Britská vláda varuje občanov, aby sa zásobili rádiami na batérie kvôli prichádzajúcim katastrofám


Print Friendly, PDF & Email

Britská vláda varuje občanov, aby sa zásobili rádiami na batérie kvôli prichádzajúcim katastrofám

(Cassie B., Natural News) Vláda Veľkej Británie varovala Britov, aby sa pripravili na potenciálnu katastrofu aj tým, že si urobia zásoby rádií na batérie, sviečok a iného spotrebného materiálu.

Tvrdí to vicepremiér Veľkej Británie Oliver Dowden, ktorý povedal, že občania musia byť „osobne odolnejší“ a menej závislí od elektronických zariadení a tých, ktoré sú pripojené k internetu.

Vládna správa bola zverejnená počas jeho prvého výročného vyhlásenia o „rizikách a odolnosti“, v ktorom zdôraznil, že riziká sa „vyvíjajú rýchlejšie ako kedykoľvek predtým“.

Z rizík uviedol pretrvávajúci konflikt na Ukrajine, extrémne poveternostné podmienky ako záplavy, zneužívanie technológií ako umelá inteligencia a rastúca sofistikovanosť kybernetických útokov.

Minister vlády konzervatívcov v súčasnosti vytvára novú webovú stránku a akadémiu odolnosti, ktoré majú pomôcť jednotlivcom a firmám lepšie sa pripraviť na budúce katastrofy, ako sú kybernetické útoky, prírodné pohromy a pandémie.

Webová stránka, ktorá má byť k dispozícii na budúci rok, ponúkne ľuďom návod, ako sa môžu pripraviť na celý rad núdzových situácií, najmä na tie, ktoré ich zanechajú bez sieťového elektrického napájania na prevádzku zariadení, od ktorých závisí komunikácia.

Poskytne tiež tipy na ochranu pred rizikami, ako sú e-mailové podvody a phishing.

Akadémia dostala na svoje vytvorenie finančné prostriedky vo výške 10 miliónov libier. Má vyškoliť odborníkov a poskytovať zručnosti v oblasti krízového manažmentu a núdzového plánovania.

Jednou z položiek, ktoré podľa Dowdena potrebujú všetky domácnosti, je rádio, ktoré sa nespolieha len na elektrickú energiu zo siete, ale funguje aj na batérie či dokonca ručne poháňané kľukou (to tam fakt uviedli).

Ďalej povedal, že verejnosť sa v dnešnej dobe stala príliš závislou na internete. To znamená, že ak dôjde ku katastrofe a my sa nebudeme môcť pripojiť k internetu, potom tí, ktorí nemajú prístup k rádiu, sa môžu ocitnúť v informačnom vákuu.

„Vždy to bolo tak, že každý mal prístup k rádiu napájaného z bateriek,“ poznamenal.

Liečba osteoporózy

„Koľko ľudí má komunikačné zariadenie, ktoré nie je závislé od digitálneho a elektrického pripojenia? Nemali by sme predpokladať, že odolnosť, ktorú sme mali za našich detských čias, je teraz rovnaká, pretože spoločnosť sa digitalizovala,“ dodal predtým, než zdôraznil dôležitosť zariadení na získavanie správ v prípade núdze.

Zatiaľ čo mnohé domácnosti mali v minulosti po ruke sviečky a batérie, v modernej dobe sa to stalo menej bežným, pretože ľudia používajú funkciu baterky vo svojom smartfóne.

Varoval tiež, že katastrofa môže udrieť bez varovania a ľudia budú musieť byť pripravení. Nová webová stránka vlády o odolnosti bude mať funkciu, ktorá umožní členom verejnosti prihlásiť sa ako dobrovoľníci na pomoc v prípade krízy.

Minister ďalej varoval pred nebezpečenstvami umelej inteligencie, ktorá podľa neho predstavuje „chronické riziko“ a mohla by zločincom uľahčiť vykonávanie kybernetických útokov.

Uviedol nasledovné:

„Dospievajúce dieťa doma vo svojej detskej izbe s aplikáciou umelej inteligencie bude oveľa lepším hackerom, než boli predtým reálni hackeri. Riziko osamelých, záškodníckych jedincov s väčšími schopnosťami vyvinúť biologické hrozby sa zvyšuje s rozširovaním umelej inteligencie. Rovnako tak riziko chemických zbraní.“

Zásobte sa batériami, baterkami, jedlom a ďalšími zásobami

Okrem dobrej zásoby batérií, bateriek a rádií odporúča britská National Grid (Národná prenosová sústava) mať po ruke veci ako jedlo na okamžitú konzumáciu (teda bez potreby varenia), vodu, prikrývky a hrubé oblečenie, aby ste prekonali dlhší výpadok prúdu.

Akékoľvek lekárske vybavenie, na ktoré sa spoliehate, ako napríklad srdcové stimulátory, kyslíkové koncentrátory a podobne, by malo mať záložnú batériu.

„Svet sa zmenil na nerozoznanie a naša spoločnosť je vo veľkej miere závislá od digitálnej infraštruktúry,“ povedal Dowden.

„Vláda preto musí zabezpečiť, aby sme boli v tomto digitálnom veku odolní a zabezpečiť, aby to naše štruktúry zohľadnili, vrátane analógových prostriedkov, ktoré má zmysel uchovávať.“

Liečba osteoporózy

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ja nepotrebujem rádio, aby ma vláda ovládala nejakým mainstreamom, takže nebudem kupovať ani nijaké batérie kvôli rádiu! Vyhlasujte si to odpornými tlampačmi! Alebo najmite bubeníkov! Nasrať!

