Vedci objavili ďalšiu, úplne nečakanú príčinu rakoviny pľúc


rakovina-pluc-pricina

Všetci vieme, že vzduch zo znečisteného mesta môže poškodiť vaše zdravie a že vtedy máte aj vyššie riziko vzniku rakoviny pľúc.

Fajčenie, smog, genetika či prach – to všetko sú rizikové faktory.

Liečba osteoporózy

Bez ohľadu na to, či žijete na dedine alebo vo veľkomeste, každá lokalita v blízkosti nejakej priemyselnej zóny je pre vás škodlivá.

Nájdenie si nejakého tichého miesta v horách je vždy lepšia voľba. Vzduch, ktorý dýchate, je jeden z najhlavnejších rizikových faktorov rakoviny pľúc.

Vedci však zistili, že okrem samotného znečistenia vzduchu je podstatný ešte jeden faktor, ktorý prispieva k tomuto ochoreniu.

Tým faktorom je prekvapivo nadmorská výška, v ktorej žijete.

Ako nadmorská výška vplýva na riziko rakoviny

Zrejme tomu teraz nebudete chcieť ani uveriť, ale je to skutočne tak.

Túto informáciu priniesol dokonca aj denník New York Times. Podrobnejšie sa o nej dočítate tiež na stránke publikujúcej medicínske výskumy WebMD.

Ide o to, že počas výskumu sa zistila silná negatívna korelácia medzi nadmorskou výškou a výskytom rakoviny pľúc. To znamená, že čím nižšia bola nadmorská výška, tým vyšší bol výskyt rakoviny pľúc.

A kto je hlavným vinníkom? Opäť neuveríte, ale je ním kyslík.

Áno, ten kyslík, ktorý dýchame, ktorý nás udržuje pri živote a bez ktorého by sme neprežili dlhšie ako 5 minút.

Vysvetlenie je nasledovné:

Na jednej strane kyslík je pre nás nepostrádateľný. No na strane druhej, ako všetci vieme, kyslík je silná oxidačná látka.

Prírodná liečba osteoartritídy

Na železe spôsobuje hrdzu a v našom tele zasa poškodzuje (oxiduje) bunky.

Bunky síce využívajú kyslík vnútorne na produkciu energie, avšak jeho pôsobenie na vonkajšie štruktúry buniek má škodlivý účinok.

Nadmorská výška tu hrá tú úlohu, že v nížinách a všeobecne v oblastiach blízkych hladine mora, je vzduch oveľa hustejší, čiže bohatší na kyslík. Napriek zdaniu, že je to pre telo výhodné, opak je pravdou.

V nízkych nadmorských výškach sa vám síce môže ľahšie dýchať, no zároveň dochádza k väčšiemu poškodzovaniu buniek, ktoré s kyslíkom najviac prichádzajú do styku. A tými bunkami sú práve bunky vo vašich pľúcach.

Na ľahšie pochopenie si predstavte porovnanie s autom.

Oheň v motore je kontrolovaný a samozrejme užitočný, pretože auto poháňa. Avšak oheň na karosérii, interiéri či na akejkoľvek inej časti auta je preň zničujúci.

Čo spôsobuje nadmerný kyslík telu

Podobne ako vo vyššie uvedenom porovnaní s autom, nadmerný kyslík mimo mitochondrií buniek (bunkových motorov) spôsobuje v tele neskutočný chaos.

Dochádza k tvorbe voľných radikálov, poškodzovaniu DNA či mutáciám buniek. To potom vedie k predčasnému starnutiu a napokon k rakovine.

Vaše pľúca sú prvým orgánom, ktorý je postihnutý týmto škodlivým vplyvom nadmerného kyslíka. Preto aj v nich najskôr dochádza k rozvoju rakoviny.

Ako sa chrániť

Znie to síce hrozne, ale je ide o úplne prirodzený proces.

Dokážete to však ovplyvniť a chrániť sa napríklad tým, že sa presťahujete do vyšších nadmorských výšok. Tým si výrazne znížite riziko rakoviny pľúc.

Bude tam síce menej kyslíka, tomu sa však dokáže vaše telo prispôsobiť tým, že zvýši koncentráciu červených krviniek v krvi.

Zbohom vysoký krvný tlak

Článok spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. dobrý den,trochu jste mě vyděsili.Mám CHOPN a jsem doma 18 hod.na kyslíku.To znamená,že mohu ještě dostat rakovinu plic?děkuji za odpověd.

