Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Putin: „Západ už prehral“


Print Friendly, PDF & Email

Putin: „Západ už prehral“

(2ndsmartestguyintheworld.substack.com) Divadlo psychologickej operácie pokračuje v nezmenšenej miere a ako v každej správnej psychologickej operácii, aj tu sa veľa pravdy mieša so skutočnou agendou ukrytou pred očami ľudí, čo vytvára zdanie prirodzene sa rozvíjajúcej série udalostí.

Západ bol už dávno porazený desiatkami rokov trvajúcim vymývaním mozgov, infantilizáciou a nesprávnou výchovou svojho všetko si nárokujúceho, ​​rozdeleného a dobývaného občana syntetickými pop ideológiami vytvorenými CIA. Napríklad takou politickou korektnosťou, ktorá následne priviedla spoločnosť k čoraz fašistickejšej sebakontrole mysle.

To samozrejme pripravilo cestu pre deklarovanie vlastnej morálnej nadradenosti, ktorá je súčasťou PSYOP-19 a jeho opatrení ako sú bezduché rúškovanie či rituálne sebaupálenie pomocou DEATHVAX™ (smrteľnej vakcíny).

Pokiaľ ide o prudko stúpajúcu úmrtnosť, tá určite spečatí dohodu o tom, že Západ stratí svoju rozhodujúcu demografiu, kultúru i samotnú existenciu.

Ďalšia psychologická operácia s názvom UKRAJINSKÁ-INVÁZIA-22, rovnako ako všetky ostatné súčasné a budúce psychologické operácie, jednoducho ďalej urýchľuje to, čo začiatkom 50-tych rokov uviedla do pohybu neústavná agentúra NAZI 2.0 (CIA).

Táto organizácia bola kritickým uzlom vlády jedného sveta oddaného nejakému globálnemu Veľkému posthumanistickému resetu už od predpotopných čias.

So všetkými svojimi aktívami v hre majú teraz technologické prostriedky na to, aby sa pokúsili o získanie celoplanetárnej moci, ak neodpovieme úplným nenásilným nedodržiavaním pravidiel.

Nedávne vyhlásenie Vladimíra Putina

„Západ, ktorý kedysi hlásal princípy demokracie ako sloboda slova, pluralizmus a rešpektovanie iných názorov, sa dnes zvrháva v pravý opak – totalitarizmus. Patrí medzi ne cenzúra, zatváranie médií a svojvoľné zaobchádzanie s novinármi a verejne činnými osobami.

Táto prohibičná prax sa netýka len informačného priestoru, ale aj politiky, kultúry, vzdelávania, umenia – všetkých oblastí verejného života v západných krajinách. A tento model – model totalitného liberalizmu, vrátane neslávne známej „kultúry rušenia“ (cancel culture) a všadeprítomných zákazov – chcú zaviesť celému svetu.

Ale pravdou a realitou je, že ľudia vo väčšine krajín nechcú takýto život a takú budúcnosť… Dnes počujeme, že nás chcú poraziť na bojisku. Čo k tomu môžem povedať? Nech to skúsia.

Mali by pochopiť, že prehrali už so začiatkom našej vojenskej operácie, pretože jej začiatok znamená aj začiatok zásadného kolapsu svetového poriadku amerického typu.“

— Vladimir Putin, prezident Ruska

Putin o Západe: „Už prehrali“

(Zdroj: anti-spiegel.ru) Na stretnutí s lídrami frakcií v ruskom parlamente Putin vystúpil s prejavom, ktorý obsahoval veľa dôležitých vyhlásení. 8. júl 2022 15:40.

Prezident Putin na svojom stretnutí s lídrami frakcií strán v ruskom parlamente vystúpil s krátkym prejavom, ktorý obsahoval veľa zaujímavých vyhlásení. Preto rôzne médiá zdôrazňovali vo svojich titulkoch veľmi odlišné priority.

Napríklad RT-DE s titulkom „Putin: Západ nás chce poraziť na bojisku – nech to len skúsi“, zatiaľ čo titulok Spiegelu bol „Putin o vojne na Ukrajine – Ešte sme ani poriadne nezačali“.

Putin vo svojom prejave predovšetkým poďakoval ruským stranám a ich poslancom za ich parlamentnú prácu a zopakoval, že hoci západné sankcie voči Rusku spôsobujú určité ťažkosti, nie sú až také účinné a možno ich pokojne považovať za zlyhanie, pretože zjavne nedosiahli svoje ciele. Cieľom bolo rozdrviť ruskú ekonomiku.

