Nebezpečenstvo vapovania: Štúdia ukázala, že dym z e-cigariet zvyšuje hladinu toxínov 22-násobne


Print Friendly, PDF & Email

(Zoye Sky, Natural News) Mnoho ľudí si myslí, že elektronické cigarety (e-cigarety) sú „bezpečnejšie“ ako bežné cigarety, ale štúdia zistila, že sú pre vás stále zlé.

Výsledky štúdie odhalili, že dym z elektronických cigariet spôsobuje mnohé zdravoté problémy. Podrobnosti o štúdii boli publikované v časopise Drug and Alcohol Dependence.

Zistenia tak vyvracajú všeobecnú vieru mnohých užívateľov elektronických cigariet, že vypúšťanie výparov na verejnosti, v interiéri alebo v blízkosti nefajčiarov je bezpečné, pretože neprodukujú štipľavý dym, ktorý uvoľňujú tradičné cigarety.

Môže to byť zapríčinené aj tým, že mnohé zariadenia e-cigariet majú často skôr príjemný alebo neurážlivý zápach. Niekedy môžu dokonca vytvárať príjemnú alebo ovocnú vôňu.

Bežné cigarety obsahujú tisíce chemikálií, z ktorých desiatky sú klasifikované ako karcinogény.

Dym z e-cigariet je plný pevných častíc

Vedci uviedli, že fajčiar, ktorý používa jednorazové zariadenie alebo zariadenie na báze nadstavca, produkuje najmenej 22-násobok bezpečnej hladiny mikroskopických toxínov nazývaných tuhé častice (PM).

Tieto toxíny sú dostatočne malé na to, aby pri vdýchnutí mohli spôsobiť dýchacie problémy a dostať sa do krvného obehu.

Výskumníci z univerzít vo Virgínii a Severnej Karolíne zistili, že keď používatelia elektronických cigariet fajčili vo svojich autách menej ako 10 minút, vzduch okolo nich bol naplnený potenciálne jedovatými časticami nazývanými PM2,5.

PM2,5 označuje časticu PM s priemerom 2,5 mikrometra alebo menším. Toxíny môžu pochádzať z prírodných aj umelých zdrojov, ako je spaľovanie fosílnych palív. Pri vdýchnutí častica PM2,5 preniká do pľúc a dráždi celý dýchací systém. Táto záležitosť môže spôsobiť alebo zhoršiť zdravotné problémy, ako sú astma, bronchitída a ťažké sipoty.

Častica PM2,5 je dostatočne malá na to, aby sa mohla dostať do vášho krvného obehu a následne spôsobiť zápal v celom organizme, ktorý zvyšuje riziko pre zdravie vášho srdca.

(Súvisiace: FDA teraz zakázala e-cigarety značky JUUL, zatiaľ čo RJ Reynolds Tobacco stále predáva svoje vlastné verzie toho istého zariadenia, pretože FDA a AMA vždy podporovali cigarety značky Camel.)

Zistenia vychádzajú z dôkazov od Americkej asociácie srdca (AHA – American Heart Association).

AHA predložila dôkazy o tom, že prístroje na vapovanie, kedysi považované za niečo, čo uľahčilo fajčiarom prestať s fajčením cigariet, obsahujú silnú zmes nebezpečných prísad, ako sú umelé príchute, nikotín a rozpúšťadlá, ktoré predstavujú rovnako vážne riziko pre zdravie srdca ako fajčenie klasických cigariet.

Pasívne fajčenie dymu z elektronických cigariet je tiež škodlivé pre vaše zdravie

Autori štúdie vysvetlili, že ich výskum odhalil, ako jedna osoba používajúca elektronickú cigaretu v aute so zatvorenými oknami „môže spôsobiť merateľné zvýšenie koncentrácie pevných častíc“.

Zistenia tiež naznačujú, že okoloidúci sú pravdepodobne vystavení pasívnemu fajčeniu aerosólu z elektronických cigariet, keď sú vo vozidle s niekým, kto aktívne používa elektronickú cigaretu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Výskumný tím zapojil do svojej štúdie 60 používateľov elektronických cigariet s priemerným vekom 20 rokov. Viac ako 63 percent používateľov elektronických cigariet boli muži a viac ako 83 percent boli belosi. Väčšina dobrovoľníkov v štúdii bola každodennými užívateľmi elektronických cigariet a boli nimi aspoň jeden rok.

