Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Nadmerná konzumácia nevhodných sacharidov zvyšuje riziko rakoviny


Print Friendly, PDF & Email

Nadmerná konzumácia nevhodných sacharidov zvyšuje riziko rakoviny

(Olivia Cook, Natural News) Sacharidy sú takzvané makroživiny, ktoré telu dodávajú energiu, chránia ho pred chorobami a regulujú hmotnosť. Pozorovacie štúdie však dokazujú, že vysoký príjem zlých sacharidov môže zvýšiť riziko vzniku určitých typov rakoviny.

Existujú viaceré zdroje sacharidov, poďme si ich podrobnejšie prejsť jeden po druhom.

Rafinované sacharidy

Rafinované sacharidy zahŕňajú rožky, chlieb a iné pečivo obsahujúce bielu múku (vyrobené z rafinovaných obilnín) a tiež raňajkové cereálie, pizzu, ryžové koláčiky, vafle a bielu ryžu. Chýba im vláknina a nutričná hodnota.

Telo trávi rafinované sacharidy rýchlejšie na vytvorenie krátkeho prívalu energie. Akonáhle tento energetický výbuch skončí, telo si žiada novú energiu, a preto vysiela signály hladu. To vedie k vyššej spotrebe kalórií, čo môže prispieť k nárastu hmotnosti alebo obezite, čo následne zvyšuje riziko zdravotných problémov.

Cukry

„Rakovina a cukor sú najlepší priatelia,“ povedal raz Dr. Patrick Quillin, bývalý riaditeľ výživy pre Cancer Treatment Centers of America (Americké centrá pre liečbu rakoviny) v Oklahome.

„Cukor v podstate vyživuje nádory a podporuje rast rakoviny, ktorej bunky sa delia v miere 10 až 12-krát rýchlejšiej ako zdravé bunky. V skutočnosti sa rakovina priam rozsvieti, keď sa cukor dostane do rakovinových buniek.“

(Súvisiace: Už jeden sladený nápoj denne môže zvýšiť riziko chronického ochorenia a rakoviny pečene.)

Podľa Quillina dokáže príjem 10 čajových lyžičiek cukru spôsobiť asi 50-percentné zníženie fagocytózy (programovej smrti poškodených buniek) – ide o takzvaný „Pac-Manov efekt“ imunitnej odpovede.

Citoval tiež štúdiu, v ktorej sa zistilo, že u skúmaných subjektov „hodinu po konzumácii mierneho množstva cukru poklesla fagocytóza takmer o 38%. O dve hodiny neskôr bol ich imunitný systém potlačený až o 44%, pričom ich imunitné funkcie sa zotavili až po celých piatich hodinách.“

Ultra-spracované potraviny

Ultra-spracované potraviny sú „zmesou veľkého počtu zložiek“ – obsahujú vysoké množstvo pridaných cukrov, tukov, hydrogenovaných olejov, soli, škrobov a prísad, ako sú umelé farbivá, príchute a stabilizátory.

Obsahujú len niekoľko ingrediencií z prírodných plnohodnotných potravín.

Výskumníci v štúdii publikovanej v British Medical Journal (Britský medicínsky žurnál) spojili 10-percentný nárast podielu ultra-spracovaných potravín v strave s 12-percentným nárastom rizika vzniku rakoviny.

Ide o zistenia, ktoré prispievajú k silným vedeckým dôkazom, ktoré spájajú zlé stravovanie s obezitou, nadváhou a rizikom rakoviny.

Dostupné dôkazy v metaanalýze publikovanej v časopise Clinical Nutrition (Klinická výživa) ukázali konzistentne významnú súvislosť medzi konzumáciou ultraspracovaných potravín a všeobecným rizikom rakoviny a tiež niekoľkých špecifických rakovín ako sú rakovina čreva, prsníka, hrubého čreva, pankreasu a konečníka.

Skvelé zdroje dobrých sacharidov

Sacharidy vo svojej prirodzenej forme bohatej na vlákninu a živiny sú zdravé. Tu je krátky zoznam potravín, ktoré sú skvelým zdrojom dobrých sacharidov.

1) Zelená listová zelenina, ako je zelený listový šalát, kel, špenát a repa

Obsahujú karotenoidy pôsobiace ako antioxidanty a posilňujú vlastnú antioxidačnú obranu tela proti voľným radikálom, ktoré poškodzujú DNA, čo môže viesť k rakovine.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

2) Biela zelenina, napríklad karfiol

Sú zdrojom luteínu (pigmentu, ktorý súvisí s vitamínom A), o ktorom sa ukázalo, že pomáha odstraňovať prebytočný estrogén a karcinogény z tela.

3) Oranžová, červená a škrobová zelenina, vrátane papriky, mrkvy, kukurice a celých zemiakov

Obsahujú antioxidačné karotenoidy (najmä beta-karotén), ktoré bránia voľným radikálom poškodzovať DNA vo vašich bunkách.

4) Ostatné rastlinné zdroje, ktoré sú zároveň bohaté na bielkoviny, ako je fazuľa, brokolica, strukoviny, huby, orechy a semená

Majú viac vlákniny, vitamínov, minerálov a aktívnych fytochemikálií, ktoré udržujú bunky zdravé a znižujú riziko poškodenia DNA buniek, čo spôsobuje rakovinu.

