Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Milióny čínskych občanov požadujú koniec vlády komunistov – a naše médiá mlčia


Print Friendly, PDF & Email

Milióny čínskych občanov požadujú koniec vlády komunistov - a naše médiá mlčia

(NewsPunch) Milióny čínskych občanov vyšli do ulíc v rôznych mestách po celej Číne a požadujú okamžité ukončenie vlády Komunistickej strany Číny.

Občania v celej krajine boli nahnevaní na covidové lockdowny, ktoré nedávno zabránili hasičom dostať sa na miesto požiaru v bytovom dome v meste Urumqi.

„Toto priviedlo ľudí až za hranicu ich bodu zlomu,“ napísala v nedeľu na Twitteri Selina Wangová zo CNN.

Portál Gatestoneinstitute.org uvádza:

„Aj v nedeľu Simina Mistreanuová z britského média Telegraph na Twitteri informovala, že dav v počte najmenej 100 ľudí začal pochodovať smerom k Námestiu nebeského pokoja priamo v srdci čínskej metropoly. Polícia však zastavila demonštrantov už po niekoľkých blokoch pri rieke Liangma. Skutočnosť, že mali v úmysle protestovať na Námestí nebeského pokoja, je divoká.“

Mistreanu má pravdu. Pozorovatelia tvrdia, že víkendové nepokoje sú najvýznamnejšie, odkedy čínskym hlavným mestom a asi 370 ďalšími mestami otriasli masové demonštrácie na jar v roku 1989. V mnohých ohľadoch sú však prebiehajúce protesty pre čínskych komunistov nebezpečnejšie.

Ako pre portál Gatestone povedal Charles Burton, odborník na Čínu z Macdonald-Laurier Institute so sídlom v Ottawe, dokonca ani hnutie na Námestí nebeského pokoja v roku 1989 „nespochybňovalo základy vlády komunistickej strany nad Čínou“.

Demonštranti vtedy chceli iba odstránenie zástancov tvrdej línie, ako bol premiér Li Peng, aby sa uvoľnilo miesto pre „demokratické reformy“. Inými slovami, chceli „komunistickou stranou sprostredkovanú demokratizáciu Číny“, ako to nazval Burton.

Číňanom dochádza s komunistickou stranou trpezlivosť

Dnes sa však mnohí Číňania chcú komunistickej strany zbaviť. Ako uviedla Mistreanuová, demonštranti, na akcii ktorých sa v Pekingu zúčastnila, skandovali a kričali: „Chceme slobodu, rovnosť, demokraciu, právny štát. Nechceme diktatúru!“

Víkendové demonštrácie tiež pripomínajú protesty v roku 1949. V tom roku Mao Ce-tung porazil vládnucich Čiang Kai-šekových nacionalistov. Pritom Čiang Kai-šek velil oveľa lepšej armáde ako komunisti, ale jeho režim napriek tomu rýchlo padol.

Prečo sa to stalo? Lebo Čiang Kai-šekoví nacionalisti, ako raz povedal uznávaný čínsky historik Yu Ying-shih, „stratili srdcia ľudí“. No a teraz stratila srdce celej krajiny Čínska komunistická strana.

Čína bola počas komunistického obdobia svedkom demonštrácií, ale väčšina z nich bola, ako poznamenal Burton, vysoko lokalizovaná a namierená proti nezákonným praktikám, korupcii a nekompetentnosti nižších komunistických funkcionárov.

Teraz je však hnev nasmerovaný na samotnú komunistickú stranu. Stručne povedané, ako je zrejmé zo spontánnych demonštrácií počas víkendu, čínsky ľud už má dosť vlády Si Ťin-pchinga a Komunistickej strany Číny. Ľud si uvedomil zásadný fakt, že systém strany nefunguje.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Si Ťin-pching (čínsky prezident) si upevnil svoju pozíciu voči komunistickej strane na minulomesačnom 20. národnom kongrese, no strana stráca kontrolu nad čínskou spoločnosťou.

Čínsky ľud nie je nahnevaný len na Si Ťin-pchingovú politiku nulového covidu, ale trápi ich aj rozpadávajúca sa ekonomika a kolaps najdôležitejšieho sektora – sektora nehnuteľností.

Napríklad ceny nových domov v 70 mestách klesali v októbri 2022 už neprerušovaných 14 mesiacov za sebou. V posledných mesiacoch sa uskutočnilo abnormálne málo predajov, keďže trh je „zamrznutý“, s veľkými rozdielmi medzi tým, čo predajcovia požadujú a tým, čo sú kupujúci ochotní zaplatiť.

Tieto poklesy cien a predaja nehnuteľností vyvolávajú veľké obavy, pretože približne 70% bohatstva čínskych domácností je viazaných práve v nich. V dôsledku toho neboli obyvatelia Číny šťastní ani pred štvrtkovým smrteľným požiarom.

Medzi verejnosťou rozšírené postoje naznačujú, že Čína zostane ešte nejaký čas nestabilná.

Svet by mal byť ostražitý ohľadne udalostí v Číne

Prečo by sa teda medzinárodné spoločenstvo malo zaujímať o súčasnú nestabilitu v Číne? Pretože čínsky režim by sa mohol začať oháňať zbraňami.

Keby to vyzeralo na to, že komunistická strana rýchlo padne, Si Ťin-pching by sa nemohol sústrediť na zahraničie, ale všetky svoje zdroje by musel sústrediť doma a vnútorne nasadiť Ľudovú oslobodzovaciu armádu.

Ak sa však kríza natiahne v čase, Si Ťin-pching bude mať príležitosť pokúsiť sa nasmerovať ľudový hnev na susedné krajiny alebo Spojené štáty a nasmerovať čínsku armádu do zahraničia.

Svet mal šťastie, že Sovietsky zväz sa rozpadol rýchlo. Neočakávajte však, že aj Čína pôjde rovnako rýchlo.

Si Ťin-pching v tajnom prejave ku kádrom komunistickej strany v decembri 2012 – mesiac po tom, ako prevzal moc ako generálny tajomník strany – kritizoval Michaila Gorbačova za to, že dovolil sovietskemu štátu zlyhať. Sovietsky vodca podľa neho nebol „skutočný muž“.

