Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Zatajovaná príčina rakoviny, o ktorej nechcú, aby ste vedeli


Print Friendly, PDF & Email

Rakovine sa na našej stránke venujeme často. Za posledných 11 rokov existencie sme vám o nej priniesli nespočetné množstvo informácií. Niekedy až toľko, že sa táto téma môže človeku zdať nesmierne komplikovaná.

Áno, rakovina má 100 príčin a ďalších 100 spôsobov liečby. Dnes vám však prezradíme jednu príčinu, ktorá je pravdepodobne zodpovedná za väčšinu všetkých prípadov rakovinových ochorení.

Aby sme vás ale už toľko nenapínali, tým dnešným previnilcom je: Jód. Teda nie jód samotný, keďže ide o veľmi osožný prvok, ale jeho chronický nedostatok.

Takže teraz to už viete hneď na úvod. Článok však určite čítajte až dokonca, pretože rozuzlenie celého prípadu príde až na záver.

Čo má jód spoločné s rakovinou?

Jód má v procese rozvoja rakovinového ochorenia tri veľmi dôležité funkcie.

Tú prvú funkciu zrejme všetci veľmi dobre poznáte. Jód je nepostrádateľnou súčasťou pre tvorbu hormónov štítnej žľazy.

V prípade ich nedostatku dochádza v organizme k hormonálnej nerovnováhe. Tá je spolu s nutričnou nedostatočnosťou známou príčinou rozvoja rakoviny.

Druhá funkcia jódu je jeho úloha pri tvorbe určitých špecifických tkanív.

Okrem samotnej štítnej žľazy je jód nevyhnutný hlavne pre tkanivá prostaty, vaječníkov a prsníkov. Teda presne tie orgány, u ktorých sa za posledných 80 rokov dramaticky zvýšil výskyt rakoviny.

Okrem uvedených orgánov sú to ďalej krv, lymfatické uzliny, kosti, hrubé črevo, pľúca, močový mechúr, obličky a koža. Podobne ako v predchádzajúcom prípade, aj tu nastal v poslednej dobe výrazný nárast rakovinových ochorení.

No a napokon je tu tretia, zrejme najdôležitejšia, no najmenej známa funkcia jódu. Je ňou špecifická úloha pri apoptóze, teda riadenej smrti buniek.

Ak má telo nedostatok jódu, potom staré či poškodené bunky nezaniknú, ale sa začnú nekontrolovane množiť.

Viem, viem, mnohí z vás teraz krútite hlavami a na jazyk sa vám tlačí nasledujúca otázka:

Akýže nedostatok jódu, veď ten sa dnes pridáva do soli?!

To máte pravdu, do soli sa pridáva, preto sa aj soľ dnes nazýva „jódizovaná“. Dokonca sa kedysi pridával aj do múky a potom ste mali extra jód aj z tohto zdroja.

Ale, je tu jedno ale… Teda skôr dve „ale“.

Prvým „ale“ je to, že jód sa v múke vymenil za bróm, pretože takáto múka má lepšie vlastnosti pri pečení, cesto s ňou drží lepšie pokope.

Okrem toho sa v poslednej dobe začali bromidy pridávať do veľkého množstva iných potravín, liekov či spotrebného tovaru. Dokonca, keď si kúpite nové auto a chvíľu v ňom posedíte, tak do seba nadýchate nemalé množstvo bromidov.

V čom je problém brómu?

Jeho hlavný problém spočíva v tom, že patrí do tej istej chemickej skupiny ako jód. No a chemické prvky z rovnakých skupín majú tú vlastnosť, že v chemických reakciách sa správajú podobne. Jeden nahrádza druhý.

V biológii človeka to znamená, že bróm sa bude viazať na tie isté receptory ako jód.

Inými slovami, bróm vytláča jód z účasti na biochemických procesoch, ktoré boli rezervované práve pre prospešný jód.

Takže, aj keď teoreticky máte dostatok jódu, tým, že sa v organizme nachádza jeho konkurent, tak tento jód sa nedostane tam, kde by mal. Výsledok sa prejaví presne tak, ako keby ste ho mali nedostatok.

A bude to ešte horšie…bróm totiž nie je jediný konkurent jódu

Ak sa zadívate do Mendelejovej tabuľky prvkov na skupinu 17, nájdete tam zopár ďalších zaujímavých prvkov ako napríklad fluór a chlór.