  • Môžete to brať aj tak, že budete počúvať, čo hovorí nepriateľ, aby ste boli v obraze.

   • Správně .Když mi odešel notebook poslouchala jsem chvíli rádio v mobilu a skutečně nás nepřítel obsadil ,je všude a lidem vymývá mozky ,hlavně těm mladým . Klima, Válka v Gaze ,jakou máme svobodu po sametu no hnus v každém programu. Dá se poslouchat jen country rádio.

 2. mariankosnac

  Tak to asi očakávajú velkú katastrofu – pád systému – keď už odporúčajú rádio na baterky a sviečky, to je návrat do stredoveku! Ako decko som závidel sedliakom ktorí nosili zapnuté rádio a chodili s tým po vonku. A tiež každý dedo mal v záhradnej búde pustené rádio. Takže keď som dostal nejaké peniaze kúpil som si niekolko rádíí – dokázal som ich pomerne rýchlo zničiť. No a akurát minule som bol v Tescu a intuitívne som si tam všimol práve takéto rádiá, mali tam maličké pre sedliaka do vrecka a stredne velké, divil som sa že takéto veci ešte predávajú. Ja už mám taký ten prenosný reproduktor s rádiom, tam je baterka zabudovaná a dlho nevydrží, takže to je bez elektriny na pi.u. Mal som aj rádio čo sa núdzovo nabíjalo otočnou klukou, to bol šmejd už som to vyhodil. Žiadne tieto vynálezy na dynamo kluku či malý solárny panel, ale normálne alkalické baterky.

  • Keby si velmi chcel – urobíš si kryštálku. Ako decká sme to zvládali z elektronického šrotu – dnes prisámbohu neviem. Takže stačí ti kus tenkého šnúrového vodiča ako anténa – cca 2 m ako anténa, a upevnenie k uzemneniu – k radiátoru. A jedno slúchadlo z telefóńu – to sme ako decká kradli z búdiek – teraz nezoženieš. No a potom nejaká jednosmerná dióda, a najvzácnejší kus bol premenný kondenzátor, na modulovanie staníc. No dobre – stále sa to dá, a čo som ko.kot – mám počúvať priviazaný k radiátoru nejakého žida, ako mi vyzobáva mozog? Akože jezuitské „Učel svätí prostriedky!“ – pre mňa účel mainstreamu prestal existovať, a preto seriem na každé rádio! A ešte batérie k tomu! Si robíte prdel! Ja neverím mainstreamu ani predpoveď počasia!

   • Akože mám povinne vlastniť mobil kvôli ID – nikoho neserie? Na čo mi je rádio, keď mám povinne vlastniť mobil ku.va!

   • hrali sme mrgance,klik-klak,poplasniaky,kluce napchate sirou zo zapaliek plus klinec ,spomenute kristalky boli sme volni a mali sme vela fantasie a nesedeli sme doma pri pc alebo telefony

  • mariankosnac: před listopadem 1989 bylo „běžné“, že nešla elektika od pátku do pondělka….tož my co si to pamatujeme, tak už máme adekvátní základní výcvik….

   • Bežné – že nešla el.? Ja si pamätám ako chlapec, keď u nás v r.1960 zaviedli el. Ale od vtedy o nejakom dlhšom výpadku neviem. Najdlhší výpadok v mojom živote si spomínam bol asi pred troma rokmi – trval 3.dni. No určite záleží na lokalite ,ale takto zovšeobecňovať?!!!

    • ono záleží na lokalitě a období, třeba v zimě byly výpadky….a kvalitě elektrické sítě…..jinak doba gustava husáka…..

 3. Myslim si, že tentokrát je to vážný. Nejspíš budou 2 vlny (max.3), jedna/dvě přípravná/ý a další vážná. Takže kdo si bude myslet, že už je po všem, bude mít smůlu. Tentorát je na přípavu vážně čas a raději kupte, dokud je co. Až bude zmatek, nebude už co kupovat a mit alespoň zákaldní informace, kde se co děje bude důležitý. Ale pokud můžete ještě za co, než padnou peníze, potom elektřina, tak alespoň nakupte boty a něco na sebe, protože nikdy nevíme, jak bude vše dlouho trvat a dobře víme, jak dnešní věci vydrží. Takže raději mit věci, na které je nějaký rok spoleh, než doufat, že staré ještě nějaký čas vydrží. Nějakou kvalitní butel na vodu, co se jen tak nerozbije. Nemyslím plastovou. Ale nerez. Kvalitní, kapesní nůž. Ideálně nový s tvrdou čepelí.
  Něco na zátop, nějaké uzavíratelné sáčky, pytle, co vydrží vodu. Na oblečení a elektroniku. A když ucítíme blížící se průser, vyprat vše, co je doma třeba. Prostěradla, povlečení, oblečení. Pořádně se osprchovat. Protože než půjde elektřina, může člověk solidně smrdět. Samozřejmě natočit vodu do belíků, protože musíme mit čim splachovat a občas se opláchnout. Vodu na pití a vaření, pokud půjde plyn ve městech. Ale jak říkám, může to být zatím jen první vlna přípravy na to, co příjde potom a to bude vážnější, takže opravdu mit zásoby jídla a i když se bude zdát, že je už vše za námi, to další tepre příjde, mějte zásoby stále nové. Nejdřív to může být společenský krach a potom přírodní událost.

