Znížite si cholesterol prírodným spôsobom bez nebezpečných liekov, vyčistite upchaté cievy od usadenín a predíďte tak infarktu či mŕtvici! Zistiť viac

Prelomová štúdia zistila, že obyčajný acylpyrín dokáže zastaviť šírenie rakoviny prsníka, prostaty a hrubého čreva


Prelomová štúdia zistila, že obyčajný acylpyrín dokáže zastaviť šírenie rakoviny prsníka, prostaty a hrubého čreva

(Cassie B., Natural News) V pozoruhodnom zvrate vedeckého bádania výskumníci odhalili, ako aspirín, bežný voľnopredajný liek proti bolesti, môže pomôcť spomaliť šírenie určitých druhov rakoviny, vrátane rakoviny prsníka, hrubého čreva a prostaty.

Objav publikovaný v prestížnom vedeckom časopise Nature vrhá svetlo na to, ako tento liek zvyšuje schopnosť imunitného systému bojovať proti rakovinovým bunkám. Ide o zistenie, ktoré by mohlo viesť k dostupnejšej a nákladovo efektívnejšej liečbe pre pacientov na celom svete.

Stop Candida

Prelom nastal nečakane, keď vedci z Cambridgeskej univerzity skúmali, ako imunitný systém reaguje na rakovinu. Zistili, že aspirín blokuje chemickú látku zvanú tromboxán A2 (TXA2), ktorú produkujú krvné doštičky.

Látka TXA2 oslabuje telesné T-bunky, typ imunitných buniek, ktoré sú rozhodujúce pre napadnutie rakoviny. Inhibíciou látky TXA2 aspirín v podstate „uvoľňuje ruky“ T-bunkám, čo im umožňuje efektívnejšie zacieliť a ničiť rakovinové bunky.

„Bol to Heuréka moment,“ povedal Dr. Jie Yang, vedúci výskumník štúdie.

„Spočiatku sme sa na acylpyrín ani nepozreli, ale tento objav nás poslal na úplne novú cestu skúmania.“

Dlhá história potenciálu acylpyrínu

Potenciál acylpyrínu v boji proti rakovine nie je úplne nový. Už predchádzajúce štúdie naznačili jeho prínosy.

Analýza z roku 2021 na viac ako 140 000 pacientoch s rakovinou prsníka zistila, že pravidelné užívanie acylpyrínu bolo spojené s 31% znížením úmrtnosti na rakovinu a 9% znížením rizika recidívy alebo metastáz.

Podobne štúdia z roku 2020 ukázala, že acylpyrín znižuje riziko rakoviny hrubého čreva o viac ako 25%.

Doteraz však zostával mechanizmus za týmito účinkami nejasný. Nový výskum nielen vysvetľuje, ako aspirín funguje, ale tiež zdôrazňuje jeho potenciál zabrániť šíreniu rakoviny – čo je kritický faktor pri znižovaní úmrtí súvisiacich s rakovinou.

Metastázovanie je proces, ktorým sa rakovina šíri do iných častí tela a je zodpovedné za 90% úmrtí na rakovinu.

Stop Candida

Okno príležitosti

Štúdia naznačuje, že acylpyrín by mohol byť obzvlášť účinný v skorých štádiách rakoviny, keď sú bunky najzraniteľnejšie voči imunitnému útoku.

„Keď rakovina prvýkrát vznikne, je tu jedinečné terapeutické okno príležitosti,“ hovorí profesor Rahul Roychoudhuri, hlavný autor štúdie. „Terapie, ktoré sa zameriavajú na toto okno, môžu mať obrovský význam pri prevencii recidívy.“

Tento objav má potenciál urobiť z aspirínu cenný nástroj v boji proti rakovine, najmä v prostredí s nízkymi príjmami.

„Aspirín alebo iné lieky, ktoré sú zamerané na tento účinok, majú potenciál byť lacnejšie ako terapie založené na protilátkach, preto budú aj globálne dostupnejšie,“ dodal Dr. Yang.

Je potrebný ďalší výskum

Zatiaľ čo uvedené zistenia sú sľubné, odborníci varujú pred samoliečbou aspirínom. Liek nie je bez rizík a vedľajších účinkov, vrátane rizika vnútorného krvácania a žalúdočných vredov.

„Je dôležité pochopiť, ktorí pacienti budú mať najväčší úžitok a vždy sa porozprávať so svojím lekárom skôr, než začnete užívať acylpyrín,“ hovorí profesorka Ruth Langleyová, ktorá vedie samostatnú klinickú štúdiu o účinkoch acylpyrínu na rakovinu.

