Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Očkovacie certifikáty: Keď sa netolerancia stretne s hypochondriou


Print Friendly, PDF & Email

Očkovacie certifikáty: Keď sa netolerancia stretne s hypochondriou

(Tom Moran, thecritic.co.uk) – Je najvyšší čas, aby sme prestali umožňovať strachu riadiť naše životy. Namiesto toho potrebujeme obnoviť zdravý vzťah s bežným rizikom každodenného života, ktoré existuje už od počiatku vekov.

V nedávnom vysielaní relácie britského rádia s názvom „Dobré ráno, Británia“ odznelo interview s istou ženou menom Edwina Currieová na tému očkovacích certifikátov.

Vystrašená žena žiada neočkovaných vylúčiť zo života spoločnosti

Počas uvedeného rozhovoru demonštrovala pani Currieová takú mieru netolerancie, ktorá by v žiadnej modernej spoločnosti nemala mať miesto. Keď sa vyjadrovala na adresu ľudí neočkovaných proti ochoreniu COVID-19, uviedla nasledovné:

„Nechcem ich v mojej blízkosti. Svoju slobodu môžu prejaviť tým, že slobodne zostanú doma.“

Takáto jedovatá rétorika sa ospravedlňuje tým, že jej zástancovia sú znepokojení rizikom vlastnej smrti na nový koronavírus. Pani Currieová tak stavia vlastnú bezpečnosť nad slobody druhých a naznačuje, že títo nezaočkovaní ľudia sú sebeckí.

Pani Currieová verí tomu, že jej riziko úmrtia je také veľké, že má prednosť pred telesnou integritou všetkých ostatných.

Je jasné, že tu chýba istá perspektíva. Podľa pani Currieovej je jej riziko natoľko veľké, že predčí právo ostatných na vlastnú telesnú integritu a medicínske práva.

Existuje nejaký scenár, pri ktorom by takýto názor mohol byť považovaný za racionálny a proporčný?

Dajme teraz nabok protirečiace si filozofické smery a morálne argumenty. Poďme sa pozrieť na to, aká je presná výška rizika pani Currieovej, ktoré ona nie je ochotná podstúpiť.

Aké je skutočné riziko úmrtia na koronavírus pani Currievoej

Oxfordská univerzita vypracovala veľmi užitočnú pomôcku vo forme kalkulačky pre výpočet rizika hospitalizácie a úmrtia na infekciu vírusom SARS-CoV-2.

Bez prístupu k zdravotnej dokumentácii pani Currieovej je pomerne ťažké sa rozhodnúť, aké informácie vložiť do spomenutej kalkulačky. Uvažujme ale, že netrpí žiadnym vážnym chronickým ochorením. V takom prípade budeme schopní približne vyhodnotiť jej riziko na základe faktorov typu vek a etnicita.

Ako 74 ročná žena beloška s relatívne dobrým zdravotným stavom, jej šanca na hospitalizáciu je 0,1%, čiže 1 k 1000. Všimnite si, že kalkulačka vychádza z miery rozšírenia vírusu počas jarného nárastu a pred podstúpením očkovania.

Miera pozitivity PCR testov vo Veľkej Británii bola počas vrcholu pandémie na jar 2020 až 40,7% (na Slovensku na vrchole to bola len polovica – okolo 25%). V súčasnosti je miera pozitivity PCR testov vo Veľkej Británii okolo 1,7%, to znamená 25-krát nižšia ako na vrchole minulý rok.

Pani Currieová dostala prvú dávku vakcíny AstraZeneca 2. februára 2021. U tejto vakcíny sa udáva, že znižuje riziko vážneho priebehu choroby o 94%.

Súčasná úroveň hypochondrie dosahuje úrovne, ktoré by za iných okolností znamenali pochybnosti o mentálnom zdraví daného človeka.

Aby sme vypočítali súčasné riziko pani Currievej, musíme predošlú výšku rizika 0,1% (1 k 1000) upraviť o nové premenné.

Liečba osteoporózy

Vakcína znižuje riziko hospitalizácie na 6% predošlého rizika, to znamená 0,06 x 0,001 = 0,00006, čiže 0,006%, respektíve 1 k 16 667.