Si Ťin-pching sa však za „skutočného muža“ považuje a počas desiatich rokov pôsobenia vo funkcii generálneho tajomníka komunistickej strany už aj vystupňoval v Číne xenofóbiu. Podnietiť nenávisť k Amerike, aby zachránil komunistickú stranu pred ľudovými nepokojmi, by pre neho nebolo veľkým problémom.

Si Ťin-pching, ktorý si tento víkend vypočul skandovanie ľudí požadujúcich jeho odstúpenie, pravdepodobne vie, že už nedokáže získať späť čínske srdcia inak, než rozpútaním vojny.

Preto to, čo sa bude v najbližšej dobe diať v čínskych uliciach, ovplyvní aj každého z nás.

Liečba osteoporózy

Zdroj: newspunch.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Asi mají přestavu že s 30 + – oligarchy deep state budou mít ráj na zemi, nebo great reset dle schwaba? = nic nebudete mít a budete šťastní. VLAJKOVÉ HESLO

 2. mariankosmac

  Tak čo sú milióny protestujúcich – na miliardovú Čínu. To asi ČK vláda ustojí. Ak by nie, tak ma napadá, nespôsobil by pád komunistov v číne tak trochu aj pád kapitalizmu? Lebo z čoho žijú obchodníci v kapitalistickom svete, z toho že nakupujú lacné veci z Číny a predávajú draho. Budú nám číňania dodávať tak lacno keď padne komunistická vláda? To by asi znamenalo ďalšie zdraženie mnohých vecí, lebo všetko sa defacto vyrába v číne.

  • Aj u nás to bolo podobne… čínsky ľud začína blbnúť a tamojší komunisti teda tiež…
   asi závidia USA, že majú tak múdreho Bidena … a chcú byť tiež moderným ..,.tupým národom .. …..ako sme vtedy ako „mierne“sprostí vymenili poriadok za komoušou za bordel a novodobý fašizmus …

   • Z dlhodobého hľadiska, myslím, že výsledok by nakoniec bol ten istý: socializmus a rovnako aj súčasnú tzv. demokraciu ovláda stále tá istá skupina sion“bohom“ vyvolených ľudí, ktorá si je istá, že obmedzené, slepé ovce to hneď nepostrehnú.
    Metóda červíka na udici.
    A keď sa nebodaj stádo preberie, nová návnada. Aj keď nič nevyrieši – aspoň oddiali.
    Pomaly ale isto cesta do pekla…asi jediné miesto, kde sa zohrejeme

 3. Zajímavá je časová souvislost s volbami do kongresu v USA. Co když je to uměle iniciovaná občanská válka proti současné moci, která ohrožuje zájem globálních politiků (Kissinger atd) a rozděluje svět na bipolární.

 4. kvakcína je sloboda

  tento článok sa akosi „nevydaril“ – neviem, ako slušnejšie by som to mohla ešte napísať!!

 5. zapredana SR

  Médiá mlčia, lebo pozorujú ako zvládnu vzniknutú situáciu. Zatiaľ je ticho aj o Holandsku, traktoristi ešte lievaju naftu do nádrží a potom to príde. Keby to je na Slovensku, tu môžu vyvlastniť celý štát a z ľuďmi to ani nepohne. Uvidíme čo majú globalisti pripravené na nás. GMO potraviny, ukradnúť nám spodnú vodu? Buď odídeme z EU, alebo odídem iba sám s rodinou.

 6. Kazdy tak dlouho otravuje, az dostane to, co chce. Az dostane Cina tu prolhanou demokracii zapadu, tak se rozlozi za par let a vse, co tam vybudovali se zhrouti, jako se vse hrouti v Americe. A vse se hrouti v Americe ne kvůli komunismu, ale kvůli kapitalismu. Vsichni chteji jen peníze a moc. Nikomu na nikom nezalezi. Prachy prece delaj cloveka, ne? Cina jde vzhuru, ne kvůli kapitalismu a Amerika jde do kopru kvůli kapitalismu a te jejich falesne demokracii. Demokracie je slovo, ktere znamena vlada lidu. Jestli v Americe vladne lid, tak ja jsem King of Siam. Podivejte se jak vypada Cina a jak vypada Amerika. V Americe nikdo nezvedne prdel, kdyz neni hodne zaplaceny. Nikdo nedela kvůli tomu, ze ho to bavi, jen kvůli tomu, co za to dostane. Kazdy v Americe je tluste prezrane prase, ktere jako prase take zkonci. Jak nekdo muze něco budovat, kdyz vazi 150 nebo 200 Kilo? Vy jiz toho moc nevybudujete, v hlavách mate slamu a většina z vas je na drogách a na praskach. Byl jsem, videl jsem, zazil jsem a to 35 let.

 7. Přikláním se k názoru, že se článek „jaksi nevydařil“, což je, dle mého, hodnocení velmi milosrdné. Celé toto, tolik publikované dění v ČLR, je reakcí bývalých „svazáků“ (po léta přikrmovaných a podporovaných Demokratickou stranou USA) na svoje rázné vymetení z vrcholné politiky na 20.sjezdu komunistické partaje. Problém je v tom, že v řadě regionů jejich pozice zatím zůstaly silné. Málo se píše o tom, že za oněmi drakonickými represemi v kovidovém období – bez konzultace s centrem (při, na Čínu nepatrných, 5 tisících zemřelých na kovid) stáli především tito „svazáci“ ve špičkových funkcích v provinciích, ale i ve vládě (ministerský předseda a 5 vicepremiérů). Netřeba zapomínat, že stejné síly stály za šíleným a riskantním tempem bytové výstavby, ale už před více než třemi desetiletími za nepokoji, jež vyvrcholily v roce 1989 na Náměstí Nebeského Klidu… No a ti, dnes využívají prohloubení hospodářských potíží Číny, ve snaze ostranit dnešní vedení a vrátit se k moci, jakož i do „teplé“ náruče zaoceánských „demokratů“.

