Očkovací škandál: Súd potichu potvrdil poškodenie mozgu po MMR vakcíne


Print Friendly, PDF & Email

mmr-vakcina-autizmus

O tomto sa z hlavných mienkotvorných správ nedopočujete…

Americký súd nedávno diskrétne, bez prílišnej medializácie, pekne potichučky potvrdil, že kombinovaná vakcína na osýpky, príušnice a ružienku (MMR – measels, mumps, rubella) skutočne spôsobuje autizmus.

V pred časom zverejnenom rozsudku, časť ktorého bola utajená pred verejnosťou, bolo malému chlapcovi prisúdených niekoľko státisícov dolárov. Ide o odškodné za to, že MMR vakcína dokázateľne u neho viedla k vyvolaniu autizmu.

Rodičia desaťročného Ryana Mojabeho uvádzajú, že ich syn prvý krát dostal encefalitídu po tom, ako bol zaočkovaný MMR vakcínou v decembri 2003.

Encefalitída je v USA na zozname vedľajších účinkov očkovania, za ktoré sa poskytuje odškodné. Na rozdiel od Slovenska, kde údajne k žiadnym ťažkým reakciám po očkovaní podľa našich očkovacích celebrít nedochádza.

Podľa Ryanových rodičov, MMR vakcína spôsobila ich synovi encefalitídu. Tá sa prejavuje ako neuroimunologicky podmienená dysfunkcia vo forme astmy a autistického spektra (ASD).

Súvislosť očkovania a autizmu potvrdená po 15 rokoch sporu

Po tom, ako Ryanov prípad dlho putoval z jedného súdu na druhý, sa ním konečne začal zaoberať špeciálny súd pre prípady poškodenia očkovaním. Napokon federálna vláda uznala, že jeho encefalitída bola vyvolaná očkovaním proti osýpkam, mumpsu a rubeole.

Táto udalosť opäť raz potvrdila závery, ku ktorým dospel Dr. Andrew Wakefield pred vyše 20 rokmi, keď študoval ochorenia tráviaceho traktu u detí po podaní MMR vakcíny.

„V rámci definícii očkovacieho zákona Ryan utrpel poškodenie mozgu, konkrétne encefalitídu (zápal mozgu) 5 až 15 dní po očkovaní“, potvrdilo americké ministerstvo zdravotníctva. „Tento prípad je hodný odškodnenia“, súhlasí ministerstvo s názorom súdu.

Najpozoruhodnejšou vecou v tomto prípade je to, že dokumenty v ktorých vláda priznáva ujmu, ostávajú utajené.

Aj napriek priznaniu príčinnej súvislosti medzi očkovaním a Ryanovou encefalitídou, vláda i súd sa zdráhali vyjadriť svoj názor na verejnosti, či Ryanová encefalitída viedla aj k rozvoju ďalších ochorení, konkrétne autizmu.

Avšak už len fakt, že tieto dokumenty ostávajú cenzurované svedčí o tom, že vláda pred verejnosťou skrýva niečo dôležité. Niečo, čo pravdepodobne má istým spôsobom dočinenia so súvislosťou medzi MMR vakcínou a autizmom.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Znepokojení rodičia všade vo svete mali celý čas pravdu: MMR vakcína môže vyvolať autizmus

V podobnom prípade prejedávanom v ten istý mesiac bolo mladej Emily Mollerovej z Texasu prisúdené obrovské odškodné za poškodenia spôsobené MMR očkovaním.

Podľa správ Emily malá veľmi silnú reakciu, ktorá nasledovala nielen po MMR vakcíne, ale po súčasnom podaní DTaP vakcíny (diftéria, tetanus a čierny kašeľ), HiB (hemofilové infekcie) a vakcíne Prevenar (pneumokoky).

Podobne ako v Ryanovom prípade, úrady priznali,  že aj u Emily očkovanie viedlo k autizmu a ďalším vývojovým poruchám.

Tieto dva prípady v kombinácii s bezpočetným množstvom štúdii publikovaných v USA, Južnej Amerike a Európe dokazujú, že vakcína MMR vôbec nie je taká bezpečná, ako sa to prezentujú predstavitelia konvenčnej medicíny.

Po pravde, všetko, čo Dr. Wakefield zistil na konci 90 rokov minulého storočia v súvislosti s MMR vakcínou – to, čo ho stálo kariéru a reputáciu, sa ukázalo ako nevyvrátiteľná skutočnosť.

„Je len veľmi málo pochýb o tom, že vakcíny môžu a aj naozaj spôsobujú autizmus“, uviedol nedávno Dr. Wakefield zo svojho domu v Austine, Texasu.