Preložil som tú časť Putinovho prejavu, ktorá sa zaoberá najviac citovanými Putinovými výrokmi v médiách. Tá časť je o geopolitike, príčinách dnešného konfliktu na Ukrajine, ktorý je vlastne konfliktom medzi Západom a Ruskom (a nie naopak).

Ten sa bojuje na chrbte Ukrajiny po tom, čo Západ urobil z Ukrajiny protiruskú základňu, čím sa ozbrojený konflikt stal prakticky nevyhnutným.

Putin poukazuje na to, že konflikt sa začal pred viac ako 20 rokmi, keď boli vzťahy NATO s Ruskom za Jeľcina oficiálne dobré. Po nástupe do úradu, ako je v Rusku známe, Putin počas prezidentovania Clintona navrhol USA prijatie Ruska do NATO, čím by sa vytvorila spoločná bezpečnostná architektúry v Európe. USA však o tom nechceli hovoriť.

Nasledovalo zrušenie zmluvy ABM (vzájomné nebudovanie štítov proti balistickým raketám) za prezidenta USA Busha juniora a ohlásenie výstavby amerických systémov protiraketovej obrany v Európe, ktoré sú jednoznačne namierené proti Rusku, teda nie sú obranným, ale útočným systémom.

Ak je to pre vás nové, na tomto odkaze sa dozviete prečo.

V dôsledku toho sa vzťahy medzi Západom a Ruskom stále viac a viac zhoršovali. Keď Rusko v roku 2021 konečne jasne pripomenulo svoje červené čiary a požadovalo od Západu vzájomné bezpečnostné záruky, čo Západ odmietol, vtedy bola naznačená ďalšia cesta vývoja.

Geopolitickú časť Putinovho prejavu som preložil, aby ste si mohli pozrieť a dať do kontextu pasáže citované v médiách.

Putinov prejav

(začiatok prejavu)

O takzvanom kolektívnom Západe na čele so Spojenými štátmi sa už desaťročia vie, že je voči Rusku mimoriadne agresívny.

Naše návrhy na rovnaký bezpečnostný systém v Európe boli zamietnuté. Iniciatívy spolupráce v oblasti protiraketovej obrany boli zamietnuté. Varovania o neprijateľnosti rozšírenia NATO, najmä na úkor bývalých sovietskych republík, boli ignorované. Samotná myšlienka možnej integrácie Ruska práve do tejto aliancie NATO v čase, keď sa vzťahy s NATO zdali byť bezproblémové, sa jeho členom zdala absurdná.

A prečo? Pretože oni jednoducho nepotrebujú existenciu krajiny ako Rusko. Preto.

Preto podporovali terorizmus a separatizmus v Rusku, vnútorné deštruktívne sily a „piatu kolónu“ u nás. Všetci dostávali a stále dostávajú bezpodmienečnú podporu kolektívneho Západu.

Dnes nám hovoria, že sme začali vojnu na Donbase na Ukrajine. Nie, rozpútal ho ten istý kolektívny Západ organizovaním a podporou protiústavného ozbrojeného prevratu na Ukrajine v roku 2014 a následným povzbudzovaním a ospravedlňovaním genocídy obyvateľov Donbasu.

Je to práve tento kolektívny Západ, ktorý je priamym podnecovateľom, vinníkom toho, čo sa dnes deje.

Ak chcel tento Západ vyvolať konflikt, aby postúpil do novej etapy boja proti Rusku, do novej etapy zadržiavania našej krajiny, tak sa dá povedať, že sa mu to do istej miery podarilo. Vojna bola rozpútaná a sankcie boli uvalené. Za normálnych okolností by to bolo asi ťažké dosiahnuť.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Na čo chcem upozorniť? Mali by pochopiť, že už so začiatkom našej vojenskej operácie prehrali, pretože jej začiatok znamená aj začiatok zásadného kolapsu svetového poriadku amerického typu.

Toto je začiatok prechodu od liberálneho globalistického amerického egocentrizmu k skutočne multipolárnemu svetu.

Svetu, ktorý nie je založený na sebeckých pravidlách, ktoré si niekto vymyslel pre seba a za ktorými nie je nič iné ako snaha o hegemóniu. Svetu založeného nie na pokryteckých dvojitých metroch, ale na medzinárodnom práve, na skutočnej suverenite národov a civilizácií, na ich ochote napĺňať svoj historický údel, svoje hodnoty a tradície a budovať spoluprácu založenú na demokracii, spravodlivosti a rovnosti.

