Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Odborníci varujú: Chemoterapia pácha v každej živej bunke doslova spúšť


Print Friendly, PDF & Email

Chemoterapia odhalená ako toxický jed pre každú živú bunku v ľudskom tele: varovanie výskumníkov o mitochondriálnej dysfunkcii

Chemoterapia nie je liek a už vôbec to nie je žiadna terapia. Nová štúdia, publikovaná v časopise American Journal of Physiology-Cell Physiology, chemoterapiu ostro kritizuje za to, že v svaloch pacientov spôsobuje mitochondriálnu dysfunkciu.

Tu nejde o nejaký jednoduchý vedľajší účinok. Toto je priamy oslabujúci účinok uštedrovaný pacientom, stav, ktorý u pacientov spôsobuje únavu, slabosť, oxidačný stres a úbytok svalstva.

Výskum vykonaný Vermontskou univerzitou zisťuje, že pacientky s rakovinou prsníka sú poškodzované chemoterapeutickými liekmi doxorubicínom a paclitaxelom. Ide o takzvané lieky, ktoré sa pooperačne bežne používajú u pacientok s rakovinou prsníka.

Mitochondrie sú energetickým centrom buniek. Lieky na rakovinu by mali tvorbu energie v bunkách maximalizovať, nie ju obmedzovať.

Maximalizácia mitochondriálnej energie je jedným z kľúčov pre zdravé zotavenie sa z rakoviny.

Lieky na rakovinu prsníka robia presný opak – doslova vytvárajú podmienky pre šírenie a uchytenie sa budúcich rakovín.

Chemoterapia a mitochondrie (bunkové elektrárne)

Zistilo sa, že chemoterapeutické lieky doslova ničia mitochondrie zdravých buniek, pričom vyvolávajú stavy chronických ochorení.

Pre získanie lepšieho pochopenia výskumný tím Vermontskej univerzity porovnával svalové vlákna žien podstupujúcich chemoterapiu na rakovinu prsníka po odstránení nádoru.

V porovnaní so zdravou kontrolnou skupinou dochádzalo u týchto žien k zreteľnému úbytku svalstva, indikovanému menšou prierezovou plochou svalových vlákien.

Ďalej výskumníci použili chemoterapeutické lieky na svalové bunky myší a skúmali ich mitochondrie. Počet mitochondrií sa výrazne znížil a objavil sa aj oxidačný stres a atrofia (odbúranie) svalov.

Výskumníci zistili, že lieky doxorubicínpaclitaxel spôsobujú silný oxidačný stres, ktorý poškodzuje bunky, bráni tvorbe mitochondriálnej energie, urýchľuje bunkovú smrť a vytvára podmienky pre chronické ochorenia.

Podľa výskumníkov táto štúdia vysvetľuje, prečo existuje „vysoký výskyt únavy a funkčnej nespôsobilosti u všetkých druhov rakovín, vrátane takých, ako je rakovina prsníka, ktoré nie sú typicky charakterizované kachexiou (úbytkom svalstva)“.

To, s čím pacienti bojujú, nie je rakovina. Pacienti potom bojujú proti priamo oslabujúcim účinkom chemoterapeutických liekov.

Prírodná liečba osteoartritídy

Alternatívy chemoterapie pri rakovine

Výskum rakoviny sa čoraz viac vzďaľuje od toxických chemoterapeutických prostriedkov. Výskumníci na celom svete skúmajú možnosti liečby, ktoré tvorbu mitochondriálnej energie pre zdravé zotavenie z rakoviny zvyšujú.

Výskumníci zo Salfordskej univerzity zistili, že zelený čaj Matcha účinne zabíja bunky rakoviny prsníka tým, že rakovinové bunky posúva do „pokojného metabolického stavu“.

Čaj Matcha sa zacieľuje na kmeňové rakovinové bunky a potláča ich oxidačný mitochondriálny metabolizmus, pričom zdravé bunky necháva nepoškodené.

Prísľubom pre liečbu rakoviny prsníka a prostaty sa ukazuje byť aj rastlina, ktorá je doma v Európe, Ázii a Severnej Afrike.