Mnohé orechy obsahujú väčšinou zdravé mono-nenasýtené mastné kyseliny (MUFA) – najmä kyselinu olejovú – o ktorých sa uvádza, že znižujú riziko rakoviny, napríklad kolorektálneho karcinómu a rakoviny pankreasu.

5) Nenasýtené oleje, vrátane olivového oleja a extra panenských olejov

Na tomto mieste sa žiada spomenúť aj zdravé rastlinné tuky, hoci nejde o sacharidy.

Štúdia publikovaná v International Journal of Molecular Sciences (Medzinárodnýžurnál molekulárnych vied) ukázala, že olivový olej obsahuje množstvo bioaktívnych látok vrátane polyfenolov a triterpénov, ktoré vykazujú protizápalové, antioxidačné a protinádorové vlastnosti.

Výskumníci v metaanalytických štúdiách zistili, že konzumácia olivového oleja sa spája s nižšou pravdepodobnosťou vzniku rakoviny prsníka a tráviaceho traktu.

6) Celé ovocie, ako sú banány, bobule, pomaranče a hrozienka

Živiny v ovocí nielen stimulujú imunitný systém, ale slúžia aj ako skvelý zdroj vlákniny, vitamínov, minerálov a prírodných antioxidantov, ktoré majú protirakovinové účinky.

7) Celé zrná, ako sú jačmeň, hnedá ryža, ovos a pšenica

Podľa štúdie publikovanej v Journal of the American College of Nutrition (Žurnál americkej fakulty pre výživu) majú fytoestrogény v celých zrnách hormonálne účinky a sú obzvlášť dôležité pri prevencii hormonálne závislých druhov rakoviny, ako je rakovina prsníka a prostaty.

Záver

Navštívte stránku CancerCauses.news, kde nájdete viac článkov o zlých sacharidoch a o tom, ako spôsobujú rakovinu.

Pozrite si tiež nasledujúce video (v angličtine), ktoré vysvetľuje, prečo nie tuky, ale sacharidy sú pravdepodobnou príčinou závažných srdcových ochorení:

Liečba osteoporózy

Autor: Olivia Cook, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. No – lenže ja som včera objavil v zľave citrońové koláčiky a drbne ma, keď ich budú mať zajtra vypredané! Po rokoch rokúcich som kúpil niečo také, lebo mi to niečo šuškalo „Kúp si nás!“ Bohovské!
  Bonne Maman Tartelettes citron
  https://www.worldofsweets.de/out/pictures/master/product/1/bonne-maman-tartelettes-citron-9er.jpg

  Ono je to balené ako frcguma – každý koláčik zvlášť.
  http://1.bp.blogspot.com/-aQRqpHAGSP4/VXnTyXOFmDI/AAAAAAAAF2U/QY5ZSjGNHzw/s640/DSC_6255.jpg
  Mňam! Daj bože nech sú zajtra ešte tam!
  https://ngt.gr/wp-content/uploads/2021/03/Tartelettes_citron_Bonne_Maman-2-768×576.jpg

 2. Vyzerá to, že by mohla byť ešte dobrá hubárska sezónka ale chcelo by trocha popršať. Bodla by taká vyzmážaná bedla….. ale skoro vždy mi vypije všetko sadlo na ktorom ju smažím ale to neva. Horšie je, že má vždy láka takú slanú lahôdku zapiť sladkou bublinkovou limonádou a nie nejakým bylinkovým čajom.
  To zapíjanie slané sladkým som pochytil už za socíku v bufetoch (na stojáka) – taká rýchlovka – 5 či 10 deka vlašáku, jeden či dva rožky a jednu sladkú bublinkovú limonádu.

  • 5 deka vlašáku zje za deň bufetový šváb.