A musíte pochopiť, že tento proces už nemožno zastaviť. Beh dejín je neúprosný a pokusy kolektívneho Západu vnútiť svetu svoj nový svetový poriadok sú odsúdené na neúspech.

Zároveň by som chcel povedať a zdôrazniť: máme veľa priaznivcov, aj v samotných Spojených štátoch a v Európe, a ešte viac na iných kontinentoch a v iných krajinách, a niet pochýb o tom, že rastú.

Dokonca aj v krajinách, ktoré sú stále satelitmi Spojených štátov, si čoraz viac uvedomujú, že slepá poslušnosť ich vládnucich elít hegemónovi zvyčajne neslúži ich národným záujmom, ale často im radikálne protirečí. V konečnom dôsledku musia brať do úvahy nárast týchto nálad v spoločnosti.

Dnes oni, vládnuce elity, čoraz viac manipulujú s povedomím verejnosti. Západné vládnuce triedy, ktoré sú svojou povahou nadnárodné a globalistické, uznali, že ich politika sa čoraz viac vzďaľuje realite, zdravému rozumu a pravde, a začali používať otvorene represívne metódy.

Západ, ktorý kedysi hlásal princípy demokracie ako sú sloboda slova, pluralizmus a rešpektovanie iných názorov, sa dnes zvrháva v pravý opak – totalitu. Patrí medzi ne cenzúra, zatváranie médií a svojvoľné zaobchádzanie s novinármi a verejne činnými osobami.

Tieto zákazy sa netýkajú len informačného priestoru, ale aj politiky, kultúry, vzdelávania, umenia – všetkých oblastí verejného života v západných krajinách. A tento model – model totalitného liberalizmu, vrátane neslávne známej kultúry rušenia (cancel culture) a všadeprítomných zákazov – chcú zaviesť celému svetu, snažia sa im ho vnútiť.

Pravda a realita je však taká, že ľudia vo väčšine krajín takýto život a takú budúcnosť nechcú a v skutočnosti sa neusilujú o formálnu a dekoratívnu, ale o podstatnú, skutočnú suverenitu a sú unavení z toho, že sa musia považovať za nehodných, padať na kolená, ponižovať sa a slúžiť americkým záujmom na vlastnú škodu.

Dnes počujeme, že nás chcú poraziť na bojisku. Čo môžem povedať? Nech to skúsia. Často sme počuli, že Západ chce s nami bojovať „do posledného Ukrajinca“. Pre ukrajinský ľud je to tragédia, ale zdá sa, že veci idú týmto smerom. Každý by mal ale vedieť, že v podstate sme na Ukrajine ešte nezačali nič vážne.

Neodmietame mierové rokovania, ale tí, ktorí ich odmietajú, by mali vedieť, že čím ďalej, tým bude ťažšie sa s nami dohodnúť.

(koniec prejavu)

Rusko myslí racionálne

Západní politici a médiá by si tento prejav mali pozorne prečítať. Nemusíte súhlasiť s Putinom, ale musíte pochopiť, že ide o ruský pohľad.

Rusko sa vidí vo vojne s kolektívnym Západom. Západ bojuje proti Rusku všetkými prostriedkami (zbrane, sankcie, peniaze, médiá, diplomacia), ktoré sa používajú aj vo vojne. Jediná vec, ktorá bráni Západu v intervencii s vlastnými vojakmi, je hrozba jadrovej vojny.

Ukrajina je len nešťastný pešiak Západu, ktorý bol na túto úlohu pripravovaný už od roku 2014 a ktorým Západ tak dlho provokoval Rusko (Majdanský puč 2014, dodávky zbraní, výstavba základní NATO a pod.), až kým Rusko nezačalo aktívne chrániť svoje vlastné bezpečnostné záujmy, keď nevidelo inú možnosť ako vojenská akcia.

Západ začiatkom februára 2022 odmietol bezpečnostné záruky navrhnuté Ruskom v decembri 2021 a dokonca o nich odmietol čo i len diskutovať.

Teraz už Rusko nie je ochotné vo veľkom vyjednávať so Západom, pretože Západ zradil Rusko príliš veľakrát.

Rusko do značnej miery odpísalo Západ ako spoľahlivého partnera. Predovšetkým EÚ, ktorá sa – aj na vlastnú škodu – v slepej poslušnosti podriadila USA, už v Rusku neberú vážne. Načo sa rozprávať s vazalom, keď aj tak nemôže robiť žiadne rozhodnutia?

