Liga proti rakovine sa vyhráža žalobou a trestným oznámením


Print Friendly, PDF & Email

Liga proti rakovine SR včera zaslala na emailovú adresu stránky bádateľ.sk (a na ďalšie dve iné emailové adresy) prostredníctvom svojho právnika Výzvu na odstránenie závadného stavu, ktorú teraz týmto zverejňujeme k nahliadnutiu širokej verejnosti. Výzvu si v originálnom formáte pdf môžete stiahnuť kliknutím na vyššie uvedený link.

U výzvy Ligy proti rakovine sa však nejednalo o žiadny článok na našej stránke, ale o diskusný príspevok nejakého neznámeho človeka na Facebooku, publikovaného pod iniciatívou Kampane za pravdu v medicíne.

Pred tým, než sa k predmetnej výzve vyjadríme, dovolíme si uviesť jeden hypotetický príklad:

Poliak žijúci v Poľsku napíše v kórejskom jazyku diskusný príspevok na stránku v Brazílii a posťažuje si v ňom, že žlté narcisy, ktoré včera kúpil v kvetinárstve mu rýchlo zvedli. Príspevok si následne prečíta kvetinárstvo v Severnej Kóreii, ktoré sa v príspevku samo identifikuje a následne citovo sa ho to strašne dotkne.

Nejakým neznámym spôsobom si spojí brazílsku stránku s úplne inou stránkou v Bulharsku a prostredníctvom svojho právnika pošle administrátorovi bulharskej webovej stránky výhražný list požadujúci výmaz diskusného príspevku uverejnenom na brazílskej stránke, spolu aj s ospravedlnením. Svoje pohoršenie zdôvodňuje tým, že narcisy z jeho kvetinárstva nikdy nezvädnú, pretože sú umelé!

Avšak vo svojej zaslepenosti a zlosti severokórejské kvetinárstvo už vôbec nenapadne, že sa kľudne mohlo jednať o iné kvetinárstvo, napríklad z Južnej Kórei, kde čiste náhodou tiež rozprávajú kórejsky a už tobôž mu neprišlo na um, že sa môže jednať aj o akékoľvek iné kvetinárstvo na svete, keďže pôvodný diskusný príspevok vôbec neuvádzal, aké kvetinárstvo a v ktorom štáte má na mysli.

No a na svete sa predsa nachádzajú stovky, ba tisíce kvetinárstiev!

Dokonca aj v prípade, ak by sa nejakým spôsobom preukázalo, že sa jedná o predmetné kvetinárstvo v Severnej Kórei, ako ich vôbec mohlo napadnúť, že nejaký bulharský správca webovej stránky sa bude zapodievať právnym listom zo Severnej Kóreii a tobôž na základe neho aj jednať.

Rovnako sa severokórejskému kvetinárstvu zrejme ani neprisnilo, že v Poľsku, Brazílii alebo Bulharsku môžu platiť iné zákony, prípadne, že v týchto krajinách existuje niečo také, ako sloboda prejavu, sloboda vyjadrovania názoru, sloboda tlače a podobné veci. Veď predsa v Severnej Kóreii už 60 rokov žijú v totálnej diktatúre, útlaku a po 3 generáciách permanentného vymývania mozgov, hnijúc si vo svojom malom uzavretom svete odtrhnutom od reality, toho už nemôžu byť pochopiteľne ani schopní.

Týmto sa vopred ospravedlňujem Severnej Kórei a všetkým kvetinárstvam v nej, ak som ich náhodou urazil. Použil som ich mená len pre ilustráciu nášho hypotetického príkladu.

Zdá sa Vám tento príklad poriadne pritiahnutý za vlasy? Aj nám! Ak sa vám aféra Ligy proti rakovine a ich vyhrážok žalobami a trestným stíhaním osobe, ktorá s predmetným príspevkom nemá nič dočinenia (hoc s jeho obsahom možno aj súhlasí), zdá podobná s naším hypotetickým príkladom, tak potom táto podobnosť je samozrejme čiste náhodná!

A čo sa týka neoprávneného obviňovania, vyhrážania a zastrašovania tak sama Liga proti rakovine SR v zastúpení svojich právnikoch sa dopúšťa trestného činu. V súčasnosti preto aj naša stránka sama zvažuje podanie trestného oznámenia na Ligu proti rakovine SR.

Zbohom vysoký krvný tlak

Na záver malý dodatok

Liga proti rakovine permanentne deklaruje svoje humanistické zameranie pomáhať onkologickým pacientom a ich rodinám, financovanie výskumu rakoviny a šírenie osvety.

