia prestali podporovať organizácie, ktoré podľa nášho názoru viac škodia ako pomáhajú.

A napokon aj preto, lebo nemáme radi vyvolávanie pocitu viny prostredníctvom citového a psychického vydierania ľudí. Sme tiež proti využívaniu nátlaku v podobe spoločenskej konformity pre vlastné sebecké ciele a obohacovanie sa. Preto.

Tuto je stručný prehľad všetkých 10 dielov našej tohtoročnej kampane „Odhoď narcis, kúp si jabko!“:

(1): Prečo ignorujem Deň narcisov 2013

(2) Malý príbeh o veľkej onkológii

(3) Prečo to celé robíme?

(4) List pre starú Blaškovú

(5) Ako Liga babku dieťaťa s rakovinou večer na ulicu vyrazila

(6) Študenti dobrovoľníci pozor! Vyhnite sa podvodu „Deň narcisov“

(7) 25 spoločných znakov Ligoša Rakoša a sekty Svedkovia Jahodoví

(8) Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?

Zbohom vysoký krvný tlak

(9) Prečo v piatok na Deň narcisov neprijmite kvietok beznádeje

(10) Kde iní berú, my rozdávame: Malý darček pre každého z Vás!

Ale vráťme sa späť k nášmu ťaháku. Ak mate radi výzvy a riešenie hádaniek, na tomto mieste môžete prestať čítať a pokúsiť sa ho poskladať sami.

Prípadne, ak nemáte veľa času sa s tým hrať, tuto je podrobný návod, ako rýchlo a jednoducho ťahák poskladať:

Návod na zloženie ťaháku

Pre poskladanie dokumentu do maličkej 32 stranovej knižočky postupujte podľa nasledovných krokov:

1. Výber vhodnej tlačiarne

Pre tlač ťaháku je vhodnejšia laserová tlačiareň.

V prípade použitia atramentovej sa vám pri skladaní ťaháku môže rozmazať farba.

2. Obojstranné vytlačenie dokumentu na papier veľkosti A4

Ak máte k dispozícii vyspelejšiu kancelársku tlačiareň, tá zvládne vytlačiť ťahák obojstranne na jedno kliknutie. Pri nastavení tlače použite obojstranné tlačenie so zalomením po dlhšej strane.

Dokument má pomerne malé okraje. Na niektorých tlačiarňach vám počítač zahlási, že dokument je mimo zóny pre tlač. V takom prípade nastavte škálovanie dokumentu do zóny dostupnej pre tlač.

Ak máte jednoduchú domácu tlačiareň, vytlačte najprv jednu stranu a potom na ten istý papier druhú stranu.

Pri tlačení druhej strany papier obráťte po dlhšej strane.

Správne vytlačenie je také, že strany 25 a 26 budú v tom istom rohu, avšak na opačných stranách papiera.

3. Odstrihnite okraje

Na vytlačenom dokumente odstrihnite okraje vyznačené súvislou čiarou.

4. Skladanie ťaháku

a) Pred začatím skladania si papier otočte tak, aby v ľavom hornom roku ste mali stranu 26. Spodnú časť papiera potom preložte na vrchnú.

krok1

b) Po preložení budete mať v ľavom hornom rohu stranu 28.

krok2

Teraz preložte papier na polovicu zľava doprava, tak, že v ľavom hornom roku bude strana 8

c) Pokračujte opäť preložením spodnej časti na vrchnú.

krok3

V ľavom hornom rohu budete mať teraz stranu 16

d) Posledným preložením je zasa zľava doprava. Teraz už budete mať na vrchu len jednu stranu a to úvodnú s veľkým nápisom „Ťahák“

5. Zocvaknite v strede ako sa normálne viaže kniha

Otvorte knižočku tak, aby na vrchu ste mali úvodnú stranu na jednej strane a stranu 32 oproti nej.

Teraz kancelárskou cvakačkou jednoducho dvakrát zosponkujte v strede.

6. Prestrihnite spojené strany

Knižočku už v podstate máte hotovú. Akurát veľa strán je spojených dokopy. Nožničkami alebo nožíkom ich od seba rozstrihnite.

Tak a to je všetko! Ťahák v podobe mini knižočky máte hotový! Pevne veríme, že ho využijete k Vašej plnej spokojnosti 🙂

V prípade, ak by ste sa hlbšie zaoberali o danú problematiku, potom máme k dispozícii aj 3 podrobnejšie publikácie ohľadne nutričných hodnôt potravín.

Sú nimi: 330 stránková kniha, kalkulačka a príručka o bielkovinách pre vegetariánov.

Nájdete ich na stránke: Naše produkty.