Zároveň musíme zohľadniť, že súčasný výskyt koronavírusu v populácii je 25-krát nižší ako počas vrcholu, takže ak 1 k 16 667 vynásobíme 25, dostaneme riziko vážneho priebehu ochorenia u pani Currieovej 1 k 416 000 počas nasledujúcich 90 dní.

Takže, ak by sme vyjadrenia pani Currieovej dali do kontextu, ona chce obrať všetkých ľudí o telesnú autonómiu a násilne ich zaočkovať (prípadne ich pravidelne podrobovať invazívnemu testu), aby odstránila vlastné riziko, ktoré je menšie než riziko, že zomrie pri dopravnej nehode.

Totižto, podľa štatistík z roku 2019 zomrelo na britských cestách 1752 ľudí pri celkovej populácii 68 miliónov. To je približne riziko 1 k 40 000, že zomrie pri dopravnej nehode počas celého roka.

Aby sme rok previedli na 90 dní (štvrťrok), potrebujeme toto číslo vynásobiť štyrmi. Potom dostaneme riziko 1 k 160 000, že zomrie pri dopravnej nehode v nasledujúcich 90 dňoch.

Tak si to porovnajme. Pani Currieová má riziká úmrtia v najbližších 90 dní nasledovné:

 • 1 k 416 000 na nový koronavírus
 • 1 k 160 000 pri dopravnej nehode

Inými slovami, pani Currieová má 2,5-krát väčšiu šancu, že zomrie pri dopravnej nehode, ako na následky ochorenia vírusom SARS-CoV-2.

Porovnanie rizika úmrtia na vírus verzus úmrtie na vakcínu

Ešte lepšie porovnanie by možno bolo vziať do úvahy riziko úmrtia v dôsledku nežiaducich vedľajších účinkov vakcíny.

Podľa najnovších údajov je riziko úmrtia na následky krvných zrazenín v dôsledku očkovania vakcínou od firmy AstraZeneca 1 k 250 000.

Keď porovnáme riziká 1 k 416000 (vírus) a 1 k 250 000 (vakcína), tak to znamená, že pani Currieová má takmer 2-násobné riziko úmrtia na vakcínu než na samotný vírus.

Záver

Takže, ak má dnes pani Currieová riziko úmrtia na koronavírus 1 k 416 000, ako veľmi chce toto riziko ešte znížiť, aby bola spokojná a cítila sa v spoločnosti bezpečne?

Ak vezmeme do úvahy, že aj očkovaní ľudia môžu ďalej prenášať koronavírus, mala by sa obávať aj kontaktu s očkovanými? Podľa zatiaľ dostupných údajov znižuje očkovanie riziko prenosu 3-násobne, čiže traja očkovaní predstavujú rovnaké riziko nákazy ako jeden neočkovaný.

Toto nie je iba o sebeckosti. Tu už ide o hypochondriu, prípadne halucinačnú psychózu, ktorá by za iných časov bola považovaná za vážnu mentálnu poruchu.

Je preto najvyšší čas, aby sme prestali dovoľovať strachu riadiť naše životy a znovuobnovili zdravý vzťah s bežnými životnými rizikami, ktoré nás obklopujú odnepamäti.

Liečba osteoporózy

Autor: Tom Moran, Zdroj: thecritic.co.uk, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujeme za ďalší článok. Bohužiaľ je veľká nevedomosť. Stále veľa ľudí nevie, že všetko bolo dopredu naplánované Rockefellerovou nadáciou. Na banned.video boli videa kde to bolo presne vysvetlené, dokumenty Rockefellerovej nadácie prečítané…Plánuje sa depopulácia na 1 miliardu. Chcú nás stále a stále očkovať a tí čo ostanú budú pod stálou kontrolou…

 2. Jednoduchá

  …úplne súhlasím s posled.vetou tohto článku……v celej histórii ľudstva vždy boli dáke nástrahy avšak nikdy neboli také obmedzenia, ako práve teraz…tak sa pekne zhlboka nadýchnime a žime život, ale taký skutočný ….tešme sa vyrast.prvosienok, z 1.,,sĺz“jarného dažďa alebo aj z práve usmiateho slniečka…..pretože ,Ak sme otočení správnym smerom, stačí už len kráčať“…………

