Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Ako postupovať voči škole, ktorá bude nútiť vaše dieťa nosiť rúško


Print Friendly, PDF & Email

Ako postupovať voči škole, ktorá bude nútiť vaše dieťa nosiť rúško

Začiatok školského roka sa neúprosne blíži a s ním aj pokračovanie šikany detí v školách v podobe rúšok, testovania (zatiaľ dobrovoľného), toxických dezinfekcií na ruky a podobne.

Tým najväčším problémom z hľadiska mučenia detí a potenciálneho ohrozovania ich zdravia však jednoznačne patrí nútenie ich nosiť rúško počas celého vyučovania. Mnohí si už možno ani nepamätajú ako to celé začalo.

Ako sa žaba postupne varila, až sa uvarila

Ak si spomínate, tak v júni 2020, keď sa otvorili školy po prvej vlne pandémie, prvý pokus so zavedením rúšok na školách bol pomerne opatrný. Deti ich mali nosiť len na chodbách a pri presunoch medzi triedami. V triede počas vyučovania nie.

Potom v septembri 2020, keď sa začal nový školský rok, pribudlo nosenie rúšok aj počas vyučovania, spočiatku vraj len na 2 týždne. Potom sa to predĺžilo do konca septembra a napokon natrvalo.

Dnes sa už ani len nediskutuje o časovom rámci, dokedy by mali byť rúška povinné.

Keď sme hneď na začiatku varovali, že zámer úradov je zaviesť rúška natrvalo, boli sme označovaní za konšpirátorov. Dnes je to jedna z mnohých konšpirácii, ktoré sa časom stali pravdou.

V auguste 2020 sme publikovali pomerne rozsiahly článok s názvom: „Čo môžete urobiť ako rodič, ak nesúhlasíte s nosením rúšok v školách“.

Tento článok mal fenomenálny úspech. Až taký, že vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí sa nervovo zrútil a podal kvôli nemu na nás trestné oznámenie. Chudák sa z toho doteraz zrejme nespamätal a časom musel odstúpiť z postu ministra. Nech je k nemu Duch Svätý zhovievavý 🙂

Takže, odvtedy prešiel rok, máme tu nový školský rok a rúška sa už akosi berú za samozrejmosť. Žaba sa medzičasom kompletne uverila. Našťastie, nie všetky žaby.

Stále ostalo mnoho rodičov, ktorí s nosením rúšok v školách nesúhlasia a považujú ich za škodlivú vec tak z hľadiska psychického, ako aj fyzického zdravia detí.

Veľa vecí z nášho minuloročného článku je stále aktuálnych. Odporúčame vám prečítať si ho. Nastal však aj určitý vývoj, niektoré veci sa zmenili a práve tým by sme sa chceli venovať v tomto článku.

K obrane voči noseniu rúšok deťmi v školách chceme pridať nasledovné 4 veci:

 1. Základná právna obrana
 2. Rozšírená právna obrana
 3. Vyžadovanie zodpovednosti za možné škody od učiteľov a riaditeľov škôl
 4. Ako jednať s hysterickými rodičmi a spolužiakmi zo Sekty Covidovej

Poďme sa teraz postupne podrobnejšie pozrieť na každú z uvedených oblastí.

1. Základná právna ochrana

Iste ste už počuli o Ústave, našom základnom a najvyššom zákone v štáte.

V hlave 1, článku 2, odseku 2 sa hovorí: „Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.“

Následný odsek 3 hovorí: „Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.“

Sústreďme sa na slová „Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané“. Je niekde zákonom zakázané chodiť do školy (či kdekoľvek) bez rúška? My o takom zákone nevieme.

Ak by vám chceli tvrdiť, že takú povinnosť ukladá vyhláška, tak nie, nie a ešte raz nie! Ústava hovorí jasne, že zákonom zakázané, nie vyhláškou.

Keby by to nejaký učiteľ alebo riaditeľ školy stále nechápal a tvrdil, že vyhláška je ako zákon alebo, že vyhláška je „na základe zákona“, tak argumentujte nasledovne:

Povedzte, že vyhláška síce „prikazuje nosenie rúška“, ale „nezakazuje chodiť bez neho“.

Podstatný je ten „zákaz“. Podľa ústavy totiž môžete robiť všetko, čo nie je zákonom zakázané. A žiadny zákaz chodenia bez rúška nikde neexistuje.

Jednoduché a účinné, čo poviete? 🙂

2. Rozšírená právna ochrana

Zrejme ste už iste počuli, že Ministerstvo školstva pripravilo manuál pre riaditeľov škôl, ako majú argumentovať rodičom, ktorí budú vzdorovať rúškam u detí.

Našťastie, ten dokument ministerstva je z hľadiska právnej argumentácie rovnako „kvalitný“ ako je vyučený obuvník, nepraktizujúci kaderník kvalitným ministrom školstva. Uvedený manuál si môžete stiahnuť TU.

Na tento amatérsky a škandalózny manuál ministerstva, reagovala v rádiu Slobodný vysielač v piatok 27.8.2021 JUDr. Adriana Krajníková, známa advokátka bojujúca proti covidovej totalite.

Reláciu si môžete vypočuť TU. Článok JUDr. Krajníkovej k tejto téme nájdete TU.

My nie sme právnici, preto sa podrobnejšie k právnej stránke vyjadrovať nebudeme. Veríme, že túto prácu už fundovane urobila pani doktorka Krajníková.

Preto tí z vás, ktorí sa budete chcieť s riaditeľmi škôl púšťať do hlbších právnych debát, určite si spomínanú reláciu vypočujte a argumenty z nej použite voči škole vášho dieťaťa.

3. Vyžadovanie zodpovednosti za možné škody od učiteľov a riaditeľov škôl

V tejto časti si rozoberieme istú formu obštrukcie. Ono to vlastne ani nie je obštrukcia, nakoľko takto by to malo v každej normálnej spoločnosti fungovať.

Ide o to, že ak má niekto právomoc (napríklad nariaďovať nosenie rúšok), tak by mal automaticky za svoje nariadenia prevziať aj zodpovednosť.

U nás by však každý chcel mať iba moc, no už nikto nie zodpovednosť. Vidno to krásne na bývalom predsedovi vlády Igorovi Matovičovi, ktorý vždy každý prúser zvaľuje na niekoho iného, nikdy nie na seba.

