Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Percy Schmeiser – muž, ktorý porazil Monsanto


Print Friendly, PDF & Email

Kanadský farmár vyrozprával svoj príbeh o tom, ako sa korporácia menom Monsanto pokúsila vziať jeho farmu, pôdu a život. No on bojoval a vyhral.

Tuto sa nejedná len o prevzatie kanadských fariem, ide o celosvetový problém, kde táto firma sa snaží o totálnu kontrolu nad semenami rastlín pestovaných pre ľudskú obživu.

Oni totiž veria tomu, že kto kontroluje semená, ten kontroluje a ovláda svet a preto ich cieľom je dosiahnutie svetovej dominácie v kontrole potravín.

V súčasnosti to dospelo v Kanade a USA do štádia, kde je spochybňované vlastníctvo živých foriem a druhov. V týchto krajinách Monsanto tvrdí, že oni sú Boh a vlastnia semená rôznych rastlín pestovaných pre potravinárske účely.

Predpokladom je domnienka, že každé geneticky modifikované semeno patrí im vo forme patentu. Lenže oni úmyselne rozširujú svoje semená a infikujú nimi organické farmy. Následne zažalujú farmárov u súdu s cieľom dosiahnuť ich bankrot a vytlačenie z biznisu.

Tento scenár je presne to, čo sa stalo aj Percymu Schmeiserovi z Kanady, ktorá je potravinárskou základňou pre obživu nielen Kanaďanov, ale aj zvyšku ostatného sveta.

Počiatky zavádzania GMO

Začiatok používania geneticky modifikovaných potravín siaha do roku 1996, keď boli predstavené geneticky modifikovaná sója, kukurica, bavlna a repka olejná.

Vtedy Monstanto sľuboval vyššie výnosy, lepšie nutričné hodnoty, menej používaných chemikálii, dostatočné množstvo potravín s ktorými nakŕmime hladný svet a trvalo udržateľné poľnohospodárstvo. Každý z týchto sľubov sa ukázal ako falošný.

Geneticky modifikované osivá si vyžadujú viac chemikálií v podobe herbicídov a pesticídov.

Taktiež po ich zasiatí začnú dominovať a vytláčať organicky pestované plodiny. Tento plán Monsanta by im v podstate dal potravinový monopol eliminovaním konkurencie od akýchkoľvek iných producentov, čo im takmer vyšlo.

Monsanto tvrdí, že oni vlastnia všetky osivá a všetky plodiny konzumované ľuďmi – to v podstate znamená, že oni vlastnia aj teba. Táto šialenosť pokračuje do dnešných dní prostredníctvom súdnych žalôb ohľadne tzv. porušovania ich patentov.

Monsanto bežne šikanuje a súdi nevinných farmárov

Táto korporácia súdi farmárov, dosahuje zhabanie ich pôdy a je dokonca smelá v kradnutí ľudského živobytia prostredníctvom vytláčania farmárov z ich podnikania.

Náš príbeh sa núti zamýšľať nad tým, či má človek vôbec mať deti a vnúčatá, tak ako Percy, a aký svet zanecháme pre budúce generácie. Percy sa obával, že Monsanto dosiahne kontroly nad jeho plodinami prostredníctvom ich kontaminácie, prípadne a že ho pripraví o farmu a tak sa rozhodol bojovať proti tomu.

Percy pracoval na svojej farme a vypestoval vlastné odrody semien počas doby takmer 50 rokov.

No a práve preto, že vlastnil vlastné odrody semien, sa ho Monsanto pokúsilo zničiť počnúc obťažovaním až po konfiškáciu jeho farmy. Samozrejme, nerobia to cez tvrdenie o vlastnení všetkých druhov semien, ale cez vláčenie farmárov po súdoch v dúfaní, že to farmárov finančne vyčerpá.

Monsanto sa pokúsilo o takmer čokoľvek, aby porazilo Percyho a jeho ženu, no oni sa nepodlomili a bojovali. Percy miloval svoju farmu, ženu, deti a vnúčatá. Obával sa toho, že Monsanto v podstate otrávilo plodiny, ktoré mali zasýtiť budúce generácie.

Ale hlavne Percy sa nevzdal a vydržal to cez nespočetné súdne pojednávania, do ktorých ho Monsanto namočilo s cieľom zastaviť tohto kanadského farmára s etikou a princípmi.

O čo sa Monsanto snaží do budúcnosti

To čo sa pripravuje, hovorí Percy, je, že ľuďom už nebude dovolené pestovať vlastné plodiny, dokonca ani vo vlastnej záhradke pre domáce použitie.