  • kvakcína je sloboda

   nechcelo sa mi viac okolo toho písať, pretože to je príliš zložitá a nie čierno-biela situácia, ktorá sa nedá opísať pár riadkami a každý, kto to trochu sleduje, tak vie, že ten nulový kovid je iba viac-menej zásterka;
   milá redakcia, ak chcete uverejniť blbý článok, tak radšej neuverejňujte nič

 8. Som zvedaví, či aj slovenské ofce budú ďalej sedieť doma (najmä budúci rok), keď toto vláda schváli: https://www.cas.sk/clanok/2744883/vymrazene-skoly-nemocnice-aj-byty-zasobovanie-teplom-je-ohrozene-teplari-varuju-pred-nudzovym-stavom/ a potom sa vytratí cez predčasné voľby… Great reset v slovenskom rozumení nastupuje…

 9. Čudujem sa čínskemu vedeniu , že tak tlačí na nulový kovid. Jednak je to kravina a jednak raz ľudí nasere, že sa štát tak prehnane „stará o ich zdravie“ . Lebo potom im už dôjde, že nejde o ich zdravie ,ale o ich kontrolu. Ak sa príliš tlačí na pílu, tá sa raz zlomí. Keď doženiete ľudí do zúfalstva, budú robiť zúfalé činy……ke´d mám žiť po trvalým kovidovým terorom ,tak už ten život nestojí za nič…..

 10. hľadač pravdy

  Niekoľko najvyššie postavených nadnárodných slobodomurárov súčasnosti a nedávnej minulosti v Číne!!!
  =========================================================
  * Li Xiannian (1909-1992), bol 3. prezident Čínskej ľudovej republiky (1983–1988), nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  * Jiang Zemin (1926-2022), bol 5. prezident Čínskej ľudovej republiky (1993–2003), bývalý generálny tajomník KS Číny. Sústredil sa hlavne na ekonomické reformy a hospodársky rozvoj. Za jeho pôsobenia v čele štátu bola Čína v r.2001 prijatá do Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Zemin patril ku stúpencom tvrdého zásahu na Námestí nebeského kľudu v r.1989 a realizácia jeho nekompromisného riešenia mu neskôr vyniesla post prezidenta, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  * Hu Jintao (*1942), bol 6. prezident Čínskej ľudovej republiky (2003–2013), bývalý generálny tajomník KS Číny, člen stáleho výboru politbyra Ústredného výboru KS Číny. Do r.2012 zastával funkciu generálneho tajomníka KS Číny a predsedu Ústrednej vojenskej komisie. V roku 2010 ho americký magazín Forbes označil za najmocnejšieho muža sveta, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  * Xi Jinping (*1953), 7. prezident Čínskej ľudovej republiky (2013-?), viceprezident (2008-2013), generálny tajomník Ústredného výboru KS Číny, predseda Ústrednej vojenskej komisie ČLR, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  * Čou En-laj (1898-1976), bol 1. predseda vlády Čínskej ľudovej republiky (1949-1976), jeden z najvyšších vodcov čínskej komunistickej strany a štátneho aparátu, bol ministrom zahraničných vecí (1949-1958), člen stáleho výboru politbyra ústredného výboru KS Číny, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  * Zhao Ziyanga (1919-2005), bol 3. predseda vlády Čínskej ľudovej republiky (1980-1987), generálny tajomník KS Číny (1987-1989), nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže ,,THOMAS PAINE”.

  * Wen Jibao (*1942), bol 6. predseda vlády Čínskej ľudovej republiky (2003-2013), mal autoritu požívajúcu ako vodca strany a držiteľ ministerských úradov, člen stáleho výboru politbyra Ústredného výboru KS Číny, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže ,,THOMAS PAINE”.

  * Deng Hsiao-ping (1904-1997), bol jeden z najvyšších vodcov čínskej komunistickej strany a štátneho aparátu, v najchúlostivejšom období svojho života bol chránencom Čou En-laja, Predseda Ústrednej poradnej komisie KS Číny, Predseda Ústrednej vojenskej komisie KS Číny, vicepremiér Číny (1954-1968), (1973-1976) a (1977-1980), náčelník generálneho štábu Čínskej ľudovo oslobodeneckej armády, spoluzodpovedný za pokračovanie potlačovania ľudských práv – napr. za brutálne potlačenie pokojných protestov študentov v r.1989 a tzv. politiku jedného dieťaťa, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  * Xi Zhongxun (1913-2002), otec Xi Jinpinga, bol čínsky komunistický revolucionár a neskôr aj politický činiteľ Čínskej ľudovej republiky, nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže „THREE EYES“.

  * Hu Yao-bang (1915-1989), v osemdesiatych rokoch minulého storočia jedna z hlavných postáv Čínskej ľudovej republiky, generálny tajomník Komunistickej strany Číny (1980-1987), predseda Ústredného výboru KS Číny (1981-1982), nadnárodný slobodomurár, člen pra-lóže ,,THOMAS PAINE”.
  ————————————————————————————————————-
  ,,Stejně tak zatvrzele se přehlíželo všechno, co bývalý skrytě rothschildovský bankéř David Rockefeller řekl ve své, přece hodně čtené knize „Vzpomínky světového bankéře“. Ze široka a dlouze tam vykládá o svých různých cestách do Číny a s tím spojeným úspěšným „otevřením“ Číny investicím a obchodnímu partnerství počátkem 70. let. Je třeba ještě výslovně zdůrazňovat, že pro politickou závislost na zakladatelích „Nového světového řádu“ je takové „otevření“ bezpodmínečně nezbytné?
  Zednář pra-lóže „THREE EYES“, Rockefeller, samozřejmě hladce „opomněl“ také si „vzpomenout“, že tehdy Čínu nanovo „neotevřel“ pouze pro nekonečné miliardové obchody, nýbrž také a především pro – za Maova panování vytrácející se zednářstvo. A to nyní přímo pro nadnárodní pra-lóžové zednářstvo. Nedozvídáme se to ovšem od něj, nýbrž od Magaldiho & Co. A všechno, co nám na vlas přesně odhaluje, jen potvrzuje naše již častokrát různě vyjádřené varování, nesázet nějaké iluzorní naděje na „Čínu“ nebo na „Číňany“.
  Jeden ze čtyř Magaldiho spoluautorů je dokonce Číňan, patří k nejstarší pra-lóži „THOMAS PAINE“ a předsedá její čínské „skupině“. Vždyť „THOMAS PAINE“ je „progresivně-demokraticky“ orientovaná, kdežto David Rockefeller jako spoluzakladatel pra-lóže „THREE EYES“ byl tehdy (přinejmenším navenek…) světově nejmocnějším exponentem přesně protichůdné „reakcionářsko-antidemokratické“ frakce pra-lóží.
  A skutečně také Rockefeller zahájil své „otvírání“ rudé Číny pro tzv. „Západ“ postupným přijímáním jejích vůdčích politiků do své vlastní pra-lóže „THREE EYES“! Přesně řečeno, nechal to obstarávat skrze – vedle něj a Brzezinského – předního zednáře pra-lóže „THREE EYES“, Henry Kissingera”.

