Ako si prírodne vyliečiť štítnu žľazu za 90 dní a zbaviť sa potreby užívania liekov? Viac info tu

Ako vplýva pitie chladenej vody na trávenie, hydratáciu a imunitu


pitie studenej vody

Keď jedávam v reštaurácii, stále si od čašníkov vypýtam vodu bez ľadu a nechladenú. Vždy sa na mňa potom pozerajú akoby som bol blázon.

Dnes zistíte, prečo to tak robím.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zavrite oči a predstavte si toto:

Je skorá jar a nachádzate sa na drevenej terase domu, ktorá sa tiahne až k jazeru. Vzduch je síce teplý, no vrchná hladina jazera sa len nedávno roztopila.

Voda je čírej modrej farby a vy dovidíte až na dno. Privriete oči a skočíte do nej.

Čo urobí vaša pokožka? A ako reaguje vaše telo? Cítite sa zovretí alebo zrelaxovaní?

Zrejme ste už počuli, že teplá voda robí vašu pokožku uvoľnenejšou a otvára póry, kým studená voda naopak pokožku sťahuje a póry uzatvára.

To isté sa deje aj s vaším zažívacím traktom vtedy, keď vypijete studenú vodu.

Čo sa vlastne stane, keď pijete ľadovo studenú vodu?

  • Vaše telo míňa energiu na regulovanie teploty, namiesto trávenia a absorbovania živín z potravy.
  • Počas pitia studených nápojov sa obmedzuje trávenie, krvné cievy sa zužujú, čím sa sťaží aj hydratácia tela. V konečnom dôsledku to môže viesť aj k strate telesných tekutín.
  • Keď pijete studenú vodu počas jedenia alebo po ňom, teplota vody stužuje tuky z jedla, ktoré potom ostanú nestrávené. Nestrávené časti jedál zahnívajú a sú hlavným rizikovým faktorom rakoviny hrubého čreva!
  • Pitie studenej vody po jedle vytvára nadbytočné hlieny, ktoré znižujú funkciu vášho imunitného systému. Vy ste potom viac náchylní na nádchu či iné infekčné choroby.

Niektorí ľudia tvrdia, že studená voda môže byť prínosom, lebo pri jej oteplení spaľuje telo extra kalórie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

My však nechceme, aby náš zažívací trakt musel pre strávenie jedla ťažšie pracovať. Jeho funkciu by sme mu mali, naopak, čím viac uľahčovať!

Veď predsa existuje toľko iných spôsobov, ak chcete spáliť extra kalórie.

Prínosy pitia teplej, respektíve vlažnej vody

  • Stimuluje sa tvorba vašich vlastných tráviacich enzýmov a zlepšuje sa celkové trávenie.
  • Rýchlejšia a efektívnejšia hydratácia tela.
  • Črevá lepšie pracujú (a úplne úžasné je, ak k tomu pridáte ráno ešte aj citrónovú šťavu).
  • Jedlo sa rýchlejšie rozkladá.
  • Zvyšuje sa prirodzený detoxikačný proces tela prostredníctvom obličiek, kože, aj lymfatického systému.

Ak si zvyknete piť teplú vodu alebo aspoň vodu pri izbovej teplote, zažijete ohromné zlepšenie svojho trávenia a toho, ako sa cítite po jedle.

Zopár ľudí dokonca zaznamenali zníženie žiadostivosti po cukre a sladkostiach!

Vyskúšajte to a budete milo prekvapení. Možno sa tým odstránia vaše dlhoročné tráviace ťažkosti, ktoré doteraz žiadny lekár nedokázal vyriešiť.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Why the Drinking of Iced Water is so Dangerous For You?

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. No ,když někdo dokáže říct,“A“ měl by také umět říct „B“ a pokud je dost sečtělej a inteligentní, tak také _D_E..atd.Ale to by musel nastoupit pouze fylozof Phytágoras ,aby to dokázal vysvětlit.

  2. Dle mne je to trošku jinak. Naše tělo je stvořeno Přírodou a je geneticky nastaveno na stravu opět připravenou Přírodou. Matka Příroda teplou (ohřátou) vodu netvoří, na většině míst je v přírodě voda studená.
    Stačí?
    Ať pijeme vodu jakoukoli, vždy je nutno ji řádně „prokousat“ a proslinit (kdo toto nezná, asi se teď dosti diví) a při tom se voda také ohřeje na (skoro) tělesnou teplotu, což je záměr naší Matky.
    Cokoli děláme rozumem (a ohřev vody již je produktem práce našeho mozku), není v souladu s prapůvodními cíli Matky Přírody.
    Usměvavý den všem přeji.
    Jindra

  3. Dosť nebezpečný článok. Chýba v ňom upozornenie, že teplá voda z vodovodného kohútika NIE JE PITNÁ. Aj nedávno sme mali na Slovensku výskyt baktérii legionella, ktorá spôsobuje nebezpečnú legionársku chorobu. Tej sa darí pri vyššej teplote – teplovodné potrubie je pre ňu ako stvorené. V studenej sa netvorí. Takže z vodovodného kohútika si vždy nalievajme iba studenú vodu!

  4. Občas nie je pitná ani teplá voda, ani studená!! V teplej sú rôzne baktérie a studená môže tieš obsahovať kopu látok ako dusičnany a dusitany – napr. pri dlhých dažďoch keď prenikajú do pôdy z hnojených polí..alebo aj antikoncepčné hormóny, iné lieky, chemické zlúčeniny.. Je až smiešne, koľko chemikálii musia dať do vody aby bola „čistá“ !! v akej dobre to žijeme

  5. no, ja suhlasim s tym ze ma byt hlavne cista ta voda!!! bez arzenu a dusicnanov a inych takychto veci.. cista pramenita voda, alebo mineralka 🙂 kludne. ale nech vieme co pijeme. sup su vsetci pozhanat pramen alebo kupit do obchodu flasu. jedno z toho 🙂

  6. terezkaterka

    Potrava je v žalúdku oveľa dlhší čas než treba na zohriatie tej akože studenej vody. Takže pri spracovávaní potravy je obsah žalúdku o teplote ľudského tela. Väčšina tých, akože odborníkov – výskumníkov berie platy zadarmo.

Pridajte komentár

*