Chráňte sa pred žiarením z mobilov pomocou tejto bylinky


Print Friendly, PDF & Email

rozmarin-a-radiacia

Mobilné telefóny, wifi-ny a ďalšie zdroje mikrovlnného žiarenia nás často vystavujú nebezpečnej úrovni elektromagnetickej radiácie.

Toto žiarenie môže poškodzovať naše DNA, zhoršovať imunitu, narúšať hormonálnu rovnováhu a napokon, v niektorých prípadoch, viesť dokonca až k rakovine.

Čo zistili štúdie o radiácii z mobilov

V roku 2011 uviedla Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC), že radiácia z mobilných telefónov je možným karcinogénom pre ľudí.

Štúdie mnohokrát zistili, že mikrovlnné žiarenie má potenciál meniť a poškodzovať DNA, a to už za krátky čas jeho pôsobenia.

Napríklad, jedna dlhodobá 6 ročná štúdia telekomunikačného odvetvia odhalila veľmi znepokojivý fakt.

Prišli v nej na to, že krv vystavená žiareniu z mobilov vykazovala až o 300% vyššie genetické poškodenie v jadrách krvných buniek (ako sú červené krvinky, biele krvinky či krvné doštičky).

Rovnaká štúdia dokonca postavila žiarenie z mobilov na nebezpečnejšiu úroveň než je fajčenie alebo vystavenie tela azbestu.

Následky žiarenia z mobilov

Medzi preukázané následky mikrovlnného žiarenia na ľudský organizmus patria nasledovné:

Na ochranu pred žiarením použite rozmarín

Rozmarín a esenciálny olej z rozmarínu patria medzi najlepšie prírodné prostriedky, ktoré môžete použiť na ochranu pred negatívnymi vplyvmi žiarenia z mobilov.

Táto nesmierne prospešná bylinka obsahuje zopár silných antioxidantov, ktoré majú špeciálne ochranné účinky pred poškodeniami spôsobovanými radiáciou.

2. februára 2009 bol v Britskom žurnále rádiológie publikovaný článok, ktorý informoval, že látky karnozolkyselina karnozová nachádzajúce sa v rozmaríne „poskytujú vysoko významné ochranné antimutagénne účinky“.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Kyselina rozmarínová, ďalšia aktívna látka v rozmaríne, ochraňuje pred vysoko energetickými fotónmi. Pôsobí tiež ako čistič voľných radikálov a navyše iniciuje obranné a regeneračné mechanizmy tela.

Zistili tiež, že kyselina rozmarínová oddiaľuje vznik toxínov v organizme, ktoré sa tvoria v dôsledku pôsobenia rôznych patogénov.

Jej ochranné účinky boli 3,34 krát väčšie ako ostatné testované látky na bunkových jadrách.

Užívanie rozmarínu vo forme čaju

Najlepším spôsobom, ako užívať rozmarín, je vo forme čaju. Na jeho prípravu budete potrebovať nasledovné suroviny:

 • 1 pohár vody (2,5 dcl)
 • 1 čajová lyžička sušeného rozmarínu alebo 2 čajové lyžičky čerstvého rozmarínu

Rozmarín zalejte vriacou vodou a nechajte 5 až 10 minút lúhovať. Potom tekutinu sceďte, nechajte vychladnúť a vypite.

Rozmarínový čaj pite pravidelne, aspoň niekoľko krát do týždňa.

Užívanie rozmarínu vo forme oleja

Ďalšou možnosťou je užívanie esenciálneho oleja z rozmarínu. V tomto prípade použite iný bežný olej ako nosič, keďže esenciálne oleje sú veľmi koncentrované.

Pár kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja rozmiešajte v 1 až 2 polievkových lyžiciach kokosového alebo avokádového oleja a túto zmes aplikujte na chodidlá.

Rozmarínový olej môžete aj inhalovať. Na tento spôsob využite aromaterapeutický rozprašovač alebo odparovač.

