Rakovina pľúc, rakovina prsníka – skúsenosť


Print Friendly, PDF & Email

25. novembra 2009

Zdravím Vás Damián,
Teraz len tak v krátkosti o otcovej chorobe. V marci začal otec pokašliavať, no nevenoval tomu zvýšenú pozornosť. Neskôr keď nepomáhali antibiotika a začal vykašliavať krv, išiel na vyšetrenie (röntgen pľúc), kde mu bol zistený neoperovateľný, asi 5x5cm nádor v ľavej hornej oblasti pľúc, ktorý bol následne potvrdený bronchoskopiou.

Boli mu taktiež zistené metastázy na pečeni. Diagnóza-IV. stupeň rakoviny pľúc. Bol odoslaný do Hágov, kde mu boli odstránené polypy z hrdla, kvôli lepšiemu dýchaniu a bol odoslaný domov na ďalšiu „liečbu“ k onkológovi.

Lekár hovoril o 1 až 3 mesiacoch prežitia a samozrejme mu predpísal chemoterapiu + „liek“ BEVACIZUMAB.

Ja som samozrejme začal študovať všetky dostupné informácie na internete o rakovine. Najprv konvenčné názory, podľa ktorých bola jeho šanca na prežitie v jeho pokročilom štadiu niekoľko týždňov.

Neskôr som natrafil na vašu stránku o metabolickej liečbe rakoviny a pod váhou jasných dôkazov o oveľa vyššej úspešnosti metabolickej liečby som sa ho na ňu snažil nahovoriť. Zadovážil som mu všetky dostupné vitamíny počnúc  B17-kou objednanou z Mexika a taktiež ďalšie dostupné vitamíny uvádzané na vašej stránke ale aj na iných stránkach (www.laetrille.cz).

Snažil som sa ho nahovoriť aj na diétu, ktorá je samozrejme nevyhnutná na to, aby metabolická liečba fungovala tak ako má. Keď dodržiaval ako tak diétu a bral všetky vitamíny, ktoré som mu nadávkoval do dávkovača, jeho stav sa začal výrazne zlepšovať a dostal opäť chuť na jedlo.

Žiaľ, odhovoriť od chemoterapie sa mi ho nepodarilo. Otec bol stará štruktúra s prevládajúcim názorom, že čo povie lekár to je sväté. Samozrejme po dávkach chemoterapie sa jeho stav zhoršil, keďže jeho telo bolo otrávené jedmi. Aspoň sa mi ho podarilo nahovoriť, aby pokračoval v aplikovaní B 17 a ostatných vitamínov.

Po skončení prvej dávky chemoterapie som ho prehovoril aby počkal s druhou dávkou a zameral sa na liečbu doplnkami a výživou. Viac menej ju dodržiaval a začal sa cítiť oveľa lepšie.

Nejaký čas nato bol opäť na röntgene, kde bolo zistené, že nádor na pľúcach takmer nie je vidieť. Lekár bol prekvapený a pýtal sa ho, čo robí a on mu spomenul B17 a ostatne doplnky, o ktorých on samozrejme vôbec nepočul. Opäť ho však nahovoril na ďalšie dávky chemoterapie, vraj na „potvrdenie“ a“ vylepšenie“ dobrých výsledkov.

Otec jeho presviedčaniu podvolil, takže absolvoval ďalšie dávky, a jeho stav sa mu samozrejme zhoršil. Prestával dôsledne brávať B 17 a ďalšie doplnky, ale aj napriek tomu sa po druhej chemoterapii aj tak dal dokopy, začal opäť užívať doplnky a jeho stav sa zas zlepšil.

Ďalšiu chemoterapiu odmietol na moje odporúčanie, no lekár ho nahovoril pre zmenu na rádioterapiu, že vraj po nej mu nebude tak zle. Absolvoval 30 dávok a po poslednej sa mu stav začal výrazne zhoršovať. K všetkému ešte prestával brať B17 a ostatné komponenty, načo sa jeho stav začal výrazne zhoršovať, čo vyústilo až do hospitalizácie a jeho úmrtia po asi 6 a pol týždňoch.

Stop Candida

V nemocnici nebral B 17, vraj mu robí zle na žalúdok, ale keďže už bol chorý aj na srdce tak bral len lieky od srdca a tlaku (tie nezabudol vynechať a nerobili mu zle).

