Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Tampóny – šokujúca pravda (HPV, rakovina krčku maternice)


Print Friendly, PDF & Email

Tampóny - šokujúca pravda (HPV, rakovina krčku maternice)

Rapídne stúpajúci výskyt HPV, rakoviny krčka maternice a mnohých iných ochorení ženského ústrojenstva, kvôli ktorým od žien a žiaľ čoraz častejšie aj od mladých dievčat dostávame množstvo emailov, nás vedie k napísaniu tohto stručného materiálu, ktorý stojí za zváženie.

Ešte predtým, než sa začítate do riadkov o tajomstvách tampónov, ktoré sú pred vami starostlivo ukrývané, vyzývame všetky dievčatá a ženy, ktoré prídu do styku s týmto článkom, aby o ňom informovali všetky svoje známe, vrátane matiek, dcér, spolužiačok a pod.

Samozrejme, výzva smeruje aj k manželom či partnerom, ktorých ženy alebo partnerky často, avšak v tichosti a potajme, trpia zdravotnými problémami, ku ktorým do značnej miery prispeli aj konvenčné hygienické produkty.

Chlapi, ak len nie ste chlpatými ale skutočnými chlapmi, a ak Vám na svojich drahých polovičkách záleží, dokážete im to aj týmto spôsobom a bez meškania ich o danom probléme upovedomíte. Však?

Myšlienka, že ženy nevedome vsúvajú potenciálne rakovinový materiál priamo do svojho tela, je smutná, obzvlášť, keď takéto počínanie dokázateľne zvyšuje riziko HPV, rakoviny krčku maternice, rakoviny samotnej maternice, vaječníkov a iných s tým súvisiacich ochorení.

Okrem mnohých iných dôvodov, prečo je používanie tampónov a vložiek (ale aj jednorázových plienok u detí!) zdraviu nebezpečné, patria najmä:

1) syntetický materiál natoľko vstrebáva telesné tekutiny, že vytvára výborné podmienky pre takzvaný Syndróm toxického šoku (TSS – Toxic Shock Syndrome), čo je nebezpečné hlavne pre mladé dievčatá, u ktorých sa nestihli vytvoriť potrebné obranné protilátky voči tomuto syndrómu,

2) z chlóru, ktorý sa používa na bielenie tampónov, vložiek (plienok atď.), sa uvoľňuje dioxín, známa karcinogénna látka, priamo do prostredia pošvy a maternice. Nehovoriac o tom, že pozostatky chlóru pôsobia rovnako dráždivo a vysušujú.

Oba problémy sú známe už prinajmenej od roku 1980, kedy kvôli tampónom Procter & Gamble zomrelo najmenej 38 žien (nevie sa, koľko je nezaznamenaných prípadov).

Po tomto škandále boli tampóny s názvom Rely stiahnuté z trhu a ženám bolo doporučené používať tampóny s čo najmenšou možnou vstrebateľnosťou.

Momentálny ročný výskyt úmrtí na TSS sa znížil, avšak je to s najväčšou pravdepodobnosťou preto, lebo úrady pre kontrolu chorôb prestali prípady TSS sledovať.

Právnik Tom Riley, ktorý sa najviac zaoberá prípadmi TSS a zastupuje obete poškodené TSS a pozostalé klientky zomrelé priamo na TSS tvrdí, že prestala existovať oznamovacia povinnosť lekárov, ktorých pacientky boli syndrómom postihnuté a oznamovanie sa stalo dobrovoľným.

Túto benevolentnosť si vynútili korporácie, ktorým hrozil znížený dopyt po ich hygienických produktoch v dôsledku preukázateľného negatívneho vplyvu na zdravie.

Aj keď úrady prípady TSS aktívne viac nemonitorujú, oni sami odhadujú, že len v USA trpí na vážne následky TSS ročne asi 1300 žien, z čoho asi 5% následkom ochorenia nakoniec podľahne. V krátkosti, Syndróm toxického šoku stále jestvuje a darí sa mu.

S rovnakou istotou, ako tou, že slnko znovu vyjde zajtra ráno na východe, sa u každej ženy do väčšej či menšej miery objavujú toxické symptómy používania tampónov.

To, že na ne žena priamo neumrie, alebo momentálne nemá žiadne vážne príznaky, neznamená, že syndrómom do istej miery netrpí. Vonkajšie prejavy toxicity sú totiž viditeľné až v pokročilých štádiách.

