Medzi mladými dospelými rastie výskyt rakoviny hrubého čreva. Príčinou sú GMO potraviny, vakcíny a syntetická kyselina listová


Print Friendly, PDF & Email

Medzi mladými dospelými rastie výskyt rakoviny hrubého čreva. Príčinou sú GMO potraviny, vakcíny a syntetická kyselina listová

(Ethan Huff, Natural News) Od 90. rokov 20. storočia miera rakoviny hrubého čreva medzi mladými ľuďmi do 50 rokov prudko vzrástla a establišment sa tvári, že nevie prečo.

Rakovina hrubého čreva sa začala stávať vážnym problémom aj u mladých ľudí v rovnakom čase, keď boli prvýkrát zavedené práve geneticky modifikované organizmy (GMO). Ďalšie stravovacie faktory spojené s rakovinou hrubého čreva zahŕňajú spracované vysoko zápalové potraviny a alkohol.

Americká rakovinová spoločnosť (ACS) nedávno zverejnila správu o tomto fenoméne, ktorý je ďalej vysvetlený štúdiou publikovanou v časopise Cancer Research Communications, ktorá opäť poukazuje na stravovacie faktory, a to najmä na konzumáciu syntetickej kyseliny listovej.

Zatiaľ čo väčšina krajín nepridáva syntetickú kyselinu listovú do chleba a výrobkov na báze múky, Spojené štáty americké a Kanada áno. To čiastočne vysvetľuje, prečo mladí ľudia umierajú na rakovinu hrubého čreva v miere, akú sme v histórii ľudstva ešte nevideli.

V roku 1996 vydal americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) dekrét, ktorý nariaďuje, aby všetky obilné produkty boli do roku 1998 „obohatené“ kyselinou listovou, pričom sa tvrdí, že táto syntetická látka podobná folátom zabraňuje vrodeným defektom.

Takmer okamžite po tomto dátume začala v mladšej populácii Severnej Ameriky stúpať miera rakoviny hrubého čreva.

„Folát a kyselina listová sa často používajú ako synonymá, ale je medzi nimi výrazný rozdiel,“ vysvetľuje Jennifer Sweenieová, ktorá píše pre portál The Epoch Times.

„Folát je vitamín B9, ktorý sa prirodzene nachádza v určitých potravinách, vrátane ovocia, zeleniny a strukovín. Počas tráviaceho procesu vaše telo premieňa folát na jeho aktívnu formu ešte predtým, ako sa dostane do krvi.“

Jennifer Sweenieová pokračuje:

„Na druhej strane, kyselina listová je jednoducho syntetická forma folátu používaná v obohatených potravinových produktoch (a tiež v mnohých vitamínových doplnkoch). Vaše telo nie je schopné metabolizovať kyselinu listovú tak ľahko ako prirodzene sa vyskytujúci folát.

Proces premeny kyseliny listovej na aktívnu formu trvá dlhšie ako v prípade folátu. To môže viesť k hromadeniu kyseliny listovej v krvi, pričom konzumácia obohatených potravinových produktov prispieva k tomuto prebytku.“

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Kyselina listová a nádory

Vedci z Baylorovej fakulty medicíny (Baylor College of Medicine) zistili, že konzumácia kyseliny listovej je v skutočnosti spojená s rastom nádorov. U myší kŕmených stravou doplnenou o kyselinu listovú sa vyvinuli nádory v hrubom čreve.

Ak žijete v Severnej Amerike, môžete sa vyhnúť „obohateným“ výrobkom na báze obilia s obsahom kyseliny listovej tak, že zostanete buď pri zahraničných výrobkoch z Európy alebo Anglicka, prípade si zakúpite certifikované bio produkty – len si dávajte pozor, že aj do niektorých certifikovaných bio produktov teraz potichu pridávajú kyselinu listovú, preto pozorne čítajte etiketu.

Ak žijete v Európe, tento problém by ste mať nemali. Avšak prípade, že užívate vitamínové doplnky stravy, potom sa uistite, že obsahujú prírodný folát a nie syntetickú kyselinu listovú.

Ďalším faktorom prudkého nárastu výskytu rakoviny hrubého čreva u mladých ľudí je neustále sa rozširujúci zoznam očkovaní od amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Na Slovensku vyhlášky k očkovaniam vydáva Úrad verejného zdravotníctva.

Vysoko problematické sú aj „vakcíny“ proti Covidu-19, ktoré sú spojené s akútnou divertikulitídou a mikroperforáciou hrubého čreva, nehovoriac o turbo-rakovinách, ktoré spôsobujú.

„Riadenie sa oficiálnymi usmerneniami o potravinách je rýchla cesta k zlému zdraviu,“ napísal jeden z komentujúcich o tom, ako takzvaná „potravinová pyramída“ propagovaná štátnymi úradmi určite prispieva k nárastu výskytu rakoviny hrubého čreva.

