Ako sa brániť, keď vaše dieťa v škole kvôli rúšku trpí


Print Friendly, PDF & Email

Čo urobiť, ak vaše dieťa v škole pod rúškom trpí

Pred začiatkom školského roka vláda s Úradom verejného zdravotníctva vydali nariadenie, podľa ktorého všetky deti od druhého stupňa základných škôl a vyššie musia nosiť rúška aj v triedach.

Na našej stránke sme pred 2 týždňami vypracovali článok, v ktorom sme ponúkli zopár rád, čo proti tomu ako rodičia môžete urobiť, ak s takýmto nariadením nesúhlasíte.

Uvedený článok mal fenomenálny úspech. Až taký, že sa úrady zľakli odporu rodičov a v panike na nás minister zdravotníctva Krajčí dokonca podal trestné oznámenie.

Snažili sa tým zastrašiť nielen nás, ale hlavne rebelujúcich rodičov, aby nevzdorovali a poslušne plnili ich nariadenia. Okrem toho chceli ukázať svaly, a tak zrušili akékoľvek dovtedy platné výnimky, napríklad pre deti s kožnými alebo dýchacími ochoreniami.

V skutočnosti však neukázali svoju silu, ale slabosť, chrapúňstvo a strach z ľudí. Preto v odpore proti rúškam teraz nesmieme poľaviť, ale naopak, je potrebné pritvrdiť. Využijeme tým zotrvačnosť, ktorú sme úvodným tlakom voči úradom získali.

V tomto článku si povieme, aký ďalší krok je potrebné v tejto chvíli urobiť. Než k tomu prejdeme, povedzme si najprv o tom, aký mali rúška vplyv na deti počas úvodných troch dní školského roka.

Najčastejšie zdravotné problémy detí spôsobované rúškami v triedach

Na našej facebookovej stránke sme sa ľudí spýtali, aby sa s nami podelili o zdravotné ťažkosti, ktoré mali ich deti kvôli rúškam počas vyučovania.

Najviac sa opakovali nasledovné motívy:

 • bolesti hlavy
 • točenie hlavy
 • dusenie sa a problémy s dýchaním
 • únava
 • nevoľnosti
 • zvracanie
 • krvácanie z nosa
 • odpadávanie

Mal sa dokonca vyskytnúť prípad, keď chlapec z nosenia rúška zvracal, no nikomu to v škole nepovedal. Bál sa totiž, že ho začnú upodozrievať z toho, že má Covid. Priznal sa až neskôr doma mame.

Tak ak už toto nie je týranie detí, tak potom nevieme, čo ním je.

Pár negatívnych správ

Veľa rodičov sa sťažuje, že mnohí učitelia tvrdo vyžadujú nosenie rúšok.

Napríklad, že cez prestávky vtrhávajú do tried a napomínajú deti, ktoré si zložili rúška pre trocha čerstvého vzduchu, aby si ich okamžite nasadili späť.

Alebo, že keď sa deti sťažujú na nedostatok vzduchu, tak ich nútia „vydržať“. (Od koho to asi tak majú? To ale teraz nechajme bokom.)

Jedna čitateľka popísala situáciu na Základnej škole Márie Medveckej v Medvedí pri Tvrdošíne nasledovne:

„Deti, musia mať v triedach rúška počas celej vyučovacej doby. Nesmú vyjsť z triedy (len po jednom na WC), nemajú prestávku. V triedach je ako v skleníku.

Dúfam, že učitelia a pani riaditeľka školy sa postavia proti týmto opatreniam! Inak budeme asi my rodičia nútení nepustiť deti do školy! Ak tam deti poodpadávajú, tak za seba neručím.

Dcéra mi povedala: Maminka ja som si musela doma ľahnúť, lebo som taká unavená z toho, že som musela celé vyučovanie v tom dusne mať masku na tvári.“

Pár pozitívnych správ

Na druhej strane sa objavilo aj zopár pozitívnych udalostí, dalo by sa to nazvať „malých víťazstiev proti rúškovej tyranii“. Tuto uvádzame dva takéto príklady:

1) Jedna mamička napísala nasledovné:

„My sme tento návod (poznámka redakcie: náš predošlý článok) využili, škole sme zaslali vyrozumenie. Boli sme u riaditeľky a vybojovali sme si to bez rúška.

