Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Pridajte tieto látky do šampónu a vypadávaniu vlasov dajte navždy zbohom


Print Friendly, PDF & Email

sampon-na-padanie-vlasov

Vypadávanie vlasov je častým kozmetickým problémom, ktorý sa týka tak žien, ako aj mužov.

Existuje veľa rizikových faktorov, ktoré vedú k padaniu vlasov. Zvyčajne zahŕňajú stravu, životný štýl, vystavenie stresu a genetiku.

Ak je strata vlasov problém, ktorý vás trápi, máme pre vás jedno veľmi efektívne a zároveň čisto prírodné riešenie. To nielenže zastaví vypadávanie vlasov, ale navyše aj podporí ich rast.

V podstate vám prezradíme, ako si vyrobiť vlastný šampón proti vypadávaniu vlasov namiesto míňania peňazí na rôzne drahé produkty, ktoré aj tak často nefungujú.

Na výrobu takého šampónu budete potrebovať si zohnať 3 ingrediencie – rozmarínový esenciálny olej, citrónový esenciálny olej a kapsule s vitamínom E.

Tieto zložky potom pridáte do svojho šampónu, ktorý bežne používate na umývanie vlasov. Je to tak jednoduché…

Ingrediencie

Takže si ešte raz podrobne zhrňme, čo presne na výrobu šampónu budete potrebovať:

  • bežný šampón, no najlepší by bol bio šampón bez obsahu škodlivých chemikálií
  • 10 kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja
  • 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja
  • 2 kapsule s vitamínom E

Príprava

Ako sme už uviedli, príprava tohto šampónu proti vypadávaniu vlasov je veľmi jednoduchá.

1. Do fľaše s vašim bežným šampónom nakvapkajte spomínané esenciálne oleje.

2. Prepichnite kapsule s vitamínom E a ich obsah tiež vytlačte do šampónu.

3. Celé do dobre zamiešajte alebo pretrepte a váš šampón je hotový.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Je lepšie, ak fľaša nie je plná šampónu, aby bolo miesto na pretras. V opačnom prípade môžete odskrutkovať uzáver a pomocou lyžičky alebo nejakej paličky obsah dobre rozmixovať.

Ak to nejde, prelejte šampón dočasne do misky a rozmiešajte to tam, potom ho prelejte späť do fľaše.

Užívanie

Ideálne by ste mali tento šampón používať pri každom umývaní vlasov.

Aplikujte ho na mokré vlasy a 5 až 10 minút si masírujte hlavu. Niektoré bežné šampóny môžu za taký čas už podráždiť pokožku, preto sú lepšie bio šampóny. Ak sa toho obávate, masírujte si hlavu kratšiu dobu.

Na koniec si hlavu opláchnite vlažnou vodou.

Ako šampón funguje

Rozmarínový esenciálny olej stimuluje prekrvenie pokožky a posilňuje vlasové korienky.

Citrónový esenciálny olej má výborné antiseptické a osviežujúce vlastnosti, bráni rastu patogénnych baktérii na vlasovej pokožke.

Vitamín E je najdôležitejšia látka pre zdravie a pevnosť vlasov.

Spomínané oleje dostanete kúpiť v obchodoch so zdravou výživou alebo špecializovaných obchodoch na kozmetiku. Vitamín E v kapsuliach zoženiete v lekárňach.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zdravím všetkých badateľov. Článok je super. Len som chcela dodať, že používam čiste esenciálne oleje , vhodne aj na vnútorné použitie. Treba si dať pozor, čo je na trhoch. teraz je „bum“ esenciálnych olejoch aj vôbec naturálnych potravinách a doplnkoch. Ja do šampónu dávam aj Levanduľový esenciálny olej, ktorý ukludňuje pokožku hlavy, zastavuje svrbenie ( lieči ) a je aj proti lupinám . Alebo keď sa mi nechce robiť zmes, používam na umyte a trosku vysušené vlasy – Zmes – rozmarín, levanduľa a citrón a nechám pôsobiť. Nesplachovať ! Mam aj iné finty a som spokojná . Potom samozrejme je dobré aj vnútorné použitie na čistenie celého tela od toxínov – čo sú všade 🙂 Dima : [email protected]

  2. Možno by sme mohli miesto bio šampónu použiť nejaký detský. Ten je jemnejší, menej agresívny, neštípe….

  3. Vďaka za rady, všetko mám vyskúšané okrem E-vit., tak idem na to…

  4. Je to možné pridať do hocijakého šampónu? Ja používam obyčajný žihľavový šampón a po umytí si nanesiem kondicioner kondicionér od Nanogenu na jemne vlasy ( v takom bieloruzovom balení). Zihlavový sampon mi vlasy spevni a posilni, vdaka kondicioneru mam zas vlasy hebke a nie su skrepovatene.

Pridajte komentár

*