Výskumníci z Washingtonskej univerzity zistili, že palina ročná v kombinácii so železom sa účinne zameriavajú na rakovinové bunky, pričom zdravé bunky zostávajú nepoškodené.

Výskumníci použili prirodzene sa vyskytujúci holotransferín na presun železa do rakovinových buniek. Bunky rakoviny prsníka majú až pätnásťkrát viac železových receptorov než okolité bunky a majú problém zbavovať sa voľne prúdiaceho železa.

Artemisín, aktívna zložka paliny, reaguje so železom, pričom vyvoláva smrť rakovinových buniek.

Okrem toho výskumníci z Pennsylvánskej štátnej univerzity zistili, že resveratrol, zložka prirodzene sa vyskytujúca v hrozne, granátových jablkách, čučoriedkach a brusniciach dokáže zmenšovať nádory hrubého čreva.

Najlepšie protirakovinové účinky resveratrolu sa dosiahli v kombinácii s protizápalovým liekom sulindacom a kombinovaná liečba nepoškodzovala zdravé bunky.

Záver

Najbežnejšie chemoterapeutické látky na rakovinu prsníka ničia životy pacientov, pričom vyvolávajú chronické ochorenia a pomaly a draho ľudí zabíjajú.

Pre ďalšie články o výskume rakoviny a nebezpečenstvách chemoterapie navštívte stránku Chemotherapy.News (v angličtine). Na našej stránke (v slovenčine) máme tiež vyše 180 článkov v kategórii Rakovina.

Nájdete v nich všetko potrebné, čo potrebujete pre alternatívnu liečbu rakoviny.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Karel IV.

  Možná by bylo dobré přestat s neustálým varováním před chemoterapií a zkusit také dodat nějaké nové zprávy o úspěších v léčbě onkologických nemocí, které jsou skutečně nezanedbatelné a velmi významné. Současný stav ohledně léčby „rakoviny“ je takový, že rozhodně není pravda, že každá chemoterapie páchá spoušť v živých buňkách. Dnes je tomu často právě naopak! A také je třeba si konečně uvědomit, že chemoterapie v naprosté většině případů není tím hlavním ani zásadním při léčbě onkologických onemocnění, ale především pouze doplňuje léčbu.

  • Nové správy prinášame pravidelne. Máme na stránke už vyše 180 článkov o rakovine.

  • A co je hlavní při léčbě?? Viděla jsem dva lidi, kteří odešli na věčnost krátce po absolvování chemoterapie. Jedna z těch dvou byla manželka lékaře. Bylo jí zle, ale musela ty kůry dobrat. Manžel a synové neměli o obětavou, nyní už i starou ženskou zájem. A bývalý přítel? Necítil se dobře, tak šel na vyšetření a záhy chemoterapie, přerušení neb ph krve kleslo dost pod normu a jakmile se to spravilo, tak pokračování v chemoterapii. Suma sumárum od září do 14.ledna dalšího roku to byla léčba končící odchodem na věčnost. Takže článku naprosto věřím.

  • Dobrý deň, Karel IV. Pravdepodobne fungujete vo sfére medicíny, zdravotníctva. Prevažná väčšina chemoterapeutických liekov má devastačný účinok na metabolické pochody v tele… To by ste mali vedieť. Aj samotná rakovina, často vzniká poruchou nejakého metabolického pochodu v tele. Je veľmi veľa chemoterapeutických liekov, ktoré sa úspešne aplikujú a sú ešte stále v štádiu výskumu-robia sa štatistiky úspešnosti. Stačí si pozrieť výsledky výskumov a nie je to až také optimistické. Zvyčajne sa počíta s predľžením života o niekoľko mesiacov. Prečo väčšina týchto liekov zabrzdí, resp. Inhibuje primárny nádor, ale v konečnom dôsledku rakovina sa ukáže na inom mieste? Metastázuje. Chemické látky v tele narúšajú metabolické pochody v tele. V konečnom dôsledku podporujú opetovný vznik tejto choroby. Pozrite si štatistiky a uvidíte, že aká skvelá úspešnosť je pri použití chemoterapeutických liečiv. V niektorých prípadoch sú výsledky dobré, ale vo väčšine sú prognózy biedne. Ako môžete „liečiť“ oslabený organizmus, jeho ďalším oslabovaním. Naši lekári nepoznajú, čo je to podpora liečby. Stretávam sa s tým veľmi často. Oni ani nechcú počuť o tom. Je to na veľmi dĺhu debatu. Keby naši obyvatelia vedeli, aký prístup k tejto chorobe majú naši onkológovia, utekali by preč odtiaľ. Mám v rodine prípad, keď odišli za liečbou na západ. Tam neuspeli… Bohužiaľ, Vaše organizmus je v dezolátnom stave po predchadzajúcej liečbe.

