12 faktov o mikrovlnkách, pre ktoré by ich mali navždy zakázať


12 faktov o mikrovlnkách, pre ktoré by ich mali navždy zakázať

Napriek tomu, že sa jedná o jedny za najužitočnejších spotrebičoch v našich domácnostiach, sú aj jedny z najnebezpečnejších.

Nové štúdie poskytujú stále viac dôkazov, že pohodlie, ktoré mikrovlnky ponúkajú, určite nestojí za to riziko.

Stop Candida

Ako fungujú mikrovlnky?

Mikrovlny sú v podstate také isté elektromagnetické žiarenie, ako napríklad denné svetlo či rádiové vlny televízneho vysielania. Od seba sa líšia len frekvenciou.

Mikrovlny zohrievajú jedlo tak, že v ňom rozkmitávajú molekuly vody. Ich frekvencia je rovnaká ako rezonančná frekvencia vody.

Preto v mikrovlnnej rúre sa zohreje voda (alebo jedlo, ktoré ju obsahuje), no plastové nádoby zostávajú studené. Rezonančná frekvencia plastu je totiž iná ako molekúl vody.

Okrem zohrievania vody však mikrovlnky narúšajú aj štruktúru veľkého množstva iných molekúl nachádzajúcich sa v potravinách.

Najväčší priamy problém mikrovlnných rúr

Jedným z najväčších problémov mikrovlniek je to, že z nich energia môže uniknúť do prostredia.

Riziko je tak vysoké, že americky úrad pre kontrolu potravín a liekov FDA musela stanoviť limity povoleného úniku radiácie.

Unikajúce žiarenie z mikrovlnky môže spôsobiť katarakty (zahmlievanie očných šošoviek), deformácie nenarodeného plodu, rakovinu a ďalšie vážne ochorenia. Preto počas prevádzky mikrovlnky by ste sa nemali zdržiavať v jej blízkosti a už vôbec nikdy do nej nazerať.

Jediná cesta, ako kompletne eliminovať riziká žiarenia z mikrovlnky, je vôbec ju nepoužívať.

Jej efekt na vaše zdravie však nekončí pri uniknutom žiarení počas jej prevádzky. Mikrovlnka má závažné následky aj na jedlo v nej pripravené.

Takéto jedlo sa vyznačuje výrazným znížením svojich nutričných hodnôt.

Dôležité zistenia o nutričnom zložení jedla z mikrovlnky

Medzi najpodstatnejšie fakty týkajúce sa výživných látok potravín vystavených mikrovlnnému žiareniu patria nasledujúce:

  1. Zníženie biologickej dostupnosti (schopnosti tela zužitkovať živiny, ako sú vitamíny skupiny B, vitamín C a E, esenciálne minerály a lipotropné látky).
  2. Strata 60 až 90% hodnoty vitálneho energetického poľa všetkých testovaných potravín.
  3. Zníženie metabolickej aktivity a integračných schopností alkaloidov (organických dusíkových zlúčenín), glukozidov, galaktozidov a nitrozidov.
  4. Deštrukcia nutričnej hodnoty nukleoproteínov v mäse.
  5. Akcelerácia štrukurálnej dezintegrácie všetkého jedla.

12 efektov mikrovlnného žiarenia na človeka

Mikrovlnné žiarenie má samozrejme negatívne účinky nielen na jedlo, ale aj na človeka.

Keď si nabudúce pôjdete v nej uvariť alebo ohriať jedlo, spomeňte si na nižšie uvedených 12 najvýznamnejších vplyvov.

Lepšie by ste možno urobili, ak by ste mikrovlnku vôbec nezapínali.

Prírodná liečba osteoartritídy

1. Rozbitie „ľudského energetického poľa“ u tých, ktorí boli vystavení mikrovlnnému žiareniu počas toho, ako bola mikrovlnka zapnutá. Vedľajšie následky na toto energetické pole trvajú oveľa dlhšie než je čas, ktorému ste boli tomuto žiareniu vystavení.

2. Degenerácia medzibunkového napätia počas práce zariadenia. Týka sa to hlavne krvi a lymfy.

3. Degenerácia a destabilizácia externých energetických potenciálov pre využite jedla v ľudskom metabolizme.

4. Degenerácia a destabilizácia vnútorných bunkových membrán pri vylučovaní metabolických splodín do krvného obehu.

5. Degenerácia a zlyhanie elektrických nervových impulzov v prednej časti mozgu zodpovednej za myslenie a vyššie mozgové funkcie.