   • Ono to bolo nielen 5 deka vlašáku ale aj 5 deka nejakého salámu či parížáku – taká rýchlovka prestávková jednohubka. Ale nebol som sám čo niekedy bral 5 deka, obkukal som to od iných. Vtedy ma ani jedna predavačka „neodsúdila“, bola to normálka v „Rybe“ v našom meste a nielen tam. Niekedy to celé vošlo do 5Kčs – 1 rožok, 5 deka vlašáku/salámu a jedna limonáda (niekedy s kolegom bola limonáda napoly (do dvoch kelímkov – takže ušetrené ďalšie haliere)).
    Nie vždy som však tak šetril – niekedy 30 deka šunky a 30 deka tresky + limo.
    ———————————————————
    Aj ja mám pomerne často sny o medveďoch, tigroch a veľkých šelmách a vždy je to sen kedy sa snažím uniknúť a vyliezam na nejaký čo najvyšší objekt, napr na strechu domu, kamión a pod.
    Niekedy si uvedomím, že je to len sen a v sekunde sa vrhnem na šelmu …a trvá vto tak 2 sekundy a za tie dve sekundy než sa preberiem tak sa dejú divné veci – akoby som bol hodený do nejakej miešačky aj s celým okolím, všade striedajúce sa záblesky a tma a hukot …a potom svetlo a vypluje ma to (trocha bolestivo) do reality – zobudím sa..a niekedy ma z toho chvíľu bolí hlava ako po opici.
    Je to vždy keď nespolupracujem so snom kde má niečo hrozné, príšerné ohrozuje… vždy sa vnútorne sa vzopriem, odmietnem scenár a potom si uvedomím, že som vo sne…a snu urobím na just nejakú lumpárnu..
    A niekedy celý sen viem, že snívam a dotyčným vo sne hovorím, napríklad že je noc, cca 3 h a že musím ísť za chvíľu do práce na 6 tu – pričom vo sne je ráno 10 hodín a keď sa tam dívam na hodinky tak sa musím neuveriteľne sústreďovať aby som jasne s zreteľne videl koľko je hodín pretože akoby ten sen nechcel ukázať koľko je hodín. Zaujímavé je, že keď sa v tom sne pozerám na hodinky tak je napríklad 10 h a keď sa na ne pozriem za dve sekundy tak už je napríklad 14h. Ale keď vynaložim extrémnu energiu a pozerám na ne stále tak ten čas skutočne ide ako má – ale dá to neskutočne veľa práce pretože ten sen mi akoby unáša vedomie, potvora jedna:).
    Posledné roky ma doslova štvali sny keď niekto zvoní či búcha na dvere – niečo hrozné, neznáme a dvere sa nedali zamknúť či zatvoriť…a tak som sa rozhodol s tým čo je za dverami vysporiadať – trhnem dverami – otvorím ich a nikdy tú potvoru nevidím, nastane tá situácia miešačka“ + prebudenie pričom cítim ako niečo nie je spokojné s tým ako reagujem a chce využiť moju nasratosť – posilniť sa ňou s zaútočiť na mňa s ešte väčšou silou.
    Ale celkovo – medveď ktorý ma vo sne naháňa je pre mňa nepríjemnejší ako nejaké príšery..a ešte aj čierny býk ..a ostatné šelmy iba trocha. Výnimkou je t-rex, ktorý ma raz vo sne oňuchával a pritom ma prevalovalns zemi – a bolo to také realistické že som sa až divil.
    Že by boli niekde tajné chovné stanice alebo nejaké neznáme krajiny/niky s dinosaurmi (?) – často vo sne spolupreživam rôzne významné udalosti, ktoré sa aktuálne dejú ľuďom – ako by som bol nimi..a ten sen bol mimoriadne živý…a nevylučujem, že ten prenos/dej s t-rexom môže byť aj z inej planéty, nielen z diania na Zemi.

  • Inak k tým hubám – václavky by už mali byť, detto hliva, ešte nejaké pečiarky. A medvede. Pred dvoma dňami sa mi sníval sen, že sa mi za chrbtom objavil obrovský medveď. Len si ma obzeral, ale ja pre istotu futáš k nejakému rozkopanému sídlisku. Tam som skočil do obrovskej jamy, on za mnou, takže mi neostávalo nič iné, ako ho do hrude umlátiť kladivom – kde sa vzalo, tam sa vzalo. A bolo po medveďovi.

   • mariankosmac

    No tiež sa mi nedávno snívalo o medveďovi, bol som v noci na dedine asi pred domom a nejaký chlap tam ma upozorňoval že si mám dávať pozor že je tam medveď. Neveril som tomu, medveďa som videl sotva tak v ZOO – aj tam bol väčšinou zalezený. No uvidel som tam obrovského hnedého medveďa ale hneď aj zmizol, takže som nemusel riešiť čo robiť.

    https://www.kamzakrasou.sk/horoskopy/snar/lifestyle/volny-cas/snar-sen-o-medvedovi/25968

   • Mne sa o medveďoch nesníva, stretávam ich v lesoch a sú pokojné. Neprejavujú sa agresívne, poznajú ma, lebo ma často vidia. Neviem prečo sa tu rozmohol taký strach z medveďov.

    • mariankosmac

     Pretože mainstream typu Topky pravidelne šíri strach z medveďov. Už aby bola normálna – nie teplá zima a klud.

    • Vladimír – KLAMEŠ!
     Medvede nevytvárajú sociálne spoločenstvo! A určite nie na tak malej ploche, aby si ich vedel pochôdzkami obsiahnuť viacej! Klameš! Medbeď je tak teritoriálne zviera, že vyženie aj vlastné potomstvo – a to cudzie zabije! Bež do prdele! Vďaka takým ako si ty tu prebieha vytláčanie ľudí zverou z kultúrnej krajiny! „Predpokladám“, že na území „svojich medveďov“ pasieš ovce, pestuješ sady! Choď do riti!

     • Medveď (v októbri) na človeka reaguje inak, ako počas leta medvedica s mláďatami.
      Kto a načo by si tu vymýšľal nezmysly? Sociálne spoločenstvo a posezónna ignorácia nie sú opozitné slovné spojenia.

     • Vladimír

      Ty si v lese nebol už dlhé roky, len sedíš a píšeš. Živého medveďa si možno ani v živote nevidel, si pred nimi posratý, tak ako väčšina ľudí a nerozumieš im. Tiež im ešte nerozumiem, ale aspoň sa snažím. Problémy v našom spolužití s nimi vytvára človek svojou rozpínavosťou a necitlivým správaním ku PRÍRODE.
      Teraz v októbri finišujú ich prípravy na zimný spánok, tak sú nervóznejšie a aktívne sú momentálne až 18 hodín denne.