Keďže sú neziskovou organizáciou, tak financie na tieto aktivity získavajú z dobročinných zbierok a darov. Zdá sa ale, že majú aj iné priority, kde míňať darované finančné prostriedky.

Čo si myslíte, súhlasili by ich darcovia, aby sa nimi poskytnuté finančné prostriedky využívali na právnikov, vyhrážanie, zastrašovanie a neoprávnené obviňovanie svojich názorových oponentov?

A pritom stačilo tak málo!

Mohli sa napríklad priamo skontaktovať a snažiť sa prediskutovať veci. Ak by ukázalo, že na miestach kontrolovaných našou stránkou (ako napríklad naše vlastné fórum) sa nachádzajú nejaké vulgarizmy alebo iné neprípustné veci, potom ako každá iná seriózna stránka, tak aj my by sme sa problém snažili odstrániť.

Ale oni nie, prvá komunikácia prišla priamo od ich právnikov, za čo určite museli zaplatiť slušné peniaze. Peniaze svojich prispievateľov, ktorí v dobrej viere verili, že ich finančné príspevky budú použité na dobročinné účely z oblasti onkológie.

No namiesto toho ich peniaze skončili vo vreckách právnikov na aktivity, ktoré samé o sebe zrejme napĺňajú skutkovú podstatu už spomenutých trestných činov krivého obvinenia, vyhrážania a zastrašovania.

Viac k tomu nemáme čo dodať. Nech si každý čitateľ na danú vec a Ligu proti rakovine spraví vlastný názor.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Na tento článok nadväzuje článok Zamyslenie sa nad Ligou proti rakovine.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Liga proti rakovine ma sice vo svojich stanovach ako nevladna a neziskova organizacia iste altruisticke prehlasenia, ale pomaha ako vsetky podobne organizacie marketingom kartelom vyrabajucim lieky. Alebo nie ??? Preto sa podla mna okamzite aktivovali pravnici nie samotna Liga.

  • Suhlasim. Este jeden zaujimavy fakt – vsimnite si, ako v tom liste od pravnikov spominaju, ze ten komentar pravdepodobne napisala nejaka KONKURENCNA organizacia. Pokial teda viem, tak pri neziskovych nadaciach a charitach neexistuje konkurencia. Ak sa dve charity zameriavaju na tu istu cinnost, tak si navzajom nekonkuruju, ale pracuju v SUCINNOSTI. Sucinnost je hlavny princip neziskoviek a charity. Konkurencne vztahy su len v komercnej a ochodnej sfere. LPR tak sama potvrdila to, co o nich tvrdime uz roky – a sice, ze aj ked navonok sa prezentuju ako charita, no ich skutocne motivy su komercne, nie humanne.

 2. Dušan Olle

  Nedávam príspevky na tieto organizácie. Nikdy mi žiadna nepomohla, hoci mám viaceré chronické ochorenia. A tiež neverím, že sa vyzbierané peniaze použijú v prospech ľudí.

  • Ahojte,
   chcela by som sa k tomu len tak vyjadrit ze keby davali tie darovane peniaze chorim ludom tak asi sme uz inde a nie za opicami.. Vzdy ked tam stoja ti akoze dobrovolnici na uliciach tak NIKDY im nedam ani cent lebo neverim ze tie peniaze co by som tam hodila tak idu na to a tam kde maju. Podla mna liek na rakovinu existuje uz tisice rokov a to je zdrava strava, cista voda, cvicenie a hlavne citit sa dobre a snazit sa mysliet pozitivne 🙂 nehovorim ze to vylieci vsetkych ale podla mna vela ludi… priroda vzdy bola silnejsia ako tie blbe stroje a minule som mimochodom citala ze chemoterapia este zhorsuje rakovinu. Drzim palce vsetkym

  • Presne tak. Máte obaja pravdu. Súhlasím s vami. 🙂

 3. ludmila drahnakova

  tieto i pod organizacie majuurcite z humanneho hladiska svoj ucel . ci uz peniaze idu na dobru vec ,i ked nie vsetky co sa vyzbiwraju neviem ale myslienka to bola skvela.Liga je urcite velkym prinosom v oboznamovani sa s chorymi ludmi a ich pobytmi na onkologii.Tato choroba sa totiz tyka nas vsetkych bez rozdielu

  • ludmila, nezastrašujte ostatných, že sa to týka všetkých bez rozdielu, lebo na vás podám žalobu, už ste ako Liga proti rakovine!!!