6. Degenerácia a zničenie elektrických nervových prepojení a strata symetrie energetického poľa v neuroplexných nervových centrách v prednej aj zadnej časti centrálneho a autonómneho nervového systému.

7. Strata rovnováhy a narušenie bio-elektrickej sily nervových prepojení vzostupného retikulárneho aktivačného systému (systém, ktorý kontroluje funkciu vedomia).

8. Dlhodobá kumulatívna strata vitálnej energie u ľudí, zvierat a rastlín, ktoré sa nachádzali v okolí pracujúceho zariadenia generujúceho mikrovlnné žiarenie.

9. Dlhotrvajúci reziduálny vplyv na magnetické „depozity“ nachádzajúce naprieč nervovým a lymfatickým systémom.

10. Destabilizácia a narušenie tvorby hormónov a udržiavanie hormonálnej rovnováhy u mužov aj žien.

11. Pozorovateľne vyššie hladiny narušenia mozgových vlnových signálov alfa, theta a delta u osôb vystavených mikrovlnnému žiareniu.

12. Kvôli narušeniu mozgových vĺn dochádza u ľudí permanentne vystaveným žiareniu z mikrovlniek, ale aj vykrývačom pre mobilné telefóny, k negatívnym psychologickým efektom.

Tie zahŕňajú:

  • stratu pamäti
  • stratu schopnosti koncentrácie
  • potlačený emocionálny prah
  • spomalenie intelektových procesov
  • prerušovaný spánok

Tak ako?

Ešte stále je vaša mikrovlnka na vašej kuchynskej linke namiesto kontajneru pred domom?

Liečba osteoporózy

Zdroj: 12 Facts About Microwaves That Will Make You Never Want To Use One Again

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. 😀 a po slovensky by to napísať nešlo?

    • Prave preto je to tak napisane aby tomu nikto nerozumel a myslel si ako je to strasne skodlive:-)vsetko su to omacky a keci.jedina pravda je v strate vitaminov

      • Každý trochu sčítanejší človek určite už dávno vie, ako je mikrovlnka nebezpečná.

        • Každý trochu sčítaný človek vie, že sú to totálne bludy.

          • Tak to Vy určitě nejste protože mikrovlny škodlivé jsou a už se o tom mluví i píše hodně hodně dlouho. Osobně Já ani můj muž ji nepoužíváme.

          • Že se o tom mluví a píše na internetu to taky nemusí biť pravda. Neverte zarito všetkému. Klasický sedliacky rozum, všetkého veľa škodí. Ja mikrovlnku používam : )

    • No neslo by to po Slovensky lebo.
      1. rozumel by si tomu a zistis ze 10x opakuje to iste inak povedane
      2. kazdy pseudo-zdravo*guru si to moze vysvetlit posvojom a ma pocit ze len on tomu rozumie
      3. cudzie slova – odbornejsie popisane vzbudzuju urcity respekt. predsa nebudem za hlupaka lebo neviem o com pisu tak sa pridam a budem tvrdit ako je to skodlive a …
      4. Mikro vlnka je zla- ziarenie- elektrika je zla – ziarenie, plyn je zly – ekologia, drevo uhlie/ zle lebo ekologia tak potom na com si mam zohriat parky tak aby priroda a moje telo netrpelo?

