Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

22 dôvodov prečo každé ráno na lačný žalúdok pijem citrónovú vodu


Print Friendly, PDF & Email

voda s citronom

Citrón je bežné, lacné, ľahko dostupné a najviac používané citrusové ovocie. Má svoju typickú chuť a jeho osviežujúca vôňa z neho robí obľúbené ovocie do limonád, bublinkových nápojov, kokteilov alebo čaju.

Zaujímavejší je však dlhý zoznam jeho zdravotných prínosov. Napríklad, v indickej medicíne sa využíva na veľké množstvo zdravotných problémov.

Často sa tiež kombinuje s ďalšími prospešnými ingredienciami ako med, soľ a podobne, aby sa ešte viac zvýraznili jeho pozitívne účinky.

Ako vyrobiť citrónový džús

1. Zobuďte sa.

2. Choďte rovno do kuchyne a nalejte do pohára vodu o izbovej teplote (ak máte tráviace ťažkosti, použite teplú vodu).

3. Prekrojte citrón na polovice (nepoužívajte citrónovú šťavu kupovanú vo fľaši, pretože tá môže obsahovať sulfidy, na ktoré je veľa ľudí alergických).

4. Vytlačte citrón priamo do vody, ktorá by sa mala zmeniť na mútnu.

5. Vypite ju.

6. Ďalšie ráno to opakujte.

22 dôvodov prečo piť vodu s čerstvou citrónovou šťavou

1. Voda s citrónom pomáha bojovať s infekciami respiračného systému, bolesťami hrdla a zápalmi nosových dutín. Je to kvôli silným protizápalovým vlastnostiam citrónu.

2. Citrón obsahuje veľké množstvo vápnika, horčíka, kyseliny citrónovej, fosforu a ďalších dôležitých vitamínov a minerálov.

3. Pitie citrónovej vody pomáha predchádzať rozmnožovaniu a rastu patogénnych baktérii, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia a infekcie.

4. Voda s citrónom napomáha správnemu fungovaniu nervového systému (kvôli vysokému obsahu draslíka). Depresia a úzkosť sú často dôsledkami nízkej hladiny draslíka v krvi. Nervový systém potrebuje dostatok tohto minerálu pre zabezpečenie pravidelných signálov do srdca.

5. Voda s citrónom dokáže znižovať krvný tlak. Pravidelná denná konzumácia jedného citrónu zníži krvný tlak o 10%.

6. Voda s citrónom má na telo alkalizujúci účinok. Keď ju vypijete tesne pred jedlom, pomáha vášmu telu udržiavať vyššiu úroveň acidobázickej rovnováhy. Čím je táto vyššia, tým viac je váš organizmus schopný bojovať s chorobami.

7. Voda s citrónom je dobrá na pokožku. Vitamín C v citróne zlepšuje pokožku tým, že omladzuje telo. Pravidelné pitie citrónovej vody (každé ráno) zlepší kvalitu vašej pokožky.

8. Voda s citrónom pomáha riediť kyselinu močovú, ktorej hromadenie vedie k bolestiam kĺbov a ochoreniu zvanom dna.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

9. Voda s citrónom je prospešná pre tehotné ženy. Keďže citróny sú plné vitamínu C, zohrávajú úlohu adaptogénu, ktorý pomáha telu zvládať vírusy, napríklad pri nachladení. Okrem toho, vitamín C zabezpečuje formovanie kostí u nenarodeného plodu. Súčasne vďaka vysokému obsahu draslíka pomáha formovať bunky v mozgu a nervovom systéme dieťaťa.

10. Citrónová voda zmenšuje pálenie záhy. Na tento účel môžete aj počas dňa zmixovať čajovú lyžičku citrónovej šťavy s polovicou pohára vody a vypiť ju.

11. Citrónová voda pomáha rozpúšťať žlčníkové kamene, pankreatické kamene a vápnikové depozity.

12. Voda s citrónom dodáva telu elektrolity, ktoré zabezpečujú jeho správnu hydratáciu. Najdôležitejšie elektrolity v citróne sú draslík, vápnik a horčík.

13. Voda s citrónom je dobrá na znižovanie bolesti v kĺboch a svaloch.

14. Citrón pomáha chrániť telo pred nedostatočným imunitným systémom, keďže obsahuje veľké množstvo prospešných vitamínov.