 2. Zaujala mě věta p. Miguela: Bohužiaľ, Vaš organizmus je v dezolátnom stave po predchadzajúcej liečbe.
  „Přínosy“ léčení jsem poznala po té, co jsem několikrát absolvovala skupinovou psychoterapii a sem tam docházela k psychologům.
  Registrovala jsem na druhých lidech, jak jsou léčeni v tomto případě ve sféře psychiky. Nedávno jsem zkusila opět navštívit psycholožku.která má smlouvu s VZP. Musím konstatovat, že psychoterapeutické metody se nepohnuly od roku 1980 a možná od té doby, co odtud odešel Dr. Grof. Protože si léta vyžaduji Přehled zdravotní péče, mám možnost posoudit odměny psychologů a mám srovnání s tím, čeho se mě dostalo.
  Musím konstatovat, na základě mých letitých zkušeností, že psychologie bere na prvním místě své prebendy a pacient/klient je povinen své řešení najít sám.
  Omlouvám se, že jsem vlastně mimo téma článku. Mám za to , že vše souvisí se vším .

 3. Zapametajte si jedno vsetky tzv.chemicke lieky ci uz ockovacie vakciny brufeny ibalginy az po chemoterapiu su pre telo znicujuce iba odstrania symptom ale nikdy nevyluecia skutocnu pricinu uz si to konecnezapiste za usi ze farmaceuticky priemysel je iba o peniazoch a ziskich a nie o tom aby vyliecili ludi..oni potrebuju chorych aby zarabali atd…a vyliecit sa mozme iba my sami prirodnymi prostriedkami a nie chemikaliami a este dodatok alkohol cukor umele farbiva sladidla ruze parfemy mejkapy to je to iste…akto tomu nechape nikdy nebude mat v tom jasno..

 4. Ke všem výše uvedeným příspěvkům uvádím následující:
  Nemohu zde psát obsáhlá pojednání o pokrocích a vývoji nových léčivých přípravků a metod léčby onkologických pacientů. Pro příklad snad postačí, když uvedu úspěchy chemoterapie v léčbě onkologicky nemocných dětí:
  V rozvinutých zemích rakovina představuje druhou nejčastěji příčinu úmrtí dětí. Ty trpí zejména nádory z neuroektodermu a mezodermu, které rostou velice rychle a kromě toho vytvářejí mnohem dříve i metastáze. V době, kdy se chemoterapie nepoužívala, se diagnóza nádoru pro dítě fakticky rovnala rozsudku smrti bez možnosti odvolání. Ještě v polovině 80. let u nás na nejčastější formu dětského nádoru umíralo celých 85 % pacientů. Situace byla dokonce tak špatná, že kliničtí lékaři ani nevyžadovali precizní a detailní diagnostiku, protože prostě neměla žádný význam. Teprve nástup efektivní chemoterapie přinesl změnu – dnes je dosahováno cca 80% přežití bez známek onemocnění 5 let od diagnózy.
  Takže, až někoho z vás, příp. vaše dítě, nedejbože, něco podobného potká, doufám, že se rozhodnete správně. Je to jen na vás a vaší zodpovědnosti…

