Ron Paul: „Strašenie covidom a klimatickou krízou je presne tá istá vec“


Print Friendly, PDF & Email

Ron Paul: „Strašenie covidom a klimatickou krízou je presne tá istá vec“

(Niamh Harrisová, The People’s Voice) Dr. Ron Paul poukázal na to, že tí, čo šírili strach z Covidu a tí, čo dnes šíria strach z klimatickej zmeny sú jedni a tí istí ľudia sledujúci rovnaké ciele.

Bývalý kongresman a prezidentský kandidát sa takto vyjadril k správe o zdravotných sestrách, ktoré počas pandémie natáčali tanečné videá a teraz robia to isté, ale o zmene klímy (video je uvedené na konci článku).

Ron Paul hovorí:

„Pýtali sa ma, čo je horšie – či podvodné covidové nariadenia alebo príbeh o údajnej klimatickej kríze? Čo z týchto dvoch dosiahlo viac a prečo sú iné? Podľa mňa je to presne o tom istom.“

Video s vyjadrením Rona Paula:

Preklad twítu do slovenčiny:

„Ron Paul o covide a klimatickej zmene: Ide o identickú manipuláciu verejnej mienky. Je to to isté. Je to manipulácia verejnej mienky, aby presvedčili ľudí báť sa a myslieť si, že ich (establišment) potrebujú.“

Nižšie je časť článku z portálu Zero Hedge, na ktorý odkazuje video, s titulkou „Tancujúce covidové zdravotné sestry, ktoré podporovali drakonické nariadenia, prešli na zmenu klímy“:

Snáď jednou z najviac znepokojujúcich skutočností počas pandemických lockdownov bolo tvrdenie rôznych vlád, think-tankov a mediálnych odborníkov, že povinné opatrenia neboli dobré len na „zastavenie šírenia vírusu“, ale boli dobré aj na „záchranu životného prostredia“ pred tým, čo podľa nich spôsobí nevyhnutná apokalyptická zmena klímy.

Stop Candida

Zatiaľ čo covidová agenda takmer zmizla vďaka miliónom ľudí po celom svete, ktorí začali odmietať na nich uvalené obmedzenia, klimatická hystéria je stále živá a zdravá.

Jedným z najnepríjemnejších trendov v covidovej propagande boli neustále sa objavujúce tanečné videá na TikToku. Tancujúci politici, tancujúci moderátori talkshow a tancujúce zdravotné sestričky – tí všetci sa nám snažili nahovoriť, aby sme sa podriadili a primkli k maniakom.

No, ešte sa to neskončilo, pretože tancujúce covidvé sestričky sú späť, no teraz sú tu na to, aby nám zvestovali, že akceptovanie uhlíkových kvót a limitov je rovnako dôležité ako pandemické opatrenia.

Okrem mnohých otázok o tom, ako sa zdravotným sestrám podarilo natočiť toľko skupinových TikTokových videí, ak boli nemocnice „preplnené“ pacientmi zomierajúcimi na covid, ako to tvrdili médiá počas prvého roka pandémie, sa musíme tiež opýtať:

„Ak klamali o účinnosti pandemických opatrení, prečo by sme ich mali počúvať ohľadne zmeny klímy?“

No a tu je to smiešne video, kde zdravotné sestry tankcujú svoje covidové tance, to tentokrát o zmene klímy:

Autor: Niamh Harrisová

Stop Candida

Autor: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pozor!!! Epidemie „zemřel náhle“ je na vzestupu! Válek má pro nás ty „nejmocnější“ vakcíny! (VIDEO CZ, 4 min)
  epidemie náhlých úmrtí i na slovensku
  https://youtu.be/yrxybMky5ng

  • Nesúhlasím s tým, že vakcíny nefungujú – ony fungujú ako biologická zbraň!

   V týchto komentároch mi často chýba ten správny dodatok – teraz inak – máme sa dohadovať, či fungujú, alebo nefungujú, alebo máme riešiť ich skrytý zámer a depopulačnu podstatu! Ale to musí niekto povedať nahlas!

   • Co se týče toho fungování, tak zadavatelé vakcín měli určitý záměr, který jim nevyšel podle jejich předpokladu. Ví se, že dělali testy na myších a všechny pomřely…

    O tom k čemu tyto vakcíny byly vyrobeny a aplikovány jsou sdělení na https://otevrisvoumysl.cz/ někteří z těch, co to sdělili nahlas, tak byli odejíti….

    • S tím tvrzením,že jim to nevyšlo bych byla opatrná.Pravda je dcerou času.

     • vyslo im to daleko lepsie ako sami predpokladali a tvrde postupuju sdepopulaciou a zotrocenym vsetkuch ludi sveta

   • Velky suhlas,Marosko

  • To znamena, genova terapie zvana vakciny proti COVIDu ma dlouhodobe ucinky. Ockovani mohou pocitat s nahlym exitem. Prof. Montaigner nositel Nobelovky za objev HIV viru to predpovedel. Pak nahle zemrel, nebyl ockovan.

   • Když jde o genovou terapii tak proč ten grafen a plno jiných jedů?Tady jde o normální likvidaci,způsob mnohem efektivnější než plynové komory a ještě to nese prachy

    • Tiez je tam zHIV zelenej opice DNA,takze,ti ci su napichani uz su neni de fakto ludia,nikto neprezije 10 rocnu hraicu,od prveho zapichnutia

   • Velky suhlas,Marosko

 2. Je to rovnaka depopulacna agenda „ludi“, ktori vyznavaju taketo zvrhle hodnoty:
  https://cz24.news/18-satansky-kult-pedofilu-zneuzivani-tyrani-kanibalismus-obetovani-a-vrazdy-deti-v-elitnich-kruzich/ !

 3. Pod článkom v diskusii píšu, že požiare vznikajú presne tam, kde mali byť postavené veterné elektrárne. A tie sú schválené už aj u nás, https://aeronet.news/video-byvaly-poradce-leonida-kucmy-obvinil-zelenskeho-z-masovych-ztrat-ukrajinske-armady-ve-zpackane-ofenzive-ktera-na-natlak-3-zemi-nato-presla-uz-do-druhe-vlny/

 4. „Zatiaľ čo covidová agenda takmer zmizla vďaka miliónom ľudí po celom svete, ktorí začali odmietať na nich uvalené obmedzenia“..

  . kiež by to tak bolo ako píšete ale v tomto prípade nemáte pravdu ani za mak.
  Odporom ľudí vo svete to nebolo – že to skončilo či skôr (podľa mňa) dodnes neskončilo úplne.
  To, že sa V.V.Putin na začiatku SVO nenechal vmanévrovať do scénara, ktorý pripravil Západ – tak to už áno – to už malo inú váhu a vplyv na priebeh západného podvodkovidu. To už zrazu museli všetci podpindosníci, slušnoludia/liberáli na Slovensku a v celej Európe utekať na námestia protestovať proti „ruskej agresii“. A myslím, že aj nejeden kovidový podplatený simulant vylehujúci v nemocnici zrazu vyzdravel a utekal protestovať. To už sme zrazu mohli nielen z okresu do okresu ale kľudne masovo zaplniť námestie či iné verejné priestranstvá napr. v Prahe a hulákať, že Putin je vraj a podobné idiotiny. Najstrašnejšia pandémia aká kedy bola (taký bol cocovid podľa V. Remišovej) musela byť „ťípnutá“ ako keď fajčiar z donútenia ťípne cigaretu po troch výdatných šlukoch pretože mu do toho fajčenia niečo prišlo.

  • Putin,presne to robi,na 100%,ako ma nariadene svetovou Elitou,pivhanie pokracuje,vytvaraju sa DIGITALNE MESTA,nedavno ohladom toho podpisal zakony,cela DUMA suhlasila,co su to vacsinou Zidia,ako Putin,Vsetko co sa deje na svete vcetne vojen,je velky Cirkus

   • , ahá,..tak to úplne mení pohľad na vec;). …tak potom aj Červená armáda v 45 hrala divadlo keď porazila západom vytvorený nacizmus a jej vojaci boli len blázni keď si mysleli, že bojujú za nejakú svoju vlasť – Rusko. Veď oni vlastne vedome či nevedome bojovali za židov!….trafil som to? …..či nie? Už si mi to osvetlil – veď vlastne nikto nemá vlasť a žiadne vyššie princípy nezávislé od ľudstva či židov neexistujú – všetko je to len židovský výtvor! Dík za osvietenie! Tisíckrát díky!!!!….

    ..no čo ti mám k tomu napísať?

  • Pár slovami povedané: V.V.Putin vyliečil celý svet z kovidu.

 5. Covid byl jen čajíček.Biologické laboratoře na Ukrajině již udělaly svou práci.Teď ještě nedostatek silných antibiotik a je zaděláno na malér.To jsme se báli,co přinesou migranti z Afriky a nemoci mohou přijít i od jinud.Morové epidemie,způsobené bakteriemi se vyznačovaly rychlým průběhem nemoci.Ráno člověk normálně fungoval a večer už byl mrtev.

  https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/superbakterie-ukrajina-antibiotika-infekce_2304201818_ako

  • Krasne vidno, kto komu sluzi, presne ako za covidu. Niekto sa odivzdaldo Bozich ruk, iny „vakcine“, a dobre vieme ako sa rozhodla vacsia cast katolickej cirkvy! A teraz ich pribeh pokracuje:
   https://christianitas.sk/organizatori-svetovych-dni-mladeze-vyzvali-ucastnikov-aby-rok-nejedli-maso-ako-odcinenie-za-prilet-lietadlom-ide-predsa-o-klimu/ !
   A to som zvedava, co za upadok a novu schizmu prinesie vysledok tzv. Synody!

