Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

O tomto musíte vedieť: Primárne príčiny rakoviny prsníka


Print Friendly, PDF & Email

O tomto musíte vedieť: Primárne príčiny rakoviny prsníka

Všetko, čo potrebujete pre uskutočnenie zmien chrániacich vás pred rakovinou, sú vedomosti.

Chceme vás preto poprosiť, aby ste si tieto informácie nenechali len pre seba, ale aby ste sa o ne podelili aj inými ženami vo vašom okolí.

Príčina č.1: Antiperspiranty obsahujúce hliník

Používanie antiperspirantov je pre väčšinu ľudí bežnou dennou rutinou, o ktorej príliš nerozmýšľajú.

Tuto je dôvod, prečo by ste rozmýšľať o tom mali: Ak používate antiperspirant obsahujúci hliník, zvyšujete si tým svoje riziko rakoviny prsníka.

Princíp antiperspirantov je zatesnávanie, uzatváranie a blokovanie pórov, ktoré vylučujú pot v podpazuší. No a ich najčastejšou aktívnou látkou je práve hliník.

To spôsobuje nielen zablokovanie jednej z ciest, ktorými sa vaše telo detoxikuje (vylučuje toxíny v pote). Zároveň tiež zvyšuje obavy, kde tieto kovy napokon skončia.

Nedávne štúdie potvrdili súvislosť medzi pravidelným používaním antiperspirantov a rakovinou prsníka. Riziko sa ešte viac zvyšuje, ak sa aplikujú hneď po oholení podpazušia.

Kedysi boli deodoranty považované za bezpečnejšie v porovnaní s antiperspirantami.

Dnes už ani to neplatí.

Niekoľko štúdií totiž potvrdilo asociáciu parabénov, nachádzajúcich sa v deodorantoch, s rakovinou prsníka. Pri autopsii jednej ženy umierajúcej na rakovinu sa ukázalo, že jej tkanivá obsahovali veľké množstvo týchto konzervačných látok.

Príčina č.2: Nadmerné používanie podprseniek

Mnohí lekári a výskumníci poukazujú na to, že nosenie tesnej podprsenky bráni pohybu lymfy, čo môže prispievať ku vzniku rakoviny prsníka.

Dôvod je ten, že zablokovaná lymfa neodvádza z tela nečistoty, ktorým bolo vaše telo počas dňa vystavené.

Prírodná liečba osteoartritídy

Hliník uvedený v predošlom odseku je jedným z potenciálnych toxínov, ktoré sa môžu nahromadiť v lymfatickom systéme, ak je jeho činnosť narušená.

Existuje viacero solídnych štúdii o rakovine a nosení podprseniek.

Medzi nimi vyniká jedna, ktorú vykonali antropologičky Sydney Singerová a Soma Grismaijerová, autorky knihy Obliekané na zabíjanie: Spojitosť medzi podprsenkami a rakovinou prsníka.

Štúdia na vzorke 4000 žien zistila, že tie ženy, ktoré podprsenky nenosia, majú riziko rakoviny prsníka oveľa nižšie ako tie, ktoré ich nosia.

Ďalej zistili nasledovné fakty:

 • Ženy, ktoré nosili podprsenky 24 hodín denne mali šancu 3 zo 4 (teda 75% riziko) ochorenia rakovinou prsníka
 • Ženy, ktoré nosili podprsenku viac ako 12 hodín denne, avšak nie do postele, mali riziko 1 zo 7
 • Ženy, ktoré nosili podprsenku menej ako 12 hodín denne, mali riziko 1 z 52
 • Ženy, ktoré nosili podprsenku zriedka alebo nikdy, mali šancu ochorenia na rakovinu prsníka len 1 z 168

Keď teda porovnáme ženy, ktoré nosili podprsenku stále a tie, ktoré ju nenosili vôbec alebo len zriedka, rozdiel v riziku bol až 125 násobný!

Pre porovnanie – na základe tejto štúdie súvislosť medzi rakovinou prsníka a nosením podprsenky je 3 krát vyššia, ako súvislosť medzi rakovinou a fajčením.

Záver

Nie je potom nehoráznosť, že kým na krabičkách cigariet sú znázorňované varovania o rakovine, na štítkoch k podprsenkám nie je vôbec nič?

Uvedená štúdia síce nekontrolovala možný vplyv iných faktorov, ktoré by mohli jej výsledky skresliť, avšak iné štúdie dospeli k podobným záverom.

Napríklad, skupina japonských vedcov zistila, že nosenie podprsenky môže znížiť hladinu melatonínu až o 60%. Ten je nevyhnutný na reguláciu spánkového cyklu.

Mnohé ďalšie štúdie potvrdili, že melatonín má aj protirakovinový účinok.

Stop Candida

Zdroj: Primary Causes Of Breast Cancer You’ll Want To Know

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Kedy robili tú štúdiu na 4000 ženách o tých podprsenkách? Ja som to publikoval už 27.1.2007.