Vidíme to aj na očkovaní, kde vás každý chce nútiť do očkovania, no nikto – výrobca, štát ani lekár – nechce prevziať zodpovednosť za možné vedľajšie účinky.

No a presne rovnaké je to aj s rúškami. Každý vám chce nariaďovať a prikazovať ich nosenie, no nikto nie je ochotný prevziať zodpovednosť za prípadne následky na zdraví, ktoré dlhodobé nosenie rúšok môže mať.

A áno, napriek všemožnej snahe úradov a medicínskych „autorít“ popierať možné negatívne následky nosenia rúšok, tie následky tam sú a sú pomerne reálne. Na našej stránke sme sa tejto téme venovali pomerne obšírne.

Všetky naše články o nebezpečenstvách rúšok (a respirátorov) nájdete TU.

Ale späť k veci…

Odporúčame vypracovať si tlačivo o prevzatí zodpovednosti. Na začiatku školského roka ho dáte podpísať riaditeľovi a triednemu učiteľovi.

Zároveň niekoľko kusov tlačiva dáte aj vášmu dieťaťu, ktoré ho neskôr počas vyučovania predloží každému učiteľovi, ktorý od neho bude vyžadovať nosenie rúška v triede.

Po vyzvaní na nasadenie si rúška dieťa jednoducho vyberie zo školskej tašky tlačivo a dá im ho podpísať.

Samozrejme, riaditeľ aj učitelia to podpísať odmietnu. V takom prípade vy alebo dieťa môžete zahlásiť, že: „Vidíte, prikazovať by ste prikazovali, ale zodpovednosť za svoje činy niesť odmietate.“

No a takto to predsa fungovať nemôže. Kde niet zodpovednosti, tam niet ani právomoci!

Pôvodne sme chceli vypracovať pomerne rozsiahly vzor takéhoto tlačiva, no nakoniec sme došli k presvedčeniu, že na tento účel postačí aj pomerne jednoduché prevedenie.

Tu je vzor, ako by to mohlo vyzerať:

* * * * *

Vyhlásenie o zodpovednosti za škodu

Ja, riaditeľ(ka)/učiteľ(ka) ……………………………., narodený(á) dňa …………………., vyžadujem, aby žiak/žiačka ……………………………, narodený(á) dňa …………………. nosil(a) v triede počas vyučovania rúško alebo iné prekrytie dýchacích ciest.

V prípade, že sa v dôsledku tohto obmedzenia voľného dýchania v budúcnosti prejavia následky na fyzickom alebo psychickom zdraví dieťaťa, preberám na seba plnú trestnoprávnu aj hmotnú zodpovednosť.

V ………………………… dňa ……………………

…………………..

podpis

* * * * *

Na jeden hárok papiera formátu A4 sa zmestí viacero takýchto vyhlásení. Môžete si ich narobiť aj väčšie množstvo a v prípade potreby použiť. Kľudne ich môže vaše dieťa ponúknuť aj ďalším spolužiakom nenávidiacim rúška 🙂

Ako sme už spomenuli vyššie, nepredpokladáme, že to nejaký riaditeľ alebo učiteľ aj podpíše. Bude to však vynikajúci prostriedok na preukázanie ich pokryteckosti.

Predlohu tlačiva v PDF formáte si môžete stiahnuť TU.

4. Ako jednať s hysterickými rodičmi a spolužiakmi zo Sekty Covidovej

V minulosti nastávali konflikty ohľadne nosenia rúšok takmer vždy s učiteľmi alebo riaditeľmi. Rodičia, deti a ľudia vo všeobecnosti boli pred rokom ešte vcelku normálni.

To sa však po roku neustáleho strašenia a psychologickej manipulácie zo strany vlády a médií zmenilo.

Dnes veľa ľudí šíreniu hystérie podľahlo a majú už pandemickou propagandou doslova vymyté mozgy. Odborne sa tomu hovorí, že trpia masovou, prípadne halucinačnou psychózou.

Výsledkom je, že na nosenie rúšok často upozorňujú svojich spolužiakov samotné deti, prípadne sa chodia do škôl sťažovať rodičia zo sekty „Svedkov Covidových“ – ustráchaní, hypochondrickí, hysterickí. Polovica spoločnosti zošalela.

Aj keď sa vám učiteľa alebo riaditeľa podarí presvedčiť, pravdepodobne budete čeliť tomuto typu rodičov. Taktiež vaše dieťa môže byť šikanované priamo spolužiakmi, ktorých zmagorili ich hysterickí rodičia.

„Ak si nenasadíš rúško, nakazíš ma a ja zomriem!“

Čo s nimi?

V prípade učiteľov je to jednoduché – povedať im, že ak sa boja, nech sa dajú zaočkovať.

Keď sa boja aj po očkovaní, poraďte im, aby pouvažovali o zmene zamestnania, nakoľko práca s množstvom detí si vždy vyžaduje určité „riziko“. Ak ho nie sú schopní znášať, nech idú robiť niekde, kde nebudú prichádzať do styku s ľuďmi. Napríklad správcu antarktickej výskumnej stanice počas zimy.

V prípade rodičov im môžete povedať, že kým vaše dieťa bez rúška ohrozuje to ich, tak rúško zasa ohrozuje zdravie a život vášho dieťaťa. Takže je to 50:50. Oni riskujú „covid“, vy zasa „zadusenie“. Smrť ako smrť.

Je to samozrejme pritiahnuté za vlasy, no nakoľko sa bavíte so Svedkom Covidovým, racionálna umiernená debata by aj tak nefungovala. Tu bude potrebné zveličenie, inak to nepochopia.

No a v prípade detí to bude asi najťažšie, lebo deti racionálne debatovať príliš nevedia. Môžete ho síce naučiť, aké argumenty používať, no ak bude v triede presila zmagorených detí v pomere 10 na 1, tak tu nepomôžu akékoľvek argumenty.

Tu skôr pomôžu asi len isté kompromisy, napríklad, že si vaše dieťa rúško nasadí, ale len pod nos alebo si zadováži „Ficov“ štít z plexiskla. Teda tak, aby sa aj vlk nažral, aj ovca zostala celá.

Extra tip za zabezpečenie voľného dýchania detí v škole

Máme pre váš ešte jeden extra tip, ako bojovať proti rúškam v školách, hlavne počas vyučovania.