  2. da sa z nej vyrobit bodova zvaracka 😀

  3. bodova zvaracka 😀 😀 😀 😀 😀

  4. Všetko to čo sa píše o vplyve mikrovlnného žiarenia z mikrovlnky na človek platí aj na mikrovlnné žiarenia emitovaných z mobilných telefónov – dokonca aj frekvencie sú si veľmi blízke ( mikrovlnka pracuje na frekvencii cca 2,5 GHz a mobilné telefóny na 1,8GHz až 2,4 GHz)
    Je dávno známe, že následky ožiarenia sa v organizme kumulujú – sčitujú sa. Tak mobilné telefóny sú ešte nebezpečnejšie vzhľadom na čas a tesnú expozíciu organizmu – hlavy pri telefonovaní. Následky na organizmus sú rovnaké ako tu popisované účinky mikrovlnného žiarenia, ale o to horšie , že sú koncentrované pri telefonovaní na lebku a mozog. (Deti majú tenšie kosti lebky a u nich sú účinky na mozog -ešte vo vývine- rýchlejšie a devastujúcejšie pri akomkoľvek telefonovaní…!!!!.)
    Trošku kuchynských počtov :
    mikrovlnka má výkon cca 800W, mobilný telefón cca 2W (závisí od vzdialenosti od vykrývača) – pracujú na cca na rovnakých frekvenciách.
    Ak telefónom telefonujete v mesiaci cca 200 minút – tak do hlavy absorbujete ekvivalent ožiarenia cca 2W x 200 min = 400 Watt minút. To je ekvivalent obdržaného žiarenia ak by ste si hlavu strčili do 800 W mikrovlnky na 30 sekúnd !!!! To asi žiaden normálny človek neurobí 🙂

    Aký ekvivalent žiarenia obdrží vaša hlava za týždeň, mesiac, rok …..život ??? NEZABUDNITE, ŽE ÚČINKY ŽIARENIA NA BIOLOGICKÝ OBJEKT SA SČITUJÚ A NEVYNULUJÚ SA PO UKONČENÍ EXPOZÍCIE. Čo to asi spraví po čase s vašim mozgom…..?

    Tzv. dnešná bezpečnosť mobilných telefónov sa odvodzuje LEN !!! z tepelných účinkov mikrovĺn na ľudský mozog, ale nikto už nechce zverejniť dáta o biologických účinok na živé bunky, bunkové štruktúry, bunkové mechanizmy a vplyv mikrovĺn na DNA v jadrách buniek. Dnes je to už vcelku dostupné, ale ignorované a potlačované vo verejných médiách. Ináč v celku hororové čítanie.

    Taká perlička na záver o účinku mikrovĺn: keď som pracoval u rádiolokátorov ( to emituje tiež mikrovlny), existovalo pár idiotov (ináč sa to nedá pomenovať) z radov vojačikov, ktorí sa na chvíľku postavili pred žiariacu anténu ako vraj dobrú mužskú antikoncepciu. Výsledok – ich spermie boli naozaj niekoľko týždňov neschopné oplodnenia (mŕtve), ako však dopadli z dlhodobejšieho hľadiska, či po niekoľkých expozíciách ešte mohli mať niekedy deti, mi už nie je známe.

    • Len ta trosku zastavim hej.
      to ze ma nieco frekvenciu 2,4 Ghz neznamena nic. Podstany je VYKON ziarenia.
      To iste by si mohol napisat aj o wifi pripojeniach . Zapni si mobil a mas okolo seba 6 wifi sieti. To je ok?

      Ziarenie(napriklad len smerove. Preto mas v mikrovlnke tienenie), vykon, frekvencia toto nepliest medzi sebou !

    • čo hovoríte na internetovu sieť 5G ?

  5. No ja som Fyzik (aby bolo jasné):
    – vôbec neviem či a nakoľko je mikrovlnná rúra škodlivá na potraviny, možno áno, možno nie, ale z tohto článku to naozaj neviem posúdiť…
    – to čo popisuje autor je „odborná“ znáška blbostí, čiže z vedeckého hľadiska je výpovedná hodnota NULA.
    – Hovorím ešte raz, možno mikrovlnka škodí potravinám, ale pavedeckými rozprávkami vzdelaného človeka nemožno presviedčať. Skôr to vyvolá pochybnosti o konpetencií a súdnosti autora… 🙂
    – výpovednú hodnotu by mali napríklad seriózne laboratórne testy…..
    – toto nie je odborné vysvetlenie, toto je skôr kompilácia v mene viery… 🙂

    – z toho čo viem tak mikrovlnka je uzavretý vlnovod, urobený tak aby uniknuté žiarenie bolo skoro nulové. To čo predsa len uniká by malo byť rádovo menej ako z mobilu (tak 10 až 100x menej). Takže zase kecy, ale treba zmerať, aby bolo rukolapné
    – PREČO….. sa takýmto témam venujú laici, čo len papagájujú a komolia a… je by som rád vedel ako je to s mikrovlnkou. Kua ak sa už niekto venuke tejto téme, tak neh hľadá a vyzbiera hodnoverné (overiteľné) info a cituje… a porovnáva čo áno, čo nie
    – ano to by bolo rádovo viac práce ako napísať takúto „kázeň“ pre veriacich…