Za bežných okolností sa žiadný z týchto prvkov v prírode nevyskytuje v príliš veľkom množstve.

Ak sa ale pozriete na dnešný „moderný“ svet, tak zrazu zistíte, že napríklad chlór sa pridáva do vody z vodovodu, vody v bazénoch a podobne. Fluór, ako zlúčenina fluoridu sodného, sa pridáva napríklad do zubných pást.

Chlór vo vode nie je zlúčený so žiadnym iným prvkom, takže sa môže ľahšie naviazať v organizme na receptory jódu.

Fluorid sodný a bromidy môžu ďalej v tele podliehať chemickým reakciám. Ak sa pri nich uvoľní fluór alebo bróm, tak opäť môžu tieto prvky zaujať miesto náležiace jódu.

Možno vás teraz napadne, ako je to s kuchynskou soľou (chloridom sodným), veď tá predsa tiež obsahuje chlór. Je tento chlór nebezpečný?

Ako vyliečiť štítnu žľazu

V porovnaní s chlórovanou vodou, pri kuchynskej soli uvoľnenie chlóru zvyčajne nehrozí, pretože ten sa hneď naviaže s vodíkom a spolu vytvoria kyselinu chlorovodíkovú, ktorú máme v žalúdku.

Avšak v prípade brómu a čiastočne aj v prípade fluóru, telo pre tieto prvky nemá žiadne racionálne využitie.

Po tom, ako dôjde k ich uvoľneniu v chemických reakciách, budú sa v organizme voľne „potulovať“. Následne buď zreagujú na iné molekuly, vylúčia sa, prípade sa naviažu na jódové receptory v tkanivách.

Aké je teda riešenie?

Riešenia existujú dve. Jedno ideálne, ale ťažko dosiahnuteľné a druhé menej ideálne, no ľahšie realizovateľné.

1. Obmedziť príjem škodlivých prvkov brómu, fluóru a chlóru (chloritanov)

Toto riešenie by bolo lepšie, ale uznávame, v dnešnej dobe je ťažko realizovateľné, keďže tieto prvky sa vyskytujú takpovediac všade.

Preto sa aspoň, v rámci možností, snažte robiť čo sa dá – kúpte si zubnú pastu bez flóru, nekupujte si nové auto každý rok (tí z vás, čo si to môžu dovoliť), minimalizujte kontakt a výskyt kobercov (pridávajú sa do nich brómové spomaľovače horenia).

Čo sa týka chlórovanej vody, tak kupovanie vody vo fľašiach nie je riešenie, lebo plastové fľaše obsahujú vlastné „chuťovky“.

Pri pití vody z vodovodu ju nechajte na čas odstáť, nech z nej vyprchá čo najviac chlóru. Tiež pouvažujte o používaní vodných filtrov, ktoré vedia chlór odfiltrovať.

No a napokon si dávajte pozor aj na potraviny a lieky. Vždy si skontrolujte, či v nich nie je pridaný bróm alebo fluór.

2. Keď nepríde hora k Mohamedovi, príde Mohamed k hore (alebo Ako zvýšiť príjem jódu)

Možno sa teraz pýtate, že ako pomôže zvýšenie prísunu jódu za situácie, keď sa už aj tak v tele nachádzajú hore menovaní nepriatelia?

No, ak sa už nepriateľov nedokážeme zbaviť, tak sa ich pokúsme aspoň prečísliť.

V prípade, že množstvo koncentrácie jódu v organizme výrazne stúpne, tak v bitke o voľné „stoličky“ (receptory) na nich logicky zasadne viac jódu.

Tu je jednoduchá štatistika.

Samozrejme, nejaké receptory získajú aj ostatné halogenidy (bróm, chlór a fluór), avšak už nie toľko, ako predtým. Teda pôjde tu viac-menej o hru čísel.

Viac jódu bude znamenať jeho väčšiu šancu na úspech. Nie je to síce dokonalé riešenie, ale postačujúce v danej situácii.

Dávkovanie jódu

Odporúčané denné dávky kódu podľa konvenčnej medicíny sú 150 mikrogramov (µg).

Tie sú však metabolickou medicínou, kvôli dôvodom uvedeným v predchádzajúcom úseku, dnes už považované za nedostatočné.