Neviem komu zo školy sa to ešte podarilo, ale som zhrozená, že sa nikto z triedy nepridal. Všetci iba šomrú v kúte a pozerajú sa na to, ako im ničia zdravie ich detí. Oni budú za to niesť zodpovednosť, nikto iný.“

2) Ďalšia mamička napísala svoju skúsenosť:

„Takéto rúško som uštrikovala mojim po tom, ako sa sťažoval, že na tretej hodine už nemal vzduch a pani učiteľka vyžadovala zakrytie nosa. Keď jej povedal, že nemá vzduch, povedala, že treba vydržať.

Riaditeľa som oboznámila, že toto tolerovať nemienim – ústne aj písomne. Položila som mu zopár veľmi nepríjemných otázok a pripomienok.

Ľudia nemlčte, bombardujte riaditeľov, argumentujte tým, že takéto nariadenia na týranie ľudí tu už boli v roku 1939, aj vtedy tu boli ľudia, ktorí bezhlavo, hrdo dodržiavali nariadenia a boli tí, ktorí trpeli…a tí, ktorí im pomáhali zmierňovať utrpenie.

Spýtajte sa riaditeľov, na ktorej strane chcú stáť! Nech majú po večeroch o čom rozmýšľať.

A nazývajme veci pravým menom. Nezľahčujme, neprikrášľujme.

Nedostatok vzduchu, nemožnosť dýchania je utrpenie! Naše deti sú TÝRANÉ! Na pôde inštitúcie, ktorá im má garantovať fyzickú a psychickú integritu a bezpečnosť zo zákona.

Tlačte na riaditeľov a neuspokojte sa s výhovorkami na nariadenia! Kde majú svedomie?“

Ako sa brániť, ak vaše dieťa pre rúško trpí

Môžete si vziať príklad z vyššie uvedených dvoch mamičiek, ktorým sa podarilo pre svoje deti vybojovať slobodu voľne dýchať.

Na pripomenutie tu uvádzame náš pôvodný list v PDF formáte, ktorý sme odporučili poslať škole pred začiatkom školského roka. Neskôr tento náš list ešte doplnil jeden čitateľ so svojím právnikom – tu je vo Word formáte a tiež v PDF formáte.

Chápeme, že nie každý je pripravený ísť do niečoho podobného alebo sa obáva otvoreného konfliktu s učiteľmi či riaditeľom, ak by takýto list poslal.

Preto by sme chceli odporučiť ďalšiu vec, ktorá je takmer nekonfliktná a zároveň môže byť veľmi účinná na to, aby si riaditeľ a učitelia uvedomili, čo činia. To by mohlo pomôcť zmeniť ich prístup k tvrdosti vymáhania nosenia rúšok v škole.

Urobte nasledovné:

Ak vaše dieťa malo počas prvých dní v škole zdravotné ťažkosti kvôli noseniu rúšok (čo zrejme malo každé dieťa), tak to oznámte lekárovi dieťaťa.

Napríklad, ak malo nevoľnosti a bolela ho hlava, nech lekár do zdravotnej dokumentácie tieto skutočnosti zapíše. Povedzte lekárovi, že nechcete žiadne potvrdenia či ospravedlnenky, ale iba urobiť o tejto skutočnosti záznam.

Následne oznámte riaditeľovi školy a triednemu učiteľovi, že vaše dieťa malo uvedené problémy, že ste o tom upovedomili aj jeho lakára a ten to zaznamenal do zdravotnej dokumentácie.

Nič viac. Žiadne žiadosti, vyhrážky či naliehanie. Len strohý oznam škole o uvedených skutočnostiach.

Podstata tohto kroku spočíva v tom, že riaditelia a učitelia budú uzrozumení, že dieťa malo kvôli nariadenému nosenou rúška zdravotné problémy a tieto problémy sú zaznamenané v zdravotnej dokumentácii.

Čiže existujú podklady pre prípadné budúce právne kroky, ak by sa náhodou nedajbože dieťaťu zdravotný stav zhoršil.