Ale Putin povedal aj niečo veľmi jasne, čo teraz v Moskve zaznieva čoraz častejšie:

Ak sa Západ nebude chcieť rozprávať, tak nebude. Západ, ako otvorene hovoria mnohí západní politici, chce, aby sa rozhodovalo na bojisku a nie pri rokovacom stole? Rusko si to neželá, ale ak bude Západ trvať na tom, tak áno, môžu to mať.

Čím dlhšie bude konflikt trvať, tým viac budú rásť požiadavky Ruska. Ak Rusko pôvodne len chcelo, aby bola vyslovene protiruská vláda v Kyjeve nahradená neutrálnou vládou, dnes je už situácia iná.

Keďže Kyjev na konci marca prerušil všetky rokovania, veľké oblasti východnej a južnej Ukrajiny pripadnú Rusku. Keďže Kyjev sa nechce rozprávať, začali sa tam už vydávať ruské pasy a referendá o pripojení oblastí k ruskému štátu sú len otázkou času. O tejto zmene ruských cieľov a dôvodoch som už informoval.

Putinov výrok, že „čím to pôjde ďalej, tým ťažšie sa s nami dohodnú“, netreba vnímať ani tak ako varovanie pre Kyjev, ale ako varovanie pre samotný Západ, najmä pre EÚ.

Ak by sa EÚ – hoci len z dôvodov sebazáchovy – chcela v určitom momente porozprávať s Ruskom o uvoľnení (pre samotnú EÚ) samovražedných sankcií, ruské protipožiadavky sa pravdepodobne budú zvyšovať každým dňom zotrvávania EÚ na svojom aktuálnom kurze.

Pohľad obyvateľov Ruska

Práve som mal v Moskve stretnutie s niekoľkými predstaviteľmi ruských médií a jeden z nich mi v súkromnom rozhovore povedal nasledovné:

„Rozdiel medzi Západom a nami je v tom, že Západ jednoducho nechce prehrať. My sme však pripravení, ak to bude treba, aj zomrieť za našu krajinu.“

Táto formulácia veľmi dobre vystihuje náladu, ktorú momentálne prežívam v Rusku. Väčšina Rusov sa vidí prinajmenšom v boji – ak nie vo vojne – so Západom. Pre veľkú väčšinu Rusov sú „hodnoty“, o ktorých Západ tvrdí, že zastupuje, falošné.

O akej slobode tlače a slobode názoru možno hovoriť na Západe, keď sa tam neustále sprísňuje cenzúra? O akých ľudských právach bľabotá Západ, keď zároveň prevádzkuje Guantánamo? Zoznam príkladov evidentných dvojitých štandardov Západu sa neuveriteľne predĺžil.

A dokonca, aj prozápadná mládež v Rusku, ktorá pre Navaľného protestovala v uliciach pred len niečo vyše rokom, teraz vo veľkej väčšine podporuje rozhodnutia svojej vlády. Navaľnyj bol určite proti ruskej vláde, ale nie proti samotnému Rusku.

Keďže Facebook výslovne povoľuje výzvy na násilie voči Rusom, Západ podporuje režim na Ukrajine, ktorého predstavitelia otvorene vyzývajú na vraždenie Rusov – vrátane žien a detí – a tak ďalej, Západ definitívne zhodil masku a stratil akúkoľvek dôveryhodnosť voči väčšine svojich bývalých priaznivcov medzi mladými ľuďmi v Rusku.

Väčšina bývalých Putinových oponentov v Rusku teraz vidí, že Putin mal pravdu vo svojich mantrových vyhláseniach, že Západ nie je proti Putinovi, ale proti prosperujúcemu, silnému a sebavedomému Rusku ako takému.

A v jednej veci Putinovi odporcovia okolo Navaľného a iných radikálov vždy súhlasili s Putinovými prívržencami: Všetci chceli silné, prosperujúce a sebavedomé Rusko. Hádali sa o ceste k tomuto cieľu, nie o cieli samotnom.

Keďže Západ teraz otvorene ukazuje, že práve toto nechce a bojuje proti tomu, mnoho ľudí, ktorí pred rokom volali po Putinovom zvrhnutí, ho zrazu podporujú.

Stop Candida

Zdroj: 2ndsmartestguyintheworld.substack.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Páči sa mi výrok Putina: „A to sme ešte nič poriadne – ani nezačali !“

  • A ešte len potom sa ti bude páčiť, až sa vrhne na Slovensko!