  Johannes Rothkranz, 2015-2016.
  ————————————————————————————————————-
  Zdroj:

  Prvotný zdroj týchto informácií – Giole Magaldi, oficiálny autor knihy: ,,Massoni – Società a responsabilità illimitata. La scoperta delle Ur-Lodges” (prvé vydanie je z novembra 2014).

  Ďalším zdrojom je kniha pravoverného katolíckeho teológa Johannesa Rothkranza v nemeckom originále: Superlogen regieren die Welt, Teil 1-5, Verlag A. Schmid, Durach 2015-2016, PRO FIDE CATHOLICA, v ktorej rozoberá z pohľadu pravoverného katolíka vyššie uvedené dielo oficiálneho autora Giole Magaldiho. Český preklad knihy z nemeckého originálu ,, Superlogen regieren die Welt”, ktorú preložil Jaroslav Voříšek v r.2017 ,,Světu vládnou superlóže”, je voľne dostupná na internete.

  • Objektívne

   Pridám ešte jedného slobodomurára a to Fulforda, ktorý často informuje ako aliancia úspešne odstraňuje kabalu, sionistov, ničí podzemné základne a už pomaly na každom rohu je vidieť mimozemské lode.

   • Fulford je hovorca antirotschieldovského /antičerveného/ bieleho štítu – v rámci bŕzd a protiváh. Tie jeho info treba prefiltrovať – nie zahodiť!

   • Pridam tiez nieco k tymto temam tajnych spolocnosti.
    Videa su dlhsie, ale myslim ze stoja za pozretie.
    https://www.vipnoviny.cz/tajemstvi-tajnych-spolecnosti-odhaluje-dr-walter-veith/

    • hľadač pravdy

     Veith je adventista a bludár, je členom a hovorcom bludnej sekty adventistov!
     ===================================================
     Veitha možno taktiež označiť za falošného proroka. ,,Mnoho falošných prorokov vystúpi a zvedú mnohých.“ (Mt 24,11). Úlohou falošných prorokov je odvádzať naivných a povrchných veriacich od pravdy a od pravej spasiteľnej viery. Veith okrem iného klame a zavádza aj falošným, protestantským výkladom apokalypsy!

     Čo sa týka ,,odhalení“ tohto sektárskeho bludára ohľadom tajných spoločností – Veith púšťa do ,,alternatívy“ iba informácie, ktoré sú už dlhodobo všeobecne známe (aj tie ešte poprekúca) a povolené samotnými najvyššími slobodomurármi z nadnárodných superlóží!!
     —————————————————————————————————
     Krátky výňatok z katolíckej apológie proti adventistom:

     ,,Co se mnou bude po smrti? Před touto otázkou většinou úspěšně utíkáme. Jenže ať zemřu na korunový nebo halířový virus nebo na cokoliv, zemřít beztak musím. A co potom?

     Mezi církvemi, které jsou pokládány za křesťanské, konají dnes asi nejpůsobivější misii tzv. adventisté. Šíří se jejich přednášky z biblické archeologie a historie, proti evolucionismu, ale také proti papežství, proti jezuitům a proti katolicizmu vůbec. Adventisté rovněž nabízejí pěkně zpracované filmy i tištěné materiály, propagují zdravý životní styl, který však míchají se starozákonními předpisy o pokrmech. Jasně odsuzují např. homeopatii i jiné formy alternativní medicíny a další hříchy proti prvnímu Božímu přikázání a prezentují se celkově jako vzoroví křesťané. Vedle mnoha pravdivých a užitečných informací se ale v adventistických materiálech skrývá i velice nebezpečný smrtící jed. Jde o falešné evangelium, které odporuje evangeliu Ježíše Krista v samotné jeho podstatě, v otázce spasení!

     Adventisté učí, že lidská duše není nesmrtelná a umírá spolu s tělem. Po smrti tedy člověk podle adventistů přestává existovat. Na konci světa očekávají všeobecný soud, na který budou všichni znovustvořeni, a pak spravedliví půjdou do jakéhosi nebe či ráje, kdežto hříšníci, po případném krátkém trestu, budou dle nich zase anihilováni. Nakonec prý přestane existovat i satan. (Paradoxně totéž říká apostata Bergoglio i jiní jezuité, proti nimž adventisté tolik bojují.)

     Peklo tedy podle adventistů není věčné. Toto učí např. i slovenský kazatel Ferdinand Varga ve svých přednáškách „Věčné peklo“ a „Posmrtný život“, které jsou dostupné na internetu. Nejedná se ale o jeho soukromý názor, nýbrž o oficiální nauku adventistů. Stejné bludy se můžeme dočíst např. i v knize Waltra Veita „Na pravdě záleží“. A zřejmě nejdrzejší a nejrouhavější tvrzení, se kterým se v těchto heretických materiálech setkáme, je, že učení o posmrtném životě (v nějž věřily prakticky všechny národy) prý pochází od hada-satana, který řekl ženě: „nezemřete…“.