  • Milá pani Jednoduchá, v jednom blogu ste spomínali, že ste mali psychologické problémy (týmto sa nechcem Vás dotknúť, každý z nás máme problémy). Aprílové vydanie českého časopisu Meduňka je zamerané na zlepšenie črevnej flóry, črevného mikrobiómu. Vieme, že pre našu psychiku je veľmi dôležité mať v poriadku črevnú flóru, kde sa tvorí 85 percent sérotonínu. Črevo a mozog sú spojené blúdivým nervom. Sama sa snažím zlepšovať si črevnú flóru – veľmi dobré tipy sú v tomto čísle. A ak sa nemýlim v jednom článku Bádateľa bolo ako zlepšiť vagus nerve (blúdivý nerv) – napr. umývať si tvár studenou vodou, opakovať zvuk ÓM, cvičiť, meditovať…
   Prajem veľa zdravia.

 3. https://www.infovojna.sk/article/sef-who-by-by-mal-byt-vysetrovany-za-genocidu-uvadza-vo-svojej-staznosti-na-medzinarodny-sudny-dvor-kandidat-na-nobelovu-cenu-za-mier-david-steinman
  Šéf WHO by by mal byť vyšetrovaný za genocídu, uvádza vo svojej sťažnosti na Medzinárodný súdny dvor kandidát na Nobelovu cenu za mier David Steinman

 4. Jose Mourinho

  Draha pani Currieová a jej podobni hypoch.jedinci by mali mat svoj covid ostrov kde by si opichani svatou vakcinou naživali az do „smrti“ a ludom pouzivajucim mozog dali pokoj lebo ked čitam tieto sprostosti a nazory dementov tak mi stupa len tlak..

  • Takíto ľudia by si mali čo najskôr zaobstarať kyslíkové bomby, a nimi vyzbrojení potom nech ticho sedia v svojich príbytkoch s hermeticky uzavretými oknami aj dverami…a radšej nech ani nejedia, lebo akú majú istotu, že v strave nezahniezdil covid?
   Takí hádam ani nechodili do školy – veď čo, ak by cestou spadlo na nich lietadlo?

 5. Aj u nás v robote sa kričalo vrchnosťou na chodbe, že nezaočkovaných tu nechce. A včil keď má možnosť, tak… akosi si nevie vybrať.

  • Nech žrebujú… Tombola – pohrebnícke služby.

   • on už tombolu má … množstvo vakcín, z ktorých si nevie – už nechce – vybrať

    • „VAKCINAČNÁ POHODA 2021“ – vakcinačný fet-festival liberastov! Prihlasujem sa týmto do kanadskej/?/ súťaže kreatívcov – kto vymyslí lepšiu PR vakcinačnú haluz! Zoznamy členov satanistického brnensko-pezinského sion-pedo-fet-undergroundu sú známe – Kaščáka napichame v jeho mešite s minaretom v tvare feťákom známej injekčnej dzigačky! Vstupné zdarma – celý festival sponzorujú Bill a Melinda Gates a pederas Biden! Ten má len jednu podmienku – oprcať tie dve slovenské pohodové bábätká v logu ako prvý – len treba mu ich vymeniť za dievčatká.

     Festival Pohoda tento rok nebude. Kaščák chystá netradičnú …
     [Prehľadávať doménu enjoy.trend.sk/zivotny-styl/festival-pohoda-tento-rok-nebude-kascak-chysta-netradicnu-formu] https://enjoy.trend.sk/zivotny-styl/festival-pohoda-tento-rok-nebude-kascak-chysta-netradicnu-formu
     Festival Pohoda tento rok nebude. Kaščák chystá netradičnú formu Zdroj: TASR 15.4. 2020 12:43 V poradí 24. ročník Pohody sa presúva o rok. Tento rok sa festival v tradičnej podobe kvôli koronakríze neuskutoční, nahradí ho Pohoda In the Air. Informoval o tom v stredu na tlačovom brífingu riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

     P.S. – Údajne tam bude možné načierno zohnať aj ruskú šňupaciu kovidvakcínu cez nos. Kokso! Toto si netreba nechať ujsť! A budú tam aj ZOMRI aj Čaputová!