Viete, aká je prvá pomoc pri akejkoľvek nevoľnosti? Zabezpečiť voľné dýchanie a prísun čerstvého vzduchu. Čo prvé urobíte, keď je vám zle? Otvoríte okno. Pri nosení rúška je to okamžité zloženie rúška. Prvá pomoc nepozná kompromisy.

Vaše dieťa to v škole môže využiť tak, že si počas hodiny zloží rúško. Ak by ho ktokoľvek napomenul, tak povie, že mu prišlo nevoľno. V takom prípade nikto nesmie požadovať, aby si rúško znova nasadilo. Mohlo by totiž dôjsť k priamemu ohrozeniu jeho života.

Tiež nie je nikde napísané, koľko presne má taká prvá pomoc trvať – či minútu, päť, desať alebo celú vyučovaciu hodinu.

Prípadne si môže vaše dieťa po čase rúško znova na krátku chvíľu nasadiť (aby sa nepovedalo) a potom opäť zložiť. Kreativite sa medze nekladú 🙂

Treba však dať učiteľom dopredu vedieť, že dieťa má nakázané, aby si pri nevoľnosti okamžite zložilo rúško a nik mu v tom nesmie brániť. Inak by sa jednalo o pokus o ublíženie na zdraví, čo je trestný čin. Presne týmto spôsobom to odkomunikujte riaditeľovi aj učiteľom.

Takže, dieťa si počas hodiny zloží rúško a zahlási, že sa mu spravilo nevoľno. Ak by ho učiteľ nútil znova si ho nasadiť, neváhajte na neho okamžite podať trestné oznámenie.

Chápeme, že ide o pomerne krajné riešenie. Keď sa však máte rozhodnúť medzi zdravím vášho dieťaťa a dobrými vzťahmi s učiteľmi, tak nie je čo riešiť. Zdravie a život dieťaťa je vždy na prvom mieste!

Záver

Na záver si dajme jednu logickú otázku, ktorá našich intelektových „titánov“ vo vláde a na ministerstvách asi nenapadla.

Oni hovoria, že pred deltou nezachránia ani rúška, ani lockdowny, ani žiadne iné opatrenia. Tiež tvrdia, že buď sa dáte zaočkovať, alebo túto zimu deltu na 100% dostanete. Iná možnosť vraj nie je (odhliadnime teraz od toho, že aj očkovaní sa môžu nakaziť deltou).

Otázka potom znie:

„Ak teda pred deltou rúška nezachránia, načo ich potom vôbec nosiť?“

Vieme, že na intelektuálne „výkvety“ v našej vláde je to príliš zložitá a komplikovaná otázka a rozumná odpoveď sa od nich očakávať nedá.

Každopádne, kvôli noseniu rúšok na školách už v zahraničí došlo k viacerým úmrtiam detí, napríklad dvaja chlapci v Číne alebo jedno dievča v Nemecku. V Česku zasa kolabovali študenti gymnázia.

Vláde preto chceme odkázať nasledovné:

Ak v dôsledku nosenia rúšok dôjde k poškodeniu zdravia detí, nedajbože k úmrtiam, osobne za to budú zodpovední minister školstva, minister zdravotníctva, hlavný hygienik a predseda vlády.

Ako občania tohto štátu vám garantujeme, že pred spravodlivosťou sa vám ujsť nepodarí!

A vy, milí naši čitatelia, ak máte ďalšie nápady alebo návrhy, ako zabrániť ohrozovaniu našich detí rúškami na školách, podeľte sa o ne v komentároch pod článkom.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Aj toto sa oplatí vypočuť:
  https://zvtv.sk/dialogy/milan-mazurek/

 2. Otázka – aký je rozdiel medzi tým, ak sa deti spolu hrajú na dvore a tým, že spolu sedia v škole – v zmysle šírenia nejakej nákazy? Lebo ak to rozdiel nie je – pred kým sa majú chrániť rúškom – pred učiteľom? Alebo učiteľ sa tak chce-má chrániť pred deťmi?! Už som tu dávno spomínal, že najlepšie je zájsť sa porozprávať s riaditeľom a pri odchode – ešte v kancelárii – nezabudnúť si nechať z vrecka – ups! – vypadnúť plný zásobník do pištole!
  ———————————
  NÁRODNÝ INŠPEKTORÁT PRÁCE SR
  Zamestnávateľ a očkovanie zamestnancov z pohľadu pracovného práva

  Možnosti zamestnávateľov vyžadovať od zamestnancov informácie o zaočkovaní proti koronavírusu alebo o výsledkoch testovania sú limitované.

  Zaobchádzanie so zamestnancami v pracovnoprávnych vzťahoch musí byť v súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania a žiaden zamestnanec nesmie byť diskriminovaný z dôvodu iného postavenia, ktorým je napr. očkovanie proti koronavírusu.

  Aktuálne nie je platný a účinný žiaden predpis – vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, ktorá by zamestnávateľa nejakým spôsobom oprávňovala na uvedené konanie (posledná vyhláška upravujúca režim vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa č. 200/2021 V. v. SR bola zrušená dňa 17. mája 2021 redakčným oznámením č. 209/2021 V. v. SR).

  Vyžadovanie informácií o očkovaní od zamestnancov a aj príp. nariaďovanie povinného testovania zamestnávateľom s požiadavkou na preukazovanie sa negatívnym výsledkom testu zo strany zamestnanca nemá oporu v žiadnom právnom predpise, ktorý by zamestnávateľa oprávňoval získavať a spracúvať údaje o očkovaní zamestnanca. Zamestnávateľ môže spracúvať iba také údaje, ktorých spracovanie mu bolo určené zákonom alebo iný právnym predpisom.

  Ustanovenia právnych predpisov aktuálne nedávajú zamestnávateľovi právo zisťovať údaje o zdravotnom stave jednotlivých zamestnancov, ani rozdielne zaobchádzať so zamestnancami na základe akýchkoľvek interne stanovených kritérií, ktoré nespočívajú v povahe činností vykonávaných v zamestnaní alebo okolnosťami, za ktorých sa tieto činnosti vykonávajú.