     Za líbivým nátěrem zbožnosti a biblickosti se tedy u adventistů skrývá velká lež. Toto bludné adventistické učení je praktickým ateizmem, protože když popírá nesmrtelnost lidské duše a nepočítá se spravedlivou odplatou zlým i dobrým po smrti, pak vlastně ani neuznává dokonale spravedlivého a milostivého Boha, který má moc všem bez výjimky spravedlivě odplatit. Dá se tedy říci, že adventisté vlastně ani nevěří v Boha. Prostí členové jejich církve mohou být upřímní oklamaní křesťané, ale adventistická doktrína je úplnou bezbožností. Vždyť popírají ty nejzákladnější pravdy křesťanské víry a svým učením odmítají spasitelnou víru v Pána Ježíše Krista. Formálně sice uznávají Spasitele Syna Božího, avšak ve skutečnosti ho neuznávají, protože popírají jeho dílo milosti v lidských duších, tedy ospravedlnění a nový život v Kristu. Vždyť zaniká-li duše spolu s tělem, a platí-li to i o věřících křesťanech, v nichž žije Kristus, co je to pak za nový život, který nám Kristus dává, když ho smrtí ztrácíme? – jak mylně tvrdí adventisté! Nesmrtelnost duše a spravedlivá odplata dobrým i zlým patří mezi šest základních pravd katolické víry, které se učí nebo donedávna učili už prvňáčci na náboženství, a které jsou na začátku všech katolických katechizmů: (je jeden Bůh, spravedlivý, dobro odměňující a zlo trestající, Trojjediný, druhá Božská osoba se vtělila, aby nás spasila, lidská duše je nesmrtelná a Boží milosti je k spasení nevyhnutně potřeba). Kdybychom adventistický blud o smrti duše přijali, nakonec odmítneme i ostatní články víry a celé Krédo. Vždyť na co je mi věřit ve vykoupení v Kristu, když neexistuje věčný trest a když po smrti beztak nic není. Na co pak potřebuji Spasitele? Od čeho mám být spasen, když ne od věčného pekla? Pak platí „jezme a pijme…“ (1Kor 15,32). Totéž platí o jehovistech, jen s tím rozdílem, že je ostatní křesťané za křesťany nepokládají. Kdežto adventisté se mezi církvemi těší velkému obdivu, a tak mohou účinněji oklamat více popletených křesťanů.“

     Zdroj: Spoločnosť svätého Bazila Veľkého (SBM).

 11. Neuralink chce zahájit pokusy na lidech už za půl roku
  theverge.com/2022/11/30/23487307/neuralink-elon-musk-show-and-tell-2022

  „Neuralink, který má přinést bezdrátové rozhraní pro ovládání zařízení pomocí mysli, by se brzy mohl dočkat pokusů na lidech. Elon Musk se na nedávné prezentaci „Show and Tell“ nechal slyšet, že by se tak mohlo stát za půl roku.“

  „Implantát N1 má velikost o něco větší než čtvrťák a odhadem to bude podle obrázku cca 2,95 až 3,0 cm v průměru. Má 1024 komunikačních kanálů, bezdrátovou komunikaci i bezdrátové nabíjení. Ostatně v další části videa ukázali, jak si opice nabíjela implantát přes bezdrátovou nabíječku. “

  „..v tomto případě jde o uchycení vláken na strukturu mozku pomocí speciálních jehel. Tento proces byl i demonstrován na videu. Systém by měl také umožňovat relativně jednoduchou výměnu implantátů za novější modely bez kompletního „předrátování“ Neuralinku v mozku.“

 12. Koronapřevrat

  Média o čínských protestech nemlčí, jen hrají dvojakou hru a v rámci doublethinku z nich udělali bojovníky proti komunistické tyranii:

  https://koronaprevrat.webnode.cz/l/tragikomicka-otocka-medialnich-presstitutu-odpurci-covidovych-lockdownu-uz-nejsou-zmanipulovani-dezolati-v-cine-se-z-nich-stali-lidskopravni-bojovnici-za-svobodu/

  Média, která cenzurovala jakékoliv zmínky o proticovidových protestech i kritické názory k brutálním opatřením, propagovala totální lockdowny a fanaticky se dožadovala tvrdých trestů proti komukoliv, kdo si dovolil projevit sebemenší odpor, najednou nadšeně informuje o protestech čínských obyvatel proti těm samým covidofašistickým opatřením! Náhle to tedy nejsou nezodpovědní antivaxeři, popírači covidu a bezohledná lůza, šířící smrtelný virus, ale svobodomyslní občané, bojující proti tyranii čínské komunistické strany? Jak je možné, že mainstream nepodporuje tvrdý zásah čínské vlády proti těmto dezolátům?

  Zpravodajka České televize v Číně Šámalová hlásí že „nástroje, které Čína používá ke kontrole a prevenci covidu, jsou také velice účinným nástrojem ke kontrole společnosti.“ No to je odhalení! Stejné nástroje po vzoru Číny přece v předchozích třech letech používaly všechny evropské vlády, a k čemu asi sloužily? K posílení lidských práv a svobod?

 13. K článku – o konci Ceausesca – dokument sám je jeden informačný chaos a doteraz udalosti 1989 v Rumunsku nikto neuchopil ako riadený proces – riadenie chaosu a normalizáciu chaosu – majstrovské dielo! Dokonale skrytá farebná „revolúcia“. Rumunsko – ako umelý štát / detto Belgicko/ má zaniknúť a na jeho mieste má vzniknúť Veľké Moldavsko – zhruba v hraniciach z 15. storočia – ako predpolie na Rusko. Udalosti 1989 v Temešvári sú súčasťou tzv. maďarskej karty – ešte si užijeme!

  Čítajte medzi riadkami!!!
  Ceausescov proces – ukradnutá revolúcia – Le procès des Ceausescu une révolution volée (2019)(SK)[TvRip].mp4
  https://ulozto.net/file/Y0p2qcFH2IVA/ceausescov-proces-ukradnuta-revolucia-le-proces-des-ceausescu-une-revolution-volee-2019-sk-tvrip-mp4#!ZJIxAQR1BJAyA2MzAQt0LGH1LwZjDIMWZxA2rS9BHxkeLwux

  • V dokumente sú také vety ako „Zatiaľ čo Gorbačov robil všetko pre záchranu ZSSR – KGB nejavila záujem o udalosti v Rumunsku“. A šéf Sekuritates sa dostal k moci. Úplne choré dezinterpretácie „z dieľne“ RTVS!