Dr. Wakefield pokračuje:

„U týchto detí existujú pádne dôkazy o nežiaducich vedľajších účinkoch MMR očkovania, ktoré zahŕňajú poškodenia mozgu s následným rozvojom spektra autistických ochorení. Teraz je to už len otázkou čísel, koľko detí je po očkovaní takto postihnutých.

Príbehy rodičov boli po celý ten čas pravdivé…

Vlády musia raz a navždy prestať zahrávať sa so slovíčkami. Kým sa oni handrkujú, neustále dochádza k novým a novým poškodeniam detí. Dúfam, že u týchto detí dokážu rozpoznať ochorenia ich tráviaceho traktu a následnou liečbou im uľavia od potiaží. Toto sa malo udiať už dávno.“

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: NaturalNews

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Poskodzovanie deti je zamerny proces. Tretia svetova vojna je v plnom prude. Na uzemie Ceskoslovenskej Republiky postupila v roku 1989.
  Predosle vety nemaju nic spolocneho s mojim svetonazorom. Som ucitel a zijem dlhe roky v Irsku. S udesom sledujem degradaciu najmladsej generacie. Volakdo ma na tomto negativnom procese velky zaujem.

  • tony says:

   Tony says: zdielam s vami vas nazor. inak tiez mame autistu v rodine a viditelne sa to muselo s nim prelomit presne po ockovani, pretoze dovtedy bol ako vsetky ine normalne deti. je z dvojiciek, na stastie dvojicka dievcatko je normalna. mimochodom, tiez zijeme v irsku.

  • uplne s vami suhlasim maju nas za opice…

 2. Mohli by ste uviesť zdroje, z ktorých ste čerpali informácie pre tento článok?

  • Link na zdroj je uvedený za článkom.

  • vědeckého hlediska to jsou nepodložené pitomosti, autismus by mohl vzniknout, v případě obsažených blokátorů některých mozkobých receptorů. Závažnýmfaktem je však, pokud vakcína způsobila rozvinutí mozkové encefalitidy a ta samozřejmě může vést k trvalým následkům, kdy se porucha autistického spektr může rozvinout. Zdůrazňuji však, že je úzce závislá na rodinných podmínkách ná péči, na tom jak se dítě vrodiě orientuje, jak se zapojuje do běžného dění rodiny ataké úzce suvisí se zravými poměry v rodině. Pokud se rodiče rozvádějí, nebo je mezinimi nesoulda, dítě má tendenci udržovat nemic, abx nedošlo k rozchodu rodičů. Mgr. et Mgr. Simona Sedláčková MHA MPH

   • Katarína Abrahámová

    To sa laikom veľmi ťažko vysvetľuje

   • Dobrý den. Pracuji ve školství a sleduji vývoj dětí. Dělám si poznámky, zatím jen pro sebe, aby se k nim nikdo nedostal. A výsledek je takový, že po vakcinaci jsou opravdu děti poškozené. Je zajímavé, že po kombinované vakcíně jsou většinou chlapci poškození autismem. Dalším poškozením je ADHD, ADD, porucha pozornosti, hyperaktivita apod. V jedné třídě je poškozených i 8 dětí.
    Vakcinované děti bývají i více nemocné než děti, které nebyly vakcinované.
    Nesmí se o tom hovořit. Je to smutná pravda.
    Hezký den všem.

 3. Uz som to tu v niektorom vlakne uvadzal formou videa, ze MMR je spojitko s autizmom a ze sa to da vyliecit. Teda to si mohol vsimnut iba ten, kto si to video pozrel:
  (Prazsky kongres 29.1.2013 prednaska A.Kalckera + H.Blahova; K.Rivera – jej postup je prekomplikovany v porovnani s H.Blahovou):
  http://www.ustream.tv/recorded/28893496 (tu Andreas)
  http://www.ustream.tv/recorded/28896037 (tu Blahova)
  (archivacia videa na PC, ak stream seka pomocou: http://www.pepak.net/ytd/youtube-downloader/ )

  alebo najnovsie mp3 prednaska (aj) H.Blahovej tu:
  – Velké setkání terapeutů a veřejnosti 28.10.2013 (audio)
  http://www.uloz.to/xwfTaft7/velke-setkani-terapeutu-a-verejnosti-28-10-2013-rar
  (video bude casom)

  • Už dlhšiu dobu som si všimol veľmi nebezpečný trend na internete, kde sa vytvára kruh článkov, blogov a iných zdrojov informácií, ktoré navzájom medzi sebou čerpajú a vychádzajú s tvrdeniami, ktoré sa častokrát veľmi výrazne vzďaľujú od pravdy. Nie som nijaký zástanca dnešnej kultúry a spoločnosti, avšak články propagované na stránkach podobných týmto nie sú podľa môjho názoru ničím iným, len opačným extrémov. Žiaľ, používate informácie veľmi podobným spôsobom ako „naša zlá spoločnosť čo nás ovláda.“ Haló efekt, vyberanie informácií, ktoré Vám vyhovujú, aby Vám potvrdili Vás vlastný názor.

