Čo všetko vám hrozí z pravidelného vystavovania sa elektrosmogu?


Čo všetko vám hrozí z pravidelného vystavovania sa elektrosmogu?

Chcete vedieť tajomstvo, ktoré síce nie príliš rád priznávam, pretože v tom okamihu sa musím vyhýbať mnohým ľútostivým pohľadom? …od roku 2007 nemám žiadny mobil.

Tiež moja manželka a deti netelefonujú mobilnými, ani bezšnúrovými telefónmi. A nemá to nič spoločné s tým, že by sme nechceli byť permanentne rušení pri prechádzkach, nakupovaní alebo v spoločnosti priateľov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Nemá to nič spoločné ani s tým, že každý majiteľ mobilu je presne lokalizovateľný a kontrolovateľný a informácie o jeho polohe a rozhovore sú na mesiace archivované. Do internetu chodíme len cez kábel. WLAN a Bluetooth funkcie sú na všetkých našich počítačoch deaktivované.

Príčinou našej rodinnej mobilovej fóbie tiež nie je skutočnosť, že celá táto vysielacia orgia dnešného storočia je príliš drahá. Ani to, že by sme považovali vydieranie a otrávenie prírody a ľudí v oblastiach ťažby tantalu (súčasť každého mobilu) za neľudské.

Skutočným dôvodom je, že som mal možnosť počas mojej vedeckej kariéry na univerzitnej klinike vo Freiburgu nahliadnuť do originálnych spisov medzinárodnej vedy k tejto téme.

Päť veľkých šanónov DINA4 plných anglických textov, štúdií a stovky hodnoverných príbehov utrpenia ľudí, ktorým žiarenie z mobilných telefónov spôsobilo ochorenie.

Voľakedy sme mikrovlnné žiarenie používali na kontrolu pôrodnosti. Dnes ním telefonujeme.“

Prof. Chiang, poradca WHO, China

Sú mobilné telefóny cigaretami budúcnosti?

My, mobiloví abstinenti, nie sme sami, ale patríme určite k menšine. A tak platí, že sa považuje za cool, keď sú dokonca malé deti majiteľmi jedného alebo viacerých mobilných telefónov.

Tak isto sa kedysi považovalo za perfektné a elegantné fajčenie. Fajčiari cítili akúsi spolupatričnosť a podaktorí „spolupatrili“ tiež neskôr …. k armáde chorých na rakovinu.

Aj keď sa Helmut Schmidt s cigaretami dožil vysokého veku, nie je to ešte dôkaz, že by fajčenie bolo neškodné.

Nemám chuť tak ako pri fajčení či pri azbeste 100 rokov čakať, kým pravda opäť vyjde na povrch. Vy, ja a naše deti žijeme teraz. Nedôverujem žiadnym politickým prehláseniam, ani prehláseniam priemyslu.

Rodičia by mali od tejto technológie držať svoje deti dostatočne ďaleko.

Prof. König, Vedúci spolkového úradu pre ochranu proti žiareniu

Poisťovacie koncerny už nepreberajú zodpovednosť

Už začiatkom roku 2000 vystúpili poisťovacie spoločnosti z dohôd s priemyslom na výrobu mobilných prijímačov. Nepreberajú žiadne škody na zdraví spôsobené mobilnými zariadeniami.

Keď poisťovacie koncerny, teda spoločnosti, ktoré poisťovaním zarábajú svoje peniaze, zaradia riziko mobilných prijímačov na úroveň azbestu, tu by mal zaostriť uši už snáď každý. Na základe doterajších dát je ich používanie minimálne tak škodlivé ako fajčenie.

Napriek tomu obchod s mobilnými telefónmi prekvitá. Len v Nemecku je uzavretých momentálne cez 100 miliónov zmlúv. Celosvetovo je v prevádzke viac ako 5 miliárd mobilov.

A nielen to! Ďalšie zdroje žiarenia ako bezšnúrové telefóny a WLAN sú v miliardových množstvách poctivo používané.

Najrôznejšie zdoje mikrovlnného žiarenia

K viac ako 5 miliardám mobilov sa pripájajú stovky miliónov vysielacích veží.

Podobné žiarenie ako u mobilných prijímačov (GSM, UMTS (3. generácia mobilov) a LTE (Long Term Evolution 4. generácia mobilov) sú tiež vyžarované z bezšnúrových telefónov (DECT), rádiového internetu (WLAN-Wireless Local Area Network), babyphonov, moderných elektronických meračov na kúrenie, inteligentných meračov elektriny (Smart Meter), Funk-DSL-zariadení a v budúcnosti aj áut a prístrojov na meranie spotreby vody.