 14. Válek a Jourová – Odborná konference o očkování 21/11/22
  22. 11. 2022
  Budování důvěry veřejnosti jako cesta k přijetí vakcíny. Válek: “Vakcíny jsou bezpečné a účinné.” Jourová: “Digitální divoký západ, kde dezinformace se mohou šířit jako požár, musí skončit…platformy musí být více zodpovědné, že my, uživatelé, získáme větší kontrolu nad tím, co vidíme, a že ti, kteří šíří dezinformace, nezískají z toho peníze tak snadno jako dnes.”
  https://www.youtube.com/watch?v=YkRfSA4eKpM&t=829s

  • No né a jé, oni jí užírají asi peníze jako ten doktor který dělal konkurenci doporučením vitamínu D misto pfitzeru a má platit miliardy ušlých zisků, nebo jak to myslela. U fon lájien/o nebo jak bych chápal že přihrála vakcíny bez dalšího schválení osobně na profit příbuznému ale kdo se v těch čachrech má vyznat? Není to obchodní tajemství? Ale i tak nedávám co by nešlo i v mainstreamu i když v tomhle doupěti gutlinky asi ne.

 15. Som zvedaví, koľko Číňanov prežije masívne očkovanie, čo tam prebehlo… lebo veľa mladých odchádza a len o známejších a človek sem-tam dozvie…
  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/kanadska-hvezda-tiktoku-nahle-zemrela-ve-veku-21-let/ !

 16. Bonus: Pozdrav od Jourovej… https://www.zvedavec.news/vezkratce/19235/

 17. Velavazena redakcia Badatel.net,
  z x-prispevkov,mtore som si dovolila poslat, ste uverejnili asi 3 ! Netrvamnatom,aby ste ich uverejnovali,skor by ma zaujimalo PREČO??
  Ak nemate mkderatora,/kontrolora( to sa za socializmu nosilo), tak mi napiste velmi rada Vam s tym pomozem.
  S pozdravom [email protected]

  • Na stránke uverejňujeme komentáre v slovenskom, českom, prípadne anglickom jazyku. Vaše komentáre sú tak gramaticky zlé, že je to na hranici čitateľnosti. Aký zmysel má publikovať zmes písmeniek, ktoré nikomu nedávajú žiaden zmysel? Je to v podstate vizuálny smog, ktorý len zahlcuje priestor. Ak nemáte ani tú najmenšiu snahu si po sebe prečítať, čo napíšete a skorigovať to, prečo by sme to my mali uverejniť?

 18. mariankosmac

  Čínsky prezident Si Ťin-pching naznačil, že vláda by mohla zmierniť doterajšie prísne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Uviedli to v piatok nemenovaní európski predstavitelia, podľa ktorých sa takto vyjadril počas štvrtkových rokovaní s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom v Pekingu. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

  Podľa jedného z citovaných európskych činiteľov sa Michel spýtal Si Ťin-pchinga na súčasnú vlnu čínskych protestov proti koronavírusovým obmedzeniam. Čínsky líder údajne odpovedal, že obyvatelia Číny sú už po troch rokoch pandémie „frustrovaní“. Zároveň však tvrdil, že na protestoch sa zúčastňujú hlavne študenti a tínedžeri.

  V Číne je už dominantný omikron
  Šéf Európskej rady Si Ťin-pchingovi navrhol, že Čína by mohla nasledovať príklad EÚ a bojovať proti šíreniu koronavírusu skôr pomocou očkovania než zavádzaním lockdownov a karantén. Si Ťin-pching následne údajne naznačil možnosť zmiernenia proticovidových reštrikcií. „V Číne je už dominantný omikron…, ktorý nie je taký smrtiaci, čo otvára cestu k väčšej otvorenosti v oblasti reštrikcií, ako sme to už videli v niektorých (čínskych) regiónoch,“ povedal čínsky líder Michelovi podľa európskych predstaviteľov citovaných agentúrou AFP.

  ,,na protestoch sa zúčastňujú hlavne študenti a tínedžeri“ – takže hlavne pobláznené tupelá

  ,,Čína by mohla nasledovať príklad EÚ a bojovať proti šíreniu koronavírusu skôr pomocou očkovania než zavádzaním lockdownov a karantén.“ – takže z blata do kaluže? Aj keď neviem čo majú v číne za vakcíny.

 19. Peter Staněk v pořadu Kupředu do minulosti
  21. 8. 2022
  „Nepředstavujme si to tak, že od 1. listopadu začne globální válka, do které spadne celý svět, a tak dále… Ne. Bude to postupná fragmentace otřesů, revolucí, nepokojů, a tak dále. To, co teď vidíte například na Srí Lance, se začne opakovat v dalších zemích, ale nebude to jeden jediný okamžik, kdy se všechno spustí – bude to proud. A v tomto proudu budou různé proudnice,“ říká profesor Peter Staněk v pokračování rozhovoru pro pořad Kupředu do minulosti.
  – covid, testy, očkování
  – politici, řízení států,….
  – emočnělogický kod,….
  https://www.youtube.com/watch?v=bx2nXV9AL6Q

 20. „Slušnočíňania“ organizovaní pod krídlom umierajucej americkej štátnej elity už vyčíňajú ako krvelačné zombie, Americký páníček dostal na Taiwane od Čínskej/Globalistickej vlády päsťou medzi oči a teraz sa nehanebne ( no čo mu už zostáva) snaží o prevrat v Číne ako v 89.
  Držím palce Si Ťin-pching – ovi, nech už tú americkú chátru navždy vykope z Číny okovanou botou. Nerobím si ilúzie o Čínskom Globalistickm modeli ale teraz sme všetci – Globalisti+ľudstvo v istom smere na jednej strane proti USA, ktorých víťazstvo nad všetkými by prinieslo smrť všetkým aj ním samotným.

  • Dúfam, že aj kocáb s caputovou išli podporiť do Číny svojích súmeňovcov – tie protestujúce vymyté proamerické duté hlavy. Ak áno tak určite tam na tom čínskom majdane vyskakujú 88cm nad zemou s očakávaním, že si ich páníček v Londýne všimne – pozri páníčku, len si ma všimni ako ti oddane slúžim, a keď bude treba tak budem skákať trebárs aj o 44cm viac!

   Nulový kovid – dielo elít USA operujúcich v Číne – cieľ nulového kovidu – poštvať obyvateľov Číny proti svojej vláde + prevrat – dosadenie svojich ľudí do vlády podvodom.

 21. A tu je – originálny 51-sek. – „status“ – vizionára – Georga Orwela (krátko pred jeho smrťou) k jeho dystopickému románu – „1984“.