15. Pitie citrónovej vody pomáha udržiavať hladiny pH v organizme.

16. Citróny pôsobia ako silné antimikrobiálne látky, keďže obsahujú pektínové vlákna. Tie sú prospešné aj pre zdravie hrubého čreva.

17. Voda s citrónom vyplavuje z tela toxíny, čím ho účinne detoxikuje.

18. Teplá voda s citrónom pomáha tráveniu, keďže obsahuje kyselinu citrónovú. Tá sa zapája do trávenia spolu s ďalšími kyselinami a enzýmami. Jej prítomnosť v tráviacom systéme tiež stimuluje tvorbu tráviacich štiav.

19. Pečeň z citrónovej vody produkuje viac enzýmov ako z akéhokoľvek iného jedla.

20. Voda s citrónom prečisťuje pečeň. Citrónová šťava ju stimuluje na uvoľňovanie toxínov.

21. Citrónová voda pomáha pri chudnutí. Obsah pektínových vlákien v citróne potláča chuť do jedla. Štúdie potvrdili, že ľudia s alkalickou stravou chudli rýchlejšie.

22.Voda s citrónom pomáhajú pri bolestiach zubov a zápale ďasien.

Bonusový tip

Voda s citrónom zabraňuje rakovine. Je to z dôvodu, že citróny sú silne alkalická potravina. Viaceré štúdie zistili, že rakovina nedokáže prežiť v alkalickom prostredí.

Imunitný systém chráni naše telá tým, že bojuje s chorobami. Slabý imunitný systém robí telo náchylným na ochorenia a infekcie.

Teplá voda s citrónom má antibakteriálne a antivirálne vlastnosti, ktoré potláčajú škodlivé baktérie, huby a vírusy vyvolávajúce choroby a zápaly. Jej antioxidačné vlastnosti zasa pomáhajú eliminovať z tela toxíny.

Liečba osteoporózy

Zdroj: 22 Remarkable Facts Why I Drink Citric Lemon Water in Morning With Empty Stomach

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Bledá Tvář

  U všech těchto doporučení mi vadí, jednostrannost článku.
  Například se doporučuje červená řepa (cvikla) a nikde se nepíše o šťavelanech v ní, které jsou základním výstavbovým prvkem ledvinových kamenů. Zdravý člověk smí max. 200 g/den cvikly. Kolik smím já, když jsem po resekci jedné ledviny ?
  Nebo se doporučuje zázvor, ale ne pro každého je vhodný. Nesmí jej kojenci, kojící matky, diabetici atd.
  Po tomto úvodu se vracím k citronům. Jsou neklimakterickým ovocem, které se sbírá nezralé a nikdy nedozraje, max. hnije, viz http://life.ihned.cz/c1-57889530-nezrale-ovoce-v-obchodech-ktere-ma-sanci-dojit-a-ktere-zustane-kysele.
  JSOU I TYTO NEZRALÉ CITRONY VHODNÉ PRO ÚČELY V TOMTO ČLÁNKU ?
  Jiné u nás (Sokolov) nekoupím.

 2. Bledá Tvář

  Jinak se mi tento web velmi líbí a každý den večer si ho v oblíbených položkách prohlížím, pokud jsem doma.
  Děkuji autorům za můj nejoblíbenější web o zdraví !!!

 3. Mne homeopatka odporucila pit teplu vodu s pomarancom a skoricou, telo rano potrebuje zahriat po malej kome 🙂 Takze mozno aj do toho citronu by som to pridala (roky som to tiez pila len takto)

  • tancujúci budha

   okrem toho,že žalúdok potrebuje ráno zahriať a nie schladiť by to mohlo byť aj dobré…Čokolvek studené je dobré pre organizmus ktorý potrebuje schladiť.K týmto článkom zabúdajú dodať,že aj citrón na raňajky bolo prvotne odporúčané po rannom intenzívnom cvičení.Ale ako sa vie,kolkokrát niečo zdielate tolkokrát sa to zmení.Pre bežného človeka ktorý necičí pred raňajkami je nutné teplé jedlo ako prvé.Malo by to byť jedlo s teplou termioku,teda zahrievacie.Obilniny sú na tento účel najvhodnejšie vo forme varených kaší .Prajem krásny deň 🙂

 4. Na akej baze sa hodnoti ze citron je silne alkalicka potravina, ked podla vsetkych dostupnych ukazovatelov ma naopak kysle PH? Alebo sa to stanovuje len tak od ruky?