Dňom za dňom mu bolo horšie a horšie, nejedol prakticky nič, až to vyústilo do jeho úmrtia (10.11)

Myslím si podľa priebehu choroby, ako som ju mal možnosť sledovať od jej vývinu, že keby nebol „liečený“ vôbec, myslím tým konvenčné „šarlatánske postupy, vraj modernej medicíny“, žil by podstatne dlhšie, čo dokazujú aj štatistiky a najmä to, aký bol otcov celkový stav vtedy, keď relativne dôsledne užíval všetky mnou doporučené výživové doplnky.

A keby bol liečený len metabolicky, mohol sa, nehovorím že úplne(kvôli vysokému pokročilému štádiu), vyliečiť, ale určite mohol prežiť dlhší a na kvalitu podstatne plnší zvyšok života.

Toľko v krátkosti, ak by ste mali nejaké otázky o priebehu, tak napíšte.

A ešte pár slov o „známej“ s ktorou sa otec stretol na na návšteve u onkológa. Pani niečo po 40-tke, chodila k nám a veľmi sa zaujímala o svoju chorobu (rakovina prsníka, I.štádium).

Brala poctivo všetky mnou doporučené doplnky + diéta, podarilo sa jej schudnúuť 10 kíl, cíti sa výborne a na poslednej kontrole jej bolo zistené (a na následných dvoch dalších kontrolách až v Bratislave, pretože v PO nechceli uveriť), že žiadne stopy rakoviny v jej tele nie sú.

Brala denne vysoké dávky enzýmov, 3 x 2 tablety po 500mg Amygdalínu, 3x po tablete B 15, selén, zinok, vysoké dávky céčka (postupné uvoľňovanie po 3 gramy a ešte 10 až 15 gramov askorbát + bioflavonoidy, zelený jačmeň, chlorela, zeleninové džúsy, marhuľové jadra a samozrejme prísna diéta.

Meno si autor nepraje zverejniť

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

V súvislosti s týmto článkom odporúčame prečítať si Často kladené otázky

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zdravím, ak by to bolo možné, chcela by som sa skontaktovat s autorom tohto článku, aby som sa dozvedela viac o jeho liečbe. Mojej mame zistili pred pár dňami rakovinu pľúc, momentálne leží v nemocnici v Rakúsku, nakoľko tam pracuje. Zo dňa na deň sa jej začalo zle dýchať, tak brala aspiriny a podobné blbosti, lebo si myslela, že niečo na ňu lezie. No nepomáhalo jej to, išla k doktorovi, ktorý jej povedal, že má nejaký obojstranný zápal pľúc a dal jej antibiotiká. Ani potom sa necítila lepšie, tak ju hospitalizovali, začali robiť vyšetrenia, zistili, že má vodu v pľúcach (vypumpovali z nej vyše 5L vody a teraz má v sebe stále zapichnuté hadice, aby jej voda odtekala)a následne zistili, že má rakovinu pľúc, údajne v poslednom štádiu. Stále jej robia vyšetrenia, lebo nevedia, kde je nádor a metastázy. Určite nechcem, aby podstúpila liečbu chemoterapiou a podobnými bludmi, preto by som sa chcela skontaktovať s autorom tohto článku, keby mohol, aby mi poradil a pomohol. Ďakujem pekne…

  • S vami uplne suhlasim. Tak to bolo i s mojim manzelom.Ked som ho zobrala domov z Michalovskej nemocnice na vlastnu zodpovednost a zacala som mu davat vela surovej stravy a vitaminy, ako B17 aj apricot seeds, chlorelu atd.. tak sa tak zotavoval ze uz aj pomaly zacal pracovat v zahrade. ( moj manzel mal rakovinu pluc a potom dostal metastazi do mozgu)Ale doktorka mu navravela, ze ked pojde do Kosic na oziare ze mu to velmi pomoze a on jej uveril.Hovorila som s lekarkou a ona povedala ze oziare by mu mali pomoc na tie opuchy mozgu a ja jej hned na to ze ja tomu neverim.Ja verim skor naturalnej medicine nie chemii) Do Kosic prisiel v pondelok a hned druhy den mu davali oziare, o dva dni, ked som ho navstivila, videla som na nom zmenu, ze je na tom horsie. Ked som rozpravala s lekarkou, tak mi povedala, ze sa mu to zhorsuje a ja jej na to a nevravela som vam ze tie oziere mu nepomozu??A ona nato tak vy ste vestica,to neni vestenie , ale zdravi rozum.Moj manzel mal vybrat 10 oziare.V Pondelok mal desiaty a v utorok rano mi oznamili, ze mi manzel zomrel.Ja som presvedcena, ze keby nebral tie oziare, tak by este zil. Jeden pacient, ktory bol s nim na izbe mi povedal, ze je sokovany co sa s nim deje, ze prisiel dobre vyzerajuci,chodiaci, este mu podal ruku a predtavil sa, spolu debatovali a po paru dnoch,to s nim islo rapidne dole. Oziare ho zabili.