     • Mojej kamoške, s ktorou som ešte v tom pokojnejšom, predcovidovom období občas vybehla na brusnice, sa zrazu spoza kríka vynoril medveď: pohľad zoči-voči. Nestratila duchaprítomnosť, nevykríkla, len rýchlo odvrátila od neho zrak, čo najpomalšie a najtichšie sa mu obrátila chrbtom a pokojne odkráčala. Keď sa po niekoľkých minútach opatrne obzrela, medveďa tam už nebolo. Pobral sa iným smerom.

    • K dnešnej potravinovej téme, konkrétne doplnok k hubám (+ k medveďom):

     HUBY sú nedocenenou surovinou našich chladničiek. Okrem toho, že chránia ľudský mozog pred starnutím, čoraz viac výskumov naznačuje, že majú aj protirakovinové účinky, to znamená, že súvislosť medzi pravidelnou konzumáciou húb a zníženým rizikom rakoviny je takmer o polovicu. Analýze podrobili údaje od viac ako 19 500 pacientov. Najsilnejšie zdravotné účinky húb sa preukázali pri rakovine prsníka, keďže väčšina údajov bola zameraná práve na pacientov s týmto druhom nádorového ochorenia. Vďaka antioxidačným účinkom, by však mali byť huby účinné napríklad aj proti rakovine pľúc, prostaty a i..

     O hubách je známe, že neobsahujú cholesterol a majú v sebe len minimum soli, cukrov a kalórií. Navyše sú bohatým zdrojom vitamínov, bielkovín, vlákniny, minerálov, antioxidantov a sú spoľahlivým ochrancom buniek. Navyše, ak nám chýba vitamín D, sú huby výborným doplnkom stravy.

     Pozn.: Huby predávané v obchodných reťazcoch sú neraz pestované v tmavých podmienkach, takže vitamín D nemajú ako nadobudnúť.

     P.S. Nie je nad to, keď si človek osobne v sezóne vybehne do okolitého lesa – hory, kde pri hľadaní húb, spája príjemné s užitočným.. Srnky tam stretávam pravidelne, ovšem – stretnúť tam medveďa, (vzhľadom na ich momentálnu premnoženosť), zrejme by som spanikárila.

     Vladimír, prosím, ak môžeš napísať v zmysle Tvojho komentu vyššie, akým spôsobom sa najvhodnejšie správať a aké „náradie“ mať pri sebe v prípade, že ho zazriem pred sebou v (ne)patričnej diaľke niekoľkých metrov.
     A také to Budajovské (od ministerského kresla), že veď je to bylinožravec, hoď mu do papule maliny, ešte lepší by bol možno – medvedí cesnak – tak na to by som sa až tak veľmi nespoliehala..
     Vďaka za praktickú radu (myslím, že nielen pre mňa) !

     • mariankosmac

      Aké náradie na medveďa – samozrejmosťou by mal byť sprej na medvede. Ale teraz predpokladám že majú odrastené mladé a obranný inštinkt vyprchal a nebudú tak agresívne. Šanca že stretneš medveďa – ktorý na teba aj zaútočí, je matematicky pravdepodobná asi ako to že do človeka udrie blesk. Ale je dobré mať taký sprej pre pocit bezpečia alebo stret s túlavým psom a kdekým/kdečím, nikdy nevieš.

      https://zasahovytim.sopsr.sk/odporucania-pre-efektivne-pouzitie-spreju-na-medvede/

      Alebo rolničku Budajku

      https://www.armytex.sk/vybavenie/survival-vybava/survival-doplnky/rolnicka-na-medvede-coghlans-zlta?g=n&gclid=EAIaIQobChMIpNK2iquFggMVrUdBAh2kfAYvEAQYASABEgIHTfD_BwE

     • ešte raz – „Lebo medveď..“

      https://uploads.disquscdn.com/images/517829bb00f2f3bc27d7a8b9940ca5d1cb176f4896688345e6441f4c7d9755b7.jpg

      P.S. Marián Kosmac, tá rolnička – Budajka je dobrá, díky..

     • Vladimír

      Ako na medveďa: Optimálne je nosiť so sebou paličku pomocníčku. Ja osobne chodím do známeho terénu, kde ma už poznajú aj bez . Ak počujem podozrivý zvuk moc blízko, tak sa ozvem (zatlieskam, zavolám alebo si zaspievam). Najlepšie je chodiť vo dvojici a rozprávať sa. Treba pozorovať a vedieť rozoznať jeho výkaly, tak kde sú čerstvé je lepšie pre neznalého opustiť tento priestor. Nosím vždy rozopínacie oblečenie a ak sa stane, že sa smerom ku mne rýchlo približuje, tak urobím „netopiera“ rýchlo zväčším svoju veľkosť roztiahnutým rozopnutým oblečením. Ak sa mláďa dostane medzi človeka a mamu medvedicu je zle, už zostáva iba ho odohnať palicou alebo sa hodiť na zem a čakať, kým neodíde.

     • Vladimír

      Ajša, perfektne napísané a iba Vás doplním. Na Slovensku rastie niekoľko tisíc druhov húb a z tohto množstva ich sú desiatky až stovky jedlé. Každý cca piaty druh je doslova liek na rakovinu a nielen na rakovinu, ale aj na iné choroby. Čiže možno ich zaradiť aj medzi liečivé „rastliny“ aj keď nimi niesú. Na stránke: nahuby.sk je aj atlas s obrázkami, len sa tam musíte preklikať

    • ku komentu: Vladimír 22/10/2023 at 8:50

     Vladimír,
     ďakujem za spätnú väzbu k téme: Medveď, rovnako tak dodatok k téme: Huby.