Mnoho užívateľov uviedlo, že uprednostňujú jednorazové zariadenia, ako sú Puff Bars. Údaje ukázali, že Juul a ďalšie zariadenia na báze nadstavcov boli druhým najpopulárnejším typom použitého vapu.

Výskumníci uviedli, že jednorazové zariadenia zvýšili koncentrácie tuhých častíc (PM) viac ako zariadenia na báze nadstavcov alebo väčšie, pokročilejšie zariadenia nazývané „box mods“.

V rámci štúdie výskumníci požiadali dobrovoľníkov, aby používali svoje elektronické cigarety vo svojich autách po 12 hodinách bez nikotínu, najskôr na 5 minút a 10 ťahov. Potom im bolo umožnené 25-minútové vapovanie v ich voľnom čase.

Počas vapovania boli užívatelia obklopení 1 až 1,7 meter dlhými trubicami pripojenými k zariadeniam, ktoré merali objem hmoty vo vzduchu.

Údaje ukázali, že v siedmej minúte v aute, 30 sekúnd po poslednom vdychovaní, koncentrácia častíc PM dosiahla strednú úroveň 107,4 mikrogramov na meter kubický (µg/m³), čo je viac ako 22-násobok základnej úrovne (4,78 µg/m³). To bola najvyššia koncentrácia, ktorú vedci zachytili počas prvej meranej fázy vyfukovania dymu.

V 19. minúte voľného času vapovania dosiahla stredná hladina hmoty vo vzduchu úroveň 21,32 µg/m³ a po 31. minúte klesla na 13,26 µg/m³.

V oboch prípadoch hladiny tuhých častíc vo vzduchu korelovali s počtom ťahov, ktoré užívateľ elektronickej cigarety urobil. Účastníci mali medián 18 ťahov (v priemere 29) počas celej doby.

Údaje však ukázali, že existovali dve odľahlé hodnoty, kedy si účastníci potiahli a vyfúkli zo svojich elektronických cigariet až 205 a 285-krát. Vedci odstránili tieto dve extrémne hodnoty, aby sa vyhli skresleniu výsledkov. Súvislosť medzi počtom tuhých častíc vo vzduchu a počtom ťahov potom zostala silná.

Výskumníci vysvetlili, že zatiaľ čo koncentrácie dosiahnuté dvomi extrémnymi dobrovoľníkmi nemusia byť typické vo väčšine vozidiel, kde sa používajú e-cigarety, sú dôvodom na obavy.

Varovali, že ľudia, ktorí jazdia v autách počas aktívneho používania elektronických cigariet, sú pravdepodobne vystavení vysokým koncentráciám toxických chemikálií produkovaných vapovacími zariadeniami, pretože tuhé častice generované používaním elektronických cigariet korelujú so škodlivými toxickými látkami produkovanými pri používaní elektronických cigariet.

Záver

Zariadenia, ktoré vedci použili na meranie častíc vo vzduchu, neanalyzovali, z čoho sú uvedené častice zložené. Údaje však ukázali, že kvapalina vo výparníkoch obsahuje vysoké hladiny nikotínu a ďalších prísad, ako sú príchute, rozpúšťadlá a zahusťovadlá.

Výsledky tiež ukázali, že aerosól produkovaný zariadeniami obsahuje formaldehyd a iné prchavé organické zlúčeniny, ako je acetaldehyd a karcinogénny benzén.

Kvapalina aj aerosól tak predstavujú neznáme dlhodobé riziká pre používateľov elektronických cigariet. Údaje o účinkoch pasívneho fajčenia sú zatiaľ obmedzené.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Zoye Sky, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Mimo témy: na Infovojne sa preberala možnosť, že ak aj vyhrá voľby Fico, tak ho Čaputová nepoverí zostavením vlády.
  Čo myslíte, môže ju k tomuto ambasáda dokopať? A ak hej, môže sa to stať spúšťačom občianskej vojny?

  • Môže sa to stať a ak sa to stane, malo by to byť spúšťačom masových protestov na zosadenie Čaputovej. V Nigeri to dokázali, nie je dôvod, aby sme to nedokázali aj my.

   • Niger je menej otrávený geopolitický priestor ako Slovensko.