Ďalšie kroky zahŕňajú rozsiahle klinické štúdie s cieľom určiť, ktoré typy rakoviny a skupiny pacientov by mali z liečby acylpyrínom najväčší úžitok.

Výskumníci tiež skúmajú vývoj nových liekov, ktoré napodobňujú zdravotné prínosy acylpyrínu, no bez jeho vedľajších účinkov.

Záver

Tento náhodný objav podčiarkuje dôležitosť výskumu založeného na zvedavosti a ukazuje potenciál, ako aj bežné lieky môžu mať život zachraňujúce aplikácie.

Hoci acylpyrín nie je liek na všetko, jeho schopnosť posilniť imunitný systém v boji proti rakovine ponúka záblesk nádeje pre milióny pacientov na celom svete.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Cassie B., Zdruj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Výskumníci tiež skúmajú vývoj nových liekov, ktoré napodobňujú zdravotné prínosy acylpyrínu, no bez jeho vedľajších účinkov.

    Ináč povedané: hladajú nový derivát kys. salicylovej, ktorý môžu patentovať, spraviť reklamu a zarábať velké peniaze na chorých a zúfalých ľudoch.

  2. Je to nejako „prekrútené“,na začiatku článku sa píše o aspiríne a ďalej sa už pokračuje acylpirínom,nie aspirínom.Tak,ako to vlastne je..?Žeby tlačová chyba?

    • Acylpyrin nebo Aspirin Je jen jiný název, pod jakým se prodává, obojí je kyselina acetylsalicylová…

      • Aspirín je obchodná značka produktu. Acylpyrín je názov účinnej látky. Kyselina acetylsalicyová je chemický názov účinnej látky.

  3. Aspirín je chronicky známa značka, liečivo je kys. acetylsalicylova ktorá je aj v acylpyrine. Je to to isté, len iný výrobca.

  4. To ja dobre viem,ale vedci z Cambridge nemohli písať o „acylpiríne“, keďže sa v Anglicku žiadny“Acylpirín“nepredáva,ale „Aspirín“áno.

    • A je ten článok preložený od slova do slova? Prekladateľ článku tam vsunul Acylpyrin pretože u nás ho poznáme pod týmto názvom, ešte aj Anopyrin, Aspirin, všetky obsahujú acetylsalicylovú tzv. účinnú látku.

  5. Podľa mňa je to len obchodný názov

  6. Aspirín bol americký a acilpyrin bol náš 😁

  7. Acylpirín je proste“Československý aspirín“.

  8. Tak

    • No a vrba salycilová sa nedá patentovať, tak ku tomu museli niečo pridať – čo? Inak objaviteľ kys. salycilovej – počas stavby panamského prieplavu, keď robotníci kapali na žltú horúčku – išiel na to systematicky podľa princípu – filozofie ROVNOVÁHY, že všetko má svoj protiklad – ak sa vyskytuje choroba – niekde v blízkosti je aj protijed – liek. On v podstate hľadal niečo proti komárom.

      ako.koshachek.com

      https://ako.koshachek.com › articles › kyselina-salicylova-ucinky-pouzitie-a-rizika.html
      Kyselina salicylová – účinky, použitie a riziká – My Dog
      Na výrobu aspirínu sa kyselina salicylová esterifikuje anhydridom kyseliny octovej za vzniku kyseliny acetylsalicylovej (ASA). Medzi inými sú aj prípravky obsahujúce ASS. Používa sa proti bolesti, na zníženie horúčky, ako protizápalový liek a na profylaxiu trombózy.

  9. No možno, ale ide tu o oblbovanie obyvateľstva, aspirín=Amerika, Acilpyrin =???

    • No a kvôli vedľajším účinkom čo tak obličkový likvidátor paracetamol, paralén, a ste zacyklení v ďalšej aspirínovej idiotine!
      Občas si dám štvrťku acylpirínu v najväčších horúčavách na zriedenie krvi, keď nestrikujem biele víno a nemám kyselé rybičky.

      • aspirín je v USa deklarovaný ako bežný liek proti bolesti, u nás acylpirín liek proti horúčke. vydrbol mi šift, tak píšem ako sa dá.