   • hľadač pravdy

    citácia:
    ,,A to som zvedava, co za upadok a novu schizmu prinesie vysledok tzv. Synody!”

    Ten úpadok sa nám v naplánovaných a nezvratných krokoch pred očami postupne odvíja a ďalej stupňuje, pričom výsledok týchto krokov je už predsa zjavný!
    =====================================================
    V súhrne to uviedol v r.2013 pravoverný katolícky teológ Johannes Rothkranz v analýze: ,,Dialektický sled papežů posledních 100 let”, ktorý som už odcitoval v tomto príspevku:
    https://www.badatel.net/svetove-ekonomicke-forum-vyhlasilo-ze-pedofili-zachrania-ludstvo/#comment-168090

    Pre zopakovanie tu opäť uvediem body č.14 až 17:

    ,,14. Dále tatáž „pokora“ a „nenáročnost“ poskytují výbornou záminku k odstranění všech ještě přetrvávajících vnějších známek papežství.

    15. Bergogliovou hlavní úlohou je přesně ona dvojí, obsažená v jeho „Mysterium lunae“: a) odstranění všech stop katolického papežství;
    b) podporování homosexuality, pedofilie i všech ostatních forem satanského „falického kultu“.

    16. Slovy i symboly již úřad papeže zredukoval na pouhého „biskupa“… v souladu s tím lze co nevidět očekávat radikální přeměnu jeho „úřadu“ na zcela novou funkci „nejvyšší duchovní hlavy“ všech světových náboženství = celého lidstva, na níž již pracuje.

    17. Co Zjevení svatého Jana neboli Apokalypsa od 13. kapitoly prorokuje o „druhé šelmě“ = „lžiprorokovi“ jako nezbytném asistentovi Antikrista, se možná naplní buď již v osobě samotného Bergoglia nebo jeho případného nástupce.”

    zdroj:
    Johannes Rothkranz, ,,Dialektický sled papežů posledních 100 let”, PRO FIDE CATHOLICA (=ZA KATOLÍCKU VIERU), Verlag Anton A. Schmid, Durach 2013, český preklad Jaroslav Voříšek 2013, strana 35.
    https://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Dialekticky_sled_papezu_poslednich_100_let.pdf
    ————————————————————————————————-
    K tzv. Synode zverejnili pred pár dňami biskupovia Byzantského katolíckeho patriarchátu napríklad aj toto video:
    https://cos.tv/videos/play/45918040534324224

    Ja sa nestotožňujem so všetkým, čo prezentujú, toto ich video tu ale pridávam a odporúčam pozrieť najmä jeho prvú časť. Po čas 4min,20s, teda po vetu:
    ,,Prostor pro pravdu a pokání tento systém, vrcholící nyní synodalitou, už nedává.” viac-menej nemám výhrady.
    ————————————————————————————————-
    Pár poznámok a odkazov pre zopakovanie….

    => Bergoglio položil VIDITEĽNÉ základy jedného svetového náboženstva!!
    ================================================
    K chystanému jednotnému svetovému náboženstvu – ,,bratskému” spojeniu veľkých náboženstiev:

    ,,Sídlo jedného svetového náboženstva má byť otvorené v roku 2022 (pozn. bolo otvorené začiatkom r.2023). Sídlo sa bude volať Abrahámovský rodinný dom a bude postavené na ostrove v blízkovýchodnom meste Abú Zabí.

    Sídlo vzniká v spolupráci s Bergogliom a sunnitským moslimským vodcom šejkom Ahmenom al-Tayebom po tom, čo obaja podpísali globálnu mierovú zmluvu s názvom ,,Dokument ľudského bratstva pre svetový mier”.

    Sídlo náboženstva jedného sveta bude pozostávať z troch budov, z ktorých každá bude predstavovať mešitu, kostol a synagógu. Cirkvi však nesmú mať kríž na budove, ako spôsob identifikácie, pretože v Spojených arabských emirátoch je nezákonné umiestňovať kresťanský kríž na budovu.

    K tomuto stavebnému projektu bude pripojená medzináboženská rada, ktorá bude dohliadať na projekty zamerané na podporu tolerancie.”

    * článok z Vatican NEWS ,,Abrahamic Family House in Abu Dhabi to open in 2022”
    https://www.vaticannews.va/en/vatican-city/news/2021-06/abu-dhabi-abrahamic-family-house-2022-human-fraternity.html

    * videoreportáž odvysielaná ešte pred otvorením sídla ,,Abrahamic Family House & Abraham Accord”
    https://www.youtube.com/watch?v=4nVfyABeCQg

    * krátke video z otváracieho ceremoniálu ,,Abrahamic Family House Inauguration Ceremony”
    https://www.youtube.com/watch?v=xdwlWlA2eOg
    ————————————————————————————————-
    => Bergoglio vyzval na jednu svetovú vládu!!
    ===================================

    Koncom minulého roka som tu strojovo preložil a odcitoval článok z gréckej katolíckej stránky:
    https://www.badatel.net/potratovy-priemysel-chce-imunitu-na-zabijanie-novorodencov-ktori-preziju-zbabrane-potraty/#comment-164633
    v ktorom sa okrem iného uvádza:

    ,,Bergoglio vyzýva na „jednu svetovú vládu“ na „záchranu ľudstva“.

    Bergoglio tento týždeň vyzval na vytvorenie „svetovej vlády“ a „politickej autority“ a uviedol, že vytvorenie svetovej vlády je nevyhnutné na boj proti závažným problémom, ako je „zmena klímy“.

    V rozhovore pre ekvádorské noviny El Universo Bergoglio povedal, že OSN nemá dostatočné právomoci a mala by získať plnú kontrolu vlády „pre dobro ľudstva“.

    Najviac však vyvoláva nálady verejnosti Bergogliova výzva na vytvorenie novej globálnej politickej autority.

    Bergoglio tento týždeň vyzve na zmenu životného štýlu a spotreby energie, aby sa zabránilo „bezprecedentnému zničeniu ekosystému“ pred koncom tohto storočia, ako sa uvádza v uniknutom návrhu ,,pápežskej encykliky”. V dokumente, ktorý v pondelok zverejnil taliansky časopis, Bergoglio varuje, že nečinnosť by mala „vážne dôsledky pre nás všetkých“.

    Bergoglio tiež vyzval na vytvorenie nového globálneho politického orgánu, ktorého úlohou by bolo „zaoberať sa znižovaním znečistenia a rozvojom chudobných krajín a regiónov“. Jeho výzva bola reakciou na výzvu jeho predchodcu Ratzingera, ktorý v encyklike z roku 2009 navrhol vytvoriť akúsi super OSN, ktorá by riešila hospodárske problémy a nespravodlivosť vo svete.

    Slovo „globalizácia“ znamená presne to, čo hovorí. Je to proces prechodu sveta na svetovú vládu. Náboženskí vodcovia zohrávajú svoju úlohu v tomto veľkom podvode.”
    A tak ďalej, atď.
    ————————————————————————————————-
    => Slobodomurári z Vatikánu dali vydať novú sériu mincí venovanú ,,očkovaniu“
    https://www.badatel.net/7-najstrasnejsich-vedlajsich-ucinkov-covidovych-vakcin-ktore-pred-vami-farma-mafia-taji/#comment-141194
    ————————————————————————————————-
    => Babylon v Assisi (video 13min, 29s., český dabing)
    https://www.youtube.com/watch?v=vGEr8gFpcfI

    => Pravá tvár cirkvi (video 46min, 13s., český dabing)
    https://gloria.tv/post/2Kme3ovpEtbc1ZXm7EZ2hxjKY#35
    ————————————————————————————————-
    ,,Pretože svet, ktorý je v zajatí neviery a skazenosti mravov, už nebude chcieť počuť ducha svätého evanjelia, bude na svet za trest poslaný príbuzný duch bezbožného sveta, duch Antikrista! Ľudia sa tak stanú ešte nemorálnejšími, takže už nebudú rozoznávať pravdu od lži a lož od pravdy a úplne sa oddajú neprávosti.“

    Franz Spirago
    =====================================================

    • hľadač pravdy

     Ešte doplnenie k môjmu predošlému príspevku….

     Prepis textu z tu vyššie odkazovaného videa k tzv. Synode, ktoré zverejnili biskupovia Byzantského katolíckeho patriarchátu. Text z jeho prvej časti, citujem:

     ,,Dne 20. června vyšel dokument Instrumentum laboris k celosvětovému setkání Synody o synodalitě. Uvádí se v něm, že je třeba začít diskuzi o vývoji úlohy římského biskupa a přehodnotit vykonávaní primátu v synodální církvi. Primát se má vykonávat už jinak – synodálně.

     Ve skutečnosti jde o likvidaci instituce papežství. Doktrinální zodpovědnost v církvi bude rozptýlena či atomizována na různá synodální shromáždení, tedy na synodální rady nebo na tzv. kontinentální orgány.

     Převratná je i skutečnost, že o tom všem mají skrze synodalitu rozhodovat nejen biskupové, ale i laici! Později už jen tzv. synodální rady, které budou ovládat osoby LGBTQ, zednáři a transhumanistické lobby.