  Problematika podpory očkovania proti ochoreniu COVID-19 a súvisiaca snaha zamestnávateľa o vytvorenie bezpečných a zdravých podmienok na pracovisku musí byť z hľadiska pracovného práva postavená na nediskriminačných princípoch.

  Nariadiť obmedzenie alebo zamedzenie vstupu do určených priestorov zamestnávateľa pre skupinu nezaočkovaných zamestnancov, resp. pre skupinu očkovaných zamestnancov, na jednej strane predpokladá, že zamestnávateľ zisťuje a spracúva informácie o očkovaní, príp. o výsledkoch testovania na prítomnosť koronavírusu. Na strane druhej takýto prístup znamená, že zamestnávateľ segreguje zamestnancov – nerovnako zaobchádza so zamestnancami z dôvodu iného postavenia (zaočkovania/nezaočkovania proti koronavírusu), čo je vzhľadom na ustanovenie § 13 ods. 1 a 2 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonníka práce v znení neskorších predpisov (ďalej Zákonník práce) neprípustné.

  Ustanovenie § 30 zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia v znení neskorších predpisov (ďalej zákon č. 355/2007 Z. z.) ukladá zamestnávateľovi povinnosti vo vzťahu k posúdeniu zdravotného rizika z expozície faktorom práce a pracovného prostredia a vo vzťahu k zabezpečeniu opatrení na zníženie expozície zamestnancov a obyvateľov fyzikálnym, chemickým, biologickým alebo iným faktorom práce a pracovného prostredia na najnižšiu dosiahnuteľnú úroveň, najmenej však na úroveň limitov ustanovených osobitnými predpismi. Povinnosť a zároveň aj možnosť posúdiť zdravotné riziko u zamestnanca má zamestnávateľ výslovne upravené iba vo vzťahu k expozícii faktorom práce a pracovného prostredia na pracovisku.

  Ochorenie COVID-19 a šírenie koronavírusu v zásade (okrem niektorých zdravotníckych povolaní) nie sú faktorom práce, ktorú zamestnanci vykonávajú a ani faktorom pracovného prostredia na pracovisku. Preto uvedeným ustanovením zákona č. 355/2007 Z. z. nie je možné odôvodniť konanie zamestnávateľa.

  Zároveň ani z ustanovení § 5 zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších prepisov (ďalej zákon o BOZP), ktoré popisujú všeobecné zásady prevencie, nevyplýva zamestnávateľovi možnosť aplikovať do praxe povinné testovanie na ochorenie COVID-19.

  Medzi povinnosti zamestnávateľa ustanovené v § 6 zákona o BOZP patrí aj povinnosť podľa ods. 1 písm. o) zaraďovať zamestnancov na výkon práce so zreteľom na ich zdravotný stav, najmä na výsledok posúdenia ich zdravotnej spôsobilosti na prácu, schopnosti, na ich vek, kvalifikačné predpoklady a odbornú spôsobilosť podľa právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a nedovoliť, aby vykonávali práce, ktoré nezodpovedajú ich zdravotnému stavu, najmä výsledku posúdenia ich zdravotnej spôsobilosti na prácu, schopnostiam, na ktoré nemajú vek, kvalifikačné predpoklady a doklad o odbornej spôsobilosti podľa právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

  Zamestnávateľ nie je oprávnený žiadať a sankcionovať zamestnanca za nepredloženie výsledkov akéhokoľvek lekárskeho vyšetrenia. Tieto sú určené do rúk lekára. Zamestnávateľ je oprávnený vyžadovať od zamestnanca dokument o posúdení jeho zdravotného stavu vo vzťahu k práci a interpretáciu jeho výsledku lekárom v zmysle zdravotne spôsobilý alebo zdravotne nespôsobilý na výkon posudzovaných pracovných činností.

  V prípade, že sú na základe posúdenia zdravotného stavu lekárom zamestnanci uznaní za spôsobilých na výkon posudzovaných pracovných činností, zamestnávateľ s nimi musí v pracovnoprávnych vzťahoch zaobchádzať v súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania ustanovenou pre oblasť pracovnoprávnych vzťahov osobitným zákonom o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).

  V prípade, že by zamestnávateľ obmedzil alebo zakázal vstup do jeho priestorov pre niektorých zamestnancov – nezaočkovaných alebo zaočkovaných zamestnancov a v jeho dôsledku by tejto skupine zamestnancov neprideľoval prácu podľa pracovných zmlúv, išlo by o prekážku v práci na strane zamestnávateľa v zmysle § 142 ods. 3 Zákonníka práce. Za čas trvania takejto prekážky zamestnávať poskytne dotknutým zamestnancom náhradu mzdy v sume ich priemerných zárobkov.

  Vzhľadom na možné budúce zmeny právnych predpisov a vydávanie predpisov príslušnými orgánmi v súvislosti s vývojom situácie so šírením ochorenia COVID-19 nie je vylúčené, že sa ustanovia nové oprávnenia, resp. povinnosti pre zamestnávateľov vo vzťahu k problematike očkovania alebo testovania na prítomnosť koronavírusu u osôb vstupujúcich alebo nachádzajúcich sa na pracoviskách zamestnávateľov.
  https://www.ip.gov.sk/zamestnavatel-ockovanie-zamestnancov-z-pohladu-pracovneho-prava/

 3. Japonsko 26. augusta oznámilo, že pozastavuje používanie 1,63 milióna dávok vakcíny proti koronavírusu od americkej biotechnologickej spoločnosti Moderna po tom, ako sa objavili správy o nečistotách v 39 injekčných liekovkách jej produktu.

  Japonská farmaceutická spoločnosť Takeda, ktorá dováža a distribuuje vakcínu Covid-19 spoločnosti Moderna v Japonsku, vo svojom vyhlásení uviedla, že dostala „hlásenia z niekoľkých očkovacích centier, že v zapečatených injekčných ampulkách vakcíny sa našli cudzie telesá“.
  viac tu: https://www.y-comm.fr/8_rzf_media.php?c=KK7JAwaEJE&m=KL9R5wGSvg&rs=0

  • Vyzrážali sa im tam nanočipy alebo myšacie hovienka – inak mňamka čokoládová posýpka – prestali ich už vyrábať?