  • Citrón patrí do skupiny potravím, ktoré napriek tomu, že majú kyslú chuť, spôsobujú alkalickú reakciu v tele. Na meranie toho, ako tá ktorá potravina ovplyvňuje pH v tele sú odborné laboratórne metódy. Práve tak sa zistilo, že citrón, grepfruit, šalátová uhorka, vodový melón a iné, sú potraviny, ktoré dokážu veľmi rýchlo a veľmi výrazne znížiť kyslé hodnoty v tele. Môžeš to pekne vidieť, na pokuse ak si zaobstaráš pH prúžky. Ráno odmeriaš pH svojho moča. Celý deň nebudeš jesť iné ako melón, grepfruit a uhorku. Ak budeš potom merať večer, uvidíš ten obrovský rozdiel v hodnotách. Ráno bude pH cca 5,0 a večer bude pH okolo 8,0 – 8,5. Neostávaj však dlho pri takom vysokom pH, mohlo by to skončiť kolapsom. Treba jesť a piť tak, aby pH moča bola v dennom priemere v hranici okloo 7,7 – 7,5 a tomu sa hovorí acidobázická rovnováha tela.

   • Ty ides merat pH organizmu (krvi) ocikanim papierika? Hodnoty pH o ktorych tu pises nie su fyziologicke a organizmus ma mechanizmy na upravy pH krvi…o akej acidobazickej rovnovahe tu hovoris? Taka co sa meria mocom? Si pekne mimo…nedavaj rady, ked o tom nevies vela (ze vyrazna zmena pH po jedle…ten bol dobry)

    • Vesna má pravdu. Len nesmieš byť taký odmietavý. pH v moči ti ukazuje ako je to s tvojou acidobázickou rovnováhou. Ak máš pH nízke tak aj telo musí vynaložiť iné úsilie aby udržalo pH v krvi na hodnote okolo 7,3. A na udržanie tejto hodnoty musí na zneutralizovanie čerpať prvky (napr vápnik…) z tela. To samozrejme vyčerpáva organizmus. Dnešné jedlá väčšinou posúvajú pH do hodnôt blízkych pH 5. Ak telu poskytneš „alkalizujúce“ potraviny tak ľahšie udrží pH krvi na správnej hodnote.

 5. Od portálu, který si říká badatel (což evokuje jistou vědeckost podávaných informací), bych čekal kvalitnější a zasvěcenější článek. Některé informace jsou dobré, ale proč proboha jste si stanovili 22 důvodů a až pak jste je vymýšleli? Autora to vedlo k tomu, že zcela zbytečně některé věci opakuje – například nevidím rozdíl mezi pH krve a acidobazickou rovnováhou, o tom, že má citron čistící účinky píšete také asi ve třech bodech…škoda – snižuje to úroveň…

 6. je tu este jedno odporucanie co som nasiel.dost dobre.it’s important to keep in mind that lemons are highly acidic. This means that, if passed over the teeth regularly, lemon water can erode tooth enamel and lead to dental health problems. Experts recommend sipping this concoction through a straw – which will deposit the juice toward the back of your tongue, away from your teeth – to avoid this problem

 7. Bledá Tvář

  Já dle zdejších článků ráno piji 7 dc vody se sodou. Pak jsem si přečetl, že čili papričky snižují tlak, tak v tom vyvařím 1 svíčku papričku. Takto jsem to zkombinoval:
  večer dám vařit 0,8 dcl vody, při varu dám 0,5 kávové lžičky sody a hodím rozpůlenou papričku, po 10 min vypnu a do rána to vychladne. Proč to převařuji? Kvůli chloru: http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=voda-z-vodovodu&cisloclanku=2014070001.

  • Ak vodu prevaríš, príde voda o mriežku. Mal by si ju nechať zmraziť a rozpustiť. Chlóru sa zbavíš jednoducho tak, že necháš vodu odstáť cez noc voľne niekde na linke, on vyprchá.

 8. VierkaBelka

  Citronova voda na rano je najlepsi zaciatok na prebratie organizmu! len dajte pozor, aby ste si dopriali fakt cistu vodu a nie nejaku hnusnu chlorovu z kohutika. radsej si kupit vodu- pramenita, alebo aj mineralky a sup do nej citronik.