  • Čľovek smrdí, len keď má strach-stres. Ja z homo sapiens sa presúvam do homo „pripravienzis“ – áno mám obavy, ale riešim to. Pravidelne mesačne investujem do nákupu dôležitých vecí dlhodobej spotreby. Vyhýbam sa tým kazítkovým. Každý proper má v tomto svoju stratégiu.

   • Řekněme si pravdu, teď jsme za „siláky“ a až příjde na lámání chleba, oba budeme vyklepaní a člověk se pak i potí, protože je vždy připaven na boj. Nevyspí se, protože je mozek připraven na kdejakou událost, aby při sebemenším šustnutí hned probudil tělo do akce. Ale ať je prepper sebevíc připraven, jeho slabina je okolí. Musí být co nejdál od civilizace, vlastní kryt, vodu, jídlo, kanalizaci, benzín a elektrárnu. A pořád, nemyslím, že by měl mit hromadu zbraní..to už možná ani později nebude třeba, díky přírodní události, ale kdo z nás má takový kryt. Leda žít někde v Americe, Utah, Kanada, či Austrálie poušt..ale když je tu hromada zombí, kteří prahnou jen po cizím jídle, protože oni nemají zásoby ani na dva dny, tak jak dlouho je schopen takový prepper udolat svoji pevnost? Další je, mit zásoby na více místech, v případě vyrabování. Pokud jde o výpadek internetu, s tímto jsem počítal, protože jsem to vnímal, že to nejspíš příjde..Za pár dní čtu článek o nadcházejícím plánovaném útoku hackerů. Dejme tomu ještě chvíli, příští rok bude příprava a další už naostro. Zatím každý na sobě ještě může pracovat, myslím duchovně. Protože s těžkou karmou se jde těžko vzůru. A bude to hlavně o energiích.

    • Marek Košice

     Tauri : Otázka na teba…. ZA ČO by stál život, kde musíš utiecť pred „civilizáciou“, mať vlastný „kryt“ a tam vodu, kanalizáciu, beznín, elektráreň, k tomu trpieť stihomanom? … Ja ti poviem za čo : ZA HOVNO. A nie také ledajaké, ale plesnivé. Takže to sa radšej odj*bať, než sa silou mocou snažiť prežiť. Lebo zo života človeka takto degraduješ na život zvieraťa. Ako keby život bol jediný, a po smrti tela bola „ničota“. Hádam tomu neveríš….

     • Marek Košice:
      Ano, máš recht, stál by za h*vno. Bojovat už v tak debilním světě, plný otravené vody, jídla a vzduchu. Ale jaký byl vlastně náš smysl zde? Jen si odžít sračky a ještě zhebnout nedůstojnou smrtí? Za co? A ne…raději zemřít dřív, než se dožít zkázy, ale důstojně. Protože možná, že tento svět si fakt nezaslouží nic lepšího, pokud má tohle vše přichystané pro další a další lidi. Pořád se to tu restartuje a pořád toho není dost. Jestli takhle vypadá i celý vesmír, ať se radši zničí sám. Obrovsky nepovedený experiment.

     • “ Nech svět světem“
      Další programovací film, jak bude vyppadat za nedlouho svět dle elit…

    • Je potřebné cvičit psychickou odolnost ,přespat venku v přírodě v nepohodě i v zimně ,dat si dobrovolný půst ,vyzkoušet si být pár dnů bez netu a podobně .V komunitě se neobvyklé, nouzové stavy zvládají líp. Od systému nic dobré nečekám a i kdyby něco hlásili ,nebo lidi někam odváželi ,nešla bych.

    • A základné heslo poznáš ty hrdina. : Preppers die first. Čo znamená preperi umierajú prvý…!

     • To opravdu nevím jak jste na to přišel.Preppers to nejsou jen jedinci,kteří tahají tuny zásob do kotce,ale měli by si být schopni poradit i mimo civilizaci.

  • Ak nebude elektrická energia, nebude ani plyn

  • Áno súhlasím. Stačí si pozrieť film “ Ja legenda“. Pokiaľ ide ešte elektrika. Je to slušný návod ako prežiť. Ale mám lepší nápad – treba tomu predísť. V prvom rade poslať všetkých čo k nám prišli z USA naspäť do krajiny, ktorá im aj tak nepatrí. Potom ten kontinent ohradiť ostnatým drôtom. Zabezpečiť všetky opatrenia aby sa už nemohli rozťahovať a používať intrigy ako na dvore Márie Terézie. Angličanom tak ukázať čo sa stane s nimi ak budú brojiť proti zbytku Európy a sveta. A nebude treba rádiá a baterky. Všetko zlo ide z týchto dvoch krajín. A umelá inteligencia? Je to fenomén o ktorého nebezpečenstve sme boli varovaní dávno. Zase jeden film – „Ja robot“ a ešte starší RUR. Len ľudstvo sa nevie poučiť ani z možných, ani zo skutočných hrozieb. Preto treba činy nie len slová.