  • dobry den je to pisane sice v roku 2012 ale chcela by som sa vas nieco spytat..kontaktujte ma prosim ZUZANA…

 2. S vami uplne suhlasim. Tak to bolo i s mojim manzelom.Ked som ho zobrala domov z Michalovskej nemocnice na vlastnu zodpovednost a zacala som mu davat vela surovej stravy a vitaminy, ako B17 aj apricot seeds, chlorelu atd.. tak sa tak zotavoval ze uz aj pomaly zacal pracovat v zahrade. ( moj manzel mal rakovinu pluc a potom dostal metastazi do mozgu)Ale doktorka mu navravela, ze ked pojde do Kosic na oziare ze mu to velmi pomoze a on jej uveril.Hovorila som s lekarkou a ona povedala ze oziare by mu mali pomoc na tie opuchy mozgu a ja jej hned na to ze ja tomu neverim.Ja verim skor naturalnej medicine nie chemii) Do Kosic prisiel v pondelok a hned druhy den mu davali oziare, o dva dni, ked som ho navstivila, videla som na nom zmenu, ze je na tom horsie. Ked som rozpravala s lekarkou, tak mi povedala, ze sa mu to zhorsuje a ja jej na to a nevravela som vam ze tie oziere mu nepomozu??A ona nato tak vy ste vestica,to neni vestenie , ale zdravi rozum.Moj manzel mal vybrat 10 oziare.V Pondelok mal desiaty a v utorok rano mi oznamili, ze mi manzel zomrel.Ja som presvedcena, ze keby nebral tie oziare, tak by este zil. Jeden pacient, ktory bol s nim na izbe mi povedal, ze je sokovany co sa s nim deje, ze prisiel dobre vyzerajuci,chodiaci, este mu podal ruku a predtavil sa, spolu debatovali a po paru dnoch,to s nim islo rapidne dole. Oziare ho zabili.

 3. Dobrý den,
  byla by možnost se zkontaktovat s autorem příběhu. Mám stejný problém jako měla paní- onemocnění prsu I.stupně a nevím jak dál,hlavně jakou léčbu nasadit .Mám se nyní rozhodnout mezi léčbou a operací.operaci bych se chtěla vyhnout protože moc dobře vím co by mne čekalo.Byla bych vám velmi zavázána kdyby bylo možné sehnat kontakt a získat cenné informace. Nebo jest-li se mi můžete ozvat na mail:[email protected] vám děkuji za pochopení a pomoc.

 4. Dobrý deň, zaujal ma Váš príspevok. Mne diagnostikovali v máji 2012 rakovinu krčka maternice, a 30.7. mi vyoperovali maternicu a vaječníky. Po operácii až do dnešného dňa som už absolvovala 4 x chemo + platinum a tiež by som mala ísť na ožiare. No najradššej by som sa liečila alternatívnou medicínou, viete mi v tomto nejako poradiť – veľmi pekne Vás prosím. Ak by ste mi mohli napísať na evamaria2azet.sk – vopred Vám dakujem za pomoc

 5. Dobrý deň, mohla by som poprosiť o kontakt autora článku? Ešte som neznala tejto problematiky, som len na začiatku, čítam, čítam…. Mamine v júni 2012 našli nádor na pľúcach, ale nič s ňou nerobili, až teraz v oktobri potvrdili diagnózu. Hľadáme správneho onkológa, musí ešte absolvovať nejké dodatočné vyšetrenia a okrem iného aj génové mutácie z odobranej vzorky uzlín. Viem, že má v správe napísané, čosi že G-2, ale zatiaľ neviem štádium. Vlastne neviem čo ďalej. Ale zaujímam sa aj o alternatívnu liečbu a kamarátka spomínala liečbu B17. Čo ďalej treba brať? Tú B17 treba dávať pred chemoterapiou? Veľmi pekne ďakujem za odpoved

 6. Dobrý deň, reagujem na Vaše príspevky. Počula som. že keď sa ľudia liečia chemoterapiou, ožarovaním, keď sa dajú operovať, alebo si dajú robiť biopsiu, žiadna alternatívna liečba ani liečba stravou už nezaberá. Je to preto, lebo pacienti majú už veľmi oslabený imunitný systém chemoterapiou, pri biopsií sa rakovinové bunky ihlou roznesú do zdravého tkaniva a po operácií sa rakovina objaví inde ako metastázy. Metabolická diéta zasa nezaberá preto, lebo pacienti nie sú dosť dôslední, majú chybné informácie strave, ktorá má byť 100% surová. Teraz sa šíria informácie o dobrom účinku húb podkovičník – ohňovec a reishi, ktoré dostať v niektorých lekárňach.

