Prečo sa v Škótsku náhle 4-násobne zvýšila novorodenecká úmrtnosť?


Print Friendly, PDF & Email

Prečo sa v Škótsku náhle 4-násobne zvýšila novorodenecká úmrtnosť?

(Ethan Huff, Natural News) Novonarodené deti v Škótsku umierajú dnes v 4-násobne väčšej miere, ako bol dlhodobý priemer, a úrady chcú vedieť prečo.

Už po druhýkrát za šesť mesiacov údajne došlo k „veľmi neobvyklému“ nárastu úmrtí detí, pričom posledná vlna len v marci zaznamenala až 18 úmrtí dojčiat.

Minulý september bol prvou vlnou, kedy úrady zaznamenali 21 úmrtí novorodencov. (Súvisiace: Existuje tiež veľký nárast úmrtí medzi dospelými, ktorí sú „úplne zaočkovaní“ proti Covid-19)

„Miera novorodeneckej úmrtnosti bola 5,1 na 1 000 živonarodených detí v septembri 2021 a 4,6 na 1 000 detí v marci 2022. Priemer v roku 2019 bol pritom iba 1,49 na 1 000 živonarodených detí,“ uviedli noviny The Herald .

Škótsky Úrad verejného zdravotníctva (PHS) priznal, že posledný nárast počtu úmrtí detí nie je výsledkom iba náhody. Neuvedol však ani len predpokladanú príčinu a trvá na tom, že septembrový nárast „zostal záhadou“.

Veľa tehotných žien sa očkuje proti covidu: Sú na vine vakcíny?

PHS vydal správu, v ktorej pripúšťa, že miera zaočkovanosti proti covidu medzi nastávajúcimi matkami sa v poslednom čase zvýšila, čo naznačuje možnú súvislosť.

Úrad tiež tvrdí, že „pozitívny“ test na covid počas tehotenstva je spojený s vyšším rizikom predčasného pôrodu, neexistuje však „priama súvislosť“ medzi nárastom prípadov covidu a týmito novými úmrtiami dojčiat.

Pokiaľ ide o septembrový prudký nárast úmrtí, PHS hovorí, že „sa nezdá, že infekcie Covid-19 zohrávali úlohu“. Takže, môžu za to vakcíny alebo nie?

„Čísla sú skutočne znepokojujúce,“ hovorí Dr. Sarah Stocková z Univerzity v Edinburghu, hoci ani ona netvrdí, že pozná dôvod.

Nikto nechce ukázať prstom na „slona v miestnosti“, teda covidové vakcíny. Koľko matiek mŕtvych detí boli poslušne zaočkované, tak ako vláda nakázala? Prečo sa tieto údaje neskúmajú a nezverejňujú?

Zdalo by sa rozumné vziať to do úvahy, najmä preto, že k dvom vrcholom detskej úmrtnosti došlo presne v čase, keď jednotlivé dávky covidových vakcín dostali zelenú, aby sa začali pichať do ramien tehotných žien.

Prírodná liečba osteoartritídy

Ako to vidia čitatelia

„Toto je záhada len pre idiotov,“ napísal niekto komentár na stránke Summit.news o zjavnom vinníkovi.

„Takzvaní odborníci alebo lekári alebo ako sa nazývajú, sú buď naozaj hlúpi, alebo len klamú, ako im to prikázali. Vieme, že je to zo smrtiacich vakcín. Postupujú presne podľa plánu.“

Ďalší čitateľ odpovedal, že títo takzvaní lekári a odborníci sú skôr šamani a bosorky. V najlepšom prípade nie sú ničím iným ako šarlatánmi, čo je pre nich ten správny vedecký termín.

„Znie to, ako keby tieto zaočkované mamy prenášali hrotové proteíny na svoje deti,“ napísal ďalší čitateľ.

„Pred časom varoval kanadský lekár Dr. Nagase presne pred týmto rizikom vakcín. Kanadský národný zdravotnícky systém (CNHS) ho následne okamžite prepustil,“ odpovedal ďalší.

Ak je naozaj pravda, že covidové vakcíny šíria vírusové bielkoviny aj na neočkovaných, napísal niekto iný, potom je to presne to, čo sa deje v súvislosti s úmrtiami dojčiat.