    • V Botswane veskere kriminalniky chytnou kolem 17 hod je odsoudi a v 6.00 rano se popravuje objesenim toto udelaji take s kazdym kdo ma uziva pasuje prodava cocvaine

     Dnes je to jedna z nejbezpecnejsich mist Afriky
     Auto cabriolet nezamces nevhas tam klicky otevreny dum bez obav
     Vykopali z Afriky vsechny anglany krvave imperialisty corporate zlodeje tunelare
     Budoucnost bude patrit bohate
     Africe ktera uzce spplupracuje s Ruskem viz Asuanska prehrada
     Doly infrastructure finance bez Rothshildtovskych band vlkodlaku
     VIVAT Z
     Slovane rekove byvale SSSR bez anglosasu mohou byt hybnou silou prosperity vseho dobra bez COVID
     depopulace

   • Keďže komentár s fialovým štemplom /nedomyká mi klávesnica a občas prehliadnem chýbajúce písmenko/ neprešiel, tak znovu.
    1/ Už som tu predpovedal. že kľúčom k vyriešeniu situ môže byť ochranka – už sa to stalo v svete x-krát, lebo to sú ľudia, ktorí sa k problému dostávajú najbližšie. Šéf prezidentskej ochranky v Nigeri prevzal pučom moc – aby krajinu zbavil prezidenta kolaborujúceho s kolonizátormi.
    2/ Už sme si raz jedného prezidenta, ktorý pracoval pre Slovensko – Tisa – odkrágľovali.

    • Tiso pracoval pre Slovensko, rovnako, ako vznikaju nadacie. Staci popracovat s verejnou mienkou, par emotivnych vyjadreni, hlavne vela slovenskej vsade a hlupaci oklamani, ako vyuzita lacna pracovna sila v korporaciach na Slovensku, ozobracuju aj vlastne rodiny na ukor dosadeneho Tisa.

     4. Roman Catholic Slovaks and Protestant Bohemian Czechs were also united creating Czechoslovakia. This later enabled Adolf Hitler’s Monsignor Jozef Tiso to murder thousands of Protestant Czechs and Jews, deporting them to Auschwitz.

     For it was priest Tiso—the first to deport “heretics and liberals” to Auschwitz— who said:
     “Catholicism and Nazism have much in common and they work handinhand to reform the world.”

     3. The Jesuits, in control of Hitler’s cultic, occult and homosexual Third Reich, installed puppet Roman Catholic dictators throughout the Empire. They were:
     1. Bavaria; the Third Reich Adolf Hitler
     2. Italy Benito Mussolini
     3. “Vichy” France Henri Pétain
     4. Spain Francisco Franco
     5. Austria Artur Seyss-Inquart
     6. Poland Hans Frank
     7. Slovakia Msgr. (Priest) Jozef Tiso
     8. Croatia Ante Pavelic
     9. Belgium Leon Degrelle

     All these Roman Catholic, Jesuit-controlled, Jew-hating dictators were loyal to the Papal Caesar Pius XII and his master, the General Wladimir Ledochowski.

     7. As previously stated, the Roman Catholic Slovaks, led by Pope Pius XII’s priest Monsignor Jozef Tiso, murdered Protestant Czechs and Jews.“
     ‘The period of the Tiso regime, in Slovakia, was particularly distressing for the country’s Protestant Church, which comprises only one-fifth of the population.
     Monsignor Tiso was seeking to . . . eliminate it . . . influential members of the Protestant Church were sent to concentration camps . . . ’
     The prelate-dictator attacked not only Protestants. He earned another glorious title: that of being the first to deport the Jews.”

     Austrian Roman Catholic crypto-Mason Adolf Hitler appointed priest Jozef Tiso as head of the Roman Catholic Slovak State in 1939. Tiso was the first to deport Jews and Protestant Czechs to Auschwitz and was later hung in Prague, 1946.

     SS Dr. Josef Mengele, Auschwitz, 1943; Buenos Aires, 1959

     This Bavarian Roman Catholic is the classic, sinister Jesuit Temporal Coadjutor. Mengele identified himself as a Catholic on all official forms and was addressed as “Father Mengele” while studying at the Frankfurt University Institute of Hereditary Biology and Racial Hygiene under his mentor, Otmar von Verschuer. Sent to Auschwitz Death Camp in Poland’s Upper Silesia (a Jesuit stronghold since the days of its Protector, Masonic Frederick II “the Great”) in 1943, the first shipload of “accursed” Jews and Protestants had arrived from Hitler’s “Republic of Slovakia” in 1941 care of its dictator-priest, Monsignor Josef Tiso—the agent of Pius XII! Utilized by I. G. Farben’s adjacent facility controlled by Knights of Malta, Auschwitz was the perfect laboratory in which the Company could utilize its “Genetic Physician” “for the greater glory of God.” A lover of Wagner’s symphonies, the poetry of Dante, and always donning a fresh uniform exuding the savor of cologne, Mengele would whistle while directing thousands of daily arrivals on the ramp into the camp or to the gas chambers. According to surviving inmates, “Mengele was the one who was present at all the transports. Usually he alone, himself, stood on the ramp and he made the selections. . . . [he] was far and away the chief provider for the gas chamber and the crematory ovens.” The Jesuit delighted in fulfilling the Council of Trent and participating in his master’s “Final Solution to the Jewish Question” so agitated by the Order’s La Civlita Cattolica for the last half-century. As the Order’s NKGBcontrolled Soviet Army was approaching, Mengele made his calculated escape down Bishop Hudal’s Vatican Ratlines into South America where he and other Nazis participated in the Black Pope’s CIA/Mafia International. Drug Trade.