 4. V takýchto organizáciách možno väčšinou nájsť najväčších krivákov a bez sociálneho cítenia.

 5. Tomu sa hovori Trafena hus zagaga. 30.000 eur na umele kvetinky narcisov …. na druhej strane cast penazi ide tam kde je to potrebne (aspon dufam). ..

 6. Nemal by som problém s tým, ak sa časť vyzbieraných peňazí použije na prevádzku organizácie, ale treba to priznať, aby ľudia, ktorí prispejú vedeli na čo. Takto to potom znižuje dôveryhodnosť celého projektu a vyvoláva (možno zbytočné) otázniky.

 7. Mam postihnute dieta a hodnoty v okoli vnimam uplne inak, ako vacsina.
  Jeho vychovou a kazdodennou starostlivostou si plne uvedomujem naozaj skutocne hodnoty zivota.
  Mat zdrave dieta je najvacsie bohatstvo pre celu rodinu, ktore sa neda vycislit.
  Nesmierne obdivujem kazdeho rodica, ktory sa vie popasovat s nepriaznou osudu podobne, ako my doma a dokaze zit, fungovat, starat sa o chore dieta nonstop – nepretrzite 24 hodin denne – kazdu hodinu jeho zivota. Taky rodic musi mat nesmiernu zasobu psychyckych a fyzickych sil, co si rodicia bez tychto starosti nevedia ani zdaleka predstavit.
  Preto neodsudzujem (skor naopak) kazdu organizaciu, ktora ma naozaj ciste umysli pomoct a pomahat.
  Sme vsak na Slovensku ….
  Stretavam sa s rodicmi podobne postihnutych deti. Viem presne, co potrebuju. V com sa im da pomoct.
  Rozhodol som sa teda tiez pomahat a to naozaj, ako sa len da. Urobit vsak naozaj dobru vec, ktora by sluzila zarucene dlhodobo nie je tak jednoduche. Spojil som teda svoju snahu s odbornikmi – ludmi so skusenostami a nesmiernou ochotou pomahat. Dali sme hlavy dokopy a vymysleli uzasny projekt.
  Sme vsak na Slovensku a musim priznat, ze sa v tejto suvislosti sa naozaj stretavame s urcitym stupnom hyenizmu. Ludia nevidia jednoducho „nasimi ocami“ a nechapu (mozno ani nechcu) ze to, na com pracujeme nie je o nejakom byznise. Nechapu nasu vlastnu obetavost a dovody preco sme ochotni investovat i svoj majetok, aby sa nam nas zamer trvale pomahat podaril. Trapime sa … ochota naozaj pomoct je zo strany statu a roznych „neziskoviek“ , ktore sleduju len peniaze dost zlozita pre pochopenie.
  Suhlasim, ze v mnohych neziskovkach panuje skor len „nenazranost“ nakrmit v zaujme „dobra“ svojich „mecenasov“ (napriklad SOZA). Tieto praktiky su naozaj neospraveditelne. Preto ma zaraza skutocnost, ze by to malo byt tak aj v tomt pripade. Ak je to pravda, taka organizacia by mala byt okamzite zrusena. Obohacovanie sa na ukor chorych ma len jeden vyraz a to – HYENIZMUS ! Vrim, ze v tomto pripade to vsak nie je pravda. Bolo by to naozaj hrozne.
  Snad len tolko. (Nedalo mi, aby som nezareagoval.)

  V nasom pripade je to vsetko pre nas nepodtatne – mi mame jediny ciel. Pomahat. Vieme, co chceme a pracujeme na tom. Neocakavame a ani nechceme pomoct od roznych parazitov tejto krajiny. (boli aj taky, co sa slubili, ze nam pomozu, ale „nieco za nieco“) Dakujeme! Nepotrebujeme sa niekomu v zaujme, ktory sledujeme zavazovat.
  Ked sa nam projekt podari nasou odmenou nam budu stastne i ked postinute deti a rodicia, ktorim naozaj pomozeme, lebo to chceme a nic nas neodradi dalej bojovat na poli hyenizmu, korupcie, falose, nespravedlnosti a neschopnosti predtavenych tejto krajiny.

 8. A vy ste do Ligy proti rakovine isli? Overit si tie „utkvale predstavy“, ktorymi trpite? Lebo ja som sa pytala, nikdy ste ich nekontaktovali ohladom ziadneho z tych veci, ktore tu tak jasne deklarujete. Co cakate od niekoho, kto je klamlivo osocovany niekym, kto evidentne prekruca a manipuluje…? Ja osobne by som na Vas zavolala nie jedneho pravnika, ale dala Vas na sud. Apropo, dany pravnik pracuje pre LPR pro bono.. aj tolko sa da zistit, keby ste mali snahu 🙂

  • Aha, takze ak niekto vyjadri svoj nazor a podlozi to aj zopar podkladmi – vid zverejnene vykazy a spravy LPR, tak sup s nim rychlo na sud? To mi pripomina akesi totalitarske sposoby. Zrejme vsak ide o prostredie, v ktorom sympatizanti LPR veriaci v jej bozsku cistotu a dobrotivost ziju.