 4. Len pre zopakovanie si, že telo očkovaných vytvára nebezpečné mutácie covidu.
  Volá sa to ADE.

  https://rumble.com/vkkt20-dr.-robert-malone-vynlezce-mrna-musme-zastavit-okovac-kampa.html

 5. Niektorí ľudia používajú rúška s dierou v strede, aby mohli dýchať.

 6. K článku – článok – právny rešerš – JUDr.Krajníková

  Podnecovanie na páchanie trestného činu ohrozovania mravnej výchovy a neplnenia školskej dochádzky v mene ochrany verejného zdravia
  https://www.slovanskenoviny.sk/podnecovanie-na-pachanie-trestneho-cinu-ohrozovania-mravnej-vychovy-a-neplnenia-skolskej-dochadzky-v-mene-ochrany-verejneho-zdravia/?cn-reloaded=1

 7. Dá niekto do popredia fakt že tie superdezinf.kazdodenne rituálne prostriedky na ruky keď sa to dostane do spod.vod, zeme čo bude s tými vodami a zemou a našim zdravím ? Poukáže niekto z mudreho vedenia vlád, vedcov , ,,elít,, či budeme iba plast.pribory meniť za drevené a toto sa bude zakrývať ? Vie mi niekto k tomu bližšie povedať ? Chápem to dobre ?

 8. Ander Kixa

  Tiaditelia škôl už obdržali podrobný manuál ako naložiť s tými čo nebudú nosiť rúško.. Takže tak.
  A kto vyhrá na súde?

 9. Dalo by sa s článkom aj súhlasiť.
  Ale !
  Neveril som čo to tu píšete !!! Ste normálny alebo už aj vám prepína ?!
  Je CHORÉ učiť vlastné deti ako klamať a podvádzať ! Uznávam ale že je to jednoduchšie ako ich naučiť mať svoju HRDOSŤ,mať svoju ČESŤ, držať sa svojich, zásad, dodržiavať právo a zákony, nebáť sa postaviť k problému čelom, a mať odvahu bojovať sa samého seba…!!!
  A čo takto kedy ich rodičia neboli dopredu priposratý a trochu im pomohli a ukázali im to príkladom…?
  Spojte sa viacerí rodičia vytlačte si napr. také potvrdenie o zodpovednosti aké je hore, choďte kľudne za tým riaditeľom a
  DAJTE MU TO PODPÍSAŤ. Vaše dieťa kľudne odpinká ale Vás už nie.
  A ešte si nachystané jeden papier, alebo to spojte do jedného, kde bude v krátkosti uvedená NULITNOSŤ vyhlásky ako aj možnosť odpustenia sa viacerých Tr.č. ako Nátlaku, Mučenia…
  Nech vám podpíše, že to berie na vedomie…?
  aby UPUST

  • Dôrazne Vás vyzývam aby ste upustili od nezákonného konania, pretože sa tým môžete dopustiť spáchania viacerých tr.c., napr. :
   podľa §….. Mučenia.
   Podľa §….. Nátlaku
   A ďalších. A toto všetko na CHRÁNENEJ OSOBE.
   Aj fašisti počas II.sv. vojny tvrdili, že iba vykonávali príkaz…a boli odsúdený.!!!
   Dajte mu pocit dôležitosti že iba tým, že bude dodržiavať zákon a podľa § 32 Ústavy SR má nielen právo postaviť sa na odpor proti nezákonným požiadavkám ale aj povinnosť brániť slobodu, demokraciu a svoju vlasť !!!
   Keď tam budete viacerí tak máte šancu.

  • Slováci (a Česi) boli vždy najlepší v odrbávaní. Máme to už od čias socializmu. Áno, hrdosť a principiálnosť by boli lepšie, no lepšie tiež je byť živý odrbávak ako uväznený, perzekvovaný či nebodaj mŕtvy zásadovák. Takže, ak niečo nejde po dobrom, tak to pôjde odrbom 🙂

  • A áno, mysleli sme to tak, že to „vyhlásenie o zodpovednosti za škodu“ dajú najprv rodičia podpísať riaditeľovi a triednemu učiteľovi. No nemôžu reálne obehnúť vštekých učiteľov. Preto ho bude mať pri sebe aj dieťa a dá ho každému ďalšiemu učiteľovi, ktorý bude od neho rúško vyžadovať. Asi to doplníme do článku, nech to je jasné.

   Pôvodne sme tiež chceli dať to poučenie o neplatnosti vyhlášok, lenže potom by sa mohla debata zvrtnúť na to, či sú vyhlášky platné alebo nie. A to sme nechceli. Radšej nech je to vyhlásenie stručné a jasné, že daný pedagóg preberá zodpovednosť za svoje nariadenia.

   • Lenže zase to takto smerujete do „slobody výberu“.
    Poškodenie zdravia dieťaťa môže byť až nevratné – komu pomôže prevzatie zodpovednosti?! Dieťaťu?! Si mýlite decko s požičiavaním motorky!

    Konkrétne nepredvídateľné poškodenie dieťaťa pri školskej aktivite – škola v prírode, výlet, branné cvičenie, plavecký-lyžiarsky výcvik – to má svoje pravidlá preberania zodpovednosti – škola musí urobiť všetko, aby sa také niečo nestalo a nie, že necháva podpisovať rodičom, že berú na vedomie, že sa im môže = MÔŽE decko utopiť na plaveckom výcviku! No nemôže, lebo nesmie!

    Alle čo to reálne predvídateľné poškodenie – poškodzovanie dlhodobé, vývojové! CO2, málo kyslíku pre mozog, plesne atď. Čiže – až sa prejaví a bude nevratné – potom sa bude hľadať vinník?! Osobne kopnem do hlavy rodiča, ktorý dá takéto niečo podpísať učiteľovi s tým, že mu vlastne nezáleží na reálnom poškodení dieťaťa, ale kto bude niesť zodpovednosť! Toto je choré – toto vymýšľajú hovädá právnici! A vy tieto choré právnické „pravidlá“ prinášate ako „prijateľný“ spôsob „kompromisu“ namiesto rezolútneho „Nie!“

    No nech „mi“ dieťa bez rúška do školy nepustí – podávam trestné oznámenie! Síce opäť sú v hre právnici, ale len preto, aby som to hneď neriešil násilím, pretože než vyleziem z basy – dieťa mi zmagorí a dokaličí štát určite.

    Toto je opäť analogická poloha, či nie vakcíne vôbec, alebo vakcínu podľa slobody výberu!