„Najnovšie dokumenty od spoločnosti Pfizer zverejnené na príkaz súdu uvádzajú, že vakcíny by sa nemali podávať tehotným ženám,“ vyjadril sa niekto iný.

„Médiá, lekári a reklamy propagujúce smrtiace vakcíny nahovorili verejnosti, že sú bezpečné. Dúfam, že každá žena, ktorá bola postihnutá týmto Mengelovým spolkom, ich všetkých zažaluje až zbankrotujú a bude žiadať dlhé väzenie pre všetkých zainteresovaných.“

Ďalší čitateľ poukázal na to, že by to mohol byť VAIDS (vakcínou vyvolaný AIDS), ktorý si konečne začal vyberať svoju daň na malých deťoch, ktoré sú vystavené obsahu vakcín prostredníctvom svojich matiek a rodín.

Najnovšie správy o covidových vakcínach nájdete na stránke ChemicalViolence.com.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Miroslav Čižmár

  V Portugalsku sa objavili opičie kiahne. https://archive.ph/necBh#selection-1913.32-1925.274

  • Už aj v USA. Ešte nevedia, či spustia novú pandémiu opičích kiahní, marburgu, vtáčej chrípky, nejakého ich mutanta alebo potiahnu ďalej covid.

 2. Viem, je to troška od veci, ale určite ste postrehli, že Amíci sa pustili do cenzúry slovenského Facebooku, najmä pokiaľ ide o proruské názory, stačí si prečítať články na tupkách. Ale povedzme si úprimne, dnes už len hlupáčik využíva na politické diskusie a názory na Facebooku či WhatsApp… lebo nejde len o cenzúru normality, ale už aj o podporovanie ZLA týmito… https://necenzurovanapravda.cz/2022/05/facebook-podporuje-pronasledovani-a-znasilnovani-krestanek-v-muslimskych-zemich/ !
  A teraz ku článku. Myslím si, že je to ďalšia z vecí, ktorá súvisí priamo s očkovaním a to je súčasťou všetkých zlých procesov, ktoré spustili satanisti naraz ! Čiže depopulácia, následky očkovania začínajú naberať na intenzite, energetická a potravinová kríza, podpora MOslimáckej migrácie do EU, pripráva digitálne meny a identity, sociálne kredity, inflácia, diktatúra WHO a jej očkovanie… A keď tu už bude všetko totálne rozvrátené aj skrz občianskych nepokojov, niekde aj vojen, tak potom prídu zástupcovia tých, čo toto všetko spôsobili, aby nám akože pomohli dať všetko do poriadku ! Samozrejme nie zadarmo, ale za cenu nášho zotročenia, zlikvidovania slobody a vlastníctva… lákať budú nepodmieneným základným platom, bezpečnosťou, potravinami, stabilitou a všetkým tým, čo zámerne zničili ! Začne nový druh hypnózy, manipulácii a vymývania ! Ale to som už zašiel priďaleko…

 3. vakcína je sloboda

  asi sa dám zakvočkovať a asi najlepšie naraz všetkými dávkami, vždy som chcela zomrieť rýchlo;
  veď pozrite – lasica, viršík, …

  • A tu máš, čomu sa zaviazali české vládne kurvy: https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/ceska-republika-se-zavazala-ockovat-kazdeho-muze-zenu-a-dite-do-roku-2030/ !
   Myslíš si, že slovenské opice išli inou cestou?

   • Najprv budú musieť zrušiť voľby aby táto vláda dovládla do roku 2030 – čo sa aj chystajú urobiť. Vždy som si myslel, že vyhlásenie sa za doživotného vkádcu sa týka len nejakého vyšinutého jednotlivca. Inak – to by si museli vyrobiť aj vlastné dynastie – a nebojovať medzi sebou o moc – ale to nejde.