     Pilotní projekt těchto synodálních rad je už prosazován v Německu. Synodální rada má přebírat nejvyšší kompetenci na území daného národa. Nepodřizuje se ani biskupské konferenci, ani diecéznímu biskupovi, ani Vatikánu. Tato rada bude mít zároveň i nejvyšší doktrinální kompetenci.

     Je to konec s katolicismem i s křesťanstvím, konec pravověrného učení a morálky v církvi. Jde o programový přechod církve do anticírkve New Age. Je to realizace plánu svododných zednářů na vytvoření jednoho náboženství, jedné měny a jedné vlády.

     Papež v synodální anticírkvi už nebude mít nejvyšší autoritu jako nástupce Petra. Jeho postavení pak můžeme přirovnat k postavení anglické královny. Tím reálně skončí papežský primát.

     Proč tento systém nezruší papežství úplně? Protože potřebují jeho nyní už zdánlivou autoritou klamat ještě zbývající katolíky, jako by sebevražedná rozhodnutí vyšla od jejich Svatého otce, o kterém jsou přesvědčeni, že i když kryje a hlásá hereze, zůstává neomylný.

     Toto je pravá tvář synodality, která má své otrávené kořeny v II. vatikáns-kém koncilu, hlásajícím aggiornamento s duchem světa. Deklarací Nostra aetate zavedl úctu k pohanským kultům a de facto i k jejich démonům. Dvojznačné pojmy v koncilních dokumentech daly prostor herezi modernismu. Prostor pro pravdu a pokání tento systém, vrcholící nyní synodalitou, už nedává.”
     ===================================================
     => Bergoglio položil VIDITEĽNÉ základy jedného svetového náboženstva!!

     V tu vyššie uvedenom videu sa Bergoglio svojou rukou aj podpisuje na základný kameň (videoreportáž odvysielaná ešte pred otvorením sídla ,,Abrahamic Family House & Abraham Accord”, čas 2min.,33s) sídla náboženstva jedného sveta!

     Z textu, ktorý k tomuto koloval po sieti:

     ,,K tomuto stavebnému projektu bude pripojená medzináboženská rada, ktorá bude dohliadať na projekty zamerané na podporu tolerancie.”

     a z prepisu videa Byzantského katolíckeho patriarchátu k aktuálne prebiehajúcej Synode:

     ,,Doktrinální zodpovědnost v církvi bude rozptýlena či atomizována na různá synodální shromáždení, tedy na synodální rady nebo na tzv. kontinentální orgány.

     Převratná je i skutečnost, že o tom všem mají skrze synodalitu rozhodovat nejen biskupové, ale i laici! Později už jen tzv. synodální rady, které budou ovládat osoby LGBTQ, zednáři a transhumanistické lobby.”

     => ,,medzináboženská rada” pripojená k ,,Abrahámovskému rodinnému domu” má dohliadať na ,,synodálne rady”, ktoré majú prebrať najvyššie kompetencie na územiach jednotlivých národov….
     ===================================================
     Výňatok z Protokolov sionských mudrcov:

     14. protokol, z bodu č.1):

     1) ,,Až my budeme pány světa, nestrpíme žádné jiné náboženství než našeho jediného Boha, s nímž je spjat náš osud, protože jsme vyvolený národ a náš osud je osudem celého světa. Z toho důvodu zničíme každé jiné náboženství.“

     17. protokol, bod č.3) a bod č.4)

     3) ,,Dnes je již prakticky všude uznána svoboda vyznání. Z toho plyne, že konečné zhroucení křesťanské víry je už jen otázkou několika roků.
     S ostatními denominacemi to bude ještě snadnější, ale zatím je předčasné o tom zde mluvit. Omezíme vliv duchovenstva do té míry, že v porovnání s minulostí bude prakticky nicotný.“

     4) ,,Až přijde čas definitivně zničit papežství, ukáže lidu naše neviditelná ruka na papežský stolec. Kdyby však lid chtěl proti papeži vystoupit silou, zakročíme sami proti tomu pod záminkou, že není vhodné prolévat krev. Tímto úhybným manévrem totiž pronikneme do nejskrytějších vatikánských komnat, které neopustíme dříve, dokud zcela nezlomíme moc papežství.“

     Citované podľa:
     Robert Helebrandt (Miroslav Dolejší), Knížata zloby, Protokoly sionských mudrců, Bratislava 1991, český preklad Jaroslav Voříšek 2009, str.41 a str.48.
     ———————————————————————————————-
     Citácie zo Zjavenia bl. Jána apoštola:

     Zj 17, 15-18

     Záhuba babylonskej rozkošnice.

     ,,A povedal mi: ,,Vody, ktoré si videl, na ktorých sídli rozkošnica, sú ľudia a zástupy, národy a jazyky. A desať rohov, ktoré si videl, a aj sama šelma znenávidia rozkošnicu, spustošia ju a obnažia, budú žrať jej telo a spália ju ohňom, lebo Boh im vnukol do sŕdc, že uskutočnia jeho úmysel, že uskutočnia jeden a ten istý úmysel a dajú svoje kráľovstvá šelme, dokiaľ sa nesplnia slová Božie. A žena, ktorú si uzrel, je veľké mesto, ktoré kraľuje nad kráľmi zeme.”
     ——————————————
     k tomu poznámka pod čiarou:

     15-18:

     ,,Práve tí, čo hodovali a smilnili s babylonskou rozkošnicou, ju znenávidia, oberú a skántria. Ani si nebudú vedomí, že konajú podľa plánov Prozreteľnosti Božej. – Tzv. ,,tvorcovia” dejín si vo svojej spurnej a hlúpej bezbožnosti nepomyslia, že nie ich bezmocná vôľa a obmedzený um, ale mohutný krok Božej múdrosti a spravodlivosti dáva takt kolobehu časov a udalostí.“

     To znamená, že Boží nepriatelia predpovedanú neviestku/rozkošnicu
     (t.j. po II. vatikánskom koncile apostatickú, čiže odpadlú a zradnú celú štruktúru ,,RKC”) ešte využijú na vohnanie väčšinového stáda zaslepených ,,katolíkov” do košiara anticírkve New Age a potom ju sami zničia.

     Preto kresťanov Písmo sväté vyzýva:

     ,,Vyjdite, ľud môj, z neho, aby ste neboli účastní na jeho hriechoch a nezastihly vás jeho súženia, lebo jeho hriechy siahajú až do nebies a Boh sa rozpomenul na jeho neprávosti!” (Zj 18, 4-5).

     citované podľa:
     Písmo sväté Nového zákona, preložili a poznámkami opatrili:
     Štefan Zlatoš, Anton Ján Šurjanský, Spolok svätého Vojtecha, Trnava 1946.

 6. Jako treti faktor pro vystraseni lidi jsou UFO a mimozemstani. Ty vyhrabou vzdycky, kdyz potrebuji strasit lidi!

 7. svatoslav butora

  Na život v anglosaskom „Svete“ – tz. v anglosaskom „Pekle“ Sveta Kapitálu si nesmieme zvyknúť. Kto si spomenie na nejakú dobrú zvesť/správu/informáciu z tohoto ich „Sveta“ ? …“EU EU nikomu nie je do spevu“…

 8. A pokial ode o Ukrajinu, Zelensky splnil len jednu zo svojich uloh z MI6, a to ukradnutie zeme, krajiny Ukrajincom a odovzdanie jej cez Black rock Židom. Samozrejme okrem tej, kt si vezmu Rusi. Takze klaun oklamal a okradol cely naivny Ukrajinsky narod a zdecimoval jeho populaciu ! Nezabudnime este na to, kolko ockovacich busov po covide vyrazilo najma z Nemecka na Ukrajinu otravit naivne zeny a deti prebytocnymi mnamkami z EU! Vyludnovanie Ukrajiny v plnom prude…

  • Nemyslím, že Rusi majú záujem si vziať len časť svojho historického územia – okrajinu a na druhej časti nechať bujnieť bende/banderizmus, ktorý by sa po čase posilnený vrhol na Rusko aby ho zničil (samozrejme pod kuratelou západu). A keď myslím Rusko tak Rusko a nie všemožnú háveď, ktorú niektorí maloverní považujú za „skutočných majiteľov“ Ruska.
   Aj pre nás – Európanov je to tiež otázka, pretože nikto v Európe (okrem zapredacov) nemá záujem aby sa tu šíril a bol pestovaný Západný banderizmus.

   • Možná ten zbytek bude sám chtít být připojen k Rusku,až mu dojde,že je určen k likvidaci.

    • Kiež by to tak bolo! A nech to ten zbytok vidí jasnejšie čím skôr!
     Chápem, že veľa v SR a ČR vidí záchranu v zjednotení vlasteneckých síl – o to pokoj – ale aj keby boli naozaj pronárodné a nie z poloviny proradné tak to nebude stačiť, treba sa pridať s hlásiť k mocnému svetlému prúdu a tým je Rusko. Rusko nás nikdy nebude nútiť do ničoho čo by nám uškodilo ako národu či štátu. A ak by nám niečo hrozilo od Ruska tak by to bolo jedine o tej podpindosníckej svoloče, ktorá je v Rusku ešte stále zažratá ako špina.
     Ak by sa to stalo tak by som nestratil vieru v spravodlivé Rusko i keď by to niektorých mohlo informačne zomlieť.