 4. Predvianočný darček od Sorosovského rozvratného Židočasu! POJEBTE SA!
  „Kaye z anglického mesta Portsmouthu vždy žila v dlhodobých vzťahoch a vtedy ani len netušila, do čoho sa v budúcnosti pustí. Podľa svojich slov nemôže byť šťastnejšia po tom, čo začala praktizovať swingers stretnutia, teda skupinový sex. Ako prezradila v rozhovore pre Daily Star, zbožňuje sledovať svojho manželka, ako sa miluje s inými ženami.“
  „“Znie to hrozne, ale obaja sa radi pozeráme, ako má ten druhý sex. Je to úžasné a myslím si, že nás to potom naozaj zbližuje,“ odpovedala s úsmevom Kaye na otázku, čo je na nemonogamii najlepšie.“
  https://www.cas.sk/clanok/2875045/sokujuce-svedectvo-zdravotnej-sestry-milujem-sa-pozerat-ako-to-manzel-robi-s-inymi/
  —————
  Len aby sa to nestratilo – akosi sa nám tu vytratil redaktor – rediktor. Otázka – čo robí Šimkovičová? Ku.va – stále sa bavíme o verejnom mediálnom priestore – nie o súkromnom médiu! Už to do pi.e rieš! Alebo ho vyfajči verejne! Však čo!

  • Marek Košice

   Čo na to povedať…… Bezcitná Inteligencia ktorá stvorila tento svet na Zemi (mimo duše, tá je tu len „stiahnutá“ zhora) dáva „slobodnú vôľu“ mocným „elitám“… Preto by si sa mohol pozerať trochu menej opovržlivo na ľudí, ktorí nechcú splodiť dieťa. Do tejto spoločnosti plnej nástrah akých tu ešte nebolo, je v dnešnej dobe „dobrý nápad“ splodiť dieťa buď len pre mainstream ovce (ktoré súhlasia s tým čo sa deje), alebo pre totálnych masochistov. Dieťaťu budú vymývať mozog už v škôlke, potom na základnej škole, strednej, vysokej (ak pôjde), cez mobil/tablet, a rodičia ktorí vedia kde je pravda z toho všetkého ZOŠALEJÚ… Dieťa TAK ISTO, pretože vo svojom okolí už od útleho detstva bude mať väčšinou „biorobotov“ rovesníkov…A všetko len preto, aby bol ukojený „rodičovský pud“ a pud „zachovania rodu“………..Ja sa pýtam – NAČO privádzať svet do tohto chlieva a väzenia?… Veď o 5 rokov už ani nebude možné rozoznať na počítači vytvorené CGI video s prejavom človeka (napr. Putina, Bidena, atď…) od reálneho záberu…Ani pre tie najlepšie a najvytrénovanejšie oči. Rovnako rozoznať A.I. hlas od skutočného……… Mládež súčasnosti trpí viac než v mládež minulosti…….. K tomu je bezcitnejšia než kedykoľvek predtým, temnotou priťahovaná viac, než kedykoľvek predtým (lebo Netflix, Disney, HBO/Max, atď… satanistické streamovacie platformy…ktoré už dnes má doma skoro každá domácnosť s malými deťmi)…. JE TO ODPAD.
   Nie je to silou mocou o „zachovaní rodu“. F*CK do toho… Veď pobyt na Zemi je väzením, ktorého tvorca (Zeme) je Bezcitná Inteligencia. Do väzenia, ktorého tvorcom je Bezcitná Inteligencia „silou mocou“ privádzať nový život? …….. To nedáva logiku. Hlavne, keď telo je kazajkou pre dušu. Tej je 10000x lepšie „tam hore“.

   • Marek Košice máš deti? To čo je teraz na Slovensku to je katastrofa deti to je tupá bedač nie že sa budú rodiť už sú narodené a majú do päťdesiat rokov.

    • Marek Košice

     sunimona : Nemám deti. Ani nikdy nebudem mať. 99% ľudí ich splodí z kombinácie nasledovných dôvodov : 1. Poddanie sa živočíšnemu rodičovskému pudu, 2. Strach z toho, že ak nebudú mať dieťa/deti, tak sa o nich nebude mať kto v starobe postarať…

     Som názoru, že rozmnožovanie sa akurát PREDLŽUJE tento nezmyselný projekt, ktorým je „Život na Zemi“. Ľudia si myslia, že keby vyhynulo ľudstvo ,tak…..TAK ČO???????……. Myslia si, že by bola „ničota“… 😀 ….. Opak je pravdou. Bola by NIRVÁNA pre ľudské duše. Pretože telo je KAZAJKA, ktorá núti jej majiteľa zaobstarávať si potravu, strechu nad hlavou, bojovať so starnutím (boj nemusí byť plný agresie, môže byť pokojný), atď….. A rozmnožovať sa (hľadanie vhodného partnera, pričom v 99% prípadoch už spolu nechcú byť o 20 rokov…)….. Pri zomieraní blízkych cítiť veľké až obrovské utrpenie, pri zomieraní nás samotných cítiť strach, atď…… Dalo by sa o tom veľa písať/rozprávať…….Ale neviedlo by to ku žiadnej zmene, pretože život na Zemi je naprogramovaný tak ako je (resp. telá sú naprogramované tak ako sú), a to nijak nezmeníme. Každý zostarneme (ak neumrieme skôr), a potom zomrieme… AK ČLOVEK NEMÁ NIKOHO, tak nikomu nespôsobí svojou smrťou plač a utrpenie… Navyše podľa mňa vysoká staroba nie je nič zaujímavé… Žijem VEĽMI ZDRAVO, ale nie preto, že by som sa chcel dožiť 100 rokov. Kľudne nech sa dožijem len 80, ale nech umriem v pokoji a bezbolestne. Byť vyslovene STARCOM (100+), to už je groteska…. Ako vyzerá také telo? Bohužiaľ ten SKURVENEC SKURVENÝ (Stvoriteľ) to takto ÚCHYLNE vymyslel…. Aby človek dostal DO DARU za to, že VYDRŽÍ žiť v tom marazme (život na Zemi) STARÉ ŠKAREDÉ ROZKLADAJÚCE SA TELO………. Otázka na pobožných magorov : KDE TU VIDÍTE/CÍTITE BOŽIU DOBROTU A BOŽIU VŠEMOHÚCNOSŤ?????????????????????????? Starnutie tela by malo byť skôr INVERZNÉ, ako vo filme s Bradom Pittom (vypadol mi názov), kde sa narodil ako starec, a starol do malého bábätka……. MLADNUTIE TELA ZA ODMENU, ZA TO, ŽE ŽIJEME V TOMTO VäZENÍ………..ALE NIE – Bezcitná Inteligencia (& Stvoriteľ Zeme a života na nej) sa rozhodla inak…….. 😀