     „VAKCINÁCIA JE POHODA!“

     /He – toto je môj prvý vakcinačný pamflet! Našiel som sa!/

     • Á – prvé pozitívne ohlasy! Bože – som ja ale dobrý!

      Michal Kaščák: Všetky moje Pohody – Denník N
      [Prehľadávať doménu dennikn.sk/177781/michal-kascak-vsetky-moje-pohody/] https://dennikn.sk/177781/michal-kascak-vsetky-moje-pohody/
      Vedec Celec o AstraZenece: Dajte sa zaočkovať, vakcína je bezpečná, neváhajte ani sekundu

      Poznámka – žiaden Kaščák festival Pohoda nevymyslel! Vymysleli ho dvaja Trenčania /bol som v roku 1997 trochu pritom/, ktorí tento pôvodne prvý úspešný pivný festival ako značku a projekt neskôr predali!

     • Tí dvaja, ktorí vymysleli festival POHODA 1997 sa volajú Martin Barčák a Jiří Konečný – z trenčianskej firmy CONCORD, s.r.o., Bavlnárska 111, Trenčín 911 05

      Vtedy bol na Slovensku ešte inernetový pravek, takže Haščák sa spolieha na to, že tieto info sú nedohľadateľné – takže teraz už dohľadteľné sú! Haščák mal v rokoch 1997-8 „plné ruky práce“ pod „bossom kultúry“ Snopkom v DK ZRKDLOVÝ HÁJ pri organizovaní undergroundovej mariškovej hudobnej scény v Petržalke. Mimochodom – práve v tomto zariadení na hajzli dobili na smrť šéfredaktora SME Ježíka, a odvtedy ide SME tak ako ide.

     • Oprava – nie Haščák, ale Kaščák, aj keď ich spoluprácu /sponzorstvo/ nevylučujem.

     • tiežmaroš

      Čau Maroš
      ZOMRI aj Čaputová!
      že prečo aj

      tiež Maroš

 6. https://www.banned.video/watch?id=6071fe829ae3a816934d4efa
  Watch Bill Gates Admit To Human Depopulation Program
  Bill Gates sa priznal k ľudskému depopulačnému programu

 7. https://www.armadnymagazin.sk/2021/04/10/cina-pozaduje-aby-usa-zverejnili-cinnost-vojenskych-biologickych-laboratorii/
  Čína požaduje, aby USA zverejnili činnosť vojenských biologických laboratórií

  Prekopírovala som jeden blog pod týmto článkom:
  Gatesove depopularizačné plány a tajné biologické laboratóriá USA roztrúsené všade po svete….Potrebuje ešte niekto nejaké ďalšie vysvetľovanie o pôvode SARS COV-2 ???…….

 8. https://blog.hlavnespravy.sk/26479/usa-a-nato-sa-oznacili-za-novu-svatu-inkviziciu/
  USA a NATO sa označili za novú „svätú inkvizíciu“ !

 9. Aj na Slovensku máme podobných ľudí ako nejaká Currieová. A to si hovoria vedci. Vedec Čekan vyhlásil, že neočkovaní by sa mali vyvážať do rozvojových krajín. Profesorka Krištúfková povedala v relácii na TA3, že kto sa nedá zaočkovať, zomrie!!! Takže nemusíme chodiť do zahraničia, máme to doma aj s „vedeckým“ zázemím.

 10. Treba Rothschildovcov, Gatesa a všetkých Chazarských židov a tých čo sa k ním hlásia a robia im poskokov fyzicky zlikvidovať aj s ich pankhartami a konubínami a to bude ten stav ktorý chcú oni dosiahnúť s nami ormálnymi. Toto je jedno jediné a správne riešenie na daný stav. Ak ťa niekto chce zabiť zabi ho skôr aby si nohol prežiť. Aj keď sa to nezhgoduje z kódexom morálky niet iného riešenia.