  10. celý život beriem na všetko iba acylpyrín….a nikdy ma nesklamal…žiadne ibáče, iba acylpyrín…

    • Toto mi odporúčal ako preventívum proti reumatoide bratranec mojej starej mamy – moc mu to nepomohlo. Neexistuje všeliek – to je hovadina. Napr. – ak to pôsobí proti krvnej zrazenine – zomrieš na to, že ti krv zaplaví celý mozog a nepôjde len o problematický, ale stabilizovaný výron krvi – zrazeninu. Ja mám dobrú zrážanlivosť, ale po 40/?/ rokoch som si na klávesnici objavil kvapky krvi – zrejme prasknutá venóza z uschnutých šušňov v nose, nevedel som sa poriadne vysiakať – celú zimu mi z neho tieklo – ale bol som zdravý. Sliznice nesmú vyschnúť – radšej sople. Môj pitný režim je cca 5 l tekutín denne – ono je to v podstate aj detox. Pijem a chčijem. Zadržiavať vodu – čo robia často ženy – je sebevražda. Takto likvidujú ľudí v starobincoch. Obmedzujú im pitný režim.

      • A koľkých rokov sa dožil?

      • Takto – jediné, čím sa treba preventívne v Afrike napchávať, sú antimalariká. Neurobila to SK surfárka na Zambezi a dopadla zle. Maláriu tam môžeš dostať aj v lietadle.

        Malária na Slovensku bola naposledy v roku 1956 na východnom Slovensku. Maláriový komár je u nás prítomný stále /v Petržalke napr./ Takže vektory tu sú – stačí len zdroj – migranti napr. No a potom budeme žrať antimalariká aj my tu. Palina ročná je proti tomu, ale tá ti po 3 týždňoch odpáli obličky. Nepoznám všeliek.

  11. mariankosnac

    Asprin a Acylpyrin je to isté. Lepšie je asi používať slovo Aspirín kvôli zložitosti písania y-i vo slove Acylpyrin. Ani neviem či som Aspirín niekedy požil len si pamätám že pár rokov dozadu som mal jednu tabletu na stole pri posteli – už ani neviem na čo, možno pre prípad že chytím kovid a horúčku, čo sa mi aj stalo ale povedal som si že tú horúčku pretrpím – teplo zabije vírus, takže nakoniec som ten aspirín neužil.

    • A kam ti do pi.e vypadol paralén – paracetamol?! Lebo – buď je to barbiturát, alebo „len“ barbiturát s acylpirínom! Základ je – že je to svinstvo proti horúčke!

      „možno pre prípad že chytím kovid a horúčku, čo sa mi aj stalo ale povedal som si že tú horúčku pretrpím – teplo zabije vírus, takže nakoniec som ten aspirín neužil.“

      Takže ďalší kovidveriaci?! Udržiavaš tému – naratív? Námet?

      • mariankosnac

        Vtedy sa písalo že kovid môže okrem horúčiek spôsobovať aj vznik krvných zrazenín – tak asi preto ten aspirín ktorý pôsobí aj proti zrážaniu krvi.

        • Covid 19 je globálna vojenská psychologická operácia s cielom nastoliť nástroje totálnej kontroly pod zámienkou pandémire. Pokiaľ toto nechápeš a takto – si zhypnotizovaný blbec, ktorý túto – na škodu ostatných – hypnózu šíri ďalej, takže ak ja som tvoj nepriateľ, ako odmietač vakcinácie a popierač kovidu – ty si môj úhlavný nepriateľ – ako vektor globálneho fašizmu!

  12. Podľa mňa to nie je úplne zlý liek. Pred cca 25-30rokmi ho zakázali podávať deťom do 12-tich rokov
    . Pokiaľ si dobre pamätám, tak z dôvodu nejakých žalúdočných problemov- krvácaniu. Odvtedy začali propagovať paracetamolove prípravky.

    • Vraj u detí môže spôsobiť tzv.Reyov syndróm, preto ho nemajú deti do 12 rokov užívať.
      Ktovie ako to vlastne je, prečítala som si toto – príčinami Reyovho syndrómu sa vedci a lekári zaoberali už od jeho objavenia austrálskym patológom R. Douglasom Reyom v roce1963. Bohužiaľ príčina nebola doposiaľ objasnená. Mnoho vedeckých článkov naznačuje súvislosť medzi syndrómom a užívaním Aspirinu, Acylpyrinu, Anopyrin ai. (resp. kyseliny acetylsalicylovej), ale štúdie neboli preukázané. Je to však dôvod, prečo nie je už deťom podávaný pri horúčkovitých infekciách.