     P.S. Na záver si ešte dovolím v odkaze nižšie preposlať – natočené virálne lesné videjko – priamo z „miesta činu“, keď hubár chodil vždy na to – svoje isté – miestečko..
     Až prišiel jeden ďalší deň, keď bolo všetko Inak. Či lepšie, alebo horšie (zrejme, ako pre koho..), nechám na úsmevné posúdenie čitateľom..

     https://www.dnes24.sk/hubarovi-mizli-ulovky-z-oblubeneho-miesta-schoval-tam-kameru-video-sa-stalo-hitom-internetu-440453

     Prajem pohodové nedeľné popoludnie!

  • U nás to dva tri dni vyzerá, že bude určite pršať ale stále príliš silno fučí a naviac ten vietor je úplne teplý takže zem ešte viac vysúša. Neviem či z toho dažďa niečo bude….a tiež z tých húb…
   Známy bol teraz na hubách, pochodil kilometre a len pol koša húb…. Podľa predpovede malo u nás pršať ale počasie sa začalo chovať inak. V takomto počasí si môžem ísť púšťať maximálne tak šarkana a nie ísť na huby.Práve tento rok som mal v pláne nasušiť čo najviac húb na korenie lebo mi už došlo…s naviac úroda z ovocných stromov v sade tento rok bieda, strašná bieda, neviem čím to je, všetko akosi pred dozretím urýchlene zosychá, scvrkáva sa, černie… a z viniča nebolo tento rok skoro nič.
   Orechy začali padať už polke leta a teraz čo padajú tak sú vnútri napité vodou, také zhnednuté, nahnité. Niektoré slivky začali padať už koncom júna…je to by akosi totálne všetko rozhodené.

   • CHEMTRAILS robí zázraky. Je na čase aby amíci išli domov a nechali náš Sliač na pokoji. Ich lietadlá dokázateľne spôsobujú CHEMTRAILS.

    • No je fakt, že tento rok je to počasie – tá oblačnosť permanentne prapodivná, už nieje ani mliečna ale akási sivo mliečna… hlavne tento september a október oblačnosť od výmyslu sveta. Práve teraz máme za humnami šarkaniádu, neorganizovanú, len tak sa tam ľudia zišli, keď videli, keď s tým niekto začal.
     Decká aj dospelí majú radosť, je teplo na tričko (teda aspoň mne). Vietor je teplý ako fén…ale tie mraky – sú 4 druhy počasia na jednej oblohe ktorú vidím. No niečo s tým počasím musí byť podrobené.

 3. Voliči si zakrúžkovaním vybrali a Čaputová je povinná rešpektovať voľbu voličov!

  Nesmieme ustúpiť Čaputovej. Čaputová nemá ústavný mandát na blokovanie novovymenovaných členov vlády.

  Stretneme sa v pondelok o 17,00 hodine pred prezidentským palácom na Hodžovom námestí a prejavíme našu vôľu!
  Z Facebooka: Rizman Caput a … O ČO IDE PRI HULIAKOVI ???

  55 miliónov eur ťažko zdokladovateľných aktivít pre mimovládky nacucnuté na Ministerstvo životného prostredia SR. Toto je dôvod súčasného kvílenia proti nominácii Ing. Huliaka za ministra životného prostredia, ktorý s rozkrádaním plánuje urobiť poriadky. Bonbónik na záver: Celý tento organizovaný zločin má mať pod palcom Rizman, partner Čaputovej, ktorý na ňu neskutočne tlačí, aby Huliaka nevymenovala. Napríklad len na ochranu sysľov je vyčlenených skoro 5,5 mil.eur.

  KOMENTÁR ZA 100 BODOV OD KONADMINA Z KSB FÓRA NA TELEGRAME:

  “Rudolf Huljak odhalil nečakane hlbokú králičiu noru. Tá ukazuje ako hlboko je prepracovaná agenda deštrukcie štátov.

  Ministerstvo životného prostredia slúžilo doslova ako pelech, ako chovná stanica skorumpovaných kádrov pripravených slúžiť agende. So životným prostredím nemalo nič spoločné, jasne sa vynoril plán zničenia poľnohospodárstva tzv. “zonáciou” chránených oblastí, čo v praxi znamená zmenšovanie úžitkovej plochy, znehodnocovanie pozemkov s výhľadom ich lacného odpredaja západným korporáciám. Na Slovensku sa rozbehol globalistický testovací polygón zničenia domácej potravinovej výroby, malého a stredného podnikania, spojených s konfiškáciou pozemkov a následnej plnej závislosti od globálnych korporácií. Pritom sa riešil aj rozvrat spoločnosti vo vzťahu k prírode ako zdroji životnej sily – rozmnožené medvede mali vytvoriť strach z prírody a zabezpečiť izoláciu a koncentráciu obyvateľstva v mestách. Plán komplexný, ako vyšitý z agendy velkého resetu.

  Situácia v rezorte ukazuje doslova masovú rozkrádačku zdrojov, samozrejme, s plným vedomím a zámerom kurátorov. Keďže sa životné prostredie neplánovalo chrániť, ale naopak deštruovať, ostali všetky peniaze na korupciu a ako výdatný zdroj financií pre mimovládky operujúce v iných oblastiach.