    Problém je inde- to „dedenie“ – štafeta vlády ďalšej vláde. Pri určitom počte úradníkov pri moci sa pri pasivite nevoličov dokážu pomocou svojich rodín znovu zvoliť sami – preto teraz preventívne vyraďujú z volieb neopichaných opozičníkov. Najväčšie svinstvo je vo voľbách do miestnych zastupiteľstiev, ktoré podliehajú vodcom strán s celoštátnou pôsobnosťou a ich starostovia potom pretláčajú celú agendu. Ide o to, že zvoliť sa môže niekto za starostu aj vtedy, keď mu nikto z obce nedá hlas a on bude jediný volič zúčastnený na voľbách. Podľa Protokolov Sionských mudrcov je ovládnutie miestnej samosprávy kľúčové – a teraz vidíme, že práve pri fyzickom presadzovaní agendy – viď testovanie, očkovanie, lockdowny, 5G, čipovanie, SMART technológie, AI. Obciam teraz idú zobrať stavebné úrady – aby nemohli cez VZN zablokovať stavbu 5G a SMART.

    • Okrem toho odovzdanie kompetencii tak vážnych zo strany vlád WHO, bez referenda a pod. nemá žiadnu oporu v legislatívne. Nie je to legitímne a vláda nemá na to žiadny mandát !!! WHO nám nemôže nič nariaďovať, a preto jej nemá čo vláda splácať nejaké účty a zaväzovať sa k nejakým plánom a úlohám. Rusi dobre vedia prečo vystupujú z WHO ! Pokiaľ sa začne opäť očkovať génovými či rýchlokvasnými sérami, tak nech si ich všetky vlády so svojim poslancami narvú do zadkov, aj ich rodinných príslušníkov ! Vidím, že sa treba naozaj pripraviť, ale nie len potravinovo a energeticky, ale aj aj vyzbrojiť ! Nikomu už nič nedarujem, ak začnú zavádzať očkovací teror a vyhrážať sa pokutami, väzením, zhabaním majetku či nejakou stupidnou izoláciou !

     • My si tiež myslíme, že to s tou pandemickou zmluvou nebude až také jednoduché. Jedna vec je právomoc, druhá vec je tú právomoc aj vymáhať. WHO nemá policajtov. To by im musela prikázať naša vláda. Lenže potom by sa aj hnev ľudí obrátil proti vláde, nie proti WHO. A pri nejakých brutálnych veciach by ani policajti nemuseli plniť rozkazy.

     • Verím, že viete o tom, kto má u nás zákonodarnú a ústavodarnú moc. Ľudovo povedané, kto môže meniť zákony a ústavu. My nie. My máme z ústavy len moc, ktorá od nás pochádza, a voľbami ju odovzdáme zástupcom. Takže si asi viete dať dokopy 2+2, že ak bude ústava problém, tak ONI nemajú problém ju zmeniť.
      Viete si predstaviť 10 miliónov Eur? Alebo 50? Koľko chcete za hlasovanie? Stačí pár hlasov… Zastupiteľská demokracia v tejto podobe je čisté zverstvo. ľud sa nemá ako obrátiť proti vláde, lebo zákony a ústavu zmení VOLENÝ parlament. Má tú kompetenciu od voličov. Koná legálne, a teraz aj legitímne (68,5% účasť). Zastupuje väčšinu občanov. Lebo im dali dobrovoľne hlas. Dobrovoľne im delegovali svoju moc.

    • provokater

     Maroš, včeličky sú nedočkavé, čakajú na povel a je ich dosť a sú poriadne nažhavené…

   • počuvaj,kamo, ak mňa bude chcieť niekto zaočkovať nasilu, rovno ho zastrelím všetkých jeho pomocníkov

  • Nemáte istotu že pôjdete hneď, riziko ochrnutiia a to je ešte horšie

   • Presne. HIV… pomalé umieranie, ale rýchlejšie ako prirodzené.
    Preto dnes všetci zaočkovaní volajú: aha, som chorý? Vakcína mi neuškodila…
    a potom s ním buchne o zem… alebo náhodne zistí, že je HIV positiv.

 4. Stavek Bořitel

  Ne, na vině je příroda, z ničeho nic se rozhodla že už to lidi nebudou.
  Kokoti vyjebaní co mají v hlavě hovno, stejně řeknou že za to vakcíny nemůžou.
  Zkurvené ovce.