   Pozrime sa na konkrétny príklad tohto článku. Autor článku siahol po stránke, ktorá sa odvoláva na neznáme zdroje, ktoré berie ako nespochybniteľné a pritom to argumentuje tým, že vláda to skrýva a podobne. Aj doktorov a vedcov cituje len tých, ktorý zastávajú len jeho názor. To, čo sa tu snažím poukázať nie je fakt, že tento článok je úplne nepravdivý, avšak ukazuje Vám len jednu stránku mince.
   Našiel som si trošku času a prezrel som aktuálne štúdie (nie populárno vedecké stránky ale originálne diela vedcov, ktorý sa snažia pomôcť deťom s autizmom). Momentálne je známych niekoľko vecí:
   1) nebol zistený vzťah medzi očkovaním MMR a autizmom a nezisťovali to pozorovaním ale štatistickými metódami, ktoré sú, na rozdiel od pozorovania objektívne, neovplyvniteľné ani médiami ani názormi vedcov. Ako však @Tony poukázal – prečo sa potom autizmus začne prejavovať niekoľko dní po MMR? Jednoducho preto, že všetky deti sú očkované na MMR v rovnakom veku a v tom veku sa začínajú prejavovať aj poruchy autistiského spektra
   2) síce sa nepotvrdil vzťah medzi MMR a autizmov ale vo veľmi malej miere sa potvrdil vzťah medzi očkovaním na rubeolu a encefalitídou (je to veľmi nepravdepodobný scenár ale už sa vyskytol a nie len u detí ale aj dospelých)
   3) ďalej sa predpokladá, že veľmi (podotýkam veľmi veľmi) silná encefalitída sa predpokladá, že môže spôsobiť podobné prejavy ako poruchy autistického spektra v neskoršom veku, avšak toto ešte nie je dostatočne preskúmané a vedci upozorňujú, že môže ísť buď o súhru VIACERÝCH (vrátane genetických) faktorov a/alebo o rozdielne poškodenie s veľmi podobnými príznakmi.
   ZÁVER: je hypoteticky možné, že s veľmi veľmi malou pravdepodobnosťou môže spôsobiť očkovanie na rubelu (súčasť MMR) poruchu autistického spektra, avšak šanca je taká malá, že by to mohol byť jeden z milióna, ak nie viac.

   Týmto príspevkom som nechcel automaticky útočiť na všetko, čo autor hore uvedeného článku napísal ale chcem poukázať na to, že treba myslieť KRITICKY vždy a všade rovnako. To, čo ma najviac prekvapuje a desí je rozdiel, ako posudzujú ľudia veci „dôveryhodné“ a veci „zlé“ či „od tých druhých“. Zamyslite sa nad tým.

   • ešte dopĺňam zdroj, prevažne z ktorého som čerpal: http://link.springer.com/article/10.1080%2F13550280590900553 (je to vedecká štúdia)

    • To že niečo potvrdí súd neznamená automaticky, že je to pravda. Dôkazom je samozrejme mnoho nepravom odsúdených ľudí za rôzne činy. Antivakcinačnú kampaň a články ako tieto považujem za nebezpečný extrém, ktorý ohrozuje celú populáciu. Stačí ak sa spýtate starých alebo prastarých rodičov aké choroby mali počas detstva a ako to vtedy vyzeralo …

     • terezkaterka

      Dnes tie séra nie sú také čisté, ako kedysi. Tak, ako aj potraviny. Vo všetkom je chémia, ktorá určite môže spôsobovať rôzne ochorenia.

   • Konečne niekto, kto situáciu aj trochu zmapoval a zanalyzoval a neberie do úvahy len vyselektované, cielene mierené informácie… VĎAKA za tento príspevok, lebo mám pocit, že všetci sa už s očkovaním zbláznili….

 4. Fusek Karol

  Prečitajte si tento článok

 5. Josef Malár

  tak co, furt ještě nepozorujete růst autismu a debilnění mládeže? furt uběhlo málo roků vakcinace???

Pridajte komentár

*