     Kedze si nedokazes predstavit, ako funguje Zem, lebo je to mimo hranic tvojich moznosti a ani si nikdy nebol clenom ziadnej rady vo svete, su vsetky tvoje predpoklady mylne a stupidne. Ty si tak hlupy, ze este tu svoju hlupost podporujes minanim nekonecnej energie na veci, s ktorymi nikdy nepohnes.

     Aj tak ta zozerieme ako blchu, ty zbytocna schranka masa, naplnena svetlom.

     • zozerieme ??? Koľkí ste? Alebo ty si zase trojediný ako Mečiar? inak otázka do pléna – kto vlastne žerie blchy? Ne náhodou opice? Ty vole!
      No – zase psychiatria s požičaným mobilom!

     • Sebko debko, zabíjači židovských detí boli tí tvoji, ale ty bezmozgovec na to nikdy neprídeš…

     • No, hlavne že tie múdra sú z nosatej wikipédie, tak to určite musí byť pravda.

  • Israismael

   Slovensko sa pokúsi po 30 septembri vyhnať diabla z krajiny..Slovensko by mohlo byť po voľbách vzorom aj pre iné krajiny v Európe .Mozme nastúpiť na vlak s inou kolajou ..Ľudia u nás majú na to predpoklad ,lebo aj keď sme malá krajina,tak aj taká malá krajina sveta má jednu veľkú úlohu o ktorej sa veľmi veľa ľuďom u nás ani len nesníva,pretože máme ako slováci pravdepodobne najduchovnejsie pravé živé jadro na tejto planéte (netreba kukať na tých čo vedome alebo nevedome kolaboruju s temnom ,tých nie je až tak veľa )..Predpoklad je však vyhnať diabla v ,,šatach “ liberalizmu a potom zmeniť zmýšľanie ľudí ..Nie je to len o politikoch a o voľbách , ale hlavne o ľuďoch či ešte na poslednú chvíľu zmenia výhybku z cesty nastupenej v roku 2020..Z cesty ktorá viedla a dnes ešte stále vedie do pekla,aj keď už vidím iný smer cesty a nové kolajiste …

 2. To dá rozum, že vdychovať nejaké výpary z nejakej elektronickej potvory nebude neškodné. Dýchať sa má čistý vzduch a nie nejaké módne chemické tupiny, ktoré majú byť ospravedlnené tým, že človeku pomôžu pri odvykaní od cigariet. To je niečo podobné ako keď mi dva roky nazad hlavný vedúci v práci tvrdil, že odvtedy čo nosí rúško sa mu významne zlepšil zdravotný stav – vraj predtým roky trpel astmou a nosenie rúška mu veľmi pomohlo. Akokeby tie elektronické cigarety, rúška a tisíce iných ulahčovačov života boli vyrábané kvôli tomu aby sa človek mal lepšie. Nie som paranoik ale v tomto svete sa človek musí mať neustále na pozore lebo keď vtáčika lapajú pekne mu spievajú.
  Najlepšie je s fajčením seknúť a keď to nevyjde hneď tak na desiaty alebo dvanásty raz to vyjde. Treba s tým bojovať, vykašľať sa im na tabak, na ich zisky a úmysel škodiť.
  Moja stará mama na mojom otcovi neznášala, že veľmi holdoval tabaku a vždy keď pred odchodom z domu hľadal cigarety tak ho provokovala so slovami: „no to je jasné – bez cumlíka ani na krok!“:).