Taktiež bezšnúrové televízne hry patria k mikrovlnným žiareniam. Len za dobu 20. rokov sa stal tento svet, v ktorom žijeme, miestom popretkávaným tisíckami umelých technických frekvencií.

Popritom nie sú ešte započítané technické žiarenia vysielané z 20 000 satelitov po celom svete. Jedno majú spoločné a to, že vysielajú umelé, vysokofrekvenčné, eletromagnetické polia (HF-EMF).

Ožarovali sme slepačie vajcia v inkubátore silou žiarenia, ktorá leží pod aktuálnymi nemeckými hraničnými hodnotami.

Každé embryo bez výnimky bolo usmrtené. Nevyliahlo sa jediné kuriatko, ktoré by toto žiarenie prežilo.

Z kontrolovanej skupiny, ktorá nebola ožarovaná sa vyliahla bez výnimky zdravá hydina.

Prof. Dr. Dr. A. Varga, Inštitút hygieny Univerzity v Heidelbergu

Nové výstrahy…

Máj 2011: Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny WHO, ktorá je považovaná za konzervatívnu, zaraďuje mobilné vysielanie za „pravdepodobne spôsobujúce rakovinu“ (úroveň 2B).

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Tým sa mobilné žiarenie radí na tú istú úroveň ako pesticídy, DDT, chloroform, plesňové jedy, výfukové plyny, ťažké kovy (olovo), baktérie a napr. tiež Humane Papilloma Virus (HPV).

Ruská komisia pre ochranu pred žiarením (RNCNIRP) bila uz v apríli 2011 na poplach:

Obavy vyvolávajúce je najmä ohromný nárast ochorení za posledných 10 rokov, najmä u detí a mládeže. Ochorenia centrálneho nervového systému a poruchy imunitného systému vzrástli u mládeže o 855.

U detí do 14 rokov vzrástol počet rôznych ochorení o 605. Riaditeľ ruskej komisie pre ochranu pred žiarením, Prof. Jury Grigoriev povedal:

„U 196 detí vo veku od 7-12 rokov, ktoré používali mobilné komunikačné prístroje, bol zaznamenaný neustály pokles kognitívnych funkcií.“

Hlúpe deti?

V preklade to znamená, že deti ktoré majú mobilné telefóny sú hlúpejšie. Dr. Rau, riaditeľ Paracelsusovej kliniky v St. Gallen povedal: „Keď budeme deti aj naďalej vystavovať tomuto žiareniu, skončíme s hlúpymi deťmi.“

Štúdia z roku 2008 dokázala, že deti ktorých matky počas tehotenstva telefonovali bezšnúrovými telefónmi sú častejšie hyperaktívne a preukazujú poruchy v správaní.

Keď tieto deti dostanú ešte pred 7. rokom života svoj vlastný mobil, s ktorým telefonujú, má z nich:

  • 25% duševné problémy
  • 34% má problémy s rovesníkmi
  • 35% preukazuje hyperaktivitu
  • 49% nápadné správanie.

Francúzsko zakázalo používanie mobilných telefónov pre deti a francúzske odbory odmietajú inštaláciu WLAN do národných knižníc.

Život v blízkosti vysielačov

Neuveriteľné, ale všetky mne prístupné vyšetrenia k zdravotnému stavu obyvateľstva žijúceho pri zariadeniach mobilného žiarenia presne potvrdzujú:

Ľudia, ktorí žili dlhšie ako 5 rokov v blízkosti vysielacích veží pre mobilné vysielanie, zomierajú až trikrát častejšie a skôr na rakovinu.

Dr. Eger to dokázal už v roku 2004 v nemeckom meste Naila. Medzičasom existujú viaceré vedecké výskumy, ktoré tieto výsledky dokazujú.

Vedci Univerzity Blo Horizonte v Brazílii vyšetrili 219 873 obyvateľov. Čím bližšie k vysielacej veži žili, tým častejšie zomreli na rakovinu.

Ale nie len riziko ohrozenia rakovinou je zvýšené.

Štúdie zo Španielska, Francúzska, Nemecka a Rakúska dokladujú, že obyvatelia, ktorí bývajú v blízkosti vysielačov sa sťažujú viac na poruchy spánku, depresie, problémy s kĺbmi, náklonnosť na infekcie, zmeny pokožky, poruchy videnia, bolesti brucha, tinitus, závrate, bolesti hlavy, dennú únavu, zmeny krvného tlaku, poruchy pamäte – a to sú len tie najčastejšie symptómy.