 5. na idnes-si můžete ověřit čísla nakažených a to 1,2,3 dávce a neočkované,je tam přehledně kolik jich leží na JIP a kolik lidí umřelo a opět rozděleno na očkované a neočkované.Dle mne musí být Válek zaplacený sráč a proto pořád propaguje očkování,které evidentně nefunguje-možná naopak,je jasný,že počítá s lidmi co se o nic nezajímají a poslouchaji jen jednostrané a většinou nesmyslné informace z hlásných trub-jako je čt24,seznam a.t.d.Elity světa se netají tím,že je lidí dost,Gates který nedokáže zabránit napdení pc virem se sere do viru v přírodě-netají se ,že viry zkoumají a testují-dělají ruzné experimenty-stejně jako očkování mrna sračkou je experiment-zřejmě nefunguje jak má a to ani synteticky vyrobený covid-klucí to opět zprasili.Dle Bible a proroctví v ní zaznamenané-se dostáváme do fáze velkého soužení-je to vidět ze všech stran,světu hrozí totální krize -morální,ekonomická a ekologická-z toho plynoucí ruzné demolice-všeho druhu-od válek až k poctivým nemocem a epidemií z hladu a zimy,nikdy v dějinách lidstva jsme nebyli tak blízko zrušení peněz-nebudou mít cenu a lidem se za loajální chování k tyranu dá digi credit ,přídělový systém,kdo nebude očkován,bude nadávat,nenechá se označit jménem šelmy nebo jejím číslem 666,tak bude vyřazen a v pozdějších časech přímo popraven a to za potlesku většiny v tu dobu přeživajících.Už jsme viděli předehru v podobě plandemie-uměle vyvolaná panika a dobrovolně povinné očkování-rozdělování lidí na politicky myslící a ty co používají mozek.Lidi není pochyb,hledejte Pána Krista-všemu dejte,vše co máte- mu v mysli odevzdejte a proste za odpuštění,nechte se pokřtít a zapečetit Svatým Duchem pro život.

  • Netreba dramatizovat vždy budú ľudia ktorí odolajú a nenechajú sa manipulovať ani za cenu života. Treba si uvedomiť že všetko je dočasné. Ani zlo netrvá večne iba scenár a intenzita sa mení. Predstav si film v ktorom sa nič nedeje nikto by ho nepozeral 😃. Zámerom ilúzie je vytvoriť ilúziu skutočnosti.

  • provokater

   Pepa, a kto stvoril Boha? Na túto otázku nevie odpovedať nik, ani pápež, ani ovca, ani idiot. Pritom je odpoveď jasná a jednoduchá, stvoril ho človek . A prečo?
   Jedine zo zištných dôvodov.
   Viera je ochranný štít, ale nie slepá. Kapišto!

   • a kdo stvořil nekonečno,taky lidi.Vznikli jsme z ničeho?Jedna neskutečně složitá buňka s daty sama od sebe vznikla za bouřky a několika jednoduchých kyselin-které taky vznikli z ničeho a potom ta buňka potkala v oceánu druhou podobně náhodou vzniklou a vznikla žížala a z toho opice,čepice,metelice co roztrhala slepice.Slunce dle „vědců“vědců co vyrobili chemické zbraně,covid a očkování,tak to slunce prý funguje 5 miliard let a první bunka dle vědců vznikla před 4,5 miliardy lety a to prý už tady nějaká byla před tím-dle vědců a vikipedie,no plus mínus nějaká miliarda-to je jedno,planety mnohem rýchleji chladnou a za 4.5 miliardy let by tady byly jen ledové kameny a vyhořelé slunce,ale to nikoho nezajímá,galaxie jsou ruzně vzdálené,ale jejich vzhled je stejný-taky to nikoho nezajímá,dějiny lidstva popisované v Bibli jsou archeologicky i jinak doložitelné,ale to nikoho nezajímá,už mě to nebaví,čti člověč a zajímej se,neposlouchej to co ti komunisti vymysleli

 6. A je to tu!!!

  Německo varuje před největším hladomorem od konce druhé světové války

  „Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války, prohlásila německá ministryně Svenja Schulzeová na schůzce G7. Podle ní je tak nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.
  Článek

  „Potravinová bezpečnost byla problém ještě před válkou, ale ruská invaze na Ukrajinu situaci dramaticky vyhrotila,“ řekla dnes na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 německá ministryně Svenja Schulzeová. „Světu hrozí největší hladomor od druhé světové války,“ varovala.“

  „musíme tomu čelit novou aliancí pro globální potravinovou bezpečnost, kterou na tomto zasedání G7 chceme uzavřít,“ řekla.“ = nasúvanie digitálnych personalizovaných peňazí a prídelového systému podľa sociálnych kreditov!!! Ad „Kremnica tlačí potravinové lístky“ – pre prechodné obdobie!