 2. Viem (aj) o inej primarnej pricine. Niekolkym mojim kamaratkam mamy ochoreli a zial uz aj zomreli na rakovinu prsnika. Teda z rakoviny sa uspesne „vyliecili“, a o rok-dva-tri zomreli na metastazy v tele. Vsetky mali nieco spolocne. Rakovina im prepukla okolo 42.-45. roku. Cca 20-25 rokov predtym pravidelne uzivali hormonalnu antikoncepciu, vtedy jedinu dostupnu. Vysetrujuci lekar sa ako prve spytal na uzivanie antikoncepcie – a potvrdil statistiku ktora sa nikde nepublikuje :-(((

 3. U podprsenek se jedná hlavně o materiál.Umělohmotné,tedy hlavně polyesterové,tak ty by se neměly používat.Jsou neprodyšné a do prsou se mohou dostat škodlivé látky i ze samého materiálu!Ale je nejlevnější a pro firmy asi nejjednodušší výroba a největší zisky!

 4. Další z příčin vzniku rakoviny je spousta kovu v těle a na těle počínaje různým piercingem a konče umělými klouby. Blokuje, či nějak jinak nepřirozeně ovlivňuje přirozené proudění lidské bioenergie.

  • ja mam operovany chrbat… to je vyššia šanca na rakovinu? tyče v chrbte, nohách, rukách má dnes kde kto…

 5. Môj názor je, že nikto nevie príčiny vzniku rakoviny a všetko sú dohady. Mama mi umrela, keď mala 54 rokov nepila, nefajčila, nebrala antikoncepciu, zdravo žila. Už malé deti majú rakovinu, čo ešte poriadne ani nezačali žiť. Tak preto si myslím, že nikto Vám nepovie z čoho to vzniká.

  • Počuli ste už o genetike? O 95% typoch rakoviny vám patológ presne povie, z čoho a ako vzniká.

   • 95%? Nezmysel.

    Ak niečo povie patológ ešte to neznamená, že je to tak. Ono lekári vo všeobecnosti vedia choroby síce dobre popisovať, len už nie tak dobre liečiť…

   • Zajimave je,ze geneticka z Masarykova onkol.ustavu mi rekla,ze nelze rici pricinu vzniku rakoviny s zadnou presnosti.Genetika je stale v plenkach.Tak si mam pockat na patologa???Ale jak se to dozvim,co bylo pricinou,kdyz budu mrtva???Blbost.Patolog moji tkan zkoumal.A proc jsem se zatim nedovedela.

    • Z čeho konkrétně vám rakovina vznikla se nedozvíte nikdy. Jak si to představujete? Že bude patolog vyslýchat vaše buňky „Tak která z vás to začala?“??? Může vám tak akorát říct typické příčiny vzniku toho či onoho typu nádorového onemocnění, případně pravděpodobnou příčinu u vád s přihlédnutím k vašemu životnímu stylu, styku s karcinogeny a mutageny a genetické zátěži, ale věšteckou kouli nemá. Během života si „sbíráte“ mutace spontánní a indukované, drtivá většina z nich je opravena, ale některé ne, ale pouze jediná nádorové bujení nevyvolá, teprve až se sejde určité množství faktorů dohromady. Genetické predispozice, které jste zdědila a které zvyšují riziko rakoviny, jsou taky jenom potenciální, mohou se podílet na spuštění nádorových změn v padesáti letech nebo taky vůbec, i když riziko je značně vyšší. Komentář od matej jste evidentně nepochopila.

  • Vačšina chorob je o stresoch a psychike,do toho trochu genetiky a a toho ostatného je tam pramálo….

  • Čo zjeme, v tom je rakovina, a hlavne ovzdušie.

 6. tvl, no z vas tu padaju mudra hodne ocenenia stylu darwinova cena 😀 ale pobavilo. dufam ze to bol jediny ucel tohto clanku.

 7. V mojej rodine sa tiež objavila rakovina,neter ju dostala hneď pár mesiacov po narodení ale nastastie sa z toho dostala,po operácii sa celá rodinka dala na vegansku stravu,sportuju a už 22 rokov je všetko v poriadku.Myslim si že rakovina vzniká z viacerých dôvodov,môže to byť znecistena oblasť jedovatym odpadom(prípad mojej netierky),zlé stravovanie,nedostatok tekutín (čistá voda),stres,nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu,alkohol,cigarety a chemické prípravky v rôznej podobe.Každý z nás tuší kde asi nastala chyba keď ochorieme,len ju treba čo najskôr napraviť a necakat že niekto možno nájde liek, alebo možno len budeme mať šťastie a dostaneme sa z toho.Chce to len veľa,veľa trpezlivosti a pevnej vôle.:-)

 8. no, neviem … existuju zeny, ktore nosia podprsenky 24 hodin denne – aj v posteli ? ja taku nepoznam, nastastie 🙂
  a ako je to s deodorantami a antiperspirantami ? Ja ich aplikujem rano, pred odchodom do prace; vecer po osprchovani uz nie. Ale pocula som uz, ze zeny si to davaju aj vecer, teda telo naozaj nema cas fungovat normalne 🙁

 9. Králíček

  To jsou teda docela ptákoviny… Jen k tomu všemu jeden malý komentář: tak mě ještě napadá, že ty ženy, které nenosí podprsenku vůbec nebo zřídka asi nebudou mít prsa čtyřky 😀 takže by mohla být nižší pravděpodobnost i to, že v menším objemu se rakovina může vyskytnout s menší pravděpodobností… 😉

 10. Ještě bych k tomu přidal tohle:
  http://ehtrust.org/cell-phones-and-breast-cancer/

  • Janka Kristinka

   ja som dva roky užívala antikoncepciu a extrémne mi to zvýšilo krvný tlak a veľmi moc ma boleli nohy. To som užívala na vyrovnanie meštruácie. V jednom mi pomohla a v druhom mi ublížila.