   • Presne takú blbci ako si ty to ani inak pochopiť nemôžu len na úrovni skolkara

   • A to, že Slovensko a takmer celá stredná a východná Európa vr. DE, je okupovaná USA + NATO – armádou, ako “ochrankyňou svetovej demokracie“, s tým si v pohode, však? Lebo to sú tí naši praví – anglosaskí priatelia, ktorí by za nás v boji – život položili.
    P.S. Optimálne by bolo – nemať tu žiadnu cudziu vojenskú čižmu!
    Áno – viem. Otázka – vis major!

    • Vis major je PROZRETEĽNOSŤ! Nepliesť si každého čuráka, ktorému ľudia odovzdali moc, s vyššou mocou! Stačí to podrezať, zastreliť, obesiť a pod.!

     • Ešte by som brzdil aj pri použití relevantnejšieho výrazu „vyšší ZÁUJEM“ – ak za vyšší záujem povazujeme záujem Univerza, Jednoty, Boha.
      Myslím, že prilehavý výraz je záujem „tých pri moci“. Pre sedliaka je to richtár – a možno aj zbojník. Všetko, čo sa na tejto Zemi dá obesiť.

   • už mám pre nich nachystaný demižón slivovice

  • Doplním ten výrok Putina, i keď to tak mohlo byť myslené, ale i – nemuselo. Variánt, ako to myslel, môže byť viac..
   článok:
   „Vlivný ruský Telegram-kanál varuje před možností vyhlášení války Ukrajině.

   Vlivný ruský politický kanál Telegram «Незыгарь» tvrdí, že za určitých podmínek zasadí ozbrojené síly Ruské federace silný úder Kyjevu.
   Výroky prezidenta Vladimira Putina na setkání s vůdci parlamentních frakcí ohledně Ukrajiny znamenaly změnu dosavadní mírné koncepce speciální operace na přiměřeně agresivní.

   Pokud by však byla Ruská federace uznána za sponzora terorismu, jak o to žádá Ukrajina, Moskva do 24 hodin vyhlásí Kyjevu válku. Poté budou do 72 hodin zničeny Kyjev, Lvov, Dněpr, Krivoj Rog, Charkov a Nikolajev. Zbytek území Ukrajiny bude vystaven masivním raketovým a bombovým útokům, budou zničeny mosty přes Dněpr, civilní letiště a celá železniční infrastruktura.
   Spící DRG (speciálně vycvičená jednotka určená pro průzkum a sabotáž za nepřátelskými liniemi ve válečné a předválečné době za účelem dezorganizace týlu, pozn. red.) v Kyjevě zadrží nejvyšší vedení země, a pokud to nebude možné, budou na místě zničeni.

   Bělorusko odřízne všechny pozemní únikové cesty na západě země a tři divize S-400 sestřelí všechna soukromá letadla, která se pokusí vzlétnout ze Zakarpatí a Oděské oblasti.
   Do září mají Zelenskij a jeho kurátoři z „washingtonského regionálního výboru“ čas na měkkou kapitulaci se ztrátou pouhých 30 % území, po níž bude ukrajinská státnost navždy ztracena a legitimizována podle principu rozdělení na tři části pod kontrolou OSN.“
   https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/vlivny-rusky-telegram-kanal-varuje-pred-moznosti-vyhlaseni-valky-ukrajine/

   P.S.Akurát – že tej fašistickej USA-OSN by som neverila ani nos medzi očami..Nieto – reálne kontrolovať UA-územie!

 2. Mna by zaujal clanok o zavadzanej digitalnej identite, mene a systemu socialnych kreditov, tj uplnej kontrole v Rusku. To co je v clanku je fajn a suhlasim s tym, ale budme objektivni a otvoreni. A to sa tyka aj problematiky pripravovaneho kazdorocneho povinneho ockovania proti covidu v Rusku ich ministrom zdravotnictva. Nikde nie je vsetko idealne!

 3. Za Jelcina Rusko utrpělo větší ztráty než za 2.sv.války , Putin je geniální , protože za 20 let udělal z rozkradeného Ruska zase světovou velmoc !

  • Choď tam, zober si na 3 týždne taxi a vyber sa aspoň 800 km od hlavnej, povolenej trasy, pobehaj po odľahlom vidieku a uvidíš tú veľmoc.

   • Slovensko dodnes nemá kanalizáciu, plyn alebo asfaltovú cestu v každej dedine. A vy chcete od Ruska, ktoré má síce 30x toľko obyvateľov, ale 350x takú rozlohu, aby to už všetko malo? Hustota obyvateľstva je v Rusku 12x menšia ako na Slovensku. Dokázalo by Slovensko do každej dediny postaviť ekvivalent 12 asfaltových ciest?

