Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Prečo môže byť podľa výskumu pobyt v blízkosti vody kľúčom ku šťastiu


Print Friendly, PDF & Email

Prečo môže byť podľa výskumu pobyt v blízkosti vody kľúčom ku šťastiu

Omdlievame pri pohľade na bielu pieskovú pláž s tyrkysovo-modrou vodou. Keď začujeme jemný zurkot pokojného potôčika, klesá naše napätie.

Na dovolenke zvykneme navštevovať miesta, ktoré sú blízko vody, či už je to pláž, jazero alebo vodopád. Po dlhej prechádzke na pláži alebo pri pohľade na vodopád sa cítime osviežení.

Prečo nás to k vode tak ťahá? Možno preto, že intuitívne cítime, aká je pre nás voda skvelá.

Zdravotné prínosy vody

Všetci vieme, že ak chceme zostať nažive, musíme piť vodu. Pitie vody však môže viesť aj k niektorým iným zdravotným prínosom, ktoré predlžujú náš život.

Prínosy pre telo

Pitie vody zakaždým, keď pocítime smäd, nám môže pomôcť lepšie sa cítiť a fungovať. Učitelia jogy hovoria svojim žiakom, aby po jogových cvičeniach pili veľa vody.

Chorým pacientom radia lekári piť veľa tekutín. Fitnes guruovia a koučovia chudnutia nabádajú klientov piť viac vody.

Prečo teda títo odborníci radia to isté?

Pitie dostatku vody napomáha správnej činnosti našich orgánov, predchádza istým ochoreniam a umožňuje ľahší pohyb kĺbom.

Pitie vody okrem toho vplýva aj na náš vzhľad. Keď pijeme dostatok vody, je hydratovaná a lepšie vyživovaná naša koža.

Prínosy pre myseľ

Voda má prekvapujúco silu zlepšovať našu myseľ. Jednoducho povedané, pitie dostatočného množstva vody napomáha lepšiemu fungovaniu nášho mozgu.

Keď sme dehydrovaní, naše mozgy spomaľujú a nefungujú tak dobre, ako keď sme hydratovaní správne.

Keď pijeme dostatok vody, s väčšou pravdepodobnosťou zažívame vyššiu jasnosť mysle a lepšiu sústredenosť. Máme o čosi stabilnejšiu náladu a cítime sa uzemnenejší.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Výhody pobytu v blízkosti vody

Čo je neuveriteľné, z vody máme prospech nielen tým, že ju pijeme, ale aj že sme v jej blízkosti! Mnohí žijeme v uponáhľanej spoločnosti, ktorá nadmerne zamestnáva naše mysle.

Trávime zbytočne veľké množstvo času pred obrazovkami bombardujúcimi naše mozgy farbami, slovami a obrazmi.

Prezeráme si novinky na sociálnych sieťach a občas sa dokonca cítime menejcenní, lebo porovnávame svoje životy so životmi, ktoré líčia naši priatelia. Smutné je, že dnes sú na výraznom vzostupe depresie a samovraždy.

Čo s tým má spoločné voda?

Pobyt v blízkosti vody dokáže zmierňovať mnohé duševné stresory, vrátane depresie a úzkosti. Keď sme v blízkosti vody, zvykne poľaviť aj fyzické napätie.

A, samozrejme, keď začneme byť fyzicky uvoľnenejší, pociťujeme menšiu úzkosť. V skutočnosti, keď sedíme pri vode, alebo kráčame popri nej, spomaľuje sa nám tep, dýchanie a cítime sa pokojnejší.

Navyše, ľudia, ktorí spávajú blízko vody, zvyknú mať hlbší a pokojnejší spánok. V podstate nám pobyt v blízkosti vody pomáha uvoľniť sa a zažívať pocit pohody.

Nájdite si nejakú vodu a zmeňte svoju náladu

Ak ešte stále nie ste presvedčení, tak dnes alebo najbližší víkend strávte nejaký čas blízko vody. Posaďte sa vedľa potoka, rieky alebo jazera. Navštívte nejaký vodopád alebo pláž. Choďte si zaplávať v bazéne.

A keď k žiadnej vode prístup nemáte, tak si len jednoducho nájdite na internete video s prirodzene tečúcou vodou.

Pri sledovaní vody načúvajte zvukom a vnímajte výhľad – narážajúce vlny, valiacu sa rieku či jemne zurčiacu bystrinu. Len sa na chvíľu posaďte k vode, nato vypite pohár vody a všimnite si, ako sa potom cítite.

Stop Candida

Zdroj: healthy-holistic-living.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*