    Politický kompromis je salámová metóda, keď mi po dohode niekto zoberie najprv iba niečo a potom všetko! Keď predám zmrdovi polovicu záhrady – z tej druhej ma už vyštve!

    • Máte pravdu, ale nám ide o praktické použitie – žiadny riaditeľ alebo učiteľ to nepodpíše. A ak by to náhodou podpísal, potom sa použije iný spôsob – napríklad s tou nevoľnosťou. Čiže my sa zameriavame na praktické dosiahnutie cieľa, nie na formu ako ten cieľ dosiahnuť. Tá forma môže byť aj obštrukcia alebo „odrb“.

     Viac ľudí bude ochotných použiť obštrukciu ako sa rezolútne postaviť a povedať „Nie!“ (čo by bolo ideálne, ale nežijeme v ideálnom svete)

     • Dobre – učiteľ to nepodpíše a? Čo budete robiť z prázdnym flastrom? Inak!

      Podpisovať sa dáva zásadne niečo ako protokol a ten má význam pri ďalšom KARIÉRNOM pôsobení takto vyzvanej osoby. Príklad – kapitán lode musí prevziať zodpovednosť za zásoby pohonných hmôt – inak nemôže byť kapitánom. A kapitán si musí rozmyslieť, či má dosah – kontrolu – nad zásobami PHM, alebo má byť len obetným baránkom pre tých, ktorí tieto PHM chcú rozkrádať a niekoho iného /biely kôň/ chcú urobiť zodpovedným za straty.

      Ale nikdy nemôže dôjsť k situ, že by nejaký nastupujúci pasažier bežal s lajstrom za kapitánom, aby prevzal za jeho bezpečnosť osobnú zodpovednosť! To je automaticky a všeobecne samozrejmé. Kedy? Keď funguje celý systém! Teda – kapitán dotyčného slušne odpoklonkuje keď tak na plavebnú spoločnosť! A teda – prečo neposielate rodičov rovno za tými chujmi v školských správach, za zriaďovateľmi, na ministerstvo – teda za tými, ktorí delegujú svoj prevzatý nátlak smerom dole?! Oni zodpovednosť nemajú?!

      Akože neviete vykopnúť jednému barbierovi dvere, tak ich chcete vykopávať v zborovniach? Akože bolo „málo slnka pre zrkadlá“ na ministerstve cez prázdniny?

      Vy – Badatel – už ste v takom štádiu „uvedomenia“, že neviete predvídať ich kroky? Veď silou alternatívy je práve schopnosť predvídať čo príde a nie len reagovať na ich očakávané príkazy po funuse! A čo príde 2. septembra predsa vieme už 2-3 mesiace!

      Moja životná skúsenosť je, že každý, kto chcel s niečim vydrbať nakoniec vydrbal sám so sebou, pretože pred problémami sa neuteká – problémom treba čeliť a najlepšie – treba im predchádzať! A preto!

      „Včasné a dôrazné použitie zbrane pohraničníkom na hranici dokáže zabrániť mnohonásobným neriešiteľným problémom v budúcnosti!“ – cca citujem V.V.Pjakina.

     • Nám ide o praktickosť návrhov. Ak by išli rodičia na mestský úrad, župu alebo ministerstvo školstva, tam by sa zrejme nedostali ani len cez vrátnicu.

      A aký význam by malo nabádať ľudí na nejaké tvrdšie opatrenia? Väčšina ľudí by to aj tak neurobili, mnohí by nás považovali za nejakých extrémistov a štátne úrady by proti nám tvrdo zakročili. Takže aký by to malo praktický význam? Žiadny.

      Ak nesúhlasite s našimi návrhmi, tak si založte vlastnú stránku a tam vyzývajte na čo len chcete. Prečo to neurobíte?

     • „Ak nesúhlasite s našimi návrhmi, tak si založte vlastnú stránku a tam vyzývajte na čo len chcete. Prečo to neurobíte?“

      UNERGROUND! Život pod povrchom zeme možno nie je taký okázalý, ale je v detailoch bohatší a rozmanitejší ako na povrchu! Výslnie je možno symbolom úspechu, ale to najdôležitejšie nikdy nie je vidieť. Zásadná zmena príde z undergroundu. Nevidím najmenší dôvod kvôli svojmu nesúhlasu zakladať si vlastnú stránku, pretože som dávno pochopil obmedzený limit takýchto stránok. Keď sa podkopávajú základy väzenia – ten štrk a piesok mukli obvykle vynášajú niekam. Vy si ďalej plánujte, ako oblafnete dozorcov.

    • Ander Kixa

     Presne tak!

  • A okrem toho, to nie je žiadny odrb. Väčšina ľudí, keď si nasadí rúško, tak pociťuje istú formu nevoľnosti do pár sekúnd. Takže je to len vec intenzity tej nevoľnosti, nie nevoľnosti ako takej. 🙂

 10. Zaujímavý článok so zaujímavými videami:
  https://www.naturalblaze.com/2021/08/free-docuseries-vaccine-secrets-covid-crisis-august-30.html
  Free Docuseries “Vaccine Secrets: Covid Crisis” August 30
  Bezplatné dokumentárne seriály „Vakcína – tajomstvo: Covid kríza“ 30. augusta

 11. Jednoduchá

  …tých informácii o cov.vakcínach je už viac, ako dosť…len ich treba selektovať
  a pouvažovať, kt.sú ozaj tie pre nás tie pravdivé a prínosné…škols.rok je pred nami, verím tomu, že tých uvedomelejš.riaditeľov a tiež zamestnancov bude viac, ako doteraz…vďaka za infor.z NIP…

 12. https://www.naturalnews.com/2021-08-27-japan-discovers-magnetic-substance-in-pfizer-covid-vaccines-journalists-start-dying.html
  Japan discovers “magnetic” substance in Pfizer covid vaccines; journalists start DYING from the vax they pushed
  Japonsko objavuje „magnetickú“ látku v covid Pfizer vakcínach; novinári začínajú UMIERAŤ od vakcín, ktoré pretláčali

  Over the next year we’re going to see a WAVE OF DEATHS among journalists, doctors and pharmacists who all pushed the vaccine with deliberate lies
  V nasledujúcom roku uvidíme VLNU SMRTI medzi novinármi, lekármi a lekárnikmi, ktorí všetci pretláčali vakcínu so zámernými klamstvami.