V USA sa robili testy a zistilo sa, že až 95% ľudí tam nedosahuje ani tieto nízke úrovne. Je preto možné sa domnievať, že situácia v Európe bude veľmi podobná.

Takže, aké sú odporúčané dávky uvádzané inými zdrojmi? Tie sa výrazne líšia, tuto uvedieme niekoľko názorov:

 • Podľa známeho amerického lekára zaoberajúceho sa alternatívnou medicínou, Dr. Mercolu je to 400 µg
 • Konvenčnou medicínou uvádzaná maximálne dávka nespôsobujúca žiadne problémy je 1100 µg (1.1 mg)
 • Podľa Dr. Sircusa, svetového odborníka na jód, je bezpečná hranica 10000 µg až 200000 µg (10 mg až 200 mg)
 • Iní výskumníci vravia o 3000 µg až 6000 µg (3 mg až 6 mg)

Konvenčná medicína uvádza, že pri nadmernom príjme jódu existuje riziko vzniku zvýšenej funkcie štítnej žľazy (hypertyreóza). V roku 1948 bola urobená jedna štúdia, ktorá na toto riziko poukázala a nazvala ho Wolff-Chaikoffov efekt.

Problém bol, že šlo o neodborne prevedenú štúdiu, ktorá nebola nikdy zopakovaná a teda ani nikdy overená. Jej závery boli tiež len hypotetické.

Testy jódových terapií

V minulosti sa uskutočnilo zopár zaujímavých testov s jódom pri liečbe rakoviny i iných ochorení.

Napríklad, v roku 2003 Dr. Zhang ukázal, že podávanie jodidu draselného zvrátilo rakovinu pri pokusoch na myšiach, ktorým podával ekvivalent 100 mg jódu počas 20 dní.

V roku 1993 Dr. Ghent indikoval 1368 pacientom 5 mg jódu bez toho, aby sa u nich vyvinuli príznaky hypertyreózy. Touto terapiou bol schopný zvrátiť fibrocystickú chorobu prsníkov.

Zrejme najdôležitejšia štúdia bola urobená medzi rokmi 1997 až 2005, v ktorej tím lekárov Dr. Abraham, Dr. Brownstein a Dr. Flechas na 4000 pacientoch testovali dávky 12,5 mg až 100 mg jódu denne.

Len u troch pacientov sa objavili nežiaduce reakcie, ale aj tie zrejme boli v dôsledku alergie na niektoré prídavne látky obsiahnuté v jódových tabletách.

Pri tejto štúdii dosiahli výrazné zlepšenie fibrocystickej choroby prsníkov, zníženie potreby inzulínu u cukrovkárov, zníženie migrén, výrazné obmedzenie potreby podávania liekov pri zníženej funkcii štítnej žľazy a dokonca i úplné vyliečenie fibromyalgie.

Touto štúdiou sa vedci snažili dokázať, že v Japonsku je výrazne nižší výskyt rakoviny prsníkov i prostaty a celková dĺžka života lepšia ako v USA preto, lebo ich priemerný denný príjem jódu je až 13,8 mg.

Takýto vysoký príjem jódu dosahujú Japonci hlavne konzumáciou plodov mora a rôznych morských rias, ako napríklad kelp či planktónu z tropických jazier spirulina. Obsah jódu v spiruline však výrazne kolíše, pretože závisí od konkrétneho miesta odkiaľ pochádza.

Dobrým zdrojom jódu je aj jódová tinktúra podávana transdermálne (cez pokožku), najlepšie v okolí štítnej žľazy.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pokiaľ viem, spirulina nie je morská riasa 🙂 Ale čo sa týka nedostatku jódu u suchozemskej populácie – to sedí…

  • Nebolo to myslené tak, že spirulina je morská riasa. Akurát štylizácia bola možno trochu nejasná – už sme to doplnili.

  • zaujimavy clanok, z toho vyplyva konzumovat viacej jodu, solit nie je zdrave … Kde je cesta a balanc ??

 2. Spirulina je sladkovodna riasa, kto ma zaujem o kvalitnu, nech mi napise..ano, sedi to, jod chyba, a ked nie je robi velku neplechu v organizme..odporucam pouzivat len kvalitnu morsku sol, najlepsia je himalajska sol..