  „Jedním z hlavních témat zasedání bude zajištění vývozu zemědělských produktů z Ukrajiny. Na tuto zemi, které se říká obilnice Evropy, je potravinově odkázána řada zemí v severní Africe a Asii. Kvůli ruské blokádě ukrajinských černomořských přístavů není možné vyvážet obilí a další potraviny po moři, evropské státy včetně Polska a Německa začaly organizovat export po železnici.“

  „Podle evropské komisařky pro dopravu Adiny Valeanové je nezbytné vyvézt z Ukrajiny 20 milionů tun obilí, aby se předešlo nedostatečnému zásobování severní Afriky a Asie.“ – kurva“ Odkedy je „obilnica Európy“ povinná živiť Afriku, ktorej potravinovú bezpečnosť zlikvidovali západné korporácie?!

  V roku 1932-33 židoboľševici-trockisti vyvolali ukrajinský hladomor tiež „nutným“ vývozom obilia z Ukrajiny do USA! Dnes trockisti ovládli Ukrajinu znovu a osvedčený scenár s hladomorom sa opakuje!!! Pokiaľ viem, aj európske – teda aj naše obilie – sa spaľuje v belgických tepelných elektrárňach podobne ako s ukrajinským obilím v rokoch 1932-33 kúrili v USA v lokomotívach!

  „Africká rozvojová banka chce dát na podporu 20 milionů afrických farmářů 1,5 miliardy dolarů (32,1 miliardy Kč) a Asijská rozvojová banka uvolní peníze na výživu obyvatel Afghánistánu a Srí Lanky. Desítky miliard dolarů (stovky miliard Kč) na podporu producentů potravin a posílení zásobování přispějí v nadcházejících měsících a letech Evropská banka pro obnovu a rozvoj, Meziamerická rozvojová banka, Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) a Světová banka.

  Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že v loňském roce trpělo akutním nedostatkem potravin 193 milionů lidí, což bylo o 40 milionů více než o rok dříve. Dalších 40 milionů lidí pak upadne do chudoby a potravinové nejistoty do konce letošního roku.“ – aha – čiže tým ostatným miliardám „kvôli Rusku“ už hladomor nehrozí?!

  Najväčšia prdel je, že vojna na Ukrajine prebieha práve preto, aby sa zabránilo energetickému a hospodárskemu prepojeniu Nemecka a Ruska – Nordstream 2 – čo USA vyložene prekáža! A ajhľa – „Nemecko“ varuje pred hladomorom „spôsobeným Ruskom“ – nie NATO a Deep state! Kto je „TO“ Nemecko?! Jedna marxistická proUSAglobalistická piča?!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-nemecko-varuje-pred-nejvetsim-hladomorem-od-konce-druhe-svetove-valky-202829#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Lode s obilím vykradnutého na Ukrajine zadržali rusi v Odeskom prístave.

  • hej, Slovensko obilie vyváža. Podľa mňa sa vie uživiť aj bez cudzích hajzlov. Naši dedovia prežili na kapuste, zemiakoch a lavorovici.
   Nech si každý štát vypestuje a dochová. Akýže hladomor! A kurvy čťo chcú len spievať, tancovať, nech pokapú. Amen!