  Huljak pichol do poriadne veľkého osieho hniezda. Nielenže našiel slabé miesto agendy, kde sa korupcia najľahšie dokáže na množstve až groteskne nezmyselných programoch a tuneloch, ale odhalí zákernosť deštruktívnej agendy v celej nádhere, ako vyloženej na striebornej tácke. Práve na životnom prostredí, v tejto zdanlivo neškodnej a banálnej oblasti, “kde sa nemôže nič pokaziť”, vynikne absurdnosť agendy v celej svojej obludnosti.

  Strach kádrov aj regionálnych kurátorov je celkom opodstatnený. Odkryje sa plán vo väčšej miere ako v iných oblastiach, kde sa aké také racionálne zdôvodnenie dá ešte imitovať. Už obyčajné vyšetrovanie zneužitia a defraudácií odkryje nielen korupciu a rozkrádanie veľkého rozsahu, ale čo je horšie, celú sieť mimovládok a politického podhubia agendy plánovanej sabotáže.

  Odpor bude obrovský zo všetkých strán, od mimovládok, médií, až po rezidentku. Bude to prvá veľká skúška Ficovho nového kabinetu.” (kopírované)

 4. https://www.inenoviny.sk › mudr-pijak-ministerkou-zdravotnictva-bude-propagatorka-ockovania-na-covid-19-dolinkova-zuzana
  MUDr. Piják: Ministerkou zdravotníctva bude propagátorka očkovania na …
  pred 3 dňamiTakáto osoba na ministerstve zdravotníctva je veľmi nebezpečná. Tomáš Drucker – bývalý minister zdravotníctva je napojený na Pentu a podvodníka Rudolfa Zajaca, ktorému robil asistenta. Jeho pravá ruka – Zuzana Dolinková bude podľa odhadov ministerkou zdravotníctva.
  ——————————–
  Čiže – „večné“ prepojenie ministrov zdravotníctva na Pentu – riadi tak Penta zdravotníctvo?

  No a tu – v tomto spočíva Ficov podraz! ???
  Fico tvrdí, že bude rešpektovať nominantov svojich koaličných partnerov. A keďže sa to mediálne mieša okolo Huliaka a Šimkovičovej – Fico je pán úžasný! Pretože ľudia nevnímajú, že Fico chce v prvom rade rešpektovať Pellegriniho nominanta napojeného na Pentu! Čo vy na to – redakcia?

 5. Bývalý člen Světového ekonomického fóra varoval, že globální elita plánuje donutit lidi, aby si nechali implantovat mikročipy, které budou vyžadovat pro přístup k digitálním měnám, univerzálnímu základnímu příjmu (UBI) a dalším službám.

  https://aktax.cz/whistleblower-wef-varuje-pred-planem-globalistu-na-cipovani-obyvatelstva/

  • oldmarxista pamprlik

   Uplne postaci ked to budu vyzadovat ich vlastny rodny zamestnavatelia, lebo im to bude zvysovat o par ecok ich zisk.to je ono, ale neposlusnost to spravy strng, brnk

  • Zuzana, dobrá otázka, uzatvárajúca prínosný link.
   Je veľký predpoklad, že tí, ktorí mučiace / vraždiace nanovakcíny odmietli a priori, rovnaký postoj zaujmú aj k mikročipom. No od tých z nás, ktorí mučivú silu nanomasakru len s ťažkosťami prežili, myslím, že môžeme očakávať dvojakú reakciu: Ak im ich chybné (alebo pod stresom z nátlaku napr. zamestnávateľa vyvolané) rozhodnutie pod ťarchou „vedľajších“ účinkov nedávnej pseudovakcíny otvorilo oči, je pravdepodobné, že ďalšiu zo ZHN radikálne odmietnu. Ak im však mňamka spôsobila totálny útlm mozgu, alebo ak sú pohodlnými hltačmi mainstreamu, nebudú sa zázračného, život uľahčujúceho mikročipu vedieť dočkať.
   …no môže ešte prekvapiť aj ich ľahostajnosť vyprovokovaná prípadnými kontroverznými opatreniami niektorých z našich vládnych činiteľov. Ukáže čas. Len či všetky dôsledky tohto masívneho týrania a vyvražďovania Pozemšťanov nám ešte bude dopriate vidieť.

 6. Íránský ministr zahraničí Hosejn Amir-Abdollahian zdůrazňuje, že tváří v tvář zločinům, kterých se Izraelská okupace dopouští na Palestincích, již není možné zachovávat zdrženlivost.

  https://aktax.cz/iran-zdrzenlivost-je-ve-svetle-izraelskych-zlocinu-nemozna/

 7. mariankosmac

  Tento rok som objavil takzvané stolové sladidlá, napr Sacharin – malé velmi sladké biele tabletky, ale je toho vela druhov. Myslel som že je to zdravšia náhrada cukru ale teraz neviem.

  https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E954

  No vlastne sme to mali doma už ako decká, občas sme nejakú tabletku možno zjedli ale skorej sme sa toho báli že je to nejaký jed. Ako deti sme asi mali viac takého toho prirodzeného rozumu.