 3. Ahojte, odporúčam Vám slovenský olej s aktívnym organicky viazaným iódom od prof. Turanicu, ktorý za tento objav zožal medzinárodný úspech.

  http://www.fortunavitae.eu/obchod

  • jod je vysoko reaktivny prvok, takze ked ho dostanes do tela tak sa hned naviaze na prvky v tele a je z neho organicky viazany jod a nemusis kupovat drahe oleje od prof. Turanicu 😉

  • Mart Oom(fb)

   presne tak , jodova tinktura alebo lugolov roztok, par kvapiek pod pazuchu , zabrani zapachu(antibakterialny) a vstrebe sa a naviaze na podkozny tuk = je organicky viazany.

  • Predražené. Rybí olej s organicky viazaným jódom za cca 20€.

 4. Niekde som sa dočítal,že v kuchynskej soli je síce pridaný jód,ale v anorganickej forme.Tento anorganický jód je pre štítnu žľazu nevhodný,ba dokonca ju likviduje.Preto sa jodidovanej soli treba vyhnúť a nahradiť ju morskou alebo himalájskou soľou a konzumovať jód v jeho organickej forme.

 5. jodova tinktura obsahuje: jod + jodid draselny. konvencna medicina povazuje elementarny jod za toxicky. aku formu jodu obsahovali tie tablety pouzivane v studii lekárov Dr. Abraham, Dr. Brownstein a Dr. Flechas? intuicia mi hovori ze boli vo forme jodidu.
  a len tak mimochodom, Dr. Mercola neodporuca doplnat si jod tinkturou/lugolom (samozrejme aj Mercola sa moze mylit).

  • Ja som uzivala pri hypertyreoze, zvysenej funkcii SZ, Molekulany jod vnutorne a to s davkou 1-3 kvapky denne, nabiehala som postupne az na tie 3 kvapky, 1 kvapka = 2,4 mg jodu…doktor nevedel, ze neberiem lieky, tyreostatika, lebo som chcela dojcit svoje dieta bez ohrozenia liekmi. Tak som 3 mesiace uzivala a sla na odber krvi s malou dusickou, vysledky lepsie!!! Doktor prekvapeny, ked som mu povedala, ze lieky neberiem. Tak ma nechal bez nich a ze uvidime, o dalsie 3 mesiace este lepsie…(neslo mu to do hlavy, ale nepytal sa, aku alternativu beriem :-))…podotykam, ze slo podla protilatok o skutocnu hypertyreozu na autoimunitnom podklade, nie prechodnu poporodnu hypertyreozu. Takze po 9 mesiacoch taky hto davok jodu mam TSH v norme, zdvihlo sa mi z nemeratelnych hodnot na normu, T4 a T3 tiez v norme, kontrola o pol roka. Uzivam tento jod preventivne stale, mensie davky, som zvedava. Doktor skoro spadol zo stolicky, ked som mu povedala, ze som brala molekularny jod a povedal, ze som velmi riskovala. No neviem, ci je mensi risk krmit dieta umelym mliekom alebo tyreostatikami v materskom mlieku, a rozhodit si imunitu tymito cytostatikami…

 6. ja mam problémy. pred dvoma rokmi som mala nádor na hrubom čreve. Po dvoch rokoch sa mi zatúlaná bunka z hrubého čreva preniesla na pľúca. Mám problém aj so štítnou žľazou. Endokrinologička mi nasadila L-Thyroxin 50µg ráno. Je to správna voľba?

  • pozri si video germanska medicína. myslím ,že sa zaoberáte len materialnou stránkov.pozrite si lazareva rakovina je duševné ochorenie,to treba riešiť a nie sa zaoberať len prípravkami.tie sú tiež potrebné,ale len ako doplnok

  • Samozrejme dusevna stranka suvisi, no bunecne aktivity prebiehaju tak ci onak. Pre pochopenie biologickych procesov sirenia rakoviny odporucam prednasku Dr.Matthiasa Ratha – Rakovina, koniec jednej choroby ludstva. Uvadza klucovu ulohu aminokyseliny L-Lysine a L-Proline ako blokatoru prieniku a rozsirovania nadorovych buniek + dalsie klucove latky ako EGCG, VitC atd.. K tomu dokument: Utek pred lekem od Ricka Simpsna. A ako bonus >> http://youtu.be/Wxv6E2GP6fI <<

  • Prečítajte si knihu od Mirzakarim Norbekov Jak se zbavit brílí.Nenechajte sa pomýliť názvom.