Terapie esenciálnym olejom taktiež vykonávajte aspoň párkrát do týždňa.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Preboha, kedy sa už niekto prestane rýpať v tom otrepanom témate pôobenia mobilov na mozog. Som elektroinžinier absolvoval som v roku 1963 v obore rádiolokácia, k mikrovlnnému žiareniu mám veľmi blízko, mám 75 rokov a túto diskusiu sledujem celý odborný život. Veškeré vedecké kapacity sa zhodli, že krátkodobé žiarenie z mobilu výkonom rádove menej než miliwaty nemôže mať vplyv na zahrievanie mozgového tkaniva! Ani pokusy nedokázali opak! A Vy chcele mozog pred zahrievaním (pretože o nič iného nejde) chrániť ROZMARÍNOM? Nemôžem nič povedať k tomu len to, že je to absurdné. Som dlhodobým odberateľom Vašich článkov ale až toto ma primälo k reakcii!

  • Vy zrejme za ohrievanie beriete priemer ohrevu celkového tkaniva. Avšak, ako isto viete, mikrovlné žiarenie neohrieva rovnomerne. Pri interferencii vĺn vznikajú body, kde ohrev môže byť aj o 5 či viac stupňov – a to už je pre bunky smrteľné.

   Z rovnakého dôvodu sa jedlo v mikrovlnkách otáča, inak by sa nadmerne ohriali jednotlivé body, pričom zvyšok jedla by ostal studený. Otáčaním jedla počas ohrevu sa tento nedostatok mikrovlných rúr aspoň čiastočne prekonáva.

   Ak však dôjde k inferencii a vysokému ohrevu v ľudských tkanivách, takto poškodené bunky zvyčajne odumrú. Niektoré však môžu prežiť a s poškodenými génmi potom viesť k rakovine.

   Vo Švédsku už dávno je známa jedna dlhodbá štúdia, ktorá ukázala, že u ľudí z vidieka (kde je slabšie pokrytie signálom a preto mobily vysielajú na vyššom výkone) sa dramaticky zvýšila miera rakoviny mozgu.

  • Zdenko: O jaké veškeré vědecké kapacity se jedná a na čem se shodli?Neuvedl jste žádnou. Takto se šíří dezinformace. Že krátkodobé záření z mobilu výkonem řádově méně než miliwaty nemůže mít vliv na zahřívání mozkové tkáně a ani pokusy nedokázaly opak! Kde máte důkazy? Nikdo není krátkodobě ozařován? Naopak, neustále a již 3x více než loni. Skuste pochopit např. základ mikrovlnky a vychutnejte si ty vaše miliwaty.Na to není třeba školy ani titulu aby se pochopilo jak to škodí.Svět se od té vaší doby změnil a za reklamou neškodnosti se honosí pomalé umírání z vymožeností po smyslovém požitku a lenosti moderní civilizace.Ví se kdo za to může a strkat hlavu do písku nikomu nepomůže.Co můžeme, pokusit se o obranu všeho špatného, co se nám servíruje jako jedovatý pokrok, o který minulé generace přišli.Když vám nějaký dobrák něco nabídne a jiný řekne, že je to jedovaté, co uděláte?Odmítnete a zjišťujete fakta.Nebo okusíte s následkem a nebo s pozitivním výsledkem.Bylinky užívané s rozumem jsou prospěšné ale moderní medicína nemá prostředky k uzdravení a zneužívá udržovací léky které mnohdy neléčí a jsou zneužívány jen k zisku.K tomu daně atd. Alternativní medicína je od toho, aby pomohla a uzdravila.Kdo nevěří tisíciletým skušenostem a moudrostí léčení, ten je svázán pouze udržovací moderní medicínou.Je na každém aby převzal svou zodpovědnost za své zdraví a ne se nechat léčit tak, že odpovědnost nechá na jiných kteří toho zneužívají, nemají potřebné znalosti, nechtějí se zdokonalovat ve svých oborech a tahají svou leností a nezodpovědností peníze z našich kapes.Tací nevědí co činí. Léčivé a detoxikační rozmarýnu jsou prokázané. Čaj se nesmí předávkovat, jinak je jedovatý.Musí být lehký. Stabilizuje krevní oběh, užívá se po nadměrné námaze, je účinný na stavbu kostí, detoxikuje játra a žlučník atd.Pokud krev vystavena záření z mobilů vykazovala až o 300% vyšší genetické poškození v jádrech krevních buněk, pak je pravděpodobné to, že stabilizace krevního oběhu je víc než prospěšná pitím čaje aspoň 1-2x za týden tam, kde je záření vysoké a u toho, kdo používá dnešní mobilní telefóny takměř zapnuté celý den a nemůže se ho zbavit. Kdo ví jak mobilní telefóny škodí, používá je minimálně a wifi nechává vypnuté.