  • mariankosmac, myslím, že všetko neprirodzené, po celý život ohlupovaným človekom vyprodukované, je viac na škodu, ako na osoh.
   Keď už sem-tam niečo prisladiť, tak doma prirodzene vysušeným ovocím alebo pravým včelím medom (vlaňajším, lebo t.r. medu akosi niet… vytlačili ho pravdepodobne znova propagované škodlivé umelé sladidlá – no zas hlavnú príčinu jeho nedostatku budú hádzať na čosi iné…čo mimochodom pravdepodobne oni sami spôsobili kvôli pretlačeniu anorganických škodlivín).

   • Miroslav Čižmár

    Začína sa to neprirodzenými emóciami, napríklad pocit hanby, alebo pocit urazenosti. Matka učí dieťa hanbiť sa za slzy, za prejav strachu, urazenosťou zakrývať nadšenie, pýchou zakrývať záujem, spokojnosť. Vymyslenými emóciami zakrývame tie skutočné. Navonok vnímame to, čím vnímame dovnútra. Svet sa skladá z myšlienok a emócií.

    • Pocit hanby keď človek vyvedie niečo neprístojné je myslím normálny – niekedy uvidí lepšie sám seba, zoberie hlavu do dlaní a povie si: „ich, to je ale hanba“. Trapas sem nepatrí – to nieje presné. Často taký silný pocit hanby človeka posunie vyššie keď si uvedomí aké chyby žil a naviac to všetci videli…

     • Miroslav Čižmár

      Pocit hanby je naučená emócia. Normálny je v rámci spoločenských noriem. To nič nemení na tom, že je neprirodzený.

     • Miroslav Čižmár

      Spoločenské normy je možno posúvať pomocou neprirodzených emócií. Stačí chodiť do škôl a vysvetľovať deťom, za čo sa majú hanbiť, a pre čo sa majú cítiť urazené. Vyrastie nám progresívna mládež. Účinnou prevenciou pred tým je vysvetľovať deťom základy emočnej inteligencie. Učiť ich rozlišovať emócie a odlišovať prirodzené emócie od neprirodzených. Potom ich už nikto nezmanipuluje k zmene pohlavia, ani k žiadnej politickej ideológii.

    • Pocit hanby sa nedá naučiť pretože on súvisí so svedomím, s ktorým sa nedá nijako zmlúvať. Naučené/obkukané môžu byť len vonkajšie prejavy hry na hanbenie a výsledok je že človek hrá, že sa „tak strašne hanbí (že až!)“ alebo, že ho niečo strašne mrzí – čistá kalkulácia. Buď človek v istej záležitosti hanbu vnútri cíti alebo nie (a v tom prípade ju hrá alebo nie) tretia možnosť nieje. A keď sa hanbí za slzy tak je to nesprávne pomenované – on sa nehanbí ale nechce svoje city navonok prejavovať pred tým či oným človekom alebo aj sám pred sebou.
     Ďalšia vec je, že keď matka „donúti/naučí svoje dieťa nemiestne za niečo sa hanbiť tak v skutočnosti sa dieťa nehanbí keď nemá prečo – hanbiť sa za niečo čo človek nespáchal tak to nasilu VNÚTRI – v duchu nejde, dá sa mu to len tlačiť do hlavy ale ani tak nemá manipulátor vyhrané pretože keď sa dieťa dostane na dlhší čas z jeho moci/blízkosťi tak sa celé kúzlo vedomej/nevedomej manipulácie/vydierania rozplynie pretože tá hanba nejde zvnútra – je vedome falošná a hraná. Dieťa sa v skutočnosti nevie úprimne hanbiť za niečo za čo sa v skutočnosti hanbiť nemusí.
     Pokrivená morálka spôsobila v spoločnosti mnohé zlo – a vždy len zo zištných dôvodov.

     • Miroslav Čižmár

      Odkiaľ sa v človeku berie morálne svedomie? Je vrodené, alebo naučené rodičovskou výchovou? Ak je vrodené, tak musí byť zakódované v génoch. V tom prípade aký má zmysel rodičovská výchova, keď má človek morálne svedomie v génoch? Pocit hanby sa spája s morálkou, ktorá nie je vrodená. Človek je naučený hanbiť sa za porušenie spoločenských pravidiel.

     • Cloveka mozu ovplyvnovat geny no ony du vysledkom jeho minulych rozhodnuti/zivotov. On ma silu sa rozhodnut inak nez ho ovplyvnuju jeho geny – teda jeho vlastne osobnostne sebanastavenie.

     • Achnaton, súčasnej (zrejme poslednej) generácii to „vlastné osobnostné sebanastavenie“ zlikvidovalo biele očkovavie komando: trestuhodným zablokovaním príjmu kolostra ako PRVEJ látky, ktorá sa mala do organizmu dostať hneď po našom príchode na svet. Veď prečo divoko žijúce zvieratá majú (a mimoriadne vyvinutý!) vrodený inštinkt, a my ľudia nie? Preto, lebo ten náš sa ocitol v putách bielej mafie (predĺženej ruky boha sionu) od samého začiatku.
      …ľudské životy riadia obchodníci so zdravím hneď od nášho príchodu na svet až po náš skon…a dosiaľ sa nenašlo sily, ktorá by ich úchylácke, trestuhodné vyčíňanie zastavila: dostali sme sobodnú vôľu, a ten, kto nám ju dal, nám ju nevezme.
      Nechápem a zároveň obdivujem veľkorysosť a bezhraničnú Lásku Stvoriteľa ku všetkým jeho deťom, čo aké sú zopsuté. Čaká, že aj ony sa raz spamätajú? Ježiš, keď bol na kríži, prosil Stvoriteľa Otca aj za ich životy.