To je všetko. Toto by malo primäť riaditeľov a učiteľov zamyslieť sa nad sebou, či budú uvedené nariadenia vymáhať striktne ako nejakí „Gestapáci“ alebo, či použijú zdravý rozum a triezvy úsudok.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Milan Mašcuch

  Rozumný návod.

 2. TairikuOkami

  Ked sa ludia nebudu branit, tak za chvilu skoncime ako v USA, kde zo skol spravili napravnovychovny ustav, kde su prestavky bez ruska na cerstvom vzduchu len za odmenu. https://vimeo.com/453422312?fbclid=IwAR16Oth4y1izDk-sKPrhzhBx3GWjSnmMS19j0psyZXdcjd8Ub9Wc0ad2vSo

  • Vážený pán Tauriku, vypočula som to video, strašné, strašné. Ale ja som zas čítala, že učitelia v USA teraz musia hovoriť žiakom aké dôležité je nosiť rúška, aké dôležité je dať sa zaočkovať proti Covidu a že toto majú aj doma „pretláčať“ hovoriť svojim rodičom aby stále nosili rúška, aby sa dali zaočkovať. A keď rodiť je proti, dieťa má povedať rodičovi, že nejde s vedou (resp. že je zaostalý).
   Ale aj to som čítala, že už v USA je pripravených 800 FEMA camps aj s rakvami. (FEMA camp je ako koncentračný tábor).
   Darmo pracuje sa na našej depopulácii. Pre elity stačí ak nás ostane len jedna miliarda (teraz je nás už 7,7 miliárd ľudí ak sa nemýlim).

   • MUDr. Dudová

    Netreba vraždiť už narodených. Povoliť eutanáziu a najmä obmedziť pôrodnosť na 1 dieťa ako to bolo v Číne. A najmä tam, kde nemajú vhodné podmienky na výživu a výchovu detí. / Hladomor, toxikománie mladých, vojny a pod./ .Ale nie potraty, ale neškodná antikoncepcia. / R ú š k a —Už som to opakovane písala- jedine kompromis. Voľný nos, priesvitné štíty, alebo telocvik bez rúšok. Ale to už musia epidemiologovia posúdiť. Tiež nemožno pochybovať o tom, že ide o nový vírus. Neznámy. Ktovie ,či aj umelo nemodifikovaný. Ja mám z neho strach. A aj tupec musí chápať, že nielen agresivita patogénu, ale aj jeho množstvo určuje ako bude prebiehať ocho renie. A maska znižuje množstvo vdýchnutého patogénu. Ten sa šíri najmä pri rozprávaní, kašľaní, kýchaní a hlbokom, rýchlom dýchaní. Ani nespomínam- samozrejme okrem odolnosti organizmu a hygieny. A na telocviku by sa mali skôr zamerať na také disciplíny, ktoré sú menej nebezpečné pre žiakov. Strečing, posiľňovať paravertebrálne svalastvo-pri chrbtici- +drepy, kliky-ale prísne podľa tolerancie žiaka. A motivovať ich na cvičenie doma. To by malo byť prvoradé. Hoci aj s online kontrolou.

 3. Uz viem co tie K….y spravia, poslu regionalnym UVZ pokyn pre lekarov, aby ziadne taketo „vymysly“ nezapisovali do kariet.

  • Alebo aby taký záznam z e-karty vymazali. Nepoznáme x prípadov pozmeňovania karty pacienta v prípade vážneho následku, nedajbože, aj smeti pacienta ???

 4. Ľubomír

  Toto je fakt sialenstvo voci ktoremu sa musi kazdy normalny clovek branit. Ved sa niet comu cudovat, ze z dychanim ma vela ludi bez ohladu na vek problem, ked tie ruska brania normalnej vymene vzduchu a oxidu uhliciteho a prave oxid uhlicity sa hromadi pod ruskom a preto tie problemy, o ktorych sa pise v clanku bolesti, tocenie hlavy, nevolnost … V tejto dobe sa z ludi na MZ SR, UVZ, vlady, z riaditelov a ucitelov skol zial stavaju novodobi „TYRANI“ najmensich nevinnych deti. Strasne. Mali by sa ozaj spamatat a sami si uvedomit, ze je to poti zdravemu rozumu. Asi na tych konspiracnych teoriach mozno aj nieco bude .. ze tu ide o cosi, o com zatial nemame dostatok informacii a mozno alebo snad raz pravda vyjde najavo. Necudo ze aj inde vo svete sa proti tomu ludia buria.