 5. Objektívne

  Ak bude katastrofa, tak nebudú ani batérie do tých rádií. To by ale nevadilo, pretože nebude niečo oveľa dôležitejšie ako voda a potraviny.

  • Jenže tady jde o to se ještě zásobit, dokud to jde. Dokud se bude vysílat. Je zatím čas…stále si můžeme koupit, co chceme. Později už to neude možné, protože bude nedostatek zboží. Pak nebude třeba ani za co.
   Takže i nějaká kvalitní vysílačka a náhradní baterie se hodí. S vysílačkou se dají taky získat cenné informace, když vylezeme na kopec. Hodně prepperů má svoje základny. A mají jak prutové, tak staniční. A baterie se musí taky časem měnit, protože ztrácí kapacitu, či vytečou. Proto je dobrý kupovat nové. A když bude na zahradě nějaký pachatel, budu na něho svítit svíčkou? Asi ne…Klidně i nějaký taser se hodí.

   • Objektívne

    Tak záleží na akú katastrofu sa pripraviť. Pád finančneho systému je dlhodobo pripravovaný, takže to bude len prechod na digitálnu menu a bude to s postupnou likvidáciou hotovosti. Banky už minimálne 4 roky nevydávajú 500 eurovky a dokonca ani 200 eurovky Tých majú málo. 500 eurovky sú postupne sťahované z obehu. Tá iná katastrofa sa očakáva až za 20 rokov a pred tým bude vidieť na oblohe znamenia. Pokiaľ nebudú vidieť znamenia, tak nič sa nedeje.

    • Uplně bych nevěřil tomu, že se říká tak za 20 let. Je to cítit už ve zdchuchu…
     Znamení na obloze jsou už teď, erupce sopek, dost brutální záplavy i tam, kde léta nepršelo. Jen ty znamení jsou jinde, než u nás. Takže buďme zatím rádi. A ty znamení jsou skutečně na facebook skupinách vidět, trubky už troubí, a znamení na obloze je ve vícero směrech. Jen to nikde u nás v čr ani sr neuvidíme(na webech), protože se pořád žvaní o válce. Vesmírný prach, zemětřesení, to vše se už děje a otázkou několika měsíců, jak to vygraduje. Aktivita slunce má být nejvyšší v roce 2025 a už teď je hodně vysoká, oproti jiným rokům. Magnetické pole země je v háji. Polární záře byla viděna (focena) i na rovníku. Takže skutečně to předpověď očekává až za 20 let? Řídím se tím, jak to cítím, ne co mi radí někdo, kdo chce, abych nebyl připraven. Třeba tento a minulý týden byl brutální blackout, kde vypadla min. půlka východních čech. (chyba v rozvodné části 400kV na 110kV) A psalo se o tom? Jediný pardubický deník o tom psal, další týden znovu ve stejný den a čas na 20-30 minut výpadek. Takže je to normální? Co se skutečně dělo? Mohl za to nějaký test technologie, ale infrastruktura to nevydržela? Jako ve filmu Deja Vu s Danzel Washingtonem, kdy se snažili cestovat časem? Nebo HAARP?
     A když je oslabené pole země, co asi za rok udělá sluníčko, když si prdne? V roce 1859 byla energie v telegrafních drátech natolik vysoká, že přeskakovali jiskry a telegraf fungoval i bez odpojení energie. A dneska? Jak sakra dlouhé vedení máme dnes? Kolik asi energie se tam naindukuje, když bude sluneční erupce…kolik trafostanic vyhoří? Dokážeš si představit, když vyhoří většina trafaček v ČR a SR? Za jak dlouho je opraví? Bavíme se měsících až létech. Tolik trafostanic nemají skladem…Kolik elektroniky to nevydrží, protože v síti bude přepětí? A to se bavíme zatím o přírodní události, nebavím se zatím o duchovních dopadech erupce sluníčka a příchodu očistné energie, kdy se udělá reset civilizace a nepřežije většina civilizace, protože mají v sobe nenávist a povrchnost. To vše musí být v lidech spáleno. Ještě očekáváme nějakou tsunami, protože zemětřesení změní možná i část kontinentů. Některá vzniknou, některá zaniknou a důsledkem toho bude nejspíš část Ameriky, Evropy, Asie a malé ostrovy zatopeny. Bavíme se o kataklizmatu a výměně pólů, tohle není jen o tom mit doma pár alkalických baterek.