  • Israismael

   Kedysi pred 50-60 rokmi ľudia fajčili ešte pomerne čistý tabak ,bez všelijakých chemikálií a mnohí sa aj dožili vysokého veku,napriek tomu ,že fajčili ako ,,Turci“ ..Dnes je to iné ,pretože všade je chémia ,vo všetkom nielen v cigaretách …Dnes sa špekuluje so zdravím človeka doslova všade ,od zdravotníctva ,po potravinársky priemysel ,a tak sa nečudujme, že je toľko úmrtí na rakoviny,nádory a pod..
   Čistý tabak mal mať pôvodne určite iný účel ,než má teraz ..Dokonca mohol aj napomáhať pľúcam v normálnom množstve užívania ..Veď všetko sa môže užívat ,čo má byť na prospech a úžitok človeku ,inak by to nebolo ,,poslané“ na Zem !..ovšem človek dnes všetko otrávil ,ešte aj život samotný ..

   • Franta Záruba

    Pravda jinak by původni obyvatelé obyvatelé Ameriky nepoužívaly tabák jako lék a přístup do duchovna.

   • Tabak sa dá vypestovať na záhradke. Je to burina, ako kopa iných omamných látok. Po vysadení drog treba byť pripravený na dlhý absťák.

    • https://www.osiva-semena.sk › tabaky › 23-tabak-sedliacky-nicotiana-rustica-semena-tabaku-200-ks.html
     Tabak sedliacky – Nicotiana rustica – semená tabaku – Osiva-semena.sk
     Tabak sedliacky je jednoročná bylina, ktorá pochádza z Mexika. V Južnej Amerike sa jej hovorí tiež Mapacho a pôvodne ju využívali šamani. Dorastá do výšky okolo 1 m a obsahuje vysoké množstvo nikotínu. Ide o krásnu nežnú rastlinu, ktorá veľmi zútulní každú záhradu.

     https://podnikatelskecentrum.sk › 60-rocny-obcan-galanty-pestoval-a-predaval-tabak-vo-velkom-podla-jeho-slov-bol-presvedceny-ze-fyzicka-osoba-moze-spracuvat-a-predavat-tabak-bez-akehokolvek-povolenia
     60-ročný občan Galanty pestoval a predával tabak vo veľkom. Podľa jeho …
     60-ročný Milan H. z Galanty bez povolenia a v rozpore so zákonom o tabakových výrobkoch a zákonom o spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo veľkom rozsahu v rodinnom dome pestoval, sušil a spracovával tabak, ktorý následne predával. Nezákonné pestovanie tabaku
     ————————–
     Mimo tému, ale zaujímavé kríčkové rajčiny
     https://www.osiva-semena.sk/zelenina-semena/plodova-zelenina/paradajky/krickove-paradajky?q=Aktu%C3%A1lna+sez%C3%B3na-Na+sklade+
     ————————————
     Inak chuťovo najlepšia odda račín aké som kedy jedol, je socialistcká odroda Doton! Existuje to ešte?

     • Ja mám viac druhov rajčín. Veľmi skoré Stupnické kolíkové, Mobil skoré kríčkové, potom kolíkové Býčie srdce, Luana, Horus, Saint, Brioso, Hamáček, žlté, neviem aká je to odroda. Vlani v Kauflade som dostal pri pokladni malinký balíček semena rajčín, toho roku som ich posadil, sú kolíkové, pekné, neviem názov. Mám aj jeden koren čierne, ale je biedny.

   • Všetko, čo sa spaluje je humus…

  • Len pokus o revitalizáciu biznisu upadajúceho tabakového priemyslu… Pekne im spievajú…

 3. Najlepšie je fajčiť čerstvý vzduch. Ja fajčím slané alebo sezamové paličky sem tam. Lebo si človek lepšie pripomenie, čoho sa nadychuje. V-Z-Duch. To je naša prapodstata. Náš základ. Dýchajte Vedome a plne a uvidíte, čo to bude s Vami robiť.

  • Vtip od niekdajšej kolegyne – najväčšia rozkoš je, keď trtkáš tehotnú ženu a plod ti pritom fajčí.

 4. „Viacradový cylindrický epitel s riasinkami a pohárikovými bunkami – priedušnica (HE)

  Riasinkový epitel (iné názvy: obrvený epitel, vírivý epitel) je epitel, ktorý má na povrchu riasinky, ktoré sa kmitavo pohybujú. Je viac rozšírený u bezstavovcov. Nachádza sa v rozličných orgánoch od kože cez pohlavné orgány, tráviaci systém až po nervovú sústavu a zmyslové orgány.