 5. Ak nesuhlasite aby Vase dieta nosilo v skole rusko – poslite list riaditelovi skoly
  Informácia riaditeľom škôl?
  https://rizikaockovania.sk/informacia-riaditelom-skol/

  List poslite riaditelovi so sprievodnym slovom kde jednoducho ludsky vyjadrite svoje stanovisko k veci, preco bude vase dieta bez ruska a v prilohe prilozite tento list alebo vytlacte si ho a mozete ho dorucit aj osobne. Alebo si z toho spravite svoj novy elaborat.

  Informacie ukazuju na asbolutny amaterizmus a gulas zo strany statu vo veci.
  Je to neopodstatneny teror bez hranic.

  Riaditelia ani nevedia, ze vsetka zodpovednost za zdravie deti pada na ich plecia a ked sa niekomu nieco stane tak sa z toho PSYCHOPAT vykruti tak, ako ked hodil cez palubu policajtov na Velku noc, kedy zapchy na D1 pre kontroly policie oznacil slovami – „Policajti to zle pochopili“

  • Rodičia detí by mali povinne odosielať mailom na všetkých učiteľov ZŠ túto právnu analýzu
   https://rizikaockovania.sk/informacia-riaditelom-skol/
   (nie ako prílohu ale priamo ako text do tela správy), lebo učitelia nemajú ani šajnu, že by príkaz z ministerstva mohol byť právne nulitný-neúčinný a zodpovednosť, ak sa niečo prihodí, potom hodia na i hlavy riaditeľov a učiteľov. Presne tak ako to bolo pri policajnej akcii na veľkú noc, kde vinní boli práve policajti, ktorí vraj plnili nariadenia….a na hlavu im to hodil práve pôvodca nariadenia – veď on nič – to oni vraj nepochopili…..

 6. pokiaľ nie je presne určené, ako má rúško vyzerať, urobte si rúška z gázy!!! je z bavlny a je vzdušná a lacná!!! aj deťom aj dospelým sa bude ľahšie dýchať!!! :DD

 7. Ak Covid 19 existuje,tak žiadne rúško nepomôže, ani vojenská maska nie. Strach vyvolávajúce nariadenia vydávajú práve tí,čo to veľmi dobre vedia a preto sami v spoločnosti žiadne rúško nenosia a načo?,veď im sa nič nemôže stať,ak ich náhodou reportéri vyfotografujú pri plnej zábave a bez rúška! Veď im to tolerujeme a či nie ?

 8. Jednoduchá

  To video od p.Tairiki je také smutné, a pritom skutočné :-(……sú to len deti a v škole žijú presne ako vo väznici !…..treba sa ozaj pristavovať, ide ,,do tuhého“ a ,,o VEĽMI VEĽA“ …..držme sa !……..
  Želám pekný večer všetkým ,,slobodne zmýšľajúcim“ :-)………………..