 7. Jedna rečnícka otázka: prečo sa vynakladajú miliardy na výrobu zbraní,na vyvolávanie vojen namiesto na výrobu poľnohospodárskych strojov a produkciu potravín?! A potom sa bezbreho tlačia papiere s názvom „peniaze“ akože na pomoc :-((

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,poľnohospodárstvo je prežitok a zbytočnosť rovnako ako pôrodnice a operačné sály,,,,zbrane napomáhajú ľudstvu existenčne fungovať s udržiavaním populácie na ako-tak znesiteľnej úrovni,,,,potraviny sú vyrábané zámerne v takomto množstve-aby sa človek na nich naviazal a nedokázal bez supermarketov a reštaurácií žiť,,,,je to inteligentná mučiareň,,,,VII.anjel-Pán a Tvorca Všetkých Koncov sa s vami maznať nebude a ani sa nemazná,,,,

 8. V prípade vojny povolajú Slovákov od 19 do 55 rokov. Kto nepôjde bojovať, môže dostať pokutu 300 eur: https://cz24.news/v-pripade-vojny-povolaju-slovakov-od-19-rokov-kto-nepojde-bojovat-moze-ist-do-vazenia-na-pekne-dlho/

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,asi tak 95% vojakov padlích na bojiskách ide tutovka do pekla podsvetia,zabíjať kôli hrdosti je rovnaký kanibalizmus-ako jesť surové skazené maso z ulice,,,,aôe bude chudoba a budú ponúkať budúcim vdovám mnoho výhod,tak zrejme o samovraždy v uniformách bude záujem,počítam tak o rok bude už o tom vážna debata a velké prípravy,lebo dolárový usa-nato efekt nezaberá,,,,inak sa tomuto hovorí aj spoločenská vina-myslené asi takto,dlho si si tu dobre žil na úkor niekoho-niečoho s ich pomocou a teraz musíš splatiť účet,,,,platí sa tu kožou a kosťami v pekle,,,,zapametajte si-živte sa iba vlastnými rukami a vlastnou tvorivosťou,nemyslím výrobu a predaj drog,či vysedávanie v kanceláriách a rpozdávanie pokút,,,,ale domáce remeslo a produkcia v malom objeme za pomoci kľudne aj svojej rodiny,,,,alebo radšej nerobte nič,aby ste niečo nepokazili po vzore svojích úžasných predkov,alebo radšej nežiť-lebo život je istá smrť,,,,

  • Bojovať – proti komu a za čo? Za strýčka Sama? Za Satana? Akože nepriateľ na hraniciach? Maďar, Poliak Ukrajinec?

   A prečo do 55 rokov a nie do 60 rokov? No lebo prísaha nepustí! Do roku 1992 sme boli ČSFR. Teda – 2022 mínus 1992 je 30 rokov – teda posledné vojenčinové ročníky mali v roku 1992 – 25? To by sa týkalo vojakov absolventov VVŠ – ale stále sú tam aj 18-roční – teda 55 mínus 7 = 48-roční, ktorí prísahali ešte ČSFR, aj keď už nie aj ZSSR /VZ/ – pretože sa rozpadol v roku 1991. Takže dnešní 48 až 55-roční sú pod starou prísahou!

   Kto sa vytieša, že si zoberie po narukovaní kvér a zvrhne vládu – kvér vám dajú do ruky až odprísaháte vernosť SK satanistom a NATO. Ak neodprísaháte /pozor – pri nástupe sú svedkovia!/, alebo nepodpíšete prísahu /dá sa sfalšovať podpis – radšej nenastúpiť na prísahu vôbec – odmietnuť pred svedkami/ – môžu vás – keďže budete za ich múrom – šupnúť bez zbrane do PTP práporov ako vojnových otrokov. Bez prísahy nie ste zbeh! Osobne by som to radšej vyriešil ako Cassius Clay alias Muhamed Ali – a nechal sa šupnúť do basy – nenastúpiť na povolávací rozkaz! A to by si museli pre mňa prísť. Zúfalé situácie plodia zúfalé činy. Osobne potom nevidím rozdiel – ak má byť vojna – bojovať reálne proti našim zločincom a zotročovateľom – keď už mám zomrieť v boji.

   Je zaujímavé, v akom je armáda SR v rozvrate – keď vojenské správy sú suplované okresnými úradmi. Ktorý civil bude o kom rozhodovať, kto pôjde a kto nepôjde do vojny? A podľa čoho? Podľa podnikateľského statusu? Akože ďalšia likvidácia hospodárstva sa volá mobilizácia?!

   Treba ich poslať do piče aj s vojnou, a keď tak tú vojnu veľmi chcú – urobiť im ju TU!