„Je to aj konzumácia jedovatých omega-6 mastných kyselín (poznámka: ktoré sa nachádzajú v rastlinných olejoch ako repkový, sójový či slnečnicový),“ naznačil ďalší diskutujúci s tým, že ešte v 50. rokoch boli tieto oleje považované za toxický odpad.

„Riaďte sa odporúčaniami vlády a čoskoro budete morbídne obézni s rakovinou, srdcovými chorobami a mŕtvicou. Pred rokom 1850 bola celková spotreba omega-6 mastných kyselín pod 3 gramy – dnes je to 30 až 100 gramov denne.“

Záver

Ak sa veci budú vyvíjať tak ako doteraz, onedlho bude mať každý druhý človek rakovinu.

Zistite viac o prírodných riešeniach rakoviny na našej stránke v kategórii článkov Rakovina alebo na stránke CancerSolutions.news.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Kyselina listová je súčasťou tabliet tzv. B-komplexu. Za normálnych okolností by takáto súčasť /akože tmavej listovej zeleniny/ mala potešiť, avšak v tomto kontexte už nie.

 2. Pár dní nazad bola moja známa na pohrebe jednej dôchodkyni, ktorá bola opichaná.
  Na dôchodku bola tak 5 rokov.
  Vraj celý život trpela rôznymi chorobami.
  Nuž ale čo viem už len z našej rodiny tak boli prípady, že boli tiež vážne chorí a to už od detstva a s rôznymi zdravotnými ťažkosťami sa „pretĺkali“ až do vysokého veku. Moja stará mama (1910) bola čo si pamätám viac krát na smrteľnej posteli a vždy sa z toho dostala a fungovala ďalej – pravidelná drina – polia, vinohrady, hospodárstvo, pravidelne kostoly – to muselo byť a všemožné aktivity „starej baby “ v rámci rodiny a pod. Jednoducho ľudia žili s chorobami a držali sa. Jedinou takou masívnou nekovidovou „liečbou“, ktorá ich mnohých pomerne rýchlo odrovnala bolo keď sa dostali do domova dôchodcov – bola to pre nich príliš veľká zmena. Ak by mali možnosť žiť až do smrti doma tak by žili ešte dosť rokov aj chorobami, ktoré mali.
  No a keď sa vrátim k tomu pohrebu tak mi tá moja známa, (ktorá stále tú hrozbu vakcín neberie vážne a nieje opichaná) povedala, že sa na tom pohrebe niektorí ľudia rozprávali o tom, že zosnulá bola opichaná viac krát. A ja na to, že dobre že tam sa o tom bavili – aspoň nech ostatní vedia, že to nieje len tak s tými „vakcínami“. Je vidieť, že niektorí ľudia na to aby začali brať rôzne hrozby vážne tak ich musia „dôkazy“ doslova obklopiť.
  A je to v ohľade covid – vakcín akési ťažké o nich hovoriť aj keď je v spoločnosti ohľadne toho dusno – každý zvažuje čo kde z úst vypustí pretože vie, že sa mu za také „reči“ môže v blízkej či vzdialenejšej budúcnosti skomplikovať život v absolútne každej oblasti.
  Ale ja s tým problém nemám. Jediný problém mám sa udržať keď nejaký liberálny kaviarenský žlto-modrý propagandista v mojej blízkosti napáda ľudí, ktorí len špitnú o kovidvakcínach či Rusku. Vtedy mám čo robiť aby som ho neuspal päsťou do čela!

  • si zdržanlivý Achnatov ja by som ho tou paťou udrela

  • Achnaton, negeneralizuj. Moja teta zomrela ešte pred 2. svetovou vojnou na šarlach. Teda dávno pred mojim narodením. Nemala ani 15 rokov. Pritom rodina mala vlastné polia, mäso, vajcia, sami si piekli chlieb, atď. Teda žiadne GMO potraviny, žiadne poľnohospodárske pesticídy (hnojilo sa iba maštaľným hnojom). Opichaná určite nebola. nehovoriac o tom, že vtedy si lekára mohol málokto dovoliť (vrátane zubného).

   • Jasnačka, že som to nemyslel ako pravidlo ale teraz tá vaxina s obľubou kosí starších ľudí, ktorí fungovali napriek rôznym zdravotným komplikáciám a mohli s nimi fungovať ďalej do vysokého veku. Môj dedo sa tak dožil 93 rokov napriek tomu, že kedysi dávno keď mal po päťdesiatke mal vážne zdravotné problémy. Keby mu vtedy po jeho päťdesiatke šupli vaxinu c19 tak by sa rozhodne šesťdesiatky nedožil.
    A naviac kopec vecí s lekármi starší ľudia ani neriešili a žili ďalej. Keby sa nimi nechali vyšetrovať a „liečiť“ s každou ťažkostou tak by v tom boji zahynuli.
    Pre systém je strašiakom, že napriek všemožnému tráveniu ľudí sa ľudia dožívajú a fungujú napriek vysokého veku a tak je preň vaxina c19 k nezaplateniu – ľudia v podstate zomierajú na svoje dlhoročné choroby ale v ultraurýchlenom režime. A kosí to jak starých tak aj mladých. Bez vaxiny tu jednoducho mnohí mohli zostať žiť aj s chorobami….a uznám, že niektorí zomierajú aj bez vax – to je jasné.