     • Achnaton / Miroslav, z mojich vlastných skúseností, čo sa týka pôvodu vzniku hanby u živých bytostí celkovo – mám skúsenosť, že napr. na inteligentného psa stačí nesúhlasný pohľad, a sklopí zrak, uši či celú hlavu. Nášho vlčiaka raz prehnalo, zaregistroval zlý pohľad môjho otca a slovnú výčitku „čo si to urobil!?“ – a on, chudák, sklopil uši a exkrement v zuboch odpratal na vymedzené miesto… no a potom nasledovali jeho zvratky (podotýkam, že to bol vojenský cvičený vlčiak, stiahnutý zo stráženia hraníc – lenže ten pocit jeho hanby nevyzeral byť naučený; ten musel byť v ňom).
      V prípade človeka – som si istá, že nebyť trestuhodných povinných očkovaní, na hlavu postavenej výživy v podobe popreváraného či UHT mlieka, chleba z rafinovanej múky namazaného Ramou či Vetom, priemyselne vyprodukovaným džemom… na obed nejaký ten vypražený rezeň a na večeru údená klobása – poviem vám, že ono to zaručene robí svoje. A ešte spoločnosť, do akej sa v priebehu života dostaneme.
      Ako maličká som pocit hanby mala, zrejme vrodený; myslím že bol vo mne bez toho, aby ma k nemu niekto viedol. Mávam ho aj teraz, keď niečo prestrelím; pri hulvátoch ho však strácam – a vôbec ma to nemrzí.
      Zo životných skúsenosti môžem povedať aj to, že tak, ako sa človek s vrodenou (alebo zdedenou?) inteligenciou už rodí, tak sa jej dá aj naučiť – ale to už nie je ono… A čo máme (alebo niektorí nemáme) v sebe odzačiatku, to je isto-iste tzv. cit pre mieru. A ten sa v nás postupne utužuje alebo rúca podľa toho, s akou kategóriou ľudí sa stretávame. Ak prestrelíme pri tých inteligentnejších, resp. citlivejších, tam by sme sa najradšej pod zem prepadli alebo aspoň čas vrátili späť… No a pri tých hulvátoch – tí nás postupne dostanú tam, že ich mienku začneme mať v paži.
      Takže tých faktorov, ktoré ovplyvňujú naše pocity, je veľmi veľa – a to som ešte nespomenula kvalitu vody, vzduchu… pôsobenie trestuhodných nano frekvencií, zhubných médií…

     • Emily! S Tvojimi príspevkami o hanbe súhlasím – aj keď ten naučený pocit hanby…no neviem si spomenúť kedy som sa hanbil za niečo za čo sa v skutočnosti nabiť nemusím…a ani predstaviť si to neviem. Maximálne tak, že ma niekto nachvíľu nejako namietal – hral mi na city a ja som sa ospravedlnil ale i tak som vnútri cítil, že ee. V tú chvíľu kedy vsom sa nechal namotať som sám spolu s namotávačom bojoval proti tomu čo som cítil – potláčal som to.
      A potom keď sa úplne spamätal ba uistil že som mal pravdu ja a že som sa nemal za čo hanbiť tak som to dotyčnému namitavačovindal patrične zožrať. A ten pes a hanba…- on sa nehanbí a ani si neuvedomuje čo urobil ale sleduje reakciu a energopole svojho pána a vidí obrazy, ktoré jeho pán v „hlave“ vytvára – a na ne reaguje….- stiahne chvost ale nám sa zdá, že si niečo uvedomuje alebo sa hanbí…- zviera nemá ľudského ducha ale len dušu a to dokonca inú než človek a tá hanby nieje schopná.

     • Vďaka za podnet na uvažovanie, Achnaton.
      Zvieratá, na rozdiel od nás ľudí, pravdepodobne majú aj šiesty zmysel, zatiaľ čo my dvojnohí (od nášho príchodu na svet bielymi gaunermi poškodzovaní) ľudia možno ani netušíme, čo všetko by sme v sebe mali tiež…nebyť týchto bezhraničných tajtrlíkov boha sionu.

  • Rozhodně to není zdravá náhrada cukru.Naopak.Cukr je droga,co tak zkusit nesladit.

 8. Vážení spolučitatelia,
  ako vnímate takúto ponuku, zaslanú mi do e-pošty?
  (kopírujem):

  „Máme pre vás novinku – prihlásenie sa cez biometriu!
  Doručené

  SPP Zrušiť odber
  10:11 (pred 5 hodinami)
  komu: mne

  Prezrite si e-mail v prehliadači

  Dobrý deň, pani Emília ,

  sme radi, že využívate náš portál Moje SPP.

  Práve pre Vás sme pridali novú funkcionalitu – prihlásenie sa cez biometriu. Do svojho profilu sa tak teraz dostanete oveľa jednoduchšie. Stačí jeden pohľad, či priložiť prst.

  Ešte nemáte novú aplikáciu Moje SPP?

  Stiahnite si aplikáciu Moje SPP
  google play

  app store“

 9. Ďakujem.

Pridajte komentár

*