 9. Strašenie covidom a klimatickou krízou, presadzovanie LGBTIQ+ agendy na jednej strane a na druhej bezbrehá podpora (moslimskej) migrácie do krajín EÚ, je tá istá sionistická minca v rukách Rothshildovcov. Včera (29.7.23) bol o tom publikovaný na cz24news článok: „Neodvážia sa ani vysloviť jeho meno. Všetko o diabolskom Rothshildovom sionizme“.

 10. Bude podzim.A u mne převládá podezření,že vakcíny covid a zejména ,,fajzr očko“ byly prozatím selektivní.Selektivní proto,že napadaly i zabíjely přednostně oslabené jedince ( s nízkou imunitou,zdravot.problémy současné i minulé i ty skryté ještě neprojevené a vyvolávané stresem a strachem ) Chovaly se jako ,,selektivní biol.zbraň“ ! Prozatímní selekce,stejná jako u nacistů při příchodu vězňů do koncentráku,kterí je ihned třídili na ty,co ještě budou pracovat pro nacisty a na ty co mají být zlikvidováni. Co lze předpokládat ? Opět selekci po vzoru nacistů při další ,,umělé pandemii“,ale už s pokročilou fází II , která bude zabíjet více a účinněji. Z tohoto pohledu se stávají naši koloniální politici spolupachatelé genocidních vrahů. ( Už jen toto : ,, Jak nás mohou léčit cizinci a cizí lidé z nadnárod.koncernů,kterým jde o zisky,majetek,bohatství a moc ! Především pak o moc a světovládu.Každý máme přece svého lékaře,svůj rozum a svědomí. A to zcela chybí nadnárodním koncernům,stejně jako fašistům a nacistům“) Oni jedou zároveň i se zeleným šílenstvím,propagandou se zamlčováním dějin a vytvářením domnělého nepřítele,taky ničením rodin,ničením školství a vzdělanosti,ničením kultury a jazyka,především slovanských jazyků v bývalých socialistických státech,kde podsouvají méně dokonalou angličtinu,která przní a kazí náš jazyk.

 11. Jednoduchá

  …vďaka za všetky inf. …posielam všetkým veľa lásky, nech žijeme v draví, pokoji a mieri…áno, pravda je dcérou času…ako to hovoria alebo píšu v ,,Zemi a veku“….s tou pravdou je to háklivé, čo je pre 1 pravdou toto, pre iného to môže byť niečo úplne iné…dôlež.je tú ,,svoju pravdu“ aj ,,niekomu vysvetliť“, samozrejme ak o to mám záujem…je to podobne ako s tým egom…v primeranej miere je Ok., inak môže byť veľmi zradné a ničí nám život…NO AK SI TO UŽ UVEDOMUJEM, JE TO PRE MNA VEĽKÉ PLUS a ak na tom dokážem aj popracovať, tak sú to 2++…..

  • No niekedy je to tak, že pravda jedného ale aj pravda druhého či tretieho, ktorí spolu niečo riešia (v mieri či v hádke) sa nemusí zhodovať so skutočnou Pravdou: napríklad jeden vraví, že najlepší sú Beatles, druhý, že Ramstein a tretí, že Kabát. A normálny človek vie, že ani jeden z nich nemá pravdu – že ten „hudobný“ satanický hnus nieje ani v jednom prípade dobrý a ani najlepší. Pravda je o tom taká, že na na Zemi a ani nikde inde ​také niečo nemá čo hľadať – rovnako ako veľa iných vecí.
   Na to aby svet ozdravel sa ľudia budú musieť mnohých vecí vzdať, ich osobnosť sa musí doslova znovuzrodiť, na dnešných – starých základoch lepší svet nebude možné vybudovať. Všetko nepotrebné z hľadiska skutočnej Pravdy bude musieť človek navždy odhodiť aby mohol začať budovať taký svet aký budovať má.

 12. Hejble businessmanů na zisk jako v odkazu na hladomor atd.
  https://www.facebook.com/TVSALINGRAD/videos/643006961047647?locale=cs_CZ
  Tak bylo na YO pod názvem – místem války bude evropa, no a odkud houkají „zájmovci, že jo.
  https://www.youtube.com/watch?v=FiiIlOkL7TE

  • Badatel umožnil prienik Zomri na svoju stránku – preto som zablokovaný! Nemôžem reagovať na obvinenia z trestných činov! Lebo utýranie detí – zverenej osoby – je dokonaný trestný čin. „Nabádanie na vraždenie židovských detí“ je trestný čin! Ja už som B oznámil, čo sa bude diať – pôjde to mimosúdnou cestou – ale konkrétna soba onedlho zomrie – a ani sa jej nedotknem! A zároveň tu končím! Taký podraz od B som ešte nezažil. Buď to tu preberiete, alebo vás to zlo – ktorému tu B dáva priestor – zožerie! Lenže intelektuálne sračky – ako ľudové múdrosti, porekadlá a aforizmy – si strčte! S pozdravom Maroš

   • Nie ste zablokovaný. Na moderáciu sú pozdržané komentáre, ktoré obsahujú preddefinované slová (nemusia to byť nutne vulgarizmy, z určitých dôvodov, ktoré nebudeme špecifikovať, to môžu byť aj iné slová). Váš komentár zrejme také slovo(á) obsahuje.

    • Nie! Ja som bol zablokovaný preto, pretože sa očakávalo, ako budem reagovať na „invektívu“ – čo pre mňa nebola invektíva, ale ohováranie, lži o mojom živote – konfabulácie a obvinenie z trestného činu! Čiže Sebastian zo Zomri ma tu zahájil A vy ste mi zobrali možnosť sa brániť! Aspoň viem, že som tak „dôležitý“, že sa niekto potrebuje srať zo Zomri do mňa! Ja som z plaveckej rodiny – a jedného dňa mu môj nebohý otec vytrhne šnorchel z papule – a na hladinu sa nedostane! Odteraz sa tento zmrd bude potápať so strachom! Idem po ńom okultným spôsobom! Už o tom viac nechcem – môj otec bol zavraždený – a to nie je práve láskavý duch! No – také mám známosti.

     • Ja som ťa varoval daj si na nich pozor, keď som ti dával otázky na telo, vidíš je to tu- bola to len otázka času. Každý služobník sa stane časom nepohodlný-kto ťa nahradí je moja otázka?

   • Ostatné už je brnkačka!

    • A preto necestujem – nemám peniaze!
     https://www.zomri.online/2019/03/22/zomri-v-bangkoku/

     • Kto chce žiť v utajení na internete – nesmie najprv vystupovať ako rádoby „hviezda“ vo verejnom živote. Toto poznám a preto nie je problém niekoho vystopovať z bežných zdrojov. Opakujem – končím tu nie kvôli Sebastianovi zo Zomri – ale kvôli Badatelovi. Isto – bol tu priestor na komunikáciu – ďakujem – ale. Ešte že slovo ale sa nedá patentovať. Takže sťahujem svoju energiu a baterky z Badatela. Možno malé víťazstvo pre Zomri – onedlho im ubudne člen – more vie byť sviňa – aj na cestách sa stáva – cena za užívanie si – nebudem rozoberať, ale máte možnosť sa poučiť, že nič nie je prehraté, pokiaľ to človek nevzdá. Takže končím a nechcem tu rumázganie „Jednoduchých“ ako im chýbam! Strajte sa! Ja sa teraz budem starať o seba – než nás začnú loviť!

     • Ešte dodatok k tejto fotke – som si ju zväčšil. Lebo si chcem kvôli vizualizácii zapamätať tento ksicht.
      1/ Vlasy a pery – semitské.
      2/ Oči podľa bielok neviem, lebo okuliare.
      3/ Ruky – úzke ženské, vpadnuté /nehovorím o ramenách!/, krk slaby – ženský.
      4/ Kérka – neidentifikovateľná, neviem posúdiť symboliku.
      5/ Krivé nohy, nesúmerná postava, odhadujem plochý semitský zadok.
      6/ Na zápästí – povrázkové symbolické okultné „náramky“ – červená kabala.
      ————————————-
      Pokiaľ viem, do Bankoku sa cestuje o. i. za dievčatkami a transvestitami. Moja dcéra mala dosť pravidelnú služobnú leteckú linku do Bankoku – ale neužila si to – kvôli základnej bezpečnosti sa musela zdržiavať v rezorte pre letecký personál.

      Myslím, že nie je problém za pár /desiatok tisíc/ batov sa nechať vyviesť v rámci turistickej atrakcie na najvyšší mrakodrap a tam sa nechať odfotit v návlekoh na sklenej podlahe – zvlášť keď to zaplatí neziskovka – ale ešte to neznamená, že niekto takto spoznal 8 a pol miliónový Bankok. Thajsko susedí s Laosom, kde mám priateľa, takže niečo o tej krajine viem z iného podania – a nemám potrebu tam vycestovať. A užiť si to. To na margo tej mimovládnej poznámky, že trčím za počítačom a dôchodok mám ledva pre psa – teda pre seba.

     • Ty vies o okultizme asi tolko, ako senkie a Zbraslav o svete.