 3. … až som sa lepšie pozrel na multivitamin, ktorý som si predvčerom kúpil proti jarnej únave: Folate ( as 5-methyltetrahydrofolate calcium salt 680 mcg ) ……a teď „doktore“ čum!

 4. Ako sa označuje prírodná forma v doplnkoch?

  • Prírodné formy sú zásadne pravotočivé – orientácia aktívnych /reagens/ skupín /kyselina, zásada, kyslík, vodík/ molekúl v smere hodinových ručičiek. Syntetický vitamín C je označený L – left – ľavotočivý. Záleží na strane tzv. aktívnej skupiny molekuly, resp. na prevahe aktívnych skupín na molekule. Každá molekula má svoju kvázi magnetickú orientáciu – „sever – juh“, a zároveň 3D. 3D pozzle.

   • Oprava – 3D puzle – treba si to predstaviť ako mechanickú skladačku, v ktorej časť je možne vložiť len jediným orientovaným spôsobom – inak sa nedá. 2D náčrty sú mätúce, pretože zvádzajú k zrkadlovej predstave – že stačí niečo pravotočivé otočiť opačne ako obrázok, a dostaneš ľavotočivé – tak to nefunguje. Spin molekúl je dôležitý, nakoľko celý organizmus má rovnaký spin elektromagnetického biopola.

    Osobne si myslím, že taký ľavotočivý syntetický vitamín C môže slúžiť ako dávka antioxidantu proti voľným radikálom, avšak už nie ako inhibítor rozrezávačov buniek, čo je dôležité pri hojení. Ak vám krvácajú ďasná, tak vám syntetický vitamín C nepomôlže – treba dodať prírodný pravotočivý, najlepšie kontaktne – zjesť kaleráb, kapustu, alebo potrieť ďasná bielou dužinou citrónovej šupy. Mám vyskúšané.

    • Zaujímavé…dik.

    • Ktoré doplnky ( vitamíny, minerály….) sa oplatí užívať?

     • zaujímavé, ale myslel som, ako sa na etikete doplnkov označuje ta syntetická forma kyseliny listovej, aby som vedel, ktoré nekupovať.

     • Jano – ľavotočivé vitamíny /L./ sú všetky syntetické – pravotočivé /R./ ktoré máš v mizernom zastúpení v džusoch a šťavách, pokiaľ neprešli nejakou filtráciou a úpravou, takže všetko ostatné v tabletkách je ľavotočivé, pokiaľ tie vyslovene neobsahujú prehlásenie, že ide o sušené prírodné produkty s obsahom prírodných /teda pravotočivých – to ti tam z nikto z výrobcov nenapíše/ vitamínov. Pozri si typický džús Multivitamín, ktorý obsahuje cca 35% ovocnej zložky, a prídeš na to sám. Preto sa tie sračky volajú výživové doplnky. To je tak dobré v base. Po dlhom užívaní ľavotočivých vitamínov organizmus čiastočne stráca schopnosť metabolizovať tie prírodné.

      Teraz inak. Niektorí „vynálezcovia“ vymysleli tzv. soli vitamínov, ktoré potom do seba pchajú vo veľkom množstve. Otázka – soľ askorbát sodný – a sodík je veľmi silné reagens – ako môže ten sodík vytesniť nejaký slabý oxidant-radikál? No jedine, ak organizmus najprv spotrebuje sodík napr. na prenos nervových signálov a základný elektrolyt. A potom zvyšok kyseliny askorbovej náhodne zreaguje s radikálom. A pečeň ten bordel uloží do tukového tkaniva. Vitamíny nedetoxikujú organizmus! Len neutralizujú voľné radikály, ale tie ostávajú v organizme! Tak sa z nich neposerte! Vitamíny sú rovnaký biznis ako „lieky“ Big Farmy. Marketing, psychóza, hypnóza. Závislosť.

     • „pokiaľ neprešli nejakou filtráciou a úpravou“ – napr. odfarbovanie tmavej jablčnej šťavy.

     • Význam vitamínů je trochu přeceňovaný.Díky intenzivnímu zemědělství mají plodiny málo minerálů a ty nám v potravě chybí.

     • Až také strašné to s potravinami nie je. Treba pestrú a pravidelnú stravu, fyzickú prácu, oddych, spánok. Žiadne tabletky to nenahradia.

