Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Obyčajná bylinka lieči hepatitídu C, ružienku, bolesti kĺbov a iné ochorenia


Print Friendly, PDF & Email

Obyčajná bylinka lieči hepatitídu C, ružienku, zápaly a iné ochorenia

Túto fialovo kvitnúcu pichľavú rastlinu často vídavate kvitnúť popri diaľniciach, na otvorených pastvinách, poliach či nekosených okrajoch ciest.

V niektorých štátoch sa považuje za škodlivú burinu, pričom v skutočnosti ide o jednu z najliečivejších byliniek, akú poznáme. Jej názov je pestrec mariánsky, čiže latinsky Silybum marianum.

Využitie pestreca mariánskeho ako rastlinného lieku siaha až do obdobia pred viac ako dvetisíc rokmi.

Pochádza z oblasti Stredozemného mora, no dnes ho možno nájsť na celom svete a je jednou z najskúmanejších rastlín na čistenie a podporu pečene – dokáže však toho oveľa viac.

Zodpovednosť za mnohé jeho prospešné účinky sa pripisuje jeho hlavnej aktívnej zložke, silymarínu, a k týmto účinkom patrí ochrana pečene a antioxidačné, antivírusové a protizápalové vlastnosti.

Čo všetko pre vás môže urobiť Pestrec mariánsky

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na jeho liečivé účinky:

1. Obsedantno-kompulzívna porucha (OCD)

OCD je rozšírený neuropsychiatrický stav, ktorý sa často lieči liekmi na predpis. Mnohí pacienti však vedľajšie účinky týchto liekov neznášajú, alebo tieto lieky po nejakom čase strácajú svoj účinok.

Jedna štúdia zistila, že pestrec mariánsky vie poskytnúť alternatívnu liečbu, ktorá sa ukázala byť rovnako účinná ako liečba fluoxetinom, obvykle používaným liekom na liečbu OCD.

2. Hepatitída typu C

V uplynulých niekoľkých rokoch dochádza k znepokojivému nárastu počtu dospelých, ktorí kvôli hepatitíde typu C potrebujú transplantáciu pečene.

Na chronickú hepatitídu typu C dodnes neexistuje účinná liečba, keďže interferón a antivirotiká zaberajú len u 30 % pacientov. Navyše, transplantácia pečene môže byť veľmi bolestivá, obmedzujúca a nesmierne drahá.

Je tu však nádej. Výskumníci z Integrative Medical Center of New Mexico úspešne vyliečili troch pacientov s hepatitídou typu C pomocou kyseliny alfa-lipoovej, pestreca mariánskeho (silymarinu) a selénu.

Všetci traja pacienti sa vyhli transplantácii pečene a rýchlo sa zotavili zo životunebezpečnej vírusovej infekcie.

3. Rakovina

Mnoho vedcov už zistilo, že silymarín účinkuje proti rakovine prostaty. U pacientov liečených pestrecom mariánskym a selénom došlo k výraznému zníženiu prostatického špecifického antigénu (PSA).

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zvýšené hladiny PSA môžu poukazovať na rakovinu prostaty. V roku 2010 skúmali čínski výskumníci účinok ďalšieho flavonoidu nachádzajúceho sa v pestreci mariánskom, silibinínu.

Ich údaje ukázali, že silné protirakovinové vlastnosti silibinínu potláčali rast, šírenie a metastázy prostatických rakovinových buniek.

Okrem toho, že pôsobí proti rakovine prostaty, môže byť pestrec mariánsky užitočný aj v liečbe alebo prevencii rakoviny hrubého čreva, kolorektálneho karcinómu, rakoviny úst a kože.

Okrem toho môže mať prospešné účinky aj proti rakovinovým metastázam a toxicite liekov na rakovinu.

4. Ružienka

Ružienka je zápalový stav kože, ktorý môže byť veľmi ťažké liečiť.

Hoci väčšina pacientov o tejto prírodnej liečbe nikdy nepočula, isté ohromujúce výsledky preukázala kombinácia pestreca mariánskeho a MSM (metylsulfonylmetánu).

Aplikácia krému s obsahom silymarínu (koncentrovaného výťažku z pestreca mariánskeho) a MSM viedla k zlepšenej hydratácii a sfarbeniu kože a zmierneniu očervenenia, svrbenia a akné.

5. Zápaly a bolestí kĺbov

Chronický zápal je vinníkom mnohých našich súčasných ochorení.

Čo sa týka zmiernenia zápalu u pacientov s osteoartritídou kolena, silymarín je podľa niektorých vedcov lepší než lieky piroxicam (Feldene) a meloxicam (Mobic).

O liečbe osteoartritídy (artrózy) sme napísali aj samostatnú e-knihu. Jej slovenské vydanie nájdete TU a české zasa TU.

Záver

A tieto prekvapujúce prínosy sú len špičkou ľadovca.

Ako uvádza Natural Blaze, pestrec mariánsky má vyše 40 rôznych prospešných účinkov na naše zdravie, počnúc zlepšenia zdravotného stavu pečene a trávenia, až po odbúravanie účinkov alkoholu a liečbu ochorení, ako sú rakovina a cukrovka.

Stop Candida

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Je to sice hezký článek, ale bohužel žádný zde popsaný účinek silimarinu se klinicky nikdy neprokázal. Přesto to za pokus stojí. Dějí se různé věci mezi nebem a zemí a naděje umírá poslední….

  2. Žiaľ ste neuviedli spôsob, ako ho užívať!?

  3. Rudolf R Makel

    MILK THISTLE Extract pouzivam na liecenie Pecene , Liver Sirrhosis a PRACUJE TO , uz s tym zijem 12 rokov

Pridajte komentár

*