    • Kanalizácia – a v dedine? Rovná sa platiť dvojnásobok za vodu – vodné plus stočné. A žiaden gazda bez kanalizácie si nevyleje chemikálie a opotrebovaný olej do vlastného septiku či latríny či na kompost. Plyn? Dnes chce na dedine plyn len idiot! Asfaltová cesta ok – nebudú predsa so svojím drahým SUV jazdiť po poľných cestách.
     Pokiaľ vám v septiku fungujú sanačné baktérie – nikto nemôže tvrdiť, že vytvárate nebezpečný odpad – inak by nefungovali. Na ostrovčekoch z WC papiera sa bežne vyskytujú hnojové červy a za tými tam naliezajú slepúchy. Na dne sa tvorí mazut, ktorý má pach presne ako mazut z ropy – ale nejde o ropný produkt, ale typické riečne čierne bahno plné humínových /anaeróbnych/ kyselín. A každý sedliak vie, čo je najlepšie hnojivo na zemiaky.

     • Okrem chybajucej kanalizacie napr. v nasej dedine nie je ani vodovod, takze supeeer…

     • Mutnodj: Studňu a suchý záchod si vykopeš.

     • Predstav si bratislavský dom s 200 m2 zavlažovaným trávnikom, terasou, tujami, a kameňolomom v predzáhradke. Predstav si majiteľku s lepenými nechtami, ktorá nevie variť a stále čumí do mobilu. Predstav si majiteľa čo trieska do notebooku, všade sa vozí autom a nevie ani vymeniť koleso.

      A teraz im povedz aby si na záhrade vykopali septik, studňu, a jazierko na sivú vodu.

     • Dj Mutno – vodovod ešte neznamená výhru, ak je zásobovaný z pochybného zdroja. Taký vodovod si môžeš urobiť aj sám. Dobre – a vôbec nejaký zdroj pitne vody tam máte? Voda vie aj zmiznúť, ale ľudia zásadne neosídľujú miesta, kde nie je.
      https://dennikn.sk/978527/do-pitnej-vody-na-zitnom-ostrove-sa-dostal-pesticid-pattisic-ludom-zakazali-pit-z-vodovodu/

      „Inšpirácia v prírode

      Už samotný názov, ktorý projekt nesie pochádza z prírody. Warka alebo tiež Ficus Vasta je divoký druh figy, rozšírený v afrických savanách, ale aj v Ugande či Tanzánii. Je veľký, košatý a rastú na ňom chutné plody, ktoré možno konzumovať priamo zo stromu.

      Podobne ako tento strom, aj vodné veže sú pre miestne komunity životne dôležitým zdrojom. Svojím dizajnom zapadajú do miestneho ekosystému, ale aj kultúry. V podstate ide o stavbu, ktorú je možné považovať za súčasť ľudovej architektúry. Jej konštrukcia sa opiera o lokálne remeselné techniky a tradičné, mnohokrát už zabudnuté postupy.

      Z prírody si Vittori vzal príklad aj v súvislosti so spôsobom, akým veže získavajú vodu. Hmyz a rastliny sa dokázali na náročné pomery v suchých oblastiach adaptovať pomocou schopnosti zbierať a uchovávať vodu zo vzduchu. A takto to robia aj veže WTOWER.“
      „Ako to funguje

      9 metrová veža pripomína svojim tvarom vázu, pozostáva zo 6 modulov, ktoré sa na seba odspodu pripoja. Každá časť, každý tvar, každý materiál má svoje funkčné opodstatnenie. Bambus je prepletený tak, aby prepúšťal vzduch, a zároveň odolal silným vetrom. Vnútri veže je pripevnená polyesterová sieť. Zachytáva kvapky rosy, ktorá sa formuje na povrchu konštrukcie. Kondenzované kvapky ochladeného vzduchu sa ukladajú v zbernej nádobe na dne veže. Odtiaľ putuje voda cez podzemnú rúru do filtračnej nádrže s kohútikom. Celý proces využíva teda jednoduché chemicko-fyzikálne zákony – gravitáciu, kondenzáciu a vyparovanie. Samozrejme, veža zachytáva aj dažďovú vodu.