     • Objektívne

      Bude to vidieť na oblohe až tak, že to nikto neprehliadne. Slnko sa zväčšuje a postupne sa stane to, že úplné zatmenie už nebude úplné. Bude to vidieť ako malý disk vo veľkom disku. Zhruba rok pred udalosťou začne slnko pomaly strácať jas až sa stane takmer tmavým. Mikronova sa z neho stane na najbližší Gleissbergov solárny cyklus čo vychádza na rok 2046. Biblia hovorí, že to bude na jeseň, po zbere kukurice. Dovtedy budú silnejšie búrky, tornáda, záplavy, požiare, erupcie sopiek, ale aj tie solárne atď.
      Nejde len o katastrofu, ale aj o to, čo potom. Po polárnom obrate aka Veľkom resete bude zima, malá doba ľadová a bude trvať zhruba 300 rokov. Čím ďalej od rovníka, tým viac ľadu bude. Na niektorých miestach hrúbka aj 1500 metrov. Pod ľadom nič neporastie. Civilizácie začínajú pri rovníku ako napríklad tá staro Egyptská.

     • Na planetě je postaveno několik teslových věží. Dvě největší jsou – Moskva, Aljaška. Na Aljašce napájí americký HAARP…..a tato aljašská teslova věž je takového výkonu, že dokáže zásobovat elektřinou celou planetu.. ta v moskvě by to měla prý dokázat taky, ale je menší než ta na aljašce…moskevská dokáže elektřinou v pohodě zásobovat asii a evropu!!!

     • V tomhle nevím, jak bude vše probíhat a vypadat.

     • Objektívne

      @jirik – Ač to môže vyzerať bizarne, tak s inštaláciami HAARP to vyzerá tak, že budú hrať v posledné dni dôležitú úlohu. Pomocou HAARP technológie dokážu posunúť ionosféru ďalej od zeme. Tým sa budú snažiť presmerovať Birkelandský prúd mimo dosahu zemského povrchu čo by viedlo k extrémnym elektrickým výbojom (bleskom).

     • @Objektívne:
      Jenže to by platilo v případě, kdy bude HAARP stále nepoškozen. Leda, že by běžely ty na orbitě. A takové info, co se bude dít zná jen hrstka lidí, kteří nahlíží do nejpravděpodobnější budoucnosti. Proto si netroufám říkat, jak to vše bude vypadat, když dnes je internet plný dezinfo a jedna bába povídala. Další čekají na příchod Ježíše, který je všechny vycucne, protože byly poslušné ovečky a místo toho, aby věřili sami sobě, tak čekají na spasitele a zase čekají ve stejné řadě, jako fáma o bílých kloboucích, kteří mají vše pod palcem a vše je jen divadlo. I smrt a následný pohřeb je samozřejmě divadlo a lidé se pořád odmítají střetnout s realitou a raději budou poslouchat hezkou lež, než krutou pravdu. Takže skutečně se lidé probudili? Neřekl bych. Jen změnili kabát a strany.

     • Objektívne

      @tauri – Netreba nahliadať do budúcnosti. Stačí študovať vedu, archeologické objavy, geologické zistenia, pochopiť mytológiu, sväté knihy. Vo všetkých svätých knihách je o tejto udalosti zmienka. Už sa to stalo mnohokrát v minulosti, naposledy pred 12,000 rokmi. Biblia uchováva dosť podrobné informácie o tejto udalosti. Čo videli ľudia na oblohe, čo sa dialo na zemi, ako vyzeralo slnko a pod. V mytológiách je toho tiež hodne. To, čo tam chýba a musí sa k tomu použiť veda je postupnosť udalostí. Čo bude najskôr a čo bude nasledovať. Napríklad už vieme, že skutočný polárny obrat nastane za jeden deň. V ten deň sa stane komplexná séria udalostí. Kolabujúce magnetické pole hlboko vo vnútri Slnka vytvorí veľký skok energie, ktorý spôsobí, že hmota a prachová škrupina na povrchu sa budú veľmi rýchlo rozpínať. Odhaduje sa rýchlosť 2500 km/s. Lesy a budovy na slnečnej strane Zeme zhoria, ak v oblasti nedôjde k záplavám. Slnko bude produkovať obrovskú dávku kozmického a gama žiarenia, ktoré dorazí na Zem v priebehu 10 až 15 minút po zvrátení. Tento impulz kozmických častíc môže trvať 10 až 30 sekúnd s potenciálom zmeniť gény rastlín aj zvierat vrátane ľudí. Rýchlosť rotácie zeme sa bude pred udalosťou znižovať až sa nakoniec v posledný deň zastaví na niekoľko hodín a začne rotovať opačným smerom. To zapríčiní vyliatie všetkých morí a oceánov zo svojích korýt. Záplavová vlna príde zo západu a bude sa pohybovať rýchlosťou zhruba 560 km/hod (na rovníku).
      Tesne po prechode slnečného prachu/časticovej škrupiny okolo Zeme bude mať slnečná strana extrémne nízky atmosférický tlak, pretože prachová škrupina by časť atmosféry odfúkla. Veľmi krátko po prechode prachovej škrupiny sa normálna atmosféra na zadnej strane veľmi rýchlo rozšíri a zaplní prednú stranu (stranu Slnka) Zeme. Z tohto procesu vyplynú dve veci: Prvou budú extrémne vysokorýchlostné vetry, ktoré budú prúdiť okolo Zeme zo všetkých štyroch kútov zemegule, aby zaplnili slnečnú stranu Zeme s extrémne nízkym tlakom. Druhý: atmosféra na zadnej strane Zeme sa bude veľmi rýchlo rozpínať, a preto teplota klesne na extrémne hodnoty, možno až pod 110 stupňov Celsia pod nulou.