  Riasinky sú špecializáciou povrchu krycieho epitelu. Ich charakteristickou vlastnosťou je kmitavý pohyb. Týmto spôsobom sa pohybuje hlien a v ňom zachytené nečistoty von z dýchacích ciest. “
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Riasinkov%C3%BD_epitel
  ———————————-
  Problém je, že riasinky takto dokážu pracovať len s časticami určitej veľkosti – bežný prach, peľ a iné častice. Pokiaľ sú častice príliš malé – riasinky ich nedokážu uchopiť medzi „prsty“ a teda aj pľúcny epitel sa nedokáže zbaviť takýchto častc aj keď má k dispozíii lepkavý hlien. Už som tu spomínal chorobu mníchov – z dymu zo sviečok a je jasné, že tieto e-cigarety, resp. náplne produkujú omnoho menšie častice ako horiace sviečky, Ale ku.vy lekárske a „vedecké“ to veľmi dobre vedia!

  https://dennikn.sk › 1263433 › tldr-filter-na-cigarete-je-najvacsi-podvod-v-dejinach-civilizacie
  tl;dr: Filter na cigarete je najväčší podvod v dejinách civilizácie
  Dôvody, prečo majú cigarety filtre, sú tieto: Výroba filtra nestojí takmer nič. Keď sa pridal k cigarete filter, zmenšilo sa množstvo tabaku, takže výroba rovnako veľkej cigarety s filtrom je lacnejšia ako bez filtra. Zákazníci si omylom myslia, že filtre niečo filtrujú a cigarety sú s nimi menej škodlivé.
  ——————————–
  K omu asi toľko, že práve filtre zmenšujú častice vdychovaného dymu.

  A tu – teraz idem naraz vyhuliť „10“ cigariet!

  https://sk.wikipedia.org › wiki › Vodná_fajka
  Vodná fajka – Wikipédia
  Vodná fajka funguje na princípe ochladzovania dymu prebublávaného cez studenú vodu, v ktorej sa zachytávajú hrubé nečistoty – ako je napríklad vytečená melasa z tabaku alebo popol z vyhoreného uhlia. Základom dobre pripravenej vodnej fajky je predovšetkým korunka (kotlík) so správne naplneným tabakom.
  ————————
  Tipnite to raz a navždy!

 5. 2023-07-28 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-07-28-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

 6. Medvedica s piatimi mláďatmi – a je to čím ďalej častejšie!
  https://www.facebook.com/100000371540174/videos/2315267752009170

  • Maroš, prepána Jána! cca pred dvoma týždňami som bola navštíviť svoju tetu v Ostrave. Má CHOPN, ledva dýcha, ale inak fajn intelekt, rozhľad. A medzi inými témami sme sa dostali aj k tým, ktoré rozoberáme aj tu. A ja nerozvážne som jej asi v dvoch hodinách naložila témy covid, vojna, adrenochrom, LGbtixyz+- deskriptiva, a začala moja tetuška kolabovať. Povedala mi, že žiam a živím v sebe všetky negatíva, ktoré existujú. Nebolo to celkom tak, pre krátkosť návštevy som jej naložila naraz viac, ako v tomto veku a zdravotnom stave znesie.a to som chcela k dnešným tvojim príspevkom. Niekedy je menej viac. Asi. 😉🤔

   • Olga – žijeme v digitálnej zrýchlenej dobe. Tok informácií a riadiace procesy sa zrýchlujú. A teraz čo! Myslíš, že niekto čaká, až to všetko niekto spracuje? Ja mám z toho obrovský stres! Ale neprespím to – lebo ani neviem spať – a spracovať to musím! Základ je vymyslieť, ako im do toho hodíme vidly, a nie útek pred negatívnymi informáciami! To môžem ísť rovno do blázninca.

    Toto je vojna, ktorú zažívame MY! Naši predkovia si to vyžrali v rokoch 1939-1945! A tiež museli spracovať negatívne informácie a ohrozenie života!

    Čo – chčeš žiť ako večný motýľ v nirváne? Tak si šlahni herák!

  • povoliť cookies – registrovať sa – choď do pi.e s facebookom

 7. Projev ruského prezidenta Putina na summitu Rusko-Afrika dne 27.7.2023

  vo forme textu:

  https://kob-forum.eu/2023/07/28/projev-ruskeho-prezidenta-putina-na-summitu-rusko-afrika-dne-27-7-2023/

  alebo ako audio (aj na free stiahnutie – mp3):

  https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4/2023-07-28-Putin:2

  • Israismael

   A nech ešte niekto povie ze Putin je čert… No zelebub je, ale na ukrajinskej strane!

