Video ukazuje, ako farma biznis zmenil osýpky z bežnej detskej choroby na hystériu


Print Friendly, PDF & Email

Ohromujúce video ukazuje, ako očkovací priemysel zmenil osýpky, bežnú, nefatálnu infekciu, ako sú ovčie kiahne, na stav najvyššieho národného ohrozenia

Aká je vaša prvá reakcia, keď počujete slovo „osýpky“? Pri všetkom tom ošiali, ktorý okolo neho vládne, by vás nikto nemohol obviniť, keby ste začali panikáriť a držali si odstup od tých, ktorí chorobu majú.

No čo presne je na nej také zlé? Viete to vôbec?

Porovnajte to so svojou reakciou na ovčie kiahne. Mnohí sme ich zažili vo svojom detstve a hoci to určite nebola zábava, epidémie v škole nezapĺňali titulky novín a nevyvolávali u ľudí masovú hystériu.

Hoci tieto dve ochorenia nie sú celkom rovnaké, majú oveľa viac spoločného, než by ste si mysleli. V skutočnosti boli kedysi osýpky dosť bežným, priam banálnym zdravotným problémom.

Bol možno nepríjemný, no rozhodne neohrozoval život, veľmi podobne ako ovčie kiahne.

Obvykle sa začínajú vysokou horúčkou a vyznačujú sa kašľom, červenými očami, vodnatou nádchou a tými drobnými červenými bodkami, ktoré už možno poznáte a ktoré sa objavujú najprv na hlave, a potom sa šíria po celom tele.

Podobne ako veľa bežných ochorení, môžu osýpky v zriedkavých prípadoch viesť k zápalu pľúc a iným vážnym problémom.

Ak pre vás ale nie sú dostatočne presvedčujúce vedecké dôkazy, veľmi výrečný môže byť pohľad na to, ako sa k ochoreniu pristupovalo v popovej kultúre príslušnej doby.

Show Dannyho Knighta sa nedávno pozrela bližšie na videoklipy z päťdesiatych a šesťdesiatych rokov, ktoré ilustrujú, ako nonšalantne pristupovali k ochoreniu ľudia tej doby (klipy začínajú na čase 5:10).

Vezmite si, napríklad, epizódu zo Show Donny Reedovej z päťdesiatych rokov minulého storočia.

„Nie je to vážne,“ hovoria lekári, keď jej synovi diagnostikovali osýpky. „Ak to bude váš chlapec dobre znášať, o pár dní bude ako rybička. Má iba osýpky.“

Jeho otec dokonca hovorí: „Je to detská záležitosť, budú sa nám smiať.“

Rovnako znudene na nich reagovali Fintstonovci v epizóde zo šesťdesiatych rokov.

Fred prichádza domov a zisťuje, že jeho manželka Wilma a jej priateľka Betty dostali osýpky, čo im bráni zúčastniť sa televíznej súťaže v pečení.

„Nerob si starosti, Fred, osýpky nebolia,“ hovorí jeho kamoš Barney.

Najväčšou obavou všetkých zúčastnených je, že sa ženy nemôžu objaviť v súťaži v pečení, nikoho netrápi, či nie sú ohrozené ich životy.

Stop Candida

V skutočnosti sa Fred s Barneym prezlečú za ženy a zaujmú ich miesto, v nádeji, že zachránia ich šancu na získanie ceny 10 000 dolárov.

Veľmi bezstarostne sa s osýpkami vyrovnali v sitkome The Brady Bunch v roku 1969.

„Keď už máte ochorieť, buďte si isté, že nad osýpkami nevyhráte,“ hovorí Marcia deťom, ktoré sa tešia, že môžu kvôli chorobe zostať doma a nemusia ísť do školy, zatiaľ čo mama s ockom hovoria, akí sú šťastní, že ju teraz majú všetky deti.

Porovnajte si to s dramatickým líčením choroby po začatí očkovania, ktoré priniesla epizóda seriálu Law & Order: SVU.

V epizóde s názvom „Zaručenie imunity“, prvýkrát odvysielanej v roku 2015, začína epidémia na miestnej strednej škole a ako jej pôvodca je zistená matka, ktorá prevádzkuje webovú stránku zameranú na zdravý životný štýl propagujúci liečbu bylinkami.

Kvôli obave z autizmu sfalšuje očkovacie záznamy svojho syna a ostatných rodičov nahovorí spraviť to isté.

Matka sa ocitá pred súdom a diváci počujú, ako jej lekár hovorí, aké je ochorenie smrtiace a ako ohrozuje všetky deti v meste. Nakoniec ju pre nezodpovedné ohrozenie verejnosti odsúdia na tri mesiace.

Ved si to pozrite sami:

Prečo sa osýpkam venuje toľká pozornosť?

Hoci môžu byť osýpky dosť nákazlivé, výskum dokázal, že na iných ich môžu šíriť aj zaočkované osoby – očkovanie totiž chráni (dočasne) len pred ochorením, nie však pred možnosťou byť ich šíriteľom.

Navyše, napriek očkovaniu ich stále  môžu dostať aj zaočkovaní jedinci, čo je dôvod, prečo mnohí ľudia nevidia zmysel, načo riskovať kvôli vakcíne s takými spornými prínosmi.

Zo dňa na deň sa zdá byť zrejmejšie, že skutočným dôvodom hystérie okolo osýpok sú zisky farma firmiem.

Ľudia zo staršej generácie vám povedia, že keď zistili, že deti v susedstve majú osýpky, mnohí rodičia posielali svoje deti, aby sa s nimi šli hrať, aby všetky ochoreli naraz, mali to čím skôr za sebou a získali doživotnú imunitu.

Teraz sú ľudia na smrť vydesení a osýpky im pripadajú ako rozsudok smrti.

Pravdou je, že ľudia len slepo prijímajú všetku tú hystériu, ktorú sa snažia šíriť médiá financované farmaceutickými firmami a nenájdu si čas položiť si otázku, čo sa to vlastne deje, ani prizrieť sa faktom o tomto ochorení a vakcíne.

Stop Candida

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. https://www.naturalnews.com/2019-10-30-shocking-vaccine-truth-hundreds-of-cancer-genes-mmr.html

    MMR vakcína je zámerne tak pripravovaná, aby ľudia z nej dostali rakovinu.

Pridajte komentár

*