   • tauri:
    Nad Európou sa schyľuje k búrke a veľký KOLAPS prebudí ovce, keď sa banky zrútia< _2024 rok, ktorý si zapamätáme, pretože whistlebloweri z armády, bankovníctva, zdravotníctva, vlád, inštitúcií predstúpia
    https://vitazstvosvetla.org/spravy-09-12-2023/

    • Marek Košice

     Jirik : Podľa mňa ten veľký kolaps NEPREBUDÍ ovce. Keď „mainstream bohovia“ povedia že za to môže Rusko alebo iný „východný“ štát, ovce tomu budú PLNE dôverovať, a teda sa nijako „neprebudia“. Nedôjde im totiž, že je to umelo zosnované, rovnako, ako bol „útok“ na dvojičku v roku 2001, „covid hystéria“ a podobne…

     • Veru tak, blbec ostane blbcom aj keď bude úplný kolaps.

     • mezi známými mám hodně zaočkovaných, a nyní se začínají probouzet – každý svou rychlostí…. a někteři dadají dál a chodí na COVID…..

 6. Až bastardi od lichvářů shodí internet, tak padnou i jejich bankovní účty. A řekl bych, že to pak shodí to Irán nebo Rusko.

  • To jsou naše učty ,ne jejich . Peněz si natlačí kolik chtějí nepotřebují je a teď už ani naši otrockou práci . Chtějí nás zlikvidovat.

   • Marek Košice

    Chcú nás zlikvidovať, súhlasím. Iróniou však je, že človek sa za tie dlhé generácie „namnožil“ na 8 miliárd. Živočíšna potreba ukojiť svoj rodičovský púd („ruka v ruke“ so živočíšnou potrebou orgazmovať/ejakulovať) sa potaral o to, že je nás tu tak veľa. A je úplne jedno, že Zem by možno zniesla aj dvojnásobok či X násobok počtu ľudstva. VYZERÁ TO TAK, že náš počet už NEHRÁ „do karát“ nášmu Stvoriteľovi, ktorým je „Bezcitná Inteligencia“, ktorej bezcitnosť vidíme všade okolo seba už dlhé tisícročia, a tá bezcitnosť je prítomná aj tam, kde sa človek vôbec nevyskytuje (hlboko v prírode, pustý ostrov, atď…)

    • Miroslav Čižmár

     Milujte sa a množte sa. Nech vaše potomstvo zaplní celú zem.

     • To bylo řečeno velmi dávno

     • Miroslav Čižmár

      Len šesť nebeských dní dozadu.

     • Marek Košice

      Otázne je, kto je autorom tohto „Milujte sa a množte sa. Nech vaše potomstvo zaplní celú zem.“ ………… Predstav si, že by to hovoril chovateľ svojim kurčatám, ktoré chová v klietkach a dostávajú „žvance“, nevidia denné svetlo, ani červíka/dáždňovku/chrobač………. IDE MU LEN O ENERGIU Z NICH (potrava), neradí im to V ICH PROSPECH. Zamysli sa……. 😉

 7. Vláda staraj sa keď ťa platíme. Inak budem musieť sadnúť do auta, obklopiť sa kožušinami a počúvať rádio a televízor z mobilu nabijaného cez zastrčku na zapaľovač.

 8. Miroslav Čižmár

  Najdôležitejšie je mať po ruke uterák. Všetko ostatné si požičiate od susedov.

 9. Jsme Slované tak hlavu vzhůru . Zároveň stránka kde stáhneš filmy zdarma . Ulož to nám zabavili . https://film.kukaj.me/legenda-o-kolovratovi

 10. mariankosnac

  Pohřeb Karla Schwarzenberga – to až teraz (včera) ho zakopali? Veď umrel niekedy takmer pred mesiacom, to musí byť nejaký satanský rituál. Ešte že ho nevystavili ako lenina.

 11. Odborníci varují, že neobjektivní učebnice o transgenderu používaná při vzdělávání psychiatrů může poškodit miliony dětí

  https://aktax.cz/odbornici-varuji-ze-neobjektivni-ucebnice-o-transgenderu-pouzivana-pri-vzdelavani-psychiatru-muze-poskodit-miliony-deti/

 12. Ukrajinci nakládají kamiony na železniční vagony, aby obešli Polskou blokádu kamionů

  https://aktax.cz/ukrajinci-nakladaji-kamiony-na-zeleznicni-vagony-aby-obesli-polskou-blokadu-kamionu/

 13. hovno, najdôležitejšie je mať dobré čižmy…!!!