   • My nie sme IT odborníci ani kúzelníci aby sme na stopro vedeli, že kto alebo čo píše články na rôznych stránkach a hlavne komentáre k ním. Nevieme nastopro určiť kto je ten čo píše komentár – či je to človek, ktorý príde z práce domov, číta články a napíše k ním komentár alebo či je to nejaký zapredanec, dvaja zapredanci alebo skupina. Trebárs na Bádateľovi som si dal extra prácu a od jeho prvých článkov som si postupne prečítal všetky komenty niektorých vybraných komentátorov, ktorí sú tu najdlhšie a niektorí akosi nesedia ako bežná osoby.
    Možno keby som mal väčšie IT znalosti tak by som mal väčšsí vhľad ale išiel som na to zdlhavou primitívnou cestou.
    Vcelku rád by som videl za tú oponu ako skutočne vyzerá reálny pohyb za klávesnicami a mobilmi – kto tam skutočne sedí a prečo. Poslednú dobu totiž sledujem v komentoch na veľa alternatívnych stránkach narastajúci boj proti všetkému čo ľudia vo svete zaregistrovali – uvideli ako pozitíva, ako kladné ideály, ako varovné znamenia či ako vznikajúce pramienky nádeje v týchto ťažkých časoch. Vzdúva sa to jednotne naprieč celým infopriestorom alternatívy ako vlna cunami aby zobrala ľuďom každú nádej a rozvirovala u každého jeho duševnú rovnováhu. Už sám V.V.Putin o tomto hovoril na nedávnom stretnutí s vojnovými spravodajmi ako IT technológie umožňujú imitovať činnosť množstva ľudí a pritom za počítačom sedí len jeden človek – a komentárov môže poslať aj milión. A o robotoch ani nehovorím.
    Ukazuje sa to aj na osobe V.V.Putina – ak o ňom napíšem, že je dobrý a charakterný človek tak hneď príde protiútok a pošpinenie jeho osoby pretože on robí to či ono. Ale prečo to robí to už sa nerieši. Na všetkých alternatívnych stránkach – v komentoch je to to isté – rovnaké dôvody prečo V.V.Putin nieje dobrý ale zlý. Ako keby tých komentujúcich jedna mater mala.
    Ale nejde len o špinenie V.V.Putina a Ruska, ide o špinenie a likvidáciu všetkého čo môže dať ľuďom nádej.

    • Oceňujem tvoj článok Achnaton, máš pravdu, aj v tom že za počítačom sedí jeden človek a dokáže písať pod rôznymi nickmi, niekde som čítala že tá registrácia sa dá aj sim- kartami. Sú to tzv.flameri . Flamer vždy keď zaútočí, očakáva reakciu, ktorá mu dovolí rozvíjať jeho podlý zámer a keď tá neprichádza, tak sa dostáva do stavu nepríčetnosti, vnútorne uspokojenie sa nedostaví a potom nastupuje kompenzácia v rôznych podobách, to znamená že si mení mená, nicky, sám sebe pritakáva, sám si kladie otázky a pritom je to len jeden človek a často aj vojnový štváč alebo sa pokúša ovplyvňovať voľby, možno aj u nás aj keď o tom figu vie, pretože môže sedieť na druhom konci sveta. Putin má pravdu a mne je rovnako ľúto ruských aj ukrajinských väčšinou mladých ľudí, ktorí musia vo vojne zomierať. A čo sa týka tých diskusii , mala by si každá solídna redakcia riadne zabezpečiť fóra tak, aby nebolo možné prispievať pod rôznymi nickmi.