Čo sa dá ešte sledovať v blízkosti vysielacích veží?

Nie sú to len škodlivé efekty pre ľudí, ale aj pre rastliny a zvieratá. Niektorí experti tvrdia, že elektromagnetické žiarenie je dôvodom úhynu včiel.

Tiež orientácia vtáctva je narušená. Prírodní lekári potvrdzujú, že osoby, ktoré trpia na chronickú boreliózu, trpia pri žiarení ešte väčším množstvom symptómov.

Naopak, fauna a flóra v posledných a zriedkavých „dierach“, teda tam, kde sa nedá chytiť ešte žiadne rádio, televízor alebo telefonovať mobilným telefónom, je oveľa bohatšia a zdravšia.

Medzičasom sa tam tmolí už veľa elektrosenzibilných ľudí. Museli opustiť dom, prácu, rodinu, pretože len v týchto „dierach“ sú zdraví. Je to viac ako 6 miliónov ľudí iba v Nemecku. Tendencia stúpa.

Najčastejšie symptómy elektrosensibility sú:

  • vyčerpanosť
  • bolesti hlavy
  • únava
  • poruchy spánku
  • podráždenosť
  • nervozita
  • depresie
  • poruchy pamäte
  • poruchy koncentrácie
  • závrate
  • šumenie v ušiach
  • poruchy srdca a krvného obehu
  • pálenie kože
  • krvácanie z nosa
  • zmätenosť
  • pokles cukru až do omdletia.

Už v roku 1932 bola choroba z ožiarenia krátkymi vlnami označená za „mikrovlnný syndróm“.

Čo môžeme urobiť sami?

1. Ak je to možné, vyhýbať sa bezšnúrovým komunikačným systémom.

2. Obmedziť dĺžku telefonických hovorov cez mobil.

3. Nepoužívať wi-fi ani dáta na smartfóne, keď existuje alternatíva (napríklad počítač pripojený na internet káblom).

4. Vytvoriť si bezrádiové a neožarované miesto na spanie (vypnúť domáce wi-fi, mobily prepnúť do režimu ako v lietadle a vypnúť aj ostatné elektrické zariadenia v spálni, ktoré tiež prispievajú k elektrosmogu).

Stop Candida

Autor: Dr. Joachim Mutter

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. …stačí sa ísť dať diagnostikovať napr. do bioharmonie /www.bioharmonia.sk/ Je to šok, keď si človek uvedomí, aké „svinstvo“ máme v tele…

  2. tak moj manzel by o tom vedel rozpravat svoje…. zhruba rok dozadu skolaboval, pricinou bolo privela elektrosmogu, a parazitnych frekvencii. Dakujem este raz panovi Damianovi za radu. Dufam ze informacii o tomto probleme bude pribudat, pretoze vela ludi absolutne nema ponatia o tom, ake je to cele nebezpecne.

  3. Je neuvěřitelné, jak je toto téma v Čechách tabu. Lidé to obecně bagatelizují, aniž tuší, jaké potenciální nebezpečí narůstá. Je to podobné jako s mikrovlnkou. Už asi v r. 1992 jsem četl celou knihu o dopadech elektrosmogu na lidský organismus. Od té doby se dopady nejen znásobily, ale i přirozené ochrana v podobě stravy snížila v důsledky katastrofální chemizace a znehodnocování stravy. Zdá se, že lidé ještě nepřemýšlí. díky za článek!

