Najlepšie články na stránke Bádateľ.net v roku 2013


Print Friendly, PDF & Email

Top 10 články alternatívnej medicíny

Na úvod nám dovoľte zaželať Vám, našim čitateľom, všetko dobré do Nového roka!

Pred tým, než sa aj v tomto roku pustíme do ďalšej bádateľskej činnosti v odhaľovaní záludností konvenčnej medicíny, urobme si malú rekapituláciu.

Do vašej pozornosti by sme radi uviedli najpopulárnejšie články minulého roka. Kritériami pre zostavenie nášho rebríčka boli celková čítanosť článkov a počet zdieľaní na Facebooku.

No a tu už je spomínaný rebríček (pre zobrazenie článku kliknite na jeho nadpis):

#10: Efektívne a netoxické metódy boja s rakovinou

Téma rakoviny je zrejme najviac diskutovanou témou našej stránky. Tento článok podáva komplexný pohľad na množstvo alternatívnych prístupov k jej liečbe.

Ide zrejme o najobšírnejšie spracovaný článok nielen na našej stránke, ale i slovenskom či českom internete. Jeho ekvivalent by bolo vyše 40 strán tlačeného textu, čo by postačovalo na malú knihu.

#9: Osteoporóza a fakty o nej, ktoré vám lekár nepovie

Osteoporóza je široko diskutované civilizačné ochorenie dneška. Ako sa javí, konvenčné odporúčania lekárov, ale i rôznych výživových poradcov sú presne opačné, ako je pravda.

Viac o skutočných príčinách osteoporózy podporené štatistikami z mnohých krajín sa dozviete práve v tomto článku.

#8: Neskutočné! Sušienky Oreo sú viac návykové ako kokaín

Ďalší z populárnych mýtov podporovaný štátnymi orgánmi a dokonca i Európskou úniou odhalený.

Ak ste si doposiaľ mysleli, že fruktóza ako prírodný cukor z ovocia je pre vás zdravší a prospešnejší, tak ste na zrejme omyle.

Článok popisuje neblahé metabolické dopady fruktózy a jej zvýšenej konzumácie zo spracovaných potravín na vás organizmus.

#7: Odhoď narcis, kúp si jabko! (1): Prečo ignorujem Deň narcisov 2013

Prispievate každý rok pár Eurami na deň narcisov a myslíte si, že tak pomáhate bojovať proti tejto chorobe?

Opäť raz sa veci majú zrejme inak ako sa na prvý pohľad javia…

V tomto článku sa dozviete viac o tom, prečo prispievaním na Deň narcisov robíte boju proti tejto chorobe i pacientom ňou trpiacim medvediu službu.

#6: Zatajovaná príčina rakoviny o ktorej nechcú aby ste vedeli

O príčinách rakoviny sa vedú siahodlhé spory. A naozaj, rakovina nemá len jednu príčinu, zvyčajne ide o súhru viacerých faktorov, ktoré napokon povedú k vypuknutiu tohto ochorenia.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Avšak jeden faktor sa javí ako určujúci. Často býva spoločným menovateľom a jeho výskyt je zaznamenávaný u drvivej väčšiny prípadov rakoviny. Viac informácii o ňom nájdete práve v tomto článku.

#5: Bolesti brucha a žalúdka – domáce recepty pre rýchlu úľavu

Článok ponúka vyčerpávajúci pohľad na triky a domáce recepty pre uľavenie si od bolesti brucha.

Dozviete sa napríklad, že výber zeleniny je dôležitý. Niektoré druhy, napríklad brokolica, môže ľudom s citlivejším žalúdkom spôsobovať ťažkosti.

Tiež sa dozviete, že taká razca, aj keď vám nemusí chutiť, je pre plynulý prechod potravy črevami nadmieru prospešná.

Ide o pomerne dlhý článok. Veríme, že aspoň niečo z toho množstva odporúčaní na vaše žalúdočné problémy určite zaberie.

#4: Výstraha: 6 skupín liekov, na ktoré si dávajte pozor!

Predpisuje vám váš lekár tabletky hlava-nehlava na všeličo? Mali by ste byť pred ním na pozore a radšej si vždy overiť aký liek vám práve predpísal.

Mnohé z bežne užíaných liekov totiž majú závažné nežiaduce účinky. V článku sa dozviete o ktoré druhy a konkrétne liečivá sa jedná.

#3: Tampóny – šokujúca pravda (HPV, rakovina krčku maternice)

Zdravotné riziká na nás často číhajú na miestach, kde si to človek ani neuvedomuje. Jedným z takýchto miest je používanie výrobkov osobnej hygieny.

Tento článok vás oboznámi s tým, aké látky sa v týchto produktoch nachádzajú a k akým následkom ich časté používanie môže viesť.

#2: Odhalenie: Ako Liga proti rakovine s vašimi 2% z dane naložila

Na stránke sme začiatkom v roku 2013 viedli informačnú kampaň o tom, prečo podľa nášho názoru považujeme aktivity rôznych nadácií a charitatívnych organizácii v boji proti rakovine za neužitočné.

Tento článok je voľným pokračovaním na predošlú sériu a poukazuje na zvláštnosti a zahmlievacie taktiky pri vykazovaní použitia vyzbieraných finančných prostriedkov.

No a víťazom roka 2013 sa stal článok:

#1: Očkovací škandál: Súd potichu potvrdil autizmus z MMR vakcíny

Možno ste sa dopočuli o prípade doktora Wakefielda, ktorého medicínsky establishment roky prenasleduje za jeho výskum.

Dr. Wakefield v ňom poukázal na možnú príčinnú súvislosť medzi očkovaním proti MMR (príušnice, ružienka a rubeola) a autizmom.

Avšak napriek všemocným snahám o popretie tejto súvislosti, súdy v USA v nejednom prípade prisúdili za poškodenia vyvolané touto vakcínou miliónové odškodné.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Kedy sa k zodpovednosti postavia aj slovenské štátne orgány, ktoré pod hrozbou pokút nútia rodičov do povinného očkovania? Kedy aj u nás bude štát niesť právnu aj finančnú zodpovednosť v prípadoch, keď jeho kroky povedú k poškodeniu zdravia našich detí?

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marián Sklenár

  Dobrý den nie len Vasa webova stranka ale aj jej obsah je naozaj viac nez hodnotny paci sa mi na nej starostlivo precizne a vysokoodborne podana
  hustota informacii zakladajucej sa na skutocnej pravde odvijajucej sa z praxe a nevyvratitelnych faktov zo snahou podelit sa oboznamit siroku verejnost otvorit im oci dat jej sancu zdravo zit .“
  Prajem Vam Vela uspechov vo Vasej praci nech sa z toho Vasho svetielka nadeje stane slniecko ktore presvetli kazde ludske srdiecko.“
  Krasne Dni
  m:-)

Pridajte komentár

*