 9. Jaroslav D M

  Prosim ja jsem obeti v USA veskereho nasili a muceni vseho druhu a to jako vazeny nic neprovinivsi „jiz zkriplovany vazeny penzista s malymi detma“. Poukazal jsem jen na zavazne nesvary a to stacilo, snad hure nez za Fasismu a za Stalina tam ucta k seniorum, matkam a detem vzdy byvavala! Ja jsem prezil a pamatuji si jako dite hruzy – nocni a denni Kobercove bombardovani!
  Ja myslel, ze muceni bylo jiz odstraneno, zakazano z nasich zemi za Osvicene Cisarovny Marie Terezie (335 rocni jubileu) a Cisare Josefa II. Tak vzhuru do Temneho stredoveku a to poprve v historii lidstva zamerne namirene na Muceni nasich nevinnych deti? Co jsou to za zrudy a nasleduje pak je to vse snad jioz Satanisticke. Vite co to je Partial Abortion = castecny potrat? Naprosto zdrave dite, pred porodem se roztrha kousek po kousku a pak slozi opet dohromady na stole katu ajejich pacholku. Kdyz si zena toto casem uvedomi tak jiz obycejne prestane a neni normalni . Zabery ukazuji, jak jeste nenarozene miminko se snazi branit, uhyba, place, svira se v boolestech krvaci“. Tito Gynekolove, krvavi kati nevinnych by asi meli dostat sami nejakou formu muceni, ne? Proti nim, co je byl Dr Mengele?
  Take naprava nepoctivych obchodniku norenim pod vodu ve vaku z Karlova mostu ale nic takoveho neni u nasich nevinnych deti. Pouzijte prekladac a muze se snad prilozit k nasim CELOSVETOVYM peticim. V USA a Kanade pry je jiz pres 720 modernich koncentracnich taboru vcetne krematorii, pro ty neposlusne, neb podobne tedy vse planovanoa vse jiz stahovano zbesile z internetu.
  Prikladam v Anglictine prilohy a nasledky MUCENI Pridusovanim a dusenim coz je podobne dnesnim rouskam! V nekterych pripadech jasne je. Kdyz je Dychaci Omezeni / Respiratory obstruction, az po typy SEPSIS, moznych mozkovych viru a vse mezi tim, muze nastat totalni kolaps. Omezeni kvality vzduchu s „omezenim O2 kdyz nedochazi pod rouskoun k maximalnimu okyslicovani, … dychani“ Nektere deti jsou zpozdene take s vyvojem kapacit plic, srdce, celkove a nemaji jeste navyky spravneho zdraveho dychani. Navic dochazi k zvysovani obsahu CO2 pod rouskama a tim moznost debilizace cele mlade „degenerace“ o coz jim asi jde. Nebo se snad jako Jidasove nebojuje za omezeni produkce O2 ve svete tak take v mikrosvete cloveka, ne, at jsou dusledni. A proc teda nejit ihned ke korenum „PANDEMII“ jak tvrdi, a zadat tedy o vysetreni tvorby az manipulaci Zbrani Hromadneho Niceni kdyz ma jit tedy o pandemii? Vite jak skoncil Iracky prezident presto ze zadne ZHN nemeli?

  Suffocation – an overview | ScienceDirect Topicswww.sciencedirect.com › topics › suffocation
  Asphyxia; Asphyxiation by a variety of methods is an increasingly common type of torture. It usually leaves no marks, produces a death experience with loss of …

  Panic disorder following torture by suffocation is … – PubMedpubmed.ncbi.nlm.nih.gov › …
  Panic disorder following torture by suffocation is associated with predominantly respiratory symptoms. Psychol Med. 1999 Jan;29(1):233-6. doi: 10.1017/ …
  by C Bouwer – ‎1999 – ‎Cited by 21 – ‎Related articles

  Slow Motion Suffocation | Human Rights Firstwww.humanrightsfirst.org › 2007/10/31 › slow-motion…
  Oct 31, 2007 – Slow Motion Suffocation. Here’s a look at waterboarding, the technique Attorney General nominee Michael Mukasey declined to call „torture“, …

  Asphyxia – Wikipedia
  en.wikipedia.org › wiki › Asphyxia
  Asphyxia or asphyxiation is a condition of deficient supply of oxygen to the body that arises … In 2015 about 9.8 million cases of unintentional suffocation occurred which resulted in 35,600 deaths. The word asphyxia is from … them together. Pressing is a form of torture or execution that works through asphyxia, e.g. burking.