   • Zásada je nepreberať žiadnu poštu. A keby vám to doručili osobne domov, zatajiť sa, že nie ste doma. Bez súdneho príkazu na domovú prehliadku do bytu/domu nesmú vstúpiť. A úplne najlepšie je nezdržiavať sa na adrese trvalého bydliska vôbec.

    • Neprevzatá pošta sa po novom považuje za prevzatú po 3 dnoch po oznámení o zásielke – ide o právne dôsledky týkajúce sa toho, komu je určená. Doporučenú poštu nepreberať je menej nebezpečné – pretože ide skôr o krytie odosieľateľa, že poslal čo mal. Ale ak odignorujete zásielku do vlastných rúk – vystavujete sa nebezpečenstvu, že na vás padnú dôsledky nekonania! Napríklad sa nedostavíte na konanie a správny orgán alebo súd rozhodne vo vašej neprítomnosti a s tým, že nechcete vo veci konať ani vo vlastnom záujme.

     Myslím, že mne povolávací rozkaz prišiel obyčajnou poštou ako oznámenie. Ak by som nežil na adrese udávanej vojenskej správe – nemali by mi ako dorručiť ani DVR a ak by som nenasrtúpil – dohľadala by ma polícia VB – vojenská nie, pretože pred nástupom a pred prísahom nepatríte pod vojenskú jurisdikciu – čo je zase iné v prípade vojnvého stavu.

     A zase – ľudia len reagujú! Prečo doboha vy mladí boja „schopní“ – nezaplavíte túto vládu dopismi, v ktorých dopredu odmietate nástup na mobilizáciu v prípade vojny s Ruskom? Jáj – lebo Kofola . „Neni čo riešiť!“? Treba im to jasne napísať! Ak nás napadnú Maďarri, Poliaci, Ukrajinci, Česi – sme pripravení bojovať! Ale ODMIETAME zatiahnuť sa do vojny s Ruskom! V tom prípade bude na Slovensku občianska vojna s vládou! Bodka!

     • provokater

      akáže to vláda. pár darebákov. Pre revolúciu je to práca na pár minút, ak neutečú v Veľkému bratovi. Ktorému ale tečie do bot.

     • hľadač pravdy

      Z tých ,,boja schopných“ to takmer vôbec nikto ani len nevie…

      Keď slobodomurárske lóže spustili v r.2014 proces ,,UA“, na Slovensku sa to následne prejavilo masovejším odmietaním mimoriadnej skužby najviac v rokoch 2015-2016.

      Odoprieť výkon mimoriadnej služby je možné každoročne, ale iba v mesiaci január.

      Toto bolo v rokoch 2021 a 2022 znemožnené, pretože bola vyhlásená ,,krízová situácia“ a je pravdepodobné, že tak bude aj v januári 2023!

      Odopretie povinnosti vykonania mimoriadnej vojenskej služby:
      https://www.zbierka-zakonov.sk/odopretie-povinnosti-vykonania-mimoriadnej-vojenskej-sluzby/

   • Do 55 rokov len prvá vlná odvodov. Keď to rusi pomelú kalibrom za pol hodiny, budú ďalšie vlny mobilizácie, a povolajú aj starších ktorí sa vytešujú že sa ich to netýka.

 9. Mali by sme bojovať hlavne proti ľudskej hlúposti,potom zvládneme aj tie ťažšie úlohy, ktoré nám osud nachysta. A nemyslím tým len zvyšovanie ikve, ale aj empatiu a sociálne zručností. Načo tlačiť do steny, keď ju môžem obísť ( viď plyn).. Načo sa očkovať,

  Načo sa očkovať: aby som bol ,, in ,,
  Aby som sa nebál
  Aby som prežil
  Aby som bol zdraaaavyyyy …
  Aby som nedostal oneho,ono,to oné
  Aby som mohol do obchodu
  Aby šak vždy sa veď ockovalo,ne?
  Aby som mohol na dovolenku
  Aby ma nepripustili z práce
  Aby ma nepokutovali
  Aby ma pustili von z bytu
  Aby ma nezavreli do basy
  Aby ma nedali do blazinca
  Aby mi nespravili lobotomiu
  Aby ma nepostavili k múru…

Pridajte komentár

*