      • holistický prístup

        Nie sme chorí – ani naše deti nie – sme trávení na všetkých úrovniach! Teplota je stav, počas ktorého sa organizmus snaží odstrániť toxické látky z organizmu – je nutné chrániť len mozog obkladami. Všetky tie choroby sú len pomenovaním dôsledkov otráv. Deti sa už vyvíjajú v toxickom prostredí poškodených matiek – nastupuje biela mafia – vstrekovanie jedov označených ako vakcíny a to je len začiatok. Niektoré deti nemajú výživu z materského mlieka z rôznych príčin; dokonca sú ženy majúce vysoko toxické mlieko – nastupuje tzv. umelá výživa a stačí si pozorne pozrieť na zloženie všetkých tých „mliek“ (aj sunar!!!) určených všetkým vekovým kategóriám – kadejaké tuky … o. i. aj repkový olej a iné mňamušky.

        Pokiaľ budete stále pomenovávať otravy chorobami, dovtedy vás majú na lopate.

        • Absolútny súhlas

        • Čo s tým urobíme poraď si múdry my by sme chceli s tým niečo urobit no sme bezradné, miliardári hýbu svetom a nás zašlapú ako vši smejú sa z nás aké sme slabé a bezradné. MAROS BY TO naísal dvomi slovami a bolo by vybavené°°

      • Pri niektorých liekoch je zdôraznená možnosť alergie na kys.acetylsaliciovú – takže je to prítomnosť k. a. viac rozšírená.

        • Idem si ľahnút a budem premýšlat nad tými úbožiatkami detmi, ktoré to ešte nevnímajú čo sa s nimi deje a tešia sa zo života z toho jedom vysiateho &

  13. Voľakedy dávno,keď som mal horúčku,tak som si dal acylpyrin vypotil som sa horúčka klesla a bol som za tri dni fit.Cca.15 rokov nazad som si dal tiež acylpyrín a asi za dve hodiny mi opuchli šľapy na nohách,keď som sa postavil a začal som chodiť tak to bolo ako keby som chodil po vankúšoch.Ďalej mi opuchla celá pera na ústach a vyzeral som ako botoxom napichaná kačica.Všetci mi hovorili,že to je alergia na pyrín.No ja som nikdy na nič nemal a ani teraz nemám žiadnu alergiu.Môžem jesť citrusy,grepy,kiwi lepok hocičo žiadna alergia.Tak mi z toho vychádza,že voľakedy mal ten acylpyrín aké,také prírodné látky,a teraz je to podľa mňa tak ako všetky drogy,pardon lieky čistá chémia.

    • Test, organizmus sa mení. Cca každých 7 rokov. Čo si dobre znášal ako dieťa, nemusíš znášať ako napríklad 40tnik.

  14. P.S.: horúčka je vraj až od 38°C, dovtedy ju vraj netreba zrážať. Iba tekutiny a potenie. Je to znak boja organizmu s patogénom. Vraj.

    • Kedysi som si vedel ako decko psychosomaticky vyvolať horúčku – v škole na blic. Raz som dostal nezvládnuteľnú horúčku z čistenia technológie plnej plesní – to bol atak na posranie. Priateľka ležala na paplóne na mne a bola to „zbíjačka“ – ale po pár hodinách to prešlo. Ani netušíme, aké máme schopnosti. Základné pravidlo – všetko treba chladiť zvonku!!! Obklady na čelo, zápästia, členky! Alebo – oheň proti ohňu – zvarené víno, alkohol.

  15. Když už tady o farma umělém aspirinu/acylpyrinu, tak přírodní je např. BÍLÁ VRBA což je přírodní a silnější kyselina acetylsalicylová! A hlavně bez vedlejších účinků a je výborná k podpoře spánku aj. Však sami zkuste dohledat a pročíst, budete mile překvapeni..

  16. Nedá sa povedať, že neverím vôbec nijakým vedeckým záverom. Ale fakt ma cca pred 15-timy rokmi veľmi ovplyvnila kniha od Johna Virapena: Nežiadúci účinok; Smrť. A „pandémia“ moje názory posilnila.

    • Presne to bola kniha ktorú som úplne náhodou zazrel v obchode už dosť rokov dozadu, asi rok potom čo som tri dni zdochýnal po chrípkovej vaccínke (bol som beznádejný blbec veriaci bezcharakterným hlupákom v bielych plášťoch). Keď som ju prečítal, urobil som v živote obrat o 180 stupňov a odvtedy som žiadny liek do seba nedal a nikdy som už chorý ani nebol. Náhoda? Nemyslím si. Virapen mi skrátka zmenil život.

Pridajte komentár

*