   Vase postoje maju vsetky znaky nabozenskej zaslepenosti. Uz len chyba, aby ste zacali kricat, ze nas treba vsetkych nesympatizantov LPR postavit na hranicu a upalit…

   • ale ved to iste robite vy! skodite na cti, hovorite NEPRAVDY. Ja Vas neupalujem,ale ked vidim,ako vela vie spravid jeden clovek s chorym presvedcenim, tak ano, riesila by som to cez niekoho, kto pozna pravne a zakonne sposoby. Ak je niekto v prave, preco by to pravo nepouzil.
    Prekrucate aj moje slova. Celkom je to pre Vas priznacne.

    • Mohli by ste konkretizovat aspon jednu nepravdu?

     Len taka mala poznamka: Sama priznavate, ze nepoznate zakonny, ale ste presvedcena, ze doslo k ich poruseniu a preto by ste „pripad“ odkazali pravnikom. Naozaj zaujimave 🙂

     Sloboda tlace a vyjadrovania nazorov vam zrejme nic nehovori. Podla mna citate prilis vela marketingovych priruciek Ligy, az vam to zatemnilo mysel 🙂

 9. A vy, apropo, evidentne netravite cas nicim inym, ako pisanim nenavistnych manipulacnych listov a odpovedi na komentare, ktore maju opacny nazor 🙂 Tiez nic zdrave to nie je… resp. je to velmi symptomaticke.

  • No, zatial tento clanok ma vyse 700 likov na Facebooku. Pocet ludi, ktorym sa nepaci som zatial napocital tusim 4. Zeby vyse 700 ludi bolo symptomatickych? Alebo je to mozno opacne? 🙂

   • lajknut cokolvek na facebooku, to je uz ake meradlo… 700 lajkov??? vacsina ludi lajkne denne na facebooku desiatky hluposti… je rozdiel venovat niecomu par minut a sekundu na lajknutie, a vypisovat strany a strany nenavistnych prekrutenych manipulacnych informacii… Je to obrovsky rozdiel, do coho clovek vklada usilie, to ho charakterizuje. Vas charakterizuje zast, zavist, zloba, skodenie.

    • Tento komentar ste zrejme chceli napisat k clanku Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?, pretoze tam sa hovori o 700 facebookovych likoch…

     Ktora informacia v clanku je nepravdiva, alebo „poprekrucana“? Jedna jedina vec, ktora je diskutovatelna je to, kto zalozil Ligy proti rakovine v roznych krajinach. Ci to boli priamo farma firmy alebo nepriamo cez spriatelene alebo financne naviazane ci podporovane subjekty.

     V clanku kazdy nas komentar sa viaze k nejakemu konkretnemu cislu z verejne dostupnych vykazov LPR. Takze poprosim, aby ste bola konkretna. Ktory udaj v clanku je nepravda?

 10. Ludmila čo tu robíš ?

 11. Dnes žijeme v takej dobe ,že si človek musí pomôcť sám,študovať veľa kníh,čítať rôzne články ak ho niečo trápi.ak sa vyskytne nejaký zdravotný problém,pomôcť si sám doma. Medicíne a lekárom sa nedá veriť, oni na všetko dajú len tabletky a iné preparáty,teda spolupracujú s farmaceutickým priemyslom,neriadia sa vlastným rozumom ako pomôcť pacientovi bez tabletiek a podporiť jeho zdravie,ale stále propagovať farmafirmy. Čo je na tom dobré? Veď predsa lekári študujú 6 rokov medicínu, majú vysokoškolské vzdelanie, najlepšie chápu fungovanie ľudského tela tak prečo to nevyužiť v prospech pacienta? Pomôcť mu dobrou radou,milým slovom,odporučiť nejaký obklad, kúpeľ, zamerať sa viac na životosprávu,na predchádzanie chorobám,na nefarmakologickú terapiu, na mnoho chorôb človek nepotrebuje hospitalizáciu v nemocnici ani tabletky či inú chemickú terapiu,častokrát sú hospitalizácie zbytočné, stačí si uvariť čaj,posilniť imunitu,chorobu vyležať a nieje potrebná ani návšteva lekára. 🙂

Pridajte komentár

*