Ako pomocou obyčajného pitia vody naštartovať chudnutie


Print Friendly, PDF & Email

Ako pomocou obyčajného pitia vody naštartovať chudnutie

Všetci vieme, že voda je látka, bez ktorej nemôžeme žiť. Je to prirodzený elixír Matky zeme, elixír mladosti, zdravia a krásy.

Zrejme ste už počuli o tom, že každý z nás by mal piť dostatok čistej vody každý deň. No vedeli ste, že okrem lepšieho zdravia, krajšej pleti a dostatku energie nám obyčajná voda dokáže pomôcť schudnúť?

Čítajte ďalej a dozviete sa, ako pomocou úpravy pitného režimu naštartujete v tele proces chudnutia a to dokonca aj bez úpravy stravy či cvičenia (samozrejme, ani to by nebolo na škodu).

Čo zistili štúdie

Jedna nedávna štúdia dospela k prekvapivému záverom. Zistila sa, že drvivá väčšina ľudí nepije odporúčané množstvo vody denne, hoci vedia, že by pitnému režimu mali venovať náležitú pozornosť.

Mnohé iné štúdie zasa preukázali, že pitie len 2 šálok čistej vody pred jedlom môže ľuďom pomôcť schudnúť 2,5 kg každý rok udržať si zdravú váhu.

Pitie správneho množstva vody vám pomáha kontrolovať váhu 2 spôsobmi1:

  1. zlepší a urýchli váš metabolizmus, čím telo spáli za jednotku času viac kalórií
  2. zníži chuť do jedla, takže nebudete jesť príliš veľa

Dôvodom je skutočnosť, že keď sme dehydrovaní, nedostatok vody spôsobuje, že naše telo je zmätené a preto nevie, či cíti hlad alebo smäd. Nie nadarmo sa preto vraví, že hlad je prezlečený smäd.

Ak namiesto doplnenia tekutín sa vtedy najeme, problém s pomalým metabolizmom a spaľovaním kalórií len ďalej zhoršujeme.

Dôležité je uvedomiť si, že voda je prvým a najdôležitejším krokom vo vašej ceste schudnúť.

Konzumáciou kávy, spracovaných potravín ako sú rafinvané oleje, konzervované potraviny či sýtené nápoje, sa vaše telo výrazne prekysľuje.

Na druhej strane, voda znižuje hladinu kyselín v tele. Dostatočným príjmom čistej nebublinkovej vody umožníte svojmu telu očistiť sa od všetkých škodlivých toxínov.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Užitočné rady a triky, ktoré vám pomôžu piť viac vody

1. Vždy noste so sebou fľašu vody. Zoberte si ju, nech idete kdekoľvek a vodu pite v priebehu celého dňa.

2. Vypitie jedného pohára vody pred každým jedlom zníži vašu chuť do jedla. Nedávna štúdia ukázala, že pitie vody pred každým jedlom môže zlepšiť proces chudnutia o 2 kg za 3 mesiace.

3. Studená voda zaťažuje váš metabolizmus, pretože telo musí tvrdo pracovať, aby vodu zohrialo na svoju bežnú teplotu. Takto spálite viac kalórií a ľahšie schudnete.

Poznámka: Nikdy však nepite studenú vodu hneď po jedle – zhoršili by ste tým trávenie a narobili viac škôd ako úžitku. Studenú (nie ľadovú) vodu pite len medzi jedlami.

4. Pridajte do vody limetky alebo citróny. Rozrežte ich na plátky a vložte si ich do fľaše. Môžete si tiež pridať plátky čerstvej uhorky. Voda tak bude oveľa príjemnejšia na pitie a pritom nebude obsahovať žiadne extra kalórie.

Ako viete, že máte dostatok vody

To, či má vaše telo momentálne dostatok vody zistíte veľmi ľahko. Skontrolujte si farbu vášho moču po každej toalete.

Ak budete mať jasný alebo svetlo žltý moč, budete vedieť, že ste dobre hydratovaní. Ak bude moč tmavý a zakalený, potom viete, že je nutné si urýchlene doplniť tekutiny.

Záver

Hoci žijeme v uponáhľanej dobe, nájdite si čas na to, aby ste dodržiavali pitný režim. Nie je nič cennejšie ako zdravie a krajšie ako pekná postava.

No a voda je tou zázračnou tekutinou, ktorá vám tieto veci zabezpečí. Prečítajte si náš starší článok s názvom Žena pila 3 litre vody denne. Fotky pred a po kúre vás šokujú.

Sami sa tak presvedčíte, aký silný účinok má voda nielen na vaše zdravie, ale aj na výzor a krásu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Presne ako píšete, pitný režim je pri chudnutí úplným základom. Určite to však neznamená, že ak vypijeme viac, než treba tak shudneme lepšie. Naopak, priveľa vody by mohlo byť nebezpečné. Preto aj tu platí všetkého s mierou. Pitný režim teda pri chudnutí dodržiavajte, ale v množstve ktoré je pre vás primerané. Platí, že pri námahe a v teple treba vypiť niekedy aj o liter viac. Tabuľka koľlo vody vypiť pri chudnutí je tu http://www.chudnutie-ako.sk/pitny-rezim-voda určite to netreba dodržiavať presne. Bežne sa odporúča vypiť okolo dvoch litrov vody. Ak by to bolo dlhodobo viac, napríklad 4 litre, tak to už je rizikové množstvo.

Pridajte komentár

*