    • FERDINAND LENDVAJ ING

      Nuž neviem, či je to skutočne tak,chýba mi vyjadrenie a postoj odborníkov. Ale pýtam sa, máme možnosť vidieť množstvo stožiarov v prírode, umožňujúcich prenos signálov pre npr.mobilné telefóny, a pod. To vraj neškodí, je tomu skutočne tak? Myslím, že je veľa zariadení okolo nás, ktoré škodia zdraviu, vie niekto vyčísliť v akom množstve a či skutočne. Je fakt, že onemocnení rakovinou pribúda , čo v minulosti v takom množstve nebolo, z toho vyplýva, že skutočne niečo rakovinu vo vyššej miere spôsobuje. Je to len vinou elektroniky, alebo i potravinami / chémia/, živfotosprávou pri napätí v strachu o prácu a pod,?

      • To su take veci, ze vyberem dva fakty a hladam medzi nimi spojitost aj ked tam vobec nemusi byt.

        Rovnako mozes povedat, ze ludia sa dozivaju vyssieho veku pretoze narozdiel od pracloveka jazdia v autach…

        Co ak je to tym, ze sa ludia v priemere dozivaju vyssieho veku a z povahy rakoviny sa stihne prejavit na vacsej casti populacii.

    • Musím vás sklamať niesom vedec no pracujem z mikrovlnym ziaricom z ktorym likvidujem drevokazny hmyz,piesne huby.Kvôli bezpečnosti mám prístroj na meranie úniku vĺn a bol som doma z mikrovlnky veľmi sklamany.V určitých miestach má väčšie úniky ako moje dva mikrovlne žiariče v plnej prevádzke.A to si úniky zabezpečujem hliníkovou fóliou.Tiež som bol zklamany z mobilneho internetu a z wifi sietí.Zlé,zle,zle…..

  6. Som elektrotechnik a pracujem s VF technológiami v pásmach 47 MHz až 13 GHz.
    Pracujem v tomto obore temer 50 rokov. Teda viem o čom hovorím. Tie báchorky o mikrovlnkách niekto nekompetentný vymyslel a ostatní to len otrocky preberajú. Jeden z príspevkov sa zmieňuje o mobilných telefónoch a porovnáva ich s mikrovlnkou, Má absolútnu pravdu, že ožiarenie mobilom je väčšie. Detaily merania nebudem podrobne uvádzať. Bol použitý spektrálny analyzér Anritsu. Ožiarenie z mobilu bolo o 47 dB väčšie ako s mikrovlnky. To je viac ako 200x.
    Čo sa deje v potravinách neviem, ale autor článku spomína nejaké rezonancie vody a plastov. Tak to je ďalší nezmysel. Plasty a keramika sa nezohrievajú, lebo majú malé dielektrické straty. Naopak potraviny s obsahom vody majú dielektrické straty veľké a žiarenie sa v nich mení na teplo. Je to laické vysvetlenie
    problému, ale chcem aby tomu rozumelo čo najviac ľudí. Odborníkom to vysvetľovať netreba.

    • Vidíte, ja som to tiež meral a 3 metre od mikrovlnky mi ručička v meracom prístroji skákala ako divá. Pri mobile nad 1.5 metra už bola aktivita EM poľa takmer žiadna (respektíve technicky správne povedané: bola mimo meracieho pásma prístroja).

      Faradayova klietka je síce platná teoretická ochrana, len jej praktické technické prevedenie pri mikrovlnkách dosť zlyháva.

      Čo sa týka zohrievania vody – rozloženie kladného a záporného náboja (protóny a elektróny) v molekule vody nie je rovnomerné, čím sa vytvára kvázi magnet. To umožnuje EM vlnám molekuly vody rozvibroať. Nevťahuje sa to však len na vodu, ale na všetky molekuly, ktoré vykazujú toto nerovnomerné rozmiestnenie nábojov.