 7. Pricina je prekyslenie organizmu – zdrave bunky potrebuju prostredie s mierne az silnejsie zasaditym pH, rakovinove bunky bujneju v prostredi s pH 5.5,, no pri pH 8.5 odumieraju a miznu/menia sa (ano, pleomorfizmus). Riesenie – odkyslenie. Chemo a lieky neriesia pricinu, prekysleny organizmus, a preto sa rak vracia, bud na rovnake miesto alebo inde.

  • svojim myslením vytvárame prostredie,bud kyslé alebo zásadité…ako myslíš taký si…ked neprídeš neodstréniš príčinu choroby,tak ju neriešiš,len odstranuješ následky,tak ako sa to dnes robí.potom nech sa nečudujú,že sa choroba objaví niekde inde…

   • ach jaj.. toto su take tvrdenia ako od jehovistov.. Myslenie je dolezite, dokonca aj choroby su casto psychickeho povodu.. Ale uvedomme si, ze stale este prijimame fyzicku potravu, takze je nad slnko jasnejsie (dakedy aj jehovistom), ze to co zjeme, ma velmi velky vyznam. Scitane a podciarknute – kecy o tom, ze myslenim si vytvarame kysle prostredie su vhodne tak na prednasku k jehovistom…Kysle prostredie si vytvarame JEDLOM…a zmenime to opat len JEDLOM.

    • Jedlo je sice mimoriadne dolezite, proti tomu sa neda namietat, ale nasa ludska podstata je ina ako materialna, nech uz si myslime cokolvek.
     Je preukazane, ze kazda negativna emocia aj negativne myslenie organizmus zakysluje a posobi ako vnutorny nepriatel. Uz iba obycajna bolest, ktora je trvalejsia, moze cloveka vyznamne zakyslit. Psychika a fyzika su v nasom svete neoddelitelne.

    • Ty si asi žiadneho Jehovovho Svedka nestretol. Bez urážky.
     1. Niektoré čísla v Prebuďte sa! uvádzali príčiny zlého stravovania.
     2. Príčiny v tom vyššom zmysle sú samozrejme aj psychické, ale v prvom rade ich zdroj je iný. Ten najhlavnejší je v 1. Mojžišovej v 3.-ej kapitole. Choroby a smrť prišli až po hriechu (vzbure). Nemali sme umierať ani byť chorí. Adamovi bolo povedané, že umrie ak z bude jesť zo stromu poznania dobrého a zlého. A tento stav dedíme po rodičoch. Stav podľa Biblie bude napravený až po Armagedone, a to pod vládou Krista, ktorá bude trvať 1000 rokov. Toľko bude trvať očista zeme, a odstránenie následkov hriechu (nespravodlivosť, choroby a smrť)
     A druhý dôvod chorôb môže byť úplne mimo Teba. Pozri knihu Jóbovu. Jób bol spravodlivý, napriek tomu dlho trpel. Takže u neho to c myslení nebolo. Bolo by lepšie neživiť predstavu o tom kto sú JS, ale sa radšej presvedčiť.
     P.S: Ja nie som Jehovov Svedok. Zatiaľ.

     • Ak mas taku vieru v Boha, precitaj si Koran – islamsku vieru. Tak ako zidia neuverili v Jezisa, krestania neuverili Mohamedovi. Precitaj si to len zo zaujmu.

     • Ja som JW a je to najrozumnejšia a najšťastnejšia voľba,akú som v živote mohla urobiť.Teším sa na Armagedon a po ňom na šťastný,zmysluplný život bez chorôb a smrti!
      (Zjavenie 21:4)

 8. Ja mám informáciu, že fluor je pridávaný (tajne) už aj do vody!!! Takže neviem či nás zachráni aspoň vlastná studňa! Lebo voda v plastových fľašiach zasa s „inou príchuťou“…nejak nám nedávajú na výber!!!
  Ani vlastná záhradka nieje ono, lebo nám ju „prihnoja“ ujovia z CHEMTRAILS!
  Takže nás majú „pod kontrolou“ aby sme sa náhodou nepremnožili a redukcia populácie na Zemi zatiaľ úspešne pokračuje ako vidím!!! 🙁
  Na druhej strane, užívam MMS. Môžem to chápať aj tak, že vdaka tomu mi obsadenie stoličiek určených pre jod môže hroziť len od bromu a fluoru??? 🙂

  • Väčšina zeleniny je na štítnu žľazu toxicka testujem vysokotučnu diétu až 80 percent tuku zvierací, min 200g tuku v makrach, bielkovin len základ, bez sacharidov robi to zázrak odstraňuje zápal.