    • Nemyslite na túto možnosť. Mali by ste sa naučiť správne dýchať. Buď podľa jogy, alebo iných múdrych rád. Všimnite si napr. Alžbetu II. s manželom. Predsa si niečo priniesli z kolonizácie Indie.
      Už teraz majú úctyhodný vek. Nie je dôležité dýchať prudko, postačia pomalé dlhšie vdychy.
      Samozrejme dýchanie závisí od spôsobu života. Manuálne pracujúci ľudia nemajú ani čas premýšľať nad svojím dýchaním. Prispôsobujú sa danej práci.
      Vraj máme pri narodení daný počet vdychov. Tak s nimi zbytočne neplytvajme.
      Snáď sa k tomu ešte niekto vyjadrí po odbornej stránke.

    • Mirka, ako píšete,že môžete pri tom dostať rakovinu,ale vašu chorobu je treba vyliečiť čím skôr, nie iba pokračovať v liečbe jej príznakov.
      Vaša choroba ma pôvod – pľúcne chlamýdie – pneumonie,preto najprv ich treba úplne všetky zničiť a len tak sa začnete postupne uzdravovať.

      ATB chlamýdie len dočasne utlmia a po krátkom čase sú znovu vo svojom živle a množia sa v bunkách v tkanivách z ich značným poškodením zápalmi a zrastmi a dlhodobo neliečené spôsobujú rakovinu pľúc.

      Na ich zničenie a obnovu pľúc mali by ste brať 14 dní CDS, prípravky na posilnenie a zlepšenia hojivých účinkov a chýbajúce minerály a vitamíny vo vašom tele.

      Presné dávkovanie CDS, užívanie prípravkov určených, vitamínov a minerálov vám nastavím na najskoršie vyliečenie.
      Pri vašom záujme o pomoc uveďte váš vek a všetky lieky čo beriete a ako dlho vás ta choroba sužuje.

  2. K rakovine pľúc prispieva aj každodenný postrek chemtrailsom.
    http://www.aircrap.org

  3. kubánci mají definitivní lék na rakovinu plic,, vyguglujte si,kubánský lék na rakovinu plic

  4. Hmm zaujimavá štúdia, nedokážem ju nijako vyvrátiť keďže som ju neviedol, ale na druhej strane prečo potom ma meditácia také benefity pre naše zdravie a psychiku? Veď tam ide predsa o to aby naša myseľ spomalila a dopriala telu poriadnu dávku vzduchu po rušnom dni kedy sme nemali čas sa nadýchnuť.
    Nemôže tam byť nejaká korelácia s tým, že je ten vzduch prirodzene vlhší a zrejme aj slanší?
    Nie som nejaký veľký odborník na anatómiu či , ale spytujem sám seba pri tomto článku a príde mi to ako hľadanie príčiny na tom kde pravdepodobne nie je lebo kyslík je to už od počiatku života zatiaľ čo rakovinu dominuje len posledné dva storočia pokiaľ viem. Možno zvyšuje šancu prežitia rakovinových buniek, ale určite im nedá( ten kyslík) priamy podnet na to aby vznikali v našom organizme…

  5. No, pokial štatistický prieskum nezavádza a naozaj potvrdil súvislosť s nadmorskou výškou, tak to beriem ako fakt. Čo ale ako fakt nemôžem prijať je okamžité vysvetlenie tohto javu a definovanie vinníka – viac kyslíka. Stačí sa totiž trocha zamyslieť a nájde sa celá rada rizikových vplyvov na vznik rakoviny, ktoré sa viacej prejavujú práve v nižších nadmorských výškach. Kde je viacej spádu z komínov? Kde je viacej smogu? Kde je viacej konzumný spôsob života? Kde je viac stresový a hektický život? Kde….?
    Takže stačí zmiešať nejaký fakt s lacným názorom a úžasný mediálny objav je na svete. Toto je charakteristické pre všetky konšpirácie, bulvár a zdá sa že pre tento server.

    • S kyslikom ako vinnikom sme neprisli my. To tvrdia vedci, ktori uskutocnili ten vyskum.

    • Presne to iste mi napadlo. Mne pride skor, ze sa stale hovorievalo, ze vo vyssich nadmorskych vyslach je lepsia kvalita vzduchu. Prach, znecistenie sa skor zvykne tocit a sadat v nizsich, otvorenych oblastiach. Plus plno dalsich faktorov,co skor prispeju k rakovine. Mne to sa to nezda s tym kyslikom vobec. Kyslik je esencialny na zivot. Ved aj umierame s poslednym dychom, tak dolezity kyslik je. Nie s poslednym sustom, napojom, ci s prdom s prepacenim.