  4. Neviem čo si väčšina laikov predstavuje pod elektrosmogom. My elektronici za elektrosmog považujeme silné elektromagnetické širokopásmové polia, ktoré rušia funkciu iných elektronických zariadení. To o čom sa tu hovorí ako o elektrosmogu je elektromagnetické žiarenie, ku ktorému patrí aj oblasť viditeľného svetla, ktoré má ešte vyššiu frekvenciu, než to používané v mikrovlnkách a v mobilných zariadeniach. Zato intenzita elektromagnetického vlnenia prichádzajúca k nám zo Slnka je mnohonásobne vyššia (aj toho mikrovlnného), než intenzita z pozemských vysielačov, až na miesta extrémne blízke k anténam vysokovýkonných vysielačov. V článku uvedené konštatovania nie sú doložené žiadnymi citáciami prác, ktoré by tie výroky potvrdzovali. Napriek tomu „nebezpečnému elektrosmogu“ dožívanie obyvateľstva v technicky vyspelejších krajinách je podstatne vyššie, ako v tých menej vyspelých. Ťažko niekto dokáže, že niekto dostal rakovinu z elektromagnetického žiarenia práve zo svojho mobilu. Z osobných meraní viem, že zhruba každých 15 minút telom každého človeka preletí vysokoenergetická korpuskulárna častica z vesmíru a je len otázkou náhody, čo je jej preletom postihnuté. Telo má schopnosť poškodené bunky vymieňať za nové a tak dlhodobo chrániť funkcie organizmu. Je možné, že uvedené žiarenie vo vysokom veku môže v synergii s inými vplyvmi prispieť k vzniku rakoviny, ale je isté, že ak sa človek dostane do ťažkej životnej situácie, pri ktorej bol v minulosti bez mobilu odsúdený na smrť alebo strádanie, s mobilom si môže zavolať účinnú pomoc. Táto jeho vlastnosť na vážkach „pre“ a „proti“ je výrazne na strane „pre“. Zatiaľ sa matička príroda postarala o každého, aby zomrel. Ide len o to, ako skoro. Mobily a iné technické zariadenia používajúce mikrovlnnú oblasť elektromagnetického žiarenia, nám v konečnom súčte život predlžujú.

    • Kdo jen mohl takouvou blbost napsat. Je kazdemu naprosto jasne, ze mikrovlnne zareni zpusobuje poskozeni zdravi a to kazdemu organism. Zejmena
      lide vyssi postavy a hubeni jsou sberateli techto svinstev ve vetsi mire a tudiz vystaveny vetsimu riziku onemocneni nasledkem ozareni. Podivameli s na statistiku tzv. civilizacnich chorob, pocty jsou naprosto presvedcujici.

  5. Pridávam sa k názoru pána Dušana. Nespochybňujem fakt, že určité vlnové dĺžky, napr. mikrovlnné žiarenie, sú vysoko nebezpečné, rovnako ako utrafialové žiarenie zo Slnka. Spôsobujú mutácie v bunkách a tým môžu naštartovať trebárs i rakovinu či iné problémy. V iných pásmach vlnových dĺžok je situácia samozrejme iná. Krátke a stredné vlny, na ktorých sa vysiela rádiotelegrafia, majú zanedbateľný účinok. Naopak žiarenie v oblasti wifi a mobilnej siete je pri väčších dávkach (rozumej výkone alebo dĺžke vystavenia) možným zdrojom ovplyvnenia činnosti živých buniek. Určite ale menším, než je mikrovlnné a ultrafialové žiarenie – tie vás dokážu zabiť.

    Súhlasím, že mobily a wifi by sme mali používať čo najmenej, nezdržiavať sa a nebývať priamo pri vysielačoch. Počul som aj o klasifikácii el-magn. žiarenia WHO ako potenciálne rakovinotvorného, ale keď píšete o elektrosmogu a myslíte tým niečo iné a navyše nepriložíte žiadne vedecké práce, hodnota článku je výrazne nižšia, než by mohla byť.

  6. Keďže mám prístup k databázam článkov (scopus.com a pod.), už pred vyše rokom som čítal štúdiu, ktorý spomína aj pán Damián:

    „Vedci Univerzity Blo Horizonte v Brazílii vyšetrili 219 873 obyvateľov. Čím bližšie k vysielacej veži žili, tým častejšie zomreli na rakovinu.“

    Priviedol ma k nej fakt, že aj ja žije v blízkom okolí (do 500m) vysielača a práve v spomínanej štúdii sú veľmi znepokojivé fakty, ktoré sa ukazujú ako opodstatnené vzhľadom na výskyt rakoviny v tesnej blízkosti vysielača, t.j. do 400-500 m. Vzhľadom na to som si vyžiadal z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva dokumentáciu k povoľovaniu tejto stavby a zistil som, že nanešťastie všetky limity sú splnené, a teda Vy ako občan prakticky nemáte možnosť zasiahnuť voči vlastníkovi vysielača príp. parcely, ktorý mu ju prenajíma.

    Limity sú nastavené na veľmi vysoké hodnoty… Zverejňujem spomínanú štúdiu + reakciu na ňu:

    https://mega.co.nz/#!YokGgS5A!tKFuhFOKld6pNbv8vh4-2wl23mf8JhB06G5GeF2NLfk

    https://mega.co.nz/#!Y4E2GAxb!StBh-7xUfby2nuB3Uz0-IQzsd7A_B33hZeCGpYx3yzw

    D.

  7. … a co vedení VVnapětí na blízkém sloupu a časem prý ZVnapětí… to neškodí ??

Pridajte komentár

*