Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Rozprávajte s láskou: Ako vaše slová doslova preprogramujú váš mozog


Print Friendly, PDF & Email

Rozprávajte s láskou: Ako vaše slová doslova preprogramujú váš mozog

Slová, ktoré sa rozhodnete používať, môžu doslova zmeniť váš mozog.

Dr. Andrew Newberg, neurológ na Univerzite Thomasa Jeffersona, a Mark Robert Waldman, komunikačný expert, spolupracovali na knihe s názvom „Slová môžu zmeniť váš mozog“.

Vo svojej knihe píšu, že „jediné slovo má silu ovplyvniť vyjadrenie génov, ktoré regulujú fyzický a emocionálny stres.“

Keď používame slová naplnené pozitivitou, ako sú „láska“ a „mier“, môžeme meniť funkcie nášho mozgu, a to zvýšením kognitívneho uvažovania a posilnením oblastí v našom čelovom laloku.

Častejším používaním pozitívnych slov ako tých negatívnych môžete naštartovať motivačné centrá mozgu a aktivovať ich.

Naopak, ak používate negatívne slová, predchádzate produkcii istých nervovo-chemických látok, ktoré prispievajú k stresu. Každý z nás si spočiatku robí starosti – je to ako by nás náš prvotný mozog chránil pred nebezpečnými situáciami.

Takže, ak dovolíme negatívnym slovám a pojmom vstúpiť do našich myšlienok, zvýšime si tým aktivitu v mozgovom centre strachu (amygdale), čím dôjde k produkcii stresových hormónov, ktoré zaplavia náš systém.

Tieto hormóny a transmitery prerušia logické a uvažovacie procesy v mozgu, a tým mu zabránia v jeho normálnej funkcii.

V čom teda spočíva sila nášho vedomia?

Newberg a Waldman vo svojej knihe píšu, že „hnevlivé slová vysielajú do mozgu výstražné správy a čiastočne vypínajú naše centrá logiky a uvažovania, umiestnené v čelnom laloku.“

Úryvok z tejto knihy hovorí, ako pomocou „správnych“ slov môžeme doslova zmeniť náš reálny pohľad na život:

Tým, že udržiavate pozitívne a optimistické slová vo svojej mysli, stimulujete aktivitu čelného laloku. Táto oblasť zahŕňa špecifické jazykové centrá, ktoré sa napájajú priamo na motorickú kôru zodpovednú za váš pohyb.

Stop Candida

A ako ukázal náš prieskum, čím dlhšie sa sústredíte na pozitívne slová, tým viac ovplyvňujete ďalšie oblasti svojho mozgu.

Funkcie temenného laloku sa zmenia, akonáhle zmeníte vnímanie seba samých a iných ľudí, s ktorými prichádzate do kontaktu. Pozitívny pohľad na seba vás privedie k videniu dobra na iných ľuďoch, zatiaľ čo negatívny obraz o sebe vás privedie k pochybnostiam a podozreniu.

Postupom času sa štruktúra vášho talamusu bude meniť v závislosti od vašich vedomých slov, myšlienok, pocitov a veríme tomu, že zmeny talamusu ovplyvnia spôsob, akým vnímate realitu.

Zaujímavá štúdia

Štúdia vykonaná pozitívnou psychológiou sa venovala účinkom používania pozitívnych slov.

Skupina dospelých ľudí vo veku 35 až 54 rokov dostala úlohu každú noc napísať tri veci, ktoré im v ten deň išli dobre a vysvetlenie prečo.

V nasledujúcich troch mesiacoch sa ukázalo, že ich stupeň šťastia postupne rástol a pocity depresie súbežne klesali.

Svojím zameraním a premýšľaním o pozitívnych myšlienkach a emóciách, môžeme zlepšiť našu celkovú pohodu a zvýšiť funkciu nášho mozgu.

Aké slová si vyberáte a načúvate svojej energii?

Ak zistíte, že váš život nie je práve „senzačný“, skúste si so sebou nosiť denník a sledovať, ako často používate negatívne slová.

Môžete byť prekvapený, ako jednoducho si môžete zlepšiť váš život, a to tým, že zmeníte používanie svojich vlastných slov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: thespiritscience.net, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*