  6. Anička Kyslíková

    Tí vedci čo ten absolútny nezmysel vypustili von o kyslíku pochádzajú zo skorumpovanej bandy a je ich vo svete drvivá väčšina,tak že nie sú to normalní vedci a ich špinavým úmyslom je len ponúkať nový vymyslený liek na novú v poradí ďalšiu len vymyslenú prevenciu či chorobu ľuďom žijúcim v nížinách a tak ich obalamutiť až do nepríčetná ako ináč ako podvodnými reklamami,kde je ich pravidlom:
    Lož 100 krát opakovaná sa stáva pravdou.

    Tí vedci majú jediné šťastie,že ich pľúca nemajú nohy,
    lebo za ich šialené hlášky by ich už boli dokopali a dobre by ich bolo dopraviť na Mount Everest,aby pre istotu nedostali rakovinu pľúc.

    Tiažou vzduchového stĺpca je vzduch,respektíve i kyslík viac stlačený v nízkej NV ako vo vyšších polohách a tiež je ešte naviac podmienený gravitačným pôsobením preto je v nížinách vzduch viac stlačený a zároveň aj ťažší a smog pri tom padá dole,ľahký smog uniká hore a práve ten smog je hlavným vinníkom nie kyslík.

    Odjakživa naši predkovia intuitívne osídľovali nížiny blízko riek a lesov,kde je viac ozónu zo zápornými liečivými iónmi a viac kyslíka nie vysočiny kvôli lepšej
    úrode a dýchaniu,ináč by to bolo opačne a pri tom sa pľúca nemusia tak namáhať pri dýchaní ako vo vyššej NV.

    Naše pľúca sa cítia doma práve vtedy ak majú dostatok kyslíka aby sa nemuseli dusiť a namáhať s posledného a hemoglobín,ktorý v pľúcach čaká na príliv kyslíka aby ním mohol dobre okysličiť mozog a svaly a preto zvýšený kyslík vo vzduchu je je pre nich najzdravšou výživou.

    A nakoniec sa vyrábajú prístroje so zvýšenou koncentráciou kyslíka ďaleko viac ako je vo vzduchu.

    Zvýšené množstvo kyslíka pozitívne ovplyvňuje dýchací systém a pomáha tak pacientovi pri liečbe srdca, hlavy alebo ciev, pri chronických ochoreniach ako je chronická obštrukčná choroba pľúc, alebo oslabené dýchanie.

    Preto by vážená redakcia mala niektoré články najprv odfiltrovať,ale chválim Vás za zverejnenie veľa dobrých super článkov pomáhajúcich ľuďom ako sa skoršie uzdraviť bez doktorov.

  7. Eva Zaťkovská

    Dobrý…všetci, čo majú peniaze, chodia na ,,kyslíkové kúry“, ktoré omladzujú orgány a ozdravujú, využívajú to aj lekári pri mnohých chorobách…
    takže zase tu máme 2 protichodné informácie….

  8. Anička Kyslíková

    Ešte pripmienka k tomu super balamuteniu ľudi podvodným článkom.

    Ak by to naozaj skutočne tomu tak bolo, Nizozemsko a iné krajiny s nízkou NV by už dávno boli vymretými krajinami a Holanďania sa napriek tomu dožívajú priemerne vysokého veku hoci sú vyspelou priemyselnou krajinou s nadmerným smogom,ktorý im ničí pľúca, nie však devastovaním pľúc kyslíkom…

    http://www.statistics.sk/pls/eutab/html.h?ptabkod=tps00025

    • Clanok nie je podvodny. Clanok len interpretoval vysledky vedeckej studie, na ktoru je v clanku uvedeny odkaz. Poprosime vase pripomienky adresovat autorom predmetnej studie.

  9. Všem děkuji za vysvětlení.Jsem zmatkář.

  10. Tento Dr.R.S.Morse, uspesne lieci uz cca 40 rokov tazke pripady. Ako to robi ?
    Pekne video v anglictine a FR titulky: Ilúzia nazývanej „choroba“ ! ( https://www.youtube.com/watch?v=84gEIwBlT8M )
    (titulky je mozne predefinovat. default su FR, ale v CC + Settingu (kolecko) je mozne nastavit iny strojovo prekladany jazyk z FR (slovencina, cestina…) )

    Nieco o mytoch (v anglictine): https://www.drmorsesherbalhealthclub.com/pages/myths

  11. Veď som vo Vašich predošlých článkoch písali, že kyslík je pre rakovinu nepriateľom , rakovina nemá rada kyslík, no a zrazu tu píšete opak. Kyslík môže
    vyvoláva rakovinu.

Pridajte komentár

*