 5. Edward Snowden: Assangeovo vydání je v rozporu se smlouvou o vydávání mezi USA a Spojeným královstvím

  https://aktax.cz/edward-snowden-assangeovo-vydani-je-v-rozporu-se-smlouvou-o-vydavani/

 6. Bába říkala: čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Dnes stačí skamarádit se s hodnotami KoZa, třeba vydělávat kariérou v nadnárodce nebo neziskovce, a tím prodat svoji duši všehoschopným zhovadilcům. Jste v háji. Musíte skákat jak je pískáno, podřídit se fyzicky, energeticky, mentálně i emocionálně.
  Jednají jak mafiáni, použijí, poplácají po rameni, vysají až do zbla, a když už není co by vzali, zahodí nebo třeba i chcípnete.
  Hrajete jen roli užitečného idiota, když prezentujete pózy. Například:
  * aha, jak je s KoZa hodnotami svět lepší, i vy můžete, jen se snažte, lenoši (ňuchat k pozadí), cestování, auto, kvartýr, cool je hypotéka, no proč bys nepodepsal? Stačí krví!
  *aha, jak mně nic není po včeličce, vy tupí strašpytlové! Bojíte se co, ale uděláme to jinak, kdo nebude mít papír o tečce, tady končí, protože dezoláty nebereme! My jsme tým!
  Proto: dejte vždy a za všech okolností na bábu. S čerty nejsou žerty.
  Mimochodem velmi dobře je poznáte: hrají si na úspěšné, prachy jsou nade vším, nenávidí Rusy (protože duše, spravedlnost, obětavost, pravda a dobrotivost jsou jim bystostně protivné), pohrdají druhými kvůli formě, ne kvůli obsahu.
  KoZa je systémový hnisavý vřed, vyhýbejte se mu.
  Rus chce své lidi opíchat vektorovkou, aby vydrželi.
  KoZa chce své lidi opíchat šmakuládou, aby vyzdechali.
  Poznej jeden rozdíl.

  • Mňa vždy dostane keď sa mladí liberáli vyjadrujú o ich prozápadných vzoroch či už z politiky, športu alebo odinakiaľ. Pre nich sú každý taký ako Radičová či Osuský len Ivetka a Peter – ako inak – veď oni sú všetci svoji. A v tej liberálnej bubline v ktorej žijú sa cítia mimoriadne fajn a bezpečne a keď niekto príde s nejakým špendlikom – s nejakou ostrou a jasnou pravdou – s čímkoľvek čo by im tú bublinu mohlo prasknúť tak sú automaticky bez rozmýšľania (mimoriadne) aktívni a pracujú ako nejaké termity na likvidácii „hrozby“. Je to jedna ujetá úchylná banda. Je aj zaujímavé sledovať ako sú aktívni, vynaliezaví a schopní určitého druhu spolupráce keď sledujú nejaký nekalý cieľ – panujú medzi nimi akési kamarátske vzťahy ale sú také akési divné – liberálne pretože ak sa niekto z nich odvráti od ich sekty tak ho kľudne bez milosti zlikvidujú. Ale inak sú to tí „správni“, ktorí začínajú „budovať “ nový svet a ostatní čo s nimi nepečú sú len marginálovia – ako inak. A pritom je to naopak – je to banda sfetovaných psychopatov na okraji spoločnosti na ktorú sa väčšina ľudí díva zvrchu a s odporom a je jedno či sa túlajú v uliciach alebo či sedia v parlamente. Väčšina ľudí sa oprávnene pýta kedy niekto uprace ten bordel čo posledné roky vystrkuje rožky a je hrdý na svoju debilitu, zvrhlosť a beztrestné vyčíňanie spoločnosti, v štáte.

   • Israismael

    Achnaton.. Odhalenie sa chystá čoskoro.. Všetci budú v hanbe.. Všetci do jedného, od herca po speváka po politika, až po obycajneho liberálneho taraja… Už sa to blíži a zásah bude poriadne bolestivý,a pre nich absolútne sklučujuci , napriek tomu že ten zásah neurobí ľudská ruka a nebude to ani zabíjanim ci tragédiami.. Príde však veľké odhalenie,ktoré odhalí nevyvratitelnu Pravdu, dlho dlho zatajovanu .. Budú sa chcieť prepadnúť pod Zem a ísť do pekiel.. V podstate konečná pre nich liberálov a temno ľudí bude nakoniec naozaj to,, peklo“

    • Objektívne

     „Odhalenie“, tiež sa to nazýva Armagedon, alebo apokalypsa. Z gréckeho slova apokalypsis, čo znamená „odhalenie“.

     • Odhalil si ho.

