Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ako si vypestovať 45 kg zemiakov na ploche iba 0,4 m2 (hoc aj na balkóne)


Print Friendly, PDF & Email

Ako si vypestovať 45 kg zemiakov na ploche iba 0,4 m2 (hoc aj na balkóne)

Vyzerá to tak, že každý týždeň sú schválené nové GMO  odrody ovocia alebo zeleniny, čo je len ďalší dôvod k tomu, aby ste si konečne začali pestovať vlastné doma.

Zemiaky majú pomerne nízke nároky na uskladňovanie, môžu vyrásť v kvetináči alebo v pôde.

Ak sú uskladnené správne, vydržia dlho a zachovajú si čo najviac živín. Zemiaky sa vyznačujú hlavne vysokým obsahom draslíka a vitamínu C.

Dnes vám prezradíme, ako si môžete doma, či dokonca na balkóne, vypestovať 45 kg zemiakov.

A to všetko na ploche nie väčšej ako 0,4 m2! Ide o návod z článku v časopisu Seattle Times.

Ako si vypestujete vlastné zemiaky

Všetko, čo potrebujete, je:

 • rezivo
 • zemiaky na sadenie
 • pôda
 • dôkladná pozornosť na zavlažovanie

Postup, ako si vypestujete 45 kg zemiakov len na ploche 0,4 m2 je uvedený nižšie:

Ako si vypestovať 45 kg zemiakov na ploche iba 0,4 m2 (hoc aj na balkóne)

Zasaďte skoré aprílové alebo neskoré augustové sadeničky s približným časom zberu 3 mesiace. Tu sú niektoré tipy:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

 • Rozseknite väčšie zemiaky na sadenie. Uistite sa, že každý kúsok zemiaku má najmenej dva púčiky.
 • Poprášte narezané kúsky zemiakov s prachom z borovicovej alebo jedľovej kôry, ktorý zapečatí odrezané konce a neumožní baktériám do nich vstúpiť. Môžete sadiť aj celé nerozrezané zemiaky, ak nemáte kôru ihličnanov.
 • Pôdu pohnojte s kvalitným hnojivom niekoľkokrát počas sezóny.
 • Zemiaky polievajte, aby ste udržiavali stálu úroveň vlhkosti.
 • Nesaďte zemiaky na rovnakom mieste v priebehu niekoľkých po sebe nasledujúcich rokov a nepoužívajte rovnakú pôdu na vyplnenie vašej zemiakovej krabice, pretože zemiaky môžu pritiahnuť rôzne choroby.

Na úsporu miesta Lutovsky odporúča vytvorenie boxu, do ktorého sa zasadia rastliny, a potom ako rastú, pridávať ďalšie vrstvy, ktoré zaplníte hlinou, kompostom alebo pokosenou trávou.

„Ak chcete ušetriť priestor, Lutovsky odporúča vybudovať box a vložiť doň dosky pre rast zemiakov a nový priestor vyplniť s kompostom alebo pôdou.

Keď zemiaky začnú kvitnúť, zemiaky sa začínajú uvoľňovať v tejto primiešanej pôde.

Následne môžete začať odoberať spodné dosky z vášho boxu a opatrne vyberať nové zemiaky.“

Ako si vypestovať 45 kg zemiakov na ploche iba 0,4 m2 (hoc aj na balkóne)

Ak si nie ste istý nutričným zložením zemiakov, vyššie je tabuľka, ktorú publikovala Americká komora pestovateľov zemiakov.

Ako môžete vidieť, zemiaky majú vysokú nutričnú hodnotu, a preto sú pre naše zdravie veľmi prospešné.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: healthnutnews.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý deň. Akosi sa mi nepozdávajú rozmery dosiek na obrázku k zhotoveniu boxu. V bode 2 je uvedené „odrežte 5x15cm dosku v dľžke 30x53cm a 30x61cm. Týmto rozmerom akosi nerozumiem.

 2. rozmery sú na kozmickú loď, ale podľa obrázku to je jednoduché a konečne môžu byť aj iné.Nápad to je ale dobrý,treba vyskúšať….

 3. Feeeééérko

  Som skeptik. Skúšal som čosi podobné v sude, ale urodilo sa ich len pár. Možno ešte menej ako pod jedným koreňom v normálnej hrobli.

 4. záhradník66

  Treba skúšať. Mne sa osvedčilo pestovanie v kovovom koši ø 50-70 cm, výška do pásu. Materiál slama zmiešaná s raselinou, pieskom a preosiatou hlinou, pomer 3:2, Sadba po 4 zemiaky v každej vrstve, maximálne ale 2, až 3 vstrvy nad sebou.! Zaliať, a obaliť do fólie zvonku. Strčiť dnu teplomer, a sledovať aby slnko nezvýšilo teplotu nad 25 stupnov. Inak postupne odbaľovať fóliu, až do prvých listových výhonkov. Ked sa kože zazelenia, treba opäť sledovať nielen teplotu ale i vlhkosť. Ak sú dažde, nevadí, ak sú horúčavy, suchá, treba stále polievať.Koše sú na vzduchu, a dochádza k rýchlemu odparu. Kedže bežne zemiaky v zemi majú stabilnú teploru, tam takéto starostlivosti odpadajú, ale pestovanie v košoch, je ako pestovanie kvetín v črepníkoch (skoro), takže nakoniec platí opäť stará zásada = sledujeme teplotu a vlhkosť!

 5. ……. Jo, brambory jsou plevel ….. Dokonce za války sázeli lidé i ,,okružky ,, brambor, které vytvoří rostlinu, na které brambory vyrostly.
  Nové brambory rostou po celé výšce stvolu, kryté teplou hlínou. Jenom udržovat vlhkost ….. ne mokro ( naspodu mít drenáž) jak rostlina odkvete, má plody a uvadne, uschne …… sklidíme celou úrodu.

Pridajte komentár

*