  P.S. Román bol napísaný v r. 1948, vyšiel o rok neskôr.

  https://m.vk.com/video-78071920_456245480?list=069d9596ee022838fc&from=wall-78071920_73582

  • hľadač pravdy

   Orwell NEBOL nijaký vizionár, George Orwell – BOL najvyššie zasvätený SLOBODOMURÁR!!!
   —————————————————————————————————————–
   Jako asi nejprvnějšího odpůrce „antidemokratické“ koncepce „Pan-Evropy“, který po II. světové válce přišel, představuje Magaldi asi jen sotva náhodou „světově proslulou“ osobnost: „socialistického, liberálního a demokratického zednáře Erica Blaira, jako umělce známého George Orwella (1903-1950)“. Mladý Orwell „od roku 1923 různé panevropské a jednosvětové programy, pečlivě vypracované jeho přáteli a spojenci/spolupracovníky“ velmi důkladně prostudoval a zjistil, že se dají vykládat a realizovat stejně tak dobře v „demokratickém“, jako i „antidemokra-tickém“ smyslu.

   V roce 1940 „přijal G. Orwell zasvěcení do nejrespektovanější pra-lóže ‚THOMAS PAINE‘ s jasně progresivním a demokratickým zaměřením“, a během II. světové vál-ky pracoval jako novinář u BBC a poté šéfredaktor týdeníku „Tribune“, což – mimo-chodem řečeno – vrhá příznačné světlo na (vedle spíše viditelné židovské) neviditelnou zednářskou kontrolu masmédií. Jestliže odvážný „demokraticky“ (nejvýše zasvěcený) zednář Blair/Orwell si již 1938 v „Hommage an Katalonien“ a 1944 („Farmě zvířat“) vzal na mušku „totalitární a nesvobodný stalinismus“, pak hned od roku 1947 se stal středem jeho kritiky celý euroatlantický plán Kalergiho spolku pod „antidemokratickým“ znaménkem zaměřeného „sloučení Evropy“.

   Ještě než se necháme Magaldim blíže poučit, měli bychom si nutně povšimnout, jak vzorně se Orwell přidržoval (asi vůbec nejen…) nepsaného „železného zákona“ světového zednářstva všech stupňů, který se až Magaldi a jeho čtyři spolubojovníci v nejvyšší nouzi odvážili překročit. Orwell sice co nejvýstižněji a nejostřeji – až po (zdařilou) karikaturu – napadal plánovanou EU, resp. světovou diktaturu, ale dělal to pouze velmi zahalenou formou; ani židozednářstvo jako celek, ani jeho jednotlivé představitele jako takové nikde sebeméně nezmiňuje! A přirozeně právě to je důvodem, že

   1) sice na jedné straně převážně „demokratickým“ křídlem kontrolovaná světová média Blaireho „klíčovému románu“ pochvalnými recenzemi napomohla k světové slávě, a dokonce dodnes stále znovu Blaira/Orwella a jeho hlavní literární dílo „připomínají“,
   2) že na druhé straně jeho klíčový román dodnes zůstal v zásadě nepochopený. Kdo jmenuje pouze koně, ne však již jezdce, neprokazuje tím své věci žádnou, nebo téměř žádnou službu.

   Pra-lóžový zednář Magaldi ovšem spojitost Orwellova románu „1984“ s „,Pan-Ev-ropou‘ i ostatními díly Coudenhove-Kalergiho považuje“ za „zcela evidentní a do očí bijící“ (str. 137), což by však přinejmenším předpokládalo Orwellovu přesnou znalost Kalergiho spisů!
   Magaldi nám však o něm jako znalci předkládá následující vlídný obrázek:

   „Progresivní zednář Orwell vykresluje lidstvo budoucnosti, sloučené do tří velkých nadnárodních superstátů – Oceánie, Eurasie a Východní Asie, které spolu permanentně válčí o ovládnutí ještě stejně tak neorganizovaných a nesjednoce-ných oblastí.
   Jak v tom nevidět polemické zobrazení plánu, který byl předložen a diskutován Kalergim & Co. již roku 1926 během vídeňského kongresu Panevropské unie?
   Při té příležitosti se skutečně mluvilo o potřebném budoucím zorganizování světa do pěti velkých skupin států: Eurasie pod ruskou hegemonií, Panamerické unie (Severní a Jižní Ameriky), Spojených států Evropy, britského Common-wealthu, Panasijské Unie (Japonska, Číny a dalších asijských zemí) pod vedením konceptu vzájemně rozděleného panství nad vlastními koloniemi v Africe, na Blízkém Východě, atd. ze strany sloučených evropských národů.
   Nuže, s jasně polemickým a demystifikujícím záměrem činí Orwell kontinentální Evropu a Rusko jedním útvarem a nazývá jej právě proto Eurasií, ovládanou jistým druhem neobolševismu; slučuje obě Ameriky a Commonwealth se všemi britskými koloniemi v Oceánii, podřízenou hierarchické a autoritativní vládě ‚socing‘, antidemokratickému, pokročilému rozvinutí anglické Labour Party; sdružuje Čínu, Japonsko, Mongolsko, Indii, Barmu atd. ve Východní Asii, rovněž pod vedením několika málo autokratů; a konečně vypočítává řadu oblastí střední až jižní Afriky, Blízkého východu a Střední Asie, určených k probouzení loupeživých instinktů a vyvolávání válečných konfliktů mezi třemi výše zmíněnými superstáty“ (str. 137 ad.).

   Vlastním bodem, k němuž Orwell směřuje, však není tato opovážlivá, nikým nežá-daná „organizace světa“, proti které jako člen nadnárodního nejvyššího zednářstva je stejně tak málo, jako sám Magaldi. Orwellova genialita, soudí také posledně jmenovaný, spočívá
   „především v schopnosti předložit strukturální a funkční podobnost všech druhů diktatury – mírných jako tvrdých, zjevných nebo skrytých, pravých či levých – a ty pak z vnitřku rozvíjet: za jednotící postavou jednotlivého charismatického vůdce ve stylu Velkého Bratra se skrývá ovládání moci byrokratickými a technokratickými hierarchiemi organizovanými elitami, přičemž moc vychází shora dolů, od několika málo jedinců, kteří mají skutečné slovo, k mnoha a velmi mnoha těm, jež skutečně jen poslouchají na proměnlivé škále nuancí, jimž přísluší pouze poslušnost, vztahující se na některé, ze své strany rovněž jen poslouchající, ale mající také určitou přikazovací moc nad ostatními, kteří jsou jim znovu podřízeni“ (str. 138 ad.).