 11. http://www.nwoo.org/2021/04/10/ockovani-jeho-obhajci-a-odpurci-a-co-s-tim-ma-spolecneho-nemoc-silenych-krav-a-rakovinove-nadory/
  Očkování – jeho obhájci a odpůrci a co s tím má společného nemoc šílených krav a rakovinové nádory

  • svatoslav butora

   Srdečne Vás pozdravujem. Prikladám v odpovedi priamo na Badateľ.net kópiu článku o kovide vo formáte .pdf.

 12. Jednoduchá

  Milá p.Jean,
  ďakujem pekne za Vami odporúčaný časopis, určite si ho kúpim.
  Vôbec to netreba brať ako ,,dotknutie sa“, pravdou je, že my všetci ľudia máme dáke problémy a nie je ,,umením“ od nich utekať, príp.ich prehliadať, ale buď ich treba riešiť, alebo niečo preto urobiť, aby sme sa s nimi lepšie vyrovnávali. Ste veľmi zlatá osôbka :-), ďakujem aj za ten tip v Portál bádateľovi. Určite aj ten vyhľadám. Celkovo sú tu dobré články a aj dobré príspevky od čitateľov. Vďaka Vám som sa dostala tiež ku skvel.časopisom ako sú aj Zem a vek + Geo.
  Prajem Vám milá Jean peknú ,,slniečkovú“ nedeľu :-)………

 13. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/slovensky-sukl-eviduje-3050-hlaseni-podezreni-na-nezadouci-ucinky-vakcin/
  Slovenský SÚKL eviduje 3050 hlášení podezření na nežádoucí účinky vakcín
  Z celkového počtu hlášení je 134 závažných, což představuje 4,4 procenta hlášení. Na své stránce to uvedl SÚKL.

 14. https://www.infowars.com/posts/one-in-four-brits-will-refuse-to-go-to-pubs-or-restaurants-if-they-have-to-show-a-vaccine-passport/
  One in four Brits ‘will refuse to go to pubs or restaurants if they have to show a vaccine passport’
  Jeden zo štyroch Britov bude odmietať chodiť do pubov (krčiem) alebo reštaurácii ak budú musieť ukázať vakcinačný pas
  alebo aj kín podľa prieskumu

 15. https://www.infowars.com/posts/chest-pain-paralysis-seizures-woman-details-horrific-jj-covid-vaccine-side-effects-from-hospital-bed/
  Chest Pain, Paralysis, Seizures: Woman Details HORRIFIC J&J Covid Vaccine Side Effects from Hospital Bed
  A woman who received the Covid-19 vaccine manufactured by Johnson & Johnson detailed numerous severe adverse reactions from a hospital bed.
  Krátky preklad: Bolesti hrudníka, ochrnutie, záchvaty, ťažké vedľajšie účinky od vakcíny od Johnson a Johnson.

  • Táto slečna z nemocničnej postele hovorí:
   Gov is lying and covering it up.
   Vláda cigáni a všetko zakrýva (zatajuje).

 16. https://www.infowars.com/posts/report-rapper-dmx-received-covid-jab-before-suffering-fatal-heart-attack/
  Report: Rapper DMX Received Covid Jab Before Suffering Fatal Heart Attack
  Iconic rapper DMX allegedly received a Covid-19 vaccine prior to suffering a heart attack that led to his death, reports claim.
  On Friday, DMX, AKA Earl Simmons, died after spending almost a week in the ICU on life support in critical condition.
  Krátky preklad: Tento známy rapper zomrel vďaka Covid-19 vakcíne. Dostal infarkt z vakcíny a umrel.