Samozrejme, (pseudo)testy v reklamách presviedčajú dievčatá a ženy o bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti tampónov a vložiek. Máloktoré dievča a žena však vie, že tieto testy sú vykonávané alebo platené samotnými výrobcami produktov a pravé, nezávislé testy sa nepublikujú z dôvodu komerčnej cenzúry.

Jediná a asi aj posledná štúdia doktorov Philipa Tierna a Brucea Hanna z roku 1999 jasne poukázala na to, že tampóny vyrobené zo syntetických látok (kombinácia plastov a iných materiálov, ako napríklad tzv. rayon, slov. umelý hodváb) podporujú produkciu TSS vďaka vytváraniu podmienok pre istý typ baktérií, zatiaľ čo 100% bavlnené tampóny TSS nepodporujú.

Dokázali tiež, že syntetické tampóny nasávajú omnoho väčšie množstvo vody zo sliznice, zanechávajúc na sliznici zvyšky koncentrovaných bielkovín, ktoré sú využívané stafylokokovými baktériami na výrobu toxínov (dôvod častých výtokov). Je logické a nie ťažko pochopiteľné, že tampóny majú vysokú vstrebateľnosť.

Nasávajú nielen krv, ale aj dôležitú sliznicovú sekréciu, čím sliznica ostáva vysušená a dochádza k tvoreniu malých vredov. Bezpochyby najviac trpí krček maternice. Spomínaný syndróm však nie je jediným problémom.

Málokto má poňatia, čo všetko tampóny a hygienické vložky obsahujú, keďže výrobcovia nie sú povinní tieto informácie uvádzať a z logických dôvodov ani neuvádzajú.

Najznámejšou nebezpečnou látkou v tampónoch je dioxín, ktorý je vedľajším produktom, vznikajúcim  pri bielení tampónov a vložiek chlórom, ktorým bielia takmer všetky masoví výrobcovia.

Opakované vystavovanie sa dioxínu podstatne zvyšuje riziko rakoviny a vedie aj k mnohým nerakovinovým ochoreniam, vrátane hormonálnej nerovnováhy, supresie imunitných buniek, vývojových porúch, poškodenia reprodukčných orgánov vo všeobecnosti (neplodnosť), spontánnych potratov, poškodenia plodu a pod.

Dioxin má schopnosť zhromažďovať sa v tele ženy, a to najmä v tukoch a materskom mlieku. Neexistuje žiadna logická potreba bielenia hygienických produktov. Existujú len dôvody komerčné, estetické a reklamné, za čo ženy (vrátane vyvíjajúcich sa plodov a kojencov) platia svojím zdravím.

Kniha Rakovina – prečo stále umierame bez spoznania pravdy píše o dioxíne nasledovné:

“Dioxín je potenciálne karcinogénny vedľajší produkt, ktorý je výsledkom procesu na zvýšenie úrovne penivosti v čistiacich prostriedkoch, ako sú napr. šampóny, zubné pasty atď., a na vybielenie papiera v papierňach. Kontajnery ošetrené dioxínom (a niektoré plastové fľaše) niekedy prenesú dioxín do samotných výrobkov.

Bolo preukázané, že karcinogénnosť dioxínu je až 500 000-krát vyššia ako karcinogennosť DDT (syntetický pesticíd)”;

“…neskutočne škodlivá zložka 1,4-dioxan bol jednou z hlavných zložiek chemického defoliantu Agent Orange, ktorý sa vo veľkej miere používal počas vojny vo Vietname na odstránenie plátenných striešok v džungli, aby bolo možné odhaliť nepriateľov. 1,4-dioxan je hormonálny narušiteľ, o ktorom sa verí, že je hlavným prvkom, ktorý bol preukázaný, že sa nachádza v oblasti výskytu rakoviny, ktorú mal vietnamský vojenský personál po vojne.

Je to takisto aj napodobenina estrogénu, o ktorom sa vie, že pri prevahe nad progesterónom zvyšuje pravdepodobnosť rakoviny pŕs a endometriálnej rakoviny, ochorení súvisiacich so stresom a znižuje počet spermií.”;

“…Dr. Samuel Epstein upozorňuje: „Najlepší spôsob ako sa ochrániť je spoznať komponenty, ktoré sú najpravdepodobnejšie kontaminované 1,4-dioxanom. Tieto zahŕňajú komponenty so slovíčkom s predponou alebo slabikou PEG (PEG-7, PEG-8, PEG-120), ďalej polyetylén, polyetylénglykol, polyoxyetylén, atď. (ako napr. v sodium laureth sulfáte), alebo oxynol. Aj polysorbát 60 a aj polysorbát 80 môžu byť takisto kontaminované 1,4-dioxanom.”