  • Nie som z oboru a tak môžem pridať príspevok len ako pozorovateľ: celé roky chodím na rehabilitáciu a nikdy som sa tam nestretla s toľkými mladými ľuďmi, ako dnes. Pred časom som rozprávala s mladou ženou (31 rokov), ktorá mala rakovinu v oblasti tváre a krku na ľavej strane. Pri rozhovore sama povedala, že mobil mala ešte aj počas spánku pri sebe, nevedela sa s ním rozlúčiť ani na sekundu… a to od svojich 13 rokov, keď ho dostala na Vianoce!

   Takýchto mladých ľudí kriticky pribúda, to, čo bolo nepredstaviteľné pred 20 rokmi, žiaľ, teraz je realita. A má to aj jeden spoločný menovateľ – mobilný telefón.

  • Petr Škrabálek

   Zdenko, si elektrotechnik a zrejme si sa nikdy nezaujímal o účinky krátkovlnného žiarenia na živé tkanivá. Isté je že mikrovlnné žiarenie nemá dostatok energie na prerušovanie reťazcov DNA na rozdiel od žiarenia rádioaktívneho a RTG. Ale na pozmeňovanie bunečných procesov dosiahne cez zvýšenie rotačnej a vibračnej energie molekúl. Rakovina mäkkých tkanív je uznávaná choroba z povolania u pracovníkov na TV vysielačoch a rádiolokačných staniciach, Mobil je prijímač a vysielač a všetky tie wifi zariadenia tiež. Hlúpo a zbytočne sa vystavujeme vysoko energetickým elektrickým poliam. Ich nebezpečný účinok je náhodný jav rovnako ako pri ionizujúcom žiarení zdrojov rádioaktívneho žiarenia.

 2. Ak vas zaujima seriozny vedecky rozbor, jeden je tu :
  mreferaty.aktuality.sk/SAR–vyzarovanie-mobilnych-telefonov/referat-1511
  V skratke : mobilne, cize mikrovlnne, ziarenie patri do hodnot rozsahu neionizujuceho, t.j. nesposobuje mutacie DNA. Zohrievanie tkaniva tela bolo kontrolnymi pokusmi namerane len nepatrne, do 0,11°C / pretoze tu nedochadza k interferencii (odrazenych ) vln, ako je tomu v mikrovnnej rure /. Bezna fyzicka aktivita ohrieva viac. Obavy su zatial zbytocne, ale vedecke vyskumy napriek tomu pokracuju.
  Dakujem Badatel.net za priestor na zamyslenie, a spolocne hladanie.

 3. Pekný predvianočný večer Vážená redakcia, posielam Vám jeden zaujímavý materiál vo forme video nahrávky s ing. Milanom Heinom, na tému mobil.
  Pán ing. Milan Hein je naozaj odborník, ktorého práce už nejaký ten piatok sledujem, čo sa týáka Vášho článku, dávam Vám za pravdu a plne s Vami súhlasím prajem Vám príjemnú zábavu

  m

 4. Aprp ospravedňujem sa Vám nepriložil som link na túto tému,hneď to naprávam“.

  Pardón tu je link: https://www.email.cz/download/k/e0Bo2H1-Cqs8hKvxtaDt_jbX7RrHlkcwsEfaHKaotNPUkGwCdp_xWLWIv1JBlEte_KDXamg/Rozhovor-s-Milanem-Heinem_VYNALEZCE-KTERY-NEMA-MOBIL.pdf

  Ešte raz Celej redakcii Bádateľa i všetkým, ktorí ešte používajú zdravomyslie, prajem príjemné prežitie sviatkov zimného slnovratu, v kruhu svojich najmilších, v ľúbosti súlade zdraví Vás

  m

Pridajte komentár

*