 9. na rakovinu je velmi ucinny chlorid cezny, ale je ho tazsie zohnat. snazia sa to dostat prec z trhu, v usa sa im to uz podarilo. este stale sa ale da kupit napr. cez ebay (myslim ze ho v blizkej buducnosti zakazu aj tam).
  rakovinove bunky zabije a zdrave necha tak, takze nema ziadne zavazne vedlajsie ucinky.

 10. Uz priblizne 8 mesiacov sa venujem a zijem na surovej strave, a plne suhlasim s inymi komentmi o prekysleni organizmu = choroba. I ked, choroby vlastne neexistuju, su to iba zmenene bunky. Prilis vela kyselin v tele je jedna vec, a druha vec je, ked ich telo nevyluci pomocou lymfatickeho systemu (cez organy oblicky a pokozka) (vid Dr. Robert Morse .. ma aj uzasny youtube robertmorsend). Dalsi clovek, ktoreho znalosti vysoko respektujem je Don Bennett (ktory je uz priblizne 20 rokov na surovej strave). Som na jeho mailingovom liste, a pred par dnami vydal novy dokument, na ktorom pracoval 1 rok. Tyka sa jodu! Dobra nahodicka 🙂 Vsetko podrobne vysvetluje (i ked, je to po anglicky). Ak mate zaujem, pozrite si ho tu http://health101.org/newsletter/006.

  Este by som dodala, ze som velmi happy, ze vidim, ze aj na malickom Slovensku sa najdu ludia, ktori maju naozajstne znalosti o zdravi.

 11. Uz priblizne 8 mesiacov sa venujem a zijem na surovej strave, a plne suhlasim s inymi komentmi o prekysleni organizmu = choroba. I ked, choroby vlastne neexistuju, su to iba zmenene bunky. Prilis vela kyselin v tele je jedna vec, a druha vec je, ked ich telo nevyluci pomocou lymfatickeho systemu (cez organy oblicky a pokozka) (vid Dr. Robert Morse .. ma aj uzasny youtube robertmorsend). Dalsi clovek, ktoreho znalosti vysoko respektujem je Don Bennett (ktory je uz priblizne 20 rokov na surovej strave). Som na jeho mailingovom liste, a pred par dnami vydal novy dokument, na ktorom pracoval 1 rok. Tyka sa jodu! Dobra nahodicka 🙂 Vsetko podrobne vysvetluje (i ked, je to po anglicky). Ak mate zaujem, pozrite si ho tu http://health101.org/newsletter/006. (Mozno je jeho clanok zdrojom tohto clanku… 🙂

  Este by som dodala, ze som velmi happy, ze vidim, ze aj na malickom Slovensku sa najdu ludia, ktori maju naozajstne znalosti o zdravi.

 12. MVDr.Milan Gašpar

  Zaoberám sa zdravým životným štýlom, lebo celých 65 rokov som devastoval svoje zdravie mäsom a mäsovými výrobkami až som sa dopracoval k problémom s civilizačnými chorobami. Okrem zdravej stravy zo zeleniny som ostal verný mäsu a doplňujem to produktami firmy HERBALIFE – nedám na ne dopustiť, lebo som si poriešil mnohé zdravotné problémy a bez prílis veľkých zásahov aj zníženie váhy, dokonca sa mi upravuje vďaka tomu hladina cukru ( mám cukrovnku už 15 rokov ) O jóde som síce vedel niečo z fyziológie a biochémie, ale som rád, že sa teraz dozvedám viac a potvrdzujem si moje doterajšie vedomosti Ďakujem MG.