 9. Perfektná na nabudenie organizmu 🙂 ja som si ju dávala počas ketónovej diéty a bolo to fajn 🙂

 10. Je to fantastický vynález, môžem to iba doporučiť

 11. Bonusový tip.Voda s citronom zabraňuje rakovine.
  Totálna blbosť. 3 roky každé ráno keď vstanem ide do kuchyne a vypijem 3,5 dc citronovej a 3.5 dc čistej filtrovanej vody. 14 rokov užívam da sa povedať každý deň produkt z Aloe Vera na detoxikáciu,a 3 dávky do roka na imunitu.Nefajčím,nepijem a celkom zdravo sa stravujem. Práve som dostal zhubný nádor mandle a uzliny.Môžete užívať čo chcete,ak to máte dostať tak tomu nezabránite.

  • Je nám ľuto, že vám zistili rakovinu, ale za to citrónová voda nemôže. Možno ste robili niekde chybu a ani si to neuvedomujete.

   Užívate 14 rokov aloe – aké aloe? Čerstvú alebo nejaký produkt konzervovaný chemickými látkami ako benzoan sodný či sorban draselný?

   Čo je to zdravá strava? Veľa ľudí si myslí, že sa stravuje zdravo, ale nie je tomu tak. Sôja sa považuje za zdravú a pritom môže spôsobovať problémy so štítnou žľazou alebo dokonca rakovinu. Čerstvé ovocie môže byť plné pesticídov a herbicídov…

   Preto by som nehádzal vinu na iných, ale skôr sa snažil zistiť, čo z toho, o čom ste si mysleli, že je zdravé, v skutočnosti zdravé vôbec nebolo.

   • Netvrdím že je to z citrónovej vody,a nehádžem vinu na iných,je to proste osud čo máme napísaný.Aloe Vera užívam koncentrát nie šťavu,a tam sú konzervačné látky sorbát draselný,benzoát sodný.Sú tam preto aby zabránili rastu mikroorganizmov.Tie ak sa dostanú do kontaktu s potravinami,zmenia ich vzhľad vôňu,farbu tvar,chuť i nutričnú hodnotu.Niektoré mikroorganizmy okrem toho vytvárajú jedy,tzv.toxíny,ktoré môžu byť pre človeka veľmi nebezpečné.A s tou stravou,to asi nič nejesť a nič nepiť.

 12. Citronova stava znizuje palenie zahy – pre mna neplati.
  Ak vypijem na lacno vodu co len s niekolkymi kvapkami citr. stavy, idem sa zblaznit.
  Preto si davam do vody len posekanu citronovu koru zmiesanu s medom, ktoru drzim v chladnicke v skle aj niekolko dni. Zalejem to vriacou vodou a mam citronovy caj
  To mi robi dobre. Citronova stava je premna prisilna.

 13. Dobry den. Pani Jana ma pravdu. Citron ma prilis drazdivou, agresivni chut. Kdyz jsem tady na Batateli.sk „objevil“ piti citronove stavy jako velmi lecive, hned jsem to vyzkousel (i s tym zazvorem = dumbierom). Bylo to priserne drazdive. Pri tom jsem si vzpomnel, ze kdyz zili moji rodice, R. I. P., pivali jsme v horucom lete vseci 3 stavu z 1 citronu ve 2 litrech vody, ale ne 1 citron ve 3 deci vody!!! To prilis drazdi travici trakt od dutiny ustni po streva (creva). A kdyz pan Milan smichal tak ostry roztok citronove stavy s temi 2 chemikaliemi v napoji Aloe vera, nech sa nedivi, ze to jeho telu nesadlo, aj ked je mi ho velmi luto! Prpste „Vseho s mirou“!

 14. Dobry den pane Milane, je mi Vas velice lito, ale tim Vam nepomohu. Vsechny lecebne metody jsou zalozeny na Vire (viere) , ze ta nebo jina vec pomuze…. Ale krome toho se doporucuje nejisz/nepit ovoce a zeleninu, ktere vyrostly dale nez 500 km.. Proto zkuszte misto Aloe Vera koren z pampelisky, cesky tez „smetanka lekarska“. Bohuzelnevim, jak se teto kvetine, ktera roste na kazde louce i v parcich, a kveze zlute, rika po slovensky. Brzo se uzravte!

Pridajte komentár

*