 7. Dobrý deň, reagujem aj keď bol článok zverejnený rok dozadu, rovnako ako ostatní aj u nás v rodine bol ockovy diagnostikovaný adenokarcinóm ľavého bronchu, presahujúci na cievy. V súčasnosti má už druhú chemoterapiu za sebou a má ísť na ďalšiu. Má veľa známych doktorov, ktorý mu to odporúčajú, aj keď vedia čo je to za… No rovnako aj ja mám skúsenosť, že kým nechodieval na chemoterapiu a bral len vitamíny a držal ako takú diétu bolo mu omnoho lepšie ani nekašlal a aj sa cítil lepšie… Strašne by som bola vďačná a chcela skontaktovať s autorom článku, s niekym kto tým prešiel aby mi potvrdil poprípade vyvrátil alternatívnu liečbu, ktorú mu teraz dávame a poradil ohľadne diéty a stravovania aby sa vyliečil bez ďalšej chemoterapie.Ďakujem

  • dobry den prosim vas o radu oco prave zistili rakovinu na ľavej strane pľuc chcu to vyoperovať ale nevieme sa rozhodnuť či mu to nahodou ešte nepohorši jeho stav dakujem za každú radu

 8. Lucia Juchova

  Dobry den, mozem vas poprosit o adresu autora clanku, riesime v rodine tu istu situaciu. Dakujem!

 9. Prosim o kontakt na autora clanku, velmi by ste mi tym pomohli.

 10. dobry den potrebovala by som kontakt na pisatela clanku riesime rakovinu pluc u manžela

 11. Dobry den, tiez by som poprosila kontakt na atora clanku, ocinovi prave zistili nador na lavych plucach s metastazami.

 12. Dobrý deň, potrebovala by som kontakt súrne na autora článku. Otcovi diagnostikovali rakovinu na ľavom pluci. Ďakujem

 13. Dobrý deň, budem rovnako vďačný za kontakt. Mamine rovnako zistili metastázy na pľúcach. Prosím o kontakt. Ďakujem [email protected]

 14. Gabriela Ilovská

  Dobrý den prajem. Môžem poprosiť o kontakt na autora článku. Mamina ma metastázy na plucach a po 3/4 roka čo ju trapili chemo – vôbec nezabera, metastazy ma raz take velke a cíti sa velmi zle, tak jej opäť maju nasadiť nejaku novu liecbu chemoterapie. tiež sa obávam, že to bude len horsie.
  Prosím Vás o kontakt, srdecne dakujem!

 15. Dobrý deň.Môžem veľmi poprosiť o kontakt na autora článku.Som po operácii prsníka a teraz po troch rokov mi našli metastázy na plucach.Nechcela by som prejsť zase tým peklom. Veľmi Vás prosím o kontakt,vopred veľmi pekne ďakujem!

 16. Klára Mališková

  Dobrý deň, môžem poprosiť o kontakt na autora príspevku o otcovi, ktorého chcel vyliečiť alternatívnou cestou? Mám podobný problém a chcem sa vyhnúť chemoterapii a radioterapii Ďakujem pekne. Klára

 17. Dobrý deň,je to už síce dávno no moja mamička zomrela 11.11.2010.Tiež sa nechala prehovoriť na chemo a všetky tie lekárske pokusi…Od diagnosy prežila necelých 5 mesiacov,mala nález na plúcach a metastázi v celom tele od stredného ucha až po všetky vnútorností…Ale stav sa jej zhoršil až po cheme natolko že ostala ležiaca a oslepla…Ja mám teraz podobmé zdravotné problémy ,ale odmietla som chemo a všetky pokusi,áno schudla som mám zlé a dobré dni …No chodím do práce starám sa o deti, domácnosť a všetko ako normálny zdravý človek…Vitamíny a doplnky robia svoje ,imunita sa zdvihla a telo bojuje Ja bojujem a bez liečby…Chodím na odbery a kontrolu a aj tam je vidieť že sa organizmus drží a bojuje.Tak prečo sa ničiť chemiou.Moje motto je ,,Čo ma nezabije ma posilní“ Prajem všetkým veľa síl a hlavne zdravého duch…

Pridajte komentár

*