     • Ja myslím, že Israismael mal na mysli niečo iné (keď tak nech sa vyjadrí). To čo drieme vo vnútri každého človeka poznané ním samotným poznané aj nepoznané sa napriek maximálnemu odporu a činnosti jeho intelektu nepodarí ukryť a bude vyjavené navonok – každý sa postupne navonok prejaví taký je vo svojom vnútri – nič nezostane skryté. Ak by to však bolo ponechané na silu a tlak dobrých – svetlých ľudí aby ich spoločnou silou odhalili všetko temno v ľuďoch a bolo svetu odhalené tak by sme čakali do konca vekov – do rozkladu hmotných svetov. Preto musí prísť Sila, ktorá bude pôsobiť mimo dosahu akejkoľvek bytosti či človeka na Zemi alebo vo vesmíre – Sila, neutrálna, ktorá bude postupne zosilňovať dianie na Zemi – posilní Zlo a posilní aj Dobro a to až do maxima až sa oddelí posledné zrnko od poslednej plevy. To je Apokalypsa. A to potom znamená, že to nemusí byť katastrofa ale celkom fajn a šťastné obdobie pre ľudstvo – ak by ovšem bolo vo väčšine naklonené ku Svetlu. Lenže je to práve naopak a preto sa dá očakávať, že tu bude horúco ale aby nebolo stratené celé ľudstvo tak v istom okamihu príde zásah Zhora – od Boha, ktorý ukončí určitú etapu ciest ľudských duchov na ich cestách v škole Života – vo vesmíre na Zemi v tomto starom svete. Potom sa však bude pokračovať ďalej ale už každý len tam kde si zaslúži. A to už nebude existovať Globálny Prediktor a ani jeden jediný egregor, ktorý nerozonuje s Božou vôľou – prírodnými Zákonmi.

     • Objektívne

      Achnaton:

      Odhalenie toho, aký je človek vo vnútri sa deje už nejakú dobu, zhruba od r.1996, čo niektorí nazývajú inváziou Archontov. Biblia to nazýva „oddeľovanie zrna od pliev“. Myslím, že každý pozoruje tú „silu“ zla v populácii. Zásah od Boha samozrejme príde v podobe znovuzrodenia nového, kde to staré musí najprv odísť. Celkom dobre je to vyjadrené v Platóvej knihe z ktorej čítame o rozhovore medzi starovekým gréckym filozofom Solónom (630 až 560 pred Kristom) a niekoľkými egyptskými kňazmi, zatiaľ čo Solón bol v Egypte, aby sa dozvedel o ich starovekom učení. Počas dialógu Solón vysvetľoval Egypťanom grécke chápanie ich starovekej histórie. Jeden z veľmi starých egyptských kňazov prerušil Solóna a povedal:

      “Ó, Solón, Solón, vy Heléni nie ste nikdy nič iné ako deti a medzi vami nie je ani starý muž.“ Solón sa ho na oplátku spýtal, čo tým myslel. „Chcem povedať, odpovedal, že v mysli ste všetci mladí; neexistuje medzi vami starodávna tradícia, ani žiadna veda, ktorá by bola vekom zastaraná. A poviem vám prečo. Bolo a bude opäť mnoho zničení ľudstva z mnohých príčin; najväčšie boli spôsobené pomocou ohňa a vody a iné menšie z nespočetných iných príčin. Existuje príbeh, ktorý ste si zachovali aj vy, že kedysi Faethon, syn Héliov (Apollón), zapriahol kone do voza svojho otca, pretože ich nemohol viesť na ceste svojho otca. Otec, spálil všetko, čo bolo na zemi, a sám bol zničený bleskom. Teraz to má podobu mýtu, ale v skutočnosti to znamená pád telies pohybujúcich sa na nebesiach okolo zeme a veľký požiar vecí na zemi, ktorý sa opakuje po dlhých intervaloch; v takých časoch sú tí, ktorí žijú na horách a na suchých a vyvýšených miestach, viac náchylnejší na zničenie ako tí, ktorí bývajú pri riekach alebo na brehoch mora. A pred touto pohromou nás chráni oslobodenie Nílu, ktorý je naším nikdy nezlyhávajúcim záchrancom. Na druhej strane, keď bohovia čistia zem záplavou vody, prežijú vo vašej krajine pastieri a duchovní, ktorí sa zdržiavajú v horách, ale tých, ktorí ako vy, žijú v mestách, unášajú rieky do mora, keďže v tejto krajine ani vtedy, ani inokedy voda neklesá zhora na polia, pričom má vždy tendenciu vystupovať zdola; preto sú tu zachované tradície najstaršie… Zatiaľ čo práve keď sa vám a iným národom začínajú vybavovať znaky a iné náležitosti civilizovaného života, po zvyčajnom intervale prichádzajú z neba lejaky ako mor a nechávajú len tých z vás, ktorí sú chudobní a bez vzdelania; a tak musíte začať odznova ako deti a neviete nič o tom, čo sa stalo v dávnych dobách, ani medzi nami, ani medzi vami. Čo sa týka tých tvojich rodokmeňov, ktoré si nám práve vyrozprával, Solón, nie sú o nič lepšie ako rozprávky detí. V prvom rade si pamätáte iba jednu potopu, ale tých predchádzajúcich bolo veľa; na ďalšom mieste neviete, že vo vašej krajine predtým žila tá najkrajšia a najušľachtilejšia rasa ľudí, aká kedy žila, a že vy a celé vaše mesto pochádzate z malého semena alebo zvyšku z nich, ktoré prežili. A to ste nevedeli, pretože po mnoho generácií tí, ktorí prežili toto zničenie, zomierali a nezanechali po sebe žiadne písané slovo.“