  • Ďakujem pán Karol IV, za vašu reakciu na článok. Som tiež jeden z tých šťastných vyliečený onkologických pacientov . Mne chemoterapia zachránila život a musím povedať , že síce to nebolo vždy úplne jednoduché , ale zvládla som to bravúrne , len že človek musí pre to aj niečo spraviť….pohyb, strava, myslenie( nečítať takéto články), myslieť pozitívne, veriť , že sa vyliecim.
   Čo som robila ja? Každé ráno yoga,( pri prvých najsilnejších chemo, len jednochuche naťahovačiek cviky), každý deň prechádzka !
   Strava, žiaden biely cukor, žiadna biela múka , veľa veľa zeleniny a ovocia, vyradiť potraviny ktoré sú ťažko stráviteľné a vo vás hnijú ( som vegán a s nedostatkom vitamínov som problém nemala, všetko som si doplnila stravou!)
   Meditácia , keď mi bolo po chemoterapií nevoľno, vždy zabralo, ani raz som nezvracala.
   A pozitívne myslenie!!!
   Na každú chemoterapiu som chodila s úsmevom .
   Šport a príroda bol môj motor, lyžovalo a bicyklovala som.
   Teraz som rok po úspešnej liečbe a chystám sa na beh, ktorým podporným boj proti rakovine prsníka ( mimochodom podobný som behávala aj pred ochorením , teraz si dám 5 nie 10 km ?).
   Chodila som na akupunktúru , na zmiernenie vedľajších účinkov ako mravcenie končekov prstov.
   Čo chcem týmto povedať ?
   Ak sa každý sam ku chorobe nepostaví tak, že chce niečo pre vyliečenie spraviť
   A nie je ochotný veľa veci zmeniť , nepomôže mu žiadna liečba , ani lieky ani bylinky….
   Čo chcem este dodať , som človek , ktorý vždy všetko liečil bylinkami, u lekára som nebola ani nepamätám ( samozrejme pred diagnózou ) …v ten osudný deň som sa nejakým inštinktom rozhodla pre chemoterapiu a som za to vďačná. Samozrejme, je to chémia , lieky…ale vyliečila som sa a teraz som zasa na mojich bylinkach( napr. Jarná zihlavova kura), plna energie, elanu a radosti zo života .
   Želám všetkým všetko dobre, hlavne aby sa vyliečili ….

 5. Treba znicit konzum namiesto vyroby telefonov a inych blbosti vyhnat ludi na pole a do sklenikov a zacat pesto at jedlo bez pesticidov a chemie

 6. Karel IV.

  Ještě k mému komentáři bych chtěl dodat, a považuji to za důležité, že to co jsem zde napsal (viz výše) není z mé hlavy, ačkoliv se jedná o moji profesi, ale čerpal jsem z článku uveřejněného v časopisu Věda a technika. Jednalo se o rozhovor s panem profesorem Jaroslavem Štěrbou, přednostou kliniky dětské onkologie fakultní nemocnice v Brně.

 7. Z mojej skúsenosti , – rakovina sa vracia po 10-tich rokoch, ale lekári si stanovili umelý termín vyliečeného pacienta ak sa dožije “ po vyliečení “ 5 rokov . A na čo zomrie dieťa po 5 rokoch ?? Po 5 -tich ešte nemusí zomrieť, ale má šťastie a je vyliečené, ak sa choroba navráti po 10-tich rokoch.
  Stačilo mi , keď som sa dozvedel , že “ chemokokteil “ pripravujú zdravotníci v rukaviciach a ochranným štítom ,aby neboli zasiahnutí vysokotoxickými chemikáliami.
  Dá sa dohľadať aj na internete, že rakovina sa úspešne liečila už v 20-tich , 50 -tich rokoch minulého storočia . Priekopníci boli vlastnými kolegami zastrašovaní, znevažovaní a odstavení . A ešte jedna poznámka , skúste si predstaviť pani Ivana , ako otec šiestich detí ide s úsmevom na chemoterapiu . . . Budte rada, mali ste viac šťastia ako . . . .
  Nakoniec , – v akejkoľvek dobe je to v Božích rukách.

  • Z časových důvodů nemohu reagovat na celý Váš příspěvek – je to stále dokola. Okomentuji pouze Vaši poslední větu: Nemyslím, že by někdo postupoval s radostí chemoterapii. Odmítnout ale chemoterapii, přesněji řečeno indikovanou léčbu, se rovná sebevraždě. Toto se bohužel týká každého a dokonce i otce šesti dětí, toho dokonce zejména….