  Those who push the poison will die by the poison.
  Tí, ktorí pretláčajú jed, zomrú na jed.

 13. Myslím, že tento článok osloví nášho blogera Janka (Johna) čo žije v Los Angeles:
  https://www.naturalnews.com/2021-08-27-covid-cases-los-angeles-breakthroughs-fully-vaccinated.html
  VACCINE FAIL: One in three new covid cases in Los Angeles are “breakthroughs” among fully vaccinated
  Vakcíny zlyhávajú: Jeden z troch nových covid prípadov v Los Angeles, „sa zásadne objavujú“ medzi plne očkovanými

 14. Týždeň Daga Daniša: Lengvarskému to s vatikánskou kartou nevyšlo

  1. Pápež
  Posledné dni priniesli nie veľmi príjemné správy pre vládu aj pre cirkev.

  Generál Lengvarský s prekvapením zistil, že ani návšteva pápeža neviedla k zvýšenému záujmu o očkovanie. Pravidlo „kto chce vidieť pápeža, musí byť zaočkovaný“, nezabralo. Túto spornú povinnosť pritom nepretláčal ani Vatikán (na hromadných audienciách v Ríme sa nijaké očkovanie nevyžaduje), ani slovenskí biskupi, ale neoblomné ministerstvo zdravotníctva. V snahe nanútiť očkovanie každému, kto chce privítať Svätého Otca…

  Cirkev je zas sklamaná z pomerne nízkeho záujmu o verejné akcie spojené s návštevou pápeža. Pôvodne sa rátalo s kapacitami pre stovky tisíc veriacich. Zatiaľ sa ich zaregistrovalo približne 30 tisíc. V cirkvi silnejú hlasy za prehodnotenie pravidiel. A rozšírenie „priepustiek“ aj pre tých, ktorí sa dajú otestovať.

  Poučenie: zaťahovať vieru a náboženstvo do očkovacej kampane je nielen nevkusné, ale aj kontraproduktívne. Hlavný cieľ – masívne dvihnúť očkovanosť – sa nenaplnil. Namiesto toho tu máme sklamanie veľkej časti veriacich, z ktorých sa (neprávom a celkom zbytočne) urobili vyhnanci.

  Argument vlády, že za tvrdými pravidlami nebola očkovacia kampaň, ale maximálna snaha o bezpečnosť a verejné zdravie, neobstojí. Je predsa dostatočne známe a preukázané, že infekcia sa šíri aj medzi očkovanými.

  A dostatočne známe to bolo aj v čase, keď generál Lengvarský rokoval s biskupmi o pravidlách. V dôvodovej správe k zákonu o covid pasoch to ministerstvo napísalo jasne: doklad o očkovaní nie je dokladom o neinfekčnosti.

  Dokladom o neinfekčnosti je negatívny výsledok PCR testu. Na túto možnosť však minister nepristúpil.

  Nezapadala by do štátnej priority – šikanovať neočkovaných a predávať vakcíny ako priepustky na slobodu.

  Cirkev je sklamaná ? No aj my sme sklamaní z cirkvi, lebo panáčkuje tejto covid chunte ako pudlík.
  Aj keby už povolili nezaočkovaným, aj tak by sme neišli. Najsámprv nás zaraďujú medzi „persony non grata“ a potom by sme mali situáciu zachraňovať? Nie nie, nech si to „vyžerú“ se vším všudy.
  A ľudia by na to nemali zabudnúť a nezúčastniť sa tejto návštevy, lebo potom by hodili prípadnú a falošnú nákazu, na nezaočkovaných. Takto by mohli použíť argument.
  Najspravodlivejšie by bolo keby pápež Slovensko odignoroval a vláda aj s prezidentkou by dostali vysvedčenie.

 15. https://tadesco.org/alarmujici-studie-potvrzuje-ze-vakcinovani-lide-budou-celit-katastrofalni-reakci-zavislych-protilatek-vedoucich-ke-zraneni-a-smrti/
  Alarmující studie potvrzuje, že vakcinovaní lidé budou čelit katastrofální reakci závislých protilátek vedoucích ke zranění a smrti

  I kdyby vakcinace právě teď skončila, miliarda lidí po celém světě by mohla v příštích třech letech zemřít – vakcíny si vybírají svou daň.

 16. Výzva umelcov ROZOHNILA Visolajského: Neudržal sa a NESKUTOČNE NALOŽIL Bukovskému!………………………………..
  Visolajský Bukovskému, vraj ON neliečil žiadnych covid pacientov, my sme riešili tisícky.
  Jaj mudr. Visolajský, tak preto tam v Nitre stálo toľko kamiónov pre mŕtvoly,ktoré sa vozili hore dole, len, aby číselka sa vykazovali. Prečo sa toto udialo práve v Nitre, no však doktorko poplatný tejto covid chunte, tak papagáguje. Odborník ako hrom, len kde ju získal, ktorá farma firma ho vyškolila?
  Ale keď sa zmení vláda, uvidíme kde bude komu nakladať.

 17. http://www.zvedavec.org/komentare/2021/08/8829-ockovani-mrna-vakcinou-izrael.htm
  Očkování mRNA „vakcínou“ – Izrael

  Izrael je premiant v očkování proti covidu. Resp. premiant v pokusu na lidech, na vlastních občanech s experimentální technologií vakcinace mRNA, která doposud nebyla řádně vyzkoušena ani na zvířatech, ale na lidech už pokusy běží masově od loňské zimy.

  A v počtu hospitalizací ve vážném stavu pak v Izraeli dle dat izraelského ministerstva zdravotnictví pak očkovaní představují více než 75% všech případů hospitalizace ve vážném stavu.

 18. https://aeronet.cz/news/video-slovensky-premier-sokoval-divaky-ve-dvou-televiznich-relacich-a-prohlasil-ze-pandemie-se-bude-na-podzim-vyrazne-vice-sirit-v-regionech-s-vyssim-poctem-zaockovanych-osob/
  VIDEO: Slovenský premiér šokoval diváky ve dvou televizních relacích a prohlásil, že pandemie se bude na podzim výrazně více šířit v regionech s vyšším počtem zaočkovaných osob! Nejednalo se o přeřeknutí, prohlásil to ve dvou televizních vystoupeních ve dvou dnech po sobě! Krušnohorská autoškola od podzimu zařadí do výcvikových kurzů na získání řidičského oprávnění jen zaočkované uchazeče, ostatní žadatelé si nebudou moci řidičák udělat! Páchání trestných činů apartheidu a segregování skupin obyvatelstva nabírá na obrátkách a podzim přinese první ochutnávku rozdělení společnosti na dvě kasty!

