Najlepšie články na stránke Bádateľ.net v roku 2013

Print Friendly, PDF & Email

Top 10 články alternatívnej medicíny

Na úvod nám dovoľte zaželať Vám, našim čitateľom, všetko dobré do Nového roka!

Pred tým, než sa aj v tomto roku pustíme do ďalšej bádateľskej činnosti v odhaľovaní záludností konvenčnej medicíny, urobme si malú rekapituláciu.

Zbohom vysoký krvný tlak

Do vašej pozornosti by sme radi uviedli najpopulárnejšie články minulého roka. Kritériami pre zostavenie nášho rebríčka boli celková čítanosť článkov a počet zdieľaní na Facebooku.

No a tu už je spomínaný rebríček (pre zobrazenie článku kliknite na jeho nadpis):

#10: Efektívne a netoxické metódy boja s rakovinou

Téma rakoviny je zrejme najviac diskutovanou témou našej stránky. Tento článok podáva komplexný pohľad na množstvo alternatívnych prístupov k jej liečbe.

Ide zrejme o najobšírnejšie spracovaný článok nielen na našej stránke, ale i slovenskom či českom internete. Jeho ekvivalent by bolo vyše 40 strán tlačeného textu, čo by postačovalo na malú knihu.

#9: Osteoporóza a fakty o nej, ktoré vám lekár nepovie

Osteoporóza je široko diskutované civilizačné ochorenie dneška. Ako sa javí, konvenčné odporúčania lekárov, ale i rôznych výživových poradcov sú presne opačné, ako je pravda.

Viac o skutočných príčinách osteoporózy podporené štatistikami z mnohých krajín sa dozviete práve v tomto článku.

#8: Neskutočné! Sušienky Oreo sú viac návykové ako kokaín

Ďalší z populárnych mýtov podporovaný štátnymi orgánmi a dokonca i Európskou úniou odhalený.


Náš tip: Túžite po pevnom zdraví? Vyskúšajte jedinú spirulinu na našom trhu, ktorá sa suší niekoľko rokov, vďaka čomu má najvyššiu kvalitu. Viac informácií tu

Ak ste si doposiaľ mysleli, že fruktóza ako prírodný cukor z ovocia je pre vás zdravší a prospešnejší, tak ste na zrejme omyle.

Článok popisuje neblahé metabolické dopady fruktózy a jej zvýšenej konzumácie zo spracovaných potravín na vás organizmus.

#7: Odhoď narcis, kúp si jabko! (1): Prečo ignorujem Deň narcisov 2013

Prispievate každý rok pár Eurami na deň narcisov a myslíte si, že tak pomáhate bojovať proti tejto chorobe?

Opäť raz sa veci majú zrejme inak ako sa na prvý pohľad javia…

V tomto článku sa dozviete viac o tom, prečo prispievaním na Deň narcisov robíte boju proti tejto chorobe i pacientom ňou trpiacim medvediu službu.

#6: Zatajovaná príčina rakoviny o ktorej nechcú aby ste vedeli

O príčinách rakoviny sa vedú siahodlhé spory. A naozaj, rakovina nemá len jednu príčinu, zvyčajne ide o súhru viacerých faktorov, ktoré napokon povedú k vypuknutiu tohto ochorenia.

Avšak jeden faktor sa javí ako určujúci. Často býva spoločným menovateľom a jeho výskyt je zaznamenávaný u drvivej väčšiny prípadov rakoviny. Viac informácii o ňom nájdete práve v tomto článku.

#5: Bolesti brucha a žalúdka – domáce recepty pre rýchlu úľavu

Článok ponúka vyčerpávajúci pohľad na triky a domáce recepty pre uľavenie si od bolesti brucha.

Dozviete sa napríklad, že výber zeleniny je dôležitý. Niektoré druhy, napríklad brokolica, môže ľudom s citlivejším žalúdkom spôsobovať ťažkosti.

Tiež sa dozviete, že taká razca, aj keď vám nemusí chutiť, je pre plynulý prechod potravy črevami nadmieru prospešná.

Ide o pomerne dlhý článok. Veríme, že aspoň niečo z toho množstva odporúčaní na vaše žalúdočné problémy určite zaberie.

#4: Výstraha: 6 skupín liekov, na ktoré si dávajte pozor!

Predpisuje vám váš lekár tabletky hlava-nehlava na všeličo? Mali by ste byť pred ním na pozore a radšej si vždy overiť aký liek vám práve predpísal.

Mnohé z bežne užíaných liekov totiž majú závažné nežiaduce účinky. V článku sa dozviete o ktoré druhy a konkrétne liečivá sa jedná.

#3: Tampóny – šokujúca pravda (HPV, rakovina krčku maternice)

Zdravotné riziká na nás často číhajú na miestach, kde si to človek ani neuvedomuje. Jedným z takýchto miest je používanie výrobkov osobnej hygieny.

Tento článok vás oboznámi s tým, aké látky sa v týchto produktoch nachádzajú a k akým následkom ich časté používanie môže viesť.

#2: Odhalenie: Ako Liga proti rakovine s vašimi 2% z dane naložila

Na stránke sme začiatkom v roku 2013 viedli informačnú kampaň o tom, prečo podľa nášho názoru považujeme aktivity rôznych nadácií a charitatívnych organizácii v boji proti rakovine za neužitočné.

Tento článok je voľným pokračovaním na predošlú sériu a poukazuje na zvláštnosti a zahmlievacie taktiky pri vykazovaní použitia vyzbieraných finančných prostriedkov.

No a víťazom roka 2013 sa stal článok:

#1: Očkovací škandál: Súd potichu potvrdil autizmus z MMR vakcíny

Možno ste sa dopočuli o prípade doktora Wakefielda, ktorého medicínsky establishment roky prenasleduje za jeho výskum.

Dr. Wakefield v ňom poukázal na možnú príčinnú súvislosť medzi očkovaním proti MMR (príušnice, ružienka a rubeola) a autizmom.

Avšak napriek všemocným snahám o popretie tejto súvislosti, súdy v USA v nejednom prípade prisúdili za poškodenia vyvolané touto vakcínou miliónové odškodné.

Kedy sa k zodpovednosti postavia aj slovenské štátne orgány, ktoré pod hrozbou pokút nútia rodičov do povinného očkovania? Kedy aj u nás bude štát niesť právnu aj finančnú zodpovednosť v prípadoch, keď jeho kroky povedú k poškodeniu zdravia našich detí?Podobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marián Sklenár

  Dobrý den nie len Vasa webova stranka ale aj jej obsah je naozaj viac nez hodnotny paci sa mi na nej starostlivo precizne a vysokoodborne podana
  hustota informacii zakladajucej sa na skutocnej pravde odvijajucej sa z praxe a nevyvratitelnych faktov zo snahou podelit sa oboznamit siroku verejnost otvorit im oci dat jej sancu zdravo zit .“
  Prajem Vam Vela uspechov vo Vasej praci nech sa z toho Vasho svetielka nadeje stane slniecko ktore presvetli kazde ludske srdiecko.“
  Krasne Dni
  m:-)

Pridajte komentár

*