Organické farmy budú vytlačené z biznisu pretože Monsanto bude vlastniť semená a práva k týmto semenám bez ohľadu na to, či tam bude nejaká kontaminácia alebo nie, pretože geneticky modifikované semená sú dominantné a tie skôr či neskôr kontaminujú všetky ostatné osevné plochy.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Toto všetko sa odohráva s požehnaním vlád, pretože dostávajú úplatky vo forme platenia volebných kampaní Monsantom a národné úrady pre reguláciu potravín a liekov sú v tejto korupčnej afére taktiež namočené.

Podstata celej myšlienky je totálna kontrola nad semenami plodín firmou Monsanto, pričom jediné existujúce semená budú tie geneticky modifikované, žiadne prírodné alebo organické.

Monsanto a jeho tajná zbraň

Percy tiež popisuje ďalšiu zbraň Monsanta, tzv. terminačný gén. Ide o gén, ktorý je umelo vložený do semien rastlín a ktorý spôsobuje to, že nové semená vyprodukované rastlinou po vzklíčení sú už neplodné.

V podstate to znamená sterilitu rastlín. Monsanto z toho následne urobí zákon, že každý farmár bude musieť si každoročne kupovať nové osivo, čo pre Monsanto zabezpečí svetovú nadvládu nad pestovaním poľnohospodárskych plodín.

Ďalšou zbraňou v rukáve Monsanta je tzv. klamlivý gén.

Ten na prvý pohľad robí rastlinu normálnou, no s pridaním určitých chemikálií sa zmení na terminačný gén, takže rastlina sa po vzklíčení už nedokáže sama ďalej rozmnožiť cez vlastné semená.

Monsanto zneškodní každé organické semeno produkovaním určitých chemikálií ich vložením do semien, ktoré následné budú vyžadovať  zvýšené množstvo iných chemikálii počas rastu rastliny a to iba tie chemikálie, ktoré taktiež produkuje Monsanto.

Napríklad Round Up. Kontrolu nad celým procesom a systémom produkcie potravín bude vykonávať iba táto jediná korporácia. Uvedená idea svetovej dominácie nad potravinami je vcelku šialená, no budú zastavení skôr ako si myslia.

Postoj verejnosti ku geneticky modifikovaným potravinám

Dnes takmer nikto nechce konzumovať geneticky kontaminované potraviny. V prieskume uskutočnenom v januári 2011 takmer 95% ľudí to odmietlo.

Snahy o neoznačovanie geneticky modifikovaných potravín existujú preto, lebo ak by takéto potraviny boli správne označené, nikto by ich nejedol. V súčasnosti je modifikovaná takmer všetka predávaná kukurica a sója a výrobky z nich, pričom ďalšie modifikované potraviny sa pripravujú.

Minulé leto bol schválený genetický modifikovaný losos a v súčasnosti sa všeobecne snahy presúvajú od GMO rastlín na GMO zvieratá, ktoré by sa normálne v prírode nikdy nevyskytli.

Gigantický losos bol vytvorený v snahe zarobiť viac peňazí pre rybársky sektor a producentov potravín. Tento lotos je však úplne neprirodzený a netestovaný pre ľudské zdravie.

Kam všade sa GMO potraviny dostanú

GMO potraviny budú obsahovať dokonca aj lieky na predpis, vakcíny, sterilizačné látky a psychiatrické lieky bez vašeho vedomia. Minulý rok Kanada schválila pridávanie chemoterapie do hranoliek.

Správa bola rýchlo stiahnutá z médií, no je predpoklad, že sa to začalo používať.

Spotrebitelia nebudú vedieť aké lieky sú obsiahnuté v ich jedle, zatiaľ čo ich vlády, výrobcovia potravín, liekov a regulačné orgány sa proti nim spolčili. Situácia je teda neradostná – jedlo je otravované, národné vlády zavádzané a korumpované Monsantom a farmári okrádaní o svoje farmy.

V budúcnosti táto diabolská korporácia určite dospeje k svojmu koncu, no dovtedy ľudia musia vyžadovať od svojich vlád zastavenie tejto korporátnej kontroly nad potravinovým reťazcom.

Potrebujeme viac ľudí ako Percy Schmeiser a viac farmárov s chrbtovou kosťou na zničenie sebeckej korporácie Monsanto a ich pokusom kontrolovať svetovú produkciu potravín pre ich lakomosť o zisk.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj (s videami a rozhovormi Percy Schmeisera): Link

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*