  Panic disorder following torture by suffocation is associated …www.cambridge.org › psychological-medicine › article
  Panic disorder following torture by suffocation is associated with predominantly respiratory symptoms – Volume 29 Issue 1 – COLIN BOUWER, DAN STEIN.
  by C BOUWER – ‎1999 – ‎Cited by 21 – ‎Related articles

  suffocation – baillement.combaillement.com › dossier › suffocation
  Panic is highly prevalent in lung disease (asthma, chronic obstructive pulmonary disease, injuries) and in torture victims who specifically suffered suffocation torture …

  Panic disorder following torture by suffocation is associated …psycnet.apa.org › record
  Hypothesized that the near-suffocation experienced in certain kinds of torture may be associated with the development of predominantly respiratory panic …
  by C Bouwer – ‎1999 – ‎Cited by 21 – ‎Related articles

  Ten kdo chce si najde jeste vice v jinych jazycich. My nechceme mit umely terrorizmus muceni prostrednictvim WHO, jejich pohunku na vsech stupnich planovite debilizace a poznacene jejich objetem nemocema a generace nasi budouci „DE“ nedej Boze Generaci. V USA se doslova blazni no neni divu reklamama a lzi spracovane obyvatelstvo se super zaostavajicim skolstvi ktere neni jiz schopno vlastniho myslemni, vlastniho usudku? Nemame jiz co ztratit, obcane jen sve OKOVY, spojme se, jich je jen 1% a tech aktivnich jeste mene asi v pomeru 1: 2000, jiZ zalezaji do svych der konfortu se 100 rocnima zasobama tak at jiz nevylezou, neni liz pravda, oni se musi zacit jeste vice bat a my zvitezime. MY POBEDIME! LIBERTE, vite jak se nakladalo s chycenymi piraty, valecnymi zlocinci, zradci lidu?

 10. Vírusove doktorky doktorky radia pri ruskach sa človek nema dotýkat tvare.Neviem si predstavit že niekolko hodín sa človek s ruškom a hlavne dieta tváre nodotýka.Nech mi nejaký idiot že aj lekari v špitáloch nosia rúška a nemajú s tým problem.Je rozdiel na operačnej sále a rozdiel na verejnom priestranstve.Nepametam v historii takéto ruškošialenstvo.Aj počas španielskej chrípky sa chranili iba zdravotníci.Vírusové doktorky vedia ako sa chová vírus v labáku ale ani šajnu nemajú ako na verejnosti.Inak by plošne netýrali národ.Ked nastane problem s ruškom u dietata toto by som zadokumentoval aj cez pediatrov.Krajčí je zločinec pretože je pediater a nepostaví sa proti.Hlupákom ktorí sa výhražajú plúcnimy ventilátormi odkazujem omnoho viac ludí vo všetkých vekových kategorií zomiera vo večších bolestiach.Ešte by som rád vedel kolko zarobí takáto vírusová komisia za jedno sedenie.Určite je to dobrý biznis.Kolko zarobil Mistrík na rýchlovyrobených testoch,to nevie nikto.CELOSVETOVY ZLOCIN .

 11. Jednoduchá

  To video s p.Bukovským som si pozrela celé, skutočne zaujímavé,
  p.Bukovský sa tiež vyjadruje priamo, bez okolkov…..toto sa mi ráta na každ.človeku…keď človek veľa ,,otáľa“, už neodpovie tak úprimne ……viem, že to video je vopred pripravené, no aj tak je to od neho ,,sympatické“, že sa otvorene vyjadruje k situác.v spoloč. …..rúško podľa možnosti nenosím, no dnes sa mi napr.stalo, že som kupovala knihu a predavač mi ju nechcel nablokovať, kým si nedám rúško ! :-(((….za iných okolností by som mu bola ,,dohovorila“, ale toto bola pre mňa také nečakané, že som z toho ostala ,, v šoku“! :-(((……tak som si ho na chvíľu dala, kým som knihu nemala nablokovanú a zaplatenú, potom som ho dala dolu …..no ,,horory“…….tak v takomto prípade si určite dám rúško podľa p.Bukovského, pásku doma nemám, no zajtra mať budem a hneď si ho nachystám, aby som ho – v mimor. prípade potreby použila napr.pri kúpe knihy……no niektorými ľudmi to začína riadne ,,MÁVAŤ“ :- (((…… aj tak všetkým prajem, aby sme nestrácali ,,chuť“ STÁŤ SI ZA SVOJÍM NÁZOROM ! ……………
  Želám všetkým ,,slobodne zmýšľajúcim “ pekný večer :-)………………

 12. Kam sa podeli vsetci fundovani pravnici,mimovladky,slnieckari a ini ochrancovia,ktori sa radi predvadzaju pred kamermi ked sa jedna o zachranu lesnej zvere.Klobuk dole davam jedine pred panom Bukovskym a panom Harabinom ktori ako jedini sa postavili proti tejto tyranii.Uz viem koho budem volit v buducnosti.