 13. Velmi dobrý zdroj jodu je Lugolov roztok, da sa v pohode aplikovať oralne .

 14. Podla poslednych info na ac24.cz proti rakovine silne posobi rastlina z amazonskych pralesov, u nas znama ako Graviola.. Udajne ju roky testoval vedecky tim a ked ani po rokoch nedokazali syntetizovat ucinne latky v labaku, tak cely vyskum ulozili ad acta, kedze na tom nemohli zarobit mega miliony. Vytazok Gravioly sa da kupit uz aj u nas, len zbytocne draho. Ja nakupujem v usa, platim kartou vopred, postovne je 4 USD a pokial cena zasielky neprekroci 22 euro, tak nieje uctovane nic navyse (clo,DPH).. Cena mnohych produktov je vyrazne nizsia nez u nas..aj po zvazeni postovneho.. dodavka do SR 10-14 dni.
  http://www.iherb.com/now-foods-graviola-100-capsules/5018

 15. CLANOK JE NEBEZPECNE STRASENIE BEZ AKYCHKOLVEK ARGUMENTOV.
  Ziadam vysvetlenie, vzhladom na REALNE DATA TU:
  http://www.who.int/vmnis/iodine/status/summary/severity_color.pdf?ua=1
  http://www.who.int/vmnis/database/iodine/iodine_data_status_summary/en/index.html
  V DB je jednoznacne vidno, ze severo aj juhoamericke staty, aj cina maju vysoky nadbytok jodu. Kde je ich podla clanku jednoznacne nizky vyskyt rakoviny ? A co naopak francuzsko a taliansko, holandsko, irsko s deficitom jodu ? Kde je ich podla clanku vysoky vyskyt rakoviny ? Z AKYCH REALNYCH UDAJOV VYCHADZAL AUTOR CLANKU ?

 16. Ja sa citim ovela lepsie od kedy pouzivam obycajnu sol, bez upravy a pridanych syntetickych svinstiev ako jod ako flour. Zubnu pastu pouzivam len bez flouridu a vodu bud necham vyprchat, kupim si v sklenenej flaske alebo skocim do prirody a nacapujem z pramena 🙂 .

 17. Až na to, že kuchynská soľ obsahuje jedovatý anorganický jód. Keby sme používali chlorid draselný miesto sodného ako jedlú soľ, tak by nám po odpojení chlóru ostal potrebný draslík miesto zase jedovatého sodíka. Keď je tá soľ ešte fluorovaná a doplnená o protihrudkujúce látky (ferokyanid, hydroxid hliníka… ), tak ju vidím ako mocný nástroj na likvidáciu štítnej žľazy. Ak v dnešnom prostredí presiaknutom hliníkom do posledného zákutia budeme papať ešte aj hliníkovú sóju s ďalšími úžasnými vlastnosťami, ktoré zahanbujú aj novodobé chemické zbrane, potom považujem, likvidáciu štítnej žľazy za dokonané dielo.

 18. …trochu pritiahnute za vlasy nie? ludia nemaju uz zdravy rozum, zenu sa za vsetkym co vidia, maju oslabenu imunitu nedostatkom spanku a pod. … samozrejme, ze skor ci neskor sa to niekde prejavi nie? k strave asi tolko, ze ak bude vyvazena, tak nemate co riesit… najlepsie na dedine sam vypestovat, vychovat a stravovat sa len vlastnymi produktmi.. taketo clanky mi pridu len cisto ako reklama na produkty, ktore „pomozu“ ale hlavne ich treba zaplatit!

 19. Podľa mňa „príčina“ rakoviny nikdy nebola, nie je a ani nebude v jóde ale je to už iba „dôsledok“ zmeny vo fyzickej rovine

 20. Nie. Nakoľko rakovina je súbor VIACERÝCH ochorení, príčinou nie je len jód, ale je to jedna z príčin.

 21. Dobrý deň, aj keď v soli jód je, je to len minimálne množstvo, ktoré človek prijme a s prepáčením ho hneď „dostane von“ telesnými potrebami.. Ja odporúčam Olejovitu na základe vlastných skúsenosti. stranku maju myslim olejovita. sk tam si mozete pozriet co to vlastne je. Nielenze pomohla presne v tomto organicky jod, co tam je vyzivi stitnu zlazu ale pomohlo aj s cholesterolom a krvnym tlakom. studiu mali na Kramaroch myslim. ja odporucam toto a sice je „jod“ vsade dnes uz tak to nie je dostatocne mnozstvo ani nie je telu vzdy prospesny.. ten v olejovite je v organickej forme cize nemoze poskodit len pomoct.. tak ja len tolko

 22. To znamena ze ked uz zopar rokov pouzivam iba Himalajsku sol, co je zdrava alternativa, tak mame v rodine asi nedostatok jodu. Tak znova zacat pouzivat jedlu bielu sol?

