Reakcia na článok „Rakovina má kmeňové bunky“


Print Friendly, PDF & Email

Jeden z našich čitateľov nás upozornil na vcelku zaujímavý článok, ktorý včera vyšiel na stránke topky.sk. Článok v podstate hovorí o tom, ako vedci práve zistili, že aj rakovina má kmeňové bunky. Ďalej uvádza, ako sú tieto kmeňové bunky chemoterapiou nezničiteľné.

Preto sa vraj vedci musia najprv zamerať na zistenie spôsobu ako zničiť nielen samotný nádor, ale aj rakovinové kmeňové bunky. To má potom viesť k liečbe rakoviny. Po dosiahnutí tohto cieľa sa potom vedci budú môcť zaoberať, ako rakovine predísť.

Na prvý pohľad sa článok zdá zaujímavý, no neprináša v podstate nič nové a v určitom zmysle až zavádza. Metabolická medicína už dávno vie, že problém konvenčnej liečby chemoterapiami a ožarovaním je ten, že sa po nich ochorenie  často vracia späť a to v ešte horšej forme, ako predtým.

Je to spôsobené dvoma faktormi:

Prvým je fakt, že konvenčné metódy nikdy nezabijú všetky rakovinové bunky. Zopár, tých najodolnejších vždy prežije. Všade inde v prírode existujú slabší a silnejší jedinci.

Medzi stepnou zverou v Afrike prežijú tie zdravšie, silnejšie jedince. Tie slabšie ako prvé dohoní prenasledujúci lev. Rovnako to platí aj u ľudí. Chrípka niekoho skolí, iný sa jej vírusom ani nenakazí. Rozdiely bývajú niekedy obrovské.

Také isté je to aj u rakovinových buniek. Niektoré z nich sú silnejšie, odolnejšie, iné zas slabšie. Konvenčná medicína môže dokázať zničiť 99.9% z nich.

Čo sa ale stane potom? Tie čo prežijú sú logicky najodolnejšie. Po vysadení chemoterapie sa začnú opäť množiť a keď vytvoria nový nádor, prípadne metastázy, tak tie už žiadna chemoterapia ani rádioterapia neodstránia.

Tuto sa dostávame k druhému faktoru. Vedľajším účinkom konvenčná „liečby“ rakoviny je to, že výrazne oslabí celý organizmus, vrátane imunitného systému. Ak sa po ukončení konvenčnej liečby začnú znova množiť preživšie bunky. Tie však sú nielen odolnejšie, ale im v ich ceste rastu ani nič nestojí.

Imunitný systém je oslabený a očistné procesy tela sú zaneprázdnené odstraňovaním toxických látok, čo v tele zanechala chemoterapia. Organizmus človeka je tiež zamorený množstvom odumretých buniek – a to tak rakovinových, ako aj pôvodne zdravých.

Na našej stránke sme už viac krát spomenuli fakt, že rakovina nie je nádor. Nádor je iba prejavom rakoviny. Rakovina je metabolické ochorenie doprevádzané oslabeným imunitným systémom. Tieto dva faktory tu pôsobia v symbióze.

Avšak konvenčná medicína sa nezameriava na príčinu ochorenia, ale jeho prejav – nádor. Ak sa im aj možno spočiatku podarí odstrániť prejav, tak ochorenie samotné ešte zhoršia. Výsledkom, ako už bolo spomenuté, býva návrat rakoviny, ktorá postupuje oveľa rýchlejšie a agresívnejšie ako v prvotnej fáze.

Záver výskumov uvedených v spomínanom článku hovorí o kmeňových bunkách. Ich existenciu však dokazuje len nepriamo uvedením zistenia, že časť rakovinových buniek prežije konvenčnú liečbu. Podľa nášho názoru sa však nejedná o kmeňové bunky, ale bežné rakovinové bunky, no tie silnejšie a odolnejšie.

Článok tiež podsúva opäť raz tak typickú falošnú nádej typu „teraz už vieme, v čom je problém. Dajte nám ďalšie miliardy dolárov (eúr) a my nájdeme riešenie“. Nerád bývam prorokom, no mám takú silnú predtuchu, že nad skúmaním dávno vyskúmaného sa strávia celé roky, možno desaťročia a želaný výsledok napokon opäť nedosiahnu.

Stop Candida

Ale veď nevadí. O 10 rokov sa opäť objaví nejaká „nová“ vec. Tú potom budú skúmať ďalších 10 rokov a minú ďalšie miliardy. A tak stále dokola. Nezabúdajme na to, že pred 30 – 40 rokmi, to bol tuším americký prezident Nixon, ktorý vyhlásil, že rakovina bude do pár rokov zdolaná.

Odvtedy je tu stále každú chvíľu nejaký nový prevratný objav. Už len krôčik od liečby a … stále nič. Stále dokola a dokola. Veď po nejakých 40-tich rokoch si falošné sľuby ľudia pamätať aj tak nebudú. A väčšina z nich zrejme už ani nebude nažive.

Preto sa tie isté výhovorky používajú vždy znova a znova. A ľudia im to samozrejme veria, keďže sú buď príliš mladí, naivní, prípadne už nie sú.

Naša stránka neexistuje zasa až tak dlho, je tomu len niečo vyše 5 rokov. No niekedy sa už začíname cítiť trocha trápne, lebo to, čo sme tvrdili a písali pred rokmi je stále aktuálne a musíme o tom písať znova.

Na preberanú tému si môžete prečítať zopár z našich starších článkov:

Metabolická teória príčin vzniku rakoviny

Pravda o chemoterapii

Šokujúce odhalenie: Onkológovia falšujú štatistiky úspešnosti chemoterapie

Konvenčná medicína zrejme ráta s tým, že 100 krát opakovaná lož sa stane pravdou. Tak teda aj my tu už po 100-krát zopakujeme, čo sme už napísali veľa krát. Nie žeby sme tiež dúfali, že sa lož stane pravdou.

Naopak, dúfame, že 100 krát zopakovaná pravda, ako odpoveď na klamstvá konvenčnej medicíny prijme čoraz viac ľudí uvažovať a zamyslieť sa.

Zbohom vysoký krvný tlak

Každopádne, keď porovnáme mieru uvedomenia si pred 5 rokmi a dnes, vidíme výrazný posun. Sme radi, že sa nám tento odkaz darí šíriť medzi čoraz viac a viac ľudí. Želáme vám všetkým veľa pravdy a pevného zdravia. A menej propagandy od konvenčnej medicíny.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Veľmi trefný článok,popisuješ presne stav v akom sa propaganda za liečenie rakoviny dnes nachádza. V minulosti som sa tiež pár krát nádejal,že liek na rakovinu je na dosah,až kým som nepochopil ako ten celý biznys funguje. Je to hrozné,zvlášť keď si predstavíte,že tie nevinné deti na onkológií by mohli byť natrvalo vyliečené za pár týždňov – keby…

  2. keby…keby nejedli sladkosti,pretoze prekysluju organizmus(cukor je biela smrt)ale viac zeleniny.raz do roka previest ocistu a aspon tyzden preventivne soda bikarbona s javorovym sirupom

Pridajte komentár

*