   • Ja som ju odmietol a keď Vám odpovedám tak žijem.Je to naozaj jeden veľký biznis a peniaze sú dôležitejšie ako ľudský život.Nech sa výrobcovia tých jedov idú pozrieť na oddelenia onkológie alebo hematológie ako vyzerajú po podaní v úvodzovkách liečív ktoré doslova zabíjajú ľudí.Veď sú to verejné popravy.
    Ďalšie príklady liečby bez chemoterapie-

    MUDr . Ryke Geerd Hamer sa dožije tento rok svojich 74 narodenín, ide o človeka, ktorý je bez pochybností Galileom našej doby.

    Jeho revolučný objav posúva na vedľajšiu koľaj viacero nákladných, polovičatých lekárskych systémov a zariadení. V dnešnej dobe Boha a pravdu si častokrát privlastnili svetské orgány. Dané orgány medzinárodne uznávaného lekára začali zámerne spochybňovať, vydávali ho za šarlatána. Je až čudesné, že nemecké média v tom čase synchrónne viedli inkvizičnú kampaň. O tisíckach jeho neuveriteľných vyliečení ani slovo nepadlo! (na Burgaui GNM-klinike 6500 „nezachrániteľných“ pacientov ošetrovali s rakovinou, z ktorých po 5 rokoch 5900 prežilo a stále žije!). MUDr. Hamera napriek svojmu veku dvakrát uvrhli aj do väzenia.

 8. Po dlhšom čase som si pozrel diskusiu, ako pokračuje. Pán Karel IV., je to skvele z keď môže aj pomôcť chemoterapia a hlavne deťom, ktoré majú život ešte pred sebou. No asi sa nedozvieme pravdivú úspešnosť v %. Pane, stretávam sa s ľudmi, komunikujem s lekármi, distribútormi liekov… a je to úbohé. Vidím ako ľudia chradnúcej a zomierajú vďaka “liečbe”, ktorá sa praktizuje u nás a aj v Čechách. Bohužiaľ u nás nie sú onkológovia v úzkom kontakte s imunológovi a spoločne nestanovila liečbu a hlavne podpornú liečbu. Pane, zažil som si svoje… otca mi pochovali lekári a to s plnou vážnosťou viem potvrdiť a aj dokázať. Otec bral najmodernejšie chemo – vraj špička čo je momentálne dostupná. Bohužiaľ, lekár nevie čo je podporná liečba a to aj vyzivovymi doplnkami. Onkológovia-vraj u nás uznávaná kapacita-po diskusii že čo sa používa na západe+Švédsko,Švajčiarsko a Izrael, mi kapacita odpovedala, že on má dosť toho svojho a tých nových veci je veľmi veľa a on to už vôbec nesleduje. Pohybujem sa v kruhoch, kde sa stretávam aj s lekármi a poviem Vám pan Karel IV. … dnes nejde o človeka, medzi lekármi je minimálna ľudskosť (a aj keď sa nájde, je to vzácnosť a viem aj o takých), pretože ide iba o biznis. Mladí lekári predpisujú iba najnovšie lieky (a tak ako mi bolo povedané) a aj najdrahšie. Poviem Vám aj AKO lekári ničia ľudské zdravie…. Chválim každý dobrý počin, krok, diagnostiku a liečbu lekárov… keď pacient je vyliečený. Je to na ozaj dlhu diskusiu. Po pravde, je mi ľúto onkológovia, lebo sú naučený “liečiť” spôsobom, ktorý sa veľmi často konci neúspešne. Osobne, byt onkológom, tak si dám slučku zato, že koľkým ľudom som dopomohol na druhý svet… a nevravte, že ste predĺžili život alebo zmiernili trápenie. Je veľa iných a overených spôsobov, terapii a postupov, ako liečiť alebo zmierniť tuto chorobu, ale u nás sa neaplikuje. A hlavne kvoli nezáujmu našich lekárov, ktorý sú notoricky vedený systémom a výučbou zameranou iba na konvenčnom spôsobe liečby.

Pridajte komentár

*