      Jowett, B., “The Dialogues of Plato, vol. 3, 4th ed.” (Oxford, Clarendon Press, 1953).

     • Objektívne – oddeľovanie pliev – to patrí aj pre tých „vašich“ Archontov – teda padlých vyšších duchov, ktorí do hmoty vesmíru s Luciferom prišli slúžiť ľudstvu uľahčovať jeho život v hmotných podmienkach vysielaním myšlienok do predného mozgu ľudí. Je absolútne vylúčené, že by mohli obísť pôsobenie Božej vôle – voči Zákonom Boha sú úplne bezmocní.
      Tá sila prejavujú a sa ako tlak Svetla, ktorý donúti každého prejaviť sa a tým aj zatriedit do jedného z dvoch táborov je vyššej podstaty ako je podstata najvyšších duchov prebyvajúcich vo vesmíre – v hmote. Preto oni „Archonti“ tiež podliehajú triedeniu a prejaveniu sa nech sú kdekoľvek. Nič by sa im v súde nestalo ak by „nepadli“ – s ľahkosťou by vstúpili so svetlým zvyškom ľudstva do nového veku. Ale keďže si od istých dôb idú svojou – zvedenou cestou tak budú v súde zničení aj oni.

     • Chlapík z Egypta vedel čo hovorí, velice dobre vedel čo hovorí.

      Len taká úvaha. Ak „Stvoriteľ“ vidí, že by sa nemalo diať niečo v súlade, tak prečo necháva bežať hru ? A odkiaľ sa vlastne vzali akože „padlí“ anjeli. Ak teda predpokladáme, že všetko, stále a všade je stvorené „Stvoriteľom“. Takže ak zničí niečo, zničí vlastne kúsok samého seba. To by hypoteticky naznačovalo, že by niekde niečo nevyšlo ?

      Akoby sme sa naučili, že svetlo je svetlo, keby nebola tma ? Ako by sme pochopili, čo je harmónia, keby nezažijeme disharmóniu. Ako oceníme zdravie, pokiaľ by sme nezažívali choroby. Na to, aby sme niečo skonštruovali, musíme robiť deštrukciu. Lámať kameň, dolovať rudu, kácať stromy, zabíjať zvieratá. Aj individuá musí niekto hrať, úlohy a obsadenie hercov života. Niekto hrá v matrixe za bielych a niekto za čiernych, aby bežala výuka. A potom si to zase vymeníme a tak dokolečka dokola, kto sa ako rozhodne a preukáže pri skúškach, že už má chuť hrať iný level matrixu.

      A kto chce, tak sa môže v hnoji svojho nepoznania motať do aleluja-akože večné zatratenie. Šak času dosť. V hmote je akože limit, ale v nehmote ? Kto ho vie ?

      A kto zostane a kto sa kam posunie, a či bude niekto zničený, alebo čo sa udeje…tak to som aj ja prevelice zvedavý. No šak veď uvidíme…

      Koľko je svetov, vesmírov, civilizácií, matrixov…? Nevieme ešte ani čo je skutočne oheň, ako sa z larvy stane motýľ, ako to funguje, ako stvoriť atóm a aby to fungovalo, tak ako to funguje…

      Niekto je na začiatku hry na poznanie (v matrixe, máji, ilúzií), len čo, to sa naučil, veľa toho ešte nevie, taký kanibalko neandrtálsky ale pritom dostal slobodnú vôľu. A keď ho niekto zničí, čo sa asi tak naučí ?

      Ale keď bude v hmote, ilúzií, máji trpieť jak hovado, tak mu to raz (môže byť prevelice veľa zúfalých životov) docvakne. Sa budeme ešte čudovať…

      Verte, neverte, hľadajte, študujte, robte čo len chcete…

    • holistický prístup

     seneca,

     príspevky od Teba sú inšpirujúce – práve preto si dovolím položiť Ti otázku:

     Máme skutočne slobodu voľby v tomto MATRIXE? – alebo sme prejavili slobodu v tom, že sme sa slobodne rozhodli prísť do tohoto MATRIXU na skusy – niečo konkrétne odžiť, precítiť, niečomu sa priučiť – ako v rozprávke – „Keď išiel hlúpy Jano na skusy“.