 13. RODICIA nechceli by ste vediet cim v skolach postrekuju rucky vasich MILENKYCH??? Pytajte si k nahliadnutiu CERTIFIKAT, (a budete sa cudovat).

  • Ja by som sa čudovala, keby v sprayi chýbali toxíny…ktoré sú už dávno súčasťou aj detskej výživy.

 14. V bežnom živote sa nedajú splniť podmienky na nosenie rúška. Rúško by sa malo nasadzovať s čistými rukami a po použití ihneď oprať. Lenže takto to v praktickom živote nefunguje. Zvyčajne si rúško nasadzujem pred odchodom z domu na MHD. Pri chladnejšom počasí to začína byť problém. Okuliare mám zarosené a v rannom prítmí (pouličné lampy už nesvietia) mám problém s orientáciou. SKončí to asi tak, že rúško si nasadím tesne pred vstupom do autobusu. Samozrejme s rukami, ktorými som predtým pochytal kľúče a niekoľko kľučiek. Po vystúpení z prvého autobusu si rúško zložím (aby som nemal pred očami hmlu). Medzitým som pochytal madlá v autobuse prípadne dopytové tlačidlo. Pred vstupom do druhého autobusu si rúško špinavými rukami opäť nasadím. Po vystúpení z druhého autobusu si rúško opäť zložím, aby som nebol ako slepý. Pred príchodom do práce si ho opäť ešte špinavšími rukami nasadím nakoľko máme nariadené nosenie rúška. A takto to pokračuje celý deň. Rúško si periem asi tak po troch dňoch. Jednoducho nemám čas ani chuť prať ho každý deň alebo na to zabudnem. To ani nehovoríme o tom, že existujú rúška rôznej kvality. Bežné textilné rúško sa nemôže porovnávať s profesionálnym rúškom, aké sa používa na operačnej sále. O akej hygiene tu možno hovoriť ? Argument o zachytení kvapôčiek pri kýchaní alebo kašľaní neprijímam. Muselo by sa to dokázať experimentom, či je tento efekt výrazný alebo naopak zanedbateľný. Rozum nás môže zviesť na scestie, ak svoje poznatky neotestujeme v reálnom svete, kde pôsobí množstvo faktorov, ktoré nedokážeme zachytiť lineárnym myslením.

 15. Jednoduchá

  Pre p.Emily – veľmi smutné, že sa takto dávkujú toxíny našim najmenším – deťom ! .-(…..a ešte smutnejšie je, že sa na tom aj zarába :-(……ten nápis na rúškach nie je zlý, no aj tak najlepšie by bolo, aby sa vôbec nenosili ! a keď vidím tých ľudí na uliciach, ako po nej idú, nikto ich akurát vtedy nekontroluje a oni majú tie rúška stále na sebe ! :-(((…….
  Pre p.Jána: -aj ja to vidím konkrétne pri jedení v jedálni, všetci majú mať rúška, ale keď jedia, rúška si dajú dolu / vírusy a baktérie si asi tiež urobia ,,pauzu“ a keď dojedia, tak opáť si ich dajú na seba ! Veď v tom nie je žiaden súvis, je to úplne ,,choré“ !!! :-(((….no neva, keď budem musieť, dám si svoju masku ,,ozdobenú“ izol.páskou, alebo napíšem rovno HOAX ! : – (…..a viete že máte výborný nápad, p.Emily? :-)….nie že nie je zlý, je VÝBORNÝ ! teraz mi to došlo :-(…:-)……asi už treba ísť spať :-(….:-)……
  Želám dobrú noc p.Emily, aj ostat.,,skutočne bádajúcim“ :-)……………………….

