Ako prírodne zosvetliť tmavú farbu pokožky v lonovej oblasti


Print Friendly, PDF & Email

tmava-pokozka-lonova-oblast

Vedeli ste, že tmavá koža v oblasti slabín a medzi nohami je kožné ochorenie, ktoré má názov – akantóza (Acanthosis Nigricans)?

Ľudia s tmavšou pleťou a obézni ľudia majú väčšiu tendenciu mať takto sfarbenú pokožku na týchto miestach. Treba však byť obozretný.

Hoci takto sfarbená koža nevyzerá závažne, no môže byť príznakom nejakého zdravotného problému.

V tomto článku si ukážeme niekoľko užitočných spôsobov či trikov, ako sa postihnuté miesta môžu vybieliť prírodným spôsobom.

Čo spôsobuje túto chorobu?

Mali by ste vedieť, že ani odborníci skutočne nevedia dôvody vzniku tmavšej pokožky v oblasti slabín a medzi nohami. Všetci sa však zhodujú na tom, že sa to najčastejšie prejavuje u ľudí s nadváhou.

Ďalšou skupinou ľudí s takýmito prejavmi sú pacienti trpiaci cukrovkou (diabetes mellitus 2. typu).

Experti tiež varujú, že tento stav môže byť varovným signálom nádoru, hormonálnej nerovnováhy, či tiež ako genetický faktor, atď.

Príznaky akantózy (Acanthosis Nigricans)

Lekári tvrdia, že akantóza sa môže objaviť aj na iných častiach kože, okrem spomínanej lonovej oblasti.

Najčastejšími príznakmi sú, že koža je jemnejšia a hrubšia než normálne a začína hnednúť. Tento stav môže niekedy spôsobiť podráždenie, či svrbenie pokožky.

Ako sme už spomínali, môže ísť aj o závažné ochorenie, takže ak spozorujete niektorý z týchto príznakov, mali by ste pre istotu navštíviť kožného lekára.

V tomto článku si ukážeme najlepšie spôsoby, ako zosvetliť tmavé miesta na koži.

Čo teda potrebujete robiť?

Aloe Vera

Táto úžasná zdravá rastlina môže pomôcť zosvetliť pokožku a zbaviť sa kožných škvŕn.

Aloe vera obsahuje vysoké množstvo protirakovinových látok a rôznych iných látok, ktoré jej napomáhajú regenerovať kožné bunky.

Postup, ako aplikovať aloe vera na dané miesto je nasledovný: stačí použiť gél z aloe vera na postihnutú oblasť, nechať pôsobiť 20 minút a zmyť so studenou vodou.

Liečba osteoporózy

Je však potrebné postup opakovať denne, pre rýchlejší účinok.

Prášok na pečenie (sóda bikarbóna)

Jeho štruktúra a zloženie funguje ako účinný peeling kože.

Sóda bikarbóna (hydrogén uhličitan sodný) čistí kožu a odstraňuje tmavé škvrny. Odborníci tvrdia, že hyperpigmentácia, ktorá sa zvyčajne prejavuje ako tmavá oblasť na koži, sa dá úspešne odstrániť práve kombináciou jedlej sódy a vody.

Návod, ako použiť jedlú sódu na liečbu tohto zdravotného problému je, že je potrebné zmiešať 1 diel vody a 3 diely jedlej sódy, až sa vytvorí hustá kaša.

Potom sa táto zmes aplikuje na postihnuté miesta, nechá sa zaschnúť a opláchne sa. Tento postup je potrebné opakovať dvakrát do týždňa.

Citrón

Je jedným z najzdravších druhov ovocia na svete. Obsahuje množstvo zdravých látok, ktoré sú zdraviu prospešné.

Vysoké množstvo vitamínu C robí z tohto ovocia výborný produkt na zbavenie sa odumretých kožných buniek a tonizáciu pleti.

Tu je návod, ako možno použiť citrón na odstránenie tmavej kože: stačí použiť citrónovú šťavu na dané miesto a votrieť na pár minút. Nechať po dobu 20 minúť a opláchnuť.

V prípade citlivejšej pokožky môžete citrónovú šťavu zriediť s vodou.

Uhorka

Uhorky majú silné zosvetľujúce účinky, takže, ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, mali by ste zmiešať uhorky s citrónovou šťavou.

Citrónová šťava bude pôsobiť ako bielidlo a uhorkou sa predíde brneniu alebo podráždeniu pokožky.

Všetko, čo je potrebné urobiť je zmiešať šťavu z uhorky a z citróna so štipkou kurkumy a aplikovať na problémovú oblasť. Zmes sa môže natierať každý deň.

Ďalšou variantou je odrezať uhorku a potierať ňou dané miesto.

Záver

Ak máte problém s tmavou pokožkou v lonovej oblasti, určite by ste mali vyskúšať niektorý z našich domácich overených spôsobov.

Budete sa čudovať, ako naozaj dobre zaberajú.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. prosim vas muzete mi dat lepsi inkstrunce ja mam na puse cerni fleky i pod ocima zistili mi v nemocnici ze mam zviseni jatra muzu ti recepty viskusit? prosim kdo ma stim skusenost muze mi odepsat ,dekuji predem

Pridajte komentár

*