     • Ďakujem za otázku. Vyskúšam z môjho uhla pohľadu. Tiež som na ceste…

      Inak aj naše rozprávky, tie pôvodné majú veľkú výpovednú hodnotu. Dokonca alchymickú. Medené, strieborné, zlaté hory. Žiadne náhody.

      A podľa môjho doterajšieho poznania, ste trafil klinec po hlavičke : „Ako išla nevedomá individuálna duchovná (nehmotná) bytosť na skusy (do hmoty, matrixu, ilúzie).

      Dobrovoľne, slobodne, vedome sa učiť, zažívať, aby akože bolo pochopené, čo to vlastne „Stvoriteľ “ vymyslel a prečo vlastne.

      Toť tá otázka : „Života, vesmíru a vúbec“. Čo ale fakt nieje základná otázka…Adam Douglas, Tolkien, Shakespere, Jung, kde sa len človek pozrie, ak vie ako sa má pozerať, všade nachádza čriepky poznania.

      https://www.youtube.com/watch?v=QkttuCQizRQ

      Inak v kinách ide český film : Tajemství a smysl života Dokument/Mysteriózny ‧ 2 h 34 min (2023) a že vraj je vynikajúci.

      Takže, dobrovoľne, ba dokonca s nadšením si znova obliekame „hmotné telo“ a hybaj do Matrixu na skusy. Ktorý ale už má určité obmedzenia, parametre, pravidlá. „Zabudneme“ na to, čo sme, odkiaľ prichádzame, a žijeme. Ale „Poznanie“, ktoré sme už nadobudli od kedy sme sa vydali na cestu do hmoty (matrixu), sa nestráca. To jediné má hodnotu pre nás, ako bytosti. A to časom začne prebleskovať do našich životov.

      Sníva sa Vám možná budúcnosť (90% sa stane, do bodky). Vidíte budúcnosť. Vidíte auru, energie, farby, vône, zvuky, ktoré iní nie. Vnímate kadečo, čo ani neviete, čo je. Viete nájsť stratené vecí, ľudí. Akože viete liečiť. Zažívate stavy, že pri nejakých udalostiach sa na to pozeráte akože z hora. Vnímate, cítite, vidíte myšlienky druhých, aj keď ani vlastne nechcete. A všeličo, všeličo iné.

      No a môžete to odignorovať, a venovať sa zarábaniu, prežívaniu, žitiu života akože normálneho. Aj to má svoj dôležitý význam. Slobodná vôľa. Alebo už ste si toto informačné pole naplnili a iné info má pre vás hodnotu, tak venujete čas tomu. Zase slobodná vôľa.

      A zistíte, že všetko je akosi inak. A že toto je tu tak zázračný svet ( Alenka v ríši divov), ešte aj so všetkými tými „utrpeniami, vojnami, ne-múdrosťami“ a v tom ja tá pointa, že „Poznaj pravdu a tá Ťa oslobodí“. Lebo „matrix“.

      Lenže každý má svoju pravdu na základe svojho poznania a poznanie škôlkara a 100 ročného bádateľa má úplne iné parametre.

      Preto aj Ježiš pri otázke pravdy mlčal. Lebo vedel…čo to už…

      A tu v Matrixe sú nastavené parametre tak, aby sme sa voľačo naučili, že keď sa „zabudnem“ načo som sem prišiel, tak mi začínajú svietiť kontrolky akože na hmotnom tele (nástroj na poznávanie). Vo forme zdravia, situácií osobných, situácií globálnych. To všetko čo vlastne okolo seba denno denne vidíme a žijeme v matrixe. A že je bravúrne skonštruovaný, že bolí jak hovado. Aj ja som sa „zabudol“ a tak som si „sám sebe“ pripomenul…

      Ako hovorili „naši múdrejší v rozume“, čo sme sa stretávali desaťročia, je to beh na dlhé trate…

      Je len na každom individuálne, ako bude napredovať. Neveriť, overiť, podumať, všetci sme na ceste do toho istého zdroja, akurát ide každý svojou cestou, aj keď vlastne všetci spoločne navzájom. Len tu v Matrixe sme na to „zabudli“.

      „To čo inému činíš, ako by si sebe činil.“

     • holistický prístup

      Rozprávky nevznikli aby deti uspali, ale aby sa dospelí prebudili.

     • 100%

     • Túžiaca myseľ, nečisté- emocionálne srdce, neklidná vitálno (oblasť pod pupkom), neochotné a letargické telo túžiace po vlastníctve a ľuďoch, žiadostivý život.

      Tie nedokážu prakticky urobiť významné kroky smerom k slobodnej vôli. Ak aj čosi urobia, vrátia po chvíli späť, do starých koľají.