     • ešte jedna vec – keď si zoberieš čo všetko zahŕňa také vysielanie kanálov tv alebo noviny sme, nočník n a XX ďalších meinstrimových – je to obrovské množstvo tém a rôznych relácií – od byliniek cez počasie, politiku, zahradkárstvo, zdravú výživu, filmy rôznych žánrov, správy a diskusie (skôr v „“), šport, dokumenty….no mohol by som písať ďalej ešte dlho. Keď sa to tak vezme tak to vyzerá, že sú to informácie od ľudí pre ľudí pretože sa tam veľmi často naozaj nájde bežná téma, ktorá sa týka bežných ľudí. Takže to všetko vysielajú alebo píšu a vyzerá to akože sa snažia priblížiť a pomôcť bežnému človeku ALE mnohí prebratí vieme akí sú to HAJZLI! A presne toto pozorujem u niektorých diskutérov na mnohých stránkach kde som sa dostal. Jednoducho jeden bežný (?) človek a ku všetkému má hneď kvantum odborných informácií. Keď je téma o autách tak vie všetko o autách, keď je téma o spodnej bielizni tak je hneď odbornik, keď je téma o desatore tak je zasa odborník a hneď má poruke tie pravé informácie. Mne už to často pripadá nie ako jeden človek za jedným nickom ale ako nejaký tandem, ktorý má plné ruky práce s „infovojnou“ na nete a niekedy sa stáva, že niektoré komentáre pod „Jeho“ nickom po čase budia absolútne iný dojem ako tie čo písal o mesiac skôr. Jak keby si jeho kolega dobre nenaštudoval to v čom majú vyzerať ako jedna osoba.
      A niektorí chrlia také množstvo informácií, že by si mohli založiť vlastné stránky ale nezaložia pretože je lepšie a účinnejšie ovplyvňovať infopriestor z pozície „bežného“ diskutéra. Napríklad takto
      Niekde v Bratislave či vo Viedni, dajme tomu vo veľkoryso dimenziovanom podkrovnom kancelárskom priestore s veľkým preskleným výhľadom na mesto pracujú v infopriestore netu dvaja zaplatení IT nadupaní borci a bežný človek, ktorý dá nejaký komentár k článku trebárs k téme byliniek si myslí, že mu odpisuje človek, ktorý má sa bylinkami dlhoročné skúsenosti a vzťah k ním pretože vidí erudovanú odbornú odpoveď na svoj komentár. A pritom netuší, že mu odpisuje jeden či dvaja kooperujúci špinavci, ktorý ho ťahajú za nos a nenápadne mu v odpovediach podsúvajú to za čo sú zaplatení aby podsúvali. Musí to vyzerať obludne až ohavne – všetka tá podvodná gigantická, prepracovaná, sofistikovaná mašinéria, ktorá sa snaží javiť ako aktivita bežných ľudí v informačnom priestore internetu.

 8. Nedaju si pokoj tie bankove kurvvvy, ale nemozno im povolit a naletiet, takze je to nie len o obycajnych ludoch, ale aj podnikateloch! Dnes v ČR a zajtra aj inde !
  https://echo24.cz/a/HL2QR/zpravy-domov-novy-zpusob-placeni-letos-system-ceske-banky-poplatky-karty-terminaly

 9. Dnes som citala toto: https://cz24.news/varovani-pro-nas-etiopie-zadny-bankovni-ucet-ani-davky-ci-potravinova-pomoc-bez-biometrickeho-skenovani-oci-a-id/ . Nuz mam pocit, ze autor a aj mnohi prispievaci v komentoch ziju na inej planete. Digitalnu identitu si nedame vnutit a pod. reci…
  Vsak uz dnes nikto nema napr. v SR pass ci obciansky bez biometrickych udajov, vratane scanu oci! O com teda toci ten amater autor? O akych krajinach pise?

 10. Jednoduchá

  …vďaka za infor. ….posielam všetkým veľa lásky a prajem život v zdraví, radosti a mieri….presne tak, veľké ego je nebezpečím nielen na ceste poznania……koľko ľudí, toľko chutí…nie 1, 2 ale oveľa viac…ako nickov……

 11. Kde by se tam ty částice vzaly?
  Není to dým ale pára. Náplň obsahuje propylenglykol, glycerin a čistý nikotin.
  Jisté riziko mohou představovat jen přidaná aromata ale těch je v náplni nepatrné mnošství.

 12. Vsetky tieto clanky su len o tom, ze tabakovy priemisel si potrebuje ochranit zisky, lebo cim dalej viac ludi sa snezi prestat fajcit klasicke cigarety… A samozrejme kaslu uplne na zdravie ludi… Keby im islo o zdravie ludi a nie o svoje zisky, tak podporuju tieto alternativy. Keby ste sa spytali hociakeho byvaleho fajciara, ktory uz prestal uplne alebo este vapuje, tak vam povie o com to je a o kolko lepsie sa citi a zlepsi sa mu chut aj cuch atd uz za par dni alebo tyzdnov co presiel z klasiky na vape. A netreba hovorit len o jednom treba porovnavat. Vape ma sluzit na to, ze pomoze ludom prestat fajcit klasicke cigarety… Takze porovnavajme klasiku a vape. Tak ked budete dajcit v aute jedno alebo druhe tak vieme aky je vysledok, alebo v interieri… Vaperi vedia aky je rozdiel ked fajcia jedno alebo druhe … A taketo idiotske clanky su len o tom ako som pisal na zaciatku… Kasleme na ludi, nech zomieraju kludne dalej, len si ochranme nase zisky…

Pridajte komentár

*