 23. Čo sa týka štítnej žľazy, výrazné úspechy v liečbe rakoviny dosiahol MUDr. K. Jurkovič (žiaľ už nežije). Používal metódu založenú na princípe blokovania tvorby hormónov štítnej žľazy. Ak sa nemýlim, dosahoval úspešnosť 70-80%, resp. výrazne predlžoval život pacientov, ktorých onkológovia posielali domov zomrieť. V jeho metóde pokračuje jeden lekár v Čechách.

 24. Ja dam jednoduche vysvetlenie na rakovinu..rakovina keby sa v tele nevytvorila tak polovica svetovej populacie by uz bola pod hlinou zakopana.preco lebo organizmus respektive imunitny system ked je oslabeny alebo slaby dlhodobo tak ho musi nieco nahradit bud je to zapal alebo rakovina pidla toho kolko je v danom mieste skodlivin a chemikalii toxinov atd..rakovina aj zapal ochranuju v skutocnosti telo aj organy pred chemikaliami toxinmi atd…aby nezlihali a pohlcuju toto vsetko do seba..a ked sa telo vycisti tak zapal alebo rakovina zmiznu ake jedniduche vsak..a je to pravda..keby ludia nejedli tolko bordelu v uvodzovkach tak by nebolo ani zapalov v tele ani rakoviny. A vsetky choroby co su su spodobene zapalivymi procesmi v tele ci je to rakovina alzheimer parkinson kardiovaskulsrne ochorenia infarkt mrtvica atd..vsetko to su zapalive ochorenia a kde su necistoty je aj zapal..aj infarkt a moz. Prihoda su preto lebo cievy su zapalene ale to kardiologovia nevedia ale iba pivedia ze mate vysoky tlak alebo cholesterol.v disledku nanosov a toxinom v cievach vznikaju zapalive procesy…asi tolko.

  • A este jedna vec vsetky takzvane choroby..su zapalove procesy v dosledku skodlivin v tele..ci uz chemikalie toxiny alebo kyseliny v dosledku jedla a negativnych myslienok..atd..vsetko od zapalu dutin az po rakovinu su zapalove procesy v dosledku prekyslenia organizmu..a bunky ked potrebuju prezit aj v kyslom prostredi tak menia svoju strukturu .posobenim chemikalii toxinov kyselin..aby prezili a potom vznikaju tzv civilzacne ochorenia…to je vsetko zhrnute v kratkosti.. zanesene telo- chore telo ciste telo zdrave telo.

 25. A este jedna vec vsetky takzvane choroby..su zapalove procesy v dosledku skodlivin v tele..ci uz chemikalie toxiny alebo kyseliny v dosledku jedla a negativnych myslienok..atd..vsetko od zapalu dutin az po rakovinu su zapalove procesy v dosledku prekyslenia organizmu..a bunky ked potrebuju prezit aj v kyslom prostredi tak menia svoju strukturu .posobenim chemikalii toxinov kyselin..aby prezili a potom vznikaju tzv civilzacne ochorenia…to je vsetko zhrnute v kratkosti.. zanesene telo- chore telo ciste telo zdrave telo.

 26. A este ozaj uz posledna vec o ktorej velmi malo ludi vie chripku atd..nesposobuju virusy bakterie atd..ale je to studeny vzduch respektive rozdiel teplot medzi organizmom cloveka a vonk. Prostredim.. ked sa podchladi telo vznika zapal tak isto alebo ked sa napijeme studenej vody alebo nadychame studeneho vzduchu. Skutocna pricina niesu virusy bakterie atd..ale velky rozdiel teplot teplota cliveka je 37 stupnov a vonk.prostredie minus 5dajme tomu rozdiel 41 stupnov a preto mame nadchu zapalene dutiny atd..na jednej strane prekyslenie organizmu na druhej strane velky rozdiel teplot medzi vnutornym prostredim cloveka a vinkajsim prostredim preto sme v zime chory.. nie bakterie chripka a virusy ale toto.co spisobuju zapal to su dve hlavne priciny chorob..a este stres..aj teplota tela a dutin su dolezite. Aby nenastal velky vykyv. To je vsetko

Pridajte komentár

*