      Jediná cesta je vnútorná. Tá je však oveľa náročnejšia, preto tak málo ľudí vydrží.

      1 zrnko piesku, ochutnávka:
      https://www.sivanandaonline.org/newsupdates/christmas-its-spiritual-meaning/

 7. NATO se připravuje na možný návrat Trumpa, připravuje plán B

  https://aktax.cz/nato-se-pripravuje-na-mozny-navrat-trumpa-pripravuje-plan-b/

 8. Zase len potvrdilo, že ten čo číta mainstream alebo pozerá TV žije v účelných a vedomých klamstvách, manipuláciách a zavádzaní !
  https://akw.sk/mrna-terapia-neostava-v-mieste-vpichu/
  Nuž nepoučiteľným ovciam už niet dnes čo povedať, tie už nič v tomto svete zrejme nezobudí z hypnózy, často ani vlastná choroba či iná tragédia ! Viera v Pfizera či pudlíkov tipu sabaka ich úplne zatemnila mozog !

 9. holistický prístup

  Pre tých, ktorí majú oči a odmietajú vidieť; majú uši a odmietajú počuť. Novodobé OTROCTVO – je to všetko už dávno viditeľné!

  https://www.youtube.com/watch?v=WcyS7wRzFVs&list=PLipnuvOMJoHD8nE9quZBqTLHDTbtIx6bS&index=18

  Tak sa len bite na „politickej scéne“ …

 10. Vitamíny a výživové doplnky sú blbosť. Treba pestrú a pravidelnú stravu, dostatok fyzickej práce, oddych, spánok… Na choroby si ani nespomeniete. Samozrejme netreba spraviť blbosť, ako je očkovanie.

 11. Na mikroplasty ste zabudli

 12. Len niečo málo na doplnenie témy redakčného článku – „Medzi mladými dospelými rastie výskyt rakoviny hrubého čreva..“

  Z vedeckej správy vyplýva (viď zdroj nižšie), že krajiny, ktorých obyvatelia konzumovali viac mäsa, živočíšnych bielkovín a cukrov a menej celozrnných obilovín, vykazovali vyššiu mieru výskytu rakoviny hrubého čreva.
  Príjem vlákniny je všeobecne nevyhnutný pre udržiavanie dobrého zdravia, hlavne pomáha k fungovaniu normálnej „prevádzky“ čriev.

  Konzumácia 10 gr. vlákniny denne naviac znižuje dlhodobé riziko vzniku kolorektálneho Carcinómu (ďalej len Ca) o 33%. 10 gramov vlákniny obsahuje napr. jedna šálka červených malín, alebo jedna šálka hrachu. Jedna šálka akejkoľvek fazule, poskytne oveľa viac než 10 gr. vlákniny, ktorá je zložená zo stoviek látok. Výhody, ktoré prináša, pôsobia prostredníctvom výnimočne zložitej série biochemických a fyziologických udalostí.

  P.S: 1 – Uvádzaný Zdroj je ešte z roku 2009 – Čínska dietologická studie, autor: dr. Campell, to znamená, nebola „na stole“ ešte vakcína proti C-19 s jej ďalšími deštruktívnymi zdravotnými následkami, ktoré „riešime“ – žiaľ od r. 2021 a neskôr, pričom výskyt Ca hrubého čreva, bol i v skoršom období jedno z najviac frekventovanejších a vo veľmi veľa prípadov i fatálnych typov karcinómov (a – žiaľ, je tomu tak i dodnes..)

  P.S: 2 – Nemám vôľu tu evokovať rozporuplnú debatu o stravovaní, či viac konzumovať živočíšnu alebo rastlinnú stravu. Sme dospelí ľudia, s rovnakým organizmom, pričom každému organizmu môže pasovať k lepšiemu tráveniu a udržiavaniu zdravia – niečo iné.. A to by mal človek vnútorne pochopiť a v tichosti načúvať svojmu telu..

  Pointa komentu:
  Pokúsiť sa viac papať vlákninovú stravu – čističa našich čriev. (Pozn.: Viem, že viete..)

  A k tomu doplniť – Vetom, ktorý určite tiež pro-bioticky pracuje v prospech udržiavania dobrej mikroflóry našich čriev.. A ešte fyzický pohyb a i to je už slušná prevencia pred touto morbídnou dg.

  P.S: 3 Moja mamina mala Ca hrubého čreva, ktorý jej bol ešte v social. časoch kvalitne a dočista vyoperovaný, ale žiaľ, a to je to zákerné, mala už hepar napadnutý metastázami, na ktoré vo svojom 53. roku života odišla do Vyšších bytostných sfér.

  Vďaka za pochopenie!

  https://www.martinus.sk/250353-cinska-studie/kniha

Pridajte komentár

*