      Ked cierny mag zviaze elemental, aby mu sluzil, zacne sa suboj ducha, ktory nakoniec vyhra. Cierny mag podpisuje dohodu medzi sebou a demonom svojou vlastnou krvou, pretoze v arcanum magie pochopis, ze „ovlada dusu ten, kto ovlada krv ineho.“ Pokial carodej nezlyha, elemental bude az do posledneho pismena plnit svoje zavazky podla dohody, ale demon bude vsetkymi moznymi sposobmi snaziť sa zabranit carodejovi plnit jeho cast zmluvy. Ked kuzelnik, usadeny vo svojom kruhu, zavola ducha, ktoreho chce ovladat a oznami mu svoj umysel, duch odpovie nieco podobne: „Nemozem vyhoviet tvojej ziadosti ani ju nesplnit, pokial mi po 50 rokoch neposkytnes seba, telo a dusu, aby som s nimi mohol urobit, co sa mi bude pacit.“

      Ako vzdy, pises zvasty, si pomotany, ako tvoji nasledovatelia Zbraslav a senkie, ktori nevedia viacurovnovo mysliet, rovnako, ako aj ty.

      Ani jeden z vas nema prostriedky, vedomosti, ani schopnosti vykonavat okultizmus.

      Zbraslav a senkie, rovnako ako aj ty, ste klamari. Pouzivate falosne tvrdenia, manipulujete technikami, zahmlievate pravdu. V podstate ju nezahmlievate, vy ste ohraniceni obmedzenostou. V tejto bubline sa topite a vzajomne klamete.

      Balamutite ale svoje obete, vy ich pripravujete o klud. Ste zli ludia, pretoze ste bezcitni k tymto ludom, zlomyselni, agresivni, s nizkou empatiou a preto u vas absentuje lutost.

      Nevahate tym padom klamat aj v situaciach, ktore mozu mat nasledky pre ostatnych, pre vase vlastne, sebecke zaujmy.

      Ty, senkie a Zbraslav, verite svojej intuicii, bez toho, aby ste nieco predtym dokazovo a fakticky obhajili. Ako obmedzenci prijmete za pravdu cokolvek, len na zaklade tvrdeni klamarov, ku ktorym lipnete.

      De facto ste zli ludia, ktori neustale vykonavaju skodlive cinnosti a sposobujete utrapy ludom okolo vas.

      Maros, ak si zariadil, aby ten clovek na obrazku umrel, tak si sa prave priznal, ze si satanista, ktory sa upisal krvou u demonov. Ale kedze ten clovek na obrazku neumrie na zaklade tvojej cinnosti, tak si len maly podvodnik.

      Nic ta uz nemoze opsravedlnit, ako aj tych dvoch.

      Amen.

     • Normálne som si povedal, že nebudem odpovedať, ale určití zatiahnutí ľudia potrebujú odpoveď – Zbraslav, senkie.
      1/ Okultný znamená tajný. Čiže to automaticky neznamená spojenie so satanizmom. Lebo tak ako čierna mágia, tak aj biela mágia používa tieto isté vedomosti – záleží za akým účelom a na koho strane.
      2/ Dnes tvrdia fašisti o vlastencoch, že sú fašisti. Dnes tvrdí satanista, že ja som satanista – to nie je pravda! Ani na nevedomej úrovni! Pretože aj na nevedomej úrovni patrím BOHU!
      3/ Existuje všadeprítomný kult smrti, ktorý zaviedli Illumináti z rádu Lebka a kosti 322.
      4/ Občianske združenie Zomri udržiava tento kult smrti! Pre nich je normálne – na okultnej aj mediálne úrovni – priať iným smrť! Napríklad mne! Takže som sa rozhodol – vrámci sebaobrany – a vrámci potierania zla – použiť tie isté univerzálne postupy – aby konkrétna osoba zo Zomri, ktorá tu šíri kult smrti – zomrela. Preberám za to pred Bohom zodpovednosť a robím to s radosťou! Pretože inak sa to zastaviť nedá bez vraždy! Takže toto vidím ako riešenie.

      Sú veci medzi Nebom a Zemom, ktoré som pochopil ako fungujú. Ony fungujú obecne.

      Inak je mi u riti, či ten chlapík v Bankoku nie je Sebastian – Nebesá vedia kto je kto – idem po Sebastianovi – rituál už som vykonal. Kolateral – z jedného hniezda zla. Čiže odteraz sa začnú diať veci. V Jadranskom mori je už dosť veľa bielych žralokov – nebudem rozoberať…
      https://www.cas.sk › clanok › 257654 › aj-v-jadrane-plavaju-9-metrove-zraloky-ake-je-riziko-utoku
      Aj v Jadrane plávajú 9-metrové žraloky! Aké je riziko útoku?
      Aké druhy žralokov žijú v Jadranskom mori? Zaznamenalo sa tu približne 30 druhov žralokov z odhadovaných 50 žijúcich v Stredozemnom mori. Väčšina z týchto žralokov však žije v otvorených vodách, v kuse migruje a cestuje, priamo nezostáva na konkrétnom mieste, pokiaľ by na to nebol nejaký významný dôvod, ako napríklad rozmnožovanie.
      – – –
      Čiže to ako sa to stane – bude záležať na Nebesách! Otázka – akým iným spôsobom chcete bojovať proti človeku – nositelovi-šíriteľovi zla a kultu smri – ak sa chcete vyhnúť jeho vražde?

      Takže som spustil procesy, ktoré sú pre nevedomých okultné – ale určite nie sú spojené so satanizmom, ale proti satanizmu! Amen!

     • Modus operandi je vecicka, na ktoru nemas prostriedky a ani schopnosti. Precitit zlo, nasytit zlo a vyuzit zlo, mozes len pomocou demonickeho ducha, s ktorym sa prepojis a bude ti sluzit v priebehu tvojho pozemskeho zivota, ale s nasledkami. Na najnebezpecnejsiu formu nemas vnutornu silu, inak by si bol najtemnejsi tvor, ktorym ty nie si. Takze nekecaj a neohanaj sa vecami, ktorym nerozumies. Okrem toho by si musel poriadne prekrutit okultnu moc tak, ze symboliku bielej magie prekrutis do nekromancie, vampirizmu a obradneho carodejnictva.

      A aj keby si mal schopnosti, vedel ich pouzit a napadol vyssie postavenu bytost, musel by si za to kruto zaplatit.

      Tieto teple kecy si nechaj pre fanusikov.

      Na druhej strane spadas do definicie, ktoru vyzarujes od zaciatku, si temny, maly cert. Mozes akurat tak zobrat vidly a lietat na nich po zahrade, medzi dazdovkami a tam v tichosti oslavovat TIsa, ako ho oslavujes tu na forume.

     • Sebastian – mal si možnosť sa z toho vyvliesť tým, že by si oľutoval to, čo si urobil vyslovene v zlom úmysle. Ja hnevlivú reakciu nepovažujem za zlý úmysel – je to len reakcia. Je to podobenstvo s definíciou vraždy – ako úkladný, úmyselný čin, a definíciou zabitia z afektu. Preklial som ťa, a nič s tým neurobíš, a ja za to preberám zodpovednosť! Môžeš tu splietať dažďovky s vidlami a Tisom koľko chceš. Krabice sa už hýbu. Odteraz budeš žiť v strachu – a keď nebudeš – vtedy ťa to zomelie v najväčšej veselosti. Naozaj chcem tu dnes skončiť, takže už nebudem reagovať na nič! Takže si kľudne napíš svoj epilóg! Memento mori!

     • Sebastian

      epilog je kratky..

      bla, bla bla.. nemas tusenie, akemu typu cloveka pises.. tak mlc. Mozno pohlcujem strach, utrpenie, nabija ma to..takze kym chces niekoho preklinat, nastuduj si ho.

      Ty akurat pouzivas modernu formu demonickeho myslenia, takzvana prosperita psychologie, metafyzika budovania sily vole alebo sa tu snazis presadzovat predaj cez system high pressure salesmanship.

      Mozes sa strcit, ide o to, co si myslim ja, nie to, co si myslis ty. Ak by to tak fungovalo, lebo nefunguje, uz by kopec politikov, podla tvojho pravidla, niekde plavalo v oceane.

      Si uz len stary , zdochynajuci kon, ktory sa snazi kopat. A za tie nevinne deti z etnik, ktore pausalne hadzes do jedneho vreca, si zasluzis takyto epilog.

     • Sebastian:
      1/ „Mozno pohlcujem strach, utrpenie, nabija ma to..takze kym chces niekoho preklinat, nastuduj si ho. “ – ja to poznám – si Archont!
      2/ “ A za tie nevinne deti z etnik, ktore pausalne hadzes do jedneho vreca, si zasluzis takyto epilog.“ – a budeš stále podsúvať krivé obvinenia, aby si sa mohol živiť negatívnou energiou – lebo si Archont!
      Pokiaľ viem, tak naposledy Herodes dal povraždiť všetkých židovských novorodencov, pretože sa mal narodiť židovský kráľ – nevediac, že to má byť Nebeský kráľ. O tom potom.

      Máš nízku inteligenciu a len program ti ju nenahradí. Ja viem, že si energetický parazit . Archont – o to s väčšou RADOSŤOU si užijem tvoju smrť démona! Dám ti ochutnať tú vašu medicínku! Zomri! Prestávaš existovať! Apage Satanas!

