Ako mliekarenský priemysel donútil ľudí veriť, že potrebujú mlieko


Print Friendly, PDF & Email

Ako mliekarenský priemysel donútil ľudí veriť, že potrebujú mlieko

Mali ste na raňajky či desiatu mlieko? Dúfame, že nie.

Napriek tomu, že táto potravina je do istej miery chutnou prísadou do kávy, čaju či iných pochúťok, pasterizovaná je pre ľudské telo vysoko toxická.

Niektorí lekári – ako napríklad Dr. Willet, ktorý na túto tému vykonal veľa štúdií a tiež kontroloval iný výskum – sú v skutočnosti presvedčení, že mlieko prináša ľudskému telu viac škody než osohu.

Prečo je pasterizované mlieko pre človeka škodlivé

Napriek obľúbenému presvedčeniu o „budovaní silných kostí“ sa nikdy nedokázalo, že znižuje riziko zlomenín. V skutočnosti, podľa štúdie Nurse´s Health, môžu mliečne produkty riziko zlomenín o až 50% zvyšovať!

Toto znepokojujúce zistenie podporuje fakt, že najmenšiu mieru osteoporózy majú krajiny s najmenšou mierou konzumácie mliečnych výrobkov a vápnika (napríklad africké a ázijské).

O tom, ako predchádzať a tiež prírodne vyliečiť osteoporózu sme napísali aj vlastnú knihu, nájdete ju TU.

Ďalej, ak vezmeme do úvahy, že 3/4 svetovej populácie nie sú schopné tráviť mlieko a ostatné mliečne výrobky, zdá sa byť jasné, že táto potravina nie je ideálna na konzumáciu.

To však priemerný spotrebiteľ nevie. Počnúc podporou celebrít, až po reklamy mliekarenského priemyslu, je väčšina ľudí naučená veriť, že mliečne výrobky sú ideálnou potravinou pre optimálne zdravie.

Ohľadom tejto témy však existuje veľké množstvo dezinformácií.

Vox nedávno vytvorili video, ktoré ilustruje fasádu mliekarenského priemyslu. Pozrieť si ho môžete tu (v angličtine):

Jedným zo záverov je, že napriek skutočnosti, že spotrebitelia môžu prijímať odporúčané denné dávky vápnika, draslíka a bielkovín z ovocia a zeleniny, mliekarenský priemysel vydáva miliardy dolárov na to, aby populáciu presvedčil o opaku.

Ak vás učili, že človek musí piť denne mlieko, aby narástol „veľký a silný“, potom nie ste sami. Teraz však nastal čas dozvedieť sa fakty.

Prírodná liečba osteoartritídy

Pretože mlieko v ľudskom tele je veľmi hlienotvorné, existuje presvedčenie, že prispieva k alergiám, ušným infekciám, cukrovke 1. typu, anémii, a dokonca k zápche.

Okrem toho môže táto potravina prispievať k rôznym typom rakoviny, keďže konzumácia tohto produktu zvyšuje v tele hladinu inzulínu podobného rastového faktoru-1 (IGF-1).

Ao vznikol mýtus „zdravého mlieka“

Všetko sa to začalo počas 2. svetovej vojny, keď vlády potrebovali rýchlo, jednoducho a vo veľkom množstve zásobovať vojakov na fronte kalóriami. No a na tento účel výborne poslúžilo sušené mlieko.

Po vojne, keď už to nebolo potrebné, zostal veľký prebytok kapacít na výrobu mlieka.

Niečo sa s tým prebytkom však muselo urobiť. A tak mnohé vlády vymysleli tento mýtus o potrebnosti mlieka a spustili veľké reklamné kampane, kde odporúčali 3 dávky mlieka alebo mliečnych výrobkov denne.

Keď sa neskôr ukázalo, že nadmerná konzumácia mlieka má na ľudské zdravie mnohé škodlivé účinky, bol už mliekárenský priemysel príliš silný.

Dokázal tak naďalej lobovať u politikov a tlačiť na vlády, aby pokračovali v nekritickej propagácii mlieka medzi obyvateľstvom.

Zdravšie alternatívy mlieka

Dobrou správou je, že existuje množstvo chutných, jemných mliečnych alternatív, ktoré sa nielen ľahko pripravujú, ale sú aj dostupné.

Mlieka z ryže, mandlí, kešu, konope a dokonca aj kokosových orechov sa dajú nájsť vo väčšine potravín, a niektoré spoločnosti predávajú dokonca aj bezmliečnu zmrzlinu – napríklad Ben & Jerry’s!

Tuto by sme však chceli upozorniť na sójové mlieko, ktoré je pre človeka škodlivé. Viac o dôvodoch prečo, sme písali v tomto článku.

Trh bezmliečnych mliekarenských výrobkov sa v posledných rokoch v skutočnosti značne rozrástol. Konkrétne predaj mandľového mlieka vzrástol od obdobia rokov 2000-2015 o takmer 250 %, na takmer 895 miliónov dolárov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: trueactivist.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. o ktorom mlieku je tento clanok? o kravskom?
  pretoze pokial viem, kozie mlieko a jeho vyrobky nezahlienuju a nie su skodlive

 2. Ing Peter Synovec

  Ak je mlieko škodlivé, malo by to platiť univerzálne, tedy aj materinské mlieko by vlastne bolo škodlivé a mali by ste vystríhať kojencov, aby ho nepili, aby umreli čím skôr, kým nezomrú od dýchania – nezdá sa vám, že búrate všetko, čo bolo dobré po stáročia a vytvárate psychózu nedôvery a neistoty, ktorá môže viesť k šialenstvu odmietania akejkoľvek potravy, lebo všade sú toxíny? Ukážte niečo pozitívneho, čo robiť, aby sme sa vyhli týmto úskaliam schodnou cestou a našli kameň mudrcov, po ktorom tak bažili „mocní“ v snahe o večný život na tomto svete

  • Nečítate pozorne. Píšeme o pasterizovanom mlieku, v ktorom bolo množstvo prospešných látok zničených a zo zdravej potraviny sa stala nezdravá.

   Navyše človek je jediný cicavec, ktorý pije mlieko iného cicavca. Každý živočíšny druh má prispôsobené mlieko pre svoje potreby. Zloženie kravského mlieka nie je totožné s potrebami ľudského tela.

   • Mlieko čerstvé, jedno či kravské, kozie, ovčie je pre mňa nenahraditeľné. Ak dlhšie nemám, cíti to aj organizmus. A v letných horúčavách na kyslé mlieko nedám dopustiť.

 3. Dalila to nie organizmus si pyta mlieko ale tvoj zvyk ,hlava sI pyta mlieko . Ja mam rad napriklad zincicu aj kysle mlieko . Pasterizovane nepijem nechuti mi ziadne mlieko v povodnom stave aj ked kozie je zdrave ale nevypijem ho . Nam nosievaju mlieko priamo od kravy + pekna smotana na nom a nekonzumujem ho a kupenske uz ani do kavy nedavam je to biela voda .

 4. Aj stari ludia vedia hovorit,ze mlieko sa ma jest a nie pit…To znamena kravske mlieko je pre telata,materske mlieko pre kojencov…Vyrobky ako jogurt ,tvaroh su zdrave ako aj fermentovane kysle mlieko…Mlieko je dobre pit kym sa clovek vyvija,ale v dospelosti uz nie…Na osteoporozu uplne zle…Ludia to uz maju v hlave zafixovane ,ze mlieko je zdrave a je tazko to vykorenit…

Pridajte komentár

*