   Orwell svůj „1984“ nenapsal pouze jako soukromá osoba, nýbrž přinejmenším ne-přímo, resp. neoficiálně jako hlásná trouba své pra-lóže a obecně celé „demokraticko-progresivní“ pra-lóžové frakce. Je to dosti zřejmé z podkladů, jež Magaldi nalezl v archivu své vlastní pra-lóže „THOMAS PAINE“. Tak například z „pozorné četby protokolu pra-lóže“ „THOMAS PAINE“, k níž Orwell náležel, nám vyplývá, že se ve jméně hlavní postavy románu, „Winstona Smithe“, skrývá několikanásobná a komplikovaná symbolika.
   Jméno není prostě jenom, jak se stále znovu tvrdí, kompilací Winstona Churchilla a „obyčejného muže ulice“ s celosvětově rozšířeným příjmením Smith (Kovář). Ne, stává se právě tímto sloučením v „závěrečné části románu, když tato osobnost – mající přesto v sobě mnoho pozitivního a nechtějící se podrobit – se nakonec přidá k jednotnému myšlení, tedy ‚podvojnému myšlení‘ a uznání nesporné svrchovanosti Velkého Bratra“. Jasněji řečeno:
   „S vědomím toho, že také toryovský zednář Churchill – navzdory svým anti-nacistickým a antikomunistickým zásluhám – na konci čtyřicátých let podporoval nebezpečné a neooligarchické iniciativy Coudenhove-Kalergiho a dalších, vysílá Orwell varování anglickému státníkovi, který se cítí svázán s hnutím přitažlivě odpuzujícím i důvěřivě nedůvěřujícím, dobře si uvědomujíc, že britský lev, přední vůdce britského odporu vůči nacifašismu, udržoval dříve vynikající vztahy k Mus-solinimu a jeho černým košilím, a nepřímo svou nečinnou neutralitou pomáhal Franciscu Frankovi v španělské občanské válce 1936-1939. Orwellovo varování Churchillovi i dalším říká tolik, co ‚pozor, milí konzervativci, příležitostně pro demokracii získaní zednářští bratři, pokud panevropský projekt lidí jako Couden-hove-Kalergi necháte uskutečnit, budou svoboda a suverenita lidu opět v nebez-pečí‘…“

   A navíc, pokračuje Magaldi, byli však tehdy v pra-lóži „THOMAS PAINE“ dva „vy-nikající členové“ jménem Winston a Smith, horlivě činní v „progresivním“ smyslu. Výslovně na jejich počest proto Orwell pojmenoval svou hlavní postavu, dokud v první části románu „1984“ tak „neústupně“ bojovala s diktaturou (str. 141 ad.).
   Pokud někdo chce, může ostatně i naše tvrzení, že Orwell ve svém klíčovém romá-nu židozednářstvo vůbec nezmiňuje, tak trochu relativizovat. … Přinejmenším si anonymní diktatura, resp. celá anonymní oligarchická klika Oceánie – jak je v zednářstvu zcela běžné – říká (Velký) bratr. A na roli jisté části Židovstva Orwell ještě nenápadně naráží tam, kde se Winstonu Smithovi dostává do ruky tajný, nesmírně cynický programový spis o ovládnutí superstátu Oceánie (= Ameriky a britského Commonwealthu) s názvem „Teorie a praxe oligarchického kolektivismu“, napsaný jistým „Emmanuelem Goldsteinem“. Zřetelněji se vlastně již vyjádřit nemohl. Magaldi dokládá tuto mimořádně příznačnou pasáž z románu „1984“ v úvodu k poslední kapitole své knihy (str. 477-479), střeží se však nápadnou volbu naprosto „neanglického“ jména „Goldstein“ nějak komentovat.

   Zdroj:
   Prvotný zdroj týchto informácií – Giole Magaldi, oficiálny autor knihy: ,,Massoni – Società a responsabilità illimitata. La scoperta delle Ur-Lodges” (prvé vydanie je z novembra 2014).

   Ďalším zdrojom je kniha pravoverného katolíckeho teológa Johannesa Rothkranza v nemeckom originále: Superlogen regieren die Welt, Teil 1-5, Verlag A. Schmid, Durach 2015-2016, PRO FIDE CATHOLICA, v ktorej rozoberá z pohľadu pravoverného katolíka vyššie uvedené dielo oficiálneho autora Giole Magaldiho. Český preklad knihy z nemeckého originálu ,,Superlogen regieren die Welt”, ktorú preložil Jaroslav Voříšek v r.2017 ,,Světu vládnou superlóže”, je voľne dostupná na internete.

 22. Keby vtedajší komunisti u nás viac povolili podnikanie a cestovanie, tak by tu – asi- boli dodnes. Stačilo zopár rozumných a všetko by sa dalo. Kto vycestoval a nevrátil by sa – no a čo? Nemôžu odísť všetci . Ekonomické prenájmy bola prvá lastovička….keby niektorí používali viac rozum ako ideológiu, nemali by sme dnes rozvrátenú krajinu, rozpredaný majetok atď.

  • Ak by vtedajší nomenklatúra povolila podnikať jak dnes a cestovať harom farom tak by sme dnes boli ďaleko chudobnejší. Ono v podstate Západu aj z určitého uhla pohľadu vyhovovalo že sa vo východnom bloku a Rusku do 89 nakumulovalo toľko zdrojov vseho druhu.n Západ bol ci cca rok pred prevratom 89 na pokraji zrútenia a len na základe vnútornej zrady terajšej nomenklatúry ZSSR ( kolaborujúcej so západom) sa dostal ku zdrojom Ruska a Východu. Viď perestrojka Gorbacova.
   Zatiaľ čo sme za socíku boli v domnení, že na západe bol blahobyt tak bol v katastrálnom stave na hrane celkového kolapsu.
   A teraz máme čo sme chceli. A to ešte nieje všetko, ruleta pokračuje ďalej. Pokiaľ ju niekto nezastaví.

Pridajte komentár

*