 13. Tomáš Lukavec v rozhovoru s Janou Bobošíkovou
  – wikileaks
  – o situaci v české republice aneb co nás čeká
  56 minut
  https://youtu.be/pZvYrgZTm1s

 14. Poté, co Rusko v únoru 2022 zahájilo speciální vojenskou operaci na demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny a ochranu DLR a LLR, diskriminace ruských občanů a krajanů v Česku prudce vzrostla, zejména v každodenním životě.

  https://www.pokec24.cz/nezarazene/zprava-ministerstva-zahranicnich-veci-ruske-federace-situace-v-oblasti-lidskych-prav-v-nekterych-zemich/

 15. Israismael

  V ľudskom duchu je dnes veľká tma ..je tak veľká, že 90% ľudstva na Zemi žije vo veľkej duchovnej tme a biede ,a ráno vzkriesenia ,ráno SVETLA nie a nie prísť ..Dlhá predlha je noc temnoty u ľudí ..Ľudia nie a nie spoznať ,že v tých temnotach ich drží dlho predĺho ľudský ROZUM.Ten rozum ,ktorý je ako jedovatý výrastok ,ako divoké utrhnuté zviera nástrojom pre Lucifera,ktorý ho využíva(predný mozog) pre svoje neplechy a tým zvádza ľudí do pascí a tým aj do záhuby .
  Ten rozum človeka ,ktorý sputal ľudského ducha a vládne tak ,že človek vyrába vojny,vraždy ,a všetky možné ješitnosti,závislosti ,nenávisť,závisť a pod hriechy..

  Na niektorom mieste v biblii sa hovorí o horúcich, studených a vlažných. Kto teda sú oni vlažní? Iba vlažní budú vyvrhnutí zo Zeme vo veľkej očiste, ktorá je predo dvermi, prečo? Vlažnosť či nevlažnosť nie je mienená nejako pozemsky. Táto vlažnosť sa týka ,,vlastného“ človeka, teda jeho jadra, duše, ducha. Ľudský duch sa prejavuje iba cítením,iba On je živým ,keďže telo je len obal a nástroj ducha ..
  Človeku nie je nič platné či má vysokú školu alebo aj viac škôl, ak sa jeho živý duch nespoluzachvieva s jeho vonkajším konaním(pozemskym rozumom). Vlastný človek je inkarnovaný ľudský duch a pozemské telo spolu s rozumom sú iba jeho nástrojmi.

  Pozorované zhora duchovným zrakom sú títo ľudia mŕtvi, nehýbu sa a to aj napriek tomu, že môžu pozemský (rozumovo) byť veľmi aktívny. Po smrti zostanú nehybne trčať v astrálnej rovine. Ich vnútorný stav, duchovná lenivosť sa im stane skutočnostou. V tomto stave sú dnes miliardy ľudí. A pretože ani Boh nemôže tieto leňochody proti ich vôli násilím premiestniť do duchovnej ríše, čaká všetky tieto, pre skutočný život nepotrebných ľudí, VYVRHNUTIE.

  V Biblii stojí: kiež by ste boli horúci alebo studený, ale že ste vlažní, budete vyvrhnutí . Horúci sú tí dobrí, studení sú tí zlí. Prečo teda nebudú zlí vyvrhnutí? Ide o to, že horúci aj studení sú vo vnútri živí. Ich duch sa hýbe. Síce u tých studených, zlých sa hýbe nesprávne a ide proti prírodným zákonom, teda Vôli Božej, ale napriek tomu sa hýbe,nie je ,,mŕtvym“ necinnym. Po vyvrhnutí vlažných nastane boj medzi horúcimi a studenými…

  Akým spôsobom budú vlažné vyvrhnutie? Technicky povedané neznesú silnejšie žiarenie Svetla, ich slabé zakotvenie v duchovne bude Svetlom zožehnuté a tým budú vyvrhnutí, pozemský zomrú a opustia hrubohmotnosť. Abdrushin, ktorý bol Ježišom zasľúbený Duch Pravdy, ktorý nás uviedol do všetkej Pravdy sa o tomto dianí zmienil medzi svojimi blízkymi. Nejde teda priamo o slová Abdrushinova v knihe Vo svetle Pravdy , ale o reprodukciu hovoreného :

  • Není lepší být vlažným?.Ti studení jsou jsou schopni hrozných svinstev.Aby pak opravdu živí nezáviděli mrtvým .Ale co se mi zdá,ti naočkovaní jsou jaksi vlažnější.

   • Israismael

    Poviem ti to takto Pohodicka
    Človek(resp ľudský duch by bolo správne), keď sa narodí do tohto pozemského sveta, dostane ako prirodzenosť telo ,aby mohol pôsobiť a žiť na tejto Zemi ..Aby to telo mohlo byť ovládane,tak človek to môže urobiť jedine cez rozum,ktorý je tvorený predným a zadným mozgom..Ale ešte aj to by bolo málo pre ovládanie tela keby nemal človek podstatu a tym je živé jadro = jadro človeka= živy ľudsky duch ! Keby nebolo ľudského ducha nebolo by života ,pretože to je živý ,,softvare „,ktorý telu tvorí a vyrába krv ..Bez tohto softvare by život jednoducho nemohol byť ..Pretože jedine duch oživuje telo a tým pádom oživuje aj rozum a oba mozgy ,jak veľký predný, tak aj zadný malý a navyše teda cez vyžarovanie krvy udržuje pospolu vnútorný a vonkajší okruh človeka ..
    Problém je však v tom, že už tisíce rokov každý jeden ľudský duch,ktorý je ,, obalený“ telom(schránkou,telesnou schránkou) funguje jedine cez predný mozog,čo je vysielač do pozemskosti ,a zadný mozog je odstavený pre duchovný vyšší príjem a tým človek nevie pochopiť to, čo je najdôležitejšie pre vývoj (duchovné poznanie, že ako sa vyvinul duch či smerom k temnu alebo k svetlu , a to jedine bude zaujímať v deň D toho ,ktorý nás stvoril ako ľudí pre život….telo a rozum to nie je podstatne) ..Človeku už dlho žiaľ funguje len vonkajší okruh (telo,predný mozog) a vnútorný okruh je odstavený (duch,zadny malý mozog) ,lebo človek je len čistý rozumar ,priklonil sa pestovať si rozum tisícročia cez predný mozog(preto sa aj neúmerne zväčšil oproti zadnemu) a zamuroval si príjem z duchovna a odstavil tak ducha, aby prijmal pravé poznanie ,z vysokých sfér ..Vlažný človek je vlastne ateista ,ktorý nemá ani chýru ,že existuje Stvoriteľ a že mu daroval niečo viac než len pozemský ľudský rozum a že mu bola darovaná oveľa významnejšia časť a to = božia iskra,teda duch..No a tak sa aj správa na Zemi ..Nemusí byť zlý človek ,je dokonca častokrát aj dobrak , ale má zamurovaneho necinného živého ducha ,ktorý je vlastne akoby ,,mŕtvym“ a môže pracovať len cez predný mozog ,čo je iba hmotné poznanie a cez zadný mozog rozum neprijme ani najmenšiu ,,omrvinku‘ duchovného poznania ..je vlažný a v konečnom dôsledku sa stane to keď príde najdôležitejší deň zúčtovania pre človeka, teda stane sa to ,čo som písal vyššie v prispevku…Nechci byť vlažná Pohoda ale radšej rozprúd ducha do činnosti, aby začal cez slobodnú vôľu spoznávať Pravdu Vo svetle Pravdy(je to k dostaniu a dostupné už skoro 100r)….Čo dnes fičí svetom(udalosti) je súd nad ľuďmi ,ktorý prebieha nad nami uz dlhší čas .Pomaly bude končiť !..

    • Dík,myslela jsem to trochu jako nadsázku.Dílo od Abdrushina jsem nečetla,spíš jsem dříve prokousávala Steinerem.

    • Trochu jsem zagooglila.Studený křešťan je někdo,kdo třeba byl horlivým křesťanem,ale z nějakého důvodu už není zapálený pro víru.Orientuje se více na hmotné statky .Ale vůbec to nemusí být zlý člověk.
     Vlažný křesťan to je někdo kdo si odbyde nějaký ten křesťanský rituálek,ale chybí propojení se srdcem.
     A jakpak to bude s ateisty nebo příslušníky jiných náboženství?
     I když jsem věřící,tak si stejně myslím,že hodný soucitní lidé mají šanci,i když nejsou věřící.
     I v mystice platí,že pokud se člověk dostane na vyšší úroveň,i malá chyba může mít katastrofální důsledky.A návrat asi taky není možný,musí jít pořád dále.

     • Israismael

      Musía vedieť všetci na tejto Zemi to, čo je v náboženstvach pomýlené,aby to bolo vlastným skúmaním A poznaním opravené , a toho je hodne čo je v biblii pomýlené ..Ďalšia vec je tá ,, aby sa človek dostal k Slovu Pána a k Pravde (nie pozemskej lebo je pomýlená a poskrucana ) cez toho, ktorý Pravdu doniesol na túto planétu ( to jesť biblia alebo bibliu opravujuce ale nie v rozpore s bibliou Slovo Vo svetle Pravdy , toho ktorý nás uviedol do všetkej Pravdy (teda len tých čo ho spoznali ,i keď šancu spoznať veskeru Pravdu z hora má každý človek z 8 miliárd ), ..Všetko to čo je pomýlené v Slove v cirkvach sveta po stáročia a aj v biblii a ktoré zavádza a pudi ľudí k temnu , (a to aj cez tradície cirkvy ), aby sa narovnalo Pravdou z vysokých výšin ..To slovo Pravdy je jedine pravé cez dvoch synov Boha (Ježiš a Abdrushin -ktory bol zvestovany ako Duch Pravdy,Duch Svätý Imanuel )..
      Veriť je jedna vec, ale slepo veriť je veľmi nebezpečná vec, lebo nikdy nevedie ducha na cestu ,,domov“(duchovný Raj ,ktorý nie je rozprávka),prave kvôli rozumu človeka ,ktorý zazdil živého ducha a verí slepo aj pozemskym cirkvám ..vidíte čo stvárajú cirkvy ? Môže tam byť v nich pravé živé Slovo od Pána ?…Duch Pravdy je zaznamenaný a predpovedaný v Jan 16:13 ..on už bol na zemi v tichosti a nepoznaný pred vyše 100r , lebo nie cirkvy majú ukázať uzku cestu ,ale vlastne poctivé skúmanie Slova cez Slovo oboch božích vyslancov ,,ľudstvo je tak zle na tom v duchu ,že druhý Boží vyslanec keby pôsobil úplne verejne,tak tiež by bol zabitý ľuďmi ako Ježiš , pre ruhanie.,..Či nepoznáte toto nešťastne ludstvo čo dokáže keď neuverí ?? Ukázalo to ľudstvo pred 2 tis rokmi ,že čo dokáže, keď je bezduché a používa iba rozum bez aktivácie ducha ! Je neuveriteľné že ľudia neveria ani Ježišovym slovám že keď príde On Duch Pravdy uvedie vás do všetkej Pravdy,..si myslíte že ešte by mal len prísť? Keď sme tesne pred vrcholom súdu ? Kto by sa potom zachránil ..ani jeden človek nie ,lebo pomoc by dnes už bola pozde adresovaná ..