 11. Růžena Balková

  Všechny tablety, které obsahují estrogen, způsobují tuto rakovinu, neboť estrogen rakovinu krmí. Četla jsem o tom v německých časopisech již před 20 lety. Ale u nás jsem se s tím nikde nesetkala , chytře se o tom mlčí, která žena by jinak tyto tablety polykala?

 12. Janka Kristinka

  Ja podprsenku veľmi moc nenosím, len keď idem von, antiperspirant a deodoranty si na seba nedávam. Ráz som si dala a mala som kožné problémy s tým.

 13. Okrem ťažkých kovov, stresu, estrogénu a nevhodnej stravy najčastejšou príčinou vzniku rakoviny je nedostatok vitamínu D. Treba sa opaľovať cez obed. 20minút na slnku = 20 tisíc IU jednotiek vitamínu D. Množstvo vitamínu sa dá odmerať v laboratóriu a má byť viac ako 50nanogramov na ml krvi. Väčšina populácie má menej ako 20.

  • Kde jste tyto informace vzal? Jsou dost nepřesné. 50 ng/ml je horní mez, koncentrace v krevní plasmě má být 30-50 ng/ml. Optimální denní dávka je 600 IU (15 ug/den), horní mez denního přijmu je 4000 IU (100 ug/den), což už je rizikové množství. Podle vašich 20 000 IU denně by to bylo 500 ug, tedy toxické množství, které ale určitě nezískáte 20 minutovým pobytem na slunci. Data pochází z Institutu medicíny Národní akademie věd USA z poslední oficiální zprávy z roku 2010. Dále vitamín D prokazatelně ovlivňuje pouze rakovinu prsu, prostaty, tlustého střeva, plic, dále mnohočetný myelom, lymfomy a nádory v oblasti hlavy a krku.. Takže prosím příště o přesná data, šířit osvětu je fajn, ale váš příspěvek šíří spíše bludy!

 14. včasná diagnostika môže zachrániť život, ale…. nárok napr. na sono je každé 2 roky plus poradovníl 6-12 mesiacov, čo trvá už roky… a to máme v meste 2 centrá

 15. Pre všetkých!
  Chcete vedieť pravdu o rakovine?
  Čítajte: Campbell, Čínska štúdia.
  Prestaňte „si myslieť“, mať vlastný názor, ten jediný a správny! Začnite svojimi zmyslami vnímať objektívnu realitu, rozlišujte „myslím si“ od faktov. Prečítajte si definíciu faktu.
  Myslenie človeka zabíja, ale aj posúva dopredu.
  Čínska štúdia to sú fakty vyše sto ročných výskumov z celého sveta, fakty verejnosti zatajované, rodičia ich nepoznajú, deti sa ich neučia a štátny monopol na rozum riadený korporáciami tieto poznania do škôl nepustí.
  Rakovina je vecou každého človeka, nikto ju nechce, ale každý žije tak, aby ju dostal!
  Vedomie človeka na základe poznania riadi počítač v mozgu, ktorý dáva príkazy telu.
  Vedomie človek nadobúda poznaním sveta, seba a spoločnosti, ale zásadne na základe faktov. Každý iný stav vedomia človeka je blúznením, preto je svet veľkou psychiatrickou liečebňou, Jedličkáreň je na tom lepšie.
  Západná vyspelá civilizácia žije v bezvedomí a v bezhraničnom vše konzume, všeobecnom klamstve, ľudstvo je držané v zámernej nevedomosti, stratilo sa poznanie predkov, mladí si nevážia autority starších a to je ich budúca skaza.
  JPP: Hormonálny preparát spôsobujúci rakovinu mliečnej žľazy u súk bol zakázaný, ale tá istá účinná látka bola, je ?, u ľudí používaná ďalej. Ľudia sú pre korporácie len zdrojom zisku!

 16. Prekyslený organizmus je tá hlavná príčina rakoviny. Nádorom sa darí v kyslom prostredí a nádory nedokážu prežiť v alkalickom prostredí.
  Kyseliny to sú napr. cukor, káva, mäso, tepelne upravené potraviny, vyprážané, údené, tavené, termizované atď.
  Zásadité – alkalické sú surová zelenina, surové orechy, čistá voda bez chlóru, citrón v tele je alkalický, sóda bikarbóna atď. Aj to vysmievané Savo je tiež alkalické.
  Každý by sa mal vyhnúť aj ftalátom- plastové fľaše, hliníku, ortuti – niektoré úsporné žiarovky…..

Pridajte komentár

*