Epstein, Samuel, Safe Shopper’s Bible, p. 342

Epstein, Samuel, Safe Shopper’s Bible /Biblia bezpečného nakupujúceho/, str. 190-191

Iné problémy tampónov a vložiek

– vstrebávanie vody a dôležitej sekrécie zo sliznice pošvy spôsobujúce suchosť sliznice

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

– narušená pH rovnováha

– mikrobakteriálna nerovnováha

– pozostatky pesticídov v ne-bio bavlne

Okrem týchto dôležitých vplyvov na sliznicu pošvy ďalším významným faktom je dráždivý vplyv ostrých syntetických vlákien uvoľňujúcich sa z tampónov a vložiek, ktoré sa zachytávajú na stenách sliznice, vyvolávajú neustále dráždenie, zápaly, odlupovanie pošvovej sliznice a ešte viac podporujú vznik syndrómu toxického šoku.

O uvoľňovaní sa týchto vlákien sa môžete presvedčiť jednoducho – do pohára s vodou namočte tampón alebo hygienickú vložku a za nejakú chvíľu to (tampón namočený vo vode) pozorujte proti svetlu. Uvidíte odstávajúce lesklé vlákna, pričom niektoré budú z produktu uvoľnené (obr.1 a 2).

Aké sú možnosti?

Ide o vaše zdravie. Neostaňte k problému ľahostajnými a začnite sa ním aktívne zaoberať a veci ohľadom tampónov a vložiek skúmať a diskutovať o nich. Existuje mnoho prostrediu a hlavne telu viac prijateľnejších produktov na trhu ako len masovo propagované produkty ktoré roky používate.

Vyhľadávajte vložky a tampóny (tie len ak ich nevyhnutne potrebujete) zo 100% vlny a, ak možno, z bio-vlny. Mali by ste ich nájsť v bio-obchodoch.

Vynikajúcou možnosťou, ktorú najviac odporúčame, sú viacnásobne a dlhodobo (aj 10 rokov!) použiteľné produkty, ako menštruačné kalíšky vyrobené zo 100% chirurgického silikónu, alebo špongie z morských rias.

Po krátkom prieskume SK stránok s tematikou menštruačných kalíškov je zrejmé, že sa poukazuje najmä na ich ekologickosť. Čo je však omnoho podstatnejšie, je ich neporovnateľne pozitívny vplyv na zdravie ženy v porovnaní s tampónmi a hygienickými vložkami.

Nielenže sa rozhodnutím pre podobné hygienické potreby dievčatá a ženy postarajú o zdravší menštruačný cyklus bez vplyvu chemikálii, ale zároveň zaručene ušetria ohromné množstvo peňazí.

Dôležité je len urobiť ten múdry prvý krok k zmene a prekonať prvý či druhý mesiac počas učenia sa o manipulácii s menštruačným pohárikom.

Z osobných svedectiev, ktorých je Kampaň svedkom, ide u vynikajúcu vec a želáme každej žene a dievčaťu, aby sa o tom mali možnosť sami presvedčiť.

Záver

Syntetické tampóny a hygienické vložky negatívne vplývajú na zdravie ženských orgánov, ako aj na celkové zdravie ženy, ba dokonca aj na zdravie a vývoj plodu a neskôr na kojené bábätko.

Okrem zvýšeného rizika rakovín krčku maternice, samotnej maternice a vaječníkov, k ďalším častým problémom patria HPV, pomočovanie a únik stolice (hlavne z dôvodu toxického zaťaženia močového a zvieracého svalstva), bolestivý pohlavný styk (hlavne z dôvodu dehydrovania a častých zápalov sliznice pošvy), hormonálna nerovnováha, neplodnosť, poruchy imunity, PMS, infekcie močových ciest a iné zdravotné problémy.

Problémom výrazne priťažuje aj používanie hormonálnej antikoncepcie.

Kampaň vrelo odporúča dievčatám a ženám rozumne zvážiť alternatívy používania tampónov a hygienických vložiek a zameniť ich za zdraviu neškodlivé (čo je omnoho podstatnejšie ako ekologický dôvod) a ekologicky nezávadné produkty.

To platí dvojnásobne ak už žena/dievča trpí zápalmi pošvy, výtokmi, kandidiázou, HPV, prekanceróznymi a rakovinovými ochoreniami a inými problémami týkajúcimi sa ženského ústrojenstva.

