Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Nedostatok tejto látky spôsobuje záchvat paniky a úzkosť


Print Friendly, PDF & Email

Záchvaty paniky a úzkosť súvisia s nízkymi hladinami vitamínu B a železa

Pacienti, u ktorých dochádza k záchvatom paniky alebo k hyperventilačným záchvatom poznajú tieto stavy, s ktorými sa chodieva na pohotovosť, alebo priamo na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Hyperventilačný záchvat sa zvykne nazývať aj hyperventilačnou tetániou, hyperventilačným syndrómom, neurogénnou tetániou alebo tetanickým záchvatom.

Tetanický syndróm väčšinou postihuje ženy vo veku do 30 rokov. Hovorí sa o ňom ako o modernej pliage mladých ľudí. Je považovaný za nevyspytateľný syndróm, jeho spúšťačom je nadmerný stres, málo spánku, redukčná diéta, prepracovanosť a zvykne končiť kolapsom.

Zvyčajne je výsledkom zvýšenej nervovo-svalovej dráždivosti a môže sa prejavovať ako onemocnenie kardiovaskulárneho a/alebo gastrointestinálneho systému. Môže trvať až niekoľko hodín.

Znížená hladina sérotonínu je známa ako jedna z príčin oboch spomenutých stavov. Sérotonín sa syntetizuje z tryptofánu. Pri syntéze sérotonínu hrá dôležitú úlohu vitamín B6 a železo, obe ako kofaktory.

Jonathan Benson z Natural News hovorí, že ak máte pocit, že vám hrozia nepriaznivé účinky napätia alebo príležitostné záchvaty paniky, ktoré sú signalizované epizódami hyperventilácie (nadmerné alebo sťažené dýchanie, pri ktorom tŕpne tvár, ruky, nohy), môžu to byť len príznaky základnej nedostatočnosti niektorej živiny, vitamínu alebo minerálu.

A to sa dá bez väčších problémov eliminovať.

Tomuto nepochybne čelila skupina 21 jednotlivcov, ktorí sa zaujímali o nedávnu štúdiu realizovanú v Japonsku, ktorou bola zistená previazanosť medzi absenciou vitamínu B6 a železa a výskytom symptómov paniky alebo hyperventilácie.

Táto v podstate nie veľmi rozsiahla štúdia hodnotila hladiny živín, vitamínov a minerálov v krvi skupiny účastníkov.

Sledovanou skupinou boli ľudia, u ktorých sa vyskytoval kolísavý stupeň nepríjemnosti a nepravidelný výskyt záchvatov paniky a hyperventilácie, pričom niektoré z nich vyústili do vyhľadania pohotovosti.

Vyhodnocované boli aj údaje z kontrolných meraní. Hladiny prítomnosti živín, vitamínov a minerálov v krvi účastníkov výskumu boli porovnané s hladinami týchto látok, ktoré boli namerané v základnom súbore údajov.

Po vyhodnotení výsledkov vedci dospeli k záveru, že ako hladiny vitamínu B6, tak ani hladiny železa neboli u pacientov s problémami s nervozitou a hyperventiláciou dostatočné.

Úloha vitamínu B6 a železa je v tomto ohľade kľúčová. Ich prítomnosť je mimoriadne dôležitá v procese zlučovania tryptofánu so sérotonínom.

Sérotonín je neurotransmiter, ktorý usmerňuje a upravuje nielen povahu, temperament a duševné zdravie človeka, ale aj jeho schopnosť oddychovať a kardiovaskulárnu kapacitu.

Autori výskumu sa vyjadrili k výsledkom takto:

Stop Candida

„Tieto výsledky naznačujú, že nízke sérové koncentrácie vitamínu B6 a železa sa podieľajú na vzniku záchvatov paniky a hyperventilácie. V záujme objasnenia mechanizmov, ktoré spôsobujú tieto odchýlky stavov, je potrebné vykonať ešte aj ďalšie výskumy.“

V japonskom žurnále Acta Medica Okayama bola táto štúdia zverejnená v plnom rozsahu.

Doplnenie vitamínov v tele na úplnú a potrebnú úroveň môže zlepšiť duševnú pohodu. Táto špecifická štúdia neidentifikovala prepojenie medzi všeobecným nedostatkom ostatných vitamínov skupiny B, napríklad vitamínu B2 a B12, a vysokou recidívou alebo silou záchvatov paniky.

Napriek tomu sú všetky vitamíny skupiny B nevyhnutné pre udržanie zdravej mysle a jej skutočnej kapacity a výkonnosti. Nedostatok ktoréhokoľvek z vitamínov skupiny B môže vyvolať problémy mentálneho zdravia.

Preto je rozhodujúce, aby ste svojmu telu zabezpečili dostatočný príjem všetkých vitamínov skupiny B. To je podmienka vášho duševného zdravia.

Podľa jedného zo zdrojov, ktorý sa zaoberá významom vitamínov skupiny B môžu „chronický stres, nedostatočne výživná strava a určité zdravotné ťažkosti z tela odčerpávať zásoby živín“.

Mnohí z tých, ktorí trpia agorafóbiou (strach z preplnených priestorov alebo uzavretých verejných priestorov), nemajú v krvi požadovanú hladinu určitých vitamínov B-komplexu, a to môže byť dôvodom aj iných stavov súvisiacich s úzkosťou.

Symptómy nedostatku vitamínov skupiny B môžu zahŕňať úzkosť, nepokoj, únavu, podráždenosť a emočnú nestabilitu.

V prípade, že hľadáte spôsob, ako si máte doplniť vitamíny skupiny B, ubezpečte sa, že to, čo si kupujete, naozaj obsahuje všetky tieto vitamíny. Medzi takéto spoľahlivé výrobky patria výživové doplnky značky Megafood a Garden of Life.

Komplexné výživové doplnky akéhokoľvek druhu sú telom z hľadiska konzumovateľnosti uprednostňované. Telo však nevie účinným spôsobom využiť synteticky pripravované výživové doplnky.

Úplne najideálnejšie je, ak si viete zabezpečiť príjem týchto vitamínov priamo z potravín, lebo tie predstavujú ideálnu výživovú hodnotu.

Dr. Ben Kim to vysvetľuje takto:

„Vitamíny sú zložené z niekoľkých rôznorodých zložiek. Pozostávajú z enzýmov, koenzýmov a kofaktorov. Tieto musia plne spolupracovať, ak sa majú dosiahnuť plánované biologické účinky.

Väčšina vitamínov, ktoré sa predávajú v lekárňach, obchodoch s potravinami a obchodoch s vitamínmi, sú synteticky vyrobené. Sú len izolovanými časťami vitamínov, ktoré sa prirodzene vyskytujú výlučne v potravinách.“

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*