      • Meral si v izolovanom priestore bez wifi, bluetooth a pod.? Resp. skakala rucicka aj po vypnuti mikrovlnky? 🙂

    • Dobry den, nie som odbornik, no je to tema ktora ma zaujima a o ktorej som uz co-to precitala. A priznavam ze neviem comu naozaj verit.
      Zasadne nepouzivam plastove nadoby, ani tie ktore maju deklaraciu ze su vhodne do MV. Uz som par takych roztopila – pri ohrievani jedla, pri vyrobe popcornu.. , prip. jedlo malo vyrazne „plastovu“ prichut. Neviem posudit co presne sa dialo, ci sa plast ohrial len od jedla. Iste je ze teplota musela dost prevysovat 100 stupnov. Viete mi to niekto vysvetlit?
      Videla som uz hodne pouzivane mikrovlnky na ktorych boli polo-odlomene plastove dvierka alebo poskodene tesnenia. Myslim ze tam nevie nikto zarucit ze ziarenie neunika.
      V navode k mojej MV bolo uvedene ze keby sa vonkajsie steny zacali prehrievat, znamena to ze nepracuje spravne a nie je zarucena bezpecnost – treba ju okamzte prestat pouzivat a vytiahnut z elektriny. Napriek tomu ze je cela nerezova rokmi sa mierne zdeformovli steny. Pri pouzivani su teple, nie vsak prehriate. Viete mi povedat ako zistim ci je bezpecna?
      Vopred dakujem za info.

  7. Ak je to tak, tak sme vsetci K.O. nakolko je vsadepritomne WIFI a MOBIL vykrivace …

  8. Když se nebudu zabývat technickými detaily, tak jídlo ohřívané v mikrovlce vždy chutnalo hůře než ohřívané na sporáku, nebo podobným způsobem. A jídlo mám rád kvůli chuti.

  9. Autor vůbec ničemu nerozumí, jednoduše si vymýšlí. Mikrovlnka pracuje s elektromagnetickým zářením o frekvenci ~2,4 GHz a to představuje energii fotonů kolem 10 mikroelektronvoltů. Tato energie je příliš malá, než aby fotony dokázaly nějak měnit strukturu molekul, natož trhat molekuly na kusy. Vše co se děje je zahřívání molekul vody. Pro porovnání záření ze Slunce obsahuje záření UVC o frekvenci 1 PHz, energii fotonů 5 elektronvoltů to je prokazatelně ionizující záření které masakruje nejen organické sloučeniny a potraviny tomuto záření necháváme exponovat na polích dlouhé měsíce a v zásadě to nikomu nevadí, ale najednou vadí dvě minuty v mikrovlnce 🙂
    Samotné záření 2,4 GHz lidskému organismu škodí, proto mikrovlnka nesmí propouštět ven více než 1 W, to je 50 % limitu mobilního telefonu.