 14. Mat dobré čizmy je dobre navliect si na nožičky chýbat mi už nič nebude do snehu len aby do nich netieklo lebo by mi čvrkalo °°D to je neprijemné°°°°°°°°°°°°°°

 15. A s čím budete ešte strašiť?! Mám dosť z týchto článkov! Ak bude katastrofa, isto nebudem počúvať rádio, ale snažiť sa o prežitie (alebo práve naopak: o čím skoršie ukončenie trápenia)! Čo by v tom rádiu bolo také, čo by mi pomohlo? Každú hodinu by len hlásili počet mŕtvych tak ako aj počas pandémie! A to vobec nepotrebujem ani teraz, ani počas katastrofy – už teraz máme dosť veľké katastrofy okolo seba a nevieme ich vyriešiť ani s rádiami, ani batériami!

 16. Až bude potřeba mít rádio na kliku, tak ho už nikdo poslouchat nebude. To už bude jiný svět a ty mamrdy z opruzele a z vlády už nikdo poslouchat nebude.

 17. Nesledujem MSM, ale zároveň ani v alternatíve (až na malé výnimky), som nezaznamenala editáciu in-formácií o ničivých prírodných katastrofách, ktoré sa udiali iba nedávno, ergo: v posledné novembrové a súčasné decembrové dni, čím mám na mysli ničivé tornáda, búrky, krupobitia, silné dažde, následné zosuvy pôdy, záplavy, rôzne cyklóny, zemetrasenia, výrony sopiek a to takmer paralerne na všetkých kontinentoch Sveta, pričom muselo byť evakuovaných státisíce ľudí mimo svoj domov, zničené domy, úroda, majetky, množstvo ľudí zomrelo..

  Pozn.: Keď som pozerala tie videá, napr. konkrétne veľké búrky v Čiernom mori s 12 m vlnami nasmerované na mesto Soči, tak mi to prišlo ako umelo vyrobená – neprirodzená – búrka.
  A tak si dovolím uvažovať, či nie je vo väčšom merítku v týchto dňoch využívaný a zneužívaný HAARP (alebo i ďalšie moderné technológie – viď účelové požiare domov na Havaji), ako meteorologické zbrane zo strany US-Satana proti svojim geopolitickým nepriateľom (ale nemusí to byť len voči nim), lebo postihnuté oblasti – „prírodnými“ – katastrofami, boli také štáty ako napr.

  – Saudská Arábia (Mekka – púšť) – záplavy, tajfúny,
  – Brazília, – tornáda, záplavy, obrovský požiar,
  – Rusko – Čierne more, cyklón nasmerovaný na mesto Soči, Dagestan, Jakutsko,
  – Juhoafrická republika – cyklóny, záplavy,
  – Azerbajžan (Baku) + Kazachstan + Arménia – zemetrasenie o magnitúde 5,6 st. Richtera,
  – Mexiko – zemetrasenie o 5,8 st. Richtera, krupobitie + záplavy v uliciach + tajfún,
  – Filipíny – zemestrasenie,
  – India – tornáda + silné dažde + záplavy,
  – Indonézia – tornáda + záplavy,
  – Tanzánia – záplavy,
  – Paraguaj – búrky + záplavy,
  – Francia + Taliansko – tornáda + záplavy + výrony lávy Etny,
  – USA – Washington + Oregon – hurikán – záplavy
  – Antarktída – najväčší ľadovec na svete sa pohol smerom do mora, jeho plocha =cca 4000 km2 s váhou cca 1 bln ton (pozn.: neviem, či sa jedná o USA ev. EU mierku- bln/mld)

  Odkazy:
  https://www.youtube.com/watch?v=t5uUz3gGVHw&t=14s (Soči – 3 min.)

  https://www.youtube.com/watch?v=66sKLATEf-A&t=2s
  – súhrn – Svet (13:14 min)

  https://www.youtube.com/watch?v=oih4RJGrsRQ&t=253s – summar – Svet (5:13 min)

  P.S.: Skutočne z videného vyzerá, že žijeme na Konci Časov, čo sa týka prírodných katastrof, vyvolaných človekom (čo ovšem nevieme dokázať), alebo i Prírodou, ktorá – a i to je možné, že dáva človeku – jej Ničiteľovi – tzv. feedback.

  Okrem toho – kľudne môžu na Zem dopadnúť nejaké úlomky z komét, ďalšiu možnosť máme nukleárny útok, ktorý môže nakoniec spustiť aj náhodné udalosti kozmických síl, alebo ďalšia možnosť pre zničenie človeka na Zemi sú – extrémne rýchlo postupujúce dôsledky biologických zbraní mimo kontroly. Potenciálnych príčin je fakt veľa.

  Takže naša predstava o mimoriadnej zraniteľnosti Zeme a jej obyvateľstva, nie je žiaden fiktívny katastrofický scenár, ale otázka veľmi pravdepodobného vývoja, kde na základe koincidencií môže Svet zaniknúť aj bez akéhokoľvek úmyslu. Ergo, sme vo Svete pravdepodobností, ktoré nás nenechávajú na pochybách, že sme ohrození aj bez toho, aby sa globálna politická situácia vyvíjala na základe akéhosi „šialeného rácia“, definovaného v čase studenej i horúcej vojny ako MAD (Mutual Assurated destruction – vzájomne zaručené zničenie).

  Len toľko k téme – „katastrofy“.

  • Objektívne

   Možno sú niektoré požiare zapálené úmyselne, ale určite nie všetky. Už ich je viac ako tisíc na rôznych miestach. Väčšina toho má prírodný chrakter vzhľadom na oslabené magnetické pole zeme.

Pridajte komentár

*