 17. Ako je možné, že tento nehorázne obludný billboard nik z x-krát „dobrovoľne“ vytretých Bratislavčanov ešte nepodpálil??
  https://www.hlavnydennik.sk/2021/04/11/na-trhovisku-v-bratislave-sa-objavil-zvlastny-billboard-oda-na-olano-a-krajciho-text-posobi-ako-by-ho-pisal-sam-matovic/

  • Zásadne tam chýba ten Kto, avšak je to vymývač mozgov jednoznačne! Ten s nekritickým uvažovaním ho vstrebá – ten s kritickým uvažovaním ho zablokuje otázkou „Kto to podporuje, že o tom nič neviem?“. Predpokladám, že je umiestnený pred verejnými WC – lebo keď musíš, tak musíš a súhlasíš so všetkým. Opäť sa potvrdzuje tá mediálna moc a zmrdi si ju veľmi dobre uvedomujú.

   Ten hajzel billboard má jednú zásadnú slabinu – musí byť označený jeho majiteľ-zhotoviteľ- inak to poškodzovanie cudzej veci nie je, a poznáme prípady načierno stavaných-vylepovaných bilboardov, resp. čierny-zakázaný výlep plagátov – takže preč s ním! Ale ja my som ho „dotvoril“. Otázka – kto v Blave je schpný takéto niečo vytlačiť ako sólo produkt? Lebo náklady a cena. Billboardové nosiče majú svojich majiteľov – treba ich nakopať do gulí.

 18. Jednoduchá

  ….milá p.Jean,
  nemám sa prečo uraziť, podľa mňa psych.ochorenie je ako každé iné, citlivý a rozumný človek to pochopí, ten menej citl.a menej rozum.však zrejme nie…..ba čo viac, náš psych.stav vplýva na celý náš organizmus, jeho nerovnováhou vznikajú všet. naše ochorenia….článok o tomto naposledy tu dal myslím že p.Maroš, a to je úplná pravda. A tieto zdrav.problémy, tiež svedčia o tom, že náš život nežijeme v súlade s prírod. teda Božími zákonmi, tak nás majú aj práve na toto upozorniť. No nie vždy sa dajú úplne vyliečiť, teda vlastne vyriešiť, avšak máme možnosť urobiť niečo, aby sme si tento ,,problém, či skúšku“ uľahčili….ďakujem Vám pekne aj za ten nájdený článok, je to od Vás veľmi milé :-)……myslím, že už som to tu kedysi spomínala. mám celiakiu, tak je možné, že tieto psych.problémy sú aj práve kvôli tomu. Budem si musieť dávať viac pozor na stravu, budem využívať rady z Vami ,,poradeného“ článku a uvidím ešte, čo budú písať v tom časopise. Áno aj ten časopis Zem a vek je ozaj dobrý, tie články z naturál.medicíny sú ozaj úžasné.
  Ďakujem za pek.nedeľu, už je aj po nej. No neva, však zajtra je opäť nový deň, dobrú noc p.Jean :-)…………………
  P.Mária…ozaj zaujím.príspevok….. myslím si, že iní majú nad nami len takú moc, akú im my sami dovolíme …….všetci ľudia sme si rovní, takto to bolo vysvetlené od Ježiša -Syna božieho, tak iné možné vysvetlenie nie je……už pred jeho ukrižovaním sa mnohí stavali nad ním a dobre všetci vieme, aká bola pravda…..my všetci do posl.človeka, nielen niekto, by sme si mali dávať pozor na svoje myšlienky, slová a skutky, pretože len tým môžeme potvrdiť.pravé hodnoty z Posolstva, ak to tak nerobíme neuznávame jeho ,,Posolstvo pravdy,, a to nie je správne…..takže koná ,,elita,, správne? …..určite nie………………..
  …a p.Maroš tu má menovca, p.tiežMaroša, ten má zrejme zmysel pre humor…..

  • Tiežmaroš pochopil význam syntaxu. Takže tiežmaroš – správne – na Slovensku taká obyčaj – inotaj mi požičaj. Preto Maďar nerozumie slovenskému vtipu.

  • Ešte nám tu chýba Naďmároš – táto doména je zatiaľ voľná – ak mi znovu narastie nagyego – uchmatnem si ju.

 19. Čudujem sa redakcii, že sa jej chce komentovať a vyvracať bludné, paranoidné predstavy niekoho, kto je prinajmenšom postihnutý koronavírusovým stihomanom. Alebo žeby to už dnes bolo normálne?

Pridajte komentár

*