    • Nemožno povedať, že na tých informáciách v článku niečo nie je, ale sú to hlavne veci vytrhnuté z kontextu, ktoré niekto ideologicky pozbieral a publikoval, ako 100% odborné info. Keby sa dalo dopátrať k počiatku týchto dezinformácií, zistili by sme kto za tým je a prečo sa takéto informácie šíria. Lebo presne ako tu zopár ľudí napísalo v komentároch, v podstate žiarenie o týchto frekvenciách je všade okolo nás. Prenášače signálu mobilných operátorov, wifi pripojenie do internetu pomaly ozaj v každej domácnosti, telefonovanie s mobilom natlačeným na ucho, bezdrôtové handsfree sady na telefonovanie. Toto všetko a kopa ďalších zariadení na nás denne chrlí toľko žiarenia, že mikrovlnka to neprekoná. Predpokladám, źe aj autor tohto článku aktívne používa mobil, pripaja se do internetu cez wifi, pozerá satelitnú televíziu a proste používa kopu rôznych žiaričov. No a potom vyprodukuje takýto blábol. Povedal by som že jediný pádnejší argument proti mikrovlnkám, ktorý tu odznel je že jedlo prihrievané klasickým spôsobom chutí lepšie, ale na doplnenie by som povedal, že je to tým, že keď sa jedlo prihrieva na šporáku, tak sa v podstate zase kusom povarí alebo popečie čo je pre chuť lepšie, ako keď sa hodí do mikrovlnky, kde sa v podstate len ozaj zohreje a aj to, ak sa má prehriať poriadne, tak okrajoch je prihorúce, kým sa prehreje až do stredu, lebo molekuly v potravinách kmitajú viac. Keď si však spomenieme na fyziku zo základnej školy, zohrievaním (varením, pečením) klasickým spôsobom, či už na priamom ohni, alebo sálavým teplom (v rúre) sa molekuly potravín v podstate rozkmitávajú tiež, lebo keby to nerobili, tak by sme ani variť nevedeli, lebo by sa to teplo v pripravovaných potravinách nešírilo. Zoberte si do ruky učebnicu fyziky a vráťte sa na chvíľu do svojich školských čias a prečítajte si to. A hneď je v „háji“ jeden so základných argumentov proti mikrovlnkám. Je to proste ideologické pôsobenie na ľudí, čo sa radi tvária, že sú založení ekologicko, na zdravú výživu a proste tieto dnešné trendové smery. Keď pôjdeme do histórie mikrovlniek, tak mikrovlnka bola vymyslená na rýchly a energiu šetriaci ohrev stravy. keď sa rozšírili, bol to veľký bóóm a v podstate sa v domácnostiach znížili náklady na energie, hlavne tam kde sa varilo na elektrických sporákoch. Potom aby výrobcovia uspokojili chúťky našej technikou zhýčkanou spoločnosťou, pridali ďalšiu funkcionalitu a oznámili, že v mikrovlnke už môžeme aj variť, piecť, grilovať, hmm dobre že za nám mikrovlnka ešte aj neoperie, nevyvesí a nepožehlí prádlo (tak takúto funkcionalitu by som ja bral 🙂 ), podaktorí by možno chceli, aby vedela čapovať pivo 🙂 . Proste sa mikrovlnka rozšírila, hmm a klesla spotreba elektriny a elektrárenským spoločnostiam išli dole zisky. Tie nemajú ani najmenší záujem o to aby sme šetrili, lebo aj keď na jednej strane vám predhadzujú štúdie o energetických spotrebičoch, na druhej strane oproti minulosti vraj môžeme viac svietiť svietime (aj keď energeticky úspornými žiarovkami) viac (skúste si spočítať svoju spotrebu energie na svietenie predtým a teraz, predtým sme svetlo viac zhasíňali, dnes ho nechávame svietiť, takže sa úspora nuluje), Na stromčeku na Vianoce, máme viac svetielok a blikátiek, podaktorí majú vysvietený aj 3 mesiace v roku celý dom zvonku aj z vnútra. A teraz si predstavme, že všetci zahodíme mikrovlnky a budeme ohrievať potraviny klasicky. Stúpne spotreba energie (elektrina, plyn). Nechcem nikoho navádzať, ale na občasný ohrev stravy je mikrovlnka vhodná a energeticky výhodnejšia. A tiež nás nezabíja, samozrejme pokiaľ pri nej (ako som si veľa ľudí všimol) nestojíme počas celého ohrevu. A samozrejme, treba mať mikrovlnku v poriadku, Nemali by byť olámané dvierka ako tu už odznelo, tie ochranné fólie, ktoré sú na skle na dvierkach by sa nemali odlepovať. Toto sú príčiny, prečo môže z mikrovlnky unikať viac žiarenia, preto odporúčam mať skôr mikrovlnku s nerezovým obalom ako plastovú. Viac vydrží. Hmm a aby som to celé trochu odľahčil, tak to že sa v mikrovlnke zabíjajú potraviny a vitamíny a živiny v nich už nie je pravda, Tie sú mŕtve už keď sa k nám dostanú. Ovocie a zelenina zo supermarketov bez vitamínov pokrytá plesňami, ha, aspoň to v mikrovlnke tie plesne, cudzopasníkov a parazity zabije. Vo všetkom je natlačená kopa E-čok. Toto nikoho netrápi, že zloženie potravín nám škodí viac ako nejaké žiarenie z mikrovlnky.