Zdroje

1. AB2820, Dennis Cardoza, 2000
2.HR2900, Carolyn Maloney, 1997
3.United States Food & Drug Administration
4.United States Environmental Protection Agency
5.Enviroweb 23 January 2000 report: www.enviroweb.org/issues/dioxin/index.html
6.Mari Edlin, CNN.com February 9, 2000
7.Amy Yannello, The Press Tribune (USPS No. 470-960)
8.Rev Med Brux 1998 Sep;19(4):A367-71
9.Semin Reprod Endocrinol 1997;15(3):301-8
10.Hum Reprod 1997 Feb;12(2):373-5
11.Fundam Appl Toxicol 1993 Nov;21(4):433-41
12.Am J Obstet Gynecol. 2000 Apr;182(4):767-775.
13.Toxicol Sci. 1999 Nov;52(1):45-9
14.Gynecol Obstet Invest 1999 Oct;48 Suppl S1:45-56
15.Eur J Obstet Gynecol Reprod Biol 1999 Feb;82(2):129-33

16.Archer, JC and others, Dioxin and Furan Levels Found in Tampons, 2005, Journal of Women’s Health, Volume 14, pages 311-315. (Táto štúdia priznáva, že dioxín sa z tampónov „insignifikantne“ uvoľňuje. Neberie ohľad na to, že polčas rozpadu dioxínu je 11 rokov, čo znamená, že po vystavení sa dioxínu z jedného tampónu, sa po 11 rokoch v tele ženy stále nachádza polovica dávky. Dioxín má vysoko kumulatívnu schopnosť.)

17.De Vito, MJ and Schecter A. Exposure Assessment to Dioxins from the Use of Tampons and Diapers, Environmental Health Perspectives, Vol 110, January 2002. (Táto štúdia priznáva, že dioxín sa z tampónov „insignifikantne“ uvoľňuje. Neberie ohľad na to, že polčas rozpadu dioxínu je 11 rokov, čo znamená, že po vystavení sa dioxínu z jedného tampónu, sa po 11 rokoch v tele ženy stále nachádza polovica dávky. Dioxín má vysoko kumulatívnu schopnosť.)

18.National Research Center For Women and Families

19. http://dievcata.blog.cz/0606/pribeh-dievcata-ktore-tampony-takmer-zabili

Veľa štastia!

Poznámky

Prevencia HPV, rakoviny krčka maternice, rakoviny maternice, vaječníkov, neplodnosti a iných ochorení ženského ústrojenstva.

– dostatok čerstvého ovocia, zeleniny, plodov, orechovín, semien, všetko v surovom stave pokiaľ je možné,

– obmedzenie živočíšnych jedál, hlavne tých s vysokým obsahom estrogénu (najmä červené mäso, mlieko a tavené syry),

– vylúčenie sóje z dôvodu obsahu fytoestrogénu a nepriaznivého vplyvu na hormonálnu rovnováhu

vylúčenie HAK (syntetické hormóny),

– používanie menštruačných produktov, najmä menštruačného kalíška, alebo aspoň výlučne bio bavlnených hygienických vložiek a tampónov (tampónov len v nutnosti),

– dodržiavanie hygieny,

– dodržiavanie pitného režimu (čistá voda), psychohygiena, dostatok pohybu, oddychu a spánku

– optimálny prísun vitamínu C podľa dôkazov Linusa Paulinga, nositeľa Nobelovej ceny za výskumné práce o vitamíne C, (pozri knihu Vitamín C a megaskorbická liečba)

– optimálny prísun kyseliny listovej

Metabolická liečba spomenutých ochorení

Vyžaduje si intenzívny a individuálny prístup, okrem iného príjem vysokých dávok živín a protirakovinových látok, podľa potreby a možnosti aj ich vnútrožilové podávanie podľa stanovených protokolov, ktoré sa používajú v metabolickej medicíne, napr. Dove Clinic www.doveclinic.com vo Veľkej Británii, alebo Oasis of Hope v Mexiku www.oasisofhope.com.