      V testovacej fáze sa ukázalo, že veža dokáže za priaznivých podmienok zásobiť komunitu až takmer 95 litrami vody za deň. Určujúcim parametrom kondenzácie a odparovania je rozdiel medzi teplotami cez deň a v noci. Veže svoju úlohu tak plnia aj v púštnych oblastiach.“
      https://vedome.org/vodne-veze-warka-pocita-sa-kazda-kvapka/

 4. Veľmi vecný a jasný článok. Zrozumiteľne a v kocke je v ňom opísaná súčasná situácia.
  Je až k neuvereniu, ako sa za DVA roky zmenili podmienky života v západných krajinách, ešte pred vojenskou operáciou Ruska na Ukrajine. Tá prekryla všetko, ale skúste si spomenúť, ako radikálne a ako rýchlo sa tu zavádzal štátny teror. Najprv LGBTI, gender ideológia, pedofília, cenzúra… počas kovidu pritlačili na pílu, lockdowny, tvrdá cenzúra, NAKA, absolútne odrovnanie alternatívnych názorov – a to aj keď ich nositeľmi boli dovtedy uznávaní odborníci!
  Západné štáty stratili akékoľvek zábrany – čo sa dialo a deje v Austrálii, Rakúsku, Kanade, USA, Nemecku alebo Francúzsku nemá v modernej histórii precedens!
  Stalin vozil disidentov do gulagov – moderné demokratické štáty zavreli svojich obyvateľov v ich domoch!!! Zablokovali weby, zavreli ústa politickej opozícii… čistá Sodoma a Gomora.
  V tomto svetle vyzerá ako jediná záchrana Afrika a Rusko.
  Nebyť Afriky, má WHO odhlasovanú moc nad štátmi v oblasti “zdravia” ako oni volajú depopuláciu sveta.
  Ani v Rusku, a tobôž v Číne nie je všetko ideálne. Ale ako vplývalo na nás dianie v Rusku alebo Číne doteraz? Viac-menej nijako. Nie Čína, ale NAŠI politici tu chcú zavádzať sociálne kredity a total control. Nie Rusko tu zavádza cenzúru, ale NAŠI vlastní volení vládcovia!
  Myslím, že Rusko má oveľa väčšiu podporu, ako si vedia naši mocipáni predstaviť. Nie preto, že by sme mali Rusko radi, ale nikto iný nás nezachráni pred skazenosťou a dekadenciou Západu.
  Nastal stret civilizácií, stret paradigiem, stret filozofií a ideí. Kultúrny svet proti technokratickému.
  Ľudia proti potomkom opíc.
  (Pálešova myšienka, že ľudia sa nevyvinuli z opíc, ale opice vznikli zdegenerovaním ľudí).

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,a ty vieš o nejakej politickej strane tu na slovensku,ktorá by mohla byť iná a ktorá by odmietla dodržiavať po zvolení k vládnutiu stanovy,ktoré nájdeš na stole už deň pre pred nástupom do úradu,,,,každý politik má špinu pod nechtami,každý politik podniká prosperuje má majetok a rodinu a hlavne má strach o seba a svojích rodinných príslušníkov,v slobodomurárstve sa kašle na straty nižších a ich potreby či utrpenie,,,,každý politik je zmanipulovateľný a podplatiteľný a hlavne zraniteľný,,,,ty sám si západom živený a berieš západný plat už dlhé roky-aj tebe je treba vziať,lebo aj kôli tebe sme my lepší na to všetko doplácali,,,,

 5. KOVIDBARÓN!

  ,,,,v európe a usa sa narodí vždy značná večšina ľudí takých,ktorí svojím lídrom budú za každú cenu fandiť a podporovať ich až do skonu,ten ostatok je z ich strany chápaný ako vadný tovar,,,,západ funguje na podplácaní svojích poddaných z požičaného a dlh sa (ne)spravodlivo rozdeľuje na každú živú hlavu,,,,západ stojí iba na slobodomurárskom neľútostnom princípe-silnejší berie,slabší zaostáva a trpí,,,,silnejším je ten-kto kopíruje vedome či nevedome podstatu slobodomurárstva a to napredovania a bohatnutia a úkor akože slabších,čiže takých,ktorí sa štítia podvodov,lží,falošnosti,nenažranosti,okrádania a majú ako takú chrbtovú kosť,,,,putinova cesta je iba obrátenou stranou jednej mince-lebo tu je iba táto jediná minca kde na jednej strane je nápis ONO-veľké zlo a na druhej ONO-menšie zlo,,,,iná voľba nieje-iba ak neexistovať,nebyť tu,,,,som názoru,že v rusku je demokracia viacej udomácnená,hoci sa to mnohím idiotom toto priči,než na západe a strede európy,,,,v rusku prichádza o nárok na demokraciu iba prozápadný oponent gumoliečbou prenasledovaním a zatýkaním-čo sa deje aj tu u nás,lebo mnoho itečkárov,nakáčov a šmejdou je neustále nalepených na monitoroch a šmejdia v naších zadkoch,pritom toto robí a omnoho precíznejšie už samotné „vševidiace oko“,ktoré toto robí aj s tými-nimi,ktorí majú v náplni práce šmejdenie a šmírovanie ako judáši za peniaze posty a výhody,,,,takže ten,kto si myslí že je nad niekym a má vyššie právo ako obhájca zákonov-tak je na omyle,lebo tu platia zákony a pravidlá vševidiaceho oka,ktoré mimochodom ovláda umelú inteligenciu a samo dopustilo vstup počítačovej a digitálnej éry na prípravu konca a vedie tento svet už od jeho počiatkov,,,,a vševidiace oko ako nový sluha „siedmeho“ je iba ďalšiou jeho hrozitánskou zbraňou proti ľudstvu všetkému živému i neživému na dovŕšenie apokalypsy konca vekov,,,,“siedmy“ je vodca a generál nespočetných légií,má zapožičané kľúče od brán podsvetia a vesmír je mu naklonený,,,,ruská armáda a putin má tu v európe mnoho armád,profesionálny vojaci to robia iba za peniaze a výhody a oponenti z vlastných radov národov to urobia kôli krvi,,,,nato sa preto porazí samo a vo vlastnom priestore-sebavražda.