  10. Zas nejaký marketingoví ťah , vyhoď si starú a o nejaký čas prídeš nato že ju potrebuješ a kúpiš novú 🙂

  11. sa v dnešnej dobe orientovať v rôznych „odborných“ názoroch.. na hocičo, nielen na mikrovlnky. Raz čítam vyjadrenia „odborníkov“, ktorí majú za sebou množstvo meraní… že škodlivosť mikrovlnky je blud, to, že potraviny v nej prídu o väčšinu vitamínov…platí pri nešetrnom varení aj na plyne či elektrine, že vyžarujú do okolia škodlivé látky… vraj každá mikrovlnka je chránená, aby vyžarovanie z nej sa nedostalo do priestoru a tak ďalej… Je to už ozaj hotový galamatiáš. Raz čítam, aké je mlieko zdravé a nevyhnutné pre ľudský organizmuz, raz čítam, že opak je pravdou, raz čítam, že mliečne produkty včítane tvarohu sú hlienotvorné, inde, aké sú megazdravé, raz čítam, čomu všetkému napomáha rozumné pitie kávy, inokedy… aká je nezdravá, raz čítam, že piť alkohol s mierou dokonca je prospešné, inokedy- alkohol v žiadnom prípade… dohodnú sa raz „odborníci“ na čomsi… aby mali jednotný názor a nekŕmili ľudí svojimi vlastnými názormi?

  12. majka-z-gurunu

    Mikrovlnky tu boli už pred 10-15 rokmi, tiež sa o tom písalo ,že sú škodlivé a predsa polovica Slovenska na to ,že si tam ohrieva jedlo nezomrela na rakovinu a pod.PS: ono to tak býva,že kto sa do boja proti mikrovlnkám najviac angažuje,má minimálne jednu „eko “ doma sám 😀

  13. Jediný vedecky dokázaný fakt je, že mikrovlnná rúra zohrieva jedlo. Ale to isté robí aj plynový sporák.

    Áno, ohrievanie jedla mení jeho vlastnosti, pekne je to vidieť, keď uvaríte vajíčko. Hoci by som pochyboval o tom, že pri tom dôjde ku strate „60 až 90% hodnoty vitálneho energetického poľa všetkých testovaných potravín“. 😀 Ako sa niečo také meria? Koľko minút musím jedlo zohrievať, aby stratilo 60% VE poľa.
    Keď varenie zmení štruktúru potravín znamená to, že ludia by nemali používať ani sporák a vlastne vôbec variť?
    Zjavne neznamená 🙂

  14. Staci to jedlo ochutnat a zamysliet sa ci tak podla vas ma chutit, lebo podla mna jedlo z mikri chuti jak spotena zohriata mrtvola a vyuzivame ju len preto bo neni cas, a tak isto je to s mobilom, keby nebola taka silena doba co sa prace a casu tyka, ani by sme ich nepotrbovaliale hodl treba pracovat, aby sme mohli nakupovat a aby sme na to mali cas tak si pomozeme mikrou a mobilom… Do hrobu…

  15. Musím povedať, že mikrovlnka nezohrieva len nápoje a potraviny obsahujúce vodu. Ja si v nej bežne zohrievam porcelánovú alebo keramickú šálku na kávu a až potom robím presso. Zmena chuti jedla je pri niektorých potravinách výrazná. Najviac som ju pocítil na tvarohových palacinkách. Pokiaľ ide o škodlivosť či neškodlivosť mikrovlného žiarenia, je dosť odborných recenzií, ktoré to potvrdzujú (to isté platí o mobilných telefónoch). No ide to proti biznisu a tak je to podobné ako s poznatkami, ktoré nevyhovujú farmaceutickému priemyslu. A páni fyzici musia vedieť, že následky žiarenia sa nedostavujú okamžite. Napríklad pri RTG žiarení sa prejavia aj po 20 rokoch, pričom maximum pravdepodobnosti je asi 9 až 10 rokov.

  16. Komentar po rokoch…Skúste experiment : polievať jedny kvety vodou z mikrovlnky a druhé kvety dažďovou (i keď ťa už nieje čo bývala).
    Len idiot verí v dnešnom pokrivenom svete že by mal nadnárodný konglomerát záujem o zdravie ľudí a nevyužil by ich nevedomosť na ich preriedenie. Veríte, že ak by boli mikrovlnky nebezpečné tak by to nám to korporatne elity nedali do užívania? Veď sa pozrite. Akom svete žijeme!

Pridajte komentár

*