Podrobný zoznam doplnkov vhodných na podporu imunity, rakovinu a iné typy zdravotných problémov nájdete v článku Odporúčané doplnky výživy.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. článok prinajmenej núti k zamysleniu, určite sa poobzerám po bio menštruačných potrebách, ďakujem za info!!!!
  ale nedá mi neupozorniť na množstvo gramatických chýb v článku (obäte namiesto obete,vyvýjajúci sa plod namiesto vyvíjajúci sa plod, priateľný protukt namiesto prijateľný produkt…) oči mi trhá a nedá mi neupozorniť na ne.
  zdenka

 2. levanduľa

  Už 4 roky používam menštruačný kalíšok a nedám naň dopustiť. Zbavila som sa množstva ženských problémov, o. i. ranky v popôrodnom šití, ktorá sa mi spravila pri každej menštruácii aj pár rokov po pôrode. Mimo menštruácie potrebujem stále používať slipovú vložku – aj tú som vymenila za látkovú z bio bavlny. Na tú si bolo treba trošičku dlhšie zvykať, lebo je hrubšia ako klasická a hlavne zapínanie krídielok na nit vadí napríklad pri bicyklovaní… Na margo tampónov a vložiek mi môj gynekológ povedal, že je to najväčšie svinstvo, ktoré pre ženy vymysleli. Keď 4 z 5 gynekológov podľa reklamy doporučujú XY tampóny, tak ten môj je ten piaty ;-).
  Kalíšok sa zdá na prvý pohľad vyššia investícia (v porovnaní s vložkami), ale po prerátaní nákladov sa investícia po cca 9. mesiacoch vyrovná a po niekoľkých rokoch ušetrí stovky €. Takisto je to aj s látkovými plienkami pre detičky, na ktoré tiež nedám dopustiť, prípadne ešte geniálnejší spôsob – bezplienková komunikačná metóda, ktorá skvele funguje…

 3. Kalisok pouzivam uz druhy rok, odvtedy ako som prestala pouzivat vlozky a tampony som nemala kvasinkovu infekciu. Predtym som ju mavala skoro kazdy mesiac… stacilo trocha porusit dietu a uz as to zacalo.. svrbenie, vytok a behom na gyndu….

 4. A kde mam kalíšok v robote oplachnuť? V umývadle ako ruky??? Hm to bude kolegyňa prevalovať oči ked si vedla bude umyvať ruky a potom sa vrátim opäť na wc si ho tam zaviesť???
  Niet nad obyčajne vložky dámy

 5. Kalíšok používam zhruba rok a som velmi spokojná. Je k dispozícií vždy, bez zápachu – krv sa v ňom nerozkladá, bez nepohodlia aké často spôsobujú vložky, kalíšok dlho vydrží-stačí ho vyliať raz za den v čase ked si robíte osobnú hygienu. Prestala som riešiť to, že potrebujem minimálne dve veľkosti vložiek a tampónov počas menštruácie. Tampóny mi pretekali a hrubé veľkosti boli nepohodlné. S kalíškom som sa trochu musela ,,zoznámiť,, a získať určitú prax, ale myslím, že to stojí za to investovať do svojho zdravia i pohodlia. Opláchnuť sa dá aj v práci (ked je to nutné, lebo vydrží kludne aj 8 hodín bez rizika STS a bez zápachu) opláchnuť sa to dá aj vtedy ak sme na WC sami bez kolegýň 🙂 a ked sa tam aj nejaká vyskytne tak môže aj prevalovať oči, je to jej vec, ja môžem kališok odporúčať. Na ženskom WC v práci tak nerobím odpad vo forme použítých vložiek v koši plus v teplých mesiacoch ten super smrad, ktorý tam z toho je 🙂 Takže všetko sa dá ked sa chce.

 6. Mňa by zasa zaujímalo KTO tento článok napísal. Podľa mňa by sa mal zamyslieť nad svojou gramatikou!

 7. pozorovatel

  on mi normalne zmazal prispevok, je to mozne?? admin mi zmazal prispevok!!!

 8. Kalíšok som používala asi dva roky a zo začiatku som bola nadšená, aká som eko a bio. Nafúknuté brucho a občasné bolesti počas MS som pripisovala veku a slabej kondičke – hoci rovnaké príznaky som mávala aj z tampónov. Potom som si raz kalíšok nestihla vyvariť a siahla som po obyčajnej vložke, a voilá, brucho spľaslo a bolesti prestali. Odvtedy kalíšok používam len ako občasnú alternatívu namiesto tampónov, keď sa inak nedá.