     • Israismael

      Ešte k tej úzkej ceste..K ceste ,ktorá vedie jedine správne domov, pomocou slova Pravdy ..bolo by povedané že treba nájsť v pozemskom bytí úzku cestu? a nie ísť po širokej ,ktorá vedie do zatratenia? Ved je to napísané ..Hľadajte predsa úzku cestu !!! Keď si to premietneme ,tak aj malý uzucky chodníček kadiaľ ale kráča veľmi málo ľudí vedie správne ,a zmestia sa na ten uzky chodníček tí nemnohí..
      Kdežto široká cesta je akoby diaľnica, a dlhá diaľnica, veľmi široká, kde sa zmestia miliardy ľudí kvôli nespoznanie Pravdy ..a široká cesta je predsa v biblii poznamená ako cesta do zatratenia ..preco do zatratenia? Lebo bez získania večnej Pravdy a zákonov ,ktoré nám dal Duch Pravdy sa na úzku cestu nedostane žiaden človek ..Preto tých ľudí bude po širokej ceste v Deň D kráčať obrovské množstvo ľudí ..

 16. Israismael

  ..v jednom mesiaci marci začne konečné dianie, ktoré bolo oznámené prorokmi a v Biblii. Začne strašnou chorobou , ktorá sa objaví úplne náhle a počas troch týždňov odstráni 2/3 ľudí . Tisíce a tisíce ľudí sa zbláznia – bude to vyvolané žiarením Svetla (možno, že povedal Abdrushin státisíce, ale na to si presne nespomínam.) Aj v tomto prípade budú lekári tvrdiť, že sa jedná o vírus, ktorý napadol mozog, ale žiadny lekár na svete nebude môcť pomáhať.

  Až potom ľudstvo pozná, že stojí v súde, predtým to nevedelo. Ľudia budú pochybovať o spravodlivosti Božej, pretože budú odchádzať len tzv. „dobrí“ ľudia. Iba tí ľudia o ktorých Kristus povedal, že VLAZNI BUDÚ VYVRHNUTI. Sú to všetko ľudské človečie duše, ktoré sa nevyvinuli (duchovne), ľudia, ktorí nie sú dosť dobrí, aby mohli vstúpiť do tisícročnej ríše, ale tiež nie sú dosť zlí, aby klesli do rozkladu. Tí tzv. dobrí ľudia, ktorí NIE SÚ schopní ZLÉHO, pretože sú príliš vlažní, ktorí ale nerobia sami nič dobré (ani pomocou, ani duchovne)pre seba a okolie, pretože v nich NIE JE žiadna túžba po SVETLE . Medzi týmito ľuďmi prepukne zúfalstvo, akési nikto nevie predstaviť. Ako to – budú kričať – že Boh odvoláva zo zeme len dobré? Tisíce a tisíce budú páchať samovraždu. Ale lekári a vedci budú mať aj na to vysvetlenie. Je to nákazlivý bacil alebo vírus, ktorý sme doposiaľ neobjavili.

  …Až tí vlažní budú vyvrhnutí ako hovorí Kristus – až potom začne konečný boj. Potom bude stáť prvýkrát priamo proti sebe Svetlo a temno. A tento konečný boj bude trvať len niekoľko mesiacov(*Moja pozn: marec až september,nevieme ktorý rok ,ale je to už blízko veľmi blízko ,ziadne desaťročia ,či storočia ..)..Ťažko popísať tú hrôzu, ktorá potom v celom ľudstve vypukne. Potom bude viditeľne všetko ľudstvo bez Božej pomoci. Bude to doba, o ktorej sa hovorí, že „Boh zahalil svoju tvár“. Ale každý veriaci môže s dôverou prechádzať touto dobou-svätou dobou. Boh je s každým človekom, ktorý je dobrej vôle a každému človeku bude pomôžu tou mierou akou sa otvorí Svetlu. Ešte aj potom sa stratí mnoho ľudí, ktorí ešte mohli byť zachránení. Títo ale neboli v poslednej chvíli dosť bdelí a naopak, mnoho ľudských duchov bude zachránených, ktorí, už boli stratení, ale zachraňujúca túžba im pomôže a svetlí pomocníci ich budú môcť pozdvihnúť. Poslednú fázu súdu vykoná temno samo.

  ​… Tretia svetová vojna so svojimi hroznými zbraňami by túto krajinu úplne zničila, tak, ako kedysi Mallonu. Ale Boh potom zasiahne sám! Ale vy, ani žiadny iný človek nemá klesať na mysli. Boh neopúšťa nikoho, je to naopak. Ľudia sa od Boha odvrátili a preto On nemôže pomôcť. Choďte pevne vpred. Moja láska k mojim verným pomáha všetkým, ktorí ma hľadajú. (text je skrátený)..
  ….* k onej vete v článku: „Tretia svetová vojna so svojimi hroznými zbraňami by túto krajinu úplne zničila, tak, ako kedysi Mallonu. Ale Boh potom zasiahne sám!“
  Predtým sme ako možnosť videli, že Boh zasiahne konečným dianím, očistou a roztriedením. Teoretický je možné, že by sa to všetko takto zbehlo, ale skôr nie, pretože z článku zároveň vieme, že konečnému dianiu bude ešte veľa predchádzať – napr veľká kométa, znamenie na nebi a hlavne vyvrhnutie vlažných cez onú choroby, pri ktorej zomrie 2/3 ľudí počas troch týždňov…. takže zásah Boží proti atómovej vojne (ktorá sa teraz stáva reálnou hrozbou) ešte asi neznamená konečné dianie. Tento zásah môže byť spôsobený nejakým dočasným vyradením energetiky a pod.(tri dni tmy ,niekde sa píše aj o 10 dňovej tme),možno vyradenie internetu a pod

 17. V podstate píšem o tom, čo hovorí Israismael, i keď možno viac – z „východnej“ strany..

  I keď sa často snažíme utiecť pred riešením nepríjemnosti a radšej si klameme, že problémy neexistujú, tak sami pred sebou utiecť nikam nemôžeme. Svedomie ani Ego sa totiž o.ebať nedajú a sami so sebou nájdeme Harmóniu len vtedy, keď sa rozhodneme hrať fér hru. Niekedy človek ani netuší, ako taká fér hra vypadá, ako sa nepretvarovať a ako neklamať v dnešnom Svete, ktorý to vyžaduje…
  Ešte stále veľmi veľa ľudí si tu žije ako prasce v žite. A tento ich život vedie k mnohým (ne)pochopeniam.. Vzniká tak stres a túžba mať stále viac a viac. Z toho pramení nespokojnosť a ľudia húfom upadajú do depresie, strachov a psychických problémov, ktoré vypadajú ako nejaká epidémia – moderne povedané – tzv. civilizačné choroby.
  V praktickom živote môžeme vidieť, že títo ľudia sa majú materiálne relatívne dobre, ale napriek tomu, sú títo ľudia – vo vnútri – nasra.í a o to viac trpia na duši a čím ďalej tým viac – je pre nich ťažšie – vydržať Sami so Sebou. A to už je veľký Problém!

  Ľudia sa stávajú závislými buď na svojich antidepresívnych pilulkách, drogách, alebo na alkohole a chvíľkovom opojení z opice, alebo na iných závislostiach, ktoré im ponúknu zabudnutie, pričom vediac, že ich problém to nemôže vyriešiť. Nepríjemné psychické stavy, ktoré sa prehlbujú, ich takto upozorňujú na problémy v chápaní a jednoduchou rečou im zdieľajú: „ Otvor oči a pozri sa konečne na to, čo vidieť nechceš, inak ti bude ešte horšie!“

  Najlepším liekom na depresie a stres je – Sebapoznanie“ – povedali Múdri..