  Očkované osoby nemají bezinfekčnost a představují v podstatě virové kokony

 19. Prezident Jozef Biden v piatok povedal, že spolu s doktorom Anthonym Faucim diskutovali o požiadavke posilňovacích injekcií COVID-19 každých päť mesiacov, a nie každých osem, ako sa pôvodne predpokladalo.

  Kratší časový rámec by zvýšil počet dávok očkovacích látok, ktoré budú USA musieť vyčleniť na posilňovacie injekcie – pretože chudobnejšie národy požadujú viac darov USA.

  https://nypost.com/2021/08/

 20. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/znepokojujici-objev-nemeckych-lekaru-takto-vypada-krev-po-covid-19-vakcinach/
  Znepokojující objev německých lékařů. Takto vypadá krev po Covid-19 vakcínách
  Němečtí lékaři jsou v šoku, jak vypadá krev po očkování Covid-19, uvádějí, že za 30-40 let praxe nic podobného neviděli a nemají z toho vůbec dobrý pocit.

  „Bylo by více než vhodné, kdyby nám otevřeně řekli, co je uvnitř,“ říká jasně přítomný lékař.

  • Čiže krv zaočkovanich je prakticky nepoužitelna nemám slov ved tie takzvané vakcini sú jedy nič iné a to ani nevieme ich celi rozsach čo môžu tieto jedy napachat

 21. https://www.infovojna.sk/article/video-hegerova-vlada-pripravuje-sokujuci-zakon-o-policajnom-state-policajti-nas-budu-moct-sputat-ak-odmietneme-ist-k-lekarovi
  VIDEO: Hegerova vláda pripravuje šokujúci zákon o policajnom štáte. Policajti nás budú môcť spútať, ak odmietneme ísť k lekárovi

 22. No mi taku ucku v škole máme. Aj cez mŕtvoly

 23. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/v-parizi-new-yorku-a-dalsich-mestech-protestuji-proti-ockovani-a-covid-pasum/
  V Paříži, New Yorku a dalších městěch protestují proti očkování a covid pasům

  Obnovení rozsáhlých protestů v Paříži a mnoha dalších francouzských městech proti očkovacím pasům a povinnému očkování.

 24. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/kazdych-pet-mesicu-nova-davka-vakciny-v-usa-o-tom-uvazuji/
  Každých pět měsíců nová dávka vakcíny? V USA o tom uvažují
  Americký prezident Biden v pátek diskutoval s imunologem Dr. Anthony Faucim o potřebě přeočkování vakcínou proti covidu-19 každých pět měsíců.

 25. Myslím si, že ľudia by sa mali konečne prebrať, lebo sa tu odohráva viac vecí naraz a nie všetky sú tak viditeľné ako covid apartheid. Dávam do pozornosti tému, ktorá sa u nás salámovou metódou tiež tlačí a pripravuje sa pôda na rýchli skok v jej zavedení v plne kráse. Čítajte, čo sa udialo vo Španielsku a akú agendu majú naši liberáli, progresívci a socialisti (Pelle a spol) !
  https://cz24.news/poddajnost-pravice-a-ludi-pred-bezuzdnym-liberalizmom-znicila-spanielsko-rozhovor-s-poslankynou-spanielskeho-parlamentu/ .
  To je jeden z hlavných dôvodov na EXIT aj pre Maďarsko !!!

 26. Jednoduchá

  …skutočne ,,dobrý“ slogan -,,Výrobca negarantuje, štát negarantuje, ale ty si nezodpovedný“…globalisti sa už začínajú obávať, že im plán nevychádza, tak ,,vymysleli“ 5 mesač.interval medzi očkovaním- úbohé zmýšľanie…no nie sú sami, zrejme aj naši politici ,,začínajú nepokojne spávať“ tak ,,vytvorili nový zákon ohľ.policajtov, kt.ich samých má lepšie chrániť pred spravodl. hnevom nás obyčaj. ľudí…a pritom ,,p.“ Heger nás všetkých doslova šokoval, ako sa ,,pandémia“ bude viac šíriť v oblast.s vyšš.zaočkovanosťou…zrejme už ani nevie, čo vlastne hovorí….takých mors.rias ešte bude plávať, dôležité je ich už nepoužívať…VŠETCI RODIČIA malol.detí by mali povedať rázne nie týmto nezmys.nariadeniam a mali by si brať príklad zo života zvierat, tam ozaj tie ,,maminy“ bojujú o život svojich ,,detí“ teda mláďat zubami – nechtami, Vy milí rodičia ste na 1.mieste, kto to môže urobiť, Vy ste v 1.rade zodp.za svoje deti, nie škola, štát či dakto iní, ale práve Vy…nie vaše domy, autá či práca, ale práve deti sú Vašim najväčším pokladom, kt.máte…tak si ho strážte, vážte a chráňte…

 27. Vláda chce, aby polícia vykopla dvere neočkovaným a zavliekla ich na násilné očkovanie.
  https://www.youtube.com/watch?v=kIiKddGtQLc
  Môže mi niekto povedať aké sú lieky proti grafénu?

 28. Lubomira Holkova

  To je choré celý deň v nich sedia.Len by ma zaujímalo to je hygienické keď kašlú a praskajú do nich a potom to dýchajú?A keď ich majú mať na ústach prečo potom chodia na obedy tam sú po kope a dajú ich dolu.Samozrejme jest sa inak nedá ale je to na hlavu.

 29. Lubomira Holkova

  A ďalšia vec ako nás niekdo môže donútiť sa dat očkovať. To co je toto za vláda.Aj mi obyčajný občania mame hádam právo sa rozhodnut ci nám budú diktovať ešte aj to kedy večer kedy ísť spať!!!Dokým sa im nezburime budú s nami mávať alebo prepuknu nepokoje ale vojna toto není normálne!!!!!

Pridajte komentár

*