Záver

Na záver by sme vám chceli poďakovať za Vašu doterajšiu priazeň. V poslednej dobe sme publikovali na tému Deň narcisov pomerne veľa článkov. Dúfame, že sme vás nimi príliš nezaťažili, ani neunudili.

Pre tento rok je to posledný článok tejto série. Môžeme sa ešte k danej téme síce niekedy vrátiť, no už to nebude tak často, ako tomu bolo doposiaľ.

A nezabudnite! Ak súhlasíte s naším posolstvom ohľade neužitočnosti a faloši Dňa narcisov, potom budeme radi, ak sa pridáte k šíreniu myšlienok v tomto aj ostatných článkoch.

Zdieľajte ich na Facebooku, emailom alebo akýmkoľvek iným spôsobom s čo najväčším počtom vašich známych a priateľov!

Spolu toho dokážeme viac!

Zbohom vysoký krvný tlak

Úvodné foto: freedigitalphotos.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ahoj Damián,
  ďakujem za ťaháčik. Veľmi ma potešil 🙂

  • Som onko pacientkou skoro tri roky, okrem informačných brožúrok ohľadne prevencie rakoviny, ktoré vyvolávajú v ľuďoch strach, sa ku mne nedostalo od Ligy proti rakovine nič. Nespĺňala som žiadne rizikové faktory vzniku rakoviny. Snažila som sa zdravo žiť. Kvôli rakovine som prišla o prácu, mám 7 ročné dieťa, nemôžem robiť na 4 zmeny, inú prácu si neviem nájsť. Invalidný dôchodok mi nechceli priznať, aj keď som mala po roku recidívu a mastektómiu, mala nastúpiť na chemoterapiu, a mám bolesti ruky a som vysokoriziková. Nikoho nezaujíma, či máte z čoho žiť. Pri prvom štádiu ( nádor mal 2 cm, 2,1cm je už druhé štádium) nemáte nárok. Na kúpeľnú liečbu vzdialenú 200 km som nemohla nastúpiť, pretože 3 týždne bez priepustky, je pre matku s dieťaťom ťažko prijateľné. Na týždeň s LPR by som aj išla, ale nevedela som o tom… Veľmi nám, rodine, pomohol Dobrý anjel n.o. , preto by som Vás chcela poprosiť, aby ste neprestali prispievať, ale prispejte tým, ktorý to naozaj potrebujú… rodinám s deťmi…

 2. Jozef Hariom Urban

  Pekný podvečer,
  budem asertívny a budem ich ignorovať, niekoho aj 2x 🙂

 3. Mária Slaminková

  Ahoj Damian:-)
  Moja celá rodina ich budeme ignorovať,môj manžel a ja sme si toho dosť užili na Detskej Onkologie su to naozaj len obyčajní zdieračí peňazí a keď človek ,ako môj nebohý syn Patrik tak žiadnej finančnej pomoci,ani humanej pomoci od nich nedostal,len ho pumpovali samymi jedmi ,pekné rečičky a žiadná pomoc.

 4. Damian,
  srdecna vdaka. Nas si zajtra neoznackuju… 🙂
  Pekny zajtrajsi den!

 5. ani mna si neoznackuju,celkom sa tesim ako neprispejem 🙂

 6. Ja sa im úspešne vyhýbam už pár rokov a tento rok to samozrejme nebude inak 🙂

 7. Tak Damián, ja ich ignorujem už niekoľko rokov a dnes ma nik, čo robili zbierku ku dňu narcisov v Trnave nezastavil. Buď som tak škaredá, alebo vycítili, že neprispejem ani cent. Známych som vyzývala, aby si radšej kúpili ovocie alebo zeleninu.

 8. dakujem za tahacik 🙂

 9. Hildegarda

  Dobrý deň,
  dnes je pondelok po akcii… a zostala som bez žltej značky :)))) a to som pochodila dve mestá. Ale musím podotknúť, že asi som mala šťastie na pasívnych vyberačov-tých ktorých som videla postávali a čakali, kto sa pri nich pristaví.
  Za ťaháčik ďakujem, určite využijem.
  Prajem pekný deň!

 10. Super, vďaka za ťahák, potešil:)
  Mňa neoznačkujú, ja ovca nie som ani náhodou a viem nahlas a slušne vyjadriť svoj názor…takže milí predajcovia ostali dosť prekvapení po mojej krátkej prednáške….a určite si pomysleli – tej asi hrabe….:)
  Ale mne to nevadí, ja viem svoje:)!

 11. Mylsím, že ešte existuje aj možnosť č.4 – a to pekne do očí im vysvetliť prečo NIE, a ak nemajú o to záujem, asertívne odmietnuť…vyhýbanie sa im považujem za dosť infantilnú reakciu…:)

 12. Ťahák je super 🙂

Pridajte komentár

*