  Naša spoločnosť, v ktorej žijeme, sa ale blíži k určitému bodu, v ktorom ľuďom nezostáva nič iné, ako hľadať informácie, ako von z tohto začarovaného kruhu. Prvými náznakmi duchovného prebudenia je veľký záujem ľudí napr. o alternatívne liečiteľstvo, prírodu, Boha, anjelov, duchovno, proste – Pravdu..
  Každý človek je ale iný a tým sa cesta Sebapoznania stáva pre každého rozdielnym zážitkom. Inak povedané: „ Každý z nás má svoju vlastnú Cestu – Sebapoznania“…

  Práca s našimi energiami a hľadanie vlastnej Rovnováhy je Práca, ktorú nemôže urobiť za nás Nikto ! Hľadanie princípu dobra a zla, sa totiž odohráva v nás samotných – vo vnútri ľudského Ducha. Každá naša myšlienka vstupuje do nehmotného éteru ako pomyselná niť, spolu-vytvárajúca obrovský koberec fyzického sveta. A myšlienky – energie, nesúce naše informácie za nás – nemôže vytvárať Nikto iný. Je to naša vlastná Zodpovednosť nielen voči nám samotným, ale tiež voči Svetu, v ktorom žijeme. Keď si človek toto uvedomí, tak už nehľadá duchovno kdesi v pomyselnom Nebi. Práca s energiami a hľadanie Rovnováhy je potom naša – „každodenná zábava.“

  Dnes sa s úctou klaniam každému Človeku, ktorý má veľmi vzácne, povedala by som – zázračné schopnosti a to také, že: dokáže odpúšťať, pomáhať (ak je o to požiadaný), byť pravdivý, úprimný a dokáže bez ďalších podmienok – milovať.. Život (Rodinu, Ľudí, Národ, Prírodu, Zvieratá..)

  P.S: Začína to byť na Bádateľovi duchovne „husté“, keď si tu navzájom komentujúci želajú ich vlastnú Smrť.
  Na margo toho: Nikto z nás, prosím – nech sa tu nehrá na Boha, ktorý Jediný vie, ako správne – v Božej spravodlivosti – konať..
  Amen!

  • Ajša, píšeš práca s energiami….

   ..ja som zistil posledne jednu vec – a to platí pre každého – ak niekoho nemáš v láske tak tú nelásku musíš z bezpečnostných dôvodov prejavovať na svojej bežnej úrovni alebo ju trochou pretransformovať na pozitívnejšiu/konstruktivnejšiu (začneš viac premýšľať ako konflikt vyriešiť pre obe strany výhodne) – tak sa ti to síce tiež možno vráti ale ani nemusí – ak sa časom polepšíš – je to rozložené v čase.
   Ale ak klesneš vo svojej nenávisti omnoho úrovní hlbšie než je ti vlastná tak Zákony života ti okamžite udelia lekciu.
   Mne sa to nedávno stalo a ostal zo mňa na pár týždňov doslova mrzák – nemohol som ani chodiť a bolesťi ani neopisujem.
   A teraz to pravé orechové – viem, že ten človek za to nestál. Jednoducho tá práca s energiami niekedy musí byť doslova vypočítavá a ten lákavý, opodstatnený hnev na niekoho alebo na niečo jednoducho stopnúť a uťať ho lebo čím sa mu viac oddáš tak ťa rýchlejšie zničí. Doplatil som na to, že som sa rozčúlil viac ako mi je vlastné.
   Dokonca je ten hnev nutné stopnúť aj vtedy ak ten dotyčný absolútne odmieta svoju vinu a ešte ten stav stupňuje. Ak ten spor hneď nedokážeš nijako vyriešiť a tak uľaviť si tak to síce v sebe „zaaarchivuj“ ale utni to a povedz si, že neskôr to vyriešiš. Mnoho krát som počul “ budem sa rozčuľovať?“ alebo „stojí mi to za to sa rozčuľovať?“ alebo „nemám na to nervy“.
   Až teraz chápem aký majú tie slová význam.
   Niekto by poradil, že mám ten hnev a bolesť poslať nazad k vinníkovi a uľaviť si – a ja mu na to môžem povedať: bež sa vycpať! Takto by som sa na vinníka naviazal omnoho viac než sa môže zdať. Mnoho ľudí vidí riešenie v pomste či odvete „zub za zub“. A ja mu na to: si snáď idiot alebo najatý? – kam by si chcel takto zájsť? Aj ja som mal kedysi také „programy“ v sebe ale po rokoch vidím, že to nikam neviedlo. Najlepšou cestou je sa stať nezávislým – ovládať hnev – navyšovať tak silu a nie ju v hneve odovzdávať.

   • Achnaton, ďakujem za Tvoju nočnú spätnú väzbu.

    Nechcem v t.č. už dlho rozprávať.. (aby ma tu nebolo zbytočne – veľa..) Ale ako som tu už nie raz spomínala, mám už dlhoročný duchovný tréning Žiť v myšlienkach – Tu a Teraz.
    Už sa tu i JoFa vyjadril, že je to utópia, i keď nie nemožná. Je to veľmi ťažké, ale ide to. Proste robím pre to Všetko. Keď pre nič iné (z Božieho aspektu), tak aspoň pre ten úžasný Pokoj v Duši. To znamená, že naozaj to, čo som duchovne riešila s ľuďmi včera, predvčerom, je už u mňa v pasé. Neriešim to už Dnes. A keď som sa u niektorého človeka nejakou myšlienkou nechtiac – „prehrešila“, nie že by som mu vynadala, (tak Zle si už dávno nerobím..), tak viem, že Život mi dá veľmi rýchlo možnosť to napraviť..Tá Karma je u mňa – veľmi rýchla a to je fajn, neťahám si ju ako balvan pred sebou.

    P.S. Keď hovorím o energiách, myslím tým obrovskú Zodpovednosť u každého človeka za každý vnútorný úmysel, myšlienku, slovo, čin, skutok, ktorý sa duchovne Zapisuje a to je veľmi dôležité, o čom zrejme ľudia absolútne – netušia. Každá myšlienka každučkého človiečika (bez ohľadu, či konštruktívna, alebo deštruktívna) – vytvára tento Svet. A pozri, kam – do akej riti – sme došli.. O tom – točím!

    Achnaton, viem že mi rozumieš a nemusím to tu viac vysvetľovať. Skôr ide o to, aby to ľudia nielenže čítali, ale chápali a žili tým. Viem, že je to ťažké, ale Čas sa už veľmi kráti.. A bude, ako – nebolo..

    • Israismael

     Každá myšlienka ktorá je silná a ide z ducha ,nie prchava a slabá ,tak taká silná myšlienka tvorí nielen tento svet ale tvorí aj kruhy ktorými bude musieť človek -duch ,,ísť“ po odlúčení sa z tejto pozemskej pláne ..Či tomu človek verí alebo nie,takto si tvorí duch , teda vlastný človek budúcu realitu a po pozemskej smrti ide do takého sveta mimo Zem v jemnohmotnosti aký si ho pripraví už tu na Zemi ..Je jedno či človek predpokladá, či nie život po živote,pretože Zákony Božie funguju .. A to sa netýka len myšlienok ,ale aj tým ako hovorí ,ako koná a činí na tejto Zemi…preto je strašné ,keď človek nerozumie týmto veciam ,neverí a zlyhava životom nielen tu na Zemi, ale svojim terajším životom si poškodí aj budúcu existenciu ..To je všetko len preto ,že sa človek úplne odlucil od poznania Boha ,nepozná Zákony ,žije ľahkovážne ..Zákon príťažlivosti a Zákon tiaze ho po pozemskej smrti celkom určite a bezpečne dovedie tam kam patrí …Preto je úlohou každého jednotlivého človeka zistiť prečo prišiel na túto Zem ,že je potrebné sa vyvíjať(ľudského ducha) ,spoznávať Zákony ,spoznávať Stvorenie ,nevytvárat zlo a temno , vypozorovať temno a odstranovat ho práve tým že spozna Božiu vôľu ,spozná neutrálnu božiu silu ktorá oživuje svety a nezneuziva ju slobodnou vôľou ,ale naopak používa len pre účel dobra pre seba aj celé ľudstvo a Stvorenie

 18. Jednoduchá

  …nikto by inému nemal priať či už smrť, chorobu alebo iné ,,nepríjemnosti“, pretože to, čo vysielam do okolia, tak PRESNE TO ISTÉ sa MI AJ VRÁTI…kto toto iným praje, má zrejme chorobu z ,,nenávisti, závisti, hnevu a podob.“…. takýto človek by sa mal nad sebou zamyslieť a prestať to robiť, pretože aj ,,takáto karma je zdarma“ a táto ,,neprajná energia“ sa vráti späť, k nemu samému…PRETO, ak nemám pomôcť, ROZHODNE PRESTANEM škodiť “ a správam sa neutrálne……posielam všetkým veľa lásky, a tiež SEBAUVEDOMENIA, nech sa nám darí čo najlepšie ……

 19. Už len Klaus Šváb tam chýba!
  Teda fakt neviem či sa toto hodí na ten zámok.

  Velkorysý prostor Zimní jízdárny na zámku Valtice zaplní tuto sezónu extrémně zvětšené exponáty hmyzu vypracované v nádherném detailu.
  Výstavu jejíž zhotovení trvalo týmu více než 10 let. K vidění je více než 20 exemplářů, z nichž některé dosahují velikosti až 5 m a váhy 1 tuny. Informace k projektu jsou také na webu pořadatele.
  Ojedinělá výstava, jež nemá ve světě obdoby, bude v jízdárně na zámku Valtice od 15. května do 17. září otevřena denně.

  https://m.youtube.com/watch?v=P3S6urLF8J0&pp=ygUSVmFsdGljZSBTdmV0IGhteXp1

  https://www.megabrouci.cz/#section-expo

Pridajte komentár

*