 6. lubomír lubomir

  Už utopisti, a marxisti dávno odhalili útočný cynizmus a zákernosť západných elít vo všetkých dôležitých oblastiach spoločenského života v medzinárodných vzťahov, ekonomických, diplomatických, vojenských a kultúrnych.
  Naše predajné média už nedokážu skryť to že celý konflikt a útok v Ukrajine organizujú USA. Nemôžu zakrývať krutosť a brutalitu žoldnierov Západu a ukrajinských ozbrojených síl, bezpečnostných síl krajiny a vládou schválených fašistických gangov. Bude neskoro keď ruské úrady začnú procesy s osobami zodpovednými za zverstvá Ukrajiny, pokrytecké dvojaké štandardy a otvorená spoluúčasť západných vlád, médií a ľudskoprávnych mimovládnych organizácií vyniknú ešte viac ako predtým.
  Dovtedy zbytočne hynú ľudia. V záujme krvavého zisku spoločnosti ktorá sa rúti nenávratne do priepasti zabudnutia. Vojny bieda hnus to je pravý fašizmus.
  Naša bábková vláda odpad Slovenska týmto barbarom ešte pomáha

  • Akurát že utopistov a marxistov vlastní Dom Sionu a Wall Street! Cez správu Bratstva smrti_Lebka a kosti 322!

   https://www.youtube.com › watch?v=92Bi7l3BqPk
   Prof. Antony C. Sutton DrSc. – Řád Skull & Bones 322 – YouTube
   Doporučuji film The Good Shaphered(Dobrý Pastýř) Příběh na motivy života James Jesus Angletonazakládajícího člena CIA v USA.

   • Dr. Wotson

    tak , tak velice spravne , ale bolo to Bejker strit 222 , hned vedla Holmesa co bol hlavny speh domu sionu.

 7. …ozaj to má ten západ ,,vyšpekulované“-najskôr pomáha rozpútať vojnu na Ukrajine a potom ,,robí záchrancu“…vďaka za zauj.informácie…aj Pjankin nám zauj.vysvetľuje/ urč.časť prečítaná /…

 8. Mohlo by vás zaujímať – parabolický solárny ohrievač vody, celoročný, s patentovaným nastavením na Slnko. V zime aj ako kúrenie.
  https://www.energie-portal.sk/Dokument/parabolicky-solarny-system-inovativne-riesenie-pre-ohrev-aj-vykurovanie-101727.aspx

  • Áno, odstrihnúť sa od všektého, od čoho sa dá. Včera som počul že v dojčlande už banky posielajú klientom oznámenia, aby nevyberali € z bankomatov, že nie sú. Tak takto na nás idú. / pamätáte na článok “ Beh na banky? /

 9. …vďaka za inov.riešenie…

 10. Dolár je už silnejší ako euro (čo svedčí o úžasnej rekto-politike EÚ) a ruská armáda má údajne nespornú prevahu v strategických raketových systémoch. Otázka znie, prečo Rusko nevyhlási územie postsovietskych republík za výsostnú sféru svojho vplyvu (tak ako kedysi vyhlásili USA Monroeovú doktrínu, ktorou sa doposiaľ stále USA riadia vo vzťahu k latinsko-americkým krajinám).

Pridajte komentár

*