  • Pani Jednoduchá, vysoko inteligentný Covid 19 nielenže si robí pauzy počas obedov (a svadieb), ale napr. do takej krčmy on ani nevkročí. Svedčalo by mu meno Covid-abstinent.
   No a ten z nás, kto chce dýchať, šup-šup zamestnať sa v hostinci.
   (Je pravdou, že návštevníkom týchto zariadení vírusy príliš nehrozia; alkohol – samozrejme kvalitný a s mierou!! – organizmus dezinfikuje.)

 16. Jednoduchá

  Pre p.Emily – pekne ste to napísala a hlavne výstižne, s takou jemnou iróniou :-)…………….áno návštevníkom vírus týchto zariadení ,,nehrozí“, samozrejme ani kvalit.alkohol v malej miere neškodí, naopak pomôže……, no nie každý má ,,guráž“ pracovať v takomto zariadení, aj keď by tam mohol voľne dýchať :-(…:-)……………………..
  Želám Vám p.Emily dobrú noc aj všetkým ,,všetkým skutočne bádajúcim“ :- )……………

 17. Bojujte, urcite bojujme zdravym rozumom proti manipulacii vlad, vsak to neni mozne co sa to deje s tym covidom…vobec nikde sa nespomina o vyliecenych a ako je to mozne, ze a vyliecili a o tych co vobec nemaju priznaky ale skor napisu o tom, ze mozu zase ochoriet…o co tu ide??? ..chudak deti, chudacky predavaky…naozaj by ludia mali zacat robit po svojom…
  a uvidime ci sa skutocne siri nebezpecne co znamena ze poumieraju zdravi ludia a skutocne velke mnozstvo…podla mna sa siri ako iny virus…a keby bol taky nebezpecny tak uz davno umrie minimalne 20 000 ludi aj na Slovensku..ved je tu uz od novembra 2019 …
  a naco take prisne pokuty a prikazy??? ide to proti zdraviu cloveka…ja som sa cudovala ked ruska nanutili na zaciatku pri prechadzek prirodou…ved to bolo nenormalne…
  a preco sa neozyvaju nikde vylieceni ludia?? ved urcite aj zapal pluc je bolestivy a tazky…ale kde ste vsetci vylieceni a nepotvrdzujete ze zijete normalne dalej?

 18. ludia poradte co najdychatelnejsi material na vyrobu ruska pre deti do skoly…vdaka

  • 100 %-ná prírodná gázovina, nie príliš husto utkaná. Najlepšie s viacfarebným hustým a neprehľadným vzorom, aby to, že je priedušná, nebolo príliš vidieť.

 19. O obmedzovaní životných funkcií ľudského organizmu dýchaní, vylučovania, pohybu, prijímania potravy či núteného testovania pochybným nediagnostickym nástrojom bez validacie a kontroly bezpečnosti, obzvlášť dieťaťa odmietam akokoľvek diskutovať a jednoducho dieťa bude dýchať alebo tyran nebude dýchať, neustupuje sa šikane a nie ste otroci myslíte ako ľudia. A nevyjednava sa o prirodzených právach, tie sú dané narodením, nie podmienené týranim. Vírus ludskej hlúposti ktorého čistú formu nik neizolovali tak sa nedá ani testovať, nie je vynimka podľa ústavy mate právo na ochranu zdravia jednotlivca, nie povinnosť ochrany zdravia skupiny. Na tomto stoja základy Norimberskeho kódexu ktoré sú záväzné pre každý pokus alebo štúdiu lieku ci nástroja medicíny. To by museli zatvárať obéznych do vezenia aj samovrahov a fetakov ci fajčiarov. Vyhlášky nie sú platné vyhlásené, uznesenie môže hygienik dávať len k ministerstvu napr ze budu používať na úradoch reciklavany papier a inú značku dezinfekcie, hygienik alebo vláda nemajú kompetencie prikazovať zákonu povinnosť uznesením, občania sa majú riadiť zákonmi nie vyhlaskami, zákon nesmie byť v rozpore z prirodzeným a absolútnom právami zákaz mučenia ani nudzovi stav nie je platný Slovensko funguje na báze tlacoviek nie zákonov a práva. Podnikatelia zatvorili bezdôvodne a nemajú neplatnym nariadením nárok na odškodnenie neznalosť zákona neospravedlňuje.

Pridajte komentár

*