 9. Kalisok pouzivam asi pol roka, a neda sa to porovnat s vlozkami ani tamponmi. Tampony neuveritelne vysusovali, takze mi stale vadili a z vloziek som bola stale zaparena a neustale som bojovala s kvasinkovymi infekciami. Odkedy pouzivam menstruackny kalisok, kvasinkovu infekciu som nemala. Brucho bolieva uplne rovnako ako pri kazdej menstruacii, ci som pouzivala vlozky alebo kalich. Prvy mesiac to bol sice maly boj (so zavedenim a naslednym vybratim), ale som rada ze som ho nevzdala, teraz je to uz bez problemov a bez stresov, nedam nan dopustit a hlavne nemusim riesit, ci mam alebo nemam vlozku, kde si ju vymenim, ci nesmrdi a podobne. Ale co je najhlavnejsie, ziadne zapareniny a kvasinkove infekcie !!! Len odporucam

 10. Toto je len sposob ako urobit reklamu menstruacnemu kalisteku…. kalistek je neprakticky kedze vylievat ho musim nad vanou lebo je od neho vsetko spinave! Blbe zavadzanie… vyhoda je akurat cena a viacnasobne pouzivanie…

  • elena ivanova

   kazda zena pouziva to co pre nu vhodne a s cim je spokojna.tento clanok je uplna blbost..kazdy produk na nieco sa testuje,keby ze bol tak skodlivy tak ho neschvalia a nedaju do vyroby,myslim tampony,zeny,nebudte naivne a pouzivajte to s cim sa citite pohodlne..ja by som za ten kalistek nedala ani cent pretoze nie som s nim spokojna..zeny,este ste sa nepoucili ze reklame sa neda verit?))nech kazda pouziva to co pre nu najlepsie a ja osobne neverim ze tampony mozu sposobit rakovinu kedze sa menia kazde 4hodky ..tento clanok je ozaj hlupost..

   • terezkaterka

    elena ste naivná, keď si myslíte, že na trh sa dostávajú iba nezávadné, bezpečné a schválené výrobky.

  • Salonka, to nie je pravda, Ja puzivam kalisok roky a nedam nan dopustit. A nevylievam ho do vane, ale do kvetov – odporuca sa to – je to vynikajuce vec na podu/zeminu.

 11. Nie som odbornik a teda necitim sa na to hodnotit, ale neda mi nepridat moj osobny nazor. Pravda je, ze rakovina je dost velky strasiak kedze o dovodoch jej vzniku sa stale nic poriadne nevie a teda hocico moze mat vacsi alebo mensi vplyv. Ale na druhu stranu rovnako ako je tampon cudzie teleso prenasajuce rozne latky, tak isto aj kalisok je vyrobeny z umeliny, ktora sama o sebe nie je bohvieco a kedze nie je jednorazovy tak aj najlepsia starostlivost nezabezpeci uplnu cistotu. Neviem, pride mi to tiez skor ako reklama, aj ked som chvilku nad nim uvazovala…

  • terezkaterka

   Chcelo by to štatistiku z určitého množstva žien, tých aj tých, aby sa dalo hodnovernejšie povedať, ktoré z prípravkov sú lepšie.

 12. Ja som prve roky pouzivala vlozky, ale casom som z nich mala hrozne mykozy, musela som si menit vlozku kazdu hodinu napriek slabej menstruacii, a aj tak som kazdy druhy mesiac riesila mykozu. Potom som objavila tampony, boli o tolko pohodlnejsie, ze som vlozky uplne zrusila. Mykozu som cele roky nemala, potom sa mi vsak znovu zacala objavovat, casom sa pridala suchost, ktora uplne znemoznovala pohl. styk – vzdy po menzese este aj 10-14 dni trvalo, kym sa to napravilo, a to uz bol pomaly cas na dalsi menzes. Pred 5 rokmi som natrafila na kalisok, kupila som si ho a odvtedy ine nepouzivam. Nie som uplne spokojna – mykoza sa 2-3x do roka vyskytne a doteraz sa mi stane, ze si ho zavediem zle a treba aj 3-4x opravovat, niekedy mi brani v uplnom vymoceni, alebo ma z toho prezenie. Ale z toho co som zatial vyskusala je asi najlepsi.

  • Jak tak čtu o těch vašich mykózách…..já nevím holky, ale když se mně nějaká objevila, vždycky to mělo co dělat s nevěrou mého manžela. Od té doby, co je pryč, jsem mykózu nedostala. Takže problém bych neviděla ani tak v používání vložek či tampónů, ale v osobním životě vašeho partnera. Pokud nemáte stoprocentní jistotu, radši ho donuťte používat ochranu, to bakterie z prostředí cizí ženy nepřenese……

 13. Špekulant

  Nemám nič vážne proti článku, len ma zaujalo, že z chlóru sa uvoľňuje dioxin. Nie som chemik, ale toto by